Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463080

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4710 : 02 Marec 2012, 12:35:51
Čestitke!  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4711 : 02 Marec 2012, 13:01:37
Čestitke tudi od mene ;D
Kaja, bo nagradna igra za tistega ko ugani število? :P :D



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4712 : 02 Marec 2012, 18:34:03
Hvala Andreja in miško..

Čestitke tudi od mene ;D
Kaja, bo nagradna igra za tistega ko ugani število? :P :D

Hehe...ta najboljglasen in najbolj zlehten puppy..:) :P :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4713 : 03 Marec 2012, 19:30:21
Še ena punca, očitno corso mix išče novega lastnika: http://www.obalno-zavetisce.com/ivali-v-zavetiu/nasipsi/306-najdeni-trije-meanci.html čaka v obalnem zavetišču. Luškana  :-*



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4714 : 04 Marec 2012, 10:02:16
Joj je luštna.. Se ve kaj se je zgodilo z sestro in mladičem ki so jih našli skupaj? Ma skor ne morem verjeti da jih je nekdo pustil v vinogradu :-\




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4715 : 04 Marec 2012, 11:52:41
Joj je luštna.. Se ve kaj se je zgodilo z sestro in mladičem ki so jih našli skupaj? Ma skor ne morem verjeti da jih je nekdo pustil v vinogradu :-\

Sestra in mladič sta očitno že posvojena, ker je objavljena samo še ona. Glede na to, da razmišljaš še o eni babi, bi pa mogoče lahko bila ta... >:D ;)



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4716 : 04 Marec 2012, 12:55:01
A veš da sem študirala na to ;D Sem še slike mojemu pokazala pa ni preveč navdušen :-\ Pravi da treh psov pa že ne ::)
Bom še malo pritisnila :P



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4717 : 04 Marec 2012, 22:17:00
O miško lepe novice, da bi imeli še eno in to kar tole fejst punco!!!
Naši Lucy ga je pa začelo tako dogajat in z Ayo sta sedaj non stop skupaj in se igrata. Čeprav mi je včasih kar slabo, ko vidim Lucy ko se cela vleže nanjo (Lucy 47 kg in Aya 13 kg). Mi je eden mimoidoči rekel, da mucim ubogega malega psa.  :P :P :P Ampak vse je samo igra in res se super razumeta. Lucy je bila tak priden puppy in ni nikoli nič uničila. Vse do danes, ko ima skoraj 22 mesecev ko sta bili z Ayo uro in pol sami doma je uničila dva čevlja, seveda ne par ampak različna. I če je poprej bila bolj lene sorte je sedaj obratno. Če si ji prej vrgel žogico te je gledala če si mal nor, da bo ona letela za žogo. Zdaj po uri norenja in metanja žogice bi ona še.. :P :P :P


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4718 : 05 Marec 2012, 11:27:25
Miško ti je uspelo "omehčati" moža še za eno bejbo?  :) :)
Ninci, kako kaj iskanje novega doma za Giacomo Valgaia?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4719 : 05 Marec 2012, 11:42:47
Za Giacota je trenutno eno zanimanje iz tujine. Bomo videli kako se bodo stvari razvile. Je komaj en teden tukaj in je še prezgodaj karkoli rečt.

Zaenkrat je pa takole  :D





era

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 0
  • Dogs never lie about love.
Odgovori #4720 : 05 Marec 2012, 13:20:05
Nina, ampak resnično imaš lepe pse. Blazno so mi všeč, ker imajo tako lepe "dolge"  noske :). Ne ličijo mi na boksarje.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4721 : 05 Marec 2012, 19:04:52
Hvala Era. Bokserji pa res niso, naši so "labracorso" >:D ;D

Oba "papija" danes na sprehodu




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4722 : 05 Marec 2012, 22:18:26
Evo, zraven "labracorso" še en "boxercorso" :P




Kaja, glede omehčevanja pa nič napredka ::) Pa saj vem da ima prav..



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4723 : 05 Marec 2012, 22:24:21
Giacotu želimo najboljši nov dom. Oba s Fanto zgledata krasno in meni se zdita ogromna!  :o :o
Blu je ratala lenoba in se kaj druga kot to da gre na sprehod ne da. Pa nekam velik je lačna kar od nje nismo navajeni.  :P :P





In pa zmešana Lucy :P :P :P





Lp


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4724 : 05 Marec 2012, 22:30:11
Uh ja  ;D uživačke.... Kaja glede napovedi števila pa bom še malo počakala da se bo bolj vidlo da bom sigurno zadela :P :P hahaha..
Hecam se, bi pa pol ko bojo stari dober mesec se res 1x oglasila se da jih vidim :-*



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4725 : 05 Marec 2012, 22:32:52
Samo da bo Blu ok in bodo malcki zdravi in močni! To je najbolj važno!! Obiski bodo seveda dobrodošli!! :P :P
Maddox tud vživa!!! Kavč je čist njegov!! :P :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4726 : 06 Marec 2012, 20:43:33



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4727 : 06 Marec 2012, 21:41:22
SE splača pogledat - http://www.youtube.com/watch?v=Wo7isEj-b9Y

Če bi kdo naredil prevod, bi bilo še bolj fajn ;)

Sicer pa me je danes človeška brezbrižnost in povrh še nesramnost tako razkurila... ggrrr.... Je na sprehodu ena psica skočila v Rozi in to potem, ko jo je že vsaj enih 5 minut lastnica klicala, pa se psica seveda sploh ni zmenila zanjo. Rozi se je obnašala perfektno, sem bila prav ponosna nanjo, tista druga psica jo je najprej prevohala, potem pa se zagnala v njo... Rozi je stala čisto na miru, ni se nič oglasila. Lastnica od psice je stala vsaj 10 mestrov vstran od psice in jo nekaj nežno klicala. In ker mi drugega ni preostalo, sem psico malo brcnila v rit, da sem jo spravila vstran. In potem se baba zmešana name začne dreti, da nimam kaj brcati njeno psico... Si lahko mislite. Psica, ki jo lastnica nima pod konotrolo, napade mojo psico na vrvici, poleg tega se lastnica druge psice sploh ne zgane, da bi zadevo rešila, potem pa mene nadira, da nimam kaj brcati njeno psico... Pa to ne moreš verjeti...

Jezna sem bila še toliko bolj, ker toliko energije vlagam v to, da me Rozi 100% v vseh okoliščina jemlje za svojo vodjo in da se sama ne odloča o ničemer, kar je pri njenem karakterju vse prej kot enostavno, in potem naj pustim, da se sama brani v taki situaciji ali kaj... Povrh tega pa še samo 2 meseca nazaj vem, da se za to psico v taki situaciji ne bi končalo samo z mojo brco... In namesto, da bi se mi ženska zahvalila, me nadira... ggrrrr

No, je pa konec koncev v vsej tej neumni štoriji vseeno tudi nekaj pozitivnega in sicer spoznanje, da lahko Rozi malo bolj zaupam, kot sem ji doslej...






TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4728 : 07 Marec 2012, 07:26:32
Pozdrav.

Ja čestitke in držimo pesti za Blu, da bi potekalo vse po najboljšem scenariju. Mogoče, pa se oglasim za kakega mladička če bom še ženko dovolj zmasiral za tak podvig.

Kar se pa tiče zadnje zgodbe moram tudi sam priznati, da so CC vsaj kar se tiče samičk zelo tolerantni ali pa imamo nekateri res vedliko srečo. Podobno se mi je zgodilo par dni nazaj, ko sem na jutranjem sprehodu srečal gospo z dvema (če se ne motim) velikima švicarskima planšarjema sicer samičkama. Obe brez ovratnic kaj šele, da bi jih imela na povodcih. Naša Telma je obstala ob meni, da sem jo lepo dal na povodec in čakal kaj bo iz tega, potem pa meni nič tebi nič ti dve psici začneta kar riniti v našo in lastnica se malce čudno izgovori, da ni vedela da ob tej ''zgodnji'' (8.00) uri še nekdo pelje psa na sprehod. Sem se res čudil kako dobro se je Telma obnašala saj sem glede na pristop drugih dveh psic pričakoval kaj hujšega kot le malce izogibanja in izmikanja. Ja nekateri se še vedno ne zavedajo osnovne kulture sprehajanja psov, pol pa če odreagiraš na način da preprečiš kaj hujšega se še pritožujejo.

L.P.




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4729 : 07 Marec 2012, 08:51:58
bonie, žal se očitno s to ... ne da pogovarjat. Torej ne zgubljaj energije s takimi in raje takoj pokliči na policijo in prijavi  >:D

Prav žal mi je, da je osnovne kulture med ljudmi vedno manj, zdravo pamet pa lahko iščeš že z lupo  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4730 : 07 Marec 2012, 09:10:14
bonie še lastnico bi bilo treba nekam... >:( jaz se sicer poslužim kar taktike, da če pes preveč najeda in lastnik ne naredi ničesar enostavno rečem "primte ga preden ga bo kateri od mojih šavsnil" čeprav daleč od tega da bi ga kateri hotel. In imam potem ponavadi mir za vedno, ker že na daleč ko nas vidijo hitijo pripenjat svojega :P ker mi res ni do tega, da se na sprehodu ukvarjam z tečnimi cucki.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4731 : 07 Marec 2012, 09:17:59
Zadnjič sem slišala en fajn predlog za take situacije. Hitro povejte lastniku drugega psa, da je vaš pes bolan ;D ;D Da ima nekaj zelo nalezljivega, ampak veterinarji še niso ugotovili kaj mu je.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #4732 : 07 Marec 2012, 09:37:19
To, da poveš lastniku drugega psa, da je tvoj bolan iz lastnih izkušenj najbolje deluje.  >:D Hitijo privezovat in vlečt psa stran tudi tisti, ki so sicer povsem ignorantski kljub teženju svojega psa drugim. Smo imeli sicer samo kužni kašelj enkrat nazaj ... ampak izkušnja je bila pa dobra za odganjanje tečnežev.  :D

Prijave na policijo pa ne vem če sploh učinkujejo če ni lukenj ....



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4733 : 07 Marec 2012, 10:28:52
Zadnjič sem slišala en fajn predlog za take situacije. Hitro povejte lastniku drugega psa, da je vaš pes bolan ;D ;D Da ima nekaj zelo nalezljivega, ampak veterinarji še niso ugotovili kaj mu je.

Ja, to je res dobra ideja ;D ;D ;D Se moram drugič spomnit v pravem trenutku.

Sicer pa meni je ok, če drug pes pride rozi povohati, ker je to normalna situacija... Naj povem, da je Rozi nesigurna psica in je znala preventivno pri neznanih pseh zaganjati paniko, sploh če je bila na vrvici... Zato so mi takšna normalna srečanja z neznanimi psmi zaželjena... Ampak glede na to, da toliko delam na tem, da neznan pes, četudi se zakadi v njo (v igri!!!) ni noben bavbav in ni potrebe po ekstremnem reagiranju (beri: beži ali napadi), mi je bilo toliko hujše, da se je psica po začetnem nedolžnem ovohavanju, zlepa kar zagnala vanjo, lastnica pa nič >:(  In glede na to, da verjetno psica tega ni naredila prvič, sploh ker jo je lastnica panično klicala, od trenutka ko naju je zagledala, bi pričakovala, da lastnica ve, kaj se bo zgodilo in to skuša preprečiti...
V bistvu mislim, da si je lastnica mislila, saj moja ne bo nič (minuto prej je videla, ko je še en nepoznan mladič priletel do rozi in sta se normalno ovohala in je bilo to to), če se pa njena malo zaganja v druge pse, pa itak ni nič posebnega... grrrr >:D



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4734 : 07 Marec 2012, 12:05:19
TThor hvala za čestitke! Blu je vsak dan bolj debela in je prav smešna k je bla vedno taka suha glista.  :P Obiski bodo seveda več kot dobrodošli. Še imaš nekaj časa, da se z ženo pogovorita.  :P :P :P
bonie-  >:( >:( >:( mene takšni lastniki psov tudi tako razkurijo. Smo imeli še v Žalcu soseda, ki ima nekega majhnega mešanca in ta je dvakrat skočil v Blu. Ampak njemu se je zdelo to smešno.  >:( >:( In tudi jaz sem ga odrinila z nogo stran in bila najslabša. Hvala bogu ni posledic in se še vedno lepo razume z drugimi kužki, razen tega omenjenega ni mogla vidit je postala cela nasršena.
Sedaj pa živimo na vasi in ne več v mestu teh težav ni, ker redko srečamo kakšnega psa, pa še te, ki srečujemo so vzgojeni ali pa na vrvici.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4735 : 07 Marec 2012, 20:23:43
Tuj maček na dvorišču, Brihta zraste za 10cm ::)




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4736 : 12 Marec 2012, 10:21:45
Dobro, da samo zraste.hehe Blazno lepo ovratnico ima Brihta! Rogz?

Glede drugih psov, jaz kar rečem, da moja ni prijazna in da ne mara psov, če vidim, da se hoče kdo s kako tečnobo približat oz. da tisti pes sili k nama. Bom pa poizkusila z nalezljivo boleznijo, ker eni tudi besede NE MARA PSOV, PROSIM POJDITE KAR MIMO, ne razumejo in se hočejo pogovarjat, da bi se povohali....Čeprav je tvoj pes na povodcu in ni pojem stabilnosti.
Največji biseri so tisti, ki pravočasno vidijo, pred njihovimi psi, pa jih ne pokličejo, ne primejo...Potem, ko psi štartajo proti drugim pa se začne neko klicanje, ki nima učinka! Poprov sprej je tudi OK, še posebno če ni samo en spuščen pes.

Tista babura pa, skozi eno uho not, skozi drugo pa ven, naslednjič pa samo 113 klicat. Kaj se pravi, njen pes teži na polno in ona se ga ne potrudi obvladat, kaj šele opravičit. Bi jo pač morala imeti na povodcu, preprosto. Eno je mladič, drugo je odrasel pes, do mladiča so psi bolj tolerantni. Če bi se pa steple, bi pa Bonie bila največja baraba in oh in sploh vse negativno.

Naslednjič tisto psico že prej stran brcni, predno do tvoje pride!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4737 : 12 Marec 2012, 11:54:02
Brihta, Fanta  :-* :-* :-* :-*

Mi počasi rastemo...32 dan..



Norimo in igramo stražarja  :P :P





Lucy 21 mesev, 63,5 cm in skoraj 48 kg - big girl  :P :P



Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4738 : 12 Marec 2012, 12:21:11
A ste bril bušija, da se tamali že sončijo?  :P :) Mimogrede a pričakujete samo črno tigraste in sivo tigraste ali računaš tudi na enobarvne?

Dobro, da samo zraste.hehe Blazno lepo ovratnico ima Brihta! Rogz?


Mislim, da je res Rogz ja. Jo imamo že ene 5 let ali pa še dlje, je bila nekoč od Smarta.
Za Brihto sem takole ko se maček sprehaja po dvorišču sigurna, da bo ostala na svojem mestu če je pred vhodom, reakcija tamale me je bolj zanimala. Pa je bila kar pridna, je probala samo na krempljih stat, da je videla na drugo stran ograje kaj se dogaja :D

Mi pa treniramo... maja gremo na en 4Fun pasji Triatlon na Nizozemsko. Gorga in Fanta ste ready, tekača za njima  (predvsem en) bosta pa do maja morala še malo trenirat  :D :D




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4739 : 12 Marec 2012, 12:29:43
Pravi športni cc-ji.  :P Punce so prave atletinje. :-* :-*

So nam ga na UZ pobrili.  :P Vbistvu pričakujemo glede na prednike črne, črnotigraste in sive, zna pa bit tud kateri sivotigrast.  :P :P Še mesec dni pa bomo videli. :P :P