Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462947

vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #330 : 24 Maj 2006, 09:15:41
Tole pa vaju čaka poleg mize, ko prosi za hrano in se mu cedijo sline (čeprav so v trenutku slikanja ravno padle dol... ::))


Težko se opreš temu prosečemu pogledu, kajne? ;) Kljub vsej načelnosti, da ne dobi pri mizi nič, skoraj vedno popustim  :(, on pa veselo izkorišča mojo hibo. >:(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #331 : 24 Maj 2006, 14:18:49
Vali koliko kg ima zdaj King? Ste že prešli na adult hrano?

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #332 : 24 Maj 2006, 14:26:59
Pred mesecem smo ga nazadnje tehtali (moramo v trgovino z gradbenim materialom, da ga damo tam na vago :D) in je pokazala 55 kg. Visok pa je še vedno 70 cm.
Sedaj dobiva adult hrano, zraven pa včasih še kakšne makarone z ribami ali mesom, da se malo poredi. Očitno je bolj suhe sorte. ;) bo moral še v fitnes, da malo nabilda! :D

LP!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #333 : 24 Maj 2006, 14:38:30
Pred mesecem smo ga nazadnje tehtali (moramo v trgovino z gradbenim materialom, da ga damo tam na vago :D) in je pokazala 55 kg. Visok pa je še vedno 70 cm.
Sedaj dobiva adult hrano, zraven pa včasih še kakšne makarone z ribami ali mesom, da se malo poredi. Očitno je bolj suhe sorte. ;) bo moral še v fitnes, da malo nabilda! :D

LP!

To ima samo lahke kosti ;) Pa saj zdaj bo počasi začel dobivati na širini saj je komaj eno leto star. Potem bo šele mrcina :o

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #334 : 28 Maj 2006, 19:00:23
Evo smo iz Hrušice. Na razstavi sta bila spet samo dva corsota oba že znana. King in Bellacara. Bellacara je dobila BOB, King pa je osvajal obiskovalce na razstavi ;)

Vali me kar čudi, da si Aleša pustila samega, ker vse padajo na Kinga ti bo še Aleša kakšna speljala :P (hec)... srečali smo tudi nekaj ljudi, ki nas samo berejo ( lepo pozdravljeni ;D) in vemo, da bo kmalu slovenija bogatejša še za enega Corsota poleg tega, ki ga pripelje MAP v slo. čez en teden. So pa obljubili, da se po prihodu razgrajača v nov dom registrirajo in nas zasujejo z slikami, upam da bodo obljubo držali. ;)

Veliko ne bom govorila, ker kot je rekla Satin danes na razstavi čim se ninci oglasi v tej temi... je konec ;D mogoče širim kakšen Corso virus ali kaj takega.

Slike so tule: http://www.pesjanar.si/foto/v/hrusica2006/ ... nekaj od Kinga in Bellcare iz ringa jih še pride, me nekaj galerija heca ::)

Lp nina



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #335 : 28 Maj 2006, 19:17:28
Lepe slikice.(Za razliko od mojih :-\...)

No sem pa opazil, da me je po obrazu opeklo sonce!! ::)(pa sej ga skoraj nič ni bilo?!)


lp Jure


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #336 : 28 Maj 2006, 19:37:08
Ninci dobre slike, mislim da me bodo moji za določen čas nekam poslal zaradi mojega nadlegovanja :D ::), še malo pa bom sobo s slikami oblepila ko v najstniških letih! Ampak je bilo kar težko oči odvrnit od Kinga in it počasi proti domu.... ;) Moram novo strategijo naredit da bodo prej popustili :D ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #337 : 28 Maj 2006, 21:24:39
Ninci dobre slike, mislim da me bodo moji za določen čas nekam poslal zaradi mojega nadlegovanja :D ::), še malo pa bom sobo s slikami oblepila ko v najstniških letih! Ampak je bilo kar težko oči odvrnit od Kinga in it počasi proti domu.... ;) Moram novo strategijo naredit da bodo prej popustili :D ;)

Sabo jih pripelji to vedno vžge ;) ;D Moj oči je samo enkrat videl Kinga na pesjanarskem srečanju, sicer pravi da corsota pod nobenim pogojem trenutno ne moremo imeti, ampak corso je pa le pes, ki bi ga on imel ;D Nekoč...  ;) Ta nekoč pa bo kmalu... upam ;D

Upam pa da bo na naslednji razstavi (hmm Portorož??) več CC-jev, predvsem upam, da bo prišla Tanzarella z Zarom in Zacarrio, ta dva sem zamudila že v Vrtojbi pa ju ne bi zdaj rada še v Portorožu in če se bo le dalo bom šla. Na kakšne druge vzreditelje poleg nje pa najbrž sploh ne morem računati...   ::)

Lp nina






Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #338 : 28 Maj 2006, 22:08:15
ufff... tale King je pa lepotec  :-* sem ga imela možnost premečkat na razstavi  :D evo nekaj slik:









sicer smo šli bolj na hitro mimo, ampak vseeno sem se morala ustavit pri njemu, ker je res lep  :-*



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #339 : 28 Maj 2006, 23:50:22
Edina slika, ki mi je uspela... :-[


Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #340 : 29 Maj 2006, 10:18:08
Azu, Šapa, ninci, hvala vam za slike našega presuhega psa -Kinga iz Hrušice (Jure je slikal bolj tako-tako, očitno mu je bilo prevroče). Žal zaradi Lukatove vročine nisem mogla priti, za kar mi je zelo žal. Sem se veselila srečanja z vami.
Satin, tudi tebi hvala za lepe besede o njem. Zanima me, bi ti tudi imela CC-ja? Lahko pripelješ starše k nam, da ga vidijo v domačem okolju - je velliko bolj prijazen, kot drugje, kjer se sedaj "na veliko uveljavlja". Doma pa je "hud" le kadar kdo stoji pred ograjo, ko pa prišleka spustimo k nam (seveda, če je še vedno za to ;) :D), pa je z njim velik prijatelj. Torej, dobrodošla!



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #341 : 29 Maj 2006, 10:59:00
Vali, da zdej je z moje strani padla dokončna odločitev o tem da bo drugi psiček CC - samička, zaradi mojega Larsa, nažalost ima zaradi dveh slabih izkušenj z NO predsodke do vseh psov samčkov ki so večji od njega :( - jaz pravim da ima Napoleonov kompleks ::) Vali hvala za povabilo se bomo z veseljem udeležil samo da pade najtrša trdnjava moja mama! ::) ;)  Poleg tega pa sem jim zdaj toliko na dušo pihala da bom že nasproten učinek dosegla, ker čim začnem s to temo začnejo moji z očmi zavijat ;) me imajo že poln kufer ;) :D ::) No če bo vse po sreči bo drugo leto ena mala kepa laufala pri nas... :D ;D Do takrat bom pa sledila Nincinemu primeru in prebira in študirala vse o CC kar mir pade pod roke :)
Je pa King tak lepotec da ni šans da še moje mame ne prepriča, sam jo moram prepričat da na kako prihajajočo razstavo z mano pride :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #342 : 29 Maj 2006, 11:04:49
Oooho, saj se vedela, da se boš kmalu dokončno odločila :P ;D In če pride naslednje leto pomeni, da bova res nekako istočasno imeli doma dve razgrajačici, ki nama bosta parali živce... močno upam ;) :)

Zdaj pa spet k malo bolj resnim temam ::) Če še koga znaima genetika, sploh barve si lahko prebere tole: http://www.netpets.com/dogs/reference/genetics/striptease.html , ker so barve CC-jev dokaj podobne barvam nemških dog (razen harlekinov in formantino barve) se iz tegale lahko veliko naučite.

aja, da ne pozabim MAP hvala za tisti mail :-* res sta cukra.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #343 : 29 Maj 2006, 13:31:03
Ninci če se vse srečno izide se vpiševa v isto šolo ko vidve pa bova skupaj živčke zgubljale :D ;) ::)
No tukaj pa še ena zanimiva stran v bistvu forum http://www.canecorso.com
Majo lepo tudi vzreditelje in njihove psarne navedene tak da je stvar kar priročna, še bolj kot se mi pa dopade album s fotkicami CC.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #344 : 29 Maj 2006, 20:47:37
Ninci če se vse srečno izide se vpiševa v isto šolo ko vidve pa bova skupaj živčke zgubljale :D ;) ::)


Najprej morava najti inštruktorja z jeklenimi živci :P Ne vem če jih bo veliko, ki so navajeni dela z goldni in ovčarji sposobno delati z dvema mastifoma v skupini ;D

Drugače pa sem zdaj v kontaktu z eno gospo, ki z svojim 16 mesečnim corsotom dela Cadaver... to je ubistvu iskanje trupel ( v ameriki seveda ::)). Ker ruševinarji iščejo žive ljudi, cadavri pa mrtve. Baje se celo pogosto zgodi, da standardni SAR psi preskočijo mrtvega človeka, ker pač ne iščejo tega ampak čisto drugačen vonj.
 ;D Je pa zanimivo, da so cadavre učili iskanja na prašičih in potem so psi pač najprej posiali okostje vseh mrtvih prašičev v okolici... ko pa je zmanjkalo prašičev so pa začeli nakazovati ljudi. Problem je pač učiti na človeških ostankih zaradi etike, morale in bla bla bla.. Sedaj pa se v Ameriki za take potrebe lahko nabavi  celo vrečko človeških ostankov,na katerih potem treniraš psa... Ni lepo ampak tako je življenje.

Lp nina




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #345 : 01 Junij 2006, 10:46:33
MAP je zgleda čisto v priprave na novega člana padla, da se nima časa oglašat ;D

drugače pa, če je še kdo maniak na rodovnike, pa ima probleme z iskanjem informacij po spletu se je KONČNO vzpostavila baza corsotov Klik in tako se jih bo zdaj na pamet naučiti veliko laže ::)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #346 : 01 Junij 2006, 10:53:53
Ninciiiiiii ::) Zdaj mi bodo mogl pa dostop do neta zaprt, ker namesto da bi za izpite študirala, bom tuki not raziskvala ;) :o Že tako pravjo da me bojo na zdravljenje odvisnosti od neta poslal, zato bo najbolje da že kar kufre spakiram ::) ;) ;D al pa de se za računalnik prklenem :o ;) ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #347 : 01 Junij 2006, 11:07:02
Ninciiiiiii ::) Zdaj mi bodo mogl pa dostop do neta zaprt, ker namesto da bi za izpite študirala, bom tuki not raziskvala ;) :o Že tako pravjo da me bojo na zdravljenje odvisnosti od neta poslal, zato bo najbolje da že kar kufre spakiram ::) ;) ;D al pa de se za računalnik prklenem :o ;) ;D

 ;D ;D Ja ja moja reakcija je bila nekako podobna ;D Sem ful vesela, da se je to končno naredilo. Gre pa vsa zahvala Nancy Koper (La grazia di dio), ki se je lotila tega projekta z pomočjo še nekaterih vzrediteljev in ljubiteljev pasme :-*

Zdaj pa grem naprej študirat :P

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #348 : 01 Junij 2006, 13:12:06
Helloooo, hellloooooo, :P  jaz vas modro čekiram, Hrušico sem pregledala do zadnje dlake, po mojem takoj, ko je bila gor in ..... čakam, da prpopamo še mi našega ...Freda....Sem te pa tudi zatožila Kristyni, da te vabim, da greš z menoj, ti pa si........žalostna. In ti sporočam, da te lepo pozdravlja in da mi je obljubila, da še jaz namesto tebe požulim Aranko, ki bo v soboto še pri njih.... Ne vem kako bova šla, mogoče kar v enem kosu - gor in dol, ker sem videla, da je Praga v soboto v dežju, torej bova samo živčkala, bolje da se počasi ustavljamo na poti in pridemo ....domov  ;D;)
Naj vsem sije sonček....by, by,  Maja



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #349 : 01 Junij 2006, 15:33:11
Še en nasvet za vse, ki si tako želite CC-ja: Kupite VELIK kavč, ker drugače ne boste imeli več placa na njem...  ;D




Pa še ena pozerska



LP od Bonie in moje malenkosti  :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #350 : 01 Junij 2006, 16:26:33
Helloooo, hellloooooo, :P  jaz vas modro čekiram, Hrušico sem pregledala do zadnje dlake, po mojem takoj, ko je bila gor in ..... čakam, da prpopamo še mi našega ...Freda....Sem te pa tudi zatožila Kristyni, da te vabim, da greš z menoj, ti pa si........žalostna. In ti sporočam, da te lepo pozdravlja in da mi je obljubila, da še jaz namesto tebe požulim Aranko, ki bo v soboto še pri njih.... Ne vem kako bova šla, mogoče kar v enem kosu - gor in dol, ker sem videla, da je Praga v soboto v dežju, torej bova samo živčkala, bolje da se počasi ustavljamo na poti in pridemo ....domov  ;D;)
Naj vsem sije sonček....by, by,  Maja


Glej da jo boš res lepo prečohala in glej, da boš lepo pozdravila Kristyno. Če boš pa Aranko še malo poslikala bom pa sploh vesela :o ;D Bi pa šla zraven... samo saj veš, da bi potem težko odšla brez enega malega nagajivca :'(

Bonie: bomo kupili kar večjo posteljo ;) da se bomo vsi na postelji stiskali namesto na kavču ;D Sem šele zdaj opazila ... je bonie solid black? Pa full je simpatična z temi goofy ušesi :-*

Lp nina




rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #351 : 01 Junij 2006, 16:37:55
Ninci, prav posrečeno te je brati, kako z navdušenjem študiraš vse te linije pa genetiko pa barve pa kaj vem kaj še vse ;D ;) Mi smo psa kupili dobesedno kot štruco kruha  :-[ :-[ (hvalabogu se nismo ušteli), zdaj pa šele vidim, kako se psa kupuje.

Kakšne namene pa imaš s svojo psičko? Jo boš za kaj posebenga šolala? Se mi zdi, da si nekaj reševanje omenjala. :) Drugače pa naj čas do nove psičke čimpreje mine :P

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #352 : 01 Junij 2006, 17:08:37
Ninci, prav posrečeno te je brati, kako z navdušenjem študiraš vse te linije pa genetiko pa barve pa kaj vem kaj še vse ;D ;) Mi smo psa kupili dobesedno kot štruco kruha   :-[ :-[ (hvalabogu se nismo ušteli), zdaj pa šele vidim, kako se psa kupuje.

Kakšne namene pa imaš s svojo psičko? Jo boš za kaj posebenga šolala? Se mi zdi, da si nekaj reševanje omenjala. :) Drugače pa naj čas do nove psičke čimpreje mine :P

Tudi mi :-[ Bi bila zdaj prav ironija, da bi po vsem tem študiranju dobila nekaj čisto necorsotu podobnega, z kakšnimi velikimi napakami itd. :-\ Upam, da bo vse kot mora bit.

Drugače pa... imam občutek kot da me nihče ne bere, imam pač tukaj svoj blok (forum)... kamor beležim stvari namesto, da vse zapisujem v corso akto ::), potem pa samo prelistam temo ko spet nekaj iščem. Če pa še komu kdaj prav pride... pa še toliko bolje ;D

Kar se tiče psičke pa... (danes je dobila ime :P ampak ga še ne izdam), pa tudi vse piše par strani nazaj. Kakšno delo, kakršnokoli (računam pa na reševanje ja), da zaposlim njeno bučo, če bo še kaj drugega, kakšna razstava (mogoče, ker tukaj itak ni konkurence, da bodo vsaj ljudje, ki hodijo na razstave zaradi corsov imeli 3 namesto samo dveh), ... če bo še kaj drugega pa... pustimo se presenetiti  ;) Je vse še prezgodaj govorit, ker male sploh še ni na svetu ::).

Aja še za vse razstavljalce. Leta 2001 je bilo na nizozemskem enako stanje kot pri nas 3, 4 corsoti na razstavi, pogosto celo en sam. Danes pa... lani jih je bilo na specialki recimo 109 :o Madona kakšen užitek je moral to biti :o ;D

Lp nina




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #353 : 01 Junij 2006, 23:16:05
Evo prvi Slovenec je že v bazi
King ice star Černy Šaolin

Lp nina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #354 : 02 Junij 2006, 09:48:47


Drugače pa... imam občutek kot da me nihče ne bere, imam pač tukaj svoj blok (forum)... kamor beležim stvari namesto, da vse zapisujem v corso akto ::), potem pa samo prelistam temo ko spet nekaj iščem. Če pa še komu kdaj prav pride... pa še toliko bolje ;D


Jaz redno berem, še posebno mi je všeč slikovni material ;D ;D, samo kaj dosti o linijah pa ne vem. :-[

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #355 : 02 Junij 2006, 09:55:28
Jaz redno berem, še posebno mi je všeč slikovni material ;D ;D, samo kaj dosti o linijah pa ne vem. :-[

Saj jaz tudi ne vem veliko... še ;D Se pa učim.

Evo v priponki ena slika zate. Crispiero Degli Elmi :-*







ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #356 : 02 Junij 2006, 10:06:49
Še tole...
Topfield mi je poslala scan kataloga iz specialke za molose v Amstettnu, ki je bila ta vikend. Zamudili nismo nič posebnega ;) Bilo je 11 psov, od tega jih je bilo 10 od Sarke Bajerove ( Z machova kraje). Bili pa so
 Laila (Breno x Grace),
Seyolly in Sarah (Cerasiello x Bella),
Bijou cora of bajer (Jason x Nastasia della P. diP),
Penelope corso z machova kraje (Bayos dei Silverbull x Nastasia della P. diP),
Chilli corso z Machova kraje (Jones x Comodo el corso),
Siras (Ron x Cerasella) in še enkrat Siras (pomoje je pomota v katalogu :-[) (Cerasiello x Bella),
Mephisto(Jones x Akira),
Jones (Levis x Sissy),
Jason( Tuareg x Akira).

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #357 : 02 Junij 2006, 11:47:39
Hojla Ninci (in ostali), ko že omenjaš Šarko, a mogoče veš kaj se je zgodilo z mladiči, ki naj bi se skotili nekje po 20.aprilu? Jaz se se zanimala za mladičke, potem sem se tako ali tako dogovorila s Kristyno, kasneje pa mi je napisala nekaj o Gini, kar jaz kot v zrediteljica psičke, nikoli ne bi in sem se tudi iz tega takoj odločila, da pri njej ne bom nikoli vzela psička. Preprosto se mi ni zdelo niti fer, niti umestno.
Pa še to - jutri je dan DDDDDDDD, by,by  Maja



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #358 : 02 Junij 2006, 11:52:09
Hojla Ninci (in ostali), ko že omenjaš Šarko, a mogoče veš kaj se je zgodilo z mladiči, ki naj bi se skotili nekje po 20.aprilu? Jaz se se zanimala za mladičke, potem sem se tako ali tako dogovorila s Kristyno, kasneje pa mi je napisala nekaj o Gini, kar jaz kot v zrediteljica psičke, nikoli ne bi in sem se tudi iz tega takoj odločila, da pri njej ne bom nikoli vzela psička. Preprosto se mi ni zdelo niti fer, niti umestno.
Pa še to - jutri je dan DDDDDDDD, by,by  Maja

Pojma nimam :-\ Šarka pa je taka khm kako bi se reklo... veliko govori ::) Sem bila pa negativno presnečena ko sem izvedela, da ima tudi tigre, ok poleg vsega ostalega, ki se še goji pri njej... Črt je v šali rekel vzreja Corsote, da lahko nahrani tigre :( :-\

Maja lepo potujte, da bi bilo lepo vreme ampak ne prevroče, da bo Alfred vožnjo čim boljše prestal. Pa oglasi se ko pridete domov, če ne z slikami pa vsaj z sporočilom, da ste srečno prispeli, na slike bomo že počakali (čeprav težko) ;)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #359 : 02 Junij 2006, 11:53:03
Vso srečo jutri na poti in da nas čimprej zasuješ s fotkicami malega cukra! ;)