Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462977

Seneka_maribor

  • Gost
Odgovori #3540 : 07 Avgust 2010, 12:47:33
nas Don bo 17.9, star 1leto
ne obvladam glih da bi slikice nalimal.
mislim pa da ce se pes zapre in noce naprej, ga ni pametno palit na kolesarje,muce,... se lahko razvije grdo vedenje. pomembno je pozornost usmerit nase, oz, se mu navpicno vzdigne glava, saj mu tako sprednje tacke avtomatsko zacnejo tacat.



Seneka_maribor

  • Gost
Odgovori #3541 : 07 Avgust 2010, 12:50:32
zakaj se ne vidi slik? lahko kdo pomaga?



Seneka_maribor

  • Gost
Odgovori #3542 : 07 Avgust 2010, 12:51:47
se ena iz jutranjega sprehoda



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3543 : 07 Avgust 2010, 12:56:15
A torej ni več pasji malček.  :-[
Se vidjo slikce se, v priponki ampak jih vidijo lahko samo tisti, ki so prijavljeni na forum. Neregistrirani in neprijavljeni člani jih ne vidijo.
Od kod pa je Don?



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3544 : 07 Avgust 2010, 13:00:09
Kokica Cherry


Luštna punca  :-*. Se mi zdi, da je cela Brihta  :P.

Jaz sicer nimam corsota ampak terierko, ampak je imela isto vedenje - ko sva srečali enega človeka, ga je hotla počakat, ko smo srečali psa, se je vlegla itd. Jaz sem to pripisovala radovednosti. In res je bilo smotano, ko se je tako prikovala na tla, tudi če sem šla naprej in jo klicala. Pa tudi ni lepo izgledalo, če sem jo potem vlekla s sabo na fleksiju, ker enostavno ni odnehala. Ni pa tudi bilo mogoče, da bi vsakega počakali, da bi prišel blizu. Konec koncev tudi jaz odločam, s kom se bomo srečali, kam bomo šli in kdaj. Vse to sem potem reševala na različne načine, glede na situacijo. Če sem hotela naprej, sem mirno prišla do nje, jo vzdignila (ko je bila še majhna) in jo nesla naprej. Ko je bila večja, pa sem skrajšala povodec, roke spredaj tesno ob telesu in tudi mirno šla svojo pot. Seveda je najprej skakala kot zajček in gledala zanimivo osebo/psa, ampak čez čas se je navadila, da grem jaz s svojim tempom naprej in ona z mano. Potem je dobila priboljšek, ko je bila njena pozornost usmerjena name. Sedaj po dveh letih vaje samo pridem do nje, jo odpeljem proč in že po nekaj metrih sem bolj zanimiva jaz, kot tisti drugi. Včasih jo dam na sedi/prostor in počakava, da "motnja" odide naprej, vmes pa se hraniva. Greva se tudi igrico "poglej". Pokažem ji tisto, kar jo zanima in ji rečem: "Kje je ... kolesar, tekač, kuža, srnica, ..." Ko pogleda, takoj klik in nagrada. Seveda sva morali najprej vaditi v manj stimulativnem okolju, da je dojela bistvo te igre (pogleda kar jo zanima, nato takoj pogleda mene in dobi nagrado). Morda sem komu kaj pomagala s tem.

Hvala za predlog, bomo vse sorte probali  ::).

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3545 : 07 Avgust 2010, 13:05:11
Čestitke. Od kod pa prihaja, a je slučajno Larsov bratec?

Sem jaz tudi najprej mislila, da je Larsov bratec, ker je Don na tej prvi sliki čisto tak, kot je bil mali, ki je še ostal v leglu  :).


Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Seneka_maribor

  • Gost
Odgovori #3546 : 07 Avgust 2010, 13:16:36
zivimo v rusah, drugac pa smo sli po njega v okolico celja, se da kako pomanjsat slikice?
al pa ce jih lahko komu po mejlu posljem?



Seneka_maribor

  • Gost
Odgovori #3547 : 07 Avgust 2010, 13:19:18
Don 11 mesancev



Seneka_maribor

  • Gost
Odgovori #3548 : 07 Avgust 2010, 13:21:17
ucenje gor, in hop- preskok



Seneka_maribor

  • Gost
Odgovori #3549 : 07 Avgust 2010, 13:23:13
pozirama



Seneka_maribor

  • Gost
Odgovori #3550 : 07 Avgust 2010, 13:29:30
je se full fotkic, se ko je bil v leglu in vse do danes, vendar so prevelike, tak da ce lahko kdo pomaga, boma zelo vesela, da se lahko pokazema



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #3551 : 07 Avgust 2010, 14:12:22
mislim pa da ce se pes zapre in noce naprej, ga ni pametno palit na kolesarje,muce,... se lahko razvije grdo vedenje. pomembno je pozornost usmerit nase, oz, se mu navpicno vzdigne glava, saj mu tako sprednje tacke avtomatsko zacnejo tacat.

Če je to odziv na moje pisanje glede igre "poglej", potem moram še nekaj razložiti. Ta igra je dobra prav zaradi tega, ker na koncu dobiš vso pozornost psa nase. Je pa potrebno najprej začeti v takem okolju, da pes ni preveč fokusiran na razne motnje. Nekateri psi so preveč radovedni ali pa jim določena motnja povzroča preveč stresa, da bi se že v prvo uspeli osredotočiti na lastnika (takrat ne želijo vzeti priboljška, ne reagirajo na igračo itd.). Če radovednemu psu preprečuješ vsakršen stik s tistim kar ga zanima, potem si bo še bolj želel priti do tistega; tudi pes, ki ga določena stvar preveč moti, mora vedeti, kaj se dogaja okrog njega, preden se lahko toliko sprosti, da se osredotoči na vodnika. Ko kuža pogleda, dobi priboljšek šele, ko pogleda vodnika. In ko pes vajo obvlada, ponavadi samo na hitrico obrne glavo proti zanimivosti, takoj nato pa ima pozornost na vodnika, ker pričakuje nagrado. Začeti pa je treba v primerni razdalji od motnje, ko pes še lahko v doglednem času pogleda vodnika, ne da se za dalj časa zastrmi v motnjo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3552 : 07 Avgust 2010, 14:21:05
Sem jaz tudi najprej mislila, da je Larsov bratec, ker je Don na tej prvi sliki čisto tak, kot je bil mali, ki je še ostal v leglu  :).


Ja meni se na prvi sliki zdi, da imata še belino enako kolikor se pač vidi :)
Navodila za vstaljanje slik: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=800.0

Aha, torej če prav sklepam na starost in lokacijo je Don nerodvniški in prihaja od te tete, ki na bolhi oglašuje svojega samca za paritve  ???

Ja Alex imaš prav, Cherry je mala mama. Če ju pogledaš iz fronta sta različni iz strani sta si pa precej podobni :) Je pa polna energije, danes po jutranjem sprehodu sta šla s Črtom še na kolo za pol ure, potem je prišel na obisk še posvojenček Klay, da sta malo dirkala pa še ni čisto prepričana če bi počivala, definitivno jo mama težko zanika >:D





Seneka_maribor

  • Gost
Odgovori #3553 : 07 Avgust 2010, 15:34:43
http://www.shrani.si/f/2w/qX/4CG4Ym7h/dsci0951.jpg
Don, cist desni, en dan pred odhodom v nov dom







Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3558 : 08 Avgust 2010, 13:32:34
Hi,

Najprej Lars pošilja en pozdrav Rozi. Je ful simpatična punca  ::)
Mi smo bili včeraj spet na enem "testu" peljala sma ga na zagorsko noč. To je občinski praznik občine Zagorje ob Savi, kjer je dosti prireditev, velika gužva, koncerti, organiziran tek, vse povsod so motnje in direndaj.

Sva ful zadovoljna z včerajšnjim "sprehodom" med prireditvijo. Lars se je obnašal super, tako da smo vsi uživali. Smo pa zelo pazili, da ne bi kje pretiravali in da je bilo vse pozitivno in zabavno.

Danes je frajer ravno prišel iz sprehoda, se najedel in sedaj je na hrbtu vse štiri od sebe in veselo "prede".



p.s.: hvala Nini in Črtu (ter tudi ostalim) za nasvete in mnenja. Skušamo biti vztrajni in pozitivni (pri vzgoji,...), počasi mislim, da napredujemo.


Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3559 : 09 Avgust 2010, 19:38:22
 Domino, ko je bila še majhna  :P



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3560 : 09 Avgust 2010, 19:58:14
... ne pa ni  ;) Ampak se ne da falit čigava je  :-* :-* :-*

To je naša lepotička in bodoča reševalka Maggie (Malu')









Srečna sem, da ima tako čudovito lastnico! Hvala ti, da tako lepo skrbiš za našo skokico  ;)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3561 : 09 Avgust 2010, 20:01:26
Lepota...kok so že zrasli...kmalo bodo že eno leto...kaj ona ima pa kupiran repek??

Ninci a ne bodo vaši zdaj v teh dneh upihnili prve svečke??

Lars in Rozi sta pa itak  :-* :-* :-* :-* :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3562 : 09 Avgust 2010, 20:05:27
Domino, ko je bila še majhna  :P

 :D :D A so vsi tako mami podobni?

"Naš" Dumbo


Ko se ustavi ji čudežno odpihne ušesa :D


Buča


Vse skupi


Za tole Maggico smo pa že slišali ;) Veliko uspehov in sreče lastnici pri delu 8)

Ja Tequila jutri pihamo svečke 8)








Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3563 : 10 Avgust 2010, 08:48:43
Čestitke za prvo upihnjeno svečko leglu C psarne Valgaia. ;D :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3564 : 10 Avgust 2010, 08:52:50
Čestitke za prvo upihnjeno svečko leglu C psarne Valgaia. ;D :-*

Hvala :-*

Brihti očitno te noči iz 9-ega na 10-ega avgusta niso namenjene. Lani je celo noč kotila, danes je pa sodelovala na iskalni akciji. Tako od 4ih zjutraj ko se je vrnila domov še vedno zasluženo spi, Cherry pa nestrpno čaka svojo prvo tortico ;D



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3565 : 10 Avgust 2010, 13:29:18
Tudi od nas vse najboljše za prvi rojstni dan  :-*  :P.

Zanima pa me, če je malim potrebno dodajati glukozamin? Sicer ima naš mali Orijen, kjer je dodan, vendar moramo menjati hrano zaradi prdenja in driske. Videla pa sem, da zelo malo briketirane hrane vsebuje glukozamin. Ga je zato treba dodajati ali ni potrebe?

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3566 : 10 Avgust 2010, 14:54:34
Tudi od nas vse najboljše za prvi rojstni dan  :-*  :P.

Zanima pa me, če je malim potrebno dodajati glukozamin? Sicer ima naš mali Orijen, kjer je dodan, vendar moramo menjati hrano zaradi prdenja in driske. Videla pa sem, da zelo malo briketirane hrane vsebuje glukozamin. Ga je zato treba dodajati ali ni potrebe?

Lp

Hvala :-*

V pasjih hranah je glukozamin v taki obliki, da je njegova korist praktično nična ::) Tako da ga lahko dodajaš ne glede na to ali ga hrana vsebuje ali ne. Molekula mora biti majhna, da je absorbcija dobra in pride na mesto delovanja. Če so prevelike se izločijo iz telesa in nima pes od tega nobene koristi.
Lahko pa dodajaš tudi vit. C, predvsem v dobi hitre rasti, tam nekje do 5-ega meseca dalje.






miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3567 : 10 Avgust 2010, 16:50:12
Čestitke Valgaijevcem za 1. svečko tudi od nas :)
Pa lepo je videti sestrico :)

lp



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3568 : 10 Avgust 2010, 17:14:44
Vse naj naj in na mnooooogo norih let  ;D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #3569 : 10 Avgust 2010, 17:17:10
Vse naj naj, C-Valgaički!  :-*