Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462985

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3750 : 25 Oktober 2010, 07:47:40
Ste bili tam?! Super.
Lustna fotka s Cirotom...
Veš slučajno čigav je mladiček na 11 fotki na FB?

Ja seveda vem :D Tole je mali  Egeo od Denise ;) Full luštno, nagajivo in crkljivo bitjece :-*

Medalanium girl je bila pa med baby in puppy samicami izbrana kot perspektivna samica, poleg še dveh drugih. Med mladimi samci bi pomoje izbral Maurota pa je žal full šepal. Nasplošno je bilo ocenjevanje dobro in realno. Stanje pasme trenutno ni briliantno in je res malo dobrih mladih psov, ki bi lahko vzrejo peljali naprej tako kvalitetno kot so jo nekateri zdaj žal že pokojni psi. Ampak z veliko dela in več takimi prireditvami se bo mogoče zavets o pasmi dvignila predvsem Italiji in se bodo zadeve začele obračat tako kot si oni želijo.



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3751 : 25 Oktober 2010, 09:10:26
oj ninci,ce bo se v prihodnosti kaka podobna razstava al pa meeting tu v blizini primorkse in italije,bi bil zelo vesel ce bi mi omenla, pa bi se tudi jst z mojim psom udelezil! ;D pa za uslugo casti pijaco ko se vidmo kdaj! :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3752 : 25 Oktober 2010, 10:13:11
oj ninci,ce bo se v prihodnosti kaka podobna razstava al pa meeting tu v blizini primorkse in italije,bi bil zelo vesel ce bi mi omenla, pa bi se tudi jst z mojim psom udelezil! ;D pa za uslugo casti pijaco ko se vidmo kdaj! :)

Miha v strička googla vpišeš ENCI in SACC, kjer imaš vse informacije, ki jih potrebuješ od seminarjev, meetingov, radunov, CAL preizkušenj, nacionalnih in mednarodnih razstav itd. ;) Potem se pa samo odločiš kaj je zate dovolj cenovno in časovno dostopno, da se dogodka udeležiš ;)  Če imaš veliko interesa greš lahko praktično vsak vikend na eno razstavo.



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3753 : 25 Oktober 2010, 10:36:28
Full mi je zanimiv mladic na 21 fotki na fb-ju...a je to dovoljeno, da ima belo liso na gobcu??? Meni osebno ni všeč...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3754 : 25 Oktober 2010, 11:15:18
Full mi je zanimiv mladic na 21 fotki na fb-ju...a je to dovoljeno, da ima belo liso na gobcu??? Meni osebno ni všeč...

JE dovoljeno : A small white patch on the chest, on the tips of the feet and on the bridge of the nose is acceptable.



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3755 : 25 Oktober 2010, 11:18:38
Ja seveda vem :D Tole je mali  Egeo od Denise ;) Full luštno, nagajivo in crkljivo bitjece :-*
Je to iz kombinacije Fiordeliso Fauno? Ful mi je všeč...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3756 : 25 Oktober 2010, 11:29:24
Je to iz kombinacije Fiordeliso Fauno? Ful mi je všeč...

Ne. Fiordi in Fauno mladičkov kakor vem letos ni bilo. Egeo je od Donatella in Dore.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3757 : 25 Oktober 2010, 21:44:31
Zdravo,

Uuu, lepo da se dogaja... Najprej Jurij čestitke  :o Čimveč zabave in uspeha pri delu z malim pobalinčkom.
Nina, super fotke. Nekateri so mi res všeč. Zdaj pa še slike mojega Medota ::)  Sem se mogla prav trudit da je oči odprl ko sem slikala.
Kako je težko ::)





jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3758 : 26 Oktober 2010, 22:24:29
Živjoo

aaaaa tole pa je rocknroll, hvala za čestitke, tud Metod ne zgleda slabo, prava bonka  8)
Nitor se počasi navaja na novo okolje, ljudi, pasjo družbo, mamo v hiši že enega pubertetnika  mešanca, tko da je kar precej motenj...ampak mali se neda, je neustrasen, vse poreda hehe! Vsak dan je bolj sproščen, sem že skoraj pol fleta izpraznil  >:D

Nitor je bil danes v mali šoli, priden sam mal ga/me je zeeebl, sva spoznale zanimive kuzke in njihove lastnike, ter nekaj mimoidočih sprehajalcev  ;)

takole smo se danes sončali



in pa zaslužen počitek


pa lahko noč  :P




MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3759 : 26 Oktober 2010, 22:34:02
Uuuuuuuuuuuuu lep! :D Že priden se navaja na svoj prostor...  :) Odstrani mu tiste drsalke na katerih leži,če nočeš met probleme naprej s čevlji!?  :D Ko sem vidu uhce sem se kar na mojga spomnu, previdno mu dajej dol trak, sej boš vidu, ker tisti lepilni trak kar dela svoje negativne iskušnje na dlako... :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3760 : 27 Oktober 2010, 08:58:26
 

Dokler ne bodo jajc odrezal vsakemu, ki odreže ušesa psu se ta primitivnost očitno ne bo nehala  >:(

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3761 : 27 Oktober 2010, 09:13:13
DETELJICA....BWawahahahahhaha hahahhaa ha ha in še enkrat ha...KRNEKI! :) Dokler ne bodo vsako sterelizirali ko bo imela take primitivne izjave... ;) Vsak ma svoje okuse, še sami tuji na nivoju rejci ti bodo rekli da cane corso, če nima rezanih uh in repa, NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII cane corso! :) Zdej pa si misli karkoli hočeš. Seveda vsak pa ma svoje okuse, če so ti všeč z dolgi repi pa uhlji, imej takga psa, kdo ti brani. Raje imej probleme z uhlji ja ko jih dol dolge ma, pa z repom da si ga kje polomi al pa mu ga kak drugi pes obgrize itd... :)

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3762 : 27 Oktober 2010, 09:22:26
Deteljica, a ti slučajno hočeš kej povedat, ti kaj mogoče ni jasno??? Povej to na malo manj primitiven način, ker jest tud lahko kšnmu kej odrežem!!

Miha, kar se copat tiče jih samo vzame in čuva, zaenkrat  ;)...ja mamo borbe z temi ušeski, ker če nimaš izkušenj z vezanjem kupiranih ušes, zna biti dost jeba...vaja dela mojstra  :P

Pri drugem bo že lažje, če bo sploh kupiran, ker vidim da znam še jest ostat brez česa, če bom imel psa kupiranega. Pač ne toleriram groženj, sploh pa ne na javnem forumu! Izgleda da je danes povsod vse dovoljeno!




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3763 : 27 Oktober 2010, 09:33:47
Par let zaostajata v razvoju, zato škoda časa vse zgodbo s kupiranjem spet in spet zaciklat (beri to temo od prve strani dalje, če si seved adovolj pismen,da to ne bo preveč nečloveški napor) ker razumevaje pač potrebuje določen IQ, ki ga nekateri nimajo   ;D.
Grožnje? "Buahahahahahaha", samo opomba, ker debatirat se mi kot rečeno že zdavnaj ne da več s tipči, ki so na tem nivoju  ;).
Ker vem, da so brezupni primerki za osveščanje me veseli, če jih lahko vsaj razjezim  :P
Zdej pa le hitr čohat vaše pohabljene pse  :)
LP



Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3764 : 27 Oktober 2010, 09:41:25
Ja DR. Deteljica, "se bom držal" vaših nasvetov in vašega visokega IQja...  :D Dej dej ,smi zdi brezveze da se pametno delaš, samo ženski spol zmeraj to nekaj protestira glede ušes. Malo se pozanimaj res pri tujih rejcih,pa boš vidla kaj ti bodo rekli glede ušes... Pri slo raje ne ,ker so večina ženski spol,in podpirajo dolga uha... :) (Vse to pravim za CCje,drugi psi je odvisno od rejca). GLIH ZA INFO...v Italiji bodo spet sprejeli zakon da bodo psi lahko celotno kupirani...le zakaj a... Pohabljen je lahko tvoj pes, pripelji ga na kako razstavo kateregakoli že maš, pa bomo vidli kateri je bolj pohabljen v ringu na ocenjevanju! ;) :)

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3765 : 27 Oktober 2010, 09:51:48
admin tole pa res ni za v javnost, jest nebi toleriral takega pisanja!!!

OPOMBA?! Kako če citiraš sliko mojega psa, z neprimernimi komentarji!! In Zopet citiram "par let zaostaja v razvoju"  ???  wtf

A ni to kao forum kjer si delite izkušnje in pomagate z raznimi nasveti ?? , ne pa z raznimi primitivmi ljudmi, ki imajo preveč časa, bluzit po netu, in po vsej verjetnosti nimajo pravih prijateljev, družbe...get a life deteljica, niso celo življene samo psi!

O pohabljenosti pa sploh nimam komentarja jaojao...boga si  :'(

Tole je pa tipični slovenski forum, kjer en druzga jebete in drkate, da bi pa kdo razmilsu o neki kostruktivni debati, in spoštovanju odločitev vsakega posameznika??? Mogoče čez 5 let, če bo dost razgledan kot nekateri na tem forumu. Sicer pa deteljica, spoštujem tvoje mnenje in se tud pod razno nemislim spuščat na tvoj nivo provociranja!!




MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3766 : 27 Oktober 2010, 09:56:10
JURIJ, ne se sikirat, jst sem dobil tudi take kritiki ko sem dal slikce mojga psa gor, pa se nisem sikiral... ;) Ker je brezveze! :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3767 : 27 Oktober 2010, 10:00:36
eh miha sej se ne sekiram, sam smilijo se mi taki ljudje, pa škoda je packat po forumu zaradi takih stvari  ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3768 : 27 Oktober 2010, 10:03:16
 :D Deteljica nima smisla, saj smo že 1000x obdelali to.
Miha ne vem mislim, da ponavljam tudi že 1000-čič pa še enkrat zate "Pasma niso samo ušesa!"In kupirana ušesa so del zgodovine naše pasme, tako kot dober stabilen karakter, nebokseraški gobci, ravni hrbtu, močne kosti in atletska postava ... danes imamo pa pač ušesa dol, pse na tankih tačkah, zavaljene, s slabimi živci, prestrašene in agresivne, krive hrbte in "potlačene" gobce. Hudiča, mogoče je pa to posledica dolgih ušes  :D :D
In del zgodovine naše pasme je tudi borba z Levi, medvedi, lov na prašiče. Pa recimo potem tudi CORSO, ki ni sposoben ulovit prašiča ni pravi corso :P
Pa mogoče poglej malo preko srbske meje ;) VELIKO znanih in priznanih vzrediteljev /ne rejcev, o teh jaz sploh ne izgubljam besed,  je ŽENSK. O moj bog >:D :D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3769 : 27 Oktober 2010, 10:11:26
Ej Ninci, vem da nima smisla, sej me poznaš  ;).
Ampak res je zabavno in hvaležno gledati kako glasno cvilijo tangirani, ko jim na rep stopiš, se ne morem zadržat  :P.

Glede prašičev: prepričana sem,da PRAVI corso bi zagotovo z lahkoto opravil s prašičem, če bi imel priložnost seveda.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3770 : 27 Oktober 2010, 10:14:12
:D Deteljica nima smisla, saj smo že 1000x obdelali to.
Miha ne vem mislim, da ponavljam tudi že 1000-čič pa še enkrat zate "Pasma niso samo ušesa!"In kupirana ušesa so del zgodovine naše pasme, tako kot dober stabilen karakter, nebokseraški gobci, ravni hrbtu, močne kosti in atletska postava ... danes imamo pa pač ušesa dol, pse na tankih tačkah, zavaljene, s slabimi živci, prestrašene in agresivne, krive hrbte in "potlačene" gobce. Hudiča, mogoče je pa to posledica dolgih ušes  :D :D
In del zgodovine naše pasme je tudi borba z Levi, medvedi, lov na prašiče. Pa recimo potem tudi CORSO, ki ni sposoben ulovit prašiča ni pravi corso :P
Pa mogoče poglej malo preko srbske meje ;) VELIKO znanih in priznanih vzrediteljev /ne rejcev, o teh jaz sploh ne izgubljam besed,  je ŽENSK. O moj bog >:D :D


Ja niso samo ušesa kar niti nisem rekel...sam pol pa zakaj zmeraj nekdo tok lomi j**** s temi uhlji pa repom, če ni vse v tem kot ti ninci praviš?!? :) Komu pol kaj tukaj ni jasno ?!? :)
Ja Ninsi je žensk ja verjamem...sam kaj majo kupirane al naravne razstavne pse ? :) Pa italjane prašaj, pa srbe kakga imajo zase in kake razstavljajo itd...eno so razstavni psi, drugo hišni ljubljenčki.... :) zato pa daš za enega psa 600€ az druzga pa 1000€ ali pa več... :) To vem da veš, in ne pravim tebi, to mislim na splošno rečeno! :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3771 : 27 Oktober 2010, 10:19:21
Ej Ninci, vem da nima smila, sej me poznaš  ;).
Ampak res je zabavno in hvaležno gledati kako glasno cvilijo tangirani, ko jim na rep stopiš, se ne morem zadržat  :P.

Glede prašičev: prepričana sem,da PRAVI corso bi zagotovo z lahkoto opravil s prašičem, če bi imel priložnost seveda.


Hehehe cvilijo drugi, pa se pol branijo s takmi izjavami kot jih trenutno imaš ti... :) Kao se umikam, pa pametni pol delajo itd... :) Nekoga k je v to prepričan, mu ne moreš stopit na rep,še posebaj osebo katero je ne moreš v obratno prepričat, in ti bo lahko na vsako reč replikirala in argumentirala nazaj...aja mogoče da ne more kot ti praviš..ker imamo verjetno premajhne IQ napram tvojemu HIGH LEVEL IQ,a je tako DR. Deteljica. :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3772 : 27 Oktober 2010, 10:33:21
Ej Ninci, vem da nima smila, sej me poznaš  ;).
Ampak res je zabavno in hvaležno gledati kako glasno cvilijo tangirani, ko jim na rep stopiš, se ne morem zadržat  :P.

Glede prašičev: prepričana sem,da PRAVI corso bi zagotovo z lahkoto opravil s prašičem, če bi imel priložnost seveda.

 :D

Problem je, da je PRAVE čezdalje težje najti.

Miha joj iz tvojih stavkov se čisto nič ne znajdem in pojma nimam kaj si hotel povedat. Kaj imajo cene tukaj veze? Pa kavč ali razstavni psi?



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3773 : 27 Oktober 2010, 10:34:52
da bi pa kdo razmilsu o neki kostruktivni debati,
evo konstruktivno in kulturno, vsebinsko pa nespremenjeno  ;):

20 člen (ZZZiv-UPB2),
Prepovedano je in se šteje za mučenje živali popolno ali delno amputiranje telesnih delov in popolni ali delni odvzem ali uničenje organov ali tkiv vretenčarjev, ki je storjeno naklepno,...
Prepovedani so naslednji posegi....
– krajšanje uhljev živalim,  
IX. KAZENSKE DOLOČBE,45. člen
Z globo od 2.400 do 84.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki
6. ravna v nasprotju z 20. členom tega zakona;

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200743&stevilka=2354

Zakon bo treba dopolniti z kazenskimi določbami za lastnike in vzreditelje.



Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3774 : 27 Oktober 2010, 10:39:03
deteljica a sem jest prov vidu da ma tvoj pes kupiran rep  :o , ali se pač motim  :P



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3775 : 27 Oktober 2010, 10:42:20
evo konstruktivno in kulturno, vsebinsko pa nespremenjeno  ;):

20 člen (ZZZiv-UPB2),
Prepovedano je in se šteje za mučenje živali popolno ali delno amputiranje telesnih delov in popolni ali delni odvzem ali uničenje organov ali tkiv vretenčarjev, ki je storjeno naklepno,...
Prepovedani so naslednji posegi....
– krajšanje uhljev živalim,  
IX. KAZENSKE DOLOČBE,45. člen
Z globo od 2.400 do 84.000 eurov se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki
6. ravna v nasprotju z 20. členom tega zakona;

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200743&stevilka=2354

Zakon bo treba dopolniti z kazenskimi določbami za lastnike in vzreditelje.


In kaj ma trenutno to s temi našmi psi in to debato (al samo številov postov nabivamo)???? :D Ga je kdo kupil v SLO in so mu na črno pri nas rezali, in še slabše ga je na to še mogoče zastavljal na razstavah?? A??? Vem zakone glede tega in vem cene glede tega! :) Sem tel še nekaj dopisat, sam pol bi bil preveč nevljuden in nesramen zato se bom zadržal.  :D

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3776 : 27 Oktober 2010, 10:50:23
:D

Problem je, da je PRAVE čezdalje težje najti.

Miha joj iz tvojih stavkov se čisto nič ne znajdem in pojma nimam kaj si hotel povedat. Kaj imajo cene tukaj veze? Pa kavč ali razstavni psi?


Začela si kot zadnjič omenjat to,da ni vse v uhah in repu ter videzu pa da je tudi v karakterju. :) Iz tega sem ti napisal, da ja da razumem to. Sam pa jst hočem rečt, da zato se pa ljudje tudi odločajo za pse katere bood imeli samo doma v hišah pa na okoli, drugi bodo meli delavne spe, tretji pa raszavne itd.. :) Razstavni dobri psi so baje "popolni" oz. najbolj podobni kriterijem glede na pasmo je tako ali se motim... :) Če ima človek navadnega psa naj ima navadnega, če ima čistokrvnega naj ima čistokrvnega, če ima kupiranga naj ima kupiranga! :) KOGA SLOH TO BRIGA!? :D Jst ne hodim okoli pa delam MATR MAŠ GRDEGA PA POHABLJENEGA PSA, KER IMA DOLG REP PA DOLGA UŠESA!? :) Zagovorniki dolgih repov pa ughljev zgleda da to delajo... :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3777 : 27 Oktober 2010, 11:03:18
Še vedno ne razumem kaj ni jasno? Pes se z REPOM in UŠESI skoti! Kupiranje je "lepotna" operacija. Tuakj ne gre za izbiro kavč ali razstavni pes. Tudi razstavni pes je lahko nekupiran.

Citiraj
Razstavni dobri psi so baje "popolni" oz. najbolj podobni kriterijem glede na pasmo je tako ali se motim...

Se motiš.  ;) Ker vsake oči imajo "svojega malarja" in vsak si standard po svoje razlaga. Tako enkrat zmaga en drugič drug, koliko je kateri bližje standardu pa je ocena vsakega posameznika. In, da ne boš živel v pravljici tudi razstavni psi imajo napake, nekateri celo veliko napak ;) samo jih znajo njihovi handlerji dobro prikrit ;)



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3778 : 27 Oktober 2010, 11:08:36
Še vedno ne razumem kaj ni jasno? Pes se z REPOM in UŠESI skoti! Kupiranje je "lepotna" operacija. Tuakj ne gre za izbiro kavč ali razstavni pes. Tudi razstavni pes je lahko nekupiran.

Se motiš.  ;) Ker vsake oči imajo "svojega malarja" in vsak si standard po svoje razlaga. Tako enkrat zmaga en drugič drug, koliko je kateri bližje standardu pa je ocena vsakega posameznika. In, da ne boš živel v pravljici tudi razstavni psi imajo napake, nekateri celo veliko napak ;) samo jih znajo njihovi handlerji dobro prikrit ;)

Ja to razumem, sam ne iskat zdej dlake v jajcu, vsak si nekaj po svoje predstavlja, sam določeno je pa tako in tako, in če vsak sodnik odstopa za recimo 20% lastnega predsodka in želj ter zanimanj, je še zemraj 80% neke osnove katera more biti. Razen če res en sodi nek popolnoma neizkušen sodnik ali pa nekdo kateri ga sploh ne briga za pasmo.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3779 : 27 Oktober 2010, 11:12:04
Ja to razumem, sam ne iskat zdej dlake v jajcu, vsak si nekaj po svoje predstavlja, sam določeno je pa tako in tako, in če vsak sodnik odstopa za recimo 20% lastnega predsodka in želj ter zanimanj, je še zemraj 80% neke osnove katera more biti. Razen če res en sodi nek popolnoma neizkušen sodnik ali pa nekdo kateri ga sploh ne briga za pasmo.

99% sodnikov na naših razstavah, glede na to kako "številčno" je pasma zastopana je all rounderjev. Pasmo prvič vidijo v živo šele takrat v ringu in jih niti malo ne zanima ;) Verjemi. Še specialko sodi načeloma sodnik, ki ni specialist za pasmo, tako da...  ;)