Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462830

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3240 : 30 Marec 2010, 08:42:11
Waw, kdo pa je ta srečnež?

Sam Nina, zdej bi pa res bil počasi že cejt, da si še ti kakšnega omisliš  :P ;)

Žaba je primorka :D :D

 :D A se ti mogoče zdi, da še nimamo  full house ?  :D

BTW gre kdo na specialko v Srbijo??



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3241 : 30 Marec 2010, 09:30:29
Žaba je primorka :D :D
Aha  8)

:D A se ti mogoče zdi, da še nimamo  full house ?  :D

Ja, še en kotiček imate fraj   ;) lih še za eno "žabo" :P 



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3242 : 30 Marec 2010, 10:46:58


BTW gre kdo na specialko v Srbijo??

Jaz bi šla pa mi žal obveznosti to preprečujejo. :(


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3243 : 30 Marec 2010, 11:34:48
Mene zanima kdaj so se vaše psičke prvič gonile, ker Blu je stara 6 mesecev in en teden pa še nč ne kaže na gonitev, ker naši španjeli so imeli prvo gonitev pri koncu 5 mesecev??

Lp Kaja


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3244 : 30 Marec 2010, 14:04:52
Takole se še mal posončimo ko pridemo s sprehoda ;D ;D ;D





Me je kr urnk zmatrala :P :P :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3245 : 30 Marec 2010, 15:22:56
Mene zanima kdaj so se vaše psičke prvič gonile, ker Blu je stara 6 mesecev in en teden pa še nč ne kaže na gonitev, ker naši španjeli so imeli prvo gonitev pri koncu 5 mesecev??

Lp Kaja

Vprašaj vzreditelja kdaj se je mama od Blu prvič gonila -  baje je deloma tudi z dednostjo pogojeno tako kot št. mladičev;). Brihta, njena mama in babica so se vse malo po prvem letu starosti. Tako, da boš imela pomoje še nekaj časa mir. Naše bodo zdaj stare 8 mesecev pa se še nobena ni ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3246 : 30 Marec 2010, 15:53:52
Takole se še mal posončimo ko pridemo s sprehoda ;D ;D ;D

Me je kr urnk zmatrala :P :P :P



Kolk je pa visoka in težka Blu?

Ne vem, a se mi samo zdi, ampak ali ima Blu dejansko daljši rez ušes kot Hai ali pa kot od Mihata Ivan, ali je samo filing tak?



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3247 : 30 Marec 2010, 20:18:06
O, kako se lepo sveti Blue :) Je že cela lepotička..
Mi pa smo se danes tehtali pri veterinarju in ker je bil nemiren sem kar zaokrožla na 23 kg :o Sem pa doma še enkrat preverla in je res pokazalo 24 kg. Sem kar presenečena, sem mislila da ima manj, ker mi včasih bolj suhcen zgleda.
Da še jaz pripopam slike :)

pa še z nadomestno mamo ki je ravno prišla iz kopanja



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #3248 : 30 Marec 2010, 20:22:59
Super zgledajo! A Madox pa se noče it kopat? :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3249 : 30 Marec 2010, 21:00:55
Ne, on je samo opazovalec :D Mi pa to tudi bolj paše, vsaj zdaj ko še ni tako toplo. Kaja je pa vajena, ni zime da se ona ne gre malo skopat, edino če je led na Dravinji.
Poleti pa direkt laufa v vodo, sem še jaz 500 m vzadi ko se ona že hladi ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3250 : 30 Marec 2010, 22:01:20
Tudi Maddox se lepo sveti ;)

Očitno gredo nerodovniški za med :-X In če je VELIK problem karakterja pri rodovniških, da o ostalih vizuelnih in zdravstvenih stvareh niti ne govorim, me prav zanima kaj nastane iz takih oglaševanih "super, prijaznih, ubogljivih psov :-X",ki so še "lepi in zdravi" povrhu vsega :-\ Bolha je res raj..... :-\



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3251 : 30 Marec 2010, 23:38:42
Kolk je pa visoka in težka Blu?

Ne vem, a se mi samo zdi, ampak ali ima Blu dejansko daljši rez ušes kot Hai ali pa kot od Mihata Ivan, ali je samo filing tak?

Ne vem kok je visoka tehta pa 27 kg je taka bolj suhica :D :D velik poje ampak zgleda, da velik tud pokur, ker neprestano neki skače okol al pa mata z Aja dirke po vrtu. :D :D

Ja Blu ma daljši res ušes tako kot Kamma od Roka. Sem rekla d nočem d so prekratka in pol so mi naredili daljši rez ušes. ;D ;D

Vprašaj vzreditelja kdaj se je mama od Blu prvič gonila -  baje je deloma tudi z dednostjo pogojeno tako kot št. mladičev;). Brihta, njena mama in babica so se vse malo po prvem letu starosti. Tako, da boš imela pomoje še nekaj časa mir. Naše bodo zdaj stare 8 mesecev pa se še nobena ni ;)

Hvala! Sem vprašala in imam še res nekaj časa.

Tud Madox je že pravi lepotec, kr prehiter rastejo. Se prideta kaj pokazat na razstavo v MB??
Naša Blu tud ni preveč navdušena nad vodo, če je le mogoče se je izogne :P :P :P In ko si je treba prat tace, če je zunaj blatno imamo prave borbe v banji :P :P :P


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3252 : 31 Marec 2010, 08:53:37
Mafinjo ima res lepo dlako :-*

In kolikor je meni znano noben od mojih ni ljubitelj vode  :D Ma kaj vode niti luž ne ::) Ne vem po kom imajo to!




MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3253 : 31 Marec 2010, 20:41:42
Pozdravljeni! :)

Mal bom zašel s teme, al pa niti ne... :) Zanima me kje bi lahko dobil kalcij za psa in to nekaj takega kot to -> Tablete CAL D PHOS,al pa PET PHos? Al obstaja kaj podbnega na podobni ravni kvalitete za corse ? :) Kaj ste vi dodajali oz. dodajate vašim corsom zaeno stvar ?

Lep podzrav!

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3254 : 31 Marec 2010, 20:56:09
Pri veterinarju. Sicer pa ne vem zakaj bi kalcij sploh dodajal  ??? Stroka gre v to smer, da se kalcija mladičem načeloma ne dodaja, razen če imajo kakšne težave, da je dodajanje le tega potrebno, za sam razvoj ga pa ne rabiš nič dodajat. V dobi hitre rasti ( tam od cca. 4-5 meseca dalje) in kasneje lahko dodajaš glukozamin in hondroitin npr. Joint care in vitamin C.



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3255 : 31 Marec 2010, 21:07:13
Pri veterinarju. Sicer pa ne vem zakaj bi kalcij sploh dodajal  ??? Stroka gre v to smer, da se kalcija mladičem načeloma ne dodaja, razen če imajo kakšne težave, da je dodajanje le tega potrebno, za sam razvoj ga pa ne rabiš nič dodajat. V dobi hitre rasti ( tam od cca. 4-5 meseca dalje) in kasneje lahko dodajaš glukozamin in hondroitin npr. Joint care in vitamin C.


Ker sem bral da je dobro vsaj malo jim dodajat tm med 4-6 mescem,lahko tudi malo prej,pač v mejah normale seveda. Pa tudi par prijatlov mi je isto omenjalo, da so dodajali njihovim psom(doberman, rotwailer, doga na primer),sam pač druge pasme sam isto mal večje pa to. Raje prej mal dodat,kot da bi kasneje imel kake probleme. Pa tudi rejec mi je omenil to da se splača raj jim malo dodajat kalcij,sam do max 6 mesecev starosti. Nevem če računam da bo kot velik imel med 55-60kg, mu bi skor raj kak mali dodatek za kosti kupil sedaj ko bo to prišlo, pol pa videl naprej koga in kaj.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #3256 : 31 Marec 2010, 21:15:53
Dodajanje kalcije oz. hranjenje s hrano, ki je (pre)bogata s kalcijem je, se posebno pri mladicih velikih pasem, kontraindicirano.

Klik

V kolikor je pes hranjen s kvalitetno in primerno hrano, ne potrebuje nikakrsnih dodatkov. Ce ze, zelis kaj dodajati, potem tako kot je napisala Nina, dodajaj raje glukozamin in hondroitin.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3257 : 31 Marec 2010, 21:19:07
Ok, mogoče bo bolj jasno - preveč kalcija je v telesu tisto kar LAHKO povzroči probleme sploh pri velikih pasmah.

" Calcium excess is routed primarily to bone through the influence of the calciotropic hormones on target organs. Chronic, high intake of calcium in large breeds has been associated with hypercalcemia, concomitant hypophosphatemia, rise in serum alkaline phosphatase, retarded bone maturation, higher percentage of total bone volume, retarded bone remodeling, decrease in osteoclasts, and retarded maturation of cartilage. These changes cause disturbances in endochondral ossification (articular and epiphyseal).(6) When high calcium intake (calcium excess) is coupled with relatively little absorption from bone, severe pathologic changes occur in the young, growing skeleton that is unable to respond by normal remodeling and endochondral ossification. The clinical diseases associated with these changes are osteochondrosis, retained cartilage cones, radius curvus syndrome, and stunted growth.(1,6) Therefore, calcium excess is a major causative or contributing factor in the pathogenesis of skeletal disease in the growing giant-breed dog.(3-6)...

Because of the rapid growth rate of giant-breed dogs, they become "sentinels" for nutritionally influenced skeletal disease such as is seen with excesses in dietary calcium. Similar changes may be slower to surface and are not as easily identified in the smaller breeds."--Daniel C. Richardson, DVM Diplomate, American College of Veterinary Surgeons

Da ne boš mislil, da " otresam bučke", pobrskaj malo po internetu kjer boš našel več člankov na to temo, ta je prvi ki mi je prišel pod roke.

:D Me je maja prehitela, pa vseeno...



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3258 : 31 Marec 2010, 21:27:39
Jst mu dajem samo Roxal canin baby giant kar se tiče hrane in nič druzga. Nevem pol če je tako kot pravite,se bom posvetoval še pri veterinarju kaj pravi glede na trenutno velikost in težo pa to za naprej.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3259 : 31 Marec 2010, 21:30:36
Jst mu dajem samo Roxal canin baby giant kar se tiče hrane in nič druzga. Nevem pol če je tako kot pravite,se bom posvetoval še pri veterinarju kaj pravi glede na trenutno velikost in težo pa to za naprej.

Če ti bo prodal kalcij zamenjaj veterinarja >:D  Če ga hraniš z industrijsko pripravljeno hrano kar Royal canin je, ne rabiš nič dodajat.



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3260 : 01 April 2010, 08:26:53
Pri veterinarju. Sicer pa ne vem zakaj bi kalcij sploh dodajal  ??? Stroka gre v to smer, da se kalcija mladičem načeloma ne dodaja, razen če imajo kakšne težave, da je dodajanje le tega potrebno, za sam razvoj ga pa ne rabiš nič dodajat. V dobi hitre rasti ( tam od cca. 4-5 meseca dalje) in kasneje lahko dodajaš glukozamin in hondroitin npr. Joint care in vitamin C.


MihaMiha jaz se tudi strinjam z Nino.

Ampak ... vsak po svoje  :)



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #3261 : 01 April 2010, 09:43:43
Tudi jaz ti svetujem, da bodi previden pri dodajanju kalcija zaradi že omenjenih razlogov. Kako beremo sestavine posamezne hrane in kaj pomenijo, pa si preberi v rubriki prehrana. Glede veterinarja: vprašaj rajši dva, tri. Vprašaj za nasvet tudi svojega vzreditelja.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3262 : 01 April 2010, 20:11:36
Mala Nina gre po maminih stopinjah in je super pridna šolarka  :-*
http://www.youtube.com/watch?v=TMxFq2hqSQU&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=SAuPhP9bWlo&NR=1

Kokica mala in njen ubogi sostanovalec Side  :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=Xck2fFHgD2s&feature=channel



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3263 : 01 April 2010, 21:38:15
Kakšna pozornost :o Pridna Nina..
Morem jaz tudi našemu nekaj poiskati. Ker tale vrtec nič ne velja. V bistvu sploh ni vrtec, ker ga nimajo, zarada premalo zanimanja. Imajo samo to da z tako mladimi psi lahko prideš na začetku ko se zbirajo na socializacijo, predno grejo starejši na vadbišče. Sam bi rada da je nekje blizu, ker že do Bistrice imam 18 km, do Celja pa slabih 60 v eno stran....



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3264 : 01 April 2010, 22:02:43
Kakšna pozornost :o Pridna Nina..
Morem jaz tudi našemu nekaj poiskati. Ker tale vrtec nič ne velja. V bistvu sploh ni vrtec, ker ga nimajo, zarada premalo zanimanja. Imajo samo to da z tako mladimi psi lahko prideš na začetku ko se zbirajo na socializacijo, predno grejo starejši na vadbišče. Sam bi rada da je nekje blizu, ker že do Bistrice imam 18 km, do Celja pa slabih 60 v eno stran....

Nina je res pridna, z veliko Will to please in visoko motivirana na hrano, tako da je delo z njo kot pravi Tamar res užitek.  8)

Uh, upam da tega ne zaračunajo, ker je potem isto kot da bi šla v kakšen bolj obiskan park ali sprehajalno pot, če nimate nič strokovnega od tega. Kaj pa Maribor? Sicer si zdaj za vpis že prepozna, in imajo po informacijah tudi vse zasedeno ampak za naslednji termin?







miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3265 : 01 April 2010, 22:10:45
Zaračunajo nič  za to. Ker imajo vrtec tudi drugače zastonj. Naslednji termin grema sigurno če že zdaj ne boma nič našla. Sem pa slišala da ima pasja šola Mumlek še prostor. Pozna kdo kako delajo?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3266 : 01 April 2010, 22:14:42
Zaračunajo nič  za to. Ker imajo vrtec tudi drugače zastonj. Naslednji termin grema sigurno če že zdaj ne boma nič našla. Sem pa slišala da ima pasja šola Mumlek še prostor. Pozna kdo kako delajo?

Ne vem, v eni temi tule se mi zdi, da so bile že kritike na njihovo šolo :-\



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3267 : 01 April 2010, 22:52:52

Kokica mala in njen ubogi sostanovalec Side  :D :D

http://www.youtube.com/watch?v=Xck2fFHgD2s&feature=channel
[/quote]

Face :D :D
Tako nekako zgleda pri nas in boga Aya ko se Blu tud tak cela na njo vleze (Blu ma 20kg več kot Aya) :P :P :P :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3268 : 05 April 2010, 21:33:49
Special Cane Corso Show, Novi Sad (Serbia) 03.04.2010

Judge: Michele PALAZZO (Italy)
Cane Corso: 65


Male baby
Bandito Dolce Gracioso
Bimbo Dolce Gracioso

Male puppy (2 dogs)
Sforza Maximiliano
Cezar
Sfoza Leone

Male junior (9 dogs)
EXC.1, JCAC, BEST JUNIOR Jupiter Zeus Sangue Magnifica (Dok SM x Kleto)
EXC.2 Encore Custodi Nos (Rodrigo del Rosso Malpelo x Karabah Nemora)
EXC.3 Fabian Custodi Nos (Zar del Rosso Malpelo x Nikita)
EXC.4 Car Peky CC (Viktor Strajano x Drupa dei Martinotti)

Male intermediate (2 dogs)
EXC.1, CAC Donato Guardiana (Conan dei Dauni x Kona Guardiana)
EXC.2 Ludwig del Rosso Malpelo (Gladio x Malu dei Martinotti)

Male open (11 dogs)
EXC.1, CAC Dok Sangue Magnifica (Conan dei Dauni x Timoniere Marlotta)
EXC.2 Poarho Custodi Nos (Tyson x Zoe del Rosso Malpelo)
EXC.3 Jacob del Rosso Malpelo (Rugantino x Alice)
EXC.4 Xenon Custodi Nos (Tyson x Karabah Nemora)

Male champion (6 dogs)
EXC.1, CAC, BEST MALE Eduardo del Rosso Malpelo (Rugantino x Malu dei Martinotti)
EXC.2 Zahur Custodi Nos (Tyson x Zoe del Rosso Malpelo)
EXC.3 Timoniere Marlo (Cesare x Barcelona)
EXC.4 Ares di Casa Cesaro (Gregor del Dyrium x Astrid del Rosso Malpelo)
EXC. Ole Corso of SarkaB (Ulisse x Dupina)
EXC. Steon (Nerone di Casa Cesaro x Sforza Annabella)

Female baby (2 dogs)
VP1, BEST BABY Amazing Girl del Orte (Umber del Orte x Sweet Drean del Orte)
VP2 Sforza Odeta (Zahur Custodi Nos x Sforza Giada)

Female puppy (3 dogs)
VP1, BEST PUPPY Tosca del Rosso Malpelo (Zar del Rosso Malpelo x Azzurra)
VP2 Childish Betty Valgaia (Ciro degli Elmi x Amico del Petto Bright Star) :-*
VP3- Brenda

Female junior (14 dogs)
EXC.1, JCAC Fedora Custodi Nos (Zar del Rosso Malpelo x Nikita)
EXC.2 Adelaide del Rosso Malpelo (Pablo del Rosso Malpelo x Zara)
Exc.3 Wenus del Orte (Tigran del Orte x Princessa del Orte)
Exc.4 Aethna Demone del Sud (Victor della Porta Dipinta x Sara)
    Sforza Kamma

Female intermediate (5 dogs)
EXC.1, CAC Sforcana (Nerone di Casa Cesare x Sforza Annabella)

Female open (6 dogs)
EXC.1, CAC, BEST FEMALE, BOB Diva Sangue Magnifica (Conan dei Dauni x Timoniere Marlotta)
EXC.2 Quintiliana del Rosso Malpelo (Conan dei Dauni x Antea)
EXC.3 Vanessa Custodi Nos (Spadino del Rosso Malpelo x Nikita)
EXC.4 Sforza Havana (Ares di Casa Cesaro x Sforza Boaz)

Female champion (5 dogs)
EXC.1, CAC Gaia del Rosso Malpelo (Conan dei Dauni x Gilda)
EXC.2 Reggina Custodi Nos (Tyson x Naomi del Rosso Malpelo)
EXC.3 Brooklyn de Nobil Rose (Cesare x Maraya della Porta Dipinta)
EXC.4 Sforza Forca (Tyson x Sforza Boaz)
EXC. Ariane Sangue Magnifica (Cesare x Kleto)

Rok ste bili tam s Kammo?



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3269 : 06 April 2010, 18:17:06
Ninci čestitke ;D
Morem še na BK pogledat, tam so ziher slikice :)