Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462977

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4080 : 15 Januar 2011, 21:34:10
Ninci ves mogoce za BIS rezultate???

Vem, da ni bil corso, BOG je bil tamali šnavcer. Nitor pa tudi ni šel v ožji izbor.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4081 : 15 Januar 2011, 22:18:31
Hvala  :)
Teqila, fotke so hude. Gvido mi je super :-*  No, pa saj je treba priznati da so SM psi bili vedno dobri ;D
Kaj pa AS? A ga ni blo



dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4082 : 15 Januar 2011, 23:33:29
Mi smo danes za ogrevanje tudi dobili pravdobro oceno, upamo da bo jutri bolje !

LP David



ROTT

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #4083 : 16 Januar 2011, 11:38:33
Ekola, nekaj slikc včerajšnjega obiska CACIB-a :

http://www.facebook.com/album.php?aid=169732&id=1356866961&l=bdde492a9d

LP,

Miha

Električne naprave delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4084 : 16 Januar 2011, 13:53:18
Živjo! :D

AJ tudi As je bil. :) Včeraj smo dobili pravdobro oceno in smo bli drugi, Danes pa odlično Slovenian Junior Winner, Exelent 1, Winner Junior Male.

L.P.

Pa še par slikc! :D


Cel fotoportret!? :D

Pogled na gospodarja če je vse v redu... :P :D

Med tekmovanjem...

Po končanem tekmovanju s še malo energije... :D

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4085 : 16 Januar 2011, 14:33:23
MIhaMiha glede na to, da sem avtor slik, katere si objavil na pesjanarja jaz, ti naj povem da na zadnjih dveh slikah ni As ampak je na njej psička iz Rusje UDACHA IZ DINESTY CHAMPION...

LP Kaja


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4086 : 16 Januar 2011, 14:49:11
Hahahaha sem linke zgrešil prilimat k tok slik mel odprtih istočasno...po pravici povem sploh nisem gledal koga pa kaj,samo kopiral kar mi je brat naštimal odprtih slih!?  ::) :P Jaoooooooooooooo Sam kaj ko ne morem brisat...nej admin popravi pa je, k sam ne morem...nevem pa zakaj se ne da...vsi forumi sveta majo to opcijo,razen tega ne...jaoooooooo  ::)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4087 : 16 Januar 2011, 15:41:48
PS: PA ČESTITKE VSEM NASTOPAJOČIM IN ZA VSE DOSEŽENE REZULTATE!!!!  ;D

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4088 : 16 Januar 2011, 19:26:59
V BIS-u je danes na stopničkah pri najmlajših stal Osama ;)

Včeraj nisem videla celega ocenjevanja, danes pa cca. 3/4 lahko rečem samo, da me je en pes navdušil in je škoda da bi bil spregledan.  :-*
Arturo








Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4089 : 16 Januar 2011, 19:47:20
Čestitke bratcu...danes je tudi Lucy dobila zelo lep opis in oceno zelo perspektiveno...:)
Moji mami je tud Arturo padel v oči...


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4090 : 16 Januar 2011, 20:08:44
Meni so ful ušeč bli Ruski psi kot proporcionalno postavni pa to, s tem da pa glave mi niso ble glih nevem kok. Pa tudi gibanje le teh psov je bilo kar je bilo, je videt da masa dela svoje(ob gledanju sem mel občutek da jim sprednji konec pleše vsak po svoje kot da bi meli kake probleme z rameni),kar pa mislim da so tudi drugi vidli in tudi sodniki...me prav zanima kako bodo ko bodo meli tm okol 5-6 let kako bo z njimi... ::)
Aja pa kar pogumno so se odrezali novopečeni rastavni psički in psičke, brez strahu kar v krog pa gremo! :D
Ful novega folka sem imel občutek da spoznal pa da ne govorimo kok + mnenj s strani obiskovalcev glede Asa... :P :o Se morem mal pohvalit, če sem pa mel kot mini predavanje,pa stalno kdo Asa božu i nse igral z njim, slikal, pa po informacijah skakal...:P :D Hehehhe
Pa še rejko iz Romunije sem spoznal, ima samičko katere je samec isti oče kot moj As... :D Malo manjše rasti a tudi ta bildana kot moj !!! :D Hehehehe Pa še 1. mesto je dobila! :D

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4091 : 16 Januar 2011, 20:23:17
Čestitke vsem za dosežene rezultate tudi od nas.
Pa drugi rezultati?



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4092 : 16 Januar 2011, 20:30:08
Pozdrav.

Ja čestitke tudi z moje strani. Vsi psi so bili super tako da nimam pripomb. Ja čestitke Miha in hvala za vse informacije (za uno malo družinico ki se ti je skoz motala pod nogami). Ja As je res prava mrcina in to tak, da se kar topi ko ga pobožaš. Nebi pa si nikoli mislil, da smo si z Mihom tako blizu po prebivališču. Ja kot sem rekel so bili vsi psi res lepi. Tisti ruski tanki so bili po mojem na zgornjih mejah standarda saj so bili nekateri resnično orjaki ali pa sem imel samo tak občutek.

Rugače pa gužva da sem se z otroškim vozičkom koma prebil do prizorišča in nazaj.

L.P.

Tomaž



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4093 : 16 Januar 2011, 20:32:12
Citiraj
Meni so ful ušeč bli Ruski psi kot proporcionalno postavni pa to, s tem da pa glave mi niso ble glih nevem kok. Pa tudi gibanje le teh psov je bilo kar je bilo, je videt da masa dela svoje(ob gledanju sem mel občutek da jim sprednji konec pleše vsak po svoje kot da bi meli kake probleme z rameni),kar pa mislim da so tudi drugi vidli in tudi sodniki...me prav zanima kako bodo ko bodo meli tm okol 5-6 let kako bo z njimi...

O kakšni masi ruskih psov ti govoriš? Psi so višji in daljši, "široki" pa daleč od srbskih ::)

rus:

Srb:

Oba psa iz iste klase da ne bo dilem ;)

Ta samica o kateri ti govoriš - predvidevam da prva z leve je pa ...(pre)majhna ???



Osama: zp1
Murano odl 2.

Zeus: odl 2 R.CAC
Hai: pd
ruski samec mogoče lahko Kaja napiše ime št. 851: odl 1, CAC, R.CACIB

Prvaki:
Arturo odl 4
Gvido odl 1, CAC, CACIB
854 ? odl 3
855 odl 2, R.CAC

Lucy zp

chicci imperioso miss malorca pd
858 odl 1., PRM, J.BOB

vmesni  in šampioni nimam nič imen naj nekdo dopiše
859 odl 1, CAC
860 odsoten
861 pd
862 odl 2, R. CAC,

863 odl, CAC, CACIB; BOB
864 odl. R.CAC, R.CACIB
865 odl.



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4094 : 16 Januar 2011, 20:50:12
Gospa Ninci...kako poreklo je tega psa a???? ::) Aja se OPRAVIČUJEM...napisat bi mogu psice...da res ne bo kdo pol zamešal a, ker je bilo tok psov, da jih je blo res tako težko ven dobit pa opazit ne... ::)





Ja zate je premajhna...za sodnika je bla vredu! ;) Enim so premajhni,drugim zakon! :D Važno da so vkoreninjene Slovenske psičke zakon je tako,pa dovolj visoke!  ;) ;D

TThor z veseljem sem malo podebatiral z vami! ;) :) Sej ste pa vidl ida je stalno kdo tam bil...hehehe :D Mogoče kdaj v prihodnosti se vidmo še na kaki razstavi pa si še kej povemo! ;)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4095 : 16 Januar 2011, 20:55:50
Gospa Ninci...kako poreklo je tega psa a???? ::)





Ja zate je premajhna...za sodnika je bla vredu! ;) Enim so premajhni,drugim zakon! Važno da so vkoreninjene Slovenske psičke zakon je tako,pa dovolj visoke! ;) :D

 ::) Čisto nič težje konstrukcije ni videt kot srbski psi ::)

Drugo pa... :D :D :D Sej bo ;)




MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4096 : 16 Januar 2011, 20:59:49
Dej no realno ne moreš rečt, da so ostali nespregledani tile ruski psi daj...k sama veš da so bli res hard vizualno! :) Pa ti bo vsak reku isto... ;)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4097 : 16 Januar 2011, 21:12:12
No Miha tole psičko si ti zamenjal za svojega Asa... :P :P :P
Drugače je pa ta psička full lušna in prijazna crkljivka...najbolj pa mi je všeč, da je polna energije.
Osama: zp1
Murano odl 2.

Zeus: odl 2 R.CAC
Hai: pd
ruski samec mogoče lahko Kaja napiše ime št. 851: STANLEY PAT INVEST odl 1, CAC, R.CACIB

Prvaki:
Arturo odl 4
Gvido odl 1, CAC, CACIB
854 BRANDO DELLA PORTA DIPINTA odl 3
855 CICERON IZ DINASTII CHEMPIONOV odl 2, R.CAC (meni zelo lep samec, in pravi cartljivec, kar iskal je kdo ga bo čohal)

Lucy zp

chicci imperioso miss malorca pd
858  VESPASIAN DONATA odl 1., PRM, J.BOB

vmesni  in šampioni nimam nič imen naj nekdo dopiše
859 TOSCA DRM odl 1, CAC
860 HILARY BLACK MISS MALORCA (psička se je gonila)odsoten
861 STANLEY PAT CALIPSO pd
862 STANLEY PAT PRAIDA INFINITY odl 2, R. CAC,

863 BEIRA DE NOBIL ROSE odl, CAC, CACIB; BOB
864 STANLEY PAT ITALIA odl. R.CAC, R.CACIB
865 UDACHA IZ DINASTII CHAMPIONOV odl.

SOBOTNI REZULTATI PA SO BILI:
zal ne vem vseh naj me ninci prosim dopolni

Male
Baby:
HECTOR -Very promesing
Puppy
...OSAMA SM -Very promesing
Junior
IVAN IL TERRIBLE I CUSTODI NOS -Very good
MURANO SM-I don't know
Intermediate:
STANLEY PAT LEON-I don't know
Open:
JUPITER ZEUS SM- Excellent I,CACIB, BOB
HIGHLANDER SM - Very good
STANLEY PET INVEST-Excellent II
Champion:
ARTURO-I don't know
GVIDO SM-Excellent II
BRANDO DELLA PORTA DIPINTA-I don't know
CICERON IZ DINASTII CHEMPIONOV-Excellent I

Females
Puppy
ORKA OCEAN BUBBLE SM-promesing
Junior
CHICCI IMPERIOSO MISS MALORCA-I don't know
VESPAIN DONATA-Excellent I
Intermediate
TOSCA DRM-I don't know
HILARY BLACK MISS MALLORCA-I don't know
STANLEY PAT PRAIDA INFINITY-Excellent
Open
STANLEY PET CALIPSO-Excellent
Champion
BEIRA DE NOBIL ROSE-I don't know
STANLEY PET ITALIA-Excellent I, CACIB
UDACHA IZ DINASTII CHEMPIONOV-Excellent II, rCACIB


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4098 : 16 Januar 2011, 21:18:30
Tequila, ne mi niti govort!? :D Hahahaha to pa k bratu zaupaš in ne pogledaš prej kaj delaš!? :D Ispadlo karneki pole hahahahahha :D

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4099 : 16 Januar 2011, 21:47:06
Čestitke Lucy, Nitor. Vidim, da ste uživali na razstavi. Mi pa smo dan izkoristili za divjanje po travniku, uživali na sončku, malo igrali "fuzbal", uživali na polno  :o

canecorso fuzbal -  se je vsedel na žogo s polnim šusom





Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #4100 : 16 Januar 2011, 23:50:02
Je še kdo opazil povečano pojavnost francoske stoje? Se mi zdi, kolikor sem bolj na hitro opazila, da ima več kot pol psov hudo preveč 'odprte gležnje' na sprednjih tacah.

Čestitke vsem za rezultate!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4101 : 17 Januar 2011, 12:27:18
Je še kdo opazil povečano pojavnost francoske stoje? Se mi zdi, kolikor sem bolj na hitro opazila, da ima več kot pol psov hudo preveč 'odprte gležnje' na sprednjih tacah.

Čestitke vsem za rezultate!

Ne vem če je pojav kaj povečan :-[ Na vsaki razstavi jih vidiš nekaj s francorsko pa nekaj s kravjo stojo bog ne daj kakšnega z obojim ::)
 Še nekaj slikc



Še Nitor v nedeljo


V BIS-u


NE MOREM VEČ! :D


Gibanje Arturo


Pa še Gvido


Miha in Ivan


Hudič >:D


Osama



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4102 : 17 Januar 2011, 13:40:09
Živjo

Čestitke še iz moje strani za vse nastopajoče pesjane in njihove lastnike...Midva z mojim pobalinom Nitorjem (Hector) sva bila tudi v soboto in gospod ki je že v rahlih letih  :P pravi da je zelo perspektiven, na BIS-u, pa lahko vidite kaj se je dogajalo  :'( Nina hvala za fotke  :P Poba je bil že rahlo otrujen, tako kot tudi jest, no vsaj v ring je pritekel, kar me je bilo najbolj groza, da se mi v sredi velikega kroga počil na tla, kar je storil ko je pred njega stopil sodnik  >:( Za prvič je bilo kar OK  :P :P

Lep pozdrav
Jure



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4103 : 19 Januar 2011, 20:28:27
Pozdrav.

No ne gredo mi in ne gredo iz glave lepotci CC iz Ljubljane, tako da še enkrat pohvale srečnim lastnikom za take čudovite CC. Verjamem da je bilo na temo kolčne displazije in podobnega že ogromno napisanega pa bi vas vseeno prosil da mi s prve roke kdo malce objasni te ocene kar se tiče DD-A, HD-B, HD-C, HD-d in pa ED-0...
Vem samo to da večja kot je črka slabše naj bi bilo stanje  samo kaj realno to pomeni pa mi ni jasno. Glede na to da je velikokrat debata o tem tudi pri CC in ker kot potencialni bodoči lastnik nimam nekih hudih izkušenj s takimi boleznimi bi vas prosil za kratko obrazložitev.

Hvala in L.P.

Tomaž



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4104 : 19 Januar 2011, 22:06:43
Pri kolkih imaš A1, A2, B1, B2 itd.
Do C displazije ni, med A in B so razlike majhne. B2 "nakazuje" na to da bi lahko bila - ne vem kako bolj enostavno povedat :-[ Pač pri B te nima praktično kaj skrbet.
C je že displazija, vse naprej tudi , D, E, . Kaj to pomeni za psa je odvisno od psa do psa, nekateri imajo D in to ne predstavlja nobenega problema, drugi imajo probleme že pri C. Zato je težko rečt kaj realno to pomeni, lahko imaš psa z D displazijo, ki bo še vedno hodil v hribe, skakal, tekel itd. in ne bo kazal v gibanju nobenih problemov, lahko boš imel pa psa z enako stopnjo displazije, ki bo lahko kolikor toliko normalno živel samo po operaciji.
Prepoved vzreje pri SKVPM imajo psi z kolčno displazijo D ali slabše in komolčno 1 ali slabše. Torej morajo biti komolci 0, kolki pa max. C2. S tem, da je za udeležbo na vzrejnem potrebno priložit samo oceno slikanja kolkov ::).
Za realno oceno je pomembno tudi kako je slikanje opravljeno - če boš malo pobrskal po forumu boš našel burne debate o tem in tudi razlago zakaj mora pes biti za tako slikanje pod sedacijo.

Lp, nina



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4105 : 20 Januar 2011, 07:29:17
Pozdrav.

Nici  hvala za hiter odgovor. Pri iskanju potencialnega legla sem pač malce gledal na rodovnike in prednike para in ponekod opazil te oznake glede kolkov, pa sem hotel bit malce na čistem. Nekje sem bral, da je dosti odvisno tudi od prehrane psa med odraščanjem, in da če ta ni povsem ustrezna obstaja baje večja verjetnost, da gre kaj narobe.
No še enkrat hvala. Sedaj pa še da malce potožim če mi lahko kdo s te teme malce priskoči na pomoč. Iščem podatke o kakem leglu Cane Corso, ki bo skoteno v naslednjih mesecih ( za oddajo primerno v koncu aprila ali maja). Takrat nekje se nameravamo seliti na svoje in bomo imeli vse pogoje, da domov pripeljemo mladička. Malce sem v kontaktu z psarno Custodi Nos, kjer pričakujejo eno leglo, pa še eno leglo je napovedano tudi pri psarni Strajano. Ob tej priliki moram pohvalit in se zahvaliti tudi uporabniku Cane Corso ( Sandi), ki se zelo trudi, da bi nam našel kaj primernega vendar vse kar je do sedaj odkril je nekako staro že najmanj mesec, kar pomeni da bo ob času, ko bi ga lahko prevzeli star že blizu 5 mesecev, kar pa se mi zdi nekoliko preveč saj se bojim, da potem zamujam tisto zgodnje privajanje in socializacijo v novem okolju.

Pa še eno mnenje rabim in sicer kaj mi svetujete. Glede na to da bo to prvo srečanje z vzgojo te pasme me zanima ali je bolje, da se odločim za samičko ali samčka  ali pa razlika vendarle ni tako zelo velika, da bi imelo to nek hud pomen. Seveda je dosti odvisno od posameznega psa pa vendar verjetno obstaja neko splošno mnenje.

Torej če kdo pozna ali pa ve za kako prihajajoče leglo bi bil vesel vsake informacije.


Hvala in lep pozdrav.

Tomaž



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4106 : 20 Januar 2011, 11:11:54
Živjo!

A nismo to temo debatirali že na razstavi TThor? :P :D Hehehehe Glede starosti mislim da ti rejec nevem če bo čakal do 5 mescov starosti da ti bo dal psa, ponavadi se odločijo da je med 2-3 mesecu že pri novem lastniku. Glede Strajanovih sem ti tudi že mnenje povedal... :P :) Kar se tiče pasme je pa pasma kot pasma al samec al samica... :) ČE bodo starši vredu ni tok problema glede karakterjev, če so problematičn istarši je druga pesem. Sej približno se lahko osredotočiš na predhodnja legla istih se psov. Je pa res da samičke strmijo bol k umirjenem ravanju, NI PA TO PRAVILO! :) Ker lahko imaš kasneje samce ko so boljši karakterialno od samic ali pa obratno! :)

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4107 : 20 Januar 2011, 11:40:28
Pozdrav Miha.

Ja se strinjam, da si mi dal kar koristne in uporabne informacije, a kljub temu se še nismo čisto odločil. Se strinjam, da je bolj težkom, da bi kateri rejec ''šparal'' psa več kot 3 mesece, pa tudi sam nimam interesa domov pripeljati psa, ki bi bil starejši predvsem iz strahu ker nebi poznal dotedanje vzgoje in načina dela s psom in potem bi bili zaradi tega lahko problemi. Malce pač iščem tudi tako leglo kjer mi bo vizuelno všeč vsaj oče ali vsaj mati potem pa seveda še karakterno in pa kvaliteten rodovnik. Tu pač sprašujem ker so člani tega foruma malce bolj obveščeni o stanju na področju CC-jev. Tako da ne vzet za slabo če iščem še ''drugo'' mnenje. Predvidevam da psa kupujem vsaj za dobo 8 let če ne več tako da je vseeno bolje da se malce več pozanimam da mi potem ne bo žal za kako neumnost.

L.P.

Tomaž 



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4108 : 20 Januar 2011, 11:53:59
Pozdravljen TThor...legla so navoljo vsak mesec odvisno je pa od tebe kakšnega corsa želiš in katero linijo..glede spola je tudi posameznikova odločitev...
Konec februarja se bo v Italiji skotilo leglo od psicke Sophie (http://www.canecorsopedigree.com/modules/animal/pedigree.php?pedid=8490) tu lahko vidiš njen rodovnik (oče je isti kot od mihatovga Ivana) in Gvida SM...to leglo bo odšlo v nove domove konec aprila.. :P :P, če ti je leglo v interesu mi piši na zasebno in ti dam podatke vzrediteljice...

Danes po jutranjem sprehodu pa je bilo Lucy malo dolg čas in se je odločila, da bo preverla, kako je spati na boxu in ne samo v njem.. :P :P tale naš hudič res ne ve kaj bi se še spomnu.. >:D >:D >:(



Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4109 : 20 Januar 2011, 11:58:40
Pozdrav Miha.

Ja se strinjam, da si mi dal kar koristne in uporabne informacije, a kljub temu se še nismo čisto odločil. Se strinjam, da je bolj težkom, da bi kateri rejec ''šparal'' psa več kot 3 mesece, pa tudi sam nimam interesa domov pripeljati psa, ki bi bil starejši predvsem iz strahu ker nebi poznal dotedanje vzgoje in načina dela s psom in potem bi bili zaradi tega lahko problemi. Malce pač iščem tudi tako leglo kjer mi bo vizuelno všeč vsaj oče ali vsaj mati potem pa seveda še karakterno in pa kvaliteten rodovnik. Tu pač sprašujem ker so člani tega foruma malce bolj obveščeni o stanju na področju CC-jev. Tako da ne vzet za slabo če iščem še ''drugo'' mnenje. Predvidevam da psa kupujem vsaj za dobo 8 let če ne več tako da je vseeno bolje da se malce več pozanimam da mi potem ne bo žal za kako neumnost.

L.P.

Tomaž 

Tole je slišat veliko bolje od zadnjega ali predzadnjega poslanega maila ;)

Malo sveže krvi ne bi škodilo... Kaj pa teli madžari? http://www.kratoszkennel.freeweb.hu/english/index_eng.htm Jaz sem sicer videla oktobra dva njihova mladiča in sta bila fajn, tudi karakterno. Ena redkih psarn v evropi, ki daje velik poudarek na delavne lastnosti psa. Je pa res, da so najbrž psi njihove vzreje precej naviti :P :) Ampak to je še dodaten čar.
Jaz ti še vedno res toplo priporočam, da greš pogledat kam psa preden se odločiš za nakup, ker videti corsota na razstavi ali v domačem okolje je nekaj čisto drugega. Če si blizu Mihe se zmeni vsej s Karmen (Dominos Best) in pojdi pogledat njene tri.

Aja seveda rejci niso pripravljeni imet mladiča doma kakšen teden več kot je zakonsko obvezno ker je treba sprostit kapacitete, da se obrne denar ::) Pri vzrediteljih je ponavadi malo drugače in se z resnimi ni problem zmenit, da pes ostane dlje tam, če je pač potreba.  ;) Ob predpostavki, da ti mladiča plačaš in če je tako plačaš tudi hrano ali oskrbo psa za tisti dodatni mesec ali dva. Pri tistih, ki delajo to zgolj iz gole ljubezni pa ponavadi še povračila dodatnih stroškov nočejo ;)


Lp, nina