Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462803

Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3420 : 27 Junij 2010, 23:23:39
Kaj že imata novo??  ??? ??? ???


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3421 : 27 Junij 2010, 23:31:33
Hej Teqila!
Mala zverca je že doma ;D
Bo nama pa tale dala vetra ;) je čist drug tip kot je bila Bonie...
Taka malecka, da je sploh ne upaš nikjer prijeti... pa kot da bi bila na baterije >:D
Me zanima, koliko so imeli vaše kg pri 2 mesecih? Ker Bonie je bila proti tejle ogromna...



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3422 : 27 Junij 2010, 23:40:35
Jejj Bonie čestitke :o
Lepo da ste se odličili za novo kužiko. Sem brala v drugi temi, in sem samo čakala kdaj se boš oglasila :) Iz kod prihaja in kake slikice bi bila vesela
Naš je imel ko smo ga pripeljali domov cca 9-10 kg. Vem da sem še Karmen težila ker nitel nič jesti, razen iz roke.. :D

lp



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3423 : 28 Junij 2010, 00:01:26
Fotk še nimam nobenih pametnih, ker ta zver ne more in ne more biti niti sekundo na miru...
Edino tale ni stresena, čeprav ni nevem kaj...

V glavnem to je naša cinkena Rozi. Ima samo dobrih 5 kg... Bonie jih je imela ob tej starosti 8... Ampak verjamemo, da ne bo ostala takšna, ker apetit pa ima... ob hrani se ji čisto zmeša... pravo nasprotje Bonie...



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3424 : 28 Junij 2010, 00:18:19
Čestitke!!!
Am ne vem kolk jih jemela naša tud mal je bla taka suhica k vaše kar je še zdej mislim da jih je imela 6.
Iz kod pa prihaja?? Mislim iz kater psarne?

Lepa fulll!!!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3425 : 28 Junij 2010, 07:48:06
Končno :o Sem te mislila že parkrat vprašat če je že, pa kako si se nakoncu odločila, pa sem full potrpežljivo čakala, kdaj se boš kaj sama oglasila :D
Čestitke! Veliko veselja z malih živčkom. Očitno je taprava 8)

Jaz imam sicer zadnjo zabeležno točno težo pri starosti mesec in 10 dni, ko so imeli od 5,2 - 6,0kg. Tako, da so imeli pri 2 mesecih cca. 8-9kg.



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3426 : 28 Junij 2010, 09:11:12
Ja, mi je ful hecno, ko je taka mala... Ji pravim kar podganica, ker se mi stalno mota pod nogami in če je minutko ne gledam že nekaj všpiči... se zavije v tepih, vkrade kuhinjsko krpe oz. kar pač doseže, se drsa čez celo dnevno sobo, začne glodati omaro itd. ::)
Je pa bilo celo leglo tako majhno, so bili vsi ful enakih velikosti, edino samčki so imeli močnejše glave. Sicer me je vzreditelj že prej opozoril, da ta linija počasi dozoreva, da ne smem pričakovati ogromnih gubastih mladičev... In kolikor sem videla slike staršev v mladosti in mladičev iz te linije je očitno res tako...
Je pa res prava faca. Bonie je bila prvi teden čisto mirna, ponoči se je jokala itd., tale pa kot da bi komaj čakala, da gre na svoje. Pri vzreditelju je sama kar skočila v kombi in začela raziskovati. Celo pot se je igrala oz. malo vmes spala, nič jokala. Doma pa zdaj itak nonstop ni miru. Ponoči pa je tudi brez problema, se sploh ne oglasi...
Pa Bonie se eno leto sploh ni oglasila, tale pa takoj ko kaj malo zruži ona že čuva  ::) Pa nonstop se igra, ubija igračke, napada žoge in vleče špage kot zmešana, se kar bojim, da ji bodo tisti mali zobki ven popadali... Moram en filmček posneti in to dokumentirati, ker je res tako smešna... Sicer pa je tudi ful carta. Nonstop leze v naročje in pa dviguje taco, da bi jo čohal po trebuščku... Sicer pa to me niti ne preseneča, po tem, ko sem videla v živo njena starša...

Njeno celo ime je Ambrosia di Fosso Corno. Njena mama je Aldebaran dFC (EclissidiLuna x Tobruk), oče pa Cocoon (Dafne del Dyrium X Sanson degli Elmi).

Bomo pa videli, v kaj bo zrastla...




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3427 : 28 Junij 2010, 09:16:36
Ja, mi je ful hecno, ko je taka mala... Ji pravim kar podganica, ker se mi stalno mota pod nogami in če je minutko ne gledam že nekaj všpiči... se zavije v tepih, vkrade kuhinjsko krpe oz. kar pač doseže, se drsa čez celo dnevno sobo, začne glodati omaro itd. ::)
Je pa bilo celo leglo tako majhno, so bili vsi ful enakih velikosti, edino samčki so imeli močnejše glave. Sicer me je vzreditelj že prej opozoril, da ta linija počasi dozoreva, da ne smem pričakovati ogromnih gubastih mladičev... In kolikor sem videla slike staršev v mladosti in mladičev iz te linije je očitno res tako...
Je pa res prava faca. Bonie je bila prvi teden čisto mirna, ponoči se je jokala itd., tale pa kot da bi komaj čakala, da gre na svoje. Pri vzreditelju je sama kar skočila v kombi in začela raziskovati. Celo pot se je igrala oz. malo vmes spala, nič jokala. Doma pa zdaj itak nonstop ni miru. Ponoči pa je tudi brez problema, se sploh ne oglasi...
Pa Bonie se eno leto sploh ni oglasila, tale pa takoj ko kaj malo zruži ona že čuva  ::) Pa nonstop se igra, ubija igračke, napada žoge in vleče špage kot zmešana, se kar bojim, da ji bodo tisti mali zobki ven popadali... Moram en filmček posneti in to dokumentirati, ker je res tako smešna... Sicer pa je tudi ful carta. Nonstop leze v naročje in pa dviguje taco, da bi jo čohal po trebuščku... Sicer pa to me niti ne preseneča, po tem, ko sem videla v živo njena starša...

Njeno celo ime je Ambrosia di Fosso Corno. Njena mama je Aldebaran dFC (EclissidiLuna x Tobruk), oče pa Cocoon (Dafne del Dyrium X Sanson degli Elmi).

Bomo pa videli, v kaj bo zrastla...



 ;D ;D Bravo!! Veš, da sem malo navijala za to kombinacijo, ker mi osebno Coccon daje super mladiče. Tudi karakterno sem spoznala njegovo leglo na Nizozemskem in so vsi čiste "maze" :) Sploh ne dvomim v to, da "mala" ne bi dosegla tvojih pričakovanj. Mravljince v riti pa ima očitno tudi po fotru ;D

Hehe pa čestitke za odlično ime :D



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3428 : 28 Junij 2010, 09:50:58
Ninci, ni tak samo Cocoon. Aldebaran nič kaj ne zaostaja :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3429 : 28 Junij 2010, 09:59:19
Ninci, ni tak samo Cocoon. Aldebaran nič kaj ne zaostaja :P

Po do sedaj opisanem lahko rečem le "veliko sreče z malo Brihto".  8) ;)

Se mi zdi, da ko sem jaz opisovala kako je bila naša kot puppy naspidirana in je težko par sek. pri miru nisi čisto verjela, da je lahko tak živc in hiperaktivka oz. se ti ni zdelo normalno.  ;D Ampak meni so taki res živahni puppy-i ki non stop nekaj iščejo kaj bi delali in so samostojni,full všeč. Vse za kar si bila pri Bonie prikrajšana predvsem zaradi bolezni, boš tukaj lahko maksimalno izkoristila. Zdaj pa čakamo še slikc :P da se bomo malo  :-|~ :-|~



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3430 : 28 Junij 2010, 10:20:57
Prava je mala...men so tud všeč taki živahni mladiči, ki ne morjo bit na miru. Si me prav spomnala na Blu ki tudi še zdaj če je le priložnost potegne krpo s kuhinjskega pulto in jo veselo nosi po stanovanju. Men je mama od Rozike full všeč taka elegantna dama :P :P tud oče je opravi lepotec :P :P


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3431 : 28 Junij 2010, 13:08:45
Danes sem jo ze malo uspela umiriti... Sem hitro ugotovila, da razen s klikerjem z njo sploh ne vem, kako bi kaj delala... Ker je samo norela in lazla po meni. No, v glavnem včeraj sem jo navajala na kliker in sem ji brikete metala daleč vstran, da ni mogla skakati po meni. Že to je bilo od začetka skoraj mission impossible... Danes pa se je nekajkrat zraven, ko je grizla briket, sama vsedla. Pa sem začela klikati na sedi. In zdaj nonstop sedi poleg mene  :D :D :D Trola mala...

Ninci, Bonie je bila kot mladič tudi ful norica, razlika z Rozi pa je v tem, da Rozi rabi ful vaje za samokontrolo...

Teqila, Aldebaran je res ful lepa psica, tiste fotke na FC spletni strani so pa stare, ko je bila še tak suh mladič. Je pa še ful mlada in sem sigurna, da bo imela še uspešno razstavno kariero. Če se bo porihtala do septembra, pride skupaj s Cocoonom v Celje...



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3432 : 28 Junij 2010, 22:46:40
No, pa še nekaj slik naše male zverce...





Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3433 : 28 Junij 2010, 23:43:56
Lepa full...a repek ma pa kupiran..noj sej počivat tud zna.. :P :P :P


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3434 : 29 Junij 2010, 00:45:20
jej je luštna :) :-*
Meni je tudi žal da nima moj repka kupiranega.. Saj po izgledu mi je vseeno, sam naš mali jih vsak dan faše :-\ Se vedno postavi tako da ga ravno po glavi namaha.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #3435 : 29 Junij 2010, 13:12:23
A ni neprecenljivo, ko te mahnejo s temi repi in ko loviš kozarce in razne stvari, da ne padejo iz klubskih mizi?  :D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3436 : 29 Junij 2010, 16:30:34
Ja, repek ima kupiran, kot vsi v leglu. Odločitev vzreditelja...
Sama ne morem reči, kako je če ima CC rep, ker ga Bonie tudi ni imela... Sicer ji zaradi tega tudi nič ni manjkalo...Sem si pa včasih mislila, ko je Bonie tako mahala z tistim malim debelim štoplom, da bi nas vse pretepla, če gi ga imela...  ;) Ampak če pa bi se sama o tem odločala, se za kupiranje ne bi odločila, ker se mi zdi, da jim tudi z repom nič ne manjka oz. ni nič odveč in nekaj dni starim mladičem pač to ni potrebno... Ampak pogledi na to so različni... V glavnem Rozi očitno zaradi tega nima ravno nekih travm, repek je še vedno dovolj velik, da če nima ravno kaj drugega za početi, si ga lahko še vedno lovi ;)

Teqila: v bistvu se pri njej izmenjujeta dva pola, ko je na ON in ko je na OFF (takrat samo pade dol...)

Sicer pa se mi zdi, da je vsak dan boljša, kar se te njene norosti tiče (upam, da si ne samo domišljam)... njena trma in preskušanje mej pa vsak dan slabše... Če ji za kakšno stvar rečeš NE oz. NE SME bo potem še nekaj časa kot obsedena hotela točno to...In če ji 50x zaporedoma to preprečiš in rečeš ne, še kar naprej poskuša... >:D
Poleg tega je ta naša mala podganica že začela čuvati dvorišče. Nekega mimoidočega je danes ful nadrla... zgledalo je sicer prav smešno, samo jaz sem imela zraven en velik cmok v grlu... kaj bo iz te trmaste svojeglave podgane ratalo...

Zgleda, da smo prišli v fazo NE SME, ko cel dan za vse stvari samo ponavljam ne sme ne sme ne sme ne sme ne sme... Sicer se mi zdi, da smo malo hitro prišli do te faze, ampak pri njej gre očitno vse bolj hitro...



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3437 : 29 Junij 2010, 17:52:44
Bonie čestitke ob novi članici malčica je zelo luštna, eto še ena ob kateri bom cedila sline in čakala na svojo priložnost  ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3438 : 29 Junij 2010, 20:40:06
Ooo kaka luštna šnoflca  :-* :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3439 : 06 Julij 2010, 21:26:59
ninci a mogoce ves kateri mladic je v Zagorju oz. v bliznji okolici (zgledal je brindle barve  :-[)??

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3440 : 06 Julij 2010, 21:29:17
ninci a mogoce ves kateri mladic je v Zagorju oz. v bliznji okolici (zgledal je brindle barve  :-[)??

Vem. Saj lastniki tudi berejo tole, tako da se bodo morda sami javili ;) Je pa iz Hrvaške, Guardiana  ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3441 : 06 Julij 2010, 21:35:38
Aaaa, hvala za info, sem jih sla zguglat  ;D Smo jih vceraj srecali v Zagorju v europarku, pa smo z rapgirl na hitro zgruntale, da kaj drugega kot Corso ne more biti (kupiran rep, pa tisti njihov izraz na faci  :D) Ceprav je bil takoooo mali.. No, saj za dva meseca pa se mau starega mladica res ne more biti ne vem kaksen velikan  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3442 : 07 Julij 2010, 19:47:37
Poziranje ob gradiškem jezeru, kjer smo se hladili danes.








miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3443 : 07 Julij 2010, 20:41:43
oho, plavalci :)
Pri nas se kopa samo Kaja. Mali pa samo si tačke zmoči v kakem potoku, pa še to redko.
Evo ene slikice z njegovo najljubšo igračo



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3444 : 07 Julij 2010, 21:01:45
oho, plavalci :)
Pri nas se kopa samo Kaja. Mali pa samo si tačke zmoči v kakem potoku, pa še to redko.
Evo ene slikice z njegovo najljubšo igračo

Saj Brihta plava samo če je res res nujno, drugače samo trebuh zmoči ;) Je pa tale tvoj "mali" na tej fotki izrezana mama  :o Ima čisto enak izraz.



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3445 : 07 Julij 2010, 23:44:35
Ninci, Brihta pa pozira kot kraljica na sredini :P
Miško, vaš pa je že tako velik, da sploh ne morem verjeti... se mi zdi, da je še pred kratkim bil tak dojenček, kot je naša zdaj...

Naša Rozi pa je še vedno požrešna kot le kaj... Vse bi pojedla... Včeraj ji je ravno uspelo zmakniti brikete od mačka in v 3 sekundah, kolikor sem rabila, da sem pritekla do nje, je polovico velike sklede že bilo prazne... Najhujše pa je, da nimam pojma, kam to vse daje, ker za moje pojme poje ful veliko, pa še kar naprej je lačna... Zgleda pa še vedno, kot da jo stradamo. Vse kosti se ji vidijo (rebra, hrbtenjača, medenica, lopatice...), pa na vratu se občuti čip... Sicer pa se je že kar fejst razkomotila, pravkar se razteguje na kavču poleg mene. Leži na hrbtu in vse štiri tace tišči v zrak... No, pa počasi se navaja, da ni ona tukaj glavna... Je pa 100% drugačen karakter od Bonie...

Pa še 2 fotki:





miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3446 : 08 Julij 2010, 09:27:30
Joj je luštna :-* Prava pozerka.
Pri nas je pa obratno glede hrane. Naš pa nič kaj  rad ne je briketov. Tako da včasih ko hočem da poje mu dam skupaj z Kajo :D Takrat pa vse pomlati, pa še krega se zraven da nebi ona mu kaj vzela. Edino prosi za mizo, takrat ko mi jemo. In ker nič ne dobi se prestavlja od enega do drugega in daje taco na mizo :) in tako milo gleda.
lp



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3447 : 08 Julij 2010, 13:44:47
ninci a mogoce ves kateri mladic je v Zagorju oz. v bliznji okolici (zgledal je brindle barve  :-[)??

Živjo,

Ja, ta mladič je iz Trbovelj, se pa dosti nahajamo v europarku v Zagorju. Mali je Lars Luciano Guardiana, mali tiger. Star je 2 mes pa 2 tedna, raste pa kot konoplja. Je pa ful podoben Rozi  :) - nikoli nima dosti hrane (ko se naje, bi "revež bogi" še vedno jedel  :o), poln energije, ko pa se mu ne da, se uleže in ne premakne  ::). Zgrizel bi pa tudi vse, kar mu pride med zobe .

Lp, Irena

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #3448 : 08 Julij 2010, 14:33:08
Živjo,

Ja, ta mladič je iz Trbovelj, se pa dosti nahajamo v europarku v Zagorju. Mali je Lars Luciano Guardiana, mali tiger. Star je 2 mes pa 2 tedna, raste pa kot konoplja. Je pa ful podoben Rozi  :) - nikoli nima dosti hrane (ko se naje, bi "revež bogi" še vedno jedel  :o), poln energije, ko pa se mu ne da, se uleže in ne premakne  ::). Zgrizel bi pa tudi vse, kar mu pride med zobe .

Lp, Irena


ooo, sedaj pa vemo koga smo srečale. Naslednjič vas sigurno pridemo malo bolj od blizu občudovat.  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3449 : 08 Julij 2010, 16:20:20

ooo, sedaj pa vemo koga smo srečale. Naslednjič vas sigurno pridemo malo bolj od blizu občudovat.  ::)

Brez problema, ste dobrodošle  :P. Lars bo zeeelooo vesel, ker se ful rad crklja, pa on bi kar z vsakim menda šel  :)

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.