Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462921

Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3510 : 01 Avgust 2010, 16:10:33
Joj, ni čisto uspelo. Evo, ena za probo.



Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3511 : 01 Avgust 2010, 16:17:19
Jupi, uspelo mi je   :o.

Evo, še nekaj:






Zdej pa znam  :-[.

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3512 : 01 Avgust 2010, 16:26:02
Uživač 8) ;D
Imam samo en predlog - postrižita mu kempeljčke, ker ima po slikah sodeč ful dolge - dokler jih še lahko. Saj potem ko so odrasli jih načeloma ni treba nič več krajšat, ker se zbrusijo sami. Mladičkom je pa fajn če ne drugega, da jih pokrajša vzreditelj oz. veterinar če ne znata sama, da ne bodo predolgi.



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3513 : 01 Avgust 2010, 23:08:27
Alex, uh kaka lustna faca je vas tamali :-*

Mi smo tudi imeli naporen vikend. Včeraj smo cel dan pohajali naokrog, bili v Ikeji, v mestnem parku, na sprehodu skozi mesto, na sladoledu, itd... Rozi test prestala več kot odlično. Lepo hodila na vrvici, ki sta jo držali 2 in 3 letni punčki :)
Danes pa smo se ponovno kopali. Rozi je se večja plavalka, kot je bila Bonie :P Že zadnjič enkrat je s prve šla v vodo in ko ji je zmanjkalo podna, je malo potauhala, potem pa kar dalje plavala. Ful ji je všeč špricanje vode tako, da ima celo zabavo ko s tacami maha po vodi da šprica...
Pa še nekaj slikic...



in ko na koncu utrujena počiva...


Ima kdo kakšno idejo, kaj narediti s tem njenim desnim ušesom? Bonie sta vsaj obe stali pokonci, tej pa se postavlja gor samo eno...

Kremplji pa naši rastejo tudi kot zmešani. Sem ji morala že 2x postriči...




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3514 : 01 Avgust 2010, 23:37:36
Tamali so res cukri. Joj kok Rozi plava, naša pa noče v vodo do trebuha potem pa ne naprej. Če bo hotela bo že šla sama od sebe, sili je nobeden ne in je ne bo. :P :P
Jaz tudi z Blu nisem imela nobenih problemov hoja po mestu vse ok, biti v družbi ljudi tudi ok tudi za pse se ni zmenila, sedaj pa mi je začela full skakat in lajat v pse, ki jih srečamo na sprehodu in bi jo tega rada odvadla. To se mi je začelo dogajati po njeni gonitvi. Zanimivo mi je pa bilo, da se na razstavi v Splitu ni zmenila za nobenega psa in tudi ko smo tam šetali po mestu ne, danes na spehodu pa smo srečali dva tibetanska matifa in se je spet začela zaganjat in lajat v pse. Drugače pa je res super psica, samo še tega jo moram odvadit in pa malo mora pridobiti samozavesti na razstavah. :P :P :P

lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3515 : 02 Avgust 2010, 07:26:57
Bonie lahko ga probaš lepit  ??? Čeprav pomoje bosta po menjavi zob oba ok stala, med menjavo so ponavadi malo "defektni" :D

Gre pa tudi pri nas Brihta povečini plavat samo do trebuha, sploh če ima zraven Smarta in Rumbo, ki podpirata njeno črnogorsko rit in nosita iugrače iz vode namesto nje. Če je sama potem je pa treba it ::)

Takole se je pa naša zabavala včeraj  ::)








5 minut po prihodu domov, ko se je napila je ... prinesla frizbi in čakala, če bi mogoče še malo lavfali  ::)




bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3516 : 02 Avgust 2010, 11:17:49
Teqila, ponavadi psi gredo v vodo za drugim psom. Bonie najprej tudi ni upala v vodo dlje, kot je imela poden. Potem pa smo bili enkrat na morju (mislim, da je bila stara kakšnih 7 mesecev) in si je našla enega labradorca za najboljšega prijatelja. On pa je ful plaval in prinašal žogice iz vode in tako je začela tudi ona plavati. Potem pa več ni bilo problema.
Rozi pa tudi. Smo bili zdaj že enih 4 x v eni gramoznici in prvih 2 x je samo tekala ob obali in špricala ;), zadnjič pa sta bila tam tudi 2 psa, ki sta ful norela v vodi in ona je seveda takoj hotela zraven in je šla s prve za enim od psov in ko ji je zmanjkalo podna se je najprej malo potunkala, potem pa je le začela migati z nogami in kar dalje... Včeraj pa spet s prve direkt v vodo... Ful je faca, pri 3 mesecih plava kot velika...
Sicer pa važno je res, da je ne siliš v vodo. Bo že šla, samo dovolj motivacije rabi... Pri Bonie je pomagalo tudi, če sva šla oba v vodo in plavala vstran, pa po možnosti se še potunkala in ji govorila adijo... Potem se je zbala, da bi ostala sama in je priplavala do naju... Ampak načeloma je šla itak sama v vodo, to sva delala edino po operaciji kolenskih vezi, ko sem jo res mantrala s plavanjem... sva delali cele maratone in je bila že malo naveličana...

Ninci, sem upala, da bo kdo rekel, kaj takega (da se bo samo popravilo :)), ker lepljenje oz. obvezovanje mi že pri Bonie ni dišalo, pri Rozi pa po mojem itak ne bi bilo izvedljivo, ker bi si vse spravila dol v manj kot minuti >:D
Bomo videli...
Brihta pa je prava profesionalka v lovljenju frisbija :P Rozi ga tudi mečemo (enega mehkega, v bistvu za v vodo), ampak ona ga še ne zna uloviti v zraku, ona samo leti za njim, ga pobere in prinese nazaj. Me stalno preseneča s tem prinašanjem, ker Bonie ni imela res nobene volje po prinašanju stvari nazaj... 1x, 2x že potem pa je to bilo zanjo živ dolgčas. Rozi pa vse kar ji vržeš samoinciativno prinese nazaj... :)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3517 : 02 Avgust 2010, 14:02:25
Brihta je res super punca v vsakem pogledu. Res čestitke tebi in Črtu, da sta jo toliko naučila in jo vzgojila v super babnco. :P :P
Blu se ne da, ker imamo doma še španjelko in ona je res skos v vodi če le ima priložnost Blu pa jo čaka na obali oziroma v vodi, ki ji sega do trebuha. Tudi če ji vržeš v vodo kakšno igračo ali palco čaka da Aja prine in ji pol izpuli iz gobca. Silili je pa ne bomo če se bo kdaj odločla plavat bo že plavala. :P :P :P


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3518 : 02 Avgust 2010, 18:31:21
Blu se ne da, ker imamo doma še španjelko in ona je res skos v vodi če le ima priložnost Blu pa jo čaka na obali oziroma v vodi, ki ji sega do trebuha. Tudi če ji vržeš v vodo kakšno igračo ali palco čaka da Aja prine in ji pol izpuli iz gobca. Silili je pa ne bomo če se bo kdaj odločla plavat bo že plavala. :P :P :P

Zgleda, da so vsi taki  :D zakaj bi če pa lahko kdo drug  ::) 
Domino se je letos lotila kar sama plavat in prinašat in ne samo čaka, pa pobere iz gobca...tako kot je delala prej. Riva je prinašala ona pa pobirala zasluge za to >:D
Verjetno predvsem zato, da bo bolj pridna kot Manu' :D

Manuja pa nikakor ne morem pripravit do tega, da bi splaval ::) Njemu tudi Riva ne pomaga, ne Domino, ne plalce, ne igrače, tudi če se jaz utapljam ...  :D :D
Ima pa druge vrline ta naš fant... on se pač zna stlačit prav povsod. Rečmo, da je to plus  ;) ...dokler se ne v vse možne posode za rože zmontira in vse pocokla >:D

Pa še naša morska ;)


lp,



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3519 : 02 Avgust 2010, 20:24:56
 ;D Bonie naša tudi ne gre če gre drug pes. Na pesjanarskem srečanju so psi plavali v Savi, pa je šla do trebuha kjub temu, da so ostali plavali dlje. Edini pes za katerim je splavala je njena best frendica avstralka Ginny. Pa tudi naši v leglu povečini ne plavajo. Edino Shana (Cheeky) je tista "ta nora", ki baje full plava.
Ja, jaz sem že študirala če ima Brihta mogoče kakšnega prinašalca vmešanega kje zadaj v rodovniku, ker ubistvu ni važno kaj samo da lahko vržemo in prinaša, dlje leti bolj je fajn.
saj Rozi je zaenkrat itak še premajhna za lovljenje v zraku ampak za spodbujanje nagonov je pa fajn, če ga kotališ po tleh pa se potem z njim malo pocufata -  to ti zagotavlja doživljenjsko obsedenost s frizbijem :D

Tequila hvala :P Boljše kot je si itak ne bi mogli želet.  8)




Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3520 : 02 Avgust 2010, 22:41:02
saj Rozi je zaenkrat itak še premajhna za lovljenje v zraku ampak za spodbujanje nagonov je pa fajn, če ga kotališ po tleh pa se potem z njim malo pocufata -  to ti zagotavlja doživljenjsko obsedenost s frizbijem :D

Ja, itak. In pol končaš s takim frizbi obsedencem kot je Manu'. On tudi vse prinaša ampak na frizbi je čist zmešan. To kotaljenje se imenuje rolerji oz. rollers.
Vsekakor je potrebno začeti najprej z rolerji in postopoma nadeljevat v metanje ampak seveda nizko metanje. S tem dosežeš nizke skoke, kar je pri taki pasmi in pri mlademu psu za moje pojme edino pravilno. In kasneje lahko tudi nadaljuješ z raznimi trikci, ki vključujejo nizke mete in rolerje itd.
Ja, pri nas je tako, da so kar vsi napaljeni na frizbi samo s to razliko, da se Domino naveliča Manu' pa ne.
Meni je frizbi zelo fajn zadeva in frizbi ni samo letenje po zraku in skakanje v višine kar je velik +

Tako počasi smo mi začeli (enkrat sem že objavila, pa bom še 1 x) bolj v šali kot zares ampak je na hitro poprimu  8): http://www.youtube.com/watch?v=Ht0HO3up69M

Tako da če zaideš v te vode ti toplo priporočam kakšen frizbi seminar za začetek, ki je organiziran tudi pri nas.

Lp,



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3521 : 03 Avgust 2010, 12:31:45
Domino, tale filmček pa sem si že enkrat ogledala. Sta mi Manu in Macy ful dobra, ker sta taka prava CC-ja v nasprotju z mojo suho štreklo... Pa se mi je ravno zadnje dneve zdelo, da se je že fajn poredila, zdaj pa ko sem ju primerjala s tvojima dvema pri 3 mesecih  ???
Sicer pa se zaenkrat ne mislimo iti neke profesionalne lovilce frisbijev :), samo en frisbi še od Bonie se je našel doma in je Rozi ful zabaven... Kotalit ga ne gre, ker je iz blaga in penastih robov (za v vodo), mečemo ji pa ga seveda nizko, ampak ga niti še ne poskuša loviti v zraku... Mogoče bom pa res kupila enga trdega, da probamo to kotalenje... Mora biti kakšen poseben frisbi ali je ok tisti plastičen?



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3522 : 03 Avgust 2010, 13:00:42
bonie se bo že poredila  ;)

Sej se ne gre za to, da postaneš profi. Tudi jaz nisem, ampak frizbisiramo sam doma za rekreacijo in dobro voljo. Ok jaz sem bla na seminarju in potem sem kasneje tudi hodila na frizbi tečaj z Domino. Ampak se mi zdi fajn it na seminar pač tak hitri tečaj, da dobiš osnove kako držat in metat frizbi, kaj vse se lahko z njim dela... to je to. V bistu greš zaradi sebe in mal na socializacijo  ;)

Frizbi je fajn da je ta pravi pasji frizbi. Tej navadni plastični sploh odpadejo ker prehitro pridejo zobki skozi (sploh ko ugotovi, da je to full fajn lovit ::) ) in so bolj nevarni za tebe, da se urežeš in za psa da si rani gobec oz. ustno votlino. Pa še lažje se jih meče-pasje. Se pa dobi tud te pasje od do.. težji, lažji, večji, manjši, hitrejši, taki ki več časa ostanejo v zraku, taki ki hitro padejo. Odvisno kaj rabiš. Moji so tudi že čist znucani in bom morala v nabavo po nove  :( Jaz mam take, ki so kao full vzdržljivi pa še ti postanejo čez čas kot rešeto  :D
Ta najbolj vzdržljivi ki jih imam so Jawz-i ampak ne letijo tako lepo. Najboljši so mi pa SuperHero-ji.

lp,



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3523 : 03 Avgust 2010, 13:07:13
Mene pa zanima še nekaj drugega. Ali so vaši mladiči ali pa odrasli CC-ji kazali kdaj kakšna res nezaželena vedenja, ki so vam parala živce in kako ste zadevo rešili? Recimo pri Bonie sem imela taka res problematična samo 2 vedenja. Ko je bila mlada, je imela idejo, da bi preganjala srne po gozdu :-X in ko je bila starejša, pa je začela pretirano čuvati naš kombi, s katerim kampiramo... Srne smo rešili z 1 letom striktno na dolgi vrvici v gozdu, tega drugega problema pa čisto rešili nismo, ker se je začelo v zadnjem letu... Sicer pa je bila Bonie tak ful uravnotežen pes. Dominantna, ampak ni imela nikoli potrebe po dokazovanju, poleg tega je bila res ful navezana name. Vse si je dala dopovedat. Če sem ji rekla nekaj Ne sme, je to veljalo. Tudi recimo po operaciji kolen, ko je prvič hotela koleno lizati, sem ji rekla Ne sme in se ni več niti dotaknila rane...

Rozi pa je čisto druga pesem. Kaže oz. je kazala cel kup nekih vedenj, ki mi niso oz. niso bila čisto nič všeč oz. jih nisem razumela... Od obsedenosti s hrano do nekega podivjanega stanja (za katerega zdaj vem, da je razlog zaspanost, ampak rabi kar nekaj časa, da se umiri in da najde plac, da lahko zaspi...) itd. Sicer je takih vedenj vsak dan manj, ampak določena me še vedno spravijo v nelagodje, ker ne vem, kako naj odreagiram. Sem se pa že naučila, da kakšne ukrepi stare šole (prevračanje na hrbet itd.), ki sicer meni itak niso ljubi, ampak ko nisem več vedela, kaj storiti, sem naredila tudi to, niso niti malo pomagali oz. so še poslabšali zadeve.
Da si boste lažje predstavljali. Včeraj je naenkrat začela kot obsedena lajati v skiro od nečakinje. In noben ne sme, niti pusti oz. preusmerjanje pozornosti itd. nič v glavnem ni pomagalo. Na koncu sem jo poškropila z vodo, da je odnehala, ker je bila kot obsedena...
Sem začela že razmišljati, da ne ve, kaj pomeni Ne sme, ker na Ne sme nikoli ne reagira, tako kot bi mogla, ampak hoče kot obsedena delati ravno tisto... Tako da sem začela z Pusti, ker pusti pa pozna iz igranja, ko vlečema igračko in ji rečem pusti, igračko spusti... Nimam več idej. Kako psa naučiš, kaj pomeni Ne sme?
Ko že misliš, da veš, kako vzgajati psa, dobim Rozi  >:D in ugotovim, da nimam o ničemer pojma. Tako da zdaj vneto berem literaturo o razmevanju pasjega vedenja...



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3524 : 04 Avgust 2010, 15:43:03
Ja, tudi pri nas imamo neželena vedenja  :(. Še vedno me najbolj jezi to, da se v boksu polula in to zaradi kljubovalnosti  >:(. Tudi to podivjano stanje pred spanjem poznamo. Če smo npr. v avtu, takšne nore glasove spušča zadaj, potem pa kar naenkrat utihne in spi. Tudi s hrano je čisto obseden. On bi jedel, dokler ga ne bi razneslo  :o. Ko greva na sprehod oz. kjerkoli, on vse pobere iz tal in poje - ker je revež taaakooo lačen. Kako ga to odvadim? Malo mi je že uspelo, ampak je zelo vztrajen (sej sem jaz tudi, ampak me zanima, če ima kdo kakšno idejo).

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3525 : 04 Avgust 2010, 20:15:59
Da bi bila prav živce parajoča navada ali razvada je ni. Mi smo veliko problemov reševali z boksom. Bil je prostor za počitek če je bilo treba pa tudi kazen - ker težiš in se ne umiriš greš v boks na ohlajanje. Dejansko mladič ne rabi dolgo da pogrunta sistem, da ko se ne dela je treba počivat. Danes pa je še vedno definitivno "živc" ko nimam časa in teži rečem "pejt ležat" pa gre in čaka na boljše časa, da pride čas za sprehod, igro, delo.

Če na "ne sme" ne ragira in ji nikakor ne uspeš preusmerit pozrnosti bi jo jaz odstranila iz prizorišča, da se umiri.  Ne vem sicer kako je dogodek s skirojem potekal ampak, mogoče je lajala iz strahu pred predmetom. A je šla skiro povohat ali je lajala na neki varni razdalji? Jaz bi jo k skiroju povabila, ga položila na tla, jo nagrajevala za to, da se predmetu približa, da vidi da ni "bavbav", da je vse ok.

Alex ja vztrajat moraš ni drugega. Taki mladiči pač so >:D. Brihta je na srečo pobirala samo kakšne peške od češenj in gnilo sadje, ker je bolj vaški pes. Smart s katerim smo pa živeli še v bloku je pa pobral vse mogoče robce  svinjarijo, ki jo folk zmeče skozi okno, da o drekih ne govorim  >:( Ko mu kaj vzameš iz gobca vedno zamenjaj za nagrado - briketi, sir, hrenavko karkoli pač uporabljaš, če mu boš samo jemala iz gobca ti bo začel bežat in ne bo hotel več spuščat, ker mu vzameš "plen" nekaj kar je on našel. To da so mladiči nori na hrano dajte vsi izkoristit v svoj plus - vse lahko nagrajujete, dobro se jih da motivirat, učijo se itak full hitro, če so visoko motivirani pa sploh ni problem.  ;)





bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3526 : 05 Avgust 2010, 00:05:48
mogoče je lajala iz strahu pred predmetom. A je šla skiro povohat ali je lajala na neki varni razdalji? Jaz bi jo k skiroju povabila, ga položila na tla, jo nagrajevala za to, da se predmetu približa, da vidi da ni "bavbav", da je vse ok.

Skiro je že povohala in ni se ga bala. Z novimi stvarmi naredimo tako, kot si napisala. Včasih jo kar zgrabi nekaj in na kakšno reč začne lajati in lajati. Zdi se kot da se zabava pri tem... In nikakor je ne moreš spraviti vstran. Če sva kje noter jo, kot si rekla, zaprem v drugo sobo oz. nekaj takega. Zunaj pa nisem imela kaj narediti, ampak pljusk vode je pomagal. To sem ugotovila že na primeru vrta. Ko sem jo že 1000 x odnesla iz vrta in ji rekla Ne sme, pa ko sem jo postavila nazaj na noge, je z ful veseljem takoj spet letela na vrt... In to vsak dan ponovno... In ni pomagal Ne sme, ne klicanje iz vrta in nagrajevanje, nič... No, zdaj po nekaj pljuskih vode, smo stvar odpravili...

Sem brala, da nekateri psi imajo neko težnjo po tem, da začnejo razvijati neko obsesivno vedenje, kot recimo psi, ki so dolgo zaprti v pesjakih, lovljenje svojega repa. In ko to počnejo, čisto pozabijo na svet okrog sebe... Tako da naj bi vsako tako vedenje poskušali preprečiti preden ga pes sploh razvije. Mislim, da je pri njej to to. Druge razlage ne najdem... Ali pa mogoče tudi preveč neporabljene energije... Res je, da se sama z njo zaradi nekih zdravstvenih težav manj ukvarjam, kot sem se z Bonie. Samo za 3 mesečnega mladiča, ki nori cel dan, čisto zares, in je vedno kar nekaj ljudi z njo, pa tudi na sprehode že hodimo, kjer nori z drugimi psi, čeprav sem jo še kakšen teden dni nazaj najprej kakšnih 100 metrov morala nest, ker ni hotela iti (strah), se mi zdi, da bi to energijo morala pokuriti...

No, ampak to je hvala bogu še edino tako vedenje, ki ga še vedno ne razumem. Probleme s hrano smo že rešili, tisto o težavah pred spanjem, pa po mojem mora prerasti... Poleg tega imamo še izsiljevanje za igro, ki pa ga rešujemo z ignoriranjem. Ampak ta mali živc se ne da. Nič ji ne pride do živega, saj razume, kaj želiš od nje, ampak poskuša pa še kar naprej :-\ Če se samo obrnem vstran, me začne rukat z gobcem in grabit za roke (ne ugrizne več močno, ampak vseeno)oz. kamorkoli doseže. Če hočem iti vstran, se mi vesi na hlače oz. copate itd. Ne prizadene jo niti če povzdigneš glas niti če jo zapreš ven oz. v drugo sobo (Bonie bi cvilila in jamrala kolikor bi lahko...)... Da bi jo v takih primerih samo poslala na njen prostor, kot sem Bonie, to ni šans, ker se samo vesi name... No, se pa vsede, da prostor, tačke itd., če ji ukažem. Samo to naredima, potem pa ona spet dalje svoje...

No, pa da ne bo tako zgledalo. 90% ali pa celo malo več je najbolj zlati mladič, kar si jih lahko predstavljaš. Popolnoma neproblematičen, se lahko ure sama igra oz. jo lahko vzameš kamorkoli s sabo, se perfektno obnaša. Samo tistih nekaj % časa in to je obvezno doma, zato razmišljam, da ima mogoče še vedno preveč energije...



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3527 : 05 Avgust 2010, 00:14:32
Alex, glede pobiranja stvari po tleh, vem da so včasih psom nastavljali kakšne mamljive stvari, napolnjene s čem pekočim, recimo Tabascom oz. čem podobnim. Samo ne vem, koliko to deluje. Jaz sem Bonie to zadevo rešila tako, da sem jo naučila Pusti in potem, ko je bila mladič, sem ji vsako stvar, ki jo je našla, vzela z gobca z ukazom Pusti, pogledala in če je bilo kaj neprimernega sem vrgla vstran, dala priboljšek, sicer pa sem ji stvar tudi pustila... Ampak res da Bonie nikoli ni bila požrešna.
Rozi pa doma pobere vse, kar najde na tleh, na sprehodih pa doslej še nisem tega opazila. Zanimivo je, da na sprehodih niti od drugih lastnikov psov noče vzeti priboljškov. Me je že nekajkrat ful presenetila :o Ker doma pa bi pojedla vse, kar je možno...



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3528 : 05 Avgust 2010, 00:18:46
To da so mladiči nori na hrano dajte vsi izkoristit v svoj plus - vse lahko nagrajujete, dobro se jih da motivirat, učijo se itak full hitro, če so visoko motivirani pa sploh ni problem.  ;)

Pri Rozi itak samo to deluje... Ampak vseeno Rozi je ful hard karakter, tako da se kar bojim, kam bo to pripeljalo...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3529 : 05 Avgust 2010, 09:15:40
Meni se to kar opisuješ ne zdi ubistvu nič posebnega :-[ Mladič je, trmasta, firbčna , polna energije, pa še zabava se s tem, ko te malo ob živce spravlja.  >:D
Pri vrtu recimo ko ni razumela, da "ne sme" bi jo dala na 10m povodec, ki naj ga po dvorišču vleče za sabo in jo ustaviš že ko vidiš, da ima namen it na vrt kamor ne sme. Ker če je ona prosta in gre na vrt pa ji poveš da ne sme in ona iz samega veselja to kar naprej ponavlja pride  do tega, da se potem ker ve da ne sme in da jo boš ujela in dala iz vrta, začne bežat in ti lavfaš za njo in je dosegla to kar je hotela - da se z njo igraš ;) Tako kot si rekla, preprečiš da do tega sploh pride.
Ko zaključiš kakršnokoli igranje z njo ji povej da je DOVOLJ, DOST, KONEC karkoli boš že uporabila, da je psici jasno, da sta z igro zaključili, da ne čaka kdaj bo nadaljevanje in da se ne obeša po tebi in prosjači za še. Na začetku jo boš morala pač dajat dol s sebe in ji večkrat odločno ponovit, da zdaj ni čas za igro, moraš pa bit seveda dosledna.
Samo prizemljit jo moraš pa bo.  8) V bistvu je pa po prebranem en tak super navit puppy :-*



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3530 : 05 Avgust 2010, 10:23:39
Meni se to kar opisuješ ne zdi ubistvu nič posebnega :-[ Mladič je, trmasta, firbčna , polna energije, pa še zabava se s tem, ko te malo ob živce spravlja.  >:D
Pri vrtu recimo ko ni razumela, da "ne sme" bi jo dala na 10m povodec, ki naj ga po dvorišču vleče za sabo in jo ustaviš že ko vidiš, da ima namen it na vrt kamor ne sme. Ker če je ona prosta in gre na vrt pa ji poveš da ne sme in ona iz samega veselja to kar naprej ponavlja pride  do tega, da se potem ker ve da ne sme in da jo boš ujela in dala iz vrta, začne bežat in ti lavfaš za njo in je dosegla to kar je hotela - da se z njo igraš ;) Tako kot si rekla, preprečiš da do tega sploh pride.
Ko zaključiš kakršnokoli igranje z njo ji povej da je DOVOLJ, DOST, KONEC karkoli boš že uporabila, da je psici jasno, da sta z igro zaključili, da ne čaka kdaj bo nadaljevanje in da se ne obeša po tebi in prosjači za še. Na začetku jo boš morala pač dajat dol s sebe in ji večkrat odločno ponovit, da zdaj ni čas za igro, moraš pa bit seveda dosledna.
Samo prizemljit jo moraš pa bo.  8) V bistvu je pa po prebranem en tak super navit puppy :-*


Saj imaš prav. Jaz mogoče malo preveč paničarim, ker vem, da ne bo vedno taka mala navihanka, ki je ne glede na to, kaj naredi, še vedno vsem "cute" in se vsi samo smejijo , ampak da bo krepko zrastla...
Sicer pa vidim, da je fajn take stvari debatirati na forumu, ker recimo, da bi jo dala na dolg povodec pri težavah z vrtom se pa nisem spomnila... Sem sicer hitro pogruntala, da je njej veselje, če jo lovim na vrtu in sem s tem nehala in sem jo klicala še preden je šla na vrt, preusmerjala pozornost in nagrajevala itd., samo kljub vsemu ni pomagalo...
Konec igre tudi označujem z Dovolj, samo ona kot sem že napisala, se ne da tako hitro >:D



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3531 : 05 Avgust 2010, 16:04:02
Bonie, kaj vaša Rozi mogoče še kaj grize roke? Namreč našemu še vedno kdaj zapašejo naše roke. Npr. kadar mu dajem gor oprsnico ali ga privezujem v avtu,..

Pa še nekaj bi vprašala. Naš mali se na sprehodih in kamor gremo zelo lepo obnaša  :P. Je pa nekaj, kar me malo moti  :-\. Če sva v centru kjer je dosti avtomobilov in ljudi, gre čisto lepo  :-*, če pa sva tam, kjer samo vsake toliko časa pripelje avto ali pride kakšen človek mimo, se vsede in gleda, da gre avto mimo, od mimoidočega pa kar pričakuje, da ga bo vsak pobožal  ???. Če pa slučajno srečamo psa, se pa nujno uleže na tla, glavo med sprednje noge in čaka da pride, da bi se igral  :(. Če slučajno kaj od tega kdaj ignorira, ga izdatno pohvalim in dobi priboljšek. Zanima me, če ga bo to samo od sebe minilo, da je zdaj samo firbčen?

Saj imaš prav. Jaz mogoče malo preveč paničarim, ker vem, da ne bo vedno taka mala navihanka, ki je ne glede na to, kaj naredi, še vedno vsem "cute" in se vsi samo smejijo , ampak da bo krepko zrastla...

Tudi meni se zdi, da  včasih kar preveč paničarimo za kakšne malenkosti, ki bodo čez čas mogoče same izginile. Ali se motim  ????

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3532 : 05 Avgust 2010, 17:07:06
Bonie, kaj vaša Rozi mogoče še kaj grize roke? Namreč našemu še vedno kdaj zapašejo naše roke. Npr. kadar mu dajem gor oprsnico ali ga privezujem v avtu,..
Rozi še vedno grize in to ob vseh možnih priložnostih. Sicer več ne stisne močno, ampak probava pa ves čas. Med igro, med pripenjanjem ovratnice itd. Sem pa ravno danes opazila, da menjuje zobe, tako da je možno, da je to od tega, ker ona bi stalno imela tvojo roko v njenem gobcu...

Če sva v centru kjer je dosti avtomobilov in ljudi, gre čisto lepo  :-*, če pa sva tam, kjer samo vsake toliko časa pripelje avto ali pride kakšen človek mimo, se vsede in gleda, da gre avto mimo, od mimoidočega pa kar pričakuje, da ga bo vsak pobožal  ???.
Mislim, da ga bo to minilo. Mogoče je tudi še malo nesiguren...

Če pa slučajno srečamo psa, se pa nujno uleže na tla, glavo med sprednje noge in čaka da pride, da bi se igral  :(.
To ni nič slabega. Drugemu psu pokaže, da mu nič noče. Lahko da bo delal to tudi kasneje, lahko pa da bo to nehal delati, ko bopostal malo bolj samozavesten. Očitno ima bolj podredljiv karakter :P, za razliko od Rozi >:D



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3533 : 05 Avgust 2010, 17:14:38
oj,

Karmen, lepo je zopet videti bratca in sestrico po dolgem času :)
Boni, meni se zdi da se je Rozi lepo poredila in je res luštna. Prav tako Lars...
No, mi smo na dopustu brez naših pesjanarjev :(. Ma ju ful pogrešam. Sem si zagotovila polno varstvo zanju da imata družbo.
 Morem še jaz dodati posnetek kaj vse znamo ko pridem domov.

lp



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3534 : 05 Avgust 2010, 17:24:16
Tudi meni se zdi, da  včasih kar preveč paničarimo za kakšne malenkosti, ki bodo čez čas mogoče same izginile. Ali se motim  ????


Sem hotela rečt, da se ti glede na opisano res nimaš kaj bati...
Naša Rozi pa je čisto druga pesem... Je ful samozavestna, samozadostna, neustrašna, povrh pa še dominantna in svojeglava, tako da če jaz pri njej kaj zafuram, si bom nakopala velike težave...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3535 : 05 Avgust 2010, 19:05:02
Citiraj
Tudi meni se zdi, da  včasih kar preveč paničarimo za kakšne malenkosti, ki bodo čez čas mogoče same izginile. Ali se motim  Huh?

Jaz tega ne bi prepuščala naključju in upala, da nekoč bo pa minilo. Malenkosti lahko že čez poleta postanejo velika težava, a sploh ne veš kdaj so se pojavile. Jaz pa mislim s psom živet 10 let, zato mora bit tak kot meni ustreza in tak s katerim jaz in moja družina živimo. Zato je fajn zadeve reševat sproti in psu pokazat, da mora sprejet pravila igre. :P

Smo pa tudi mi spet za en teden bogatejši še za enega člana, imamo v varstvu našo Cherry. Smo mislili, da bodo kakšni problemi, ker lastnika pravita, da z mački pa nikakor ne gre skupaj. Pa smo jo postavili v dnevni z našima dvema mačkoma pa se je koka hotela samo igrat - rit gor in mahanje repa na polno. Je en NE zadostoval, da je nehala in ju pustila na miru. Ko pridejo ponjo z dopusta, bodo pomoje morali še enega mačka s sabo vzet, ker ne bo več morala živet brez njih 8)







ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3536 : 06 Avgust 2010, 14:42:14
Kokica Cherry



Seneka_maribor

  • Gost
Odgovori #3537 : 07 Avgust 2010, 00:13:24
Don, star 8 tednov



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3538 : 07 Avgust 2010, 07:56:06
Don, star 8 tednov

Čestitke. Od kod pa prihaja, a je slučajno Larsov bratec?
Očitno imate štajerci trenutno polno mladine ;D



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #3539 : 07 Avgust 2010, 12:32:14
Pa še nekaj bi vprašala. Naš mali se na sprehodih in kamor gremo zelo lepo obnaša  :P. Je pa nekaj, kar me malo moti  :-\. Če sva v centru kjer je dosti avtomobilov in ljudi, gre čisto lepo  :-*, če pa sva tam, kjer samo vsake toliko časa pripelje avto ali pride kakšen človek mimo, se vsede in gleda, da gre avto mimo, od mimoidočega pa kar pričakuje, da ga bo vsak pobožal  ???. Če pa slučajno srečamo psa, se pa nujno uleže na tla, glavo med sprednje noge in čaka da pride, da bi se igral  :(. Če slučajno kaj od tega kdaj ignorira, ga izdatno pohvalim in dobi priboljšek. Zanima me, če ga bo to samo od sebe minilo, da je zdaj samo firbčen?
Lp

Jaz sicer nimam corsota ampak terierko, ampak je imela isto vedenje - ko sva srečali enega človeka, ga je hotla počakat, ko smo srečali psa, se je vlegla itd. Jaz sem to pripisovala radovednosti. In res je bilo smotano, ko se je tako prikovala na tla, tudi če sem šla naprej in jo klicala. Pa tudi ni lepo izgledalo, če sem jo potem vlekla s sabo na fleksiju, ker enostavno ni odnehala. Ni pa tudi bilo mogoče, da bi vsakega počakali, da bi prišel blizu. Konec koncev tudi jaz odločam, s kom se bomo srečali, kam bomo šli in kdaj. Vse to sem potem reševala na različne načine, glede na situacijo. Če sem hotela naprej, sem mirno prišla do nje, jo vzdignila (ko je bila še majhna) in jo nesla naprej. Ko je bila večja, pa sem skrajšala povodec, roke spredaj tesno ob telesu in tudi mirno šla svojo pot. Seveda je najprej skakala kot zajček in gledala zanimivo osebo/psa, ampak čez čas se je navadila, da grem jaz s svojim tempom naprej in ona z mano. Potem je dobila priboljšek, ko je bila njena pozornost usmerjena name. Sedaj po dveh letih vaje samo pridem do nje, jo odpeljem proč in že po nekaj metrih sem bolj zanimiva jaz, kot tisti drugi. Včasih jo dam na sedi/prostor in počakava, da "motnja" odide naprej, vmes pa se hraniva. Greva se tudi igrico "poglej". Pokažem ji tisto, kar jo zanima in ji rečem: "Kje je ... kolesar, tekač, kuža, srnica, ..." Ko pogleda, takoj klik in nagrada. Seveda sva morali najprej vaditi v manj stimulativnem okolju, da je dojela bistvo te igre (pogleda kar jo zanima, nato takoj pogleda mene in dobi nagrado). Morda sem komu kaj pomagala s tem.