Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462989

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4020 : 18 December 2010, 18:52:32
Ninci...LEP samec pa FUL lepa glava, sam barva mi pa ni kej preveč ušeč. :D PS: pa še to bi mogu zdej z malimi črkami pisat (pisava velikost 1)...-> Ej kupiran je a veš...  :P :o Hahahaha JOKE! :D

Joj Miha če ne bi imela tebe sploh opazila ne bi  :-*

Mimogrede, ker malo študiram tole, me zanima če tisti, ki imate pse s kupiranimi repi veste ali so se ti morda skotili s kink taili ali ne? Ker res pri redkih vzrediteljih zasledim napisano koliko je bilo kink tailov, sploh v državah kjer se kupirajo ne, pa me zanima če za svoje pse veste oz. veste za leglo iz katerega so koliko ji je bilo z normalnimi in koliko s kink repi? Me zanima kako pogosto se to pojavlja pri naši pasmi, ker dejansko vem, da se ampak se bolj kot ne skriva oz. na to noben ne polaga nobene pozrnosti.  :-\



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4021 : 18 December 2010, 19:43:12
 Ojla! jJa sej zato sem ti pa oenu k mogoce da nisi opazla... :P :D hehe Ti kar se tice tega nimam podatkov. Ob predaji psa sem podpisal pogodbo ter rejec mi je dal vse pasje dokumente, pa od veterinarja da je s psom vse v redu. To je pa to.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4022 : 19 December 2010, 10:13:16

Mi smo za Larsa podpisali le pogodbo, ima tri leta garancije ob rednih "veterinarskih" pregledih.  ;)

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4023 : 19 December 2010, 10:27:29
Mi smo za Larsa podpisali le pogodbo, ima tri leta garancije ob rednih "veterinarskih" pregledih.  ;)

 :D :D Na kolk časa morate pa olje menjat ? :P >:D

Saj v pogodbi najbrž ne piše, zanima me če so vam vzreditelji mogoče dali to informacijo :-[



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4024 : 19 December 2010, 16:30:20
Saj v pogodbi najbrž ne piše, zanima me če so vam vzreditelji mogoče dali to informacijo :-[

Dvomim, da kakšen vzreditelj o tem govori, će se nič več ne vidi... Vsi samo rečejo, naši so vsi perfektni ???
Jaz sem sicer videla mladiče stare 1 dan, še z repom, ampak takrat zelo na hitro in nisem na tistih malih kepicah opazila nič posebnega... Rezervacij pa takrat vzreditelj še itak ni sprejemal, ker se še ni odločil, kaj bo obdržal zase... tako da je čisto vsem mladičem kupiral rep in odstranil slednike...
Se mi zdi, da se to prej opazi v leglih, kjer vzreditelji pustijo repe, saj ponavadi tistim z problemom, pa rep vseeno kupirajo. Sem videla spomladi dva taka legla, kjer sta v celem leglu 1 ali 2 mladiča imela kupiran rep... V nobenem primeru mi vzreditelj ni znal točno povedati zakaj ;) Vedno je bilo bolj neko mutenje, da se nekdo zanima za tistega mladiča in je želel kupiranega, ampak če bi želela ravno tega mladiča, se je možno vseeno kaj zmeniti ...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4025 : 19 December 2010, 17:52:47
Dvomim, da kakšen vzreditelj o tem govori, će se nič več ne vidi... Vsi samo rečejo, naši so vsi perfektni ???


Ja saj, imam tudi jaz tak filing ::) Ampak se mi vseeno zdi da bi mogoče morali več govorit o tem, ker je zadeva dedna in ni čisto nedolžna.  Seveda se pa s kupiranjem zadevo elegantno prikrije, razen če je "kink" previsoko potem je rep pač malo krajše kupiran pa je spet izgovor, da "veterinar ni znal" ;D

Shana - 16 mesecev, 65cm, cca.48kg










bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4026 : 19 December 2010, 18:09:20
Ninci, Shana je pa močna :P Pa lepega samca ste izbrali, ne glede na barvo...
Miha, tvojemu pa se vidi, da uživa na snegu...
Tequila, Lucy je pa res pravi Rambo, Blu pa kot vedno :P

Mi pa smo danes tudi malo uživali na snegu, čeprav imamo poškodovan krempelj in sem mislila, da je že ok, pa smo domov prišli spet s krvavo taco :'( Zgleda, da bo moral iti ven... Zdaj pa se držimo ekstra nesrečno, ker moramo počivati... Najhujše pa je, ker tale zgaga nič ne pusti na taci dalj kot nekaj sekund po tem, ko jo neham gledati in se kregati z njo, tako da imam že cel tepih v dnevni sobi krvav :-X Ima kdo še kakšno idejo, kako psa prepričati, da je štumpf na nogi ok in da to ni igrača?

No, pa še nekaj dokaznega materiala od danes...






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4027 : 19 December 2010, 18:16:58
 :D :D Ja Brihta zgleda kot en piščanc zravn :D
Za barvo pa sej veš kako pravjo, dober pes je dober ne glede na barvo dlake ;)

Rozi je pa cela gazela, kake dolge noge :o Kolk je visoka cca.?



Micka

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #4028 : 19 December 2010, 19:00:53
Evo, še ene par zimskih od Mice...








bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4029 : 19 December 2010, 19:36:41
Rozi je pa cela gazela, kake dolge noge :o Kolk je visoka cca.?

Sem jo šla zdaj prav zmeriti, ker meni se še vedno zdi tak drobižek, sploh ker sem bila navajena Bonie... No, ampak ima vseeno enih 62-63 cm :o
Se mi pa na slikah zdaj spet zdi ful ful suha, čeprav se mi je v zadnjem času zdelo, da je malo pridobila na masi...

Micka, ful dobre fotke :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4030 : 19 December 2010, 19:42:58
Sem jo šla zdaj prav zmeriti, ker meni se še vedno zdi tak drobižek, sploh ker sem bila navajena Bonie... No, ampak ima vseeno enih 62-63 cm :o
Se mi pa na slikah zdaj spet zdi ful ful suha, čeprav se mi je v zadnjem času zdelo, da je malo pridobila na masi...

Micka, ful dobre fotke :)

Ni mala, sicer je malo kot slikanja ampak po fotkah višina izgleda super. Kilažo bo pa itak še dobila, saj je bolje, da je zdaj malo bolj preklasta, saj se ji ne mudi ;)
Aja za nogavičko uporabi zaščitni ovratnik - satelit, če ne gre drugače ;)

Mica je pa cela snežna pošast :D
Ta je huda :o
http://img128.imagevenue.com/img.php?image=80373_IMG_4814_122_247lo.jpg



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4031 : 19 December 2010, 20:56:06
Aja za nogavičko uporabi zaščitni ovratnik - satelit, če ne gre drugače ;)

Ja, očitno ne bo šlo drugače :-[ Če pomislim, kaj vse je Bonie dala skozi, pa nikoli nismo rabili satelita... enako pri še prejšnjem psu, pa celo pri nobeni od mačk ne... ampak GRozi pa enostavno ne prideš do konca ??? ??? ??? Problem je, da ona vse stvari izkorišča za pridobivanje pozornosti... ker nogavička jo nič ne moti na nogi, samo pogruntala je, da takoj ko začne vlečti nogavičko dol, da se začnem z njo ukvarjati... prava groza je...



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4032 : 21 December 2010, 20:55:54
Ua, dobre slike zimskih bab :P  :-* Jaz pa našega najlažje slikam ko spi kje. Sem imela zadnjič fotoaparat zraven, pa so sami zmazki nastali. Se bo treba naućiti slikat :D
 Pri nas ratujejo bolj take slike :P



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4033 : 25 December 2010, 13:18:44


VSEM SKUPAJ

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4034 : 26 December 2010, 19:52:20
Hvala in enako tudi vam :-*



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4035 : 30 December 2010, 20:24:50


VSEM SKUPAJ

Hvala in enako vsem želimo tudi mi!
Naše praznične fotke pa ravno ne bom dajala gor, da ne boste vsi videli, da imamo jelko okrašeno šele od polovice navzgor, ker je GRozi hotela najprej pojesti z jelke vse čokoladne kuglice (uspelo ji je odviti čokoladno kuglico še na jelki in tam pustiti ovoj :-X), potem ko smo te prestavili višje, pa je ugotovila da lahko tudi one ostale cukne dol in se igra z njimi namesto žogice >:D >:D >:D

Sicer pa se je začela prvič goniti in v zadnjih tednih je ful spremenila karakter. Hvala bogu na boljše. Upam, da bo tako ostalo... Res je ful zanimivo, vsi, ki jo poznajo, mi rečejo, da je zdaj čisto druga... Ne vem, če je to povezano z gonitvijo, ampak se mi zdi, da je, da je pač morala malo odrasti...



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4036 : 05 Januar 2011, 13:23:46
Pozdravljeni po dolgem času...vse najlepše v letu 2011 še z naše strani...ž
Glede kink repov vem da v Lucynem leglu ni imel noben tega, za Blu pa ne vem vem da Blu ni imela...
Pa še par slikc...
Ljubezen










miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4037 : 05 Januar 2011, 17:59:43
Vse najlepše v Novem Letu tudi od nas :)
Joj je Lučka zrasla, pa lepo se je nabila. Zdaj pa še eno vprašanje.. Do katerega meseca ste hranili z hrano za mladiče? Jaz ga hranim še zdaj ( 13 mesecev )čakam da jo poje do konca, oziroma bom mešala z drugo. No, danes sem hotla kupiti drugo znamko za odrasle, in mi je prodajalka svetovala naj hranim z puppy hrano do 1,5 leta. Da je Corso pasma ki pozno odraste in se dolgo razvija itd...

lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4038 : 07 Januar 2011, 12:08:26
Do katerega meseca ste hranili z hrano za mladiče? Jaz ga hranim še zdaj ( 13 mesecev )čakam da jo poje do konca, oziroma bom mešala z drugo. No, danes sem hotla kupiti drugo znamko za odrasle, in mi je prodajalka svetovala naj hranim z puppy hrano do 1,5 leta. Da je Corso pasma ki pozno odraste in se dolgo razvija itd...


Do cca. pol leta še malo manj se mi zdi, potem smo za nekaj časa prešli na all life stages formulo potem pa različne adult ali performance variante.



dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4039 : 08 Januar 2011, 01:16:22
Lep sončen pozdrav iz Dolomitov, ter uspešno in predvsem zdravo 2011 !

                                                                                                                                                                                                                         

   

 

 










ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4040 : 08 Januar 2011, 18:53:10
Lep sončen pozdrav iz Dolomitov, ter uspešno in predvsem zdravo 2011 !


Enako tudi vam!! Očitno na polno uživate ;D Še za nas vržite kakšno kepo, snega očitno ne manjka 8)  Se vidimo v lj. ?

Lp, nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4041 : 09 Januar 2011, 19:34:08
Hvala enako David :) Vidim da uživate na snegu, mi pa smo danes na vetru
Nekaj slikic










ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4042 : 09 Januar 2011, 19:37:26
Nekaj slikic

Fajn dobiva maso :o Prav ornk dec izgleda na teh slikah. Kolk ima kg?



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4043 : 09 Januar 2011, 19:44:52
Uf, ga je kar težava stehtat :D Je pa imel pred mesecem in pol dobrih 51 kg. Tak da predvidevam da ima zdaj kako kilo ali 2 več. Morem mojega pripravit da ga dvigne in stopi na vago :D



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4044 : 09 Januar 2011, 19:55:19
Madox je pravi lepotec...in ni nic presuh... :-* :-*
Sicer se pa meni tudi zdi naša Lucy tako majhna...ampak drugi pravijo da ni...


cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4045 : 10 Januar 2011, 16:52:06
Pozz vsem ljubiteljem cc sem nov član tega foruma in me zanimajo kakšne pse imate in katerih linij saj jaz sem že dolgo v kontaktu z to pasmo.Tukaj ne poznam nobenega ki imel cc saj sem nedavno se preselil v slovenijo, pa me zanima ali obstajajo kakšni ljubitelji te pasme tudi v okolici Novega mesta.



dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4046 : 10 Januar 2011, 21:44:10
Dobrodošel na forumu cane corso  :)

Mi smo iz Kopra in imamo dve leti starega psa Highlander Sangue Magnifica (HAI), glede linij v SLO pa sigurno ve največ naša "GURU" Ninci

LP David



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4047 : 10 Januar 2011, 22:08:13
Pozz vsem ljubiteljem cc sem nov član tega foruma in me zanimajo kakšne pse imate in katerih linij saj jaz sem že dolgo v kontaktu z to pasmo.Tukaj ne poznam nobenega ki imel cc saj sem nedavno se preselil v slovenijo, pa me zanima ali obstajajo kakšni ljubitelji te pasme tudi v okolici Novega mesta.


Dobrodošel ;) Glede na slikco predvidevam, da je oglas na bolhi za mladička tudi tvoj. Je samec - oče legla, v tvoji lasti?

Lp, nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4048 : 10 Januar 2011, 22:48:21
Mi smo iz Kopra in imamo dve leti starega psa Highlander Sangue Magnifica (HAI), glede linij v SLO pa sigurno ve največ naša "GURU" Ninci

Ti mene mal hecaš a ne :P >:D  Če pogledamo po forumu je večina potomcev DRM psov ali /in Conana dei dauni. Nekaj podobnega kot v Srbiji kolikor spremljam. Na splošno pa je malo Dyriumov in se mi zdi še manj Porta dipinta in cerberusov. Uvoženih iz madžarske in vzhoda  je pa bore malo ;)

Delujoče psarne so zaenkrat tri
Karantania Panther - http://karantaniapanther.webs.com/naipsi.htm
Dominos Best - http://www.dominosbest.com/
in naša Valgaia - http://canecorso.si/
Poleg tega je en vzreditelj še v Mengšu, imaš tudi na bolhi njegov oglas za dve od svojih treh psic - obe potomke srbskih psov, ki ju prodaja, tako da ne vem če bo še kaj imel.

Moraš pa računat, da je populacija corsotov v slo. precej manjša kot v Srbiji in popularnost pasme raste šele v zadnjih treh letih.  ;) Še vedno jih je samo tolk, da s skupnimi močmi lahko vse preštejemo ;D



cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4049 : 11 Januar 2011, 16:46:42
pozz vsem, včeraj zvečer nisem odgovoril ker sem šel v službo, je pa res da je oglas moj.Pes, oče tega mladička je iz psarne Strajano katere lastnik je Ljubomir Crnojakić(mrki) tako da nisem jaz lastnik Lotara, sodelujem pa v vseh pogledih te psarne je pa res da mi je ta pes najljubši od vseh naših psov saj je pri nas že od samega začetka.Je pa res da je psov linije dyrium bolj malo je pa mati Lotara, Karabah Nemare Dyrium.Kar se pa tiče Porta dipinta je pa kar dosti psov ki imajo to poreklo,za čiste cerberuse pa imaš prav saj kolikor jaz vem je psarna sangue magn. uvezla dva tigrasta psa Nodi Cerb. in Demius Cerb. lahko pa se pohvalim da je pri nas zdaj priplodnjak Dante Dell Antico Cerberus ;D  tako da bomo kmalu imeli kar nekaj cerberusov prav tako imamo tudi Ahila Demone Dal Sud ki je odličnega rodovnika in še nekaj odličnih psov.Je pa res kolikor sem lahko opazil je zelo malo cc v slo. in zelo slabo ljudje poznajo to pasmo, celo nekateri ljudje ki imajo malo znanja o kinoligiji sem vprašal o cc pa sploh niso vedeli kateri pes je to,vendar pa upam da nam bo uspelo to kmalo spremeniti.