Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463084

MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #300 : 20 Maj 2006, 22:21:20
Pozdravljeni vsi, predvsem Ninci, torej zadeva je takšna. Zakaj CC? Preselili smo se v hišo z velikoooo prostora okrog, hišo, ki je na samem in-kar se ženskega dela občinstva tiče - (jaz in dve hčeri, beri 8 in 4 leta), ker smo predvsem veliko same (služba atija). Malo zaradi varnosti, malo zaradi družbe, predvsem pa zaradi navdušenja nad Kingom. Ja Fred je takorekoč naš.  :)Četudi me Kristina nekaj prepričuje naj se odločimo za Amorja, ker ima velik potencial, vendar ga mi ne nameravamo voditi po razstavah. Malo sem samo skeptična, da ne bo preveč rasel, ker je namreč tako kot King največji in najmočnejši v leglu. In seveda - tudi jaz sem hotela punčko - Anastazijo, a je bila takoj zasedena. V tem trenutku lahko le rečem, da so lastniki (Gina je last Kristinine tašče) zelo prijazni in zelo ustrežljivi, kar se slik tiče in informacij. So pa psički res cukri in komaj čakam, da jih malo "pomučkam", če bo Gina dovolila. Seveda je tudi dobrodošlo, da čimveč CC-ljubcev izve za leglo, ker 3 psički še niso oddani in mogoče bomo komu, ki tako dolgo išče psička kot mi, naredili še uslugo. In nazadnje še, z veseljem bom poročala in tudi čohanje je dovoljeno. Saj se kar sama spomnim kako so se mi svetile očke, ko sem lahko Kinga pobožala (ko je bil star 5 mesecev smo bili na morju v istem kampu, pa tudi drugače smo prijatelji). Pa še to, zasledila sem, da si proti kupiranju - ti psički imajo vsi kupirane repke, samo moje osebno mnenje je, da jih rep tako vsaj manj ovira. Drugače so pa lepi z ali brez repov. Samo uheljčke jim naj pustijo pri miru.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #301 : 20 Maj 2006, 23:21:36
Pa še to, zasledila sem, da si proti kupiranju - ti psički imajo vsi kupirane repke, samo moje osebno mnenje je, da jih rep tako vsaj manj ovira. Drugače so pa lepi z ali brez repov. Samo uheljčke jim naj pustijo pri miru.

Doma imam dva psa, ki sta pasme, ki se jim repi ne kupirajo in lahko rečem, da ju čisto nič ne ovirajo ;) Tako da... dvomim, da bo mojega bodočega repatega Corsota repek kaj oviral.  :P Naj ostane naraven. Je pa res kot si rekla lepi so z ali brez. In ne rečem tudi kupirane glave so nekatere :o ampak samo zaradi videza tega nikoli ne bi naredila psu. Saj bi mogoče jaz tudi bolje izgledala z enim ušesom in eno roko 8), če bi bilo bolj praktično pa dvomim.

 :o ;D Glede višine pa pri Corsotu kaj veliko že ne moreš oklevati glede velikosti. Saj si se odločila za molosa, centimeter gor ali dol, če ga ne misliš imeti za vzrejo in razstave se ti doma na dvorišču in na kavču ne bo nič poznal ;) ;D Izberi tistega, ki ti je karakterno bližje, pa po moje ne boš nič zgrešila.

Lp nina




MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #302 : 21 Maj 2006, 07:55:31
Ninci, poleg barve nas na Freda nekako veže ena anekdota. V mojih dijaških letih je bila ena reklama od Fructala, ki pa se ni ravno obnesla. Učiteljica pred tablo.... in nekaj so peli Fredi, Fredi,.... moj "bodoči" mož je potem še nekaj let govoril, da bo imel nemškega ovčarja z imenom Fredi. Kot sem rekla, smo tudi zaradi zaljubljenosti v CC-je opustili misel da bi imeli NO, potem sem si jaz zamislila za modrega ime Sky, a je Alfred vsem zmešal račune.... Ne vem koliko jih spremljaš, ampak Mumineki, vrh A je na Volni album že slikan pri enem mesecu, ....če bi bili taki par let bi vzela kar vse.... :o
Pa lep dan tebi in pesjanarjem, ;) Maja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #303 : 21 Maj 2006, 08:18:36
 ;D Pa saj vi lahko kateregakoli kličete Fredi.

Gledam slike gledam, so res pravi štrukli. Tole je Aranka :-*

Lp nina




MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #304 : 21 Maj 2006, 14:57:19
To je že res- glede imena, ampak nakako menim, da nam je ta usojen :D. Btw, ali ni Aranka povsem črna? Jaz ne ločim drugih, samo Anastasio in Freda, četudi mi je Kristina napisala, da ju še ona ne loči (na slikah) kdo je kdo. Gina je pa videti že prav izmučena, ko se tile spravijo nanjo.  Upam, da ta teden dobim še kaj slikic. Lp, Maja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #305 : 21 Maj 2006, 18:12:54
 :o Na začetku je pisalo za Aranko na strani, da je black-brindle, vzrediteljia mi je pisala, da je Black-brindle in tudi na slikah, ki mi jih je poslala je brindle psička. Zdaj pa vidim, da je na strani popravila in napisala Aranki črno barvo :o ??? Ni mi popolnoma jasno.

Je pa res, da ima full malo in full tanke proge, tako da je ubistvu bila videti kot da je črna, ampak na slikah in svetlobi so bile proge dobro vidne.


Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #306 : 21 Maj 2006, 18:16:34
V njihovem albumu je pri starosti 19 dni Tale psička in piše, da je Aranka. Meni se zdi brindle ::)

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #307 : 21 Maj 2006, 19:53:00
 :o :o Včeraj je na Nizozemskem, v angleški poslušnosti ( ne vem kako bi to imenovali slovensko), to izgleda tako, da je pes cel čas v stiku z lastnikom, lastniki se izrazijo " ima dvignjen nos" ne gleda pred sebe ampak stalno navzgor lastnika, zmagal Cane corso :o :o Premagal je vso hudo konkurenco z borderji in avstralci vred :P. Bravo :-*

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #308 : 21 Maj 2006, 20:03:08
Jaz sem gledala na tisti predstavitveni strani, tam pa piše, da je črna, pa tudi prog ni videti. Glede na slednje so verjetno ob vsem tempu malo pomešali. Imaš popolnoma prav. Samo meni se zdi, da so progasti na videz še bolj "gajsni"  >:(. Saj pravim, sama ločim le siva - Anastasio in Freda, ostalo je že težje. Psičke ima tašča od Kristine, ki ureja stran. Ona ima pa Benžija in Sofi (border in bull terier) - pa kaj nakladam , verjetno veš tako več kot jaz.Na Češko greva verjrtno 3.6..  By, Maja

p.s. Ko sem zaključevala s sporočilom je prišlo tvoje in kaj naj rečem trikrat  :o :o :o - mi gremo verjetno septembra v šolo.... (tako in drugačno)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #309 : 21 Maj 2006, 20:12:47
Jaz sem gledala na tisti predstavitveni strani, tam pa piše, da je črna, pa tudi prog ni videti. Glede na slednje so verjetno ob vsem tempu malo pomešali. Imaš popolnoma prav. Samo meni se zdi, da so progasti na videz še bolj "gajsni"  >:(. Saj pravim, sama ločim le siva - Anastasio in Freda, ostalo je že težje. Psičke ima tašča od Kristine, ki ureja stran. Ona ima pa Benžija in Sofi (border in bull terier) - pa kaj nakladam , verjetno veš tako več kot jaz.Na Češko greva verjrtno 3.6..  By, Maja

p.s. Ko sem zaključevala s sporočilom je prišlo tvoje in kaj naj rečem trikrat  :o :o :o - mi gremo verjetno septembra v šolo.... (tako in drugačno)

 ;D Mogoče pa so proge vmes izginile in je postala črna ;) 8)

Evo še slika tegale zmagovalca od včeraj: Obedience:-*

Greste v pasjo in človeško šolo?  ;) Predvidevam, da vama bo Fredi do septembra že povročil nekaj sivih las ;) ;D

Lp nina




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #310 : 22 Maj 2006, 11:54:10
 :o Fauna degli Elmi sem vam že predstavila par strani nazaj. Danes pa sem se popolnoma zaljubila v njegovega brata Fausta :o Madona kaka lepa mrcina. Plečna višina 65 cm in 55kg :-*

Pa še slike seveda ;)
Zmagovalec
Glava
Gibanje

Se mu vidi, da je Yurakov sin ;D

Lp nina



mefisto

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 4
  • Neapeljski mastifi CARSO DEL DOLAR
Odgovori #311 : 22 Maj 2006, 11:55:39
Citiraj
Evo še slika tegale zmagovalca od včeraj: Obedience.  


Bravo, bravo!
Mogoče pa nas tvoj bodoči kdaj tako preseneti! :)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #312 : 22 Maj 2006, 11:59:05
Bravo, bravo!
Mogoče pa nas tvoj bodoči kdaj tako preseneti! :)

Upajmo ;) Sicer pa če bo vse po sreči gre tale fante tudi na Crufts ;)

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #313 : 22 Maj 2006, 15:32:58
Ninci, jaz imam pa en drug predlog.  8)Vzemi ti Amorja za svojega, pa greš z mano na Češko čez 2 tedna  :o :o :o...... :P
Lep dan, Maja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #314 : 22 Maj 2006, 15:40:25
Ninci, jaz imam pa en drug predlog.  8)Vzemi ti Amorja za svojega, pa greš z mano na Češko čez 2 tedna  :o :o :o...... :P
Lep dan, Maja

Rade volje... ampak trenutno še ne bo šlo, če ne bi bila že Aranka moja ;) Pa ne me dražit, bo Črt hud :( ::) ;)

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #315 : 22 Maj 2006, 20:56:39
Ti bom pa malo Freda posodila za čohat. Pa hitro v vrsto, ker nas je kandidatov velikoooo... Baje da je Fred  največji in da se najraje igra ravno z Anastazijo (ki je tudi modra).  V službi sem že naznanila, da grem na porodniško... ;) , pa so potem, dokler niso ugotovili za kaj gre, vsi gledali v moj trebuh. ::)
Pa lep večer...Maja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #316 : 22 Maj 2006, 21:15:50
Prideš na Hrušico, si bova delili Kinga, ali ga prepuščaš ta vikend meni v čohanje ?  ;) :)

Aja še ena informacija mogoče bo koga zanimala, koga, ki je tako nor kot jaz...  ;D Na evropski razstavi psov v Helsinkih, ki bo junija bo 64 corsotov :o ;D 2 mladiča, 36 samcev in 26 samic.

Lp nina




*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #317 : 22 Maj 2006, 21:46:40
Joj,Ninci skrajni čas, da si nabaviš corsa :D...(hec)

Evo nekaj slikic za dušo ;D:

kilk!

klik!

klik!

In še en mladiček ::)...

klik!

Dost za danes.

lp Jure


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #318 : 23 Maj 2006, 12:19:03
Ninci, Aranka je zopet na razpolago, ker je baje bodoča - bivša lastnica alergična na pse.... Prični pakirat.... :o ;D.... očitno je namenjena tebi.... ;D



matrox

  • *
    • Prispevkov: 196
    • Točke: 2

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #320 : 23 Maj 2006, 13:13:40
Ninci, Aranka je zopet na razpolago, ker je baje bodoča - bivša lastnica alergična na pse.... Prični pakirat.... :o ;D.... očitno je namenjena tebi.... ;D

 :o :o Ooo madona pa ne me dražit noooo 8)

Dala bi samo še komentar na Tole sliko če lahko ::). Tole je zelo netipična corso glava, razmerje med gobcem in glavo je pol/pol pravilno razmerje gobca : glavi pa je 1/3:2/3

Sicer je lahko za tako glavo kriv tudi zorni kot iz katere je slikan ta pes... ::) ampak načeloma... se pojavljajo tudi taki psi z dosti predolgimi gobci.

Lp nina






*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #321 : 23 Maj 2006, 13:18:02
Meni se je tud zdel/a čuden/na ampak sem ga/jo nalipal, ker se mi je zdel/a simpatičen/a :-*.


lp Jure


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #322 : 23 Maj 2006, 17:54:20
če gre za dilute gen predvidevam, da pri parjenju dveh sivih pridejo ven izključno sivi mladiči.
Ma se bom zdaj prav vrgla v študiranje teh barv, ker mi ne dajo miru 8)

No po dolgem dolgem času...  ::)

Ja siva barva nastopi zaradi dilute gena. Če parimo dva siva psa dobimo izključno sive mladiče. Tudi formentino psi so genetsko gledano sivi torej, tudi pri paritvi sivega in formentino dobimo izključno sive, sivo tigraste in formentino mladiče.

Črni psi so BB ali Bb in tudi če parimo črnega, ki je BB z sivim (bb) ni možnosti za sivega mladiča, ker vsak od staršev prispeva po en gen in dobimo lahko samo kombinacijo Bb... torej črnega, ki nosi sivo.

Danes pa sta do mene prišla tudi dva filmčka iz Nizozemske z "repatimi in plutonastimi" corsoti :-* ;D

Lp nina
 







*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #323 : 23 Maj 2006, 18:16:31
Nina za tole si zaslužiš točko ;D.(Bravo!)

lp Jure


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #324 : 23 Maj 2006, 19:09:46
Maja in Nina - samo za vaju sem danes slikala Kinga in mu naročila, naj se lepo drži - pa se je odločil za tole: ;)



LP!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #325 : 23 Maj 2006, 20:21:09
Maja in Nina - samo za vaju sem danes slikala Kinga in mu naročila, naj se lepo drži - pa se je odločil za tole: ;)


Ti ne razumeš. On naju osvaja, kar poglej kako lepo nama je pomežiknil :P Jaz že filam baterije za Hrušico ;) Kaj veš... pride tudi Bellacara?

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #326 : 23 Maj 2006, 20:51:36
Ti ne razumeš. On naju osvaja, kar poglej kako lepo nama je pomežiknil

A, to je to?!!!!?! :D Mu bom povedala, da se ni treba tako trudit, ker ste že osvojene.... do konca... ;)

Bellacara je prijavljena, vendar še ne vedo sigurno, če pridejo.

Čao!




MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #327 : 23 Maj 2006, 21:02:03
Tako mlad pa tako navihan.... Saj veš Januša, ljubezen na prvi pogled,  ::)



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #328 : 23 Maj 2006, 21:21:32
Ja, ja, Maja, to si že večkrat dokazala. :P Skrbi me le, kaj šele bo, ko dobiš svojega - "bogi" tvoji najbližji :D , pa od Nine tudi tam nekje drugo leto! :D ;)




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #329 : 23 Maj 2006, 21:27:06
Ja, ja, Maja, to si že večkrat dokazala. :P Skrbi me le, kaj šele bo, ko dobiš svojega - "bogi" tvoji najbližji :D , pa od Nine tudi tam nekje drugo leto! :D ;)

Ammm popravek... moji so bogi že danes, ko morajo poslušati o linijah, genetiki, repih in ušesih, ... pa ko pogledam en filmček 1000x v enem dnevu, pa ko imam na mizi ene 100 listov na katerih so narisani rodovniki, linije, oznake, kolki, razni članki in še kaj. Včeraj si je oči sposodil računalnik in na koncu je bilo " A vsi tisti papirji na tvoji mizi so nujno potrebni? Saj poznaš že vse pse na pamet"  ;D

Se vidimo na Hrušici ;)

Lp nina