Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462839

MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3780 : 27 Oktober 2010, 11:19:25
Ninci...s te izjave sem si zamislil naslednje vprašanje...kdo pa sploh pol postavla sodnike tja in jih določa za določene pasme, da lahko sploh ocenjujejo pse, za katere niti ne poznajo karakteristik in predpisov?? :) Če je tako kot ti praviš, potem je brezveze sploh psa kam vozit pa bit doma pred TVjem s psom pa ga mal čohat pa tv gledat... :D

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3781 : 27 Oktober 2010, 11:38:16
Res je kar se tiče glede sodnikov..žalostno...glede kupiranja ima vsak svoje mnenje jaz imam oba kupiranega in nekupiranega in če pride še kak bo sigurno kupiran, ker so meni osebno lepši. Radi pa imamo obe enako in jih ne bi dali za nobeno ceno...


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3782 : 27 Oktober 2010, 12:15:29
deteljica a sem jest prov vidu da ma tvoj pes kupiran rep  :o , ali se pač motim  :P

in vse tiho je bilo  :D



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3783 : 27 Oktober 2010, 12:43:36
Uh, je zanimiva debata.
No, še moje mnenje. Jaz imam nekupiranega psa. Me ne moti nič z kupiranimi, pravzaprav najprej na raztavi opazim kupirane. Tudi jaz sem hotela kupiranega, se mi zdi da pride glava lepše do izraza. Se pa navadiš na nekupiranega in mi je moj zdaj nekupiran čisto všeč, celo najlepši  :D . Pa tudi vsi ki sem jim pokazala sliko kupiranega, jim je bil nekupiran lepši. Je pač res da nekupiran zgleda bolj prijazno. Če bi še enkrat kupovala bi kupila psa z nekupiranimi uhlji, bi pa verjetno ga kupila z kupiranim repom. In to samo zato ker imajo res močen rep. Pri našem samo čakam kdaj si ga bo zlomil. Udarja na vse strani, najbolj me pa moti to da vedno namaha našega tamalega ki ima 2 leti in jih faše vedno po glavi. Bi pa gledala da je bil rep kupiran do 5 dni starosti, saj ko vidim slike 2,5 mesecev stare mladiče, ali celo starejše z repom, pol pa čez 1 teden brez repa... To mi je pa muka, kaj šele psu. Ke kolko se spomnim je imel moj pri 2-3 mesecih že kar orng debel in močen rep. Se mi zdi da je to pol tako kot bi tebi prst odrezali če ne še huje. Pri čisto majnem pa mislim da ni take prekrvavitve, niti ni tako debel rep. Se mi zdi da je pač nekaj enakega kot naprimer odstranjevanje slednikov.
Je pa vsakemu lastniku njegov pes najlepši in prav je tako :)
Aja, pa ni v Srbiji tudi po nivem prepovedano kupiranje?

lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3784 : 27 Oktober 2010, 12:57:12
in vse tiho je bilo  :D
Moj pes ni te pasme in zato ne sodi v to temo, ampak naj ti bo  ;).
Ja- ima kupiran rep (in imela sem tudi psa brez repa in ušes pred 25 leti, torej mi ne more noben očitat pomanjkanje osebnih izkušenj pri argumentiranju za in proti  :D) ampak:
1) kupiranje repa je po zakonu za rodovniške, ki jim tako predpisuje standard, (žal) še dovoljeno- z razliko od ušes, kjer ni dovoljeno,
2) ta pes je imel kupiran rep preden sem jaz sploh vedela katero pasmo bom kupila, torej na to konkretno kupiranje nisem imela vpliva sem pa dosegla razmišljanje v smeri, da vsaj psi tega vzreditelja ne bodo več kupirani  8),
3) moji mladiči tega psa imajo kot prvo leglo te pasme v Sloveniji naravno dolge repe,
4) to da se spuščaš na osebni nivo samo potrjuje, da nimaš argumentov.  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3785 : 27 Oktober 2010, 12:57:35
Tequila pa Miško lepo sta povedala! :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3786 : 27 Oktober 2010, 13:03:56
Deteljica vzela si POHABLJENEGA psa ni kej, al si vedla al ne, si vzela POHABLJENEGA psa...  :D PS: da ne bo pomote, CITIRAM samo Deteljičine nedolgo zapisane besede!!! :) Naj uganem, je rejec katerega si pripričala ženska? :D Vi kar vzrejajte brez rezanga pa vse, pa prodajajte take kot so, NOBEN vas ne prepričuje v obratno ali podobno! :) Še posebaj zagovorniki kupiranih psov vas ne bodo v obratno prepričevali,napram drugim... :P :D Pa brez zamer, a ne prebavljam, pametovanja in neki blatenja pa sikanja po nepotrebnem glede okusov ljudi in psov...

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3787 : 27 Oktober 2010, 13:10:37
Ne, vzreditelj je moški.
In ja vzela sem pohabljenega psa, čeprav me ta pomanjklivost moti. Tudi psa brez ene noge smo že imeli v družini, pa zato vseeno nasprotujem sekanju tac, ker je komu tako lepše  in vseeno nismo bili veseli,da mu manjka noga.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3788 : 27 Oktober 2010, 13:21:23
Lepo da si imela tak vpliv, a pri meni bi dobila zaprta vrata! :D No sej pravim malo sem te hotel na realna tla dat s temi forami glede pohabljenosti, pa rezanju jajc, pa idiotizmu in zaostalosti...ker če to so izjave ljudi, kateri bi naj bili rejci in redni obiskovalci forumov??? Žal osebno pri taki osebi nebi nikoli psa kupil,pa če ima še tako dobra legla pa vse... Če ti ap tok pomenijo tile zakoni pa kupiranje živali in vse to, se lepo prirpavi, pa gladovno stavkaj pa na medije pridi,pa lahko ti še kej rata a veš. Če ne pa pusti naj se vsak odloča kakega psa bo imel. Pa še takrat bo zmeraj kaka luknja v zakonu pri nas ali v tujini, da če bo hotel nekdo imeti kupiranega psa, ga bo vseeno dobil na tak ali drugačen način.

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3789 : 27 Oktober 2010, 13:35:13
A to, koliko psa boli zaradi kupiranja vas pa nič ne gane? :)

Pa to, koliko je njegova komunikacija z drugimi psi zaradi njegovega videza okrnjena in zaradi tega daje napačne signale tudi ne? :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3790 : 27 Oktober 2010, 13:36:30
 :D deteljica je pa res tista, ki jo je treba na realna tla dat ja :D LOL

Miha ne vem od kdaj imamo zdaj predalčkanje moški so za kupirane, ženske pa proti. Poznam kar nekaj žensk, ki so za, pa moških ki so proti  :P V kateri predalček damo pa potem te?

Miško, pa saj otroci zrastejo ;)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #3791 : 27 Oktober 2010, 13:39:28
Meni je pa čudno takšno zagovarjanje kupiranja in lepši in itd.

Pri bokseraših so se zelo hitro sprijaznili s prepovedmi in danes skorajda ni legla, ki bi imelo kupiran rep, kaj šele uhlje. :)
So se čist lepo navadili na naraven 'look'. ;D No, saj nekateri še vedno trdijo, da jim je kupiran lepši, samo kupirat pa psa vseeno ne dajo. :P

To o lomljenju repa pa itak, no comment. :-X
Pol ne vem zakaj noben ne omeni nagnjenosti k inkontinenci pri kupiranih psicah in težave s hrbtenico zaradi zvijanja telesa, namesto mahanja z repom...

Saj vsak dela kaj hoče, ampak, če imaš pač kupiranega psa reči, da je pač to zaradi tvoje volje, ne pa iskat neke kvazi razloge...razstave, pa lomljenje repov pa itd.
Meni se zdi butasto, da pol tako zagovarjate tako početje. Če bi se vam to res zdelo tako neproblematično, se tudi razburjali ne bi tako.
Mogoče pa kdo le v sebi misli, da to vseeno ni najbolj prav...

In razstave in lepotni standardi so pa res zadnja stvar, ki so merilo za psa! >:D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #3792 : 27 Oktober 2010, 13:40:26


Miha ne vem od kdaj imamo zdaj predalčkanje moški so za kupirane, ženske pa proti. Poznam kar nekaj žensk, ki so za, pa moških ki so proti  :P V kateri predalček damo pa potem te?


To so pa izjeme, ki samo potrjujejo pravilo. :D



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3793 : 27 Oktober 2010, 13:46:02
A to, koliko psa boli zaradi kupiranja vas pa nič ne gane? :)

Pa to, koliko je njegova komunikacija z drugimi psi zaradi njegovega videza okrnjena in zaradi tega daje napačne signale tudi ne? :)

Aham se pravi če te dobro razumem,ubogi dobermani, rotwailerji, bokserji, ccji, pitbuli itd. že dolgo let napačno sprejemajo vse podatke iz okolij, ker pač imajo odstranjene repe in uhlje? To pomeni da so bili do sedaj ubistvu zoperstavljeni realnosti življenja in pri tem slabše delovali z ljudmi in na okolico? Pole je že nešteto in nešteto let je vse ena velika zmota? Ah...malo se umirite folk no...če je tako teško vam s temi uhlji pa repi, pol kaj čmo rečt protičloveško je šele splav pri človeku...prepovejmo splave pri človeku!!!!!!! :) Ok malo sem zašel,samo folk mislim da malo ne loči določenih reči in preveč potencira na vse skupaj. Če je že tako ne imejte niti psov, ker jih mučite, pa jih človek nebi niti socializiral in bi tekali še zmerej gor pa dol po gozdovih...kot volkovi... :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3794 : 27 Oktober 2010, 13:48:54
Moj pes ni te pasme in zato ne sodi v to temo, ampak naj ti bo  ;).
Ja- ima kupiran rep (in imela sem tudi psa brez repa in ušes pred 25 leti, torej mi ne more noben očitat pomanjkanje osebnih izkušenj pri argumentiranju za in proti  :D) ampak:
1) kupiranje repa je po zakonu za rodovniške, ki jim tako predpisuje standard, (žal) še dovoljeno- z razliko od ušes, kjer ni dovoljeno,
2) ta pes je imel kupiran rep preden sem jaz sploh vedela katero pasmo bom kupila, torej na to konkretno kupiranje nisem imela vpliva sem pa dosegla razmišljanje v smeri, da vsaj psi tega vzreditelja ne bodo več kupirani  8),
3) moji mladiči tega psa imajo kot prvo leglo te pasme v Sloveniji naravno dolge repe,
4) to da se spuščaš na osebni nivo samo potrjuje, da nimaš argumentov.  :P

haha se mi je zdelo  >:(..Itak ti je pa zdej tolk hudo in te ful moti , poj ga pa dej u zavetišče, ker maš pohabljenega psa  :o :o
detela, jest nimam nikomur  polagat argumentov, zakaj imam kupiranega psa, sploh pa ne osebi ki osebno žali en kup ljud na forumu!!
Bi te prav rad osebno spoznal, in te naučil bontona in etike ki se uporablja na forumih  >:(
Če nimaš kej bolj pametnega tukaj pisat, potem se drži forumov kjer si lahko pametna, tukaj pa ne potrebujemo takih pacientov!

Očitno bomo potrebovali šeen forum, in sicer kupirani cc-ji :P :P

 



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3795 : 27 Oktober 2010, 13:50:29
:D deteljica je pa res tista, ki jo je treba na realna tla dat ja :D LOL

Miha ne vem od kdaj imamo zdaj predalčkanje moški so za kupirane, ženske pa proti. Poznam kar nekaj žensk, ki so za, pa moških ki so proti  :P V kateri predalček damo pa potem te?

Miško, pa saj otroci zrastejo ;)

Osebno sploh nisem predačlkal, ti si to omenjala predalčkanje jst pa ne. Je pa kar sem do sedaj govoru z ljudmi, je bilo v večini ženske proti majhna procentualnsot vseeno, moški pa za ali pa vseeno.
Poglej koliko je aktivnega ženskega spola na forumu in koliko moških, pa boš hitro odg. dobila... :) In kaj kdo zagovarja...tako da smi zdi brezveze več kot tok utemeljevat... :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3796 : 27 Oktober 2010, 13:56:00
Za tole  že 100x prežvečeno debato je prav škoda tega lepega sončka, tako da gremo ven uživat :P Tisti, ki se mu da bo prebral vseh 100 in nekaj strani, da bo mogoče ugotovil, kakšno vrednost je imelo kupiranje nekoč in kakšno ima danes in če je to početje še vedno smiselno.
Tisti, ki ste svoje pse kupirali ste jih tako kot je rekla Tequila ker  vam je tak lepši, ne pa ker bi to danes imelo neko uporabno vrednost.




MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3797 : 27 Oktober 2010, 14:00:12
Za tole  že 100x prežvečeno debato je prav škoda tega lepega sončka, tako da gremo ven uživat :P Tisti, ki se mu da bo prebral vseh 100 in nekaj strani, da bo mogoče ugotovil, kakšno vrednost je imelo kupiranje nekoč in kakšno ima danes in če je to početje še vedno smiselno.
Tisti, ki ste svoje pse kupirali ste jih tako kot je rekla Tequila ker  vam je tak lepši, ne pa ker bi to danes imelo neko uporabno vrednost.


OLA! :D Končno sem to čakal od tebe,lepo povedala ! :D Enim je všeč drugim ne, ker pa drugim ni, ni treba da pole blatijo une katerim je ušeč in jim hočejo to prepovedat. VSAK SE ODLOČA ZASE KAKŠNEGA PSA BO MEL! :) Jst grem tudi ven mojga peljat da se mal zlaufa, pa ga še kej naučit. :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3798 : 27 Oktober 2010, 14:08:27
Aham se pravi če te dobro razumem,ubogi dobermani, rotwailerji, bokserji, ccji, pitbuli itd. že dolgo let napačno sprejemajo vse podatke iz okolij, ker pač imajo odstranjene repe in uhlje? To pomeni da so bili do sedaj ubistvu zoperstavljeni realnosti življenja in pri tem slabše delovali z ljudmi in na okolico? Pole je že nešteto in nešteto let je vse ena velika zmota? Ah...malo se umirite folk no...če je tako teško vam s temi uhlji pa repi, pol kaj čmo rečt protičloveško je šele splav pri človeku...prepovejmo splave pri človeku!!!!!!! :) Ok malo sem zašel,samo folk mislim da malo ne loči določenih reči in preveč potencira na vse skupaj. Če je že tako ne imejte niti psov, ker jih mučite, pa jih človek nebi niti socializiral in bi tekali še zmerej gor pa dol po gozdovih...kot volkovi... :)

Samo vprašam! Ne v luft skakat brez veze.

PS: Odgovora na moji vprašanji nisem dobila.



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3799 : 27 Oktober 2010, 14:13:41
Ogovor ti je več kot jasno zapisan, malo se skalmirajte pa vstavite se potencirat glede bolečin,zaznavanj itd.. Če hočemo bomo v vsaki stvari iskali dlako v jajcu in se zatekali bolečinam itd...

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3800 : 27 Oktober 2010, 14:19:58
No, lepo, da je izgled pomembnejši od možnih zapletov, anaestezije, potencialnih problemov s strjevanjem krvi, infekcij... (ob vsaki anesteziji tudi odmre nekaj možganskih celic, kot pri ljudeh)
To, da je prepovedano je samo še nadrgradnja vrsti etičnih vprašanj, ki se pri tem pojavijo.

Prej, ko je bilo zaradi dela je bilo eno. Zdaj, ko je samo zaradi nečimernosti lastnikov pa drugo.

BTW, bokserjem in rotvajlerjem so že standard celo spremenili.
Italiani bodo ali so že tudi prepovedali kupiranje. Vem, da so že, pol so pa uvedli prehodno obdobje...
Srbija bo tudi prepovedala, če že ni (hravaška prav tako, pri nas je že, razen repov rodovniških, ki imajo to v standardu pa tudi sicer je tega vedno manj), v srednji in severni evropi je itak že nekaj časa in je take pse tudi prepovedano razstavljat...

V glavnem razvoj gre dalje in na srečo v tem primeru gleda v prvi vrsti na dobrobit psov in ne na modno usmerjenost lastnikov  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3801 : 27 Oktober 2010, 14:27:05
Če je že tako ne imejte niti psov, ker jih mučite, pa jih človek nebi niti socializiral in bi tekali še zmerej gor pa dol po gozdovih...kot volkovi... :)
jej jej,a nisi gledal včeraj oddaje na TV  ::)?
Nova znanstvena poznanja zagovarjajo hipotezo,da ni človek niti udomačil , niti socializiral psa, ampak da se mu je ta sam pridružil v ekološko nišo  :P
Torej ta del "volčje" populacije nima in ni niti imel namena še naprej tekat po gozdovih  ;) je pa vesel,če lahko kljub temu maha s svojimi repi in plapola z ušesi, ker ti deli telesa pa niso izgini v toku evolucije, ampak so nasilno odstranjeni 

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3802 : 27 Oktober 2010, 14:38:20
No, pa gremo od videza k karakterju  :)
Moj ima meni krasen karakter. Ko se igrama je ves nor in se krasno igra, ko imam delo počiva, gre spat. Prijazen do ljudi in živali ( edino če domača mačka slučajno zbeži se zapodi za njo, ko pa mačka počaka, počaka on tudi in gre vstran) ni zadržan, se rad igra in skače z pasjimi prijatelji. Je pa nekaj. V šoli smo taka pisana skupina. Imama 2 " sošolca" amstaffa- brata in sestro. In se mi zdi da moj ne razume kaj hočeta. Vedno se zaganjata v pse druge pse in renčita. V vse pse ne samo v mojega. Moj ponavadi popolnoma ignorira, včasih pa se postavi v pozo za igranje in bi se igral. Mislim da ne razume amstaffove telesne govorice. Ker jasno kažeta znake za napad, Moj pa se hoče igrat.  Vem da corsi dolgo odraščajo, pa me zanima če ima mogoče kdo kake izkušnje z tem. Drugače mi je pa všeč da je ignorantski oziroma nevsivljiv do drugih nepoznanih psov.

lp



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3803 : 27 Oktober 2010, 15:24:11
jej jej,a nisi gledal včeraj oddaje na TV  ::)?
Nova znanstvena poznanja zagovarjajo hipotezo,da ni človek niti udomačil , niti socializiral psa, ampak da se mu je ta sam pridružil v ekološko nišo  :P
Torej ta del "volčje" populacije nima in ni niti imel namena še naprej tekat po gozdovih  ;) je pa vesel,če lahko kljub temu maha s svojimi repi in plapola z ušesi, ker ti deli telesa pa niso izgini v toku evolucije, ampak so nasilno odstranjeni 

Hipotezo...lepo si povedala!!!! :) Tud paradižnik je 15 let nazaj povzročal raka, sedaj pa je dober za boj proti raku... ;) :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3804 : 27 Oktober 2010, 15:32:00
No, lepo, da je izgled pomembnejši od možnih zapletov, anaestezije, potencialnih problemov s strjevanjem krvi, infekcij... (ob vsaki anesteziji tudi odmre nekaj možganskih celic, kot pri ljudeh)
To, da je prepovedano je samo še nadrgradnja vrsti etičnih vprašanj, ki se pri tem pojavijo.

Prej, ko je bilo zaradi dela je bilo eno. Zdaj, ko je samo zaradi nečimernosti lastnikov pa drugo.

BTW, bokserjem in rotvajlerjem so že standard celo spremenili.
Italiani bodo ali so že tudi prepovedali kupiranje. Vem, da so že, pol so pa uvedli prehodno obdobje...
Srbija bo tudi prepovedala, če že ni (hravaška prav tako, pri nas je že, razen repov rodovniških, ki imajo to v standardu pa tudi sicer je tega vedno manj), v srednji in severni evropi je itak že nekaj časa in je take pse tudi prepovedano razstavljat...

V glavnem razvoj gre dalje in na srečo v tem primeru gleda v prvi vrsti na dobrobit psov in ne na modno usmerjenost lastnikov  :)

NE išči dlake v jajcu!!! :) Grozno celic je umrlo ja prow neki neverjetno ej ja, ko dajo anestezijo psu, mislim prow hard res...alora naslednjič ko boš imela kako operacijo pri psu(ISKRENO UPAM DA IMAŠ ZDRAVE PSA IN DA TEGA NE BO TREBA,to samo rečem kot primer),pusti naj ti ga kar na živo operira a! :) ker ti ej škdoa celic, pa možnosti zapletov, pa strdkov, pa unetij itd...

Kaj je etika in kaj ne pa vsak ve zase, ne sme se krasti, pa fol krade, ne smeš ubivat pa folk ubija...tako da...

V italiji so prepovedali, pa ga baje bodo spet ta zakon opustili in pustili naprej kupirat pse. Druge države lahko i nne moreš kupirat, srbija lahko, za hrvaško pa nevem in me za njih niti ne zanima. Prepovedano je razstavljat samo v določenih državah, ne pa vseh.

Če ti je rezanje uh pa repov modna smer, se pole dobro motiš! :) ČE ti tako gledaš je tvoja stavr, meni ni modna, temveč pes je popolnoma drugačen kot v resnici. To je seveda odvisno od pasem.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3805 : 27 Oktober 2010, 15:35:55
No, pa gremo od videza k karakterju  :)
Moj ima meni krasen karakter. Ko se igrama je ves nor in se krasno igra, ko imam delo počiva, gre spat. Prijazen do ljudi in živali ( edino če domača mačka slučajno zbeži se zapodi za njo, ko pa mačka počaka, počaka on tudi in gre vstran) ni zadržan, se rad igra in skače z pasjimi prijatelji. Je pa nekaj. V šoli smo taka pisana skupina. Imama 2 " sošolca" amstaffa- brata in sestro. In se mi zdi da moj ne razume kaj hočeta. Vedno se zaganjata v pse druge pse in renčita. V vse pse ne samo v mojega. Moj ponavadi popolnoma ignorira, včasih pa se postavi v pozo za igranje in bi se igral. Mislim da ne razume amstaffove telesne govorice. Ker jasno kažeta znake za napad, Moj pa se hoče igrat.  Vem da corsi dolgo odraščajo, pa me zanima če ima mogoče kdo kake izkušnje z tem. Drugače mi je pa všeč da je ignorantski oziroma nevsivljiv do drugih nepoznanih psov.

lp

Moj je isti, pazljiv v novem okolju in z novmi psi, s tem da se jih hitro naveliča in ne šmirglja več. Drugače pa ko pozna okolje in pse ni problema. Kok je star tvoj? Moj bo imel počasi 10 mesecev. S tem da sem opazu da že počasi loči koliko je ura z igranjem in koliko ne, še posebaj ko smo v avtu ali na domačem pragu in v okolici hiše. Svoj teritorij je zaznal, in ni igranja več tam. :) Razen če vidi da pride pes z lastnikom na parcelo,pol je drugo i nse usmeri v igranje,drugače pa ni več igre... :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #3806 : 27 Oktober 2010, 17:27:39
Aham se pravi če te dobro razumem,ubogi dobermani, rotwailerji, bokserji, ccji, pitbuli itd. že dolgo let napačno sprejemajo vse podatke iz okolij, ker pač imajo odstranjene repe in uhlje? To pomeni da so bili do sedaj ubistvu zoperstavljeni realnosti življenja in pri tem slabše delovali z ljudmi in na okolico? Pole je že nešteto in nešteto let je vse ena velika zmota? Ah...malo se umirite folk no...če je tako teško vam s temi uhlji pa repi, pol kaj čmo rečt protičloveško je šele splav pri človeku...prepovejmo splave pri človeku!!!!!!! :) Ok malo sem zašel,samo folk mislim da malo ne loči določenih reči in preveč potencira na vse skupaj. Če je že tako ne imejte niti psov, ker jih mučite, pa jih človek nebi niti socializiral in bi tekali še zmerej gor pa dol po gozdovih...kot volkovi... :)

Rottweilerji imajo v matični domovini že od leta 1998 nekupirane repe. Ker so spremenili tudi standard pasme, je kupiranje repov rottweilerjem (enako kot bokserjem) prepovedano tudi pri nas. In hvalabogu, da je temu tako. Veliki vzreditelji priznavajo, da je komunikacija med psi sedaj veliko boljša, manj je neosnovanih nestrpnosti, tisti, ki s psi delajo pa pravijo, da jim je bistveno lažje pri skokih in pri obrambi, kjer pes rep uporabblja tudi kot krmilo (obrati pri reviranju, sprememba smeri med skokom v rokav).


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3807 : 27 Oktober 2010, 19:05:25
Saj je SACC tudi že izdal nov standard kot predlog FCI-ju samo ni še bil potrjen. Kjer piše:
Ears: Uncropped, triangular, drooping, of medium size,  with a wide set on high above the zygomatic arches. Half prick are admitted but not to be encouraged .

To je predlog matične organizacije - italijanski vzreditelji ;). Oni so dali predlog novega standarda, ki pa kupiranih ušes sploh več ne omenja. V dosedanjem standardu namreč pišeta obe varianti: Ears : Triangular, drooping, with a wide set on high above the zygomatic arches.  Often cropped in the shape of an equilateral triangle.



Lp, nina




MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3808 : 28 Oktober 2010, 10:20:20
Rottweilerji imajo v matični domovini že od leta 1998 nekupirane repe. Ker so spremenili tudi standard pasme, je kupiranje repov rottweilerjem (enako kot bokserjem) prepovedano tudi pri nas. In hvalabogu, da je temu tako. Veliki vzreditelji priznavajo, da je komunikacija med psi sedaj veliko boljša, manj je neosnovanih nestrpnosti, tisti, ki s psi delajo pa pravijo, da jim je bistveno lažje pri skokih in pri obrambi, kjer pes rep uporabblja tudi kot krmilo (obrati pri reviranju, sprememba smeri med skokom v rokav).

Aham...to opaziš ti ko se s tem baviš... :) A nekdo ki hoče imet takega in takega psa, in to smo že omenjali da pač eni imajo pse za hišne l. in to,ne bo to opazil.  Drugi razstavne k majo razstavne tudi dvomim da mu bo rabil napad itd... Trugi pa policijske,reševalne itd., tam pa verjetn oda se res določen procent v določenih stvareh pozna, sam to so spet procenti. :) Vsak si bo zrihtal psa takršnega kot si bo želel,neglede na to al kupiranga al ne. :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3809 : 28 Oktober 2010, 10:24:24
Saj je SACC tudi že izdal nov standard kot predlog FCI-ju samo ni še bil potrjen. Kjer piše:
Ears: Uncropped, triangular, drooping, of medium size,  with a wide set on high above the zygomatic arches. Half prick are admitted but not to be encouraged .

To je predlog matične organizacije - italijanski vzreditelji ;). Oni so dali predlog novega standarda, ki pa kupiranih ušes sploh več ne omenja. V dosedanjem standardu namreč pišeta obe varianti: Ears : Triangular, drooping, with a wide set on high above the zygomatic arches.  Often cropped in the shape of an equilateral triangle.

Lp, nina


Aham Ninci standard ja,ampak mislim da je tukaj omenjena zakonodaja na splošno glede kupiranja v tujini... :)

PS:res ni da,sam ne morem da ti nebi napisal...kolko žensk je do zdej replikiralo in kok moških?? :P :D Hehehehe

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.