Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462887

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4740 : 12 Marec 2012, 12:34:10
Pravi športni cc-ji.  :P Punce so prave atletinje. :-* :-*

So nam ga na UZ pobrili.  :P Vbistvu pričakujemo glede na prednike črne, črnotigraste in sive, zna pa bit tud kateri sivotigrast.  :P :P Še mesec dni pa bomo videli. :P :P

A pa Hai prenaša sivo? Ker kolikor sem gledala rodovnik ima itak same temne pse zadaj oz. ali Desmo in Dea dajeta sive mladiče?

 ;D Frajerka, ma novo frizuro.



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4741 : 12 Marec 2012, 12:39:48
Hai-a so prejšnje leto parili s sivo samico in so bili v leglu sami črni in črnotigrasti mladiči v leglu. Haijeva sestra je imela dvakrat mlade in so bili sivi mladiči v leglu obakrat medtem ko pri drugi sestri so bili samo v enem leglu. Drugače pa Gvido rad daje sive mladiče. Sivi so samo Blujini predniki po mami. Sicer pa zna presenetit ta genetika. Bomo videli. ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4742 : 12 Marec 2012, 12:49:27
Koliko je bilo mladičev v prejšnjem Hai-jevem leglu?
Jaz mislim, da če je bil parjen s sivo samico in ni bilo nobenega sivega tudi ti ne boš imela sivih :-[ Merodajni vzorec, ki bi to lahko potrdil je kao 17 mladičev. Je pa pomoje taka situacija kot pri nas. Brihta ima formentino babico, in tako Fauno kot Benga oba prenašata sivo, ker ima Brihta sivo brindl sestro, ker smo imeli dve paritvi s sivim- brindl samcem smo dobili samo črne brindl mladiče - vzorec 16 mladičev. Pomoje tudi če bi jo še enkrat parila s sivim psom ne bi dobila nobenega sivega. Medtem ko vsi naši mladiči 100% nosijo sivo in bi ob parjenju z sivim partnerjem sigurno dobili tudi sive mladiče
Genetsko gledano je to kombinacija:
Dd X dd , dobimo lahko Dd, dd, Dd in dd mladiče 50:50.
Pri nas je očitno Brihta DD in tako dobimo samo Dd mladiče.

Meni je to ugibanje in raziskovanje še v posebno veselje :D poseben "fetiš"  >:D




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4743 : 12 Marec 2012, 13:03:59
7 jih je bilo. Jaz tudi mislim, da zna bit, da ne bo nobenega sivega. Vrjetno bodo samo črni in črno tigrasti. Je zanimiva tale genetika. Jaz jo šele osvajam.  :P
Me pa zanima še nekaj koliko je odvisno od samca koliko bo mladičev v leglu? Ker v Lucinem leglu jih je bilo 13. Medtem, ko je imela njena mama drugo leglo pa so bili samo 3. S tem, da je bila parjenja z drugim samcem. Vem pa da psice, ki so parjenje z Gvidom imajo navadno velika legla. Okoli 10 mladičev povprečno.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4744 : 12 Marec 2012, 13:11:46
Baje je številka v največjem deležu odvisna samo od samice in naj bi bila tudi dedno pogojena.  Razen če so "plavalci" od samca slabi >:D Izkušnje pa pravijo UZ x2.  :D




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4745 : 12 Marec 2012, 13:41:08
Izkušnje pa pravijo UZ x2.  :D

Oh ja to pa vem. :P Ampak si želim da jih ne x2.  :P :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4746 : 13 Marec 2012, 12:35:26
Žaki, naš (pre)velik mladiček ::)








Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4747 : 13 Marec 2012, 13:37:42
Uff je pa res ogromen! :-* :-*
Še vedno ni našel pravega doma? :-[


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4748 : 15 Marec 2012, 11:47:14
Bajska... :P :P :P





Lp


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4749 : 15 Marec 2012, 13:19:45
Ninci, nič ni prevelik.. Čisto prav je  :) Meni so všeč večji psi, raje vidim da je 2 cm prevelik kot 1 cm premajhen :P
Zdaj ga imate doma? Pol je pestro verjetno :D Sem gledala na fb da se Brihta goni.. Bogi Smart, nič mu ni blo jasno :D



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4750 : 17 Marec 2012, 19:03:12
Hi,

Najprej lp vsem. Žaki je super, madox isto, ter tudi vsi ostali. Veliko sreče za Blu, da bodo vsi zdravi,...

Evo naš zgleda takole bogi, da se kar sam seb smili "kakih 5minut" potem ko ga igra in delo dodobra zdelata


Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4751 : 19 Marec 2012, 12:14:40
Ja so face ti naši Corsoti vsak je nekaj posebnega.
 No včeraj sem na lastni koži občutil kakšen čuvaj je pasma Cane Corso. Ob nepričakovani večerni uri sem se vračal peš proti domu in očitno je bil tudi veter na moji strani, da me Telma ni zavohala in prepoznala. Že ko me je zaslišala hoditi na 50m se je zaslišal opozorilni lajež in z vsakim korakom bližje se je intenzivnost lajanja stopnjevala, ko sem se dvoriščnim vratom približal na manj kot meter je bilo lajanje in renčanje že tako, da sem se še sam ustrašil, in rad bi videl junaka, ki bi si ob tistih glasovih upal še za centimeter dlje. Kljub temu da Telmo sicer dobro poznam in točno vem kako in kaj me je to kar malo presenetilo. Seveda se je ob mojem klicu v momentu vse obrnilo in je od navdušenja spet pokazala vedro in prijazno dobrodošlico, a pred tem je bila prava zverina, in če računate še na to, da je bila tema in še kuža črn in ne vidiš nič ampak samo grozeče lajanje potem verjetno veste kakšni so učinki.

L.P.

Tomaž



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4752 : 20 Marec 2012, 11:49:05
Ninci, nič ni prevelik.. Čisto prav je  :) Meni so všeč večji psi, raje vidim da je 2 cm prevelik kot 1 cm premajhen :P
Zdaj ga imate doma? Pol je pestro verjetno :D Sem gledala na fb da se Brihta goni.. Bogi Smart, nič mu ni blo jasno :D

Saj ni prevelik, je pa nekje na zgornji meji in ima ene 52kg pri 10ih mesecih. Zdaj je pri nas že 3 tedne in lepo napreduje  :-*
Brihta in Fanta sta si pa samo podali štafeto, Brihta je končala Fanta pa danes začela ::) Revež Smart upam, da se Fanta ni naučila od Brihte kako se stvari streže in ga bo vsaj ona pustila pri miru. Če ne se mu bo res še zmešalo  ;D

Alex - Lars  :-* Priden pes je zmatran pes!

TThor - s Telmo je zdaj vse ok??

lp, nina









Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4753 : 20 Marec 2012, 20:36:39
Ojoj imate pa pestro z gonitvami.  :-\ :-\ Oh bogi Smartek, mu želim, da ga Fanta ne bo "sekirala" :P :P
Lars se strinjam z Ninci priden pes je zmatran pes. :P Je pa pravi lepotec :-* :-*

Evo naša skupinska-je blo treba takoj kotlilnco sprobat če je dobra.. :P






Sedaj nam manjka samo še topli pod in je nared (+ rjuhe, plenice drybed..:) :P

Lp


TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4754 : 21 Marec 2012, 07:20:29
Pozdrav.

Ja vidim, da je povsod pestro v teh dneh. Priprave za nove CC pa so tudi v polnem teku, kar tako naprej še, naše dobre želje za povrh, pa bo vse najlepše.
Ja Ninci hvala za vprašanje, z našo Telmo je po začetnem strahu vse OK, tako da sem spet pomirjen. Mam pa težavo kako naj hudičko odvadim rahljanja gredic in kopanja lukenj po zelenici. Imamo namreč manjši del dvorišča zasajen in je kot na bojišču. Samo kaj ko se vsi delikti zgodijo, ko nas ni doma in je nikakor ne morem zasačiti, da bi ji vbil v glavo, da se tega ne sme. Da bi jo pa čez dan zapiral, pa se mi preveč smili.

L.P.

Tomaž



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4755 : 21 Marec 2012, 11:09:08
Tthor, glede rahljanja gredic, rešitev je po mojih izkušnjah predvsem odvisna od karakterja psa. Jaz sem doslej vse pse čisto na izi naučila, da na vrt ne smejo. In sicer sem delala vaje tako, da sem najprej imela psa na vrvici, sva skupaj šla do vrta, tam sem dala komando sedi ali lezi in sama šla na vrt. Če je pes hotel za mano sem ga popravila in spet šla nazaj, drugače pa ful pohvalila. Ko je pes razumel, da ne sme na vrt, sem vajo otežila. Sem šla nekaj kopati na vrt ali se igrati z njegovo najljubšo žogo itd. V glavnem pri vseh pseh je to funkcioniralo. Tudi ko sem prišla kam drugam in je bil kje vrt, ni noben pes šel na vrt. Pri Rozi pa to kot večina drugih zadev ne deluje >:D Ona ne šmirgla ničesar, ona mora enostavno biti pod kontrolo, omejena, druge rešitve ni!!! Ker niso vaje nič pomagale, smo naredili ograjo. Pa tudi to ni pomagalo, ker je naredila luknje pod ograjo. Zdaj pa pač ne sme biti sama na dvorišču. Nikoli! Ja, vem, meni tudi ni všeč to, da bi bila cel dan zaprta, ampak enostavno drugače pri njej ne gre. Če je lepo vreme, ji dam blazino na ograjeno teraso (kjer smo naredili vratca, da ne more dol na dvorišče) in to je to...



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4756 : 21 Marec 2012, 21:54:45
Uh ja, tole vrtnarjene je lahko zelo moteče ::) Naš ima vedno nos usran od kopanja. Ajde na travi okoli bajte me še ne moti tak, koplje ponavadi vedno iste 3 luknje. Ko pa mi je vrt raztural pa sem malo pop... :D  Sicer se sliši mogoče malo grdo ampak sem si od soseda izposodila pastirja in napeljala okoli vrta. Od takrat ne hodi na vrt. Pa nimam več pastirja, samo vrvico napeljano okoli in zaleže. Verjetno nebo druge kot da jo napeljemo še okoli hiše. Letos bomo delali novo fasado in Maddox jo neumorno označuje :-\. Bom slikala jutri kako grdo je  videt :/ On točno ve da ne sme, in ko sem zraven ne gre blizu in lahko stojim celi dan zraven.. Kaka ideja mogoče?

Kaja, kotilnica je nora :o KOmaj čakam male bebe :)
Vidim da ima Lars tudi to Jolly ball :D Naš jo ima neizmerno rad.. ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4757 : 22 Marec 2012, 09:37:00
Imej ga zaprtega v hiši ali boksu kadar vas ni doma in ni pod kontrolo. Edino to zaleže. Če jo že toliko časa označuje (kar je sicer naravno vedenje).

Splošno pravilo je, dlje časa ko pes utrjuje neko vedenje, bolj se usidra v njem in večja kot je nagrada (ulovljena miš!) z večjim veseljem bo to počel še naprej.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Boomi

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4758 : 23 Marec 2012, 14:24:21
Evo, se še jaz pohvalim kot novopečena lastnica CCja:)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4759 : 23 Marec 2012, 15:27:17
Boomi čestitke!! Nam zaupaš kaj več o njej? :P :P Od kje prihaja, starša, starost..itd..:))

Lp


Boomi

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4760 : 23 Marec 2012, 16:53:47
Hvala:) Lahko povem kaj več.. Stara je 4 mesece in pol, prihaja iz Srbije (Požarevac).. Starša sta Bella in Groff (sem prilimala zraven še fotke obeh, da vidite kakšna borca sta:P). Drugače je pa zelo živahna, lepa, pametna, (še bi alhko naštevala).. starejša psica jo je lepo sprejela; sta kot prave sestrce.. Včasih se starejša celo stisne k tamali na ležišče:) Hmm kaj bi še povedala.. Na sprehodih se me drži kot klop, do drugih psov je popolnoma brezbrižna, še moje obiske komaj da pozdravi.. Sicer se bo pa to verjetno še spremenilo:)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4761 : 23 Marec 2012, 20:11:36
Boomi čestitke za novo članico. In veliko veselja z njo  :D

Mi smo danes otvorili kopalno sezono  ;)








Pri 5ih letih je gobček že skoraj čisto siv  :-*



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4762 : 23 Marec 2012, 22:50:16
Boomi čestitke za novo pridobitev  ;D
Pa še ena slika moje vedno usrane šnofle ::)




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4763 : 24 Marec 2012, 10:08:30
Miško hvala, za pohvale kotlilnice in ja tud mi komaj čakamo tamale še 14 dni nas loči!! Madox je  :-* :-* :-* :-*
Ninci- Vao Fanta je prava plavalka-super, mi je full všeč njena atlestka postava :-* :-*!!! Brihta  :-* :-* :-* :-*
Boomi slikce staršev se ne vidjo.. :-\  :-\
Blu se je zredila do sedaj za 5,5 kg in vsak dan je večja-bolj okrogla. In ninci me kar malo strah, da bo tvoja 11 držala. :-[ :-[
Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4764 : 24 Marec 2012, 12:16:51
Ej miško Maddoxa bi lahko zdaj dajala v najem ko je ravno sezona urejanja vrtov "Rent-A kopač" :P

Blu se je zredila do sedaj za 5,5 kg in vsak dan je večja-bolj okrogla. In ninci me kar malo strah, da bo tvoja 11 držala. :-[ :-[

Ups  :-[  ;D Daj daj, saj jih ne bo 11. 13 jih bo  8) :P
Tole je včeraj zaokrožilo po FB-u in se mi zdi vredno objave tudi tule...

Corso Vs Bullmastif











Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4765 : 24 Marec 2012, 16:12:51
Ne ninci ne sme jih bit tolk, boga Blu  :-[ :-[

Danes pa po fb kroži tole...








Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4766 : 24 Marec 2012, 17:12:50
Enim je XXL Comfort premajhen...drugi pa se kljub 47 dnevu brejosti spravijo v box koker španjela (pamet ji še kr dela, je ugotovila, da se notr ne more več obrnat in zdj gre ritensk v box.. :P :P)





Pa še ena za primerjavo kakšna je bla in kašna je sedaj.. :P :P



Zdej pa šibamo na sprehod..Lp


tone

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4767 : 25 Marec 2012, 11:57:27
Evo po dolgem času še dve fotki od Bube,slikana danes zjutraj po sprehodu.







lp.tone

lp.tone


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #4768 : 25 Marec 2012, 20:00:41
Hi, nekaj iz današnjega sprehoda

ena iz profila, gleda kaj se dogaja :-\

ena cela

takole pa uživamo na soncu :D

Lp, vsem

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4769 : 26 Marec 2012, 20:03:53
No, da nebote mislili da mi samo poležavamo na kavču :P :P
Nekaj slik iz popoldanskega sprehoda