Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463061

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3480 : 25 Julij 2010, 08:06:13
Od grain free-ja imaš še Taste of the wild. Kot je rekla miško probaj s probiotiki.

Tole sem danes zasledila, mogoče bo še komu zanimivo...




bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3481 : 26 Julij 2010, 10:17:08
Ninci, imaš kakšne podatke glede kalcija in fosforja za Taste of the wild. Jaz nisem nikjer nič našla... Veš slučajno tudi kakšne količine se dajejo za 10 kg mladiča?
Ima kdo tudi konkretne izkušnje s TOW ali Canidae?
Sicer pa zaenkrat zgleda boljše. Včeraj ni nič prdela, kakec pa se mi tudi zdi malo boljši... Problem s Canidae je edino, da pride po priporočilih skoraj pol manj briketov, kot pri Orijenu LB puppy... In ko odštejem še en obrok, ki ga dobi surovega, skoraj nič več ne ostane...


Kaj si pa hotela povedati s to primerjavo slikic? Kakšni različni tipi glav obstajajo?
Meni je samo ena glava všeč, čeprav ni čisto originalni tip. Dve sta mi pa čisto mimo... Kdo ugane, katere glave mislim? ;)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3482 : 26 Julij 2010, 11:22:46
Pozdravljeni!
Po dolgem času, da se malo javim. Bili smo na razstavi v Splitu in blu je dobila krasene opise vse 4 dni a kaj ko je bila smotka tako prestrasena da ni hotela tečt in ji je vsak sodnik napisal da rabi samozavest.  :'( :'( :'(

Pa še neki me zanima, kako je z razstavljanjem v avstriji? Tam ni dovoljeno razstavljati kupiranih psov?? Ne rep ne ušesa, ne???

Lp Kaja


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3483 : 26 Julij 2010, 11:52:44
Ninci, imaš kakšne podatke glede kalcija in fosforja za Taste of the wild. Jaz nisem nikjer nič našla... Veš slučajno tudi kakšne količine se dajejo za 10 kg mladiča?
Ima kdo tudi konkretne izkušnje s TOW ali Canidae?
Sicer pa zaenkrat zgleda boljše. Včeraj ni nič prdela, kakec pa se mi tudi zdi malo boljši... Problem s Canidae je edino, da pride po priporočilih skoraj pol manj briketov, kot pri Orijenu LB puppy... In ko odštejem še en obrok, ki ga dobi surovega, skoraj nič več ne ostane...


Mi smo futrali tako TOTW kot Canidae in z nobenim nismo imeli nobenih problemov. Kot mladič je bila tudi na  Natures variety in je bilo tudi ok.
Količina, ki se daje za 10kg mladiča starega 3 mesece je 2-3 njihove "cup-e", po mojih izračunih pride to na cca. od 400-500g na dan. Točnega podatka za Ca in P pa nimam.

Samo primerjava nič drugega  ;) :P

Tequila mislim, da v avstriji velja pravilo tako kot v drugih državah kjer je kupiranje prepovedano - odvisno kdaj je bil sprejet zakon in kdaj je bil pes skoten. 
Mi je pa žal, da imaš problem s prestrašenostjo, a žal nisi edina in upam, da se ne bo strah stopnjeval.  :-\



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #3484 : 26 Julij 2010, 17:46:16
Pa še neki me zanima, kako je z razstavljanjem v avstriji? Tam ni dovoljeno razstavljati kupiranih psov?? Ne rep ne ušesa, ne???
Psi ki so skoteni po 1.1.2008 in so kupirani, se v Avstriji ne smejo razstavljati.

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #3485 : 27 Julij 2010, 12:29:48
Tele primerjave glav so pa odlične :)
Že sama sem hotela parkrat povprašat kaj vi menite o tem?
Kajti sama sem bolj pristaš dalših gopcev, opažam pa da je vseveč CC, ki imajo "privihan" nos in so za moj pogled vedno bolj "podobni" boxerjem.




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3486 : 27 Julij 2010, 14:09:12
Se mi je zdelo, da je tako z razstavami v Avstriji. Vedela sem za ušesa nisem pa bila prepričana za rep. Ninci sem pa videla na razstavi od vaših mladičev polsestrico, ki prihaja iz Češke Hilary black miss mallorca ( Ciro delgi elmi x Beauty miss mallorca).
Res so zanimive glave meni osebno je najbolj všeč glava na 3-ji sliki (tigrast CC).  :P :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3487 : 27 Julij 2010, 14:17:07
Se mi je zdelo, da je tako z razstavami v Avstriji. Vedela sem za ušesa nisem pa bila prepričana za rep. Ninci sem pa videla na razstavi od vaših mladičev polsestrico, ki prihaja iz Češke Hilary black miss mallorca ( Ciro delgi elmi x Beauty miss mallorca).
Res so zanimive glave meni osebno je najbolj všeč glava na 3-ji sliki (tigrast CC).  :P :P


A imaš kakšno sliko od tele psičke? Ubistvu so si več kot polbratje in polsestre, ker je mama od Hilary Brihtina polsestra po Faunotu in sta si tudi v tipu obe precej podobni.

Beauty miss malorca - češka brihta :D :D, samo malo več je je skupaj  :D


No meni recimo je pa ta tretja glava najslabša in osebno pri tej glavi težko govorim o glavi corsota :-\ . Imamo čisto različne okuse  :P



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #3488 : 27 Julij 2010, 14:19:03
Ninci lahko mogoce tole fotko malce interpretiras za nepoznavalce(se)  :P kera je najbolj standardna? Kaj so pri ostalih napake itd. Meni kot nekomu, ki mu je pasma 'samo' vsec je tudi najbolj vsec prvi v drugi vrsti torej ta tigrasti ampak imam obcutek da ni ravno standardni gobec  :-\ Sem pa med legli videla eno novo iz Srbije in od tistega samca mi je tudi glava zelo vsec. Lahko kdo se tistega pokomentira (ce se ne motim je ime Demon - don donato je sem sla preverit) hvala!



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3489 : 27 Julij 2010, 14:43:49
Sestra je fotografa igrala tak da ko pride z morja bom pregledala slike in jih objavla. Sej takoj ko sem jo vidla sem opazla podobnost, ker je bila čist brihti in vašim podobna le da je imela oz ima kupiran rep. :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3490 : 27 Julij 2010, 15:02:54
Za mogoče malenkost lažjo predstavo, čeprav je tole po slikcah težko...






Tretji pes recimo nima kvadratnega gobca  - brada in nos sta v ravnini - pri tem psu pa brada izstopa iz ravnine - izgleda precej predgrizav. Nosnice niso odprte, zaželjene so široko odprte nosnice - take ima npr. Beauty na sliki, ki sem jo prilepila.  Oči so okrogle, preveč odprte, glava izgleda preveč okrogla, . No ima pa temne oči to mu dam kot +.  >:D
Sicer pa vsake oči imajo svojega malarja in ko pregledaš nekaj slik in se odločiš kaj je tisto kar ti je všeč, lažje iščeš svojega psa ;)







ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3491 : 27 Julij 2010, 20:48:32
Če koga zanima še tule objava
Na voljo sta še dva samčka skotena 1.6.2010.

Mama: Faden (GIOTTO DEL ROSSO MALPELO X LILLA)
Oče: Timoniere Thor (BOND X TIMONIERE MAYA)

Oba starša HD A, ED 0

Spletna stran http://www.faden-koenig-leibel.de.tl/Home.htm
Informacije na voljo v nemškem in angleškem jeziku. Psarna se nahaja v Nemčiji, , ena samička iz tega legla tudi pride v slo.

Samčka, ki sta na voljo sta Carlie in Cato
Cato, je baje zelo odprt do ljudi


Carlie





bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3492 : 27 Julij 2010, 22:58:32
Meni je tudi 3. glava najslabša. Ta glava zame sploh ni CC... Sicer pa jo je že Ninci pokomentirala.
Ampak tudi 2. glava (zgoraj desno) ni daleč vstran... Bikonvergenca gobca, gobec prekratek, prekratke žnable na koncu nosu, brada spet izstopa iz ravnine, oči postavljene prenizko in presvetle...
Prva glava je tak bolj originalni tip CC-ja, 4. pa malo bolj moderen (meni najljubši :)).
LP, D.




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3493 : 27 Julij 2010, 23:37:23
No, še moj komentar glede slike..
Tudi meni je 3 slika najslabša, zgleda res kot čisti bokser. Drugi psi na slikah so mi pa sprejemljivi. Tudi 2 na sliki. Meni osebno je bolj všeč če je gobec malček prekratek, kot predolg. Glede standarda pa, mislim da še nisem videla corsa ki bi bil povsem po standardu.
Evo, še ena slikca. Se je odločil pogledat če je Comford polnjen z čem okusnim ::)



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3494 : 28 Julij 2010, 00:02:53
Miško, to je pa Bonie znala tudi nardit ;) Samo včasih je bila v teh Comfortih sama svinjarija... Jaz sem že dolgo nazaj vse izpraznila in not dala ortopedsko peno...

No, naša Rozi pa raste in raste...






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3495 : 28 Julij 2010, 07:50:23
No en lep primer lepega nosa in kvadratnega gobca že pri mladiču je Rozi - ker je glava slikana tudi od spredaj in iz takega kota se lahko vidi kako je brada v isti dolžini kot konec smrčka.
Meni osebno je res lep puppy :-[ A prideta v Trbovlje? Da jo vidimo v živo?  ;)

Definitivno od vseh štirih glav jsta tudi meni naj prva in četrta. Prva glava je glava Basirja, ki pa je poleg Borisa "osnova" za standard.

Še iz drugega kota...bo lažje primerljiva s tisto tretjo sliko ;)


Problem kratkih gobcev je - da se jih uporablja v vzreji nepremišljeno in da ti kratki gobci postajajo čezdalje krajši in dobivamo bokserje. In bokseraška glava ni glava corsota. En sodnik je baje nekoč rekel - če v glavi psa - corsota vidite katerokoli drugo pasmo potem glava ni taka kot mora bit. Corso ni stafford, ni bokser, ni bordojc, ni bullmastif je corso in če ste v dilemi, potem to ni to . Pa bo najbrž kar držalo ;)

Miško  :D :D Poznano. Ampak vidim, da brez Tug N toss-a pa ne gre nikamor :P Danes imamo dostavo v tvoj konec, tako da jutri lahko prideš v trgovino po jajce ;)



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3496 : 28 Julij 2010, 10:46:34
Ninci, nisem vedela, da je prva slika glava Basirja :-[, ker Basir mi je zelo zelo všeč... In sicer ne zgleda taka orto klasična glava, ampak prav moderna... Na tej sliki, ki si jo ti objavila, pa mi nekako ne deluje tako kot sicer...
Mogoče še ena slika Basirja iz strani, ki je malo bolj fer:


Glede Rozijine glave pa ne vem. Meni se še vedno zdi njena glava taka mala in suhcena. Bonie je imela enkrat večjo in širšo glavo... Bomo videli...



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3497 : 28 Julij 2010, 10:53:46
OO super.
Bom šla kar jutri iskat. Zdaj mu je full dolgčas ker imamo gonečko pa sta ločena. Mi ej pa zanimivo to. Ko je zunaj je taki heroj, laja, in se postavlja zdaj ko imamo veliko pasjih obiskovalcev. In to dokler je drugi pes zunaj ograje. Ko pa pride drugi pes not ( si naredi luknjo v ograji, ali pa jo preskoči) pa bi se takoj igral in ni več sledu o kakem heroju. Pa še čisto tak btw, če ve kdo do lkaterega leta se psica goni. Ker današnjo noč je bila užas, in ne iz strani našega, ampak od drugih psov ki so se drli in tepli na dvorišču.
Samo Rozi pa res raste. Je res lepa in mi je tudi zelo všeč,



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3498 : 28 Julij 2010, 11:05:03
Haha..sam so vsi isti naša je tud preizkusila vse materjala, ampak njeno ležišče ji ni dišalo in se je raje lotla kavča. :'( :'(
Men je tud Rozi krasna mladička, sam še vedno je tak suhcena :D :D so mi pa všeč njene šape.
Tale Basir je tud meni krasen pes.


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3499 : 28 Julij 2010, 11:17:00
Takle se pa Blu rada pocarta med vožnjo



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3500 : 28 Julij 2010, 11:24:22
Takle se pa Blu rada pocarta med vožnjo



Faca :P



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3501 : 28 Julij 2010, 11:40:55
Bonie tamla je res pravi cuker, se bosta prišli na kako razstavo pokazat da vas malo pocrkljamo  ;)


RobiCC

  • *
    • Prispevkov: 17
    • Točke: 0
Odgovori #3502 : 29 Julij 2010, 11:21:45
Pozdrav svim ljubiteljima ove pasmine i onima koji će to tek postati  ;D,pratimo Vas ali nismo baš aktivni na ovom forumu.
Teycha - leglo tehnički nije iz Srbije,iako je Alisa tamo kupljena a na slici vidiš Dona(Donato Guardiana)koji je u mojem vlasništvu( mi smo iz Hrvatske),a Demon je njegov brat koji je u Sloveniji,negdje kod Trbovlja ako se ne varam.Evo još par njegovih slika kad se već govori o standardu i glavama : ))

Rozi mi je prekrasna,stvarno mi se jako sviđa,  ;)








Slike jesu malo starije ali meni jako drage! A za one koje zanima, više slika i informacija naći ćete na Donovoj stranici:
http://www.facebook.com/?sk=messages#!/pages/Zagreb-Croatia/-Cane-Corso-Don-Donato-Guardiana/93988164600










Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3503 : 29 Julij 2010, 18:22:12
Takole pa je bilo treba previrit pojsle ko smo v Splitu prisli do apartmaja ce bodo ok za spat. :P :P :P



Vse je ok dokler Blu ne začne smrčat in nobeden okoli nje ne more spat. :P :P :P


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3504 : 30 Julij 2010, 18:12:26
Ooo madonca, sej kot da me ni blo tle že 1 leto  ...

Pozdravljen Robi Don je itak  :-* :-*

Čestitam vsem novim CC članom  :)


Mi rastemo rastemo in rastemo ... Macy v širino Manu' pa v višino  ::)

Pa da vas še jaz mal zasujem s slikcami. Sej pol bom spet pol leta dala mir  :P

Macy:


Domino ... Srnce pazite se!!!


...in Macy, ki se čudi čemu taka nepremičnost ::)



Manu' pri 7-ih mesecih


V teh dnevih se pa sam v hiši tiščimo, spimo in čakamo na boljše vreme.


Kdo pravi, da sem prevelik za to ležišče?!?!



A vidiš da gre...... tako se stlači 44,85 kg mladinc 8-ih mesecev v premajhno ležišče :) :)


Lp,



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3505 : 30 Julij 2010, 18:57:02
Ka je faca mali  :o :D :-*


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #3506 : 30 Julij 2010, 22:09:20
Jaz nimam pojma o Corsotih sicer, ampak sta mi na zgornji sliki dopadljivi samo prva in cetrta glava.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3507 : 31 Julij 2010, 08:40:20
 :D Bogi puppy, daj mu večje ležišče kupi no :P :D

A kdo ve če je pri Frediju leglo? Sem videla, da najavljeno je imel Cassius in Desiree.

Lp, nina



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3508 : 01 Avgust 2010, 15:43:37
Mi smo bili včeraj v živalskem vrtu. En lep izlet in socializacija vse v enem. Lars si je našel novo prijateljico (malo opico), kar ni in ni mogel stran od nje. Drugače je bilo zanimivo "tuliti" tudi na slonico Gango. Ves začuden je gledal  :-\ kako to, da je kljub njegovemu razburjanju prišla tako blizu.  ??? ??? ???

Vse skupaj je potekalo zelo pozitivno tako, da sva z njim zadovoljna. Na koncu pa je bil " revež " utrujen in seveda sestradan.

Še nekaj slikic "upam, da bo ratalo?":







Lp,

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3509 : 01 Avgust 2010, 15:47:47






Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.