Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462891

Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3120 : 05 Februar 2010, 12:11:09
Čim prej, če boš čakala do jeseni, bo pes že v puberteti  ;), ko je njegov interes, da dela s tabo itak minimalen. 

Lp, nina

Jp! Se strinjam!



polajnar

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
Odgovori #3121 : 05 Februar 2010, 12:17:52
Pa še ena z mojo tamalo pikico, da probam, če res znam, pol bom dal pa mir :)



dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #3122 : 08 Februar 2010, 00:16:59
miško glede šolanja kar korajžno, mi smo malo šolo tudi začeli obiskovati pri treh mesecih in se je splačalo  ;D

pozdravljen polajnar, slikic ni nikoli preveč
Buco ima skoraj enako belino kot naš Haj



LP David



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3123 : 08 Februar 2010, 19:12:51
Oh David, nas dražiš s tem soncem :P Počasi bi tudi mi že zamenjali našo zimsko pravljico za vaše sonce, pa čeprav z burjo 8)

Pa še moja tamala kokica ;D Čez dva dni bomo dopolnili že 6 mesecev :o














Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3124 : 09 Februar 2010, 08:29:01
Oh David, nas dražiš s tem soncem :P Počasi bi tudi mi že zamenjali našo zimsko pravljico za vaše sonce, pa čeprav z burjo 8)

Tega si pa res ne želiš... verjemi mi. Če ne pa pridi en dan k nam... si boš hitro premislila :D




Ta vaša mala kokica - se pa takoj vidi čigava je   ;)



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3125 : 09 Februar 2010, 12:43:59
Haha, Karmen ima prav glede burje. Prvič ko smo bili pri njej je tako pihalo da ko sem odprla vrate od avta sem misla da jih bo odtrgalo :o
In Nina, tale tamala je pa cela mama. Je pa res Brihta ne more zatajit :D



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3126 : 09 Februar 2010, 13:24:08
No, pa še ena slika od Maddoxa



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3127 : 09 Februar 2010, 16:24:50
Tega si pa res ne želiš... verjemi mi. Če ne pa pridi en dan k nam... si boš hitro premislila :D


Ta vaša mala kokica - se pa takoj vidi čigava je   ;)

Saj jaz bi tudi samo za en dan prišla ;D Samo, da si malo s sončkom nafilam baterije 8)


Citiraj
In Nina, tale tamala je pa cela mama. Je pa res Brihta ne more zatajit

So podobnosti, sploh če gledamo ušesa :D je pa Chatty zaenkrat v nekaterih stvareh boljša - predvsem v glavo, ampak saj to je konec koncev cilj ;) Bomo videli v kaj bo zrasla ;)

Karmen, a imajo tvoji kaj različne dolžine dlake? Maddox na zadnji sliki izgleda, da ima malo daljšo dlako, tako kot jo je imela Brihta ko je bila puppy, je kot en mali medo ;D.




Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3128 : 10 Februar 2010, 08:55:04

Karmen, a imajo tvoji kaj različne dolžine dlake? Maddox na zadnji sliki izgleda, da ima malo daljšo dlako, tako kot jo je imela Brihta ko je bila puppy, je kot en mali medo ;D.


Ja, res imajo tudi dlako različno. Eni daljšo, eni krajšo, eni bolj trdo, eni bolj mehko, eni bolj gosto...
Obupno različni so si  :D Kot da bi vsak iz svojega legla prihajal  >:D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3129 : 10 Februar 2010, 09:02:20
Ja, res imajo tudi dlako različno. Eni daljšo, eni krajšo, eni bolj trdo, eni bolj mehko, eni bolj gosto...
Obupno različni so si  :D Kot da bi vsak iz svojega legla prihajal  >:D

Baje, da je trdota in dolžina dlake lahko povezana tudi z barvo in sicer naj bi imeli sivi v povprečju najbolj trdo - ščetinasto dlako. Ne vem pa če to drži mogoče lahko ti potrdiš, ker imaš različne barve. So pa imeli tudi pri nas zelo različne tipe dlake in v našem primeru teorija povezana z barvo pač odpade :-\




Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3130 : 10 Februar 2010, 09:21:33
Glede na moje izkušnje to ne more držati, ker tudi moji ta črni imajo različno dlako; npr Malu'-Maggie ima full nežno svilnato dlako medtem ko ima Manu' bolj dolgo in bolj trdo dlako. Tudi pri ta sivih ta teorija ne drži; Macy je pravi puhek medtem ko ima pa MIssy vseeno malo bolj trdo dlako. Mea ima spet gosto, kratko in zelo nežno dlako.
Ah, pri nas itak nobena teorija ne drži  :D ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3131 : 10 Februar 2010, 09:42:06
 ;D Ne vem če gledaš rodovnik ubistvu vse teorije držijo. Bazo je že dal reverse brindla. Da domino lahko deduje sivo si vedela, ker nejna mama daje sive mladiče. Da Bazo daje sive ti je povedal lastnik. Da Domino lahko daje brindle je jasno, pa če se prav spomnim Perle ni full temen brindl ampak nekaj takega kot Brihta (precej progasta) ampak z zelo močno rjavo. Je pa res zanimivo videt takšno barvno lestvico v enem leglu, ubistvu ti manjka samo še formentino in fawn pa bi imela celotno lestvico :D Še brindli so si full različn, ker ima Meeko (vsaj mislim da je on :-[) full temno rjavo, Mea po drugi strani pa je svetel reverse.

Pri nas smo sive pričakovali, ker je babica od Brihte formentino, pa njena sestra siva, Fauno daje sive, Benga daje sive. Brihta očitno sive ni dobila, ker bi po vseh zakonitostih genetike s sivim samcem mogla dat vsaj kakšnega sivega mladiča. Vse kar je bilo pri nas jasno je bilo, da bomo dobili same tigraste mladiče. No pa med temi tigrastimi ni bilo sivega. Bi bilo pa zdaj pravo presenečenje če bi npr. spet parila s sivim samcem in bi doila sive mladiče :D Teorija genetike bi se čisto porušila.
Je pa pri nas jasno, da so vsi mladiči Dd in da bi ob paritvi z sivim psom dejansko moral biti kakšen siv.  :) Saj vsi definitivno dedujejo sivo.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3132 : 10 Februar 2010, 09:50:52
Meni se zdi da ima Maddox kar kratko dlako, ker sem bernke navajena :)
Vi ko jih imate več to bolj opazite. Perla pa se mi zdi da je črna.   



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3133 : 10 Februar 2010, 10:10:19
Meni se zdi da ima Maddox kar kratko dlako, ker sem bernke navajena :)
Vi ko jih imate več to bolj opazite. Perla pa se mi zdi da je črna.   

 :-[ Jaz sem jo imela vedno v spominu tigrasto, ne vem zakaj :-[ Spike je pa črn.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3134 : 10 Februar 2010, 11:06:18
Ja, Spike je črni. Pa zdi se mi da imajo zopet novega črnega člana. Sem se zadnjič mimo peljala pa so imeli mladička. :)
Vem da tole ni tema za hrano, sam bom vseeno vprašala :-[ Kupila sem Almo nature in jo ima Maddox full rad. Imam še pol paketa RC, sam jih ne pogleda več. Nina, pri vas se bolj na hrano spoznate pa kako imaš mnenje glede te hrane.



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3135 : 10 Februar 2010, 11:15:07
 :D :D
Hja lahko, da sem se malo slabo izrazila... v mislih niti nisem imela "barvne lestvice" ampak vse skupaj ... na celoten potek, dogajanje ... razplete...
Če začnem že pri tem, da so mi na prvem ultrazvoku rekli, da bo imela samo kakšnega mladiča...tam 3 max več pa sigurno ne itd itd
Neke postavljene "teorije" ko že misliš, da tako pač bo se potem izkaže, da ni nič od tistega kar si čakal.

Kar se barve tiče... vse je res, Bazo je že dal reverse brindla, lastnik mi je tudi povedal, da včasih da tudi kakšnega sivega itd itd
Ampak ... da bomo imeli tako barvno lestvico pa vseeno nisem pričakovala. Nekako pričakuješ, da bo kakšna barva povozila drugo in da takih različnih barv vseeno ne bo. Tako kot se je zgodilo pri tebi; ker neglede na starše je čna tako močna, da siva ni imela možnosti priti na plano.
Ne pa; OK tolk vas mora bit črnih ker tako po teoriji mora bit... ostali pa, da se ne bomo kregali, vsak naj enga mladiča pobarva pa bo.

Teorija je teorija in si z njo lahko sam delno pomagaš (predvidevaš), končni rezultat je pa končni rezultat. To je moje mnenje (seveda ne mnenje teoretikov :P ).
(So pa zdej nekatere stvari po prvem leglu bolj jasne tako pri tebi kot pri meni  ;) )

In Perla kolkor jaz vem je črna.

 :o Miško res je majo novega člana: http://karantaniapanther.webs.com/naipsi.htm



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3136 : 10 Februar 2010, 11:25:17
Uh, pol je pa to čist sveža slika. Ko sem jaz vidla mladička slabi teden nazaj je bil še nekupiran :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3137 : 10 Februar 2010, 11:58:19
:D :D
Hja lahko, da sem se malo slabo izrazila... v mislih niti nisem imela "barvne lestvice" ampak vse skupaj ... na celoten potek, dogajanje ... razplete...
Če začnem že pri tem, da so mi na prvem ultrazvoku rekli, da bo imela samo kakšnega mladiča...tam 3 max več pa sigurno ne itd itd

 :D :D Se spomniš ko smo ti rekli UZ x vsaj 2 :PIn potem po slikah, da bo 9-10 mladičev ;) Da bi bila tako ogromna in imela samo 3 bi bilo že kar malo čudno :)

Drugače nisem teoritek ampak mi je genetika in "igranje" s kombinacijami vseeno zanimiva.  :P

Miško tudi almo nature bo ok. Sicer pa si preberi malo teme o prehrani pa boš dobila več informacij o posameznih hranah. Če RC ne gre več v promet mu ga pa lahko počasi zmešaš med Almo nature :P sta pa tudi dva naša mladička na RC, ostali na Healthy Paws in zaenkrat nobenemu nič ne manjka. Rastejo pa zaenkrat precej skladno.

Kje so pa ostali Fredijevi psi? Na strani ima samo Perlo in to tanovo, ostalih pa nič ???



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3138 : 10 Februar 2010, 12:09:30
Koliko je meni znano ima Fredi še od starih samo Perlo. Druge je prodal.
Glede hrane pa mislim da bom še Orijen probala, ko bo tega zmanjkalo. Je pa zanimivo ker ko mu skupaj zmešam RC in AN poje ven samo AN  :o RC pa pusti. Pol pa pride miško ( maček ) in on pospravi do konca :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3139 : 10 Februar 2010, 12:16:14
Koliko je meni znano ima Fredi še od starih samo Perlo. Druge je prodal.


Kdo ve koliko je Perla stara? Je potem zdaj ona imela leglo??




Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3140 : 10 Februar 2010, 12:16:45
:D :D Se spomniš ko smo ti rekli UZ x vsaj 2 :PIn potem po slikah, da bo 9-10 mladičev ;) Da bi bila tako ogromna in imela samo 3 bi bilo že kar malo čudno :)


Ne ne... mi je blo že pri ta drugem UZ takoj jasno da sam "3 max" ne bojo  >:D Ampak je pa smešno... ni breja... 1,2 -max 3 ... 6,7 ... in na koncu 10 pesjanarjev >:D >:D
In moji občutki zraven... ne bom niti pisala ;)


Drugače nisem teoritek ampak mi je genetika in "igranje" s kombinacijami vseeno zanimiva.  :P


Se popolnoma strinjam.

Miško... vi boste kaj hitro na kuhani hrani pristali! Je blo pri Domino isto. In priznam, kriva sem sama ker sem preveč popuščala!

Lp,



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3141 : 10 Februar 2010, 12:20:39
Koliko je meni znano ima Fredi še od starih samo Perlo. Druge je prodal.

In Desa (Desiree)?



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3142 : 10 Februar 2010, 12:23:25
Nina koliko je meni znano je imela Perla zadnje leglo takrat ko se je skotila Domino. Nisem pa sigurna. Ampak nisem zasledila nobenega oglasa.
 In Karmen, kuhala mu pa nebom :P Si pa želim da bi imel Maddox najboljše kar se od hrane tiče, da nebi imel pol zaradi tega kakih problemov. Saj drugače pa zdaj kar rad je, ni problema.
Hm, se spomnite da sem rekla takrat da bo imela Domino 9 mladičev. In če bom uganila bo en moj :D No, pa še res je bilo



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3143 : 10 Februar 2010, 12:25:55
Nisi zasledila oglasa ampak baje, da je leglo bilo in bodo mladiči /mladič zdaj dopolnili 2 meseca. Baje naj bi bila skotena samo ena samička. Vem pa ne, tako sem samo slišala. Za to vprašam, če kdo kaj več ve.


miško :P ubistvu nisi uganila, ker je Domino skotila 10 mladičev  :D Tako, da moraš Maddoxa vrnit :P



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3144 : 10 Februar 2010, 12:38:00
Miško vsekakor! Sem vesela, da mu želiš nudit le najboljše! Hvala  :-*
RC je res neka srednja kakovost.
Ampak jaz bi te rada opozorila na drugo zadevo.
Tako je bilo pri nas... RC, Nutro, Almo pa ji ni ustrazal kar se dlake tiče, pa s konzervico pa brez,  pa to pa ono... vse možne reči smo provali pa je bila vsaka stvar sam nekaj časa zanimiva.
Smo pa tudi mi trenutno na Orijen in so ji dokaj všeč (ker je očitno prebrala, da je "sam" meso notri in da so res zdravi  ::) )

Lp,



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3145 : 10 Februar 2010, 12:39:04
Kaj je zdaj Karmen, kako se boma zmenle. Prideš ti po njega al ti ga jaz pripeljem :P :D
Sem pa ga zdajle stehtala. Ima 13,5 kg. Saj to je normalno za to starost ne?
Glede mladine pri Frediju pa ne vem. Videla pa sem zadnjič enega delno kupiranega mladiča, in sem domnevala da je to zdaj ta nova. Možno pa da je bila njihova.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #3146 : 10 Februar 2010, 12:44:06
Kaj je zdaj Karmen, kako se boma zmenle. Prideš ti po njega al ti ga jaz pripeljem :P :D

Kar k meni, prosim  :P  :P

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3147 : 10 Februar 2010, 12:46:11
haha Sara, ti pa si za hece :D



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3148 : 10 Februar 2010, 12:47:22
Domino, 9 jih bo. Če imam prav je eden moj ;D

Še dobro da nisi definirala al skotenih al  :-\

Drugače bi ga pa takoj prišla iskat  :P :P




Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3149 : 10 Februar 2010, 12:48:46
haha Sara, ti pa si za hece :D

Ne ne Sara to resno misli! Še zdej mi očita kako sem ga lahko pustila od hiše  :P