Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462961

Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4110 : 20 Januar 2011, 12:08:17
Se strinjam z Ninci...To leglo katero sem navedla v prejšnem postu...jaz sem spoznala oba starsa in sta super tako mama kot oče, Gvido je itak zame osebno res zakon, me pa osebno moti, da so Zarovi potomci nizki in osebno imam raje večje corse. :P :P
Ampak to je moje mnenje.


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4111 : 20 Januar 2011, 12:15:39
Pa še eno zanimivo leglo, ki bo skoteno februarja v Italiji: Father Puppies: rWW clWW Multich. DANTE dell'Antico Cerberus x Mother Puppies: "Ginny" Grazia Sangue Magnifica (Gvidova sestra) :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4112 : 20 Januar 2011, 12:21:14
Pa še eno zanimivo leglo, ki bo skoteno februarja v Italiji: Father Puppies: rWW clWW Multich. DANTE dell'Antico Cerberus x Mother Puppies: "Ginny" Grazia Sangue Magnifica (Gvidova sestra) :P

 :o :-X Samo opozorilo. Vsak se odloči sam....

http://www.simplesite.com/canecorso/26205135




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4113 : 20 Januar 2011, 12:25:43
Ja tud mene je tale članek zmotu... >:( >:( >:(...tako je k gre enim samo za denar... >:( >:( >:(


TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4114 : 20 Januar 2011, 14:48:32
Pozdrav.

Ja prav zaradi takih odkritij >:(  sem se obrnil na to temo z mojimi vprašanji. Pol pa na žalost opažam da pse iz linije Cerberus nekako označujejo kot  pse z odličnim rodovnikom. Ko pa človek to prebere  se je za vprašat a niso to še eni množično ''štancani'' psi. Čeprav kužki niso nič krivi  :'( se vseeno pojavi nek dvom ??? v njihovo pravo kvaliteto. Zato je bilo postavljeno moje vprašanje glede kakega legla, ki je na vidiku, da poskušam iz izkušenj ostalih uporabnikov izločiti neprimerne vzreditelje in tako nasprotovati njihovemu nemoralnemu in nepoštenemu početju.

L.P.

Tomaž



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4115 : 20 Januar 2011, 14:50:36
En mali off-topic, ker se na CC itak nič ne spoznam, ampak ne morem, da ne bi:

TThor, ne veš, kako lepo te je brat! Zelo malo je takih, ki imajo že na začetku pravi odnos do nakupa psa. Balzam za mojo dušo!  :-*



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4116 : 20 Januar 2011, 15:19:24
Tud men je zelo všeč tako mišlenje. Želim ti, da najdeš najbolšga kužka zate. Kako pa si odločen glede kupiranja?


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4117 : 20 Januar 2011, 15:31:43
Na hitro kot prvo...pogovarjamo se o nabavi razstavnega psa oz. hišnega ljubljenčka???? :) Ne da bi rad pametoval,sam omenjanje mu nekih hard legel se mi zdi brezveze, ker optira bol za hišnega ljubljenčka kot razstavnega, vsaj kar se osebno sam spomnem. razen če se niste v teh dneh kaj premislili.  Tako da se cene znižajo in izbira pasjih legel isto! :) Moje osebno menje in najbolj hitro je, dobi osebno enih 10 psaren in jim piši ISTI mail tako da niti ne boš kaj preveč se ubadal, ko ti odg. boš že po prvem odg. videl kak je odnos rejca & stranka. Ko ti povejo legla katera bodo pa optiraj za eno katero ti bo najbolj všeč kot celota...PS:prej jim seveda povej KAKEGA PSA SI SI ZAMISLIL!,s tem ti bodo tudi sami rejci znali povedat in usmerjat koga pa kaj! :)

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4118 : 20 Januar 2011, 15:34:56
Na hitro kot prvo...pogovarjamo se o nabavi razstavnega psa oz. hišnega ljubljenčka???? :) Ne da bi rad pametoval,sam omenjanje mu nekih hard legel se mi zdi brezveze, ker optira bol za hišnega ljubljenčka kot razstavnega


Tudi pri nakupu psa za hišnega ljubljenčka je treba v prvi vrsti paziti na to, da ima vzreditelj korekten odnos so svojih psov in vzreje.



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4119 : 20 Januar 2011, 15:35:50
Ninci...-> eno je kakšen teden več,za to ti ne bo nobeden rejec nič kompliciral...drugo je pa da bi mogel rejec met tvojega psa še prbližno do kakega 5 al pa 6 meseca starosti, če ne še več... Če nimaš časa počakaš na drugo leglo, toko pač je...da ne rata na koncu pes pol leta na eni vzgoji pol dobi drugo vzgojo...vsak po svoje in na koncu je kar je z vzgojo...pol pa stranka jamra da kakga psa je dovbila itd...čimprej vzet pa je mir(kar se tiče vzgoje)! :) Kar se tiče kako bo z njim v tem času glEde zdravja pa spet nikoli ne veš. :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4120 : 20 Januar 2011, 15:38:28
kalsang -> PS:prej jim seveda povej KAKEGA PSA SI SI ZAMISLIL!,s tem ti bodo tudi sami rejci znali povedat in usmerjat koga pa kaj! :) Mislim da to pove vse kaj sem tel rečt a ne... :) Kar se tiče korektnosti, pa je lahko navzven zakon, v ozadju pa nikakvi! NIKOLI ne moreš za 100% vedet koga pa kaj te čaka a je tako... ;)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4121 : 20 Januar 2011, 17:06:43
Pozdrav.

Ja prav zaradi takih odkritij >:(  sem se obrnil na to temo z mojimi vprašanji. Pol pa na žalost opažam da pse iz linije Cerberus nekako označujejo kot  pse z odličnim rodovnikom. Ko pa človek to prebere  se je za vprašat a niso to še eni množično ''štancani'' psi. Čeprav kužki niso nič krivi  :'( se vseeno pojavi nek dvom ??? v njihovo pravo kvaliteto. Zato je bilo postavljeno moje vprašanje glede kakega legla, ki je na vidiku, da poskušam iz izkušenj ostalih uporabnikov izločiti neprimerne vzreditelje in tako nasprotovati njihovemu nemoralnemu in nepoštenemu početju.

L.P.

Tomaž

Sej z rodovnikom ni nič narobe - no povečini in če ga sploh dobiš ::) Bolj je z odnosom in tem da imajo cca. 50 psov, pa kakšnih  min.100 mladičev letno ::)
Znanci so lani tam kupili psičko tako da na podlagi njihovih izkušenj jaz nakup odsvetujem ::) Če ti je pomembna vsaj ena pikica socializacije in vsaj ena pikica odnosa vzreditelja. Ker kako že pravijo - ni vse zlato kar se sveti, naj te znana imena ne zavedejo preveč-

Citiraj
Moje osebno menje in najbolj hitro je, dobi osebno enih 10 psaren in jim piši ISTI mail tako da niti ne boš kaj preveč se ubadal, ko ti odg. boš že po prvem odg. videl kak je odnos rejca & stranka. Ko ti povejo legla katera bodo pa optiraj za eno katero ti bo najbolj všeč kot celota...PS:prej jim seveda povej KAKEGA PSA SI SI ZAMISLIL!,s tem ti bodo tudi sami rejci znali povedat in usmerjat koga pa kaj! Smiley

Sem jaz tudi v prvih mailih dobila mogoče bolj filing, da je tak na hitro izbran način to kar TThor išče, pa zdaj po tem na forumu, dobivam čisto drugo sliko in mislim, da to ni to kar on išče.  ::) In misli z izborom malo bolj "komplicirat" , kar je prav.
Tako da TThor srečno ;) Samo to lahko rečem. Če bi iskala psa zase ta trenutek bi imela prekleto veliko dilemo kam se obrnit. :-\
Mogoče še probaj kontaktirati Fosso Corno iz Italija od tam je Rozi kakor vem je njihov sistem dela precej domač in ne farmski, če kaj planirajo.

Druga stvar pa še vedno je bolje počakat na mladiča, ki bo na voljo avgusta, septembra ali pa decembra pa bo 100% to kar si želel kot se zaletet v nekaj da bi bil že aprila doma.  :)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4122 : 20 Januar 2011, 18:25:50
Tudi jaz se strinjam, da je boljše malo počakat in poiskat psa takšnega kot si želiš. Jaz sem prvo psičko kupila kar na hitro, ker sem pač trmasta in sem jo hotla met takoj. Sedaj jo imamo vsi radi in je nebi zamenjala za nič na svetu. Tadrugo pa smo iskali bolj premišljeno in res smo dobili takšnega psa kot smo iskali. Od barve do karakterja, ki je po mojem mnenju super. Edino kar me moti, da mami ni pustila kupirat.  :P :P :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4123 : 20 Januar 2011, 22:46:40
Zadnje par dni se ukvarjamo s tem, da če že otroc ne pospravljajo lego kock bi jih vsaj psi... ::)

No ja še nekaj dni prakse potem pa bo.... predvsem treba nove kocke kupit otrokom :D

http://www.facebook.com/v/1818002885310



Sreda

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #4124 : 20 Januar 2011, 23:40:48
Revca, čist vsak briketek si mora zaslužit s tlako :) Brihta, prid k nm, naša jih itaq ne je, boš lahko vse dobila :)



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4125 : 21 Januar 2011, 00:06:06
Moje razmišljanje glede nakupa psa: ne glede na to, če hočem imeti samo kavč psa, bom iskala najboljše možno leglo, ne pa kar eno leglo. Predvsem zato, ker hočem zdravega psa in tipičnega predstavnika pasme, pa četudi bo samo lenaril na kavču... Problem je namreč v tem, da je veliko "bolezni" oz. možnih zdravstvenih težav povezanih tudi s samo konstrukcijo psa (recimo težave s kolenskimi vezmi - velika verjetnost, da bo pes potreboval operacijo kolenskih vezi je kot znano pri psu, ki ima slabo angulacijo zadnjih nog. In če izbiraš med potencialnimi razstavnimi mladiči morajo tudi take stvari štimati...) Dodatno obstaja ponavadi o razstavno perspektivnih leglih več informacij kot o kar nekih leglih. Mislim na to, da imajo starši pregledane kolke, druge teste, lahko vidiš njihove prednike več generacij nazaj, njihov karakter, mladiče iz prejšnjih legel, strice, tete itd. Pri "kar nekih leglih" pa vidiš samo psico, mogoče še psa ter rodovnik na papirju, ki ti itak nič ne pove, če noter ni nobenega poznanega psa... To in pa, da se ujameš z vzrediteljem, je pa itak največ kar lahko narediš, vse ostalo je pa itak loterija.
Vsaj moje izkušnje so take. Ko sem kupovala psa, prvič mi ni bilo pomembno, da je psica "razstavne kvalitete", ampak naj povem, da sem imela več sreče kot pameti pri odločitvi, vsaj kar se videza in karakterja tiče...  Psico sem kupila pri družini, ki je imela doma dva psa (oba sicer z dobrim rodovnikom in razstavno perspektivna, njuni bratje in sestre so kar uspešni razstavni in delovni psi, medtem ko ta družina psov ni razstavljala) in vsega skupaj so imeli 3 legla in kar nekaj mladičev iz teh legel je prav tako uspešnih razstavnih psov na Češkem. Za mladiče so super skrbeli, psica je pri 2 mesecih domov prišla sobno čista in to sredi zime ter super socializirana... Res pa je, da kljub kar nekaj "znanih" psov iz CC zgodovine, ki jih je imela v rodovniku, ostalih psov nisem poznala in ne videla - takrat tudi ni bilo še toliko informacij na netu, kot jih je danes... Karakterno in vizualno sem imela kot rečeno srečo, še vedno pa sumim, da je imela podedovan slabši imunski sistem, zaradi katerega je bila bolj dovzetna za različne zdravstvene težave... Konkretno za klopne bolezni, sem brala študije, ki so ugotavljale, da zbolijo samo ljudje in živali s slabšim imunskim sistemom... Bonie pa je hkrati zbolela za 3 klopnimi boleznimi... Prav tako sem zdaj, ko sem iskala novo psico in obiskala kar nekaj italijanskih vzrediteljev dobila neke informacije, da naj bi bil v eni liniji, ki je bila kar močno prisotna v Bonijinem rodovniku, rak v trebušni votlini kar pogost...
No, in zato sem hotela zdaj psico, katere predniki bodo znani psi, da bo o njih čimveč informacij, ter da bo imela v rodovniku čimveč psov, ki so doživeli čimvečjo starost (da niso v rodovniku psi iz četrte generacije stari komaj 5-6 let)... In takega mladiča ne dobiš, če gledaš legla, kjer so pač sparili dva rodovniška psa... No in sem pregledala celo vrsto legel, obiskala cel kup vzrediteljev, eni so odpadli takoj, o drugih sem razmišljala in se na koncu odločila za leglo iz katerega je Rozi. Videla sem očeta in mamo, babico in še številne tete, strice od Rozi, pa kljub temu je Rozi danes nekaj čisto drugega kar sem pričakovala. Tako po karakterju kot po videzu. Bila je first choice psica iz legla, vsekakor je razstavno ful perspektivna z dobro konstrukcijo, ima pa za moje pojme malo preveč moderno glavo, čeprav nimam pojma po kom ima to, ampak to se lahko še spremeni. Karakterno pa sploh ne vem, od kod se je vzela, ker je "unterhund" in to četudi je psica. Sem pa v kontaktu z nekaterimi lastniki drugih mladičev iz legla in noben ni kot Rozi (ne samci, ne samice). Starša in drugi sorodniki, ki sem jih videla, so karakterno super... Ta pa preizkuša meje v nedogled... Čeprav moram reči, da je zdaj že veliko boljša, samo še puberteto moramo dati skozi in ne obupati... Čeprav bi jo najrajši včasih kar nazaj poslala  ;) Tako da, kot sem rekla, lahko se pozanimaš o vsem, pa je na koncu še vedno loterija, kaj boš dobil...




TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4126 : 21 Januar 2011, 07:47:08
Pozdrav.

Mislim, da mi je Bonie v svojem uvodu dobesedno snedla z jezika. Jaz psov ne ločujem na razstavne in hišne. Zame bo pes vedno del družine in predvsem družabnik in prijatelj. Res da fianančno to ni povsem enako a jemljem to v zakup. Iščempač psa ki bo pač imel vse predispozicije in značilnosti ki jo pasma CC predstavlja, tako, da  mi ne bo in mi ni žal dat par sto evrov več in imet to kar želim. Zagotovo pa je dosti odvisno tudi od sreče tako, da o tem ni dvoma, vendar pa je vseeno večja verjetnost, da bo šlo kaj narobe pri psih, ki so grdo rečeno ''druga'' klasa.
No kar se kupiranja tiče, pa je dilema zelo velika in se doma nikakor ne moremo odločiti kako in kaj. Po eni strani imam nekako moralne zadržke o tem, da s kupiranjem psu iz naše lastne ''modne'' muhe povzročamo povsem nepotrebne travme in bolečine, čeprav se te z leti pozabijo. Po drugi strani pa menim, da je kupiran CC tisti vizuelno pravi in si ga glede na zgodovino pasme res težko predstavljam s celimi uhlji in repom. Tako, da se v bistvu moramo najprej odločiti o tem ali bomo vzeli kupiranega psa ali ne. Če bo pes kupiran potem so nekako v ospredju Srbija, Bosna... sicer pa to ni problem.  Predvsem me moti to da je na razstavah še vedno dovoljeno (pri sodnikih skoraj zaželeno) da je pes kupiran in dokler bo to tako bo to zame nekako dilema. Vemo kako so to rešili pri nekaterih drugih pasmah in po mojem bi bilo prav da se tudi tu določi neke meje in pravila. Kljub vsemu me zanima vaše mnenje o prednostih in slabostih kupiranja in nekupiranja pri CC-ih. 
Kar se časovne nabave psička tiče vsi vemo, da nam potrpožljivosti kljub želji ponavadi zmanjka in potem želimo stvar nekako na vrat na nos spravit skozi. No zato pa sem se v iskanje (poizvedovanje o pasmi in leglih) mladička spravil že malce prej, mislim, da je bilo to takoj po pasji razstavi v Vrtojbi, kjer smo bili nekako še neodločeni kako in kaj. Moje iskanje je zato nekako osredotočeno na najavljena legla in ne toliko na legla, ki so že skotena in na razpolago za oddajo. Za napovedana legla lahko malce bolj umirjeno pregledam rodovnik in prednike ter laično ocenim tudi samo psarno oziroma prodajalca ter se odločim ali je to tisto kar iščem.
Če bi mi čas in prostor dopuščala bi psička že imel doma saj sem našel nekaj pomoje korektnih in kvalitetnih ponudb in dobil kar lepo sliko gojitelja in njegovega dela s psi.
Prav zaradi tega ker več ljudi več ve sem vas zaprosil za informacije in pomoč pri iskanju potencialnih napovedanih legel CC-jev za kar se vam že vnaprej iskreno zahvaljujem.

Hvala in lep pozdrav.
 

Tomaž



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4127 : 21 Januar 2011, 09:30:44
Revca, čist vsak briketek si mora zaslužit s tlako :) Brihta, prid k nm, naša jih itaq ne je, boš lahko vse dobila :)

Ja njeno življenje je eno samo veliko trpljenje >:D A menjava? :D Po dveh dneh garantiram, da bi tudi Eli spraznila vse kar bi dobila v skledo :P




Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4128 : 21 Januar 2011, 17:03:07
Na hitro kot prvo...pogovarjamo se o nabavi razstavnega psa oz. hišnega ljubljenčka???? :) Ne da bi rad pametoval,sam omenjanje mu nekih hard legel se mi zdi brezveze, ker optira bol za hišnega ljubljenčka kot razstavnega, vsaj kar se osebno sam spomnem. razen če se niste v teh dneh kaj premislili.  Tako da se cene znižajo in izbira pasjih legel isto! :) Moje osebno menje in najbolj hitro je, dobi osebno enih 10 psaren in jim piši ISTI mail tako da niti ne boš kaj preveč se ubadal, ko ti odg. boš že po prvem odg. videl kak je odnos rejca & stranka. Ko ti povejo legla katera bodo pa optiraj za eno katero ti bo najbolj všeč kot celota...PS:prej jim seveda povej KAKEGA PSA SI SI ZAMISLIL!,s tem ti bodo tudi sami rejci znali povedat in usmerjat koga pa kaj! :)

L.P.

 ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? V glavnem - katastrofa  :-X.


TThor - tudi meni je všeč tvoje razmišljanje.



ninci, kako je kaj Brihta? Se je že pozdravila?

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4129 : 21 Januar 2011, 17:10:06

Na hitro kot prvo...pogovarjamo se o nabavi razstavnega psa oz. hišnega ljubljenčka?Huh Smiley Ne da bi rad pametoval,sam omenjanje mu nekih hard legel se mi zdi brezveze, ker optira bol za hišnega ljubljenčka kot razstavnega, vsaj kar se osebno sam spomnem. razen če se niste v teh dneh kaj premislili.  Tako da se cene znižajo in izbira pasjih legel isto! Smiley Moje osebno menje in najbolj hitro je, dobi osebno enih 10 psaren in jim piši ISTI mail tako da niti ne boš kaj preveč se ubadal, ko ti odg. boš že po prvem odg. videl kak je odnos rejca & stranka. Ko ti povejo legla katera bodo pa optiraj za eno katero ti bo najbolj všeč kot celota...PS:prej jim seveda povej KAKEGA PSA SI SI ZAMISLIL!,s tem ti bodo tudi sami rejci znali povedat in usmerjat koga pa kaj! Smiley

L.P.

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? V glavnem - katastrofa  :-X.



Lp


Ka ti ni jasno tukej? :)

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Sreda

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #4130 : 21 Januar 2011, 17:53:21
Ninci, delamo na tem, da bo jedla tudi same brikete :)

Tthor, mislim da si dregnil s kupiranjem v ... :) Nekaj strani nazaj je bila "burna" debata glede tega.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4131 : 21 Januar 2011, 19:11:35
Citiraj
ninci, kako je kaj Brihta? Se je že pozdravila?

Zaenkrat (trkam na les :D) super. Sicer smo še vedno na štriku, ker si še ne upam tvegat zaradi njenih eksplozivnih hitrih tekov, ampak zdaj levo nogo že obremenjuje, tudi ko je brišem lepo stopi na levo taco, kar je bil nekaj časa če si ji dvignil desno taco kar problem. Tako da zaenkrat dobro kaže :-*. V sredo smo dobili še rezultate za babeziozo in titre erlihije in smo na prvo negativni, erlihija so pa titri 1:400, kar je trenutno tudi ok in naj bi bolezen "počivala". Kmalu bomo ready za kakšen sprehod 8)


Citiraj
Ka ti ni jasno tukej? Smiley

Zakaj bi se matral z pošiljanjem 10ih mailov če pošlješ enega - psarno je v enem od prvih sporočil omenil TThor, poveš točno spol, barvo in bele fleke, če tako hočeš :P plačaš 300€ varščine ko se tak skoti greš v Italijo in iz boksa še drugih podobnih 10 izbereš tistega, ki ti je najbolj všeč :P . če imaš srečo. Če je nimaš ti pač enega določijo plačaš preostanek kupnine in ves zadovoljen odpujsaš proti domu >:D ;) Tak sistem je bil tam pred 5imi leti ko sem jih jaz kontaktirala dvomim da je danes kaj drugačen vsaj glede na info. ostalih kupcev.

Resen odgovor pa - preberi še enkrat sporočilo od bonie ::)


Citiraj
Ninci, delamo na tem, da bo jedla tudi same brikete Smiley

Saj vem, saj vem. Samo ne se ji pustit :P




MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4132 : 21 Januar 2011, 19:47:59
Zakaj bi se matral z več psarnami...ker NIMAJO VSE PSARNE ZAPISANE NA NETU KOT PRVO LEGLA KATERA IMAJO! Kot drugo lahko več ljudi kontaktiraš in več izveš glede legel pa sov... Kot tretje, mislim da se bo še kaj premislil umes preden se bo odločil prav za eno psarno oz. za leglo...in še bi lahko našteval zakaj pisat več psarnam itd...kaj ti oz. vam še zmeraj ni jasno???

Če pa seveda optira za SLO legla, pol pa sej ni blema mu lahko vi zrihtate kej a ne...

Lahko mu pa predlagate kako champion leglo za par tisoč evrov a ne...k ma super karakter pa to ! ;) Sam dvomim da se bo kdo za hišnega ljublječka tok odločil plačat...še psoebaj v sedanjih časih a ne... a koncu mislim da se vsak odloči za nek kompromis med ceno pa tem kar hoče, ker jo dostikrat neglede kaj kdo hoče in kake želje ma pač ovira tudi denar...

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4133 : 21 Januar 2011, 20:13:21
Moje razmišljanje glede nakupa psa: ne glede na to, če hočem imeti samo kavč psa, bom iskala najboljše možno leglo, ne pa kar eno leglo. Predvsem zato, ker hočem zdravega psa in tipičnega predstavnika pasme, pa četudi bo samo lenaril na kavču...


MihaMiha, še enkrat si preberi tale citat od bonie, kot ti je že tudi ninci predlagala, pa ti bo mogoče kaj bolj jasno. In zato smo pripravljeni odšteti tudi par sto evrov več, kot je tudi že omenil TThor.


ninci, super, samo da gre na bolje  :P. Lepo obvlada pospravljanje kock  :-*. Mislim, da če bi jih Lars pospravljal, bi jih ostalo bolj malo  :) :).


Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #4134 : 21 Januar 2011, 20:25:02
V sredo smo dobili še rezultate za babeziozo in titre erlihije in smo na prvo negativni, erlihija so pa titri 1:400, kar je trenutno tudi ok in naj bi bolezen "počivala". Kmalu bomo ready za kakšen sprehod 8)

Super, da ste negativni na babeziozo!!  ;D Vsaj to..  8)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4135 : 21 Januar 2011, 20:32:23
Najboljše možno leglo, se strinjam...ja sam vsako leglo po svoje stane... Vsak hoče tipičnega in zdravega psa...sam KEŠ JE LE KEŠ...tako da...mislim da malo napihujete vse skupej...VSAK BI RAD IMEL DOBREGA PSA, ZDRAVEGA PA VSE, a cenma je le cena... Tako da malo se skalmirite pa pametujte po svoje in mu svetujte nekaj kar bo v njegovem izboru glede okusov postave in karakteristik, pa karakterja...in istočasno ceno upoštevat... ne tok filozofirat ...


L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4136 : 21 Januar 2011, 21:22:30
Najboljše možno leglo, se strinjam...ja sam vsako leglo po svoje stane... Vsak hoče tipičnega in zdravega psa...sam KEŠ JE LE KEŠ...tako da...mislim da malo napihujete vse skupej...VSAK BI RAD IMEL DOBREGA PSA, ZDRAVEGA PA VSE, a cenma je le cena... Tako da malo se skalmirite pa pametujte po svoje in mu svetujte nekaj kar bo v njegovem izboru glede okusov postave in karakteristik, pa karakterja...in istočasno ceno upoštevat... ne tok filozofirat ...


L.P.

Saj pomagamo, a ne? Kakšna je ta cena jaz ne vem, vem pa da spremljam legla že bolj kot ne redno vsaj 6 let in je nespremenjena. Če hočeš dobrega psa daš cca. 1000€. +/-200€.  In kot pravijo vsak mora sam opravit svojo domačo nalogo, mi lahko damo smernice povemo koga in kaj in na kaj naj bo pozoren, izprašat vzreditelja in presodit ali je to res to kar išče bo moral pa sam. ;)
Za primer - Pred dobre pol leta sem spraševala za eno psičko, v Franciji, odličen rodovnik, stara 5 mesec ;)v, lepa psica, cena 1200€ AMPAK pri 5ih mesecih ni bila navajena ne na ovratnico niti enkrat še ni hodila na povodcu, ... in takim lahko rečem samo NE HVALA, tudi za precej manj denarja je ne bi vzela. Mii je socializacija take pasme bistvena - in pod to ne spada 1x tedensko vzet mladiča iz boksa za slikanje ::) Res je denar igra neko vlogo ampak moraš vedet zakaj neko ceno za psa plačaš  ;)





*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #4137 : 21 Januar 2011, 21:23:42
V idealnem svetu bi tako in tako parili samo take pse oz. kombinacije, ki imajo kar največjo možnost dajat ven čim bolj 100% mladiče glede na standard (psihično in fizično). Ker pa tega žal ni, hvala bogu da so še kupci, ki gledajo na to, kaj vzamejo ne samo za kolko vzamejo

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4138 : 22 Januar 2011, 13:27:24
Hi,

Pohvale Ninici, Bonie in ostalim podobno razmišljajočim ljudem. Sam sem oseba, ki je načeloma odprta, ki verjame da se je potrebno celo življenje učiti in se prilagajati, hkrati pa obdržati svojo osebnost (svoj lasten jaz ali ego). Ene osebe na tem forumu pa enostavne ne prebavljam in imam skrajno nestrpno mnenje do nje ter to odkrito priznam.  >:(

Kar se tiče cc-jev je bila pri nama zadeva sledeča :

 - oba sva ljubitelja psov
 - v pasmo sva se hitro zaljubila
 - prebrala sva ogromno informacij na spletu in dobila veliko različnih mnenj
 - spoznala sva kar nekaj cc-jev na razstavi
 - nekaj sva jih spozanala tudi na domačem teritoriju oz. v njihovem okolju (prva je bila Brihta, nato pri Nini in Črtu še Benga, Biker = hvala za to srečanje)
 - na našega sva čakala kar nekaj let (od tega nekaj zaradi prostora in stanovanjskih razmer, nakaj pa zaradi same želje po leglu)
 - še vedno se oz. zmeraj skušava ob "problemih" dobiti drugo mnenje oziroma nasvete - zahvaljujem se vsem za pomoč
 - moje mnenje je, da je Lars eden redkih v sloveniji, ki ni za razstave ali razplod ( je pa član družine)
 - ko že misliš, da veš (ne vse) ampak veliko te vedno preseneti
 - karakterno je vsak različen
 - ima svoje dobre in slabe lastnosti
 - veliko stvari izpade drugače kot si načrtoval
 - ne bi ga zamenjal za nič na svetu

p.s.: to je povsem laično razmišljanje in je namenjeno predvsem TThor-u. Želim ti veliko uspeha, da dobiš tisto, kar pričakuješ, da dobiš zdravega psa, ki ti bo v veselje in bo tudi poskrebel za kakšen siv las in kravžljanje možganskih celic (kot reče Ninci; po treh letih se malo umiri  :D)

Lp, vsem in brez zamere

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4139 : 22 Januar 2011, 13:40:01
Saj pomagamo, a ne? Kakšna je ta cena jaz ne vem, vem pa da spremljam legla že bolj kot ne redno vsaj 6 let in je nespremenjena. Če hočeš dobrega psa daš cca. 1000€. +/-200€.  In kot pravijo vsak mora sam opravit svojo domačo nalogo, mi lahko damo smernice povemo koga in kaj in na kaj naj bo pozoren, izprašat vzreditelja in presodit ali je to res to kar išče bo moral pa sam. ;)
Za primer - Pred dobre pol leta sem spraševala za eno psičko, v Franciji, odličen rodovnik, stara 5 mesec ;)v, lepa psica, cena 1200€ AMPAK pri 5ih mesecih ni bila navajena ne na ovratnico niti enkrat še ni hodila na povodcu, ... in takim lahko rečem samo NE HVALA, tudi za precej manj denarja je ne bi vzela. Mii je socializacija take pasme bistvena - in pod to ne spada 1x tedensko vzet mladiča iz boksa za slikanje ::) Res je denar igra neko vlogo ampak moraš vedet zakaj neko ceno za psa plačaš  ;)




Popolnoma se strinjam s tabo! Nikoli neveš kak bo pes neglede na ceno! Pa tudi nisem reku da ne pomagate...sej pomagate, sam malo preveč poste pišete po nepotrebnem...2 strani skor porabljene glede tega karakterja...ok smo razumli pa tudi TThor je razumel to ja že lep čas nazaj... Ker gelde teh karakterjev je že blo tok zapisanga da prow že...
Osebno ko sem gledal za pse še leto nazaj če ne več, so bili hišni ljubljenčki že za 600€ naprej...tako da za omenjene 1000€ + dobiš že kar dobro leglo če iščeš okoli. Je pa kot sem reku vsak pripravljen dat eno določeno vsoto...eni več drugi manj.

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.