Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462892

Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #3600 : 14 Avgust 2010, 11:57:48

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3601 : 15 Avgust 2010, 01:45:17
Samo za informacijo...danes je v Slovenijo prišla še ena Cane Corsica;D


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3602 : 15 Avgust 2010, 12:48:49
Predstavljam vam našo Lučko (Lucy). Iz kombinacije Hanna Sangue Magnifica X Gvido Sangue Magnifica

Naš prvi kuža, ki nima kupiranega repka :P :P :P






Z bratci in sestricami



Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3603 : 15 Avgust 2010, 13:01:03
Čestitke za novo pridobitev  8)  In za prvi repek  :D :D   



Seneka_maribor

  • Gost
Odgovori #3604 : 15 Avgust 2010, 13:06:48
a naj nebi imeli corsoti, oci cim bolj skladne z barvo dlake?



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3605 : 15 Avgust 2010, 13:55:55
Hvala Ninci...ta nam bo dala vetra je mala full pogumna, ničesar se ne boji. In čista razlika od Blu.



Pa, da ne pozabimo Blu



Takole smo se pa spoznavali :P



Sta full smešne Aja pa Blu k bi se rade igrale z njo sam je še enmajčkan premejhna... :P :P :P


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3606 : 15 Avgust 2010, 14:16:51
Neyka, hvala za kompliment  :) :)

Tequile čestitke :o :o
Lepa je lepa ;D ;D Zdaj pa imaš 3 babe :)  Jaz bi verjetno če bom samca pripeljala še. Sam to čez kako leto. Čeprav sem vidla zdaj eno meni všečno kombinacijo ::)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3607 : 15 Avgust 2010, 14:28:48
Hvala miško, js sem tudi rekla, da eden bo šele čez eno leto ampak mi je bla kombinacija všeč.  :P :P
Ja same babnce, so mi samičke ljubše. :o
Sicer pa se nikoli ne ve mogoče še pa kdaj kakšen samček zaide v naš dom :o :o


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3608 : 15 Avgust 2010, 20:05:33
Teqila, čestitke. Ful je luštna :P :P :P



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3609 : 16 Avgust 2010, 00:05:45
Tequila čestitke za novo pridobitev, me pa zanima kako je šlo glede uzvoza, namreč je tale psarna tudi v mojem ožjem izboru


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3610 : 16 Avgust 2010, 09:07:34
Zgleda je trenutno pravi puppy Boom 8)
Očitno smo pa lastniki corsotov najbolj mahnjeni na to, da imajo psi taka lepa slovenska imena, pri drugih pasmah jih ni zasledit toliko :D
Fredi, Brihta, Vili, Rozi, Mica, Lučka, ...  :D



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3611 : 16 Avgust 2010, 09:22:09
Satin: čez mejo ni blo problemov smo jo dali pod noge in jo srečno "prešvercali" čez. :o :o Mal smo imeli tudi sreče saj je bila full gužva. Drugače pa dobiš srbski potni list in kuža je tudi čipiran.  :)

Bonie zdaj si nekako predstavljam kako je z Rozi, ker tale naša je tudi prava žvirca nič na miru, če kaj hoče zalaja in vzstraja pri tem, da bi ona pač to mela, ničesar se ne boji, pomoje bo ona glavna med psi. :P :P :P
In je čisto nasprotje Blu, ki je bla bolj umirjena.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3612 : 16 Avgust 2010, 09:43:06
O uvozu psa iz Srbije po zakonu  http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9426.0  ;)



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3613 : 16 Avgust 2010, 10:16:40
Bonie zdaj si nekako predstavljam kako je z Rozi, ker tale naša je tudi prava žvirca nič na miru, če kaj hoče zalaja in vzstraja pri tem, da bi ona pač to mela, ničesar se ne boji, pomoje bo ona glavna med psi. :P :P :P

Naša pošastka laja, grize, renči, napada, vse kar češ >:D. Ampak to je samo doma, če pa kam gremo, pa je najbolj zlati kuža, kar si jih lahko predstavljaš...
No, saj tudi doma je že 1000x boljša, kot je bila... Samo vztrajati moramo dalje in vse na pozitivno, brez vsakih klasičnih prijemov, ker potem je samo še slabše... Konec tedna gremo na morje, bomo videli, kako bo to šlo...

Teqila, imaš pa ti to srečo, da imaš več psov. Jaz pri moji kar vidim, da bi bilo veliko enostavneje, če bi bila Bonie še živa, ker ostale pse pa ful upošteva in bi po mojem kar rabila malo vzgoje odraslega psa. Sicer je dnevno v kontaktu z kar nekaj psi, vendar samo na sprehodih in večina je še sploh ne jemlje resno, ker je mladič in se igrajo med seboj, Rozi pa samo laufa za njimi... Ampak malo kakšen zalaja, pa je že čisto pri miru :)

LP, d.



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3614 : 16 Avgust 2010, 20:05:47
Teqila, čestitke za novo pridobitev  :o :o :P :P. Je ful lušna punca  :-* :-* :-*.

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3615 : 16 Avgust 2010, 22:53:40
Lep pozdrav po dolgem času! :D Spet malo novih slikc itd...ena zunaj v travniku, ena mal ko okoli hiše kontorlira teritorij,par v pesjaku med dežjem. :) V naravi al pa okol hiše ga je tako teško slikat da stoji al pa se umiri,stalno teka gor pa dol,tako da nobena ni glih lepa pol za pokazat :D Hehehehe





Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3616 : 17 Avgust 2010, 00:41:39
Oj Miha
Sem čakala kdaj ga boš zopet pokazal.  :) Lušten, je zrasel. Zdaj bo počasi 8 mesecev ne?



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3617 : 17 Avgust 2010, 05:38:46
7 mesecev pa par dni. :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #3618 : 17 Avgust 2010, 10:17:33
Ko nehajo rast v višino  ;D Načeloma širino dobivajo od 1-ega leta pa tudi tja do treh let, prav tako širino, velikost in obliko glave. Neko vlogo ima tudi dednost in nekatere linije prej "odrastejo" kot druge. Kakorkoli so vsi še take starosti, da imajo čas, da se razvijejo. In več hrane ne bo pomagalo pri tem da bi se širil - razen v vampek  :D

Res je  ;)

Karmen, nazadnje sem ga merila pred cca 1 mesecem. Takrat je imel 60 - 61 cm. Tako da standard bi ziher dosegel. Je zdaj začel rasti malo bolj pospešeno. :)
Drugače pa ti morem povedati da je meni super pes. No, nebi bila nič jezna če bi imel temnejše oči ::) samo karakterno mi je pa enostavno super. Celo tako super da razmišljam še o enemu :-X :D :D
lp

He he meni je pa všeč, da ni velikan kot ostali! Manuja si sploh ne upam izmerit, Meeko ma že zdej baje 68 cm ...

Za oči, je tudi meni žal. V bistvu sta 2 s svetlimi očmi v leglu in to Mael in tvoj. Vsi ostali so skladni z barvo dlake.

Sem pa zelo zelo vesela, da si super zadovoljna z njim. Sej je pač naš mafinjo mora bit fajn. Zmiri je bil  ;)

Če misliš še enga nabavit... počaki še par let!
Al ti pa jaz naše dva bumbarja prpeljem gor si boš na hitro premislila >:D

:-|~ :-|~ :-* Lepota

Neyka HVALA!!!  ;D Res je lep :-*

Tequile čestitke!

...
Očitno smo pa lastniki corsotov najbolj mahnjeni na to, da imajo psi taka lepa slovenska imena, pri drugih pasmah jih ni zasledit toliko :D
Fredi, Brihta, Vili, Rozi, Mica, Lučka, ...  :D

Mi smo jih tudi poslovenščili  ;) Dominc, Manujc, Mejsula  >:D :D




bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3619 : 18 Avgust 2010, 23:23:54
Naša pošastka pa raste kot goba...

Velika in resna...

Ne vem zakaj mi vsi pred nos tiščijo te brezvezne igrače, ko pa jaz tako rada žvečim roke...

Tako pa se jaz vozim v avtu... čeprav se moja sokrdelnika nekaj razburjata, ampak nekje pa moram videti ven ali ne...

Tako pa se včasih naredim čisto majhno, da sploh nihče ne opazi, da sem na postelji...

Tukaj pa vadim razstavno pozo. Imam poseben stil, kajneda?


Lp od naše pošastke



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #3620 : 19 Avgust 2010, 00:15:20
Vsi mulčki so prekrasni, bo mogoče kakeg možno videti in malce premečkati v Trbovljah. Nina boste gor, da si vsaj z Brihtino pomočjo malo CC cuker dvignem  :D ;)

Citiraj
O uvozu psa iz Srbije po zakonu  http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9426.0  Wink

Zaradi tega me je zanimalo če so imeli kake težave oz. kako je potem s prijavo pri KZS. Še dobro za back up plane, no sej mogoče bodo pa do takrat Srbi že v evropski uniji  :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3621 : 21 Avgust 2010, 14:19:35
Vsi mulčki so prekrasni, bo mogoče kakeg možno videti in malce premečkati v Trbovljah. Nina boste gor, da si vsaj z Brihtino pomočjo malo CC cuker dvignem  :D ;)

Zaradi tega me je zanimalo če so imeli kake težave oz. kako je potem s prijavo pri KZS. Še dobro za back up plane, no sej mogoče bodo pa do takrat Srbi že v evropski uniji  :D

KZS ni problem, problem je VURS  ;)

Vedno jih je lepo imeti doma :-* Naša tamala baba, stara eno leto 8)








ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3622 : 21 Avgust 2010, 14:36:04
Bonie  :D Ma ne se sekirat da je glistica, sklepi niso tako obremenjeni, srce je manj obremenjeno, lažje teče, skače, diha ... Same prednosti. Sicer pa če pogledaš njeno mamo kot mlado psico je tudi glistica


Saj se bo naredila. Pusti času čas ;)



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3623 : 28 Avgust 2010, 07:00:04
Živjo! Kok je lepo videt same nove slikce corsotov!?  :o Je videt da je poletje pa vsi lepo zunej s psi!  ;D Tud jst mam spet malo novih slikc za pokazat.  :) Upam da se vidmo v čimvečjem številu v Celju! :) L.P.


Poležavanje v senci na travi! :D


Dovol mam tekanja,malo se bom ulegu... :D


Ponosen vzvišen pogled... :P :o


Za na koncu pa še nasmešek v kamero... :D Hehehehe

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3624 : 29 Avgust 2010, 20:22:42
Danes v Trbovljah so bili Vili, Akira in Nell, prijavljena je bila še Blu, ki je ni bilo.

Vili je po ringu skakal kot en mali teliček in si prislužil prav dobro oceno.

Izven ringa.. 8)





Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3625 : 29 Avgust 2010, 23:22:06
Ja danes smo prisli na razstavo samo malo pokutat samo brez pasje družbe. Blu je v torek napadel pes tako, da je revica obtičala s šivi in je doma "počivala". Počivala je samo v torek od srede dalje pa bi ona že dirjala okrog samo jo pač silimo k počitku. :P :P
Drugače se mamo pa zelo pestro z malo Lucy, ki ni namiru niti sekunde razen ko pač omaga in enostavno pade dol. ;D Je čisto nasprotje Blu. Najraje pa ima Ajo, ki ji pomaga pri luparijah npr; naučila jo je kako se po vrtu koplje luknje, kako stojiš na 3 tacah, ko opazuješ ptiče, martinčke sosedove mačke (čeprav ji to glih ne ratuje :o), najslajša pa so za grist in cufat njena ušesa in tace, ta "norc" ji pa tud vse pusti. :P :PJe pa zanimivo, da ima pred Blu rešpekt, ve kje je meja. :P :P

Lp


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3626 : 30 Avgust 2010, 11:46:15
Ko smo še imeli sonce...



Počaki še mene, nisem še tok hitra



Prvo kopanje...sam mal je pa bla mrzla tale Savinja :P





Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3627 : 30 Avgust 2010, 19:20:53
 :D :D Že nekaj bodočih ali novopečenih lastnikov me je spraševalo kako visoka naj bo ograja okoli hiše - če hoče it nobena ni dovolj visoka :D Dokaz...





Začne se pa takole, pri dveh mesecih


Blu pa hitro okrevanje, upam da ne bo kakšne travme  :-*



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3628 : 04 September 2010, 23:37:44
Mi pa smo nazaj z morja, kjer smo

se naplavali


veliko noreli



se igrali

cartali


našli najboljšo prijateljico



diplomirali iz fehtanja

včasih tudi celo malo pozirali


in seveda tu in tam počivali




LP od (G)Rozike





Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3629 : 05 September 2010, 07:59:46
Super slikce. Faca mala Rozi :P
Rastejo pa tile tamali, kot gobe...
Prehiter :o ;D :P