Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463055

miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3630 : 05 September 2010, 10:01:26
Rozi plava :o
Se je pretegnila :). Luštna je ful :-* :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3631 : 05 September 2010, 16:46:45
Teqila sigurno si bila ti s tamalo danes v Zalcu na ROju, ane?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3632 : 05 September 2010, 17:33:23
Teqila sigurno si bila ti s tamalo danes v Zalcu na ROju, ane?  ;)

Ja jaz sem bla to ja. :D


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3633 : 05 September 2010, 18:25:15
Luštnega puppyja maš :D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3634 : 05 September 2010, 20:13:19
Hvala..tud vaši pesjanarji so taki cukri..Ginny je taka crtljivka...


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3635 : 08 September 2010, 11:46:50
Malo off topic: ste že slišali, da naj bi horoskop veljal tudi za pse? Jaz sem bila kar fejst skeptična, ko sem včeraj dobila nek tak link na mail, ker se mi zdi, da vseh 10 puppyjev v leglu ne more imeti enake značilnosti, ampak potem pa sem šla brati značilnosti za Rozi, pa so jo ful trofli ;) Po horoskopu je bik, za katere velja, da so ful požrešni, posesivni, ekstra trmasti in rabijo neko rutino oz. ustaljen dnevni red, drugače so čisto nervozni. Učijo se bolj počasi, ampak ko kaj znajo, tisto znajo do konca življenja itd. Meni se zdi, da so jo čisto zadeli :-X Pa zdaj tudi vem, zakaj je taka ljubezen med njo in možem  ;D ;D ;D
Če bi to vedela prej, bi sigurno počakala na še enega ne tako problematičnega kozoroga, kot je bila Bonie ;)



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3636 : 11 September 2010, 12:03:43
Zdravo,
Evo še malo nas :)
Včeraj je bil tudi prvič v šoli :) Bil je zelo priden. Zdaj pa še malo slikic igre z njegovo naj igračo  ::) ::)











lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3637 : 12 September 2010, 20:34:50
 ;D Danes nas je obiskal mali Lars. Brihta, ki je ravno sredi gonitve mu je malo nastavljala rit, malo mu je pokazala, da niti slučajno nima možnosti, da bi zavladal njenemu vrtu in ga postavila na svoje mesto. Lars pa je ob srečanju z mački doživel kulturni šok, ker je to, da mora sedet maček pa se drgne ob njegov gobec čisto nezaslišano :D

Rumba se je predala


Brihta se je spravila na blondinca, Lars je samo preveril če je  treba kaj pomagat


Ker so bili psi dolgčasni je šel raje nagajat muckom - s pospeškom :P



Dobro vam gre in pridite še kaj ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #3638 : 12 September 2010, 20:39:49
Kok se je mulc potegnil!  :o Ful je ze velik (pa bolj progast mi deluje)..  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3639 : 12 September 2010, 20:44:02
Kok se je mulc potegnil!  :o Ful je ze velik (pa bolj progast mi deluje)..  ;D

Proge dobivajo z rastjo in leti. Tako, da jih bo še nekaj preden čisto odraste.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3640 : 12 September 2010, 20:57:21
Še malo zanimive genetike... tigrasti mami in tigrastemu očetu se je med formentino, tigrastimi in črnimi skotil tudi en black and tan mladiček - obarvanost kot pri rottih.


Že črn mladič v kombinaciji dveh tigrastih je teoretično nemogoč in jih v takih kombinacijah res praktično ne zasledimo, tako da je to leglo na polno presenetilo  8) Genetika je polna zanimivih presenečenj :D

Barva sicer ni priznana, od kje je prišla pa sam bog si ga vedi  ;D



teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #3641 : 12 September 2010, 21:24:11
 :o Vau res Vau. Ta bi se še z mojim skladal  :P Torej je tole prvič, da je kaj takega ratalo? Imaš še kakšen link, da vidimo ostale?


Na splošno še vprašanje, ki mi je ob tej sliki padlo: Je možno, da se pri teh 'mladih' pasmah nova barva dodatno napiše v standard?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3642 : 12 September 2010, 21:48:01
:o Vau res Vau. Ta bi se še z mojim skladal  :P Torej je tole prvič, da je kaj takega ratalo? Imaš še kakšen link, da vidimo ostale?


Na splošno še vprašanje, ki mi je ob tej sliki padlo: Je možno, da se pri teh 'mladih' pasmah nova barva dodatno napiše v standard?

Ne ni prvič, black and tan se pojavi ampak res redko. Dvomim da bi dodali barvo v standard. Mogoče to res pride iz kakšnega vmešavanja drugih pasem ob obuditvi pasme, kaj pa veš.
Eden izmed zgodovinskih psov, oče kar nekaj odličnih psov Plud je podobne barve s tem, da so njegove tan oznake tigraste - in je potemtakem brindle in ne black and tan :D
Plud


Še en puppy black and tan barve, s tem da  njegove oznake na glavi niso tako opazne kot pri temu, ki sem  ga omenila prej.


Komplet leglo na Linku






Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3643 : 12 September 2010, 22:52:52
Hi,

Hvala vam za en prijeten ter tudi "poučen" obisk. Se je kar malo zavlekel (a v pozitivnem smislu). Lars v tem trenutku spi kot "TOP"  :) :)
Mislim, da je še vedno poln vtisov in občutkov, ko je spoznal Brihto, Rumbo, Smarta, Janeza, Pupo  :o :o :o Še vedno deluje tako navdušeno, da kar v spanju nekaj "laufa, trza, gode", mislim da je še vedno v igri  :o :D :D


Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3644 : 13 September 2010, 17:10:29
Ojla!

Ku lepo vsi rastejo...kot plevel  :P :o heheheh Glih hledam slike skokov za žogo...tud moj tako skaka, pa sem mislu da ima samo take fore k tok skačejo, pa vidim da je corsom kar v krvi to da skoči ku srna... :D Bo kdo svojga corsa peljal v Celje na razstave mogoče? Da spoznam osebno še koga osebno vas,da ne bo samo po forumih to. :) :D

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3645 : 13 September 2010, 20:34:04
Miha koliko smo govorili smo se povečini slo. evropski kar odpovedali :) Bo pa Corso po zastopanosti pasem na tretjem  mestu - prijavljenih je kar 163 psov  :o Za prvič sta si zadala kar velik zalogaj. Srečno ;)



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3646 : 13 September 2010, 20:47:56
Škoda...hja se vidmo pa drugič no!  ;D Aham, nisem sledil kdo vse gre zato sem prašal. :) Ah jst se ne sikiram glede velikosti zalogaja al je velik al mali, bo že. :) Ne pričakujem rezultatov ker je itak prvič,kar bo pač bo. :D Hehehe

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3647 : 13 September 2010, 21:05:23
Oj

Mi pridemo definitivno kot gledalci. Seveda brez psa :D Sem se odločila da ga ne bomo vozili po raztavah, mogoče pol v Maribor spomladi ker smo pač blizu.
Miha, lepo da si se odločil. Če te vidim te pocukam za rokav ;),



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3648 : 13 September 2010, 21:08:13
Ena luštna za popestritev večera ... saj poznate tisto zgodbico o repi, ane.. :D




MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3649 : 13 September 2010, 21:15:30
Ej ni blema, vi kar pocukite za rokav! :D Hehehe

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3650 : 15 September 2010, 19:56:31
Oj

A ve kdo mogoče kdaj bojo na vrsti Corsi v Celju? Dan ne bom stala cel dan tam :)




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3651 : 16 September 2010, 07:38:32
Oj

A ve kdo mogoče kdaj bojo na vrsti Corsi v Celju? Dan ne bom stala cel dan tam :)



 :D :D Glede na to koliko jih je,sodnik ne bo sodil nobene druge pasme ;) Šinko bo sodil samce, Di Lorenzo samice, torej bosta dva ringa v katerih boste lahko videli corsote. Če prideš v četrtek ob 10ih dopoldan si glede na število psov tja nekje do 14ih dobra ;)




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3652 : 19 September 2010, 19:47:21
No, da se malo javimo po dolgem času. Naše punce so super. Super se razumejo Blu in Lucy sta se kar malo preveč navezali ena na drugo. Sprva Blu ni bila najbolj navdušena nad novim članom in ji je kar hitro dala vedet, da je tukaj glavna ona. Zadnjih 10 dni pa sta postali best frendici vse delata skupaj in Blu ji vse pusti. Danes pa smo ugotovili, da je Blu kar posvojila Lucy. Nekam čudno velike seske je dobila kakršne imajo psice, ki imajo mladiče in res, ko smo jih malo stisnili je iz njih priteklo mleko. :-\ :-\
Drugače pa je Blu sošolka od Mee in Meekota. Oba super prijazna pesjanarja. Meeku razigran in Mea nežna mirna punca. V torek pa upam, da se v mali šoli srečamo tudi z Larsom.

Lp Kaja


dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #3653 : 19 September 2010, 23:55:44
:D :D Glede na to koliko jih je,sodnik ne bo sodil nobene druge pasme ;) Šinko bo sodil samce, Di Lorenzo samice, torej bosta dva ringa v katerih boste lahko videli corsote. Če prideš v četrtek ob 10ih dopoldan si glede na število psov tja nekje do 14ih dobra ;)



dan prej je pa tudi specijalka, kjer  je prijavljenih 88 psov

LP David



Eleonora

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0

Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3655 : 22 September 2010, 16:30:24
Blu danes praznuje prvi rojstni dan. :P :-*
Za darilo je dobila poleg torte oddih na morju. Imamo pa poleg Aje še eno kopalko. Naša Lucy plava brez oklevanja se je podala v morje.
Lp


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3656 : 23 September 2010, 10:26:34
Vse najboljše Blu :) i



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3657 : 23 September 2010, 11:43:31
Čestitke Blu in Lucy za pogum :P



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3658 : 23 September 2010, 12:14:51
Če koga slučajno zanima, je na voljo samo za ljubitelje CC-jev first choice samec iz Rozijinega legla Achille di Fosso Corno. Achille je zelo perspektiven mladiček, ki si ga je vzreditelj obdržal zase, vendar zdaj ugotavlja, da sam nima dovolj časa za trening... Seveda je pogoj za prevzem mladička, da se bo psa treniralo in razstavljalo.
Starši: Ch.Cocoon (Daphne del Dyrium & Sansone degli Elmi) x Vice Jr.World Ch.Aldebaran di Fosso Corno (Multich. Eclissi di Luna & Tobruk)
Nekaj slikic:



Če koga zanima, naj mi javi.
LP, Darja





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3659 : 26 September 2010, 19:32:50
Malo z zamudo ampak vse najboljše Blu :-* Še na mnoga leta in veliko veselja s svojima pasjima kolegicama ;)

Mi smo danes Šobec pasje obarvali in imeli eno mini corso srečanje - oz. srečanje štirih generacij

Od leve proti desni Cherry Pie Valgaia, Cheeky Baby Valgaia, Amico del Petto Bright star, Amico del Petto Benga in Bounty  :-* Moško čast je reševal Amico del Petto Biker, ki je Brihtin stric.