Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463032

bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4320 : 20 April 2011, 12:22:27
Tthor, čestitke!

Oče od moje Bonie je bil tudi Kratosz, super lep pes s super karakterjem. Tak karakter je imela tudi Bonie. Tako da če ima Telly vsaj malo tega karakterja, je ne boš pozabil do konca življenja :)



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4321 : 20 April 2011, 15:10:34
Pozdrav.

Bonie hvala za čestitke, verjamem da bo Telly pustila večen pečat v našem življenju. Upam tudi, da bo zdrava in brez kakih problemov.
Je pa že pridno obrezala nekaj vrtic in okrasno grmičevje. Je že kar nadobudna in hitro kako ušpiči.
 Zanimivo kar pa nisem pričakoval je to da je kljub rosnim 2,5 meseca zelo pogumna in se nobenega psa ne boji tudi če je dost večji od nje. Če jo kateri prevreveč oblaja ali podobno najprej opozorilno zarenči, naslednja stopnja je lajež če pa tudi to ne pomaga pa seldi 3 stopnja, da se zažene v neposlušneža. Bomo poskušali počasi odpraviti to hibo. No včeraj je prestala prvo uro v mali šoli in sem bil   zadovoljen z njenim obnašanjem , malce manj pa s svojim pristopom a se bomo izboljšali.

L.P.

Tomaž



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4322 : 25 April 2011, 15:01:14
Hi,

Čestitke Tomažu za novo pridobite, novo cc kepico Telly.

Danes naš mali praznuje prvi rojstni dan  ;D
  :)



Lp,

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4323 : 25 April 2011, 19:25:09
Uvaaa že eno leto!! Lars vse najboljše, pa ubogaj šefa  (oba!)  :P

Na zadnji sliki izgleda full mrcina, se res že dolgo nismo videli ;D



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4324 : 25 April 2011, 20:35:47
Uvaaa že eno leto!! Lars vse najboljše, pa ubogaj šefa  (oba!)  :P

Na zadnji sliki izgleda full mrcina, se res že dolgo nismo videli ;D

Hvala. Šefa se trudita, napredek je kar opazen - še dve leti pa bo  ;) Drugače pa mali kar lepo raste in se razvija  ;)

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4325 : 28 April 2011, 10:06:28
Malo z zamudo ampak vseeno Larsu vse najboljše... :-* :-*


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4326 : 28 April 2011, 18:17:40
Larsu čestitke tudi od mene :) Čeprav z zamudo..
Res gre hitro čas, se mi zdi da mojega komaj zdaj puberteta daje :P



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4327 : 01 Maj 2011, 21:11:48
Orka Ocean Bubble Sangue Magnifica, 10 mesecev





Lucy and Blu



Lp


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4328 : 01 Maj 2011, 22:12:28
Simpatične  ;D

Katera je zmagala / katera je bolj trmasta  ;D

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4329 : 01 Maj 2011, 22:56:21
Lars, čestitke tudi od nas.
Mi smo tudi pihnili prvo svečko :P






Teqila, Lucy je pa prava baba :o Koliko ima kaj kil?

LP, d.




Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4330 : 02 Maj 2011, 11:00:25
Čestitke  ;D

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4331 : 02 Maj 2011, 11:40:13
Ja Lucy je en tak super hiperaktiven nagajivi CC (v pozitivnem smislu) >:D >:D...uff pojma nimam kolk kil ima mislim da okol 40. Je pa mela pri 8 mescih že 42kg ampak smo jo imeli na dieti in prišli na 39 kg. Je pa celo leglo konkretno, če bo po mami bo kar težka saj njena mama tehta skoraj 56 kg ampak je pa tudi višja. :o :o :o
Rozi je pa taka elegantna gospodična mi je všeč.
Alex: Pri borbah z igračami je pa čist odvisno katera zmaga včasih Blu spet drugič Lucy...Lars se full lepo razvija...


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4332 : 02 Maj 2011, 11:44:30
Kolko kil ima pa Rozi?


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4333 : 02 Maj 2011, 20:42:06
Vse najboljše za 1. roj.dan Roziki ;D
Lucy je pa res prava baba, se vidi da je SM pes :D
Bo treba počasi zopet kako srečanje naresti, da se nadivjajo.



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4334 : 02 Maj 2011, 21:57:43
Teqila, ko sem Rozi nazadnje vagala je imela 37 kg, tako da mogoče jih pa že tudi ima kakih 40. Čeprav po slikah zgleda Lucy dosti močnejša...



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4335 : 02 Maj 2011, 22:00:01
Alex, Miško: Hvala.

Za srečanje pa sem tudi jaz takoj, ker me prav zanima, kako bi se Rozi obnesla...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4336 : 02 Maj 2011, 22:05:16
Čestitke za prvo svečko tudi Rozi :-* :-*



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4337 : 02 Maj 2011, 22:11:09
Ja za srečanje se bi lahko spet zmenl ja, nebi blo slabo...
bonie sej lahko da ima Lucy že več kil ker res vsak teden dobiva na mišični masi samo je že nisem tehtala kak mesec in pol, je pa Rozi tudi višja od Lucy, vsaj na slikah izgleda visoka...


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4338 : 02 Maj 2011, 23:25:09
Teqila: Rozi mogoče na slikah zgleda ful visoka, ker je taka prekla, ampak ni ful visoka. Ni nizka, ampak tudi ful visoka ne. Bonie je bila recimo višja.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4339 : 03 Maj 2011, 17:22:11
Bonnie, glede srečanja se lahko tudi midve kdaj dobima. Se mi zdi da nismo tako daleč narazen. Jaz sem iz okolice Slov. Bistrice :)



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4340 : 04 Maj 2011, 07:27:55
Pozdrav.

Ja še enkrat hvala za čestitke. Ja naša Tely se iz kepice kar hitro spreminja v zverino. Se trudimo z njo v mali šoli za enkrat je kar pridna. Seveda pa bi se rada predvsem igrala tako, da ko je na vrvici in bi se rada zdivjala po poligonu spominja že na podivjanega knja s svojim poskakovanjem in norenjem. Poskušamo jo čimbolj zaposliti da se ne spomni kake neumnosti. Še vedno pa sem presenečen kako hitro raste in kdor jo vidi vsakih teden dni ( npr inštruktorji v šoli) pravi joj kako je zrasla.

No vsem veliko užitka z vašimi ljubljenčki mi se imamo odlično.

L.P.

Tomaž

P.S. Ja slike, ki sem jih obljubil kar nočejo in nočejo nastati, a upam, da se kmalu najde založeni fotoaparat, da vam lahko pokažem našo lepotičko.




TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4341 : 04 Maj 2011, 09:16:08
Še nekaj me zanima. Glede na vaše izkušnje s CC-ji, katero hrano vi uporabljate za pravilni razvoj vašega psa. Sam še nekoliko eksperimentiram in ne vem za kaj bi se odločil. Vzreditelj mi je svetoval, da naj hrana nebi vsebovala več kot 26% beljakovin in do 14% maščob. Začel sem z Eukanubo ker pač druge tisti moment nisem dobil, potem poskusil Artemis sedaj pa imam Flatazor. Seveda vse hrane za mladiče večjih pasem. Za enkrat še z nobeno ni bilo kakih težav s prebavo ali čem podobnim.  Kot prebiram ocene o pasjih hranah je visoko rangirana hrana Orijen samo ta vsebuje bistveno več beljakovin 34%+ seveda odvisno od tipa, pa me zanima kako bi taka sestava vplivala na mojo Tely. Kaj mi torej vi priporočate glede na vaše dolgoletne izkušnje? Naj še povem da moja ni kaka pretirana požrešnica in nad briketi ni ekstremno navdušena.

Hvala za vaše mnenje.

L.P.

Tomaž



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4342 : 04 Maj 2011, 10:35:59
Zdravo,

Jaz sem ga hranila z Orijenom puppy kar precej dolgo. Čez 1 leto starosti. Zdaj je na Acani.
Po Orijenu je res da mu ni šlo nič v špeh, je dobil lepe mišice. Po drugi strani pa je imel včasih bolj mehko blato in prdel je kot strela ::) ::)
Ampak to še sedaj, ni važno katera hrano je :D In tudi moj ni pretirano navdušen nad briketi, nobenimi, ampak poje pa ko je lačen.

lp



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4343 : 04 Maj 2011, 15:18:33
Hvala za izkušnje Miško. Mogoče bo še Ninci dodala kaj glede na to da pri njih ponujajo zelo kvalitetne produkte pa še izkušena lastnica CCja je. Zanima me če želim preiti na Orijen je bolje da začnem mešati postopoma malo sedanjih in malo Orijen in nato zadevo počasi prehajam na močnejše da se kuža navadi. Saj veste za svoje ljubljence želimo le najboljše in najbolj kvalitetno tako da vsak predlog in izkušnja dobrodošla.

L.P.

Tomaž
 



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4344 : 04 Maj 2011, 21:23:08
Miško, lahko bi se res zmenili za eno srečanje.... Mi smo sicer iz Maribora, ampak smo dosti naokrog, tako da ti samo javi kje in kdaj, pa pridemo :)

TThor, Orijen je ful močno beljakovinska hrana, kot da bi pes jedel samo meso. To bi kao naj bilo najbližje temu, kar so včasih psi jedli v naravi... Samo treba je vedeti, da psi že dolgo ne živijo v naravi, tako da enim paše, enim ne. Rozi recimo ne paše, dobi takoj drisko, medtem ko je Bonie vedno najbolj pasalo jesti samo meso (takrat Orijena še ni bilo pri nas). Tako da odvisno je od psa do psa. Mi smo zdaj že ful dolgo na Healthy Paws, ki ji zgleda še najbolj odgovarja (kot mladič je imela neko alergijo, tako da smo kar nekaj hrane poskusili).



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4345 : 04 Maj 2011, 21:52:47
TThor glede Orijena bodi kar previden, ker kot je rekla že bonie ne paše vsakemu. Pri nas ga je samo Blu in ji odgovarja nikoli nobene driske po njem in ima lep čvrst kakec in glede na to kako je izbirčna ga celo je, medtem ko ga Lucy sploh ne preneša in ima po njem full drisko zato je trenutno na Acani, ki ji odgovarja sicer pa za njo ni problema saj je čisto vse. Tako, da imamo dve skrajnosti eno, ki je super suha izbirčna in smo veseli če karkoli poje in drugo, ki jo moramo pazit da se ne zredi saj je stalno lačna in je čisto vse. :P :P :P


TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4346 : 05 Maj 2011, 07:25:47
Pozdrav.

Ja pri psih je zgleda ravno tako kot pri ljudeh enim paše eno drugim drugo. No sam sem malce prebiral stran, ki jo je objavil eden od uporabnikov na tem forumu in pač ker naši Tely želim le najbolje sem pač pogledoval po hrani, ki je najbolje oziroma najvišje rangirana (6*) in med njimi je tudi Orijen, ki jo lahko dobim pri mojem trgovcu. Bom pač poizkusil kako se bo izkazalo, do sedaj z nobeno od naštetih briketiranih hran ni imela kakih težav ( Eukanuba, Artemis, Acana, Flatazor) mislim, da so predvsem slednje tri vse precej kvalitetne hrane, tako, da verjetno ne morem kaj dosti zgrešiti z njihovo uporabo.

Lep pozdrav.

Tomaž



Sreda

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #4347 : 06 Maj 2011, 21:25:06
Mi smo imeli najprej Orijen pa ga ni hotela jest, potem sem ji kupila Acano, je tudi ni marala pa še zelo mehko blato, večkrat tudi driska. Sedaj imava Mera dog, kakec je ok samo v trebušček grejo bolj slabo :) Poje jih ravno toliko kot je nujno pa še to hodi sam ponoč jest. Čez dan jih poje za 2 pesti. Ima pa zelo rada vse drugo kar niso briketi. Če ji zmešam z rižem ali polento, to poje briketi pa ostanejo. Zdaj ji ponavadi brikete z jogutom polijem, potem jih malo več poje.
Skratka če ti je brikete si lahko kar vesel :)



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4348 : 07 Maj 2011, 21:16:18
Mi smo imeli najprej tudi Orijen, sedaj je Artemis.

Drugače pa sva bila ravnokar na tehtnici. Naš mali ima 47,4kg in eni pravijo "da je suh kot glista".

Lp,
Vsem

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4349 : 09 Maj 2011, 21:11:32
No, če se pa nebo noben slike iz razstave prilepil, bom pa jaz iz današnjega sprehoda :P
krt :D

tule sem ga zmotla med kopanjem



lp