Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463004

MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4140 : 22 Januar 2011, 13:48:58
Hi,

Pohvale Ninici, Bonie in ostalim podobno razmišljajočim ljudem. Sam sem oseba, ki je načeloma odprta, ki verjame da se je potrebno celo življenje učiti in se prilagajati, hkrati pa obdržati svojo osebnost (svoj lasten jaz ali ego). Ene osebe na tem forumu pa enostavne ne prebavljam in imam skrajno nestrpno mnenje do nje ter to odkrito priznam.  >:(


Lp, vsem in brez zamere

Vsi se neprestano učimo, to je logično! NOBEDEN ne ve vsega in ne bo nikoli! :) Če jih pa pač ne prebavljaš tvoja stvar...eni jih,drugi ne...100 ljudi 100 čudi,vsak ma svoje mnenje! ;) Človeka pa samo po forumih ne moreš sodit...tako ku ne moreš vedet kakga psa boš dobil, čeprav si ga še tako dobro izbral in vse 1000000x prej pregledal in preučil....še zmerej te kej medtem iz dneva v dan preseneti,a je tako! ;)


L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


demon guardiana

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4141 : 22 Januar 2011, 14:47:23
Moram se oglasiti, čeprav ne sodelujem več v tem forumu; ga pa redno spremljam.
Alex - krasno napisano!
Predvsem 8 alineja, da je tvoje mnenje, da je Lars eden redkih v SLO, ki je član družine in ni namenjen za razstave oz. razplod, mi je najbolj všeč, ker smo se tudi mi odločili, da se z Demonom te kuhinje oz. gonje za najboljšimi in najlepšimi ne gremo, ker je zame vsak kuža najboljši in najlepši za svojega lastnika.
Mimogrede; Demon je eno leglo pred Larsom - potomec istih staršev.
Pišem pa zato, ker bi lepo prosila MihaMiha; da predno odda sporočila, naj si jih še 3x prebere; saj ga včasih kljub najboljši volji težko dešifriram, toliko je slovničnih napak.

Lep pozdrav vsem!


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4142 : 22 Januar 2011, 14:59:30
Moram se oglasiti, čeprav ne sodelujem več v tem forumu; ga pa redno spremljam.
Alex - krasno napisano!
Predvsem 8 alineja, da je tvoje mnenje, da je Lars eden redkih v SLO, ki je član družine in ni namenjen za razstave oz. razplod, mi je najbolj všeč, ker smo se tudi mi odločili, da se z Demonom te kuhinje oz. gonje za najboljšimi in najlepšimi ne gremo, ker je zame vsak kuža najboljši in najlepši za svojega lastnika.
Mimogrede; Demon je eno leglo pred Larsom - potomec istih staršev.
Pišem pa zato, ker bi lepo prosila MihaMiha; da predno odda sporočila, naj si jih še 3x prebere; saj ga včasih kljub najboljši volji težko dešifriram, toliko je slovničnih napak.

Lep pozdrav vsem!

No sej to hočem povedat tudi jaz! Da kdorkoli se odloča o psih, se že s prve odloči ali bo namenjen razstavam ali ne...in seveda to pogojuje kasneje tudi cena samega psa(opisujem v prejšnjih ostih)... Vi ste se lepo odločli za hišnega ljubljenčka in ste popolnoma zadovoljni s psom,in to je super! Drugi spet hočejo razstavnega in so zato tudi pripomoreni višjim plačanim vsotam. Zato nekomu ponujat in svetovat draga razstavna legla je skoraj brezveze. Če ve da ga bo imel samo za lepo domačo družbo in dobrega družinskega člana. To je bistvo vsega kar hočem povedat. Je razumljivo sedaj vse skupaj?  ;D
PS:dostx na hitro pišem, pa po pravici se mi ne da popravljat napak ker nimam časa! :P :D

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


demon guardiana

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #4143 : 22 Januar 2011, 16:13:11
Miha, odločitev o tem, ali ga bomo razstavljali, ali ne; ne pogojuje cene samega psa!
Naš Demon ima zelo dobre starše in tudi cena zanj ni bila nizka. Bila je višja, kot piše Ninci, kolikor stanejo ponavadi CC-ji. A ker v SLO ni bilo legla; ko smo mi kupovali Demona; smo se pač ozrli izven naših meja.
Mi smo pač hoteli res dobrega, kvalitetnega psa, cena nam ni bila pomembna;pa ne za razstave, pač pa da z nami preživi čim več zdravih let;in se pozanimali pri leglih, kolikor se pač lahko pozanimaš; o starših, starih starših; oz. prejšnjih generacijah.
Demona smo nato odpeljali na 5 razstav, kjer je kot mladič dobil oceno zelo perspektivno, nato pa osvojil naziv CHJ-SLO.
Ker smo ga kupili izključno za domačega ljubljenčka, nam to zadošča da imamo potrditev, da je prave konstrukcije, oblike; kot vidimo tudi zdravja, kar nam je najpomembnejše.
Vsem, ki pa jih razstavljate še naprej, pa želimo čimveč uspehov, čeprav vemo vsi, da ni vse odvisno od vas in lepote vaših psov; temveč tudi od sprejev kako jih boste pobarvali, od vrstega reda, kako stopijo v ring................; ampak to je že druga zgodba, ki se je mi ne gremo!


MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4144 : 22 Januar 2011, 16:43:40
Aham razumem to ja kaj teli rect. sam ste neglede na vase nadaljne nacrte glede razstav ali pa vzreje, vzeli psa dolocene cene. in ste vedli da so dobri starsi in se o tem pozanimali in s tem meli moznost razstavljat neglede na takratno zacetno vaso zeljo. To sem tudi jst ze prej omenjal. ce pa vzames psa pac osnovne ravni, in te kasneje prime da bi kej rad zacel se vec s tem ubadat, pol nastane drugacna situacija. iz mojih iskanj in dosedanjih iskusenj, za 1000€ se da dobit ze dobrega psa in kot hisnega in kot razstavnega. Kot pa sem reku dosti ljudem in bom se kdaj verjetno, preplacevanje psov nikoli ne pomeni da je pes boljsi,je pa tudi res da majo doloceni starsi legel in psarna svojo ceno. in recimo zase ce bi se se enkrat odlocal kar zna bit lahko da tudi kmalu za kakega novga in po vsej verjetnosti samicko, bi apsolutno podobnega psa vzel in podobne se cene.

l.p.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4145 : 22 Januar 2011, 16:45:05
Miha, odločitev o tem, ali ga bomo razstavljali, ali ne; ne pogojuje cene samega psa!
Naš Demon ima zelo dobre starše in tudi cena zanj ni bila nizka. Bila je višja, kot piše Ninci, kolikor stanejo ponavadi CC-ji. A ker v SLO ni bilo legla; ko smo mi kupovali Demona; smo se pač ozrli izven naših meja.
Mi smo pač hoteli res dobrega, kvalitetnega psa, cena nam ni bila pomembna;pa ne za razstave, pač pa da z nami preživi čim več zdravih let;in se pozanimali pri leglih, kolikor se pač lahko pozanimaš; o starših, starih starših; oz. prejšnjih generacijah.
Demona smo nato odpeljali na 5 razstav, kjer je kot mladič dobil oceno zelo perspektivno, nato pa osvojil naziv CHJ-SLO.
Ker smo ga kupili izključno za domačega ljubljenčka, nam to zadošča da imamo potrditev, da je prave konstrukcije, oblike; kot vidimo tudi zdravja, kar nam je najpomembnejše.
Vsem, ki pa jih razstavljate še naprej, pa želimo čimveč uspehov, čeprav vemo vsi, da ni vse odvisno od vas in lepote vaših psov; temveč tudi od sprejev kako jih boste pobarvali, od vrstega reda, kako stopijo v ring................; ampak to je že druga zgodba, ki se je mi ne gremo!

Hi, Lepo je slišati mnenje, s katerim se načeloma strinjam tudi osebno. Prebral sem nekaj stvari na katere se ponavadi pozabi oz. se o njih govori bolj potihem.

Glede na to, da sta Demon in Lars v sorodstvu me zanima, ali je možno dobiti kakšno "novejšo" sliko od Demona.

p.s.: videli smo se oz. videli smo Demona na razstavi v Trbovljah, veliko pa smo silišali o njem tudi pri Guardianai - same lepe stvari  :o

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4146 : 22 Januar 2011, 22:50:35
Citiraj
Zato nekomu ponujat in svetovat draga razstavna legla je skoraj brezveze. Če ve da ga bo imel samo za lepo domačo družbo in dobrega družinskega člana. To je bistvo vsega kar hočem povedat. Je razumljivo sedaj vse skupaj?

 ::)

Citiraj
Miha, odločitev o tem, ali ga bomo razstavljali, ali ne; ne pogojuje cene samega psa!

Lahko rečem samo AMEN!
 






bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4147 : 23 Januar 2011, 00:27:54
preplacevanje psov nikoli ne pomeni da je pes boljsi,je pa tudi res da majo doloceni starsi legel in psarna svojo ceno.

Sama cena res nujno ne pove nič o kakovosti psa. Lahko imaš srečo in kupiš poceni zdravega in kolikor toliko tipičnega psa, lahko pa imaš nesrečo in kupiš bolanega in netipičnega psa. In to za veliko ali nizko ceno. Vendar pa najti psa z dobrimi predniki - rodovnikom (kaj to zame pomeni, preberi v zadnjem postu- s čemer vsaj malce zmanjšaš tveganje, da bo šlo kaj narobe) pri dobrem vzreditelju za nizko ceno, pa ala ti vera, če ti to rata... In glede na to, da psa kupuješ za vsaj kakšnih 10 let (upam) in glede na to, da je ta kupnina kapljica v vseh stroških, ki jih boš s psom v tem času imel, mi pač teh par 100 eur nič ne pomeni, da bi pri tem šparala in tvegala bolanega psa, ki me bo stal še 100x več kot to zdaj, na koncu pa bo prehitro umrl... Že tako teh pričakovanih 10 let prehitro mine... In če imaš psa kot družinskega člana in če ta zboli, verjemi da je denar zadnja stvar na katero misliš... Veliko bolj te boli žalosten pogled v očeh psa...
Sama nimam nekega veselja do razstavljanja psov, niti nimam namena vzrejati, psa imam zase, ampak sem tokrat izključno iskala razstavno psico, po možnosti first choice v leglu in me cena sploh ni zanimala... Pa sem zanjo dala kar malo več kot tistih omenjenih 1000 EUR, pa še ful sem se namantrala, da mi jo je vzreditelj sploh prodal... Res da jo bom kljub vsemu morala, če bo odrasla v to, kar se pričakuje, vsaj nekajkrat razstavljati - kar je bil pogoj vzreditelja, ampak za dobrega psa, ki bo z mano kar nekaj let, upam, da zdrav, sem bila pripravljena obljubiti tudi to, čeprav je proti mojim načelom...



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4148 : 23 Januar 2011, 10:37:44
Menjava vremena - menjava teme

Zanima me, če ste pripravljeni opisati (ime psa/ice, starost, kratek opis okolja v katerem živi) ter njegove najbolj pozitivne in tudi kakšne negativne lastnosti.

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4149 : 23 Januar 2011, 11:35:07
Menjava vremena - menjava teme

Zanima me, če ste pripravljeni opisati (ime psa/ice, starost, kratek opis okolja v katerem živi) ter njegove najbolj pozitivne in tudi kakšne negativne lastnosti.

Lp

Karakterne ali vizuelne?  ;D



cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4150 : 23 Januar 2011, 13:02:39
Pozdrav vsem, ni me bilo nekaj časa saj nisem bil v Slo..Sem pa videl da je bilo kar nekaj debate o kvaliteti psov pri nakupu in psov v nekaterih psarnah.Lahko povem iz izkušenj da, če hočeš zelo kvalitetnega psa, da je cena krepko preko 1000eur, to je spet odvisno v kateri državi kupuješ, seveda pa kod je rečeno ni sigurno da boš dobil to kar si hotel je pa res da bo ta pes bil verjetno dosti boljši od tistih, ki so dosti cenejši.Vendar pa o ceni voditi neke debate nime smisla, saj nekateri kupujejo za sebe, nekateri pa za nadalnjo vzrejo in od tega je odvisno koliko bo kateri posameznik dal denarja za psa.Ceneje ga boš lahko dobil, če boš lahko počakal  ;D, da kateri mladiček ostane v kakšni psarni, ker ni bilo dovolj kupcev, ne pa misliti da je zdaj ta pes zanič ker je ostal, to se lahko zgodi predvsem v bolj poznanih in večjih psarnah ,ki se ukvarjajo resno z vzrejo.Predvsem jih imaš v naših sosednjih državah saj one imajo vse po 20 psov in več v lastništvu.Obstaja pa tudi sistem solastništva če hočeš imeti zelo dobrega psa, saj ta sistem  koristijo vse psarne ,ki se resno ukvarjajo z vzrejo.   



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4151 : 23 Januar 2011, 13:29:02
Pozabljamo še na nekaj - dobre razstavne in vzrejne pse se v večini ne kupuje  stare 2 meseca in se jih ne izbira pri 4ih ali 6ih tednih ampak preeeeeecej kasneje ;) Ampak saj o tem smo tudi že govorili.




cane corso

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
Odgovori #4152 : 23 Januar 2011, 14:12:35
Delno je res je pa tudi da kolikor sem jaz lahko videl da vsak, ki je kupil razstavnega psa  ga je vzel do max.4 mesec kajti pri vsakem kvalitetnem leglu so ponavadi vsi mladički že rezervirani vnaprej. Pri večjih rejcih pa tisti psi ki ostanejo in dosežejo starost od 7 mesec. naprej grejo v solastništva vsaj do zdaj je bila takšna praksa, ker težko da bo kakšen rejec držal psa dlje od 5 mesecev pri sebi, to lahko le tisti kii imajo od 1-3 psa, kakšni bolj resni rejci pa težko zaradi prostora.   



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4153 : 23 Januar 2011, 14:15:50
Vzrediteljica iz Češke redko katerega mladiča iz zanjo perspektivne kombinacije, da od doma pred 7mim  ali 8mim mesecem, ker hoče zase zadržat najboljše. Doma obdrži več mladičev, ki se ji zdijo perspektivni, pri tej starosti obdrži zase kar se ji zdi vredno obdržat, ostalo proda. Pa tisti "ostali" ponavadi niso veliko slabši samo njej se ne zdijo "top".  ;) Ima pa prostor seveda, drugače imaš itak težko 10 ali več psov.



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #4154 : 23 Januar 2011, 20:15:33
cane corso -> ne piši svojih mnenj pa iskušenj ne nič (čeprav jih imaš verjetno veliko in to zelo koristnih!!!)...to pa zato ker boš zmeraj gledan postrani, postal boš črna ovca in žal ne boš imel prav na tej sekciji foruma! :D Sodeluj v odzadju in beri, to je pa to! :D Odprta mišljenja in komentarji niso zaželjeni...razen s strani določenih... :D In tudi če boš napisal karkoli, NIČ posebnega in POPOLNOMA NEVTRALNEGA, boš kajlan... ;) :D To si pa lahko že v par tvojih postih lahko videl... :D


L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4155 : 23 Januar 2011, 21:11:00
Karakterne ali vizuelne?  ;D

Karakterne lastnosti  ;)

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4156 : 24 Januar 2011, 07:39:41
Pozdrav.

No si nisem mislil, da bo moje pobožno iskanje pomoči na tem forumu sprožilo tako gorečo debato, da spominja skoraj na kreganje. Nikogar ne obsojam vsak ima svoje mnenje in prav, da je pove, ne dopade se pa mi, da nekdo s svojim prepričevanjem skuša nekoga drugega prepričati v svoj prav. Spoštuj mnenje, znanje in izkušnje vseh, ki kaj koristnega prispevajo na temo CC.
No kljub vsemu mi smo še vedno v iskanju ustreznega legla, sicer se izbor nekoliko oža pa vendar so vse karte še na mizi. To glede cene in vrednosti psa, naj raje vask pri sebi počisti, kaj in koliko naj bo njegovo razmerje cena/kvaliteta tako, da govoriti vnaprej kdo mora in za kolikšno ceno psa vzet nima smisla preveč razpredat. Dobro je pač vedet, da če ne želiš razstavnega psa je potem cena lahko precej nižja.
Sam bom izbral psa, ki mi bo glede na moje poznavanje in želje najbolj všeč, pa ne glede ali bo to 500 € ali pa 1000 € tako, da na koncu se bom sam odločil in tudi sam nosil posledice svoje odločitve. Seveda pa mi vsako vaše mnenje in izkušnja z različnimi psarnami in legli zelo pomaga, da vsaj malo uspem ločiti med dobrim in slabim.

Govora je dosti tudi o displaziji kolkov in ostalih boleznih, pa me zanima ali ta pasma kaj bolj zboleva,  kot ostale primerljive oziroma kako je z zdravjem pasme nasplošno. 

Pa še nekaj malo zares malce pa za hec: Pravijo da je pes karakterno zelo podoben lastniku in to je v veliko primerih kar res, potem me postaja kar malce strah saj opažam med temi debatami kar malce napetosti in če to primerjam s psi potem nisem več tako prepričan da je pasma CC prava izbira zame.  :-\

L.P.

Tomaž


Tudi mene bi zanimali podatki ki jih je navedel Alex (karakter vaših lastnih psov):



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4157 : 24 Januar 2011, 11:25:08
Karakterne lastnosti  ;)

Vidva itak vesta, ampak ok... :P

Brihta, 4 leta dopolnimo čez 3 tedne.
Zame je najbolj pozitivna lastnost to, da je nekofliktna tako z ljudmi kot drugimi psi. Če pride kakšen na obisk ima željo mu zlest v naročje in če je le možnost in obiskovalec pokaže da lahko, bo to tudi naredila  ::) Je zelo odprta do vseh, ki ji namenijo kanček pozornosti.  Če je več psov na kupu, pa tudi če mečemo njeno najljubšo žogo ali palico in se začne kakšno renčanje med psi, kdo jo bo imel se ona raje umakne in počaka, da "napad" mine. Veliko razmišlja in ocenjuje situacije.
Slaba lastnost je hm ne vem, mi smo se z vsemi sprijaznili oz. naštudirali sistem kako jih obrnemo v svoj prid  ;D Vem, pa da bi bilo marsikomu morda moteče reeeees veliko energije pri mladem psu, ker rabiš čas oz. pogruntat sistem kako jo potrošit. Brez boksa najbrž ne bi preživeli, ker se je z njim naučila in samokontrole in ni nam pojedla komplet stanovanja  ;D
Mogoče je malo "zaletava", ko je v nagonu prvih nekaj minut, da se energija sproti, takrat ne razmišlja veliko in če je nekaj na drugi strani stene in ona to ve, ne bo šla okoli ampak bo probala raje steno podret  ::)
Pa višek energije sprošča z lajanjem, ko je v konfliktu sama s sabo, ko išče rešitev, na sprehodu ali med delom.To je meni še najbolj moteče, ker ne maram, da se mi psi derejo za brez veze  >:( Ampak delamo tudi na tem.

Thor nič se sekirat, pes je na koncu točno tak kot ti  :P Pred časom sem vzrediteljici napisala, da vem zakaj jo je hotela prodat čim dlje, ker je malo nora  >:D Pa je rekla "Nina, Crazy people, get crazy dogs. Normal people get normal dogs"  :P In meni je vsak delček te njene norosti čisto všeč. :-*

Glede bolezni pa tako kot pri ostalih pasmah. Problem naše je, da je veliko psov še nepreslikanih - za HD še nekako, ED npr. pa  precej malo - premalo. In težko vidiš kaj psi nosijo zadaj. So pa še druge bolezni - epilepsija, srce, kot je omenila bonie tudi rakava obolenja. Niso nič bolj bolna pasma kot druge so pa podvrženi vsem boleznim katerim so podvržene ostale velike pasme.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4158 : 24 Januar 2011, 13:07:47
No, še opis mojega :)
Maddox vsak čas 14 mesecev. Jaz sem to pasmo opazila vsaj 5 let nazaj v eni knjigi. Na pogled mi je bil bomba ::) Potem sem malo iskala še podatke o karakterju in podobno. Najtežje pa se mi je blo odločiti kupiti ali ne kupiti zaradi tega ker smo doma že imeli psičko Bernko. Sedaj lahko rečem da mi ni nikoli bilo žal da sem se odločila za to pasmo. Jaz sem iskala samca, bilo pa mi je pomembno tudi to da je bil v leglu najbolj na easy in nedominanten, v glavnem bolj soft varijanto ::) . Zdaj lahko rečem da je bil zadetek v polno. Popolnoma se prilagaja, in ne zahteva non stop pozornosti. Ko smo doma je miren in če nimam časa, leži na kavču, ko pa grema ven pa se igra na polno in je poln energije. Posebaj uživa ko mu mečem aport in se cufama za njega. Za njega nisem nikoli uporabljala boxa ker ni bilo potrebe. Nikoli ni niti nič uničil, razen ko je bil mali je rad glodalal opeko na kaminu :D  No zdaj če mu je dolgčas uniči kako igračko zunaj, kako vedro ali časopisni papir. Notri pa nič.
Nikoli nisma imela problemov do drugih psov iz njegove strani. Če srečama katerega bi se on igral z njim, nikoli ni pokazal kaj drugega. Ima pa bolj grobo igro. Če ga drugi pes narenči, se malo umakne in čez čas zopet poizkuša.  Drugače pa je trmast in malo ljubosumen. Če naprimer cartam muco prileti on k meni in se mi hoče spravit v naročje. Prav tako ko božam Kajo ( psico ) se vrnine med naju. Do otrok ni nikoli kazal kakega ljubosumja. Trmo pa mislim z tem ko hočem da kaj naredi in če mu ne paše me gleda kot bebec in se sploh ne premakne :D Zunaj je dober čuvaj. Vedno opozori če kdo pride, in ni ga junaka kateri ga ne pozna da prišel k nam na dvorišče ( imamo ograjeno parcelo )sploh če sta oba psa skupaj. Tekmujeta kater bo bolj glasen :D Ko pa pridemo ven in da pride človek na parcelo je prvo nezaupljiv, hodi malo okoli in ga voha, ampak hitro mu že prinese igračo. Večina ljudu prestraši njegov videz. Edino kar me moti pri njem je da rad prdi in da se precej slini ::) Ampak to je pač del pasme
Vem da je še mlad, in da se lahko njegov odnos do drugih psov še spremeni, ampak jaz sem do sedaj z njegovim karakterjem res zadovoljna



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4159 : 25 Januar 2011, 10:17:42
Pozdrav.

Nici in Miško najlepša hvala za vajin opis vajinih ljubljenčkov. Oba opisa sta mi prišla izredno prav, tako, da sedaj vem zagotovo še malo več in bom to s pridom izkoristil. Vesel bi bil če bi se še kdo javil in na podoben način opisal karakter svojega psa, kar bi nam novincem zelo koristilo.

Lep pozdrav še naprej.

Tomaž



Sreda

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #4160 : 25 Januar 2011, 19:05:10
Bom še js nekaj besed napisala o naši Eli. Stara je dobrih 5 mesecev. Igriva in polna energije kot najbrž vsak drug mladič. Polna idej za neumnosti :)
Spi na kavču, vendar, če pustiš odprta vrata spalnice prav potiho uide na postlo pa točno ve, da ne sme. Ko jo prideš iskat, se naredi neumno in gleda stran kot da te ne vidi.
Do neznancev je precej nezaupliva. Ko ga enkrat spozna je ok. S psi se tudi dobro razume. Predvsem rada terorizira štirinožne obiskovalce, ki so manjši od nje :)
Na sprehodu skoz vohlja in opazuje. Najde vsako svinarijo. Sicer na sprehodu tega ne poje. Najbolj me pa moti, da poje listje, vejice in podobno, kar najde na vrtu. Ko se žogava (obožuje žogice) teče za žogico pa se umes spomni, da je tam na tleh list, spusti žogico in pomalca list potem pa prinese žogico nazaj.
Opazi vsakega, ki se preveč približa ograji, po potrebi ga tudi nalaja.
Kar se trme in izsiljevanaj tiče, je zelo dobra v tem. Sploh, ko je treba pojest brikete. Komaj jih povoha in gre stran. Potem pa pri mami cvili in se dela bogo, da je lačna. (Mislim, da mi ni treba govorit o tem kako mami vedno nasede, ampak sem jo že odvadila to delat.)
Všeč mi je, da pokaže, ko bi šla vn. Čeprav za lulat in za žoganje oz norenje po vrtu pokaže na enak način. Če ji slučajno zmanka vode pricvili iz kuhinje, enako je če je lačna.
Je zelo crkljiva, velikokrat je tudi med prebiranjem foruma pri meni v naročju. Sicer vedno težje, ker pridno raste, ampak zaenkrat se še da :)
Če notri preveč nori in se noče umirit, jo dam v box in točno ve, da mora bit notri dokler ji ne dovolim ven, pa ne zapiram vrat.
Skratka točno ve kaj lahko in kaj ne, ampak poskuša kje je meja oz če bi šla lahko čez.
Upam, da sem jo predstavila tako kot si si zamilil.




Custodi nos

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4161 : 25 Januar 2011, 19:07:00
Pozdrav svima!
Ja sam Nenad
vlasnik odgajivacnice Custodi nos FCI 4181

A evo i jednog psa mog odgoja
Fedora Custodi nos (Zar del rosso malpelo & Nikita)

JCH Serbia
CH Serbia
JCH Romania
CH Romania
CH Slovenia
Res. European Club winner
V1,CAC (intermedia class) European dog show 2010
Junior Club winner
Club winner!

Custodi nos
home of Champions!
www.canecorso.co.rs


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4162 : 25 Januar 2011, 19:51:48
Evo jaz sem postavil vprašanje, tako da še opis Larsa (upam, da sem zadel v polno pri opisu, drugače bo boljša polovica kaj popravila)

V pasmo se je najprej zaljubila ona (prej so za njo bolj kot ne obstajali samo novofoundlanci), videla sva jo kakšnih 5 ali 6let nazaj na razstavi. Potem sva začela iskati informacije, čakala, razmišljala,..

Skratka:

- Lars je star 9mesecev
- živi v stanovanju
- box uporabljamo
- so trenutki ko je izredno priden, zna pa pokazati tudi svojo trmo in skuša uveljavljati svojo voljo
- voljo je skušal uveljavljati najbolj nekje okrog 5 meseca, sedaj je veliko veliko boljše okrog tega, če kdaj kaj preveč poskuša se tudi zelo hitro umiri (ampak mora pač probati)
- izredno je navezen na naju in najbližje domače
 - zaenkrat je zelo skrcljan tudi do tujcev (98%), je pa na določene že začel reagirati bolj pozorno in malo bolj ostro (tako, da sproti delamo na tem)
- je izredno ljubosumen
- uničil ni veliko stvari, ampak kakšna se vseeno najde
 - je čadalje večji čuvaj (tudi tu ga učimo, kdaj je potreba da se oglasi in kdaj malo pretirava)
- glede igrivosti oz. agilnosti pa je tako, so trenutki ki brez problema lenari kakšno popoldan,... so pa tudi trenutki, ki je zelo eksploziven in poln energije (nekaj takega sva tudi iskala glede karakterne lastnosti), da je agilen in živahen ampak ne 24ur
- zelo rad se vozi z avtom
 - praktično povsod naju spremlja
- noben dan z njim ni dolgčas in nikoli nama ni bilo žal, da sva se končno odločila zanj
- je pa zelo požrešen
- največji problem je požrešnost (tudi na sprehodih bi požrl vse tudi po tleh), ne sicer vedno ampak občasno pa je to velik problem
- če potegnem črto nad vsem, zame je fantastičen in nezamenljiv

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4163 : 25 Januar 2011, 19:56:41
Pozdrav svima!
Ja sam Nenad
vlasnik odgajivacnice Custodi nos FCI 4181

A evo i jednog psa mog odgoja
Fedora Custodi nos (Zar del rosso malpelo & Nikita)

JCH Serbia
CH Serbia
JCH Romania
CH Romania
CH Slovenia
Res. European Club winner
V1,CAC (intermedia class) European dog show 2010
Junior Club winner
Club winner!


Pozdravljen,

Lep pes, kakšna pa je višina in kilaža? Po sliki sodeč zgleda kar "nabit"

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Custodi nos

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4164 : 25 Januar 2011, 23:03:51
Citiraj
Pozdravljen,

Lep pes, kakšna pa je višina in kilaža? Po sliki sodeč zgleda kar "nabit"

Lp

Hvala Alex

Fedora je stara 22 meseca
visoka je 62 cm
teska je 47 kg

Custodi nos
home of Champions!
www.canecorso.co.rs


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4165 : 25 Januar 2011, 23:58:05
Pozdravljen Nenad
Lepa je Fedora in všeč mi je njen brat Fabian :)



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4166 : 26 Januar 2011, 07:16:45
Pozdrav.

Sreda in Alex hvala tudi vama dvema za opise vajinih nadobudnežev. No kar sem do sedaj razbral med vrsticami je da so CC-ji zelo inteligentni občasno trmasti ter zelo navezani na gospodarja oziroma družino. Čuvajska služba jim tudi ni tuja ostalo, pa so že značilnosti odraščajočih mladičkov. Malce sem vseeno presenečen nad crkljivostjo vaših psov saj to ni bil značaj pasme na njenem začetku. Zgleda, da so rejci in vzreditelji naredili dober korak v tej smeri in s selekcijo ustvarili modernega ljubljenčka.

Lep pozdrav.

Tomaž



Custodi nos

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #4167 : 26 Januar 2011, 22:15:10
Citiraj
Pozdravljen Nenad
Lepa je Fedora in všeč mi je njen brat Fabian Smiley

Hvala Misko!

Evo i njegova slika
Fabiana Custodi nos

Custodi nos
home of Champions!
www.canecorso.co.rs


TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4168 : 27 Januar 2011, 08:17:05
Pozdrav.

Nenad pohvale za tvoje pse. Tudi Ivan Grozni je iz vaše vzreje in moram pohvalit, da je res lep. Sem ga videl v Ljubljani kjer ga je imel Miha na razstavi in sem prav užival v njegovi družbi.
Nekaj me zanima glede vzreje oziroma poimenovanje posameznega legla. Na podlagi česa se določa imena. Na netu opažam nazive pod naprimer ''F'' leglo, ''M'' leglo, ''N''leglo ... potem so imena vseh mladičkov začnejo z isto črko. Zanima me kako je s temi oznakami in kako se jih določi  oziroma po kakšnem kriteriju/pravilu so legla poimenujejo?

L.P.

Tomaž   



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4169 : 27 Januar 2011, 08:38:16
Pozdrav.

Nenad pohvale za tvoje pse. Tudi Ivan Grozni je iz vaše vzreje in moram pohvalit, da je res lep. Sem ga videl v Ljubljani kjer ga je imel Miha na razstavi in sem prav užival v njegovi družbi.
Nekaj me zanima glede vzreje oziroma poimenovanje posameznega legla. Na podlagi česa se določa imena. Na netu opažam nazive pod naprimer ''F'' leglo, ''M'' leglo, ''N''leglo ... potem so imena vseh mladičkov začnejo z isto črko. Zanima me kako je s temi oznakami in kako se jih določi  oziroma po kakšnem kriteriju/pravilu so legla poimenujejo?

L.P.

Tomaž   

V slo. po nobenem. Pač vzreditelj se sam odloči na katero črko bodo mladiči in se morajo potem vsa imena tistega legla začeti na to črko. V Franaciji imajo določeno črko na določeno leto in so vsa legla skotena v tistem letu na isto črko, na Nizozemskem npr. pa je vseeno lahko so tudi mladiči iz istega legla na različne črke. Odvisno od države pač, se mi zdi pa da jih ima večina ta naš sistem ko se pač sami odločijo na katero črko bo. ;) Nekateri gredo po vrsti prvo leglo je A, drugo B, itd. Drugi pa izbirajo čisto po kakšnem drugem "ključu".