Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463012

dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4470 : 12 Avgust 2011, 00:13:36

Kdo prihaja ?



Kaj pa vi hočete ?


LP David



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4471 : 14 Avgust 2011, 22:10:34
Če ga ne bi poznala bi se ga na daleč izogibala  ;D :P



dado

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4472 : 14 Avgust 2011, 23:15:42
Naj vam predstavim našo novo družinsko članico

Take a Breath IRA Sange Magnifica (Arien Sangue Magnifica - Noddy dell Antico Cerberus)









IRA je 9.8. dopolnila 4 mesece in ima 20,8 Kg ter 50 cm plečne višine.
Karakterno je pa čisto nasprotje Haja, pravi  >:D nam je kar popestrila naš vsakdan (predvsem pa Hajev  :D )


LP David



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4473 : 15 Avgust 2011, 20:23:30
Naj vam predstavim našo novo družinsko članico

Take a Breath IRA Sange Magnifica (Arien Sangue Magnifica - Noddy dell Antico Cerberus)

IRA je 9.8. dopolnila 4 mesece in ima 20,8 Kg ter 50 cm plečne višine.
Karakterno je pa čisto nasprotje Haja, pravi  >:D nam je kar popestrila naš vsakdan (predvsem pa Hajev  :D )


LP David


Sem mislila, da se sploh ne bosta pohvalila  :P Čestitke za novo članico.

Mi smo se danes socializirali v gužvi ljubljanskega ZOO-ja.




Ne me slikat!  :D





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4474 : 15 Avgust 2011, 21:17:51
http://www.canecorsomagazine.it/?p=1925

"Italy now ( since 08/27/2011 ) will not accept any more Cane Corso without ears and tail on any show. In this case, by SACC, dogs after 2007 can´t participate anymore at any show without ears and tail, only in cases, with correct medical prognostic, that the ears and tail has been removed due a medical reason, but all other point are not accept since this date."



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4475 : 16 Avgust 2011, 08:02:37
http://www.canecorsomagazine.it/?p=1925

"Italy now ( since 08/27/2011 ) will not accept any more Cane Corso without ears and tail on any show. In this case, by SACC, dogs after 2007 can´t participate anymore at any show without ears and tail, only in cases, with correct medical prognostic, that the ears and tail has been removed due a medical reason, but all other point are not accept since this date."

No končno ena prava poteza na področju razstavljanja CC. Pričakovati bi bilo da bi se tak predpis pojavil še na svetovnem nivoju predvsem na tekmovanjih evropskega in svetovnega ranga. Naj se spoštuje predpise o nekupiranju in naj se to uvede tudi na najvišjih nivojih. Sicer ne spremljam veliko raznih prvenstev in razstav a do sedaj še nisem videl zmagovalca med CC z repom in celimi ušesi. Mislim da samo na tak način lahko dosežejo neko izboljšavo na tem področju. Pa še nekaj glede na to da je italija rodna dežela za CC bo ta njihov predpis vplival tudi na vzrejo CC v svetu, vsaj upam na to če je verjeti prestižu zmage ki jo rejci pripisujejo če je ta dosežena na italjanskih tleh.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4476 : 16 Avgust 2011, 08:18:16
No končno ena prava poteza na področju razstavljanja CC. Pričakovati bi bilo da bi se tak predpis pojavil še na svetovnem nivoju predvsem na tekmovanjih evropskega in svetovnega ranga. Naj se spoštuje predpise o nekupiranju in naj se to uvede tudi na najvišjih nivojih. Sicer ne spremljam veliko raznih prvenstev in razstav a do sedaj še nisem videl zmagovalca med CC z repom in celimi ušesi. Mislim da samo na tak način lahko dosežejo neko izboljšavo na tem področju. Pa še nekaj glede na to da je italija rodna dežela za CC bo ta njihov predpis vplival tudi na vzrejo CC v svetu, vsaj upam na to če je verjeti prestižu zmage ki jo rejci pripisujejo če je ta dosežena na italjanskih tleh.

Lani na svetovni razstavi na Danskem je veljal ta predpis, ker ima Danska tudi drugače prepoved razstavljanja kupiranih psov. Tako da je zmagal nekupiran pes. Udeležba je bila klavrna. Prav tako predpis velja letos na Nizozemskem - čez 14 dni na evropski razstavi. Prijavljenih celih 57 psov :o Ne specialki en dan prej pa 28. Lani v Celju na razstavi enakega ranga, kjer je bilo dovoljeno razstavljanje kupiranih psov je bilo prijavljenih vsaj 100 psov več. ::) Pasma je ponavadi na evropskih in svetovnih razstavah med najbolj zastopanimi pasmami. ::) Ta statistika pove vse  ;D



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4477 : 16 Avgust 2011, 10:36:04
http://www.canecorsomagazine.it/?p=1925

 in cases, with correct medical prognostic, that the ears and tail has been removed due a medical reason, but all other point are not accept since this date."

no sej tale odstavek pa tudi pove nekaj...mislim da to sploh nebo problem dobit neko zdravsniško potrdilo, najsibo upravičeno ali pa ne!
Pa da neboste mislim da podpiram to, samo nažalost ja pač tako!

Ja madona kakšne lepotičke mamo zadnje čase v Sloveniji...ena lepša k druga  :o :o ;)

Nina koliko jih je pa ostalo v naši deželici?







ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4478 : 16 Avgust 2011, 10:39:19
no sej tale odstavek pa tudi pove nekaj...mislim da to sploh nebo problem dobit neko zdravsniško potrdilo, najsibo upravičeno ali pa ne!
Pa da neboste mislim da podpiram to, samo nažalost ja pač tako!

Ja madona kakšne lepotičke mamo zadnje čase v Sloveniji...ena lepša k druga  :o :o ;)

Nina koliko jih je pa ostalo v naši deželici?



6 z našo vred. No trenutno so še vsi v Slo. Trije pa čez 14 dni, odhajajo na sever. ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4479 : 18 Avgust 2011, 11:57:26
Evo še nekaj šolskih slikc... 5 naših mladičkov šolo obiskuje skupaj.
Fanta, Sumo in Ziva




Gorga




Ziva




Sumo


Fanta


Kuba je pa tokrat špricala :P
Z nami v skupini je še siva dva meseca starejša corsica iz grosupeljskega legla Ijola. Tako da imamo skupinico, ki jo sestavljajo samo corsoti ;D


Vse fotke: Miha U. :)



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4480 : 22 Avgust 2011, 21:12:10
Zdravo,
Se še mi oglašamo z kako sliko po dolgem času :) Malo dopusti, malo pa zaradi tega ker mi je računalnik crknil ::)
No, za praznik smo bili na Rogli, kjer sem ga malo z strahom vzela zraven zaradi gužve. Ampak čeprav je bila res gužva in ogromno psov je bilo super. Na druge pse se sploh ni oziral, tako da zdaj vem da ga lahko vzamem povsod z sabo.
Ena iz Rogle

Takole gleda če je kje zajec na travniku ::)



Dado čestitke za novo članico, mene tudi nekaj prijemlje da bi še punčko meli  :o :D
Ninci, luštna skupina šolarjev :) Je šel kateri mladiček na Štajerski konec?
lp



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4481 : 23 Avgust 2011, 12:45:27
Kakšen na koroško? Da malo Bino zboksa  ;D
A je kak corso v ROju, se mi zdi da sem nekje naletela na fotko, pa nisem ziher?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4482 : 23 Avgust 2011, 12:59:19
En na Ptuj, ena v Velenje in en vikende preživlja v Celju.  ;)

čara v slo. mislim da zaenkrat vsaj tekmovalno noben.




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4483 : 24 Avgust 2011, 21:00:32
Shana  :-*







jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0

Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4485 : 26 Avgust 2011, 14:52:26
Ful je FACA Nitor  ;D

p.s.: a pride kdo od vas cc-jevcev na razstavo v Trbovlje to nedeljo? Ni važno al razstavljat al pa samo malo firbec past ???

Lp

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4486 : 30 Avgust 2011, 11:58:55
Pozdrav.

Malo sem lutal in iskal po forumu pa nisem našel točno tistega kar iščem pa bom povprašal kar s prve roke če ima kdo kak nasvet. No naša Telma je nekako dala svojo prvo gonitev skozi brez kakih problemov. Ob tem pa se nam je porajalo vprašanje kako je z vzrejo  oziroma vzrejnimi dovolenji. Glede na to da imate nekateri kar precej izkušenj z vzrejo me zanima kako je s papirji. Ko bo čas namreč razmišljamo o enem leglu naše Telme ker pa vem da so potrebne določene ocene in vzrejni pregledi me zanima kao do teh pregledov oziroma ocen:
1. Kje in kako ste pri vas opravili te preglede, je to bilo na kakih razstavah ali pa klubsko ocenjevanje (SKVPM  organizira v oktobru tak pregled).
2. Ali mora biti pes vpisan v register pri KZS, da se lahko pojavim na takem ocenjevanju.
3. Koga mi priporočate za slikanje kolkov in sklepov pri naši CC (potrebno za vzrejno dovoljenje)
4. Kolikšni so stroški telesne ocene in vzrejnega pregleda.
5. Ali moram biti član kluba, ki organizira določen pregled, da se tega lahko udeležim.

Malo veliko vprašanj a ne vem s katere strani bi se zadeve lotil.

L.P.

Tomaž



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4487 : 30 Avgust 2011, 12:17:53
Pozdrav.

Malo sem lutal in iskal po forumu pa nisem našel točno tistega kar iščem pa bom povprašal kar s prve roke če ima kdo kak nasvet. No naša Telma je nekako dala svojo prvo gonitev skozi brez kakih problemov. Ob tem pa se nam je porajalo vprašanje kako je z vzrejo  oziroma vzrejnimi dovolenji. Glede na to da imate nekateri kar precej izkušenj z vzrejo me zanima kako je s papirji. Ko bo čas namreč razmišljamo o enem leglu naše Telme ker pa vem da so potrebne določene ocene in vzrejni pregledi me zanima kao do teh pregledov oziroma ocen:
1. Kje in kako ste pri vas opravili te preglede, je to bilo na kakih razstavah ali pa klubsko ocenjevanje (SKVPM  organizira v oktobru tak pregled).
2. Ali mora biti pes vpisan v register pri KZS, da se lahko pojavim na takem ocenjevanju.
3. Koga mi priporočate za slikanje kolkov in sklepov pri naši CC (potrebno za vzrejno dovoljenje)
4. Kolikšni so stroški telesne ocene in vzrejnega pregleda.
5. Ali moram biti član kluba, ki organizira določen pregled, da se tega lahko udeležim.

Malo veliko vprašanj a ne vem s katere strani bi se zadeve lotil.

L.P.

Tomaž


Tule najdeš kar nekaj odgovorov na svoja vprašanja: http://www.skvpm-klub.si/nasveti_vzrejnipostopek.htm
In še vzrejni pravilnik: http://www.skvpm-klub.si/vzrejni_pravilnik.htm
Prijava na vzrejni pregled http://www.skvpm-klub.si/nasveti_prijavavzrejnipregled.htm

Jaz odsvetujem slikanje kolkov brez sedacije - preberi v temi o slikanju različna mnenja in se odloči. Mi smo slikali kolke, komolce, hrbtenico in opravili preged srca na kliniki v Celovcu.
Stroški telesne ocene in vzrejnega dovoljenja- http://www.skvpm-klub.si/cenik_storitev.htm

Telesno oceno za udeležbo na vzrejnem pregledu lahko drugače pridobiš tudi z oceno slovenskega!! sodnika iz katere od razstav.
Upam, da je v pomoč.

Kako je bilo v trbovljah? Kdo vse je bil??

Lp, nina




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4488 : 30 Avgust 2011, 12:48:01
Lep pozdrav po dolgem času..:)
V trbovljah je bilo prijavljenih 12 psov, 4 samčki in 8 samic.
Hai,Ira in Kana se razstave niso udeležili.
Med mladiči je bil en samček s češke iz psarne Angelo Custode sin Hilary black miss malorca in 2 psički ena iz grusupeljskega legla ocene ne vem in pa Bufera Guardiana ki je dobila zelo perspektivno in puppy bob
med najmlajšimi je bil prijavljen en samček Grand Thor dell antico cerberus ocenjen s perspektivno
med junior je bila  prijavljena Kirdags Tieptida ki je prejela PRM, JBOB in BOB
med samčki je bil v junior razredu prijavljen Timoniere Armando ocene ne vem
v razredu vmesni sta bili prijavljeni moja Blu, ki je prejela oceno Odlično 1 vendar ostala brez CAC-a ker ni hotla tečt..smo ugotovili vzrok namreč ima navidezno brejost in se vleče kot megla niti na sprehod noče it :( in pa CHICCI IMPERIOSO Miss Mallorca ki je dobila oceno dobro med prvaki je bila prijavljena Nell, ki pa ni bila ocenjena.
Nina mi pa čakamo da nam boš javila rezultate z evropske ko bo!

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4489 : 30 Avgust 2011, 13:09:02
Kaja hvala.
Na evropsko pa ne gremo. Vsekakor za en eurodog show premejhna udeležba, ker smo lani videli skoraj 2x več psov samo na enem Radunu ::)



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4490 : 04 September 2011, 20:32:34
Naš Lars


Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


negr0

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4491 : 04 September 2011, 21:32:07
Sami lepotci\lepotice, mi je pa definitivno bolj všeč kupirana "verzija"


lp



Mama ROTT

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4492 : 05 September 2011, 22:33:17
Konec julija sva postala ponosna "starša" male lepotičke Gorgonzole Valgaia, ki sva jo poimenovala Gorga. Skotila se je kot prvi in najlažji mladiček in iz prvotnih 632g je zrastla že na dobrih 16kg :D
Je prava navihanka, včasih tudi mali hudiček ;) ki se zelo rada igra in je pripravljena za hrano marsikaj narediti. Izredno rada dela in se hitro uči :)
Predvsem pa obožuje svojega "big brother"-ja Klaya in se na vsak način hoče stiskat k njemu in ga celega polupčkat :*
 
Ugotovitve o malem hudičku po prvi noči :
- je požeruhinja
- ne mara dežja, mokrote...
- je ugotovila, da ni mokra če lula na pokriti terasi
- je probala priti na kavč, posteljo ...
- spi kot ubita od 1:30 do 6:00
- je nora na copate, čevlje ...
-mali hudiček ... :P :)
MALI HUDIČEK JE TOOOOOLK FAJN :)
 
Do sedaj so se nekatere trditve že malo sprmenile:
- kot ubita spi do 5:00 :P
 
Mala navihanka seveda hodi v šolo, kjer se še naprej lahko igra s svojima sestricama in bratcem ter drugimi kužki, predvsem pa je šola zanjo fuuuuul fajn, ker lahko poje veliiiiiiiiiiko priboljškov :P

Rastemo...






Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4493 : 06 September 2011, 20:52:03
Hi,

Simpatična je ta mala Gorga (tudi luštne slikce, čakamo še kakšno). Nekaj malega poznamo mamo Brihto, a je možno da ima nekaj njenega karakterja?  ;)

Lp,

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4494 : 07 September 2011, 09:38:40
Alex krasna slika Larsa :) Daj še eno sliko celega. Se mi zdi da se je naredil že lepo :-*
In pa Mamarot, čestitke za Gorgo. Hitro rastejo.. Na drugi sliki je velika že skor kot Klay :o Kako jo je sprejel?



Mama ROTT

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #4495 : 07 September 2011, 11:19:44
Klay jo je neverjetno dobro sprejel, bolj kot sem mislila   :o :o
Najprej je sicer dobil en tak izraz na obrazu: "Kvaaaa, enga tega vrageca smo domov vzel??"  :P
Pa prvi vikend je bil še malo napet in jo je ves čas z očmi spremljal, potem se je pa sprostil   :o
Sedaj ji pa vse pusti in je ful nežen do nje -  pravi kavalir je  :-* Še kako neumnost se od nje nauči  :P Pa ful uživa, ker ima sedaj ves čas družbo za igrat in noret  :D

Gorga je pa ena prava navihanka in čisto nasprotje od Klaya: za hrano bi vse naredila, zelo rada bi kot maček v naročje zlezla ter se crkljala in tako zaspala (no, tukaj sta si s Klayam podobna  :)), drugače pa navita in igriva.  Skoraj vedno pripavljena kaj delat  ;D Je prav užitek delat s takim psom  ::) Po eni strani še malo plašna oziroma previdna do novih stvari, po drugi strani pa ful radovedna. Ljudi in pse bi čist   :-* :-* :-* ::)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4496 : 10 September 2011, 14:52:43
Čestitke vsem novopečenim lastnikom cc-jev. Lars je postal ornk dec res lep pravtako tudi madox :-* :-*
Ira in Hai pa itak  :-* :-* :-*

Evo še malo nas, malo smo se povečali.. :P



Lp


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4497 : 10 September 2011, 18:23:20
 :o Super ;D, Lep pušeljc si nabrala :P
Povej več, povej več :P :P



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4498 : 10 September 2011, 22:15:04


Evo še malo nas, malo smo se povečali.. :P



Lp
[/quote]

Hi,

Dodatne informacije  :o. Kje, kdo, ... Drugače pa čestitke  :o

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4499 : 16 September 2011, 08:28:25
Kaja čestitke za novega člana. Kdaj se pa Iri in Hai-u pridruži še formentinka? Obema s Sonjo pa čestitke za psarno in veliko sreče pri vseh zastavljenih ciljih.
Kdaj bodo prvi papiji?  ;D