Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463061

cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4050 : 11 Januar 2011, 19:10:46
ja pa še zanima me ali mi lahko kdo da koledar razstav za to leto v slo. ker se jih planiramo udeležiti predvsem večjiih.Hvala



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #4051 : 11 Januar 2011, 19:13:34
ja pa še zanima me ali mi lahko kdo da koledar razstav za to leto v slo. ker se jih planiramo udeležiti predvsem večjiih.Hvala

Tukaj imaš objavljene vse letošnje razstave: http://www.kinoloska-zveza.si/sl/razstave/#international

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4052 : 11 Januar 2011, 19:25:41
Cane corso lepo pozdravljen.  :)
Daj pokaži kako sliko tvojih psov.

lp



cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4053 : 11 Januar 2011, 20:48:37
Slike psa bodo jutri kajti zdaj grem v službo saj ta teden delam ponoči.Drugače pa imaš dosti slik naših psov tudi na naši strani www.strajano.com ali pa vtipkaš v googla strajano in daš samo slike tam imaš dosti več slik naših psov.Pa se jutri slišimo pozzzz.



cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4054 : 11 Januar 2011, 20:57:15
Pa še na hitro a gre kdo na cacib v ljubljano



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4055 : 11 Januar 2011, 21:35:07
ah, Strajanose pa poznam  :D
Sem misla da imaš še ti kaj doma :)



cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4056 : 11 Januar 2011, 22:20:40
Sedaj nimam nobenega cc prej sem imel ko sem bil še v srbiji sedaj imam enega višavca ker sem nedavno prišel v slo in trenutno živim v stanovanju upam pa da bom kmalu našel kakšno hišo :) potem pa bo bilo kar nekaj cc :) :) :)



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4057 : 12 Januar 2011, 00:27:05
Teqila, Lucy pa je že prava bejba :-*
Miško, Maddox zgleda super, enako Highlander :)
Cane corso, pozdravljen!

Evo, pa še naše GRozi... Stari smo že 8 mesecev.




LP, d.



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4058 : 12 Januar 2011, 12:12:01
Lepa Rozi...sam je res visoka :P

Evo naše dve..





Cane Corso pozdravljen..
Mi smo prijavljeni v Ljubljano s Lucy...


TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4059 : 12 Januar 2011, 15:05:56
Pozdrav.

Sem čisto nov uporabnik predvsem zato ker vidim, da tu poteka razprava na temo pasme Cane Corso. Nismo še lastniki Corsa a upam, da bomo postali še letos in to v kratkem. Kar se tiče nabave psička sem že stopil v kontakt z usemi tremi slovenskimi ''resnimi'' psarnami, tako da samo čakam kdaj bo na razpolago ustrezno leglo.
 Ker sam dokaj nerad zahajm v tujino, pa vendar, me zanima kje je še kaka kvalitetna psarna za to pasmo, ki ni preveč oddaljena od naše meje. Malce sem povpraševal tudi v psarni ''tanzarella'' vendar pa se mi dozdeva, da je v tem primeru bolj podobno velikoserijski produkciji saj imajo kar precej kužkov na razpolago oziroma je izbira nekako prevelika za moj okus. Na kakšnem glasu sta naprimer Strajano in pa Donguard  s slednjo sem tudi nekako v kontakti in s prve nimam pripomb na njihov odnos in profesionalnost.
Pa še nekaj me zanima kako se Corsi ujemajo z majhnimi otroci, sprašujem ker imam doma eno majhno kraljično, ki bo ob prihodu novega pasjega člana stara približno leto dni?
V nedeljo pa planiramo mali družinski izlet do Ljubljane, da si še malo ogledamo razstavo CACIB in dobimo še jasnejšo sliko kakšne so naše želje pri CC-ju kot vidim bo udeležba CC številčno kar lepa (21 kužkov)


Pa lep pozdrav.

Tomaž




cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4060 : 12 Januar 2011, 17:58:07
lep pozdrav Tomaž upam da boš kmalu bil lastnik enega malega corsota.Ti psi zelo tolerantni do otrok saj so zelo stabilnega karakterja.Kar se pa tiče psarn prvo poglej ali imajo njihovi psi HD certifikate in to obvezno zahtevaj, to so ti potrdila o stanju njihovih kolkov kajti dosti velikih psov imajo težave z tem če ni nadzorovana vzgoja kajti kasneje če dobiš takega psa z displazijo zna biti zdravljenje precej drago.Pa še odvisno kaj te zanima, če  hočeš kvalitetnega psa ti mora dati rejec tudi garancijo za določeno obdobje na tega mladička predvsem mislim na zdravje in dedne bolezni, če pa hočeš kaj manj kvalitetnega pa težko da ti bo nekdo garantiral vse to,predvsem pa se prvo posvetuj z nekoliko ljudi ki se razumejo v to pasmo.Pa če te zanima nakup ali kakšne dodatne informacije me lahko kontaktiraš na imeil ali tel se pa lahko vidimo tudi za vikend v lj. 



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4061 : 12 Januar 2011, 19:07:19
Zdravo,
Skor ne morm verjeti kako hitro je Lucy zrasla. Sem jo vidla v Celju, pa je bla še pravi mladiček, zdaj pa prava baba :D Kako to da Blue ne boš raztavljala? Meni je zelo všeč. Grozi tudi fajn zgleda:) Se drži ponosno :D

Tthor, jaz ti lahko povem mojo izkušnjo z psom in malim otrokom :)  Ko smo mi kupili našega je imel sin leto in pol. Nikoli ni blo nobenih problemov. Malemu smo lepo povedali da se psa samo boža in da ga drugače pusti na miru. Je pa res da otrok ni nikoli ni silil v psa. Ko smo hranli psa je še otrok malo brikete pomešal, da si nebi slučajno pol lastil in čuval- Nikoli ni pes pokazal nelagodja če je bil otrok v bliži, nikoli nobenih problemov. Sedaj se večkrat igrata. In sicer naš Maddox rad nosi copate. Ne da bi jih trgal, ampak samo da jih prenaša. In tamali prime da drugem koncu copat in vlečeta. Ampak nikoli ni pes potegnil da bi prevrgel otroka ali kaj podobnega. Samo drži, se mi zdi da ve koliko lahko. Sta pa res smešna Maddox ima rad otroke in nikoli, res nikoli nisem imela slabe izkušnje. Se je zgodilo da ga je z repom po glavi, ampak to je pač nehote. Je pa res da je naš pes star samo 13 mesecev, ampak sem prepričana da bo tako še naprej. V glavnem moje izkušna popolnoma pozitivna :)
 



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4062 : 12 Januar 2011, 20:27:21
Pozdravljen Tomaž...super, da ste se odločli za to pasmo ki je res zakon vsaj zame :P :P, ko bom imela več časa bom še sigurno kakšnega domov privlekla :P :P sem se zadnje čase zagledala v ruske CC-je :P :P
Glede otrok tudi mi nismo imeli nobene slabe izkušnje prej same pozitivne naši dve sta čist nori na otroke pa doma nimamo otrok jih vidita bolj poredko..Drži pa kar je povedal  Cane Corso pozanimaj se o zdravju staršev in pa displazijo.
Blu nisem prijavila, ker je imela v decembru manjšo "lepotno operacijo" in nisem vedla v kakšni formi bo...pa še gonit se je začela okoli 20 decembra..

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4063 : 12 Januar 2011, 20:29:16
Pozdrav.

Sem čisto nov uporabnik predvsem zato ker vidim, da tu poteka razprava na temo pasme Cane Corso. Nismo še lastniki Corsa a upam, da bomo postali še letos in to v kratkem. Kar se tiče nabave psička sem že stopil v kontakt z usemi tremi slovenskimi ''resnimi'' psarnami, tako da samo čakam kdaj bo na razpolago ustrezno leglo.
 Ker sam dokaj nerad zahajm v tujino, pa vendar, me zanima kje je še kaka kvalitetna psarna za to pasmo, ki ni preveč oddaljena od naše meje.

V slo. jih je nekaj tudi iz hrvaških psarn Kirdags in iz Guardiane, ne vem pa če eni ali drugi kaj planirajo.

Citiraj
Kar se pa tiče psarn prvo poglej ali imajo njihovi psi HD certifikate in to obvezno zahtevaj, to so ti potrdila o stanju njihovih kolkov kajti dosti velikih psov imajo težave z tem če ni nadzorovana vzgoja kajti kasneje če dobiš takega psa z displazijo zna biti zdravljenje precej drago

A lahko vprašam kje vi slikate kolke? A se postopek opravi pod sedacijo?

Lp, nina




MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4064 : 13 Januar 2011, 10:01:43
Ojla! Mi smo se tudi prijavli za oba dni na razstavo v LJ! :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4065 : 13 Januar 2011, 14:08:59
Poj se pa vidmo v soboto  :)



cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4066 : 13 Januar 2011, 17:41:06
Živjo Nina u vezi snemanja kolkov za HD-certif. obstajajo dva postopka 1.: Radiografski metodi ekstenzije kolka 2.: radiografski metodi stresiranja kolka.Ponavadi se koristi prvi postopek to je postopek z raztezanjem zadnjh nog(psa se da v posebno kadico v obliki u-profila nato se noge potegnejo nazaj maksimalno z kolenami navznotrej), ponavadi se dela probni posnetek z šest mesecov starosti psa in to brez sedacije da ne mučimo psa brez potrebe, to lahko narediš pri veterinarju ki ima rendgen.Probni se dela zato da vidiš če ima pes kakšne znake displazije.Potem glavni posnetek se pa dela pri 12 mesecih tako je v srbiji(veterinarski inštitut beograd,Dr Nikola Krstić)  v hrvaški (veterinarski inštitut v zagrebu) pa z 18 mesecih to je odvisno od zakona države kjer je pes v sloveniji še ne vem bom pa zvedel jutri, takrat se pa dela pod sedacijo da so mišice sproščene da se doseže boljši posnetek. Je pa dosti večji vzročnik  displazije neuravnovešena prehrana psa dosti večji kot pa dednost.Imaš celo neke študije profesorjov iz Holandije ki so to tudi dokazali na labradorcih in nemških dogah je pa to tudi res da je to tema o kateri se vodijo velike polemike, predvsem o postopku potrdevanja displazije. 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4067 : 13 Januar 2011, 18:06:24
Kako se slika vem ;) Zanimalo me je samo kje vi slikate in ali pse sedirate ali ne. Ker načeloma v Zagrebu psov pri slikanju ne sedirajo, razen če ni to potrebno zaradi drugih stvari - je pes preveč nemiren etc.
Pravilnik o vzreji imaš tule: http://www.skvpm-klub.si/pravilnik.html ni treba čakat do jutri ;)

Lp, nina



cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4068 : 13 Januar 2011, 19:06:51
Mi pse slikamo v beogradu in vedno pod sedacijo ker so mišice sproščene in se dobi dosti bolj kvaliteten posnetek kot tako.Sicer me pa zanima ali boste bili za vikend v lj pa se lahko vidimo.



cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4069 : 13 Januar 2011, 19:21:56
Pa še nekaj, ko greš slikat v Beog. moraš psa prinesti na inštitut in si prisoten stalno ko postopek traje med tem pa ko v zagreb lahko slikaš psa kjer koli in samo pošlješ posnetek da ga doktor oceni.Nekaj primerov je že bilo ko so poslali posnetke od drugih psov ki niso bili displ. nato pa ta posnetek dodali psu ki je bil displ., zato je posnetek ki je posnet v beogradu  za nas bolj merodaven kot v zagrebu.   



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4070 : 13 Januar 2011, 19:53:37
Pa še nekaj, ko greš slikat v Beog. moraš psa prinesti na inštitut in si prisoten stalno ko postopek traje med tem pa ko v zagreb lahko slikaš psa kjer koli in samo pošlješ posnetek da ga doktor oceni.Nekaj primerov je že bilo ko so poslali posnetke od drugih psov ki niso bili displ. nato pa ta posnetek dodali psu ki je bil displ., zato je posnetek ki je posnet v beogradu  za nas bolj merodaven kot v zagrebu.   

 :D Ja ali daš pa nekaj € več če ima pes C ali D, da ti napišejo A. Poznamo to ;)

Mi pse slikamo v beogradu in vedno pod sedacijo ker so mišice sproščene in se dobi dosti bolj kvaliteten posnetek kot tako.Sicer me pa zanima ali boste bili za vikend v lj pa se lahko vidimo.

Jaz bom v Ljubljani oba dneva na prodajni stojnici trgovine Pasji.net pa se lahko oglasiš tam.  ;)



cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4071 : 13 Januar 2011, 20:17:43
ok se vidimo v nedeljo

Lp Sandi



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4072 : 15 Januar 2011, 17:44:02
Čakamo rezultate in slike  :)   ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4073 : 15 Januar 2011, 20:34:38
Jaz vem samo za Nitorja, ki se je za prvič odrezal odlično, žal mu je v BIS-u zmanjkalo energije, ampak bo pa drugič bolje ;)

Od naših so bili še  Hai, Lucy, Blu - ki se ni razstavljala in Ivan.
Lucy mi je vsakič bolj simpatična :P Zgleda taka res navita žverca :-* Čisto nasprotje umirjene in premišljene Blu :D

Sodil je Gvido Vandoni ;) O rezultatih bodo pa tisti, ki so spremljali od začetka do konca.




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4074 : 15 Januar 2011, 20:40:56
Pozdravljeni...
Ja Lucy je naš mali hudič, ne ve še kaj bi uštimala...danes je dobila oceno perspektivno...
BOB je bil Jupiter Zeus Sangue Magnifica...
slikce pa najdete tule..  http://www.facebook.com/album.php?aid=269181&id=596384686&saved

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4075 : 15 Januar 2011, 20:44:18
Ej Kaja, a ima Osama na ustnici isto infekcijo kot je imela Lucy? Imata čisto podoben flekec, sem ga že na razstavi gledala :-[


Drugače pa itak je znano ampak meni so taki hudiči full všeč, najbolj lepo je pogledat to njihovo energijo, ko samo čakajo, da nekaj bi. In Lucy se to že na daleč vidi, da je taprav karakter :)
So jo pa vsi občudovali tako da sem samo poslušala, katera je tista z repom in ušesi ;)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4076 : 15 Januar 2011, 20:47:11
Ne, Branko je rekel d sta se z enim psom stepla :-[..sem js tud takoj na to pomislila...
sem bla pa full presenečena d je nižji od Lucy..


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4077 : 15 Januar 2011, 21:15:53
Prijavljeni psi... upam da se za silo vidi ;)




sem bla pa full presenečena d je nižji od Lucy..

 :D Ja samo ima pa taco enkrat debelejšo. Pomoje bo še dobil višino.



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4078 : 15 Januar 2011, 21:21:58
Cel je tak ornk d Lucy zgleda ob njem ko ena glista... :P :P :P


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4079 : 15 Januar 2011, 21:32:17
Ninci ves mogoce za BIS rezultate???