Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463008

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3450 : 08 Julij 2010, 19:21:16
Brez problema, ste dobrodošle  :P. Lars bo zeeelooo vesel, ker se ful rad crklja, pa on bi kar z vsakim menda šel  :)

So te morali prav "ruknit", da si se oglasila in pohvalila  :P Zdej pa še slikce, če ne bodo šle pa lahko jaz  ;D




Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3451 : 09 Julij 2010, 17:30:53
So te morali prav "ruknit", da si se oglasila in pohvalila  :P Zdej pa še slikce, če ne bodo šle pa lahko jaz  ;D




Ja, res je  :-[. Za slikce bi pa prosila, če jih lahko daš ti, ker sem včeraj probavala, pa mi nekako ni šlo  ???. Evo, glih danes je dobil drugo pikico - je po moško prenesel  :).

Lp, Irena

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3452 : 09 Julij 2010, 20:07:59
Lars:










Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3453 : 10 Julij 2010, 12:16:57
Aaa, lejga frajerja  ;D ;D Je kar precej "sekast", sploh takole na slikcah  :P

Alex smem vprasat, kam nameravate it v malo solo?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3454 : 10 Julij 2010, 20:40:23
Danes sta se pesjanarskega piknika udeležili Chatty in Brihta.
... par slikc 8)
















ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3455 : 11 Julij 2010, 15:44:41
Še en legendarni corso, je prečkal mavrični most. Septembra bi dopolnil 13 let, 3x svetovni prvak.

Cheno :(





Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3456 : 12 Julij 2010, 12:49:44
Aaa, lejga frajerja  ;D ;D Je kar precej "sekast", sploh takole na slikcah  :P

Alex smem vprasat, kam nameravate it v malo solo?  :-[

Ja, za šolo sva mislila najprej v Zagorje, pa sem slišala, da so se zelo poslabšali, potem sva gledala za Trbovlje in pa Celje (Celeia). Imaš ti mogoče kakšno priporočilo? 

A je to Cheno od Della porta dipinta?


Lp, Irena

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3457 : 12 Julij 2010, 13:00:52
Ja, za šolo sva mislila najprej v Zagorje, pa sem slišala, da so se zelo poslabšali, potem sva gledala za Trbovlje in pa Celje (Celeia). Imaš ti mogoče kakšno priporočilo? 

Ja takole je.. Midva sva hodila v Zagorje v malo solo in potem v nadaljevalni tecaj. Imajo kar nekaj instruktorjev, nekateri so boljsi, drugi slabsi, meni je bil najbolj vsec Bozo. V Trbovljah imas v drustvu predsednika drustva, ki uci na ruk/cuk metodo (odsvetujem, sploh za pasmo kot je corso), in nekaj drugih instruktorjev, ki baje ucijo na bolj prijazne nacine. Ampak od nastetih drustev ti se najbolj svetujem Celeio (ce ti ni predalec), poznam kar nekaj tekmovalk v ROju iz tam  (nekatere so tudi instruktorice), in imajo vse kuzke super naucene, ucijo na pozitivno motivacijo, mislim da tudi s klikerjem.  ;) Ce ti ni financno prevec in predalec ti svetujem njih  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3458 : 12 Julij 2010, 13:41:53
Ja to je ta Cheno.

Irena naša Chatty hodi v KDRP Celje in so full zadovoljni pa od Tequile Blu je tudi tam ;) tako, da imajo tudi že nekaj izkušenj s pasmo.

http://www.kdrp-celje.si/

Sicer pa časovno ti je skoraj isto Lj. ali Celje, a ni ?



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3459 : 12 Julij 2010, 13:52:16
Sicer pa časovno ti je skoraj isto Lj. ali Celje, a ni ?

Casovno in po km je Lj bolj dalec  :P Do Lj imamo eno uro (40-45 minut do Sentjakoba, ampak pol moras se kamorkol cez mesto pelat), tu cez hrib imamo pa pol ure do Prebolda, pa recimo 10-15 minut do Celja, spet odvisno v katero smer jo mahnes..  ;)

Malenkost se pozna..  :P

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3460 : 12 Julij 2010, 16:44:01
Casovno in po km je Lj bolj dalec  :P Do Lj imamo eno uro (40-45 minut do Sentjakoba, ampak pol moras se kamorkol cez mesto pelat), tu cez hrib imamo pa pol ure do Prebolda, pa recimo 10-15 minut do Celja, spet odvisno v katero smer jo mahnes..  ;)

Malenkost se pozna..  :P

Če greš v ŠKD Bajka recimo ne rabiš nič čez mesto hodit je čisto ok do Šentjakoba pa tam dol na Brnčičevo pa si :P No ampak seveda pač odvisno kako se časobvno zoorganizirata in kaj jima je ljubše ;)



loncha

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3461 : 12 Julij 2010, 18:09:53
Ninci a vaša "tamala" hodi k nam?? Nisem vedla :o Morem it enkrat spet tečajnike pogledat, da jo vidim :) Blue je pa ena super bejba in me je čisto očarala :)



loncha

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3462 : 12 Julij 2010, 18:13:44
Aja drugače pa Alex, če ti ni predaleč nas le pridi pogledat. :)  Lahko prideš pred vpisom kak trening pogledat, ti bodo naše "tršice" mal rozložile kar te bo zanimalo, mi bomo pa ta čas mečkali "žvat" :) :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3463 : 12 Julij 2010, 19:03:13
Ninci a vaša "tamala" hodi k nam?? Nisem vedla :o Morem it enkrat spet tečajnike pogledat, da jo vidim :) Blue je pa ena super bejba in me je čisto očarala :)

Ja no ubistvu je zdaj na pavzi, ker malo šolo je končala ko je bila še pri nama oz. se je njen novi lastnik vozil 1x tedensko v malo šolo v Kranj. Pri vas je pa hodila v OŠ ampak je za opravljanje izpita še premlada. Zdaj so se baje menili, da bodo tudi med poletjem malo delali, da ne zaspi mularija :P

Drugače pa Se res zmenita in pejta pogledat različne variante, pa bosta videla kako vama je časovno in kje vama je nači dela itd. ljubši.  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3464 : 12 Julij 2010, 19:14:39
Cheno pa ... par dni pred njegovo smrtjo sem študirala kakšne pse daje...

Njegov vnuk Zampa


Njegov sin Viktor


Viktor PDP in Zampa nista oče in sin ;) Mislim pa da je podobnost očitna :)

Cheno v mlajših letih





miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3465 : 12 Julij 2010, 19:24:52
Zdravo,

Alex čestitke za mulca :)
Cheno pa ja... Tudi meni je krasen pes, in zelo všeč mi je njegov sin Viktor. Sem gledala ko je bilo objavljeno njegovo leglo in me je zelo mikalo :D
Morem pa povedati da me je ta pasma začarala. Vsaj moj mulc je tak, da mi ni nikoli žal da sem se odločila za to pasmo. Upam da bo tako še naprej, da ga nebo puberteta "pokvarila" ;D

lp



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #3466 : 12 Julij 2010, 20:42:58
Jaz sem zdalje čez balkon opazovala Corsota, kupiran v celoti, od zgoraj je zgledal še precej mlad (ker je bil ozek).
Če bom kdaj lastnico/ka srečala, bom vprašala iz kje je  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3467 : 12 Julij 2010, 20:54:17
Jaz sem zdalje čez balkon opazovala Corsota, kupiran v celoti, od zgoraj je zgledal še precej mlad (ker je bil ozek).
Če bom kdaj lastnico/ka srečala, bom vprašala iz kje je  ;D

Od kod pa si?



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #3468 : 13 Julij 2010, 10:11:47
Iz Lj  :)



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3469 : 13 Julij 2010, 15:51:03
Hvala za vse odgovore  :P. Ja, bova šla pogledat mal naokoli; Celje, pa tudi za Bajko sem gledala. Je pa mali ful "prefrigan" in dominanten in bi seveda rad bil glavni.

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3470 : 13 Julij 2010, 16:08:30
Aja drugače pa Alex, če ti ni predaleč nas le pridi pogledat. :)  Lahko prideš pred vpisom kak trening pogledat, ti bodo naše "tršice" mal rozložile kar te bo zanimalo, mi bomo pa ta čas mečkali "žvat" :) :)

Kdaj pa bi lahko prišla?

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


loncha

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3471 : 13 Julij 2010, 16:42:58
Kdaj pa bi lahko prišla?



Prideš lahko vsak petek. Nova skupina tečajnikov se trenutno sestavlja. Če želiš lahko prideš kdaj na kak naš reševalni trening in se dogovoriš in pozanimaš. Lahko ti dam kontakt inštruktorja ali pa počakaš da bo ta nova skupina že "v teku" in ti takrat sporočimo uro in prideš pokukat.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3472 : 15 Julij 2010, 18:38:00
Alex a si ze vidla? Imas zs (zasebno sporocilo)  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3473 : 15 Julij 2010, 21:15:44
Mala šola - izpit A - mama Brihta poka od ponosa :D  >:D

http://www.youtube.com/watch?v=NdyNcakQE5E



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #3474 : 15 Julij 2010, 22:23:32
Rep dela 100 na uro  :-* Pridna Nina!



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3475 : 17 Julij 2010, 13:10:18
Uau zeeelooo lepo  :P. Na to je pa mama Brihta upravičeno ponosna  :-*.

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3476 : 23 Julij 2010, 11:21:37
Glede na to, da vas je zdaj tu gor kar nekaj z mladiči, me zanima, kaj jim dajete za jest. Moja dobi en obrok surov, pri ostalih dveh pa še vedno vztrajam na briketih, ki pa ji zgleda ne pašejo... Prdi in ima mehko blato... Tega pa nočem. Ker res ne bi rada šla čisto na surovo, briketi so pač praktiš 8) , če greš kam s psom, me res zanima, kakšne so vaše izkušnje. Če jim dajete brikete, katere in če nič ne prdijo... To me zanima, ker je pri Bonie bilo isto (s tem, da ona pa briketov tudi sploh ni marala, je pa prdela tudi po vsaki drugi kuhani hrani, ki ni bila meso...), se pa še zdaj sprašujem, če bi bila skozi na surovem in ne bi prdela (kar po mojem je nek pokazatelj, da nekaj ni v redu), da mogoče ne bi dobila tumorja... Saj vem, da pri raku ni pravil, pa vseeno...
Prdenje sicer pri Rozi zaenkrat ni tako ful moteče, ampak vseeno je najbrž nek pokazatelj, da ji nekaj ne paše... Smo pa sprobali že kar nekaj briketov...
LP, Darja



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3477 : 23 Julij 2010, 12:12:03
Naš je na Orijen. Ampak je prdel tako da smo včasih dobesedno bežali vstran :o
Zdaj se je popravilo, ga že lep čas nisem vohala :D So mi prdlagali naj kaki probijotični jogurt mu gor polijem, sam ni pomagalo kaj prida.
No, večina je na Orijen, dobi pa še kako govejo juhico, meso, kost, pa tuno mu polijem na brikete za okus, ker jih pač je ker druga ne dobi.

Imam pa še jaz eno vprašanje. Tu na komolcu oziroma malo višje je rana, kot otišanec, sam ni trda koža. Dlaka oguljena. Je kaka rešitev za to? Ker noče spati v taki vročini na ničemer mehkem. Spi na ploščicah, ali na tlakovcih, v glavnem na mehkih podlagah mu ni. Meni pa posledice tega niso všeč.

lp



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3478 : 24 Julij 2010, 18:40:39
Tudi naš Lars je na Orijen-u. Ga ima ful rad ( a je na splošno pravi požeruh  :P ). Smo zadovoljni, kar se tiče rasti in razvoja, prdi pa kakor kdaj. Včasih spusti kakšnega, da res vsi bežimo (ampak zaenkrat se občasno). Drugače pa so zraven še kakšni jogurti, zelenjava, sadje,itd. Pri mesu zaenkrat še nismo veliko poskušali.

Me pa zanima, kakšna je kaj kilaža za mladička. Naš bo jutri dopolnil 3 mesece, včera je bil na tehtnici in ima 13,5kg. Ali je o.k.? Veterinarka je prejšnjič rekla, da se razvija normalnno, a vseeno me zanimajo vaše izkušnje (glede teže mladičkov).

Še nekaj slikic :


Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3479 : 24 Julij 2010, 22:15:13
Naš bo jutri dopolnil 3 mesece, včera je bil na tehtnici in ima 13,5kg.

Tudi naša bo jutri stara 3 mesece  :D  ;D ;D Bosta lahko skupaj rojstne dneve praznovala ;)
Sicer pa ima samo kakšnih 10 kg (prejšnji teden jih je imela 9, tako da predvidevam...). Sem ji  pa doslej tudi dajala Orijen, pa ji zgleda ne paše. Zdaj probavamo z Canidae brez žitaric. Ima še mogoče kdo kakšno idejo za kvalitetno hrano brez žitaric s čimvečjim deležem mesa in ki ima ustrezno razmerje kalcija in fosforja?