Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462850

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4230 : 09 Marec 2011, 20:09:26
A ma kdo kakšno info glede tega oglasa-predvsem zakaj se oddajajo/prodajajo.

http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/cane-corso-par-simbolicna-cena--oglas1273556072

lp,

Ker so nehali z vzrejo. Ne grejo v promet. To so te ki so imeli takrat ko si imela ti leglo in mi,  nerodovniško leglo 13 mladičev se mi zdi. So se usmerili na manjše pasme, ker je večji dobiček ;)



Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #4231 : 10 Marec 2011, 08:23:52
Thanx Nina! Ti si pa res vseved. Jaz sem že pozabla ;)
Za ostalo pa... sploh ne vem al je za komentirat :( Upam, da pridejo v dobre roke.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4232 : 10 Marec 2011, 08:26:22
A ma kdo kakšno info glede tega oglasa-predvsem zakaj se oddajajo/prodajajo.

http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/cane-corso-par-simbolicna-cena--oglas1273556072

lp,
sej piše zakaj  8). Spet en model, ki je mislil, da se obogati z vzrejo in spoznal da ni glih tako  ::)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #4233 : 10 Marec 2011, 08:29:42
 :D :D Včiri ni al sm pa jaz bla že napol slepa zvečer  :-[

Pa zdej se sam še samička prodaja. Očitno je samček že šel.  ::) kot da bi bili v trgovini...zaradi opustitve programa ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4234 : 10 Marec 2011, 08:33:33
Ne ne to oni malo mešano. En dan je objavljena samica, en dan samec en dan oba skupaj ;) Kar bo šlo prej. Mimogrede samico menjajo tudi za mladiča oz. pač po sistemu da bi se ta samica parila - s tem samcem najbrž  ::) oni bi pa potem eno samičko vzeli iz legla. Ne vem sicer zakaj če pa ne bodo več vzrejali te pasme, ker je prevelika in zasede preveč prostora. Ampak ok.  ::)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4235 : 10 Marec 2011, 09:16:59
Mogoče preveč zasede prostora, ko se ji izteka plemenska vrednost zaradi staranja , al pa ni ostala breja po zadnji paritvi in opuščajo vzrejo samo s to samico ...

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4236 : 10 Marec 2011, 09:46:51
Mogoče preveč zasede prostora, ko se ji izteka plemenska vrednost zaradi staranja , al pa ni ostala breja po zadnji paritvi in opuščajo vzrejo samo s to samico ...

Ja očitno  ::)
Tisti ki spremljate ste najbrž par mesecev nazaj zasledili oglas za formentino psico, ki se je tudi prodajala... gre za isto lastnico.
Ta samec je bil pa dolgo na voljo za paritve, ampak očitno tudi v tem ni denarja ::)



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4237 : 10 Marec 2011, 11:31:45
Ja res žalostno vse skupaj. Potem pa še v oglasu napišejo da je prijazen , ubogljiv in ima rad otroke... . Glede na to da jih obravnavajo kot material potem dvomim da je to res.
Zanima pa me nekaj kako se ti CC-ji prilagodijo na novo okolje in nove lastnike. Če prebiram karakterje te pasme so namreč zelo navezani na lastnika in njihovo družino tako da si ne predstavljam kako lahko to prenesejo brez kakih posledic.

L.P.

Tomaž



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4238 : 10 Marec 2011, 12:17:01
vsak pes se z lahkoto navadi na boljše. In v sceni tega oglasa ni zaznat,da bi meli bit psi, tam kjer so do zdaj, na koga navezani

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4239 : 10 Marec 2011, 12:59:15
Pri šteparjih navadno nimajo bogvekaj. In če pridejo v dom, kjer imajo redne sprehode, nego, igro z lastnikom, se jih kaj uči in nagrajuje (pes se rad počuti koristnega in je rad zaposlen)...Pozabijo na tak,šteparski dom precej hitro.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4240 : 21 Marec 2011, 19:51:07
Kdo bo koga? :P




bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4241 : 21 Marec 2011, 23:49:14
Naša norica...

Se vaši tudi tako igrajo s priboljški?



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #4242 : 21 Marec 2011, 23:59:43
Moja se!! Ko dovolj zgrize kako kost. Tako kot z želodi. Da  usta, skače, in ga vrže v zrak, potem pa gleda kam pade... Pade pa marsikam ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4243 : 22 Marec 2011, 10:34:55
Kaj je dobra!

Take afne gunca moja NO mix ko najde kako igračo hihi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4244 : 22 Marec 2011, 10:40:52
Naša norica...

Se vaši tudi tako igrajo s priboljški?


 :D :D :D Kaj je dobra!
Naša se nič ne igra. Požre vse as soon as possible, če se predolgo valja okoli ji drugi ukradejo ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4245 : 26 Marec 2011, 18:59:10
V četrtek in včeraj smo bili na obisku v Rimu pri della ruralis gens. Upamo, da je bila pot uspešna in se nas je vrnilo nekaj več ;D

Malo slikc:
Giasone


Stara 5,5 mesecev


Paaaapi :-*




In Brihtk







miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4246 : 26 Marec 2011, 22:42:57
Hej Ninci, super :)
Upam da je bilo upešno!



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4247 : 27 Marec 2011, 09:31:45
Čestitke, upajmo da je uspelo in bo vse super in v najlepšem redu.

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #4248 : 27 Marec 2011, 14:36:47
Meni je pa prav žal, ker tej pasmi ni dovoljeno pri nas delati celotnega IPO programa  :( , v tečaju imamo namreč samca, ki je prav talent za poslušnost, pa super plen ima, se vidi že v igri z lastnikom. Ko jih gledam, so mi konstitucijsko precej podobni rottijem in mislim, da bi jih bilo vredno uvrstiti med delovne pasme. Ali pa lobirati pri
KZS, da se jih izvzame iz liste pasem, ki naj ne bi delale obrambe.


PeCi

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4249 : 27 Marec 2011, 17:23:43
Urška, se popolnima strinjam s teboj. Res mi ni jasno, po kakšnih kriterijih so korsote uvrstil med nevarne pasme, ampak če stroka tak pravi, potem bo že neki na tem :D
Ampak važn da se Meekotu lepo godi, pa da je taka pojava od psa :P

Takle pa zgleda ta naš talent;

pa grema nekam no :)


ok, akcija bo :o


poziranje na sprehodu 8)


vse bom zgrizu :D


nizek prelet :)


počasi zmanjkuje sape


dost imam ;D


kriza :D

lp,



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4250 : 27 Marec 2011, 18:09:17
Če si kdo želi videt kako delajo tam kjer lahko delajo, je maja na Madžarskem organizirano prvenstvo, tekmovalo se bo po programih BH, IPO 1, 2 in 3

Kopiram vabilo če koga zanima:

"Hello !

 

we would like to invite you from 06-08. May 2011 to Janossomorja in Hungary, to the first event of „Working Cane Corso Championship”.

 

Classes to enter:

BH

IPO1 a , b, c & IPO2, IPO3

 

With this event we want to show the tradition and functionality of the Cane Corso. It should cling togheter the people which like to work with their CC.

I hope this is the first step and next championships will follow in other countries and it will be a progression from year to year.

It’s a great chance to meet with friends, other Kennels and other working fanciers and of course to quit new friendships.

There will be participators from Slovakia, Austria, Italy, Hungary, Germany and Poland.

Also the SACC was informed from us and Luigi Di Rienzo promissed to come, one of the figurants will be Federico Pongelli.

 

We await you here in Hungary and together we can move the Cane Corso in the right spotlight.

 

Thanks for your attention to this letter and we wait for your answer. Soon the Homepage for this event will be ready with the exact agenda, you can find it here:

http://ccchampionship.mindenkilapja.hu/#/html/23174440/render/home

"



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4251 : 27 Marec 2011, 20:42:35
Lepo da vsi uživate eni tako, drugi drugače.

Evo slikica naše "trme" ima trenutke ko je ful pozoren, drugič pa ne upošteva skoraj nič. Tako, da nam ne preostane drugega kot da dalamo in delamo ter se trudimo (še kakšni dve leti  :-\)





Lep pozdrav vsem

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4252 : 27 Marec 2011, 20:48:21
Lepo da vsi uživate eni tako, drugi drugače.

Evo slikica naše "trme" ima trenutke ko je ful pozoren, drugič pa ne upošteva skoraj nič. Tako, da nam ne preostane drugega kot da dalamo in delamo ter se trudimo (še kakšni dve leti  :-\)


Sej bo. A veš kako pravjo "vse mine če ne z leti pa s tableti" :D




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4253 : 27 Marec 2011, 22:26:33
Evo še nas malo :)



Tule smo pa malo "kao" vadli stojo  :D



Aja, pa če ima kdo idejo kako ga odvadit markirat na vsaki meter fasade bi bila zelo vesela ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4254 : 27 Marec 2011, 22:35:06
Pes na fasado, rože, avtomobile, kolesa, motorje nima kaj scat. Jaz bi se tako zadrla, da bi me cela vas slišala.  >:D Če ne bi dojel, bi ga ob priliki, ko bi bila dvolj blizu in bi pes dvignill taco, da poščije fasado-zgrabla in nagnala na prostor do preklica. (pri meni je to vsaj 5min).

Na sprehodu pa na štrik in poleg, pa tudi nima kaj markirat na vsak kandelaber in drevo.  :P

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4255 : 27 Marec 2011, 22:47:32
Čara jaz vem da pes nima kaj scat, samo on ne ve :D  Saj ko sem blizu in če ga vidim takoj ve da ni prav in spusti taco, samo ko me ni vedno zraven. Si bo treba čas vzeti pa cel dan stati z njim zunaj. Na sprehodih pa teh težav nimama, je naša hiša zadnja v vrsti in od nas naprej so samo travniki in polja, tako da tam nimama problemov. Je pa res grdo, ker naše ciprese so spodaj že šisto rjave in fasada je poscana na vsaki meter :-X  Mi moj vedno reče da nikoli več psa, samo še psico, vedno ko mu avto poščije. hahaha ;D



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4256 : 27 Marec 2011, 23:05:41
Alex, naša je enaka... V šoli in na sprehodih je super, najbolj priden pes daleč naokrog, doma pa  >:D
In ko kaj pojamram, mi vsi govorijo, kaj mi te je, ker Rozi je taka super psička...
Rozi bi moral imeti nekdo, ki bi nekaj delal z njo, ker bi bila za to super, jaz pa trenutno nisem v taki situaciji, ona pa ima ful ful preveč energije... In potem poskuša našo pozrnost pridobiti tako, da pač dela, kar ne sme... In tega ni in ni konca... In skozi se samo kregamo na njo... Eh, včasih mi je je prav žal...

No, pa še nekaj naših novih fotk...








LP, d.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4257 : 28 Marec 2011, 12:39:58
Čara jaz vem da pes nima kaj scat, samo on ne ve :D  Saj ko sem blizu in če ga vidim takoj ve da ni prav in spusti taco, samo ko me ni vedno zraven. Si bo treba čas vzeti pa cel dan stati z njim zunaj. Na sprehodih pa teh težav nimama, je naša hiša zadnja v vrsti in od nas naprej so samo travniki in polja, tako da tam nimama problemov. Je pa res grdo, ker naše ciprese so spodaj že šisto rjave in fasada je poscana na vsaki meter :-X  Mi moj vedno reče da nikoli več psa, samo še psico, vedno ko mu avto poščije. hahaha ;D

Bo verjetno bolj efektivno, če se skriješ in si v zasedi s kakim ne pretežkim predmetom in mu ga zabrišeš, ko se odloči markirat kjer ne bi smel-nekajkrat bo še sgurno poskusil, potem pa bi mu lahko kliknilo, da ga ti vedno vidiš, čeprav on tebe ne. Upam no, da ni taka svojeglava trma, da bi še vseeno vztrajal.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Domino

  • *
    • Prispevkov: 432
    • Točke: 0
Odgovori #4258 : 29 Marec 2011, 14:51:39
Pozdravljeni vsi skupaj!

Nina čestitke! Ko smo bili mi v tistih koncih tam dol me je samo skrbelo, da pot ne bo predolga in preveč stresna za našo pesjanarko-pa ni bla  ;)
Tako da-itak da bo   :)

Urška, tudi meni je ful žal kar se tiče dovoljenja  :-\ mislim, da bi jih bilo kar nekaj zelo uspešnih.

Meeko  :-* :-* :-* :-*

Čara ha ha ha sam tako je imaš prav ;)
Bo verjetno bolj efektivno, če se skriješ in si v zasedi s kakim ne pretežkim predmetom in mu ga zabrišeš, ko se odloči markirat kjer ne bi smel-nekajkrat bo še sgurno poskusil, potem pa bi mu lahko kliknilo, da ga ti vedno vidiš, čeprav on tebe ne. Upam no, da ni taka svojeglava trma, da bi še vseeno vztrajal.

Miško-sam vztrajat je treba če se res želiš znebit tega "problema". Aaaa Maddox uživač ti  :-* :-*

Bonie tale tvoja je pa res ena elegantna dolgonogica  :)
Alex sej bo  :D kot ti je Nina napisala  :D :D

Uživejte!



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4259 : 29 Marec 2011, 20:29:20
Da se še me malo javimo...Blu in Lucy sta se preselili z mano na primorsko, za konec tedna pa nas je obiskal Nitor...slike povedo kako so 3 nori CC-ji vživali in noreli :P :P :P

http://www.facebook.com/?ref=home#!/album.php?fbid=10150129226684687&id=596384686&aid=291569

Ninci čestitke za paritev, držimo pesti, da je bila uspešna.
Rozi, Lars, Madox, Meeko.. :-* :-* :-*
Rozi je pa res ena dolgonoga lepotička...

Lp