Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463064

Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4350 : 09 Maj 2011, 21:55:00
Madox je vse lepši in lepši..pravi maneken... :-*
Nekaj slik s CACIB MARIBOR (7.5.2011)
Prijavljeni so bili 4 CC-ji, spoznali pa smo tudi Rozi

Abel Don Guard-Puppy class: Very promising 

Kirdag's Tiepida-Puppy class: Very promising, Puppy BOB

York-Open class: Exellent 1, CAC, CACIB, BOB

Orka Ocean Bubble Sangue Magnifica-Junior Class: Excellent 1, Junior winner and Junior BOB

Rozi

Malo pa smo se tudi igrali York and Blu

Lp


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4351 : 09 Maj 2011, 22:04:36
Čestitke vsem, posebaj pa Lucy ;D
Mi je žal da nisem šla, pa sem misla iti.  Čudno da ni blo nobenega prijavljenega v nedeljo.



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4352 : 10 Maj 2011, 20:17:36
Pozdrav.

Evo našo Telmo Kratosz.

L.P.

Tomaž



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4353 : 10 Maj 2011, 20:44:06
O, pa si jo le pokazal ;D
krasna :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4354 : 10 Maj 2011, 21:18:56
Tthor končno slikca :)

Brihta 47. dan - še vedno lahko malo šibamo okoli, kljub velikemu trebuhu >:D






Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4355 : 10 Maj 2011, 21:37:46
TThor končno vidimo tudi Telly :P :PLušna, so mi všeč njene temne oči :-*
Sta pa v sorodu z mojo Blu... :P :P


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4356 : 10 Maj 2011, 21:42:29
Brihta izgleda super, sploh se ji ne vidi, da nosi mladiče :P :P :P


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4357 : 12 Maj 2011, 22:58:02
Brihta manekenka  ;) ostali mate pa tud super zverine,rastejo k konopla  :P
Nitor se pa tud vsak dan lepše obnaša, in prov uživa v novi "bajti"  ;D...







ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4358 : 13 Maj 2011, 20:47:04
Brihta manekenka  ;) ostali mate pa tud super zverine,rastejo k konopla  :P
Nitor se pa tud vsak dan lepše obnaša, in prov uživa v novi "bajti"  ;D...


 :D :D Ja si vidu danes kaka manekenka je - kot da bi sod požrla >:D
Nitor je pa čisti fotr 8)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4359 : 14 Maj 2011, 21:49:54
Cheeky







ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4360 : 17 Maj 2011, 19:41:27
Še en teden nas loči do podmladka :o Smo že nestrpni in napeto odštevamo dneve. Brihta pa rahlo naveličana tega, da se kotali okoli in komaj pride dlje kot do konca ulice ::)




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4361 : 17 Maj 2011, 20:04:02
Kakšen komad!  :o :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4362 : 17 Maj 2011, 21:20:46
wooo kašna bonka  :o :o ..če sem jih zanč prov naštel jih bo 11  :P ;)
srečno!
lp



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4363 : 17 Maj 2011, 21:58:47
Še malo :)
Revica, ji nisem nič fouš :P :P

Evo še nas malo..
Tako hodi k sosedu žicat če lahko pride kolega malo ven :P

In ko seveda pride  se začnejo dirke, pri katerih se Kaja raje varno odstrani..





tule so že baterije na low  :D







TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4364 : 18 Maj 2011, 11:31:57
Ninci tudi z moje strani vso srečo Brihti, pa seveda naj bo veliko veselja pri hiši z zdravimi in lepimi mladički. Ja Brihta še malo potrpi, pa bo kmalu dosti lepše.

Pri nas, pa se gobarska rast še ni zaustavila, naša Telma je res neverjetna, no večina vas je tega pri CC že verjetno vajena zame, pa je to nekaj resnično novega saj je to prvi CC v moji družini. Kaj naj še  rečem je precej pridna, mislim, oziroma upam, da je vrtičkarska opravila dala na stran. (''obrezala'' je kar vse vrtice pa tudi kako drevesce je lepo cepila tako, da srčno upam, da je sedaj sezona obrezovanja mimo) No verjetno je k temu ''obrezovanju'' pripomoglo tudi menjanje zobkov sedaj se mi zdi, da so skoraj vsi novi že zunaj mogoče, da še kakšen manjka a glavnina je . V malošolskih klopeh je zelo pridna, jaz pa sem malo manj priden, vsaj tako pravi inštruktorica :-[.  Je kot, da nekaj ne bi šlo skupaj, raste v lepo mišično gmoto, ki pa ji še vedno poveljujejo precej otročji možgančki, da je včasih že prav smešna s svojo nerodnostjo pri igri.

Lep pozdrav vsem in veliko lepih trenutkov.

Tomaž




Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4365 : 18 Maj 2011, 20:35:38
Držimo pesti za Brihto  :)

Madox pa zgleda da obvlada, vse od žicanja soseda, norenja in praznenja baterij.  ;)


Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4366 : 20 Maj 2011, 19:07:43
Ninci tudi z moje strani vso srečo Brihti, pa seveda naj bo veliko veselja pri hiši z zdravimi in lepimi mladički. Ja Brihta še malo potrpi, pa bo kmalu dosti lepše.

Pri nas, pa se gobarska rast še ni zaustavila, naša Telma je res neverjetna, no večina vas je tega pri CC že verjetno vajena zame, pa je to nekaj resnično novega saj je to prvi CC v moji družini. Kaj naj še  rečem je precej pridna, mislim, oziroma upam, da je vrtičkarska opravila dala na stran. (''obrezala'' je kar vse vrtice pa tudi kako drevesce je lepo cepila tako, da srčno upam, da je sedaj sezona obrezovanja mimo) No verjetno je k temu ''obrezovanju'' pripomoglo tudi menjanje zobkov sedaj se mi zdi, da so skoraj vsi novi že zunaj mogoče, da še kakšen manjka a glavnina je . V malošolskih klopeh je zelo pridna, jaz pa sem malo manj priden, vsaj tako pravi inštruktorica :-[.  Je kot, da nekaj ne bi šlo skupaj, raste v lepo mišično gmoto, ki pa ji še vedno poveljujejo precej otročji možgančki, da je včasih že prav smešna s svojo nerodnostjo pri igri.

Lep pozdrav vsem in veliko lepih trenutkov.

Tomaž



 :D :D Gobarska rast se je komaj začela ;) Zdaj šele prihaja tisto najhujše obdobje - tako glede rasti kot obnašanja. Tudi mali angelčki se znajo v času pubertete spremeniti v hudičke, ampak če boš zdaj zagrabil in bil res strikten, bo tudi potem v hudičkastem obdobju lažje  8) Drugače pa veš ena dobra primerjava obstaja kakšen je karakter corsota - moškemu mora ženska vedno predstavit stvar tako, da se mu zdi, da je bila ta krasna ideja njegova :P in enako je s corsoti. Če se jim zdi, da so si to, da nekaj delajo spomnili oni bodo delali z velikim veseljem, čim jih začneš na silo prepričevat v to, da je to treba delat se uprejo z vsemi štirimi  ;D

Miško ni kej zlatko in corso je očitno povsod perfektna kombinacija :D

Pa še en luštn video - nekoč in danes : http://www.youtube.com/watch?v=7AkRZC64TIM  ;)

Lp, nina




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4367 : 20 Maj 2011, 22:47:04
Ja, zlatkoti in corsoti pašejo skupaj. To sta najboljša kolega in ko začneta divjati se je najbolje skriti :D Ni prijetno če se zaleti v tebe, ker bučmana sploh ne gledata kje laufata.
Ninci, dober video si dala. Sem gledala parkrat in morem priznati da so mi večina bolj všeč psi po 1990. Naprimer Aliot Di Ortonare iz 1970 mi sploh ne sede, potem od 1975 naprej so mi pa že bolj všeč. Sploh Dauno in Basir. In potem dalje... Cloto, Ciro, Yurak in naš atek Bazo seveda  :D pa seveda kup drugih, no večina vsi :P
Pri vas pa še malo pa bo veselo :) Držim pesti da bo vse tako kot je treba in se že veselim slikic 8 malčkov  :P



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4368 : 23 Maj 2011, 21:58:04



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4369 : 24 Maj 2011, 08:49:54
Pozdrav.

No sedaj se pa moram prav malce pohvaliti, da ste mi s tem posnetkom polepšali dan, veliko psov s posnetkov je namreč prav od vzreditelja moje Telme (Kratosz kennel). Na to, da je to delovna linija CC me je opozorila že Ninci. Gospod Laszlo, ki je lastnik te psarne je tudi tisti pravi ljubitelj te pasme in ob prevzemu Telme sem videl, da se prav težko loči od nje.  Veliko časa pa posveča prav dresuri CC in ima ogromno znanja in pa seveda zelo dobro poznavanje narave CC-jev.

L.P.

Tomaž



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4370 : 24 Maj 2011, 16:58:32
Tomaž sej me ni treba vikat  ;)

Ja to je bilo svetovno prvenstvo za corsote v več disciplinah (poslušnost, obramba, sledenje...) kjer se res vidi da ta pasma dela z užitkom, sploh IPO jim čist sede, ampak na žalost je ponekod  prepovedan za "nevarne" pasme! Mislim da je clo ta psarna organizirala to prvenstvo in tudi nebo zadnje...tko da imate zdej eno leto časa da trenirate svoje zverinice  :P

Tomaž vse lepo in prav kar se psarne tiče, ampak v velikih primerih so delovni psi z močnim nagonom po plenu lahko tudi zelo problematični če se jih ne lotiš pravilno...je velik lažje živet z psom ki imate ta nagon že skoraj "zabrisan" kot večina razstavnih in t.i. kavč psov...veliko sreče vam želim z vzgojo in dresuro vaše Telme  ;)

pa še ena poletna... :P






lp



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4371 : 24 Maj 2011, 22:11:18

v velikih primerih so delovni psi z močnim nagonom po plenu lahko tudi zelo problematični če se jih ne lotiš pravilno...je velik lažje živet z psom ki imate ta nagon že skoraj "zabrisan" kot večina razstavnih in t.i. kavč psov...


Sem hotela tudi jaz to reči... živi primer je naša Rozi...

Aja, pa še to: nisem vedela, da imamo pri CC-jih že 2 liniji: razstavno in delovno  ;) No, različnih vizulanih linij imamo cel kup, samo da bi pa določena linija bila prav delovna, o tem pa zaenkrat še ne moremo govoriti...tudi pri Kratoszu nimajo vsi psi ustreznega drivea...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4372 : 24 Maj 2011, 22:43:30
Sem hotela tudi jaz to reči... živi primer je naša Rozi...

Aja, pa še to: nisem vedela, da imamo pri CC-jih že 2 liniji: razstavno in delovno  ;) No, različnih vizulanih linij imamo cel kup, samo da bi pa določena linija bila prav delovna, o tem pa zaenkrat še ne moremo govoriti...tudi pri Kratoszu nimajo vsi psi ustreznega drivea...

Se mi zdi, da bosta dve liniji čezdalje bolj opazni. Danes morda še nista toliko ampak vse bolj gre vzreja v eno ali drugo stran. Seveda pa nimajo vsi ustreznega nagona, kot tudi vsi skoteni v "razstavnih" leglih niso bodoči razstavni prvaki ;)



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4373 : 25 Maj 2011, 07:24:46
Pozdrav.

Ti posnetki so pravi dokaz da je lahko CC odličen službeni pes samo z vzgojo je treba pravilno pristopit in kot je napisl jurij psi to počnejo z veseljem in se jim prav vidi, da pri tem uživajo.

Moja ocena oziroma pojmovanje delovna linija ni bila mišljena toliko na to, da je to selektivno delano pač pa bolj z vidika, da v omenjeni psarni veliko truda usmerjajo v dresuro in šolanje. Po mojem tu ni kake genetske selekcije pri kateri bi bil povdarek na delovnih sposobnostih. Nekateri pač izberejo psa za razstave drugi za delo, tako, da pomojem tu ni kaj preveč za razločevat. Osebno pa imam raje to vejo ''delovnih'' psov ker mi pač salonarji ne sedejo preveč saj na psa gledam kot na celoto to pomeni da mora biti karakterno po pasmi in pa seveda tudi vizuelno. Pri razstavnih se pač izbira predvsem na vizuelne predispozicije in se po mojem tiste karakterne posebnosti nekako zanemarja. Pes je zame še vedno pes in če je kdaj ves popacan od blata ali pa nekaj podobnega mi zaradi tega nebo čisto nič manj pri srcu. Pes mora pač izgledati kot pes ne pa kot kaka načičkana, odišavljena in pa z raznimi sprejčki nafilana zverinica, ki zna hoditi kot kak maneken.
To je pač moje osebno prepričanje da ne bo zamere.

L.P.

Tomaž



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4374 : 26 Maj 2011, 10:17:43
Evo pa jih imamo 9 malih štrukljev :-* No dejansko niso tako mali, ker imajo v povprečju kar 680g, luštni pa vsi za pojest  :-* Brihta je dobro splanirala tako da imamo lepo razmerje spolov 5 punc in 4 fante.










sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #4375 : 26 Maj 2011, 11:31:43
Čestitke! :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4376 : 26 Maj 2011, 15:17:38
Eno malo obvestilo- o tem sva se zadnjič pogovarjala z Juretom, da na CACIB Bled oba dneva sodi isti sodnik, kar nekako ni logično zaradi šampionatov. Iz strani KZS informacija, da gre za napako, ki jo bodo popravili tako da mirno lahko prijavite oba dneva. Čas za prijave je do 31.5. ;)



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4377 : 26 Maj 2011, 17:35:02
Joj kaka lušna mala biba :-* Čestitke še enkrat.

Jurij, na take dneve kot je pa ta teden sem pa Nitorju fauš da ima bazen :D Gre sam plavat ali rabi malo "pomoči" ?



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4378 : 26 Maj 2011, 20:41:48
Evo pa jih imamo 9 malih štrukljev :-* No dejansko niso tako mali, ker imajo v povprečju kar 680g, luštni pa vsi za pojest  :-* Brihta je dobro splanirala tako da imamo lepo razmerje spolov 5 punc in 4 fante.




Hi, najprej čestitke mami Brihti  :) lepo je splanirala.  :D




Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4379 : 26 Maj 2011, 20:45:33
Še enkrat čestitke Ninci za 9 malih kepic!!! :-* :-*
Jure moje mnenje o Nitorju že itak veš..sam :-* :-* :-*
Psa si vsak kupi zase, potem pa ga pač ima ali za delovnega psa, razstavnega oz kavc psa. To je pač odločitev posameznika. Niso pa vsi psi razstavni psi tako kot tudi niso vsi psi delovni. Ampak to je moje mišlenje. So pa tudi razstavni psi psi vsaj pri nas je tako, ker če se naši Lucy-ki zazdi da bi se ona mal povalala po kaki travi ali blatu se pač povalja in mi ji tega ne prepreči četudi imamo naslednji dan razstavo!!In ravno prejšnji vikend dan pred razstavo v Varaždinu se mi je povala v mrhovini in se šla ohladit v neko smrdečo mlakužo. Pa kaj saj je pes in tud vodo imamo doma, da jo umijemo!! :P :P :P :P
Sem pa danes, ko sem šla k veterinarju iskat ampule spoznala 3 mesečnega simpatičnega in živahnega Thora, ki prihaja iz italjanske psarne dell'Antico Cerberus.

Lp Kaja