Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463079

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #270 : 03 Maj 2006, 20:03:49
 :o :o Pa se je res malo ojačal fant. Lepo lepo ;D 

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #271 : 04 Maj 2006, 12:36:34
Še ena bolj zadnjih slik. :P



LP!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #272 : 04 Maj 2006, 22:57:33
Evo sem obljubila sliko preveč kupiranega Corsota. Eden takih je sicer dokaj uspešen Peek Corso: http://www.chicory-canecorso.cz/profil.jpg

Lp nina



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #273 : 05 Maj 2006, 02:07:30
Nikoli še mi ni noben pes naredil toliko škode kot tale.Sicer je pa prvi pes ki je v hiši in ima na razpolago veliko
njemu zanimivih stvari za popolno uničenje.Tudi vrata se je sam naučil odpirat.Če pa so slučajno zaklenjena,se pa jih loti na že prej omenjen način.Vendar sem pa vseeno zadovoljen z pasmo,kajti zelo ima rad domače in otroke kar pa za prejšnega rotwailerja ne morem trditi.Še par mesecev pa bo tudi njega minilo nenehno uničevanje stvari.Sam pa doma ni nikoli kajti vedno je nekdo doma..

Imel si rottweilerja, ki ni maral ne domačih, ne otrok? Netipično. Od kod je pa bil?


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #274 : 06 Maj 2006, 12:08:07
Uničujejo samo psi, ki imajo preveč prostega časa, da bi to počeli in se jih ne utrudi dovolj... S tem pa ne mislim toliko na fizično, kolikor na psihično telovadbo...
Dopuščam pa 0,01%, da pri kakšnem ni tako... Alo v akcijo in mu magari skrivat kako igračko ali hranco, da jo išče... To fino zaposli pasje mogančke...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #275 : 08 Maj 2006, 18:07:20
 ;D V priponki so slike enega super psička, ki prihaja iz Češke. V sebi ima po očetu čisto del dyrium linijo.
Oče je Griko de fininbus terrae mama pa Nendy corso z Machova Kraje.

Griko je sin Quaros-a. Quaros pa ima še kar nekaj slavnih bratov in sestric. Quaron, Quasar, Quira. Sigurno eno najbolj slavnih in uspešnih legel Del Dyrium.

Slika malega pa je malo za popestritev, da si boste lahko malo oči spočili :P ;D Barva je Grey-brindle, kot njegova mama.

Vse slike so last psarne Bohemia Corso (http://www.canecorso.cz/)
All pictures  copyright by Bohemia Corso kennel (http://www.canecorso.cz/). Thank you David for the photos. ;)

Lp nina




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #276 : 12 Maj 2006, 14:52:59
 :o :o Danes sem izvedela, da na češkem ena psička Theresa tudi trenira reševanje.  Torej je še nekaj upanja za pasmo :P ;D

Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #277 : 15 Maj 2006, 16:28:26
  Torej je še nekaj upanja za pasmo :P ;D

Ne razumem, kaj si hotela s tem povedati.

Če si mislila s tem, da CC-ji niso primerni za kakšno delo oz. resnejše šolanje, se meni sploh ne zdi tako. Slišim pa tudi o veliko CC-jih, ki v Italiji, v ZDA, na Nizozemskem in drugod tekmujejo v agilitiju, poslušnosti, pa tudi med reševalci in policijskimi psmi so... Samo malo drugačne metode šolanja in motiviranja rabijo (predvsem ti moraš biti vedno zanimiv, da jjim ne postane dolgčas... pa res je, da dolgo odraščajo)... drugače pa komaj čakajo, da z njimi nekaj delaš... CC pač ni nemški ovčar ali rotvajler...

LP, Darja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #278 : 15 Maj 2006, 21:49:07
Ne razumem, kaj si hotela s tem povedati.


nič slabega. Vsak ki mu omenim CC-ja kot psa ki ga uporablja ameriška policija (tam je celo eden najbolj znanih policijskih psov baje prav corso) in ko omenim kako veliki in težki psi so in da bi se dalo z njim probat delat reševanje,  in da so ubistvu mastifi, se mi vsak reži v obraz kot da nimam tri čiste :-[. Torej je bilo to predvsem za vse tiste nejeverne, ki ne verjamejo meni, da se da z Corsotom delat, jaz v to že verjamem pa sem dobila tudi že potrdila različnih vzrediteljev, ki delajo z njimi različne stvari. Upam pa da dobim kontakt od lastnika tele psičke iz češke in mogoče dobim kakšne slike, da zadevo tudi prikažemo ;)
Je pa upam, da vsakemu logično, da je delo z mastifom drugačno kot z ovčarjem ali rottom. Vsaj moralo bi jim biti ::)


Ubistvu bi se morala izraziti: še je nekaj upanja zame, da mi bo kdo verjel namreč, da se da z mastifom delati kaj drugega kot ga imeti doma v dnevni sobi na kavču ali kot čuvaja na vrtu. No sicer pa to dokazuje tudi Mefisto z svojo Argento ;)

Lp nina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #279 : 16 Maj 2006, 09:54:25
Po moje lahko vsakega psa, ki ima vojlo do dela = igranja, uporabimo za kako delo. Pač tako, ki ga lahko opravlja tudi s svojimi fizičnimi zmožnostmi.
Je bolj odvisno od posameznega psa... Od tega za kaj bi ga imeli in pol iščemo takega, ki ima željene osnovne karakteristike.

Je pa res da bi bilo z samcem CC-ja kar dosti dela, da se ga zmotivira za iskanje, če mu ni do tega. Če pa iščeš že mladička, ki je nor na plen in ves vesel in poskakujoč pa stavim glavo, da bi se ga dalo uporabit za še kaj...

Če bi izbirala med terierji, bi pa izbrala bolj umirjenega ;)

PS: Dajmo Ninci! Ne pusti se!
Se mi zdi da je dokaz da bi se dlo tudi njihova velika uničevalnost, beri odvečna energija, ki je ne morejo kar tako porabiti.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #280 : 16 Maj 2006, 09:57:49
Po moje lahko vsakega psa, ki ima vojlo do dela = igranja, uporabimo za kako delo. Pač tako, ki ga lahko opravlja tudi s svojimi fizičnimi zmožnostmi.
Je bolj odvisno od posameznega psa... Od tega za kaj bi ga imeli in pol iščemo takega, ki ima željene osnovne karakteristike.

Je pa res da bi bilo z samcem CC-ja kar dosti dela, da se ga zmotivira za iskanje, če mu ni do tega. Če pa iščeš že mladička, ki je nor na plen in ves vesel in poskakujoč pa stavim glavo, da bi se ga dalo uporabit za še kaj...

Če bi izbirala med terierji, bi pa izbrala bolj umirjenega ;)

Hja saj to slišim od vseh, ki kakšnega psa že imajo in z njimi celo kaj delajo. Drugi, ki pa samo poznajo besedo mastif in si predstavljajo Drnovškovega Brody-a (saj mu je tako ime a ne??) pa se jim zdi, kot da sem iz lune padla ;D Saj če omenim samo ime Cane Corso itak še noben ni nikoli slišal za to pasmo :(

Lp nina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #281 : 16 Maj 2006, 10:09:19
Pa v fitnes bo pol treba, da se ga/jo bo lahko okrog prenašalo :)  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #282 : 16 Maj 2006, 10:12:17
Pa v fitnes bo pol treba, da se ga/jo bo lahko okrog prenašalo :)  :P

 :o sploh ne govori, ko pomislim na to začnem v mislih že iskat novo disciplino, ki bi mi mogoče bila všeč pa mi ne bo treba dvigniti take gore mišic :o :P Saj mogoče do naslednje pomladi najdem kaj takega, ki mi bo interesantno pa bova obe delali z veseljem :P ;D

Lp nina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #283 : 16 Maj 2006, 11:50:23
rally?  8)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #284 : 17 Maj 2006, 10:26:39
rally?  8)

Ena izmed opcij ja ;D
Sicer pa do moje corsice me loči še kakšen mesec več kot pol leta (če bo vse po sreči), tako da... mogoče si bo slo. kinološka smetana do takrat spomnila še kaj novega ::) ;D

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #285 : 17 Maj 2006, 21:19:36
Spike koliko je star na slikci?

Jaz že par dni občudujem eno psičko iz Poljske. In sicer Tole :-* :-*. Se je kar ne morem nagledati.


Se še kdo spomni tele psičke? No zdaj si lahko ogledate kako je punca zrasla in sicer Tule.

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #286 : 19 Maj 2006, 12:51:32
Pozdravljeni vsi skupaj!
Sem "nova" na forumu.
Na to temo se oglašam, ker bomo v začetku junija postali  ::) lastniki CC-ja in sicer greva ponj na Češko. Očka legla je pa ravno Griko o katerem pišete že zgoraj. Mamica je Gina - (prihaja z Mahova kraje). Leglo ima psička prvič. Krivec za navdušenje nad CC-ji je pa Janušin (Vali) King, v katerega smo se zaljubili na prvi pogled. Več informacij ali pa mojih vprašanj sledi.... ;)
Maja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #287 : 19 Maj 2006, 16:53:22
Pozdravljeni vsi skupaj!
Sem "nova" na forumu.
Na to temo se oglašam, ker bomo v začetku junija postali  ::) lastniki CC-ja in sicer greva ponj na Češko. Očka legla je pa ravno Griko o katerem pišete že zgoraj. Mamica je Gina - (prihaja z Mahova kraje). Leglo ima psička prvič. Krivec za navdušenje nad CC-ji je pa Janušin (Vali) King, v katerega smo se zaljubili na prvi pogled. Več informacij ali pa mojih vprašanj sledi.... ;)
Maja

 :o Novi lastniki Alfreda torej, čestitam!!Jaz sem se zanimala za njegovo sestrico Aranko pa sem se potem po premisleku odločila, da še malo počakam. Tako da.. upam, da bom imela čast vsaj njenega bratca premečkati :o ;D Se priporočam...

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #288 : 19 Maj 2006, 17:52:25
Malo sem preletela tole temico, pogledale vaše fotke....in..... vaauuuuuu - takoj sem se zaljubila v tele očke! -> http://tomima.moj-album.com/album/1811905/?os=1811912
Madona kakšna lepota!  :o :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #289 : 19 Maj 2006, 18:20:47
Malo sem preletela tole temico, pogledale vaše fotke....in..... vaauuuuuu - takoj sem se zaljubila v tele očke! -> http://tomima.moj-album.com/album/1811905/?os=1811912
Madona kakšna lepota!  :o :-*

Moram te razočarati, da se barva potem spremeni. Na tvoji sliki je Casius pri starosti 2 meseca... na tejle moji Klik pa Casius pri starosti mislim, da pol leta.

Pa ubistvu hvala bogu, da oči ne ostanejo take, že tako vsi padajo na to sivo barvo in te modre učke...  8) pa pozabljajo kakega psa si nabavljajo.

Lp nina



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #290 : 19 Maj 2006, 18:44:21
Pa ubistvu hvala bogu, da oči ne ostanejo take, že tako vsi padajo na to sivo barvo in te modre učke...  8) pa pozabljajo kakega psa si nabavljajo.
Ma meni se zdijo zelene!  :o Zato so me tako očarale.  ::) Sicer se sama nikoli ne odločam samo po videzu psa, ampak ja - je to glavna problematika pri nakupu kateregakoli psa oz. pasme.  :-\


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #291 : 19 Maj 2006, 22:31:15
Ninci dokončno si me okužila s CC-ji ;) :D, že tako sem imela namen drugega psa iz II. grupe izbrat v primeru da ne bi vzela kakšnega iz azila. Vendar sem se odločala med mastinom, rottijem in tudi CC je bil v igri, zdaj se pa vse bolj v to smer nagibam
Če bo vse po sreči bova drugo leto lahko primerjale kera ma večjega "uničevalca" doma :D ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #292 : 19 Maj 2006, 22:34:43
Ninci dokončno si me okužila s CC-ji ;) :D, že tako sem imela namen drugega psa iz II. grupe izbrat v primeru da ne bi vzela kakšnega iz azila. Vendar sem se odločala med mastinom, rottijem in tudi CC je bil v igri, zdaj se pa vse bolj v to smer nagibam
Če bo vse po sreči bova drugo leto lahko primerjale kera ma večjega "uničevalca" doma :D ;D

 :o :o Sem prav vesela, da se nad pasmo navdušuje več ljudi, pa da sem mogoče tudi jaz z mojimi prispevki slikami, vprašanji itd. kaj pripomogla k temu.  ;D Imaš že kje kaj ogledano?

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #293 : 19 Maj 2006, 22:48:28
Trenutno samo malo firbcam okoli, večkrat na stran Karantanije Pantera pogledam, pa seveda vse strani, ki jih ti navedeš pa še tiste na katere naletim ko brskam za info o njih ali pa huskyih, padam namreč na sive in črne CC-je, edino okoli česar sem resnično odločena je da želim psičko.  Sem se pa za njih navdušla že dve tri leta nazaj, ko je bila predstavitev pasme mislim da na TV, pa predstavnico pasme sem videla tu v bližini Ivančne, jih ne vidim več je pa res da se ne vozim več toliko po tistem koncu


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #294 : 19 Maj 2006, 23:04:43
Trenutno samo malo firbcam okoli, večkrat na stran Karantanije Pantera pogledam, pa seveda vse strani, ki jih ti navedeš pa še tiste na katere naletim ko brskam za info o njih ali pa huskyih, padam namreč na sive in črne CC-je, edino okoli česar sem resnično odločena je da želim psičko.  Sem se pa za njih navdušla že dve tri leta nazaj, ko je bila predstavitev pasme mislim da na TV, pa predstavnico pasme sem videla tu v bližini Ivančne, jih ne vidim več je pa res da se ne vozim več toliko po tistem koncu

 ;D jaz sem tudi na začetku postavila v ospredje sivega, definitivno samo sivega, pa sem potem rekla ok lahko tudi črnega, potem sem pa toliko brskala gledala, rodovnike, slike, in zdaj... mi je barva na zadnjem mestu. kakršna mi bo namenjena ..taka pa bo. Čeprav v kombinaciji, ki jo čakam je malo verjetno, da bo barva ki mi ne bi bila med ljubšimi ;)

Jaz sem se za Corsote navdušila ubistvu preko Kanarske doge :-[ Pa sem potem iskala na internetu kaj več o Kanarskih pa sem našla CC-je in potem ni bilo poti nazaj... kakšne tri leta nazaj.

Lp nina




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #295 : 19 Maj 2006, 23:12:32
Počasi tudi že pri meni v ospredje prihajajo druge barvne inačice, zelo mi je zanimiv samček iz psarne Campo di oro Chiaro e Tondo ki je tigrast, tvoj link. Vendar je to potem tako ko se odločiš za psarno jih prideš pogledat in se do tebe prikobaca ena taka kjut kepa in te s pogledom sezuje in na koncu barva sploh ni važna in po murphyevem zakonu sigurno ne tista ki si imel definitivno v mislih ;)


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #296 : 20 Maj 2006, 07:21:15
Ninci, je kakšen poseben razlog, da boš imela punčko? Mislim zato, ker imaš samca sedaj. So se ti moški zamerili? :P ;D Ker jaz bi imela še enega samčka, če bi še enega psa kupovala, razen če bi imela namen vzrejat.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #297 : 20 Maj 2006, 08:01:29
Tile Corsoti so res krasni psi. No, če bi jaz sedaj kupovala novega psa, bi pa spet psička bila ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #298 : 20 Maj 2006, 09:19:27
Ninci, je kakšen poseben razlog, da boš imela punčko? Mislim zato, ker imaš samca sedaj. So se ti moški zamerili? :P ;D Ker jaz bi imela še enega samčka, če bi še enega psa kupovala, razen če bi imela namen vzrejat.

1. zaradi karakterja
2. zaradi označenega razloga v tvojem postu, ni pa mi to prioriteta, če bo potencial pa bo tudi to.
3. psičke so "malo" lažje konstrukcije in bo z psičko, najbrž karkoli se bom že odločila, lažje delat kot pa z samcem

In samci se mi niso nikakor zamerili, mojega fanta ne zamenjam za nič na svetu.  :-*


MAP mislita "Alfreda" kaj na razstave vozit? Glede na sorodnike in linijo ima kar dober potencial ::) ;)

Lp nina





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #299 : 20 Maj 2006, 10:27:53
Pa še malo linijska predstavitev tega A legla, če MAP dovoli, ker sem ze zanimala za Arnako sem se malo bolj vrgla v tole ::)

Torej http://www.ofbajer.cz/Stenata/skupinove_foto.jpg Prvi in drugi z leve sta Peet in Peek corso z Machova kraje, ki sta strica tega A legla.  Peek je tudi tisti Corso, ki ima po moje mnenju prekrato kupirana ušesa in sem enkrat eno njegovo sliko že prilepila, kakšno stran ali dve nazaj. Oba uspešna razstavna psa.

Griko de finibus terrae, je iz Del Dyrium linije, uvožen ravno z namenom, da osveži kri na češkem. 
Armida del dyrium je mama Grika in ima italijanski šampionat.  V rodovniku ima tudi očeta Quaros del dyrium-a, ki je iz tistega slavnega Q legla in njegovo sestro Quiro, kot prababico. Quaros je leta 2003 ko se je skotil Griko praznoval 8 let 8)

Tule si lahko pogledate Italijanske šampione za zadnjih nekaj let. Med njimi jih je kar 11 del dyrium-ov oz. njihovih naslednikov iz psarne Degli Elmi.

David še eno ime, ki je dalo vse te slavne Q potomce. David pa je sin Plud-a in Tose. V rodovniku A legla se pojavlja kot dedek in kot prapradedek.


Pa šePlud.

Če gremo še po mamini strani... je Tole Nastasia della porta dipinta, njeni bratje in sestre so Naomi, Nicol in Norris, oče pa je Timon della porta dipinta. Naomi della porta dipinta je Kingova babica. Timon je iz kombinacije Fargos x Mardou. Po strani Mardou pa se spet pojavi del dyrium linija in sicer po Quaronu ( brat Quire in Quarosa).

Mama Nastasie je Zazie, ki je ubistvu čista sestra Mardou saj je njen oče spet Quaron mama pa prav tako Idra del Murgese.

Dedek A legla po mamini strani je Bayos dei silvanbull oz. "Leon". Mama Bayosa je Queen oče pa Paco. Mama Queen je Dauna ( sliko imam samo na rač. če koga zanima ::)) in oče Ettore. in pridemo po strani Ettora do še enega šampiona Birilla.


Evo toliko na hitro. kratek povzete mojih zapiskov in to z slikami :o tega niti v zapiskih nimam. Upam, da sem vse prav zapisala in prilepila prave slike.

Lp nina