Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463069

jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4380 : 26 Maj 2011, 22:00:33
UUU Nina veš kok me matra ena fletkana  :P..bi mojga mal u red spravla  :-[ drgač pa še enkrat vam želim veliko veselja z mladci in da vsi dobijo dobre lastnike!

Ja Nitor že najde način da "pade" v vodo :D...nič pa na silo, da ne dobi kake negativne izkušnje, najbolje da je zraven pes ko mu ja voda zakon in mu pokaže da je qul..tako kot midva sedaj  opogumljava  "pusy" dogs  :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4381 : 27 Maj 2011, 19:35:30
UUU Nina veš kok me matra ena fletkana  :P..bi mojga mal u red spravla  :-[ drgač pa še enkrat vam želim veliko veselja z mladci in da vsi dobijo dobre lastnike!


 ;D ;D Ali bi pa onedva tebe  >:D :P

Drugače pa kar se tiče razstav - upam da corso še ni salonski pes :-[ Je pa problem drugje in sicer, da psi, ki se veliko razstavljajo in so v rokah "profesionalnih" vzrediteljev, ponavadi tudi živijo v psarnah kjer je 20+ psov, kjer se z njimi nihče ne ukvarja nič več kot toliko, da so primerni se za pokazat na kakšni razstavi. Psice so pa bolj kot ne mašine za rojevanje, ker je treba z nečim teh 20+ psov tudi nafutrat. Potem gre pa stvar tako, da imaš samca, ki doseže zavidljive rezultate, če je le možno je kakšen mednarodni šampion, še bolje če kaj doseže na evropski ali svetovni, z njim popariš svoje psice, zaradi imena, ki si ga je ustvaril samec pa se hitro dvigne cena  tako tvojih mladičev kot skočnine za samca :P En tak dober pokazatelj kako pomembne so danes razstave je ko določen pes osvoji naziv svetovnega ali evropskega prvaka in kar naenkrat je napovedanih cel kup legel s tem samcem ::) Včasih se vprašam, če si med enim in drugim skokom sploh spočije  >:D ::)

Lp, nina




Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4382 : 30 Maj 2011, 14:02:10
Par slikic našega ta malega.

Najprej norenje po travniku, dobesedno se zapodi kot kosilnica in s polnim šusom "kosi" travo pred seboj


s polnim "šusom" na odpoklic  :o


dobro preveri preprogo


pozer  ;)


p.s.: ponovno čestitke Brihti  ;D in seveda vsem ostalim, veliko lepih trenutkov z malimi kepicami  :P

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


Sreda

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #4383 : 30 Maj 2011, 15:50:25
Kok je že zrastu, pa tak cuker :) Na zadnji slikci zgleda zlo zamišljen :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4384 : 30 Maj 2011, 19:23:49
Larsovi hvala :-* Vidim, da mrcina pridno raste ;)

Nas je pa obiskala naša "mala" nizozemka - Nina :-*  :-*
Pozerka...




skupaj z mamo



tooolk zmatrana



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4385 : 30 Maj 2011, 19:35:22
Krasna pupa! Ful mi je všeč njena glava in na sploh izraz!  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #4386 : 30 Maj 2011, 19:37:21
Nekaj bi vprašala. A sta Nina in Lars kakih različnih vzrejnih linij al samo fotke mal varajo corsovskega aberveznika? Se ne spoznam na corsote in se mi na teh zadnjih fotkah zdita ful drugačne konstrukcije v glavo, gobec.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4387 : 30 Maj 2011, 19:39:44
miskica dobro opazuješ. Corsoti so si glede na linije precej različni  ;)

andreja tudi meni. Je najboljša možna izboljšava Brihte  :D



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #4388 : 30 Maj 2011, 19:42:14
Aha, hvala za odgovor. A so te linije kako "poimenovane" (kot npr. pri labradorcu, kjer če rečeš delovna linija ali pa razstavna linija, je jasno, kaj dobiš) al je izgled pač odvisen od vzreditelja do vzreditelja? Je razlika samo v npr. obliki glave al tudi še čem (teža, plečna višina,...)?



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4389 : 30 Maj 2011, 20:33:17
Ninci vašim mladim gredo pa same pohvale, res so se lepo razvil, en je lepši k drug oz ena lepša od druge.. :P :P :-* :-*
Opa Lars je pa tud že cel mladenič-super! :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4390 : 30 Maj 2011, 20:37:00
Aha, hvala za odgovor. A so te linije kako "poimenovane" (kot npr. pri labradorcu, kjer če rečeš delovna linija ali pa razstavna linija, je jasno, kaj dobiš) al je izgled pač odvisen od vzreditelja do vzreditelja? Je razlika samo v npr. obliki glave al tudi še čem (teža, plečna višina,...)?

Linije so poimenovane glede na krvno linijo, tako da ni tako jasne razlike kot pri labradorcih imajo pa vseeno te linije določene značilnosti po katerih so znane oz. se jih najlažje prepozna . So pa največje razlike sigurno v glavi... nekatere so boj bokseraške, druge bullmastifske,...
En primer, ki sem ga dala že pred časom, pa ne bo nič narobe če bo še enkrat... vse naj bi bile glave corsotov... žal gre precej vzreje v levo spodnjo glavo, ki zame osebno definitivno ni glava kot bi jo moral corso imet  ::)


Teqila hvala ;) A bodo kakšne slike od včeraj? :P





jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4391 : 30 Maj 2011, 22:25:32
Nekaj bi vprašala. A sta Nina in Lars kakih različnih vzrejnih linij al samo fotke mal varajo corsovskega aberveznika? Se ne spoznam na corsote in se mi na teh zadnjih fotkah zdita ful drugačne konstrukcije v glavo, gobec.

Je treba vedeti da Larsa še čaka, drugo obdobje v njegovem razvoju..sedaj se bo poba naredu v desca  ;)
Nina je tud  ornk baba, lepo grajena   :)

hehe tale je pa res ta lev  ;)

Naj še pohvalim mojega Nitorja, ki se  je kar na svoj prvi dan v "junior" klubu , za svoj rojstni dan 9 mesecv, okitil z JBOB, PRM, odlično , od sodnika, ki naj bi bil, kar dober poznavalec pasme (Siniša Cujan) v zelo domači konkurenci  ;)
 super smo se mel, čeprav smo bli eni mal zmatrani od, prekomernega navijanja za barco  :P mes que un club  :-* :-*







andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4392 : 30 Maj 2011, 23:25:25
miskica dobro opazuješ. Corsoti so si glede na linije precej različni  ;)

andreja tudi meni. Je najboljša možna izboljšava Brihte  :D

Veš, da sem mela iste misli. Ful dobro kombinacojo sta mela. Me prav zanima kaj bo ratalo iz te :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4393 : 30 Maj 2011, 23:33:29
Čestitke Nitorju. :)
Sem pa jaz mislila enako napisat kot Jure da Corso dolgo odrašča in se dela. Lušten je Lars. Moj obvlada podobne manevre :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4394 : 31 Maj 2011, 07:23:04
 ;D ;D Seveda je Lars star komaj eno leto, pa tudi Nina se bo še spreminjala, ker nima še niti dve leti, pa tudi kot slikanja itd. Ampak miskica je opazila razlike med določenimi psi, marsikdo jih sploh ne in so kot je ona rekla "aberveznikom" vsi enaki, pa čeprav so razlike med nekaterimi ogromne  ;) In nekatere se vidijo že pri 2 meseca starih mladičih - pobrskajte malo za slikami mladičev recimo Del Rosso malpelo ali pa Degli Elmi pri enakih starostih ::) Ni na mojem zelniku zraslo da so kot mladiči precej bolj luštni DRM, ker so taki luštni mali medvedki z ogromnimi glavami, kot Elmijevi ki so kot mladiči "aberveznikom" čisto "neatraktivni".
In če pobrskate nazaj na mojo prvo objavo tele montaže štirih glav boste videli, da je nekaterim ta leva spodnja bila čisto ok in bi jo razpoznali kot glavo corsota.








Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4395 : 31 Maj 2011, 08:40:54
Mislim, da se bodo teli tamladi vsi še spremenil..Je pa razlika očitna med določenimi psi zelo. Še sama sem rekla, da mi je všeč glava levo spodaj ampak danes bi rekla, da mi je ta ista glava najmanj všeč.
Ninci slikce pa bodo ja...si bom danes vzela čas..


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4396 : 31 Maj 2011, 19:13:07
Spregledala tole  :-[

Citiraj
Sem pa danes, ko sem šla k veterinarju iskat ampule spoznala 3 mesečnega simpatičnega in živahnega Thora, ki prihaja iz italjanske psarne dell'Antico Cerberus.


 :o  Me prav zanima kakšno številko smo že dosegli - ne samo vpisanih ampak vseh corsotov v slo. Se mi zdi, da nas je že full.  :) No sicer pa se je tudi populacija slo. v zadnjih dveh mesecih povečala za 19, brez uvoženih  :D






TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4397 : 01 Junij 2011, 07:37:05
Pozdrav.

Kar se števila CC-jev tiče se po mojem številka tistih ki so registrirani pri vurs-u vrti okrog 90 seveda brez zadnjih legel in pa seveda kakega uvoza v zadnjem mesecu. Ko sem bil pri veterinarju mislim da sem ''nehote'' slišal da jih je nekje 83 registriranih to pa je bilo dober mesec dni nazaj. Tako da se število kar lepo povečuje.

L.P.

Tomaž



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4398 : 01 Junij 2011, 07:49:45
Pozdrav.

Kar se števila CC-jev tiče se po mojem številka tistih ki so registrirani pri vurs-u vrti okrog 90 seveda brez zadnjih legel in pa seveda kakega uvoza v zadnjem mesecu. Ko sem bil pri veterinarju mislim da sem ''nehote'' slišal da jih je nekje 83 registriranih to pa je bilo dober mesec dni nazaj. Tako da se število kar lepo povečuje.

L.P.

Tomaž

Aha. Naša recimo niti ni vodena kot cane corso. 4 leta nazaj ko smo jo vpisovali te pasme niso našli v registru in je vodena kot mešanec  ;) Je pa kot 28-a vpisana v slovensko rodovno knjigo.  Če gledam glede na naše prejšnje leglo, koliko mladičev je bilo skotenih še vmes + nekaj uvoženih vpisanih, bomo zdaj najbrž nekje pri 100-tki v SLR-ju + še tisti ki so uvoženi pa jih nikoli niso vpisali v SLR.

TThor, a bo ša kakšna slikca male pošastke?  ;)



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4399 : 01 Junij 2011, 10:36:07
Pozdrav.

Se razume, da je ta številka samo tista uradna zavedena v registru Vursa tako, da je sigurno še kak CC, ki je nepravilno zaveden ali pa sploh ne saj je ta pasma še precej nepoznana in to celo pri veterinarjih. No če me kdo vpraša kaj je naža Telma za ena pasma in jim odgovorim, da je to Cane Corso me malo čudno gledajo, pa jim potem moram povedati od kje izhaja , čemu je približno podobna in katera pasma ji je najbližje v sorodstvu tako, da verjamem, da je tudi kak veterinar ne pozna in je bila v preteklosti še toliko bolj problematična za vpis v register. Za primer naj povem da ko je imela žena pred časom neke opravke z veterinarjem in je malce navrgla da bomo v kratkem dobili psa in ko je na vprašanje katera pasma pa bo odgovorila  da bo to CC je veterinar priznal, da te pasme ne pozna in hitel gledat na en plakat v ordinaciji kjer je na slikah večina pasem psov a CC ni bilo med njimi tako da je bil odgovor moje ženke '' ja na tistem plakatu pa ga ni'' To je še eno pričanje da gre za dokaj novo pasmo kar se tiče uradnega priznanja pasme in verjamem da je na kaki starejši publikaciji sploh še ni navedene.
No podatki z Vursa bi pa morali biti dokaj točni saj je sicer lastnik ki psa še ni cepil v prekršku in dvomim da se je s tem za igrat.

Ninci ja za slike sem pa bolj lesen in se moram res potrudit in dobesedno zbrati za kako fotoseanso. Kot pa sem že v prvih postih napisal sem še ves raztrešen zaradi selitve tako, da je fotoaparat in slikanje čisto v pozabi saj imam ogromno drugih malenkosti, ki jih dnevno opravljam na naši hiški. Se bom pa potrudil in ob prvem sprehodu s sabo vzel še fotoaparat, pa da vam pokažem našo navihano ''črnico''.

Pozdrav vsem tebi Ninci pa seveda veliko užitka z malimi kepicami, ki pa kmalu ne bodo več tako male.

L.P.

Tomaž



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4400 : 01 Junij 2011, 11:26:40
"No podatki z Vursa bi pa morali biti dokaj točni saj je sicer lastnik ki psa še ni cepil v prekršku in dvomim da se je s tem za igrat."

Sej tudi če je pes cepljen, čipiran in ima potni list, še vedno ni registriran pri VURS! Registracija psa nima veze z obiskom veterinarja!

Folku pa itak ni jasno, ko jim poveš cane corso...kane kva?!?!  :o ja men se sploh več neda razlagat, da o previdnosti ko vidijo Nitorja, sploh ne govorim, in da si marsikdo ko vidi mojega psa, naredi prvi vtis kot najbolj nevarna, krvoločna pasma  :D :D :o ;) v resnici pa  :-*...
Sem mel pa včeraj prijetno srečanje vaških "čenč"..pripelje nasproti gospa na kolesu, in že na 20m stopi dol in se dere naj ga držim in oh in sploh (itak je bil na povodcu), in v tistem trenutku iz druge strani pripelje sosed,in se ustavi pri meni da bi počohal nitorja...gospa je skoraj izpahnila čeljust ko je videla koko je sosed pristopil do psa in ga božal...nakar gospa pravi "a se ga nič ne bojite, poglejta kakšna zverina je,takih sploh nebi smeli dovoliti"...pa ji gospod odvrne "ta pes je v celi vasi najbolj skuliran in nenevaren za pse kot za ljudi"  :) naj še povem da je gospa lastnica zlatega prinašalca, ki se ga še sama boji, in pes je res napadalen...itak k je pa "tastara" čist histerična sam da vidi psa ..jao jao kdo vse ma dons lahk pse ane

Bolje imeti psa ki izgleda nevaren,  kot pa psa, ki izgleda oh in sploh, ko pa prideš blizu ti pa pokaže zobe...

Kakšne pa imate vi izkušnje z sprehajalci, kakšne zanimive dogodivščine ko so imeli bližnje srečanje z vašimi mrcinami? Je pa res, da reakcija na kupiranega tudi slučajno ni enaka tistim z ušesi  8) ;)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4401 : 01 Junij 2011, 12:56:10
Bolje imeti psa ki izgleda nevaren,  kot pa psa, ki izgleda oh in sploh, ko pa prideš blizu ti pa pokaže zobe...


Maš eno malo več mira :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4402 : 01 Junij 2011, 14:01:17
Maš eno malo več mira :P

To pa drži kot pribito  ;)



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4403 : 01 Junij 2011, 14:28:03
"No podatki z Vursa bi pa morali biti dokaj točni saj je sicer lastnik ki psa še ni cepil v prekršku in dvomim da se je s tem za igrat."

Sej tudi če je pes cepljen, čipiran in ima potni list, še vedno ni registriran pri VURS! Registracija psa nima veze z obiskom veterinarja!


Sicer ne poznam vseh predpisov in prakse a kolikor je meni znano je cepljenje proti steklini obvezno in vsako cepljenje je tudi zavedeno v centralnem registru, ki ga vodi Vurs. Če pa pes nikoli ni bil cepljen tudi ni v registru Vursa. Vsaj pri nas je tako, da ko je pes enkrat cepljen npr proti steklini, je istočasno vnešen v register in imajo veterinarji ter vet. inšpekcija vpogled v stanje oziroma ali je bil pes pravočasno ( cca 1xletno cepljen proti steklini ali ne) Sicer lahko sledi kazen, je pa zato potrebno psa, ki je poginil odjaviti sicer je lahko še vedno voden v registru in lahko privede do sitnosti. Primer moji starši imajo psa N.O. in ko sem Telmo prvič peljal k veterinarju je ta po mojem priimku oziroma ko sem se predstavil povprašal kako pa je z nemškim ovčarjem ker, da mu bo v kratkem poteklo obdobje za cepljenje in ga bo potrebno pripeljat po cepivo proti steklini.
 Drugo pa je seveda rodovna knjiga pri kinološki zvezi Slovenije, ki pa ni obvezujoča in zavisi od vsakega posameznika ali bo psa registriral tudi tam ali ne.
Kar se mojih izkušenj z mimoidočimi tiče za enkrat ni bilo nobenih težav je pa res, da je Telma še sorazmerno majhna in zaradi tega ljubka, karakterno pa bi se itak rada pri vsakem crkljala samo, da ji ta nekdo malce namigne na to. Verjetno je samčki malce več težav ker imajo bolj izraženo dominanco a moram reči, da sem kljub temu presenečen nad odzivom Telme do ostalih živali saj zaenkrat ne kaže nobene agresivnosti, prej bi rekel da izraža željo po igri, pa naj gre za ostale pse, mačke ali še kaj drugega. Se pa vidi, da je to pasma, ki je nagnjena k varovanju lastnika in lastnine in je zelo pozorna na okolico tako, da jo pritegne čisto vsak zvok in se takoj postavi v pozornost.
Zavedam pa se, da bodo z velikostjo prišli tudi neprijetni pripetljaji s srečevanj z mimoidočimi. Je pa tudi res da je obnašanje psa popolno zrcalo duševnega stanja lastnika tako, da pes samo potencirano izraža stanje lastnika. Za to bi lahko trdili v primeru kot ga navaja Jurij saj neuravnotežena gospa svojo bojazljivost in ''napadalnost'' nezavedno prenaša na obnašanje psa. Stanje, ko ni sposobna nadvaladati lastnega psa pa samo kaže na nezrelost- nesposobnost take osebe in taka nikakor nima pogojev, ki so potrebni za lastnico psa. Tu povsem velja rek takšen gospodar takšen pes.

Drugače pa imam tudi sam raje situacijo ko imajo ljudje kanček strahu pri srečevanu s psom, na koncu jim vsekakor povem in pokažem, da moj pes ni nevaren in da je pravo nasprotje videza, je pa zaradi  strahospoštovanja njihov pristop do psa in obratno dosti lažje obvladljiv kot pa v primeru kakega puhastega ljubkega psička na katerega se posebej otroci spravljajo brez strahu, kar je včasih za psa precej travmatično, saj se lahko počuti ogroženo ko se takoj z razprtimi rokami nadenj spravijo neznanci.

Pa še bi lahko razpredali o stanju v družbi in odnosih.

L.P.

Tomaž



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4404 : 01 Junij 2011, 17:34:06
Se popolnoma strinjam z Jurij-em. Naš sicer nima kupiranih ušes, a je na splošno strah in trepet, sploh v zadjnem času ko intenzivno pridobiva na širini in je kar nekaj še zrasel, kaj šele bo  ;) ko bo do konca izoblikovan oz. odrasel. Za ljudi, ki ga ne poznajo je strah in trepet že na daleč, posebaj če se kdaj še oglasi. Naprimer, če pridemo v kakšen park in ga damo iz avta, je na povodcu, vidi gužvo in veliko drugih psov (tako na daleč, na 30-50metrov), in se vsi psi začnejo dreti, naš mirno molči in jih samo malo prečekira, čez kašno minuto pa dvakrat zalaja, takrat nastane splošna panika (če se pomaknemo v njihovo smer). Vidiš ljudi, ki tudi odrasle zlate prinašalce dvigajo v naročje, male "pudlje" skrivajo pod jopice na hitro pakirajo stvari v avte in zapuščajo kraj "groznega" dogajanja.

Za tiste, ki ga poznajo pa je najbolj razvajen pes, zadnjič je lajal na natakarja v eni pizzeriji in to ne iz jeze, ampak ker ga je nehal čohat  ;)

Lp,
Vsem

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4405 : 03 Junij 2011, 00:11:18
Ninci, čestitke za male kepice. Vsi so taki cukri...  :-* :-* :-*

Glede št. CC-jev: po mojem jih je že kar več kot 100... Vsaj v MB-ju jih je v zadnjem času OGROMNO. Pripeljanih od vsepovsod in to pri lastnikih, ki jih ne razstavljajo, niti ne vpisujejo v SLO rod. knjigo. In med njimi jih je veliko problematičnih in popadljivih oz. vsaj pri tukajšnjih veterinarjih so CC-ji na ZELO ZELO slabem glasu. Tako da ni vse tako lepo, kot radi tukaj na forumu pišemo... In mladič je eno, drugo pa je odrasel pes... Meni takšna hitra rast CC-jev ni ničkaj všeč. Če pomislim, da je bila Bonie pred cca. 7 leti vpisana v SLO rod. kot 8 ali 9, se ne spomnim točno, danes pa je že poplava CC-jev...

Glede odzivov drugih ljudi: CC-je velik močan pes, ki bo itak vedno "najbolj grozen pes daleč naokoli", tako da glede tega tako sploh ni smiselno razpravljati z nikomer...

Glede tega, da je "obnašanje psa popolno zrcalo duševnega stanja lastnika" pa sem mogoče včasih tudi jaz tako razmišljala, ampak danes pa več ne. Sem bila včasih ful idealistična glede tega, kako, da je pes, takšen kot ga vzgojiš itd. Pa ni čisto 100% tako. Zelo veliko pes prinese s sabo od vzreditelja, pa tudi gensko, in nekaterih stvari ne moreš 100% spremeniti kot bi sam želel... Sama sem imela vedno najboljskulirane pse daleč naokoli... dokler ni prišla Rozi... Pri Bonie recimo niti ovratnice nisem rabila, kaj šele povodca. Lahko sem jo samo pustila na ležalniku sredi nabito polne plaže in sem vedela, da bo tam tudi ostala, pa bilo kaj se bo dogajalo naokrog. Ponavadi je bila prava plažna atrakcija, s katero so se hoteli vsi slikati. In to kljub njenim 60kg! Rozi pa je čisto druga pesem... Pa zdaj je že zelo skulirana proti temu, kakršna je bila. Si pa znam zelo dobro predstavljati, kaj bi nastalo iz nje, če bi pristala pri napačnem lastniku...

LP, d.




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4406 : 03 Junij 2011, 08:31:04
Lepo napisano!  :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4407 : 03 Junij 2011, 09:23:12
Bonie - podpis. In hvala res so luštne ne več tako male bubice :-*

Tako kot raste popularnost tako pada kvaliteta ::) Veliko je na hitro kupljenih mladičev "neznanega" porekla, uvozijo se  stari  tudi samo 5 tednov, ampak cena je pa samo 400€. Ker idiot, pa da za psa več, a ne ::) Sem ravno zdaj slišala, ko kličejo za naše mladiče, ja da če dajo pa tolk denarja hočejo imet pa vsaj tako barvo kot so si jo zamislili. Očitno nakup po principu avtomobila - doplačam 200€ pa bo metalik  :P Ampak če kaj tolaži dejstvo je očitno tako povsod, kamor se obrneš.  :(
Na bolhi je pa nenormalno povečanje kombinacij "bandog" s corsoti, kar naenkrat imamo bodrojc X corso, kanarc X corso, pa vse psice so začuda rodovniške ::)

Kar se pa vzgoje, obnašanja itd. tiče jaz vedno vsakemu povem - malo za šalo malo za res, da je prva tri leta življenja s corsom garanje, če hočeš imet potem mir.  ;D








Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4408 : 03 Junij 2011, 09:45:57
Bonie tudi jaz se podpišem pod tvojo izjavo!!! In mislim, da je kupavanje CC-ja cel projekt! O kvaliteti in značaju pa o zdravstvene stanju psa pa raje ne izgubljam besed! Tud sama sem spoznala par lastnikov CC-jev v Sloveniji, ki imago agresivnega CC-ja ali psa, ki sploh ni podoben CC-ju, poznam tudi enega, ki je kupil CC-ja za par sto evrov in mu je poginil pri osmih mesecih zaradi dedne bolezni! Na žalost pa je tudi vse preveč plašnih CC-jev in tak primer je Blu sedaj je že sicer veliko bolje ampak vseeno! :-[ :-[ :'( :'(

Ninci tamali so lušni za pojest :-* :-* :-*


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4409 : 03 Junij 2011, 11:08:08
Ja se tud jest strinjam z zgoraj napisanim Bonie...in mislim da je vedno večja loterija dobit mladiča, ki bo ustrezal standardom, bo dobrega zdravja in pa da bo gensko zadovoljeval lastnikove želje oz. karakterno stabilnega psa!

Evo Nina danes v novicah zopet žalostna zgodba, into ravno o psih katere si omenjala...bandog, mešanec med cane corso in pitbulom, pogrizel otroka do smrti...itak v ameriki  :(, sicer pa mi nismo več daleč za njimi!