Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463048

MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #360 : 02 Junij 2006, 12:06:13
Hvala obema  :), se mi zdi da se tako pripravljam kot takrat, ko sem pripravljala stvari za v porodnišnico - imamo dve punčki 8 in 4 leta. Pa saj bo sprva to naš dojenček.... Bo kar težko biti odločen... ::)..Slikice sigurno pošljemo, tudi Aranko bova poslikala, pa premučkala celo leglo, .... Če ne prej, če mi boste pesjanerji sporočili kdaj je Portorož ali pa na kakšnem srečanju....na snidenje ..... ;D

Šarka je pa (po mojem skromnem mnenju) rahlo negativna oseba. Vsaj tak občutek sem dobila,.... kaj čmo ljudje smo na srečo mavrični....vsak ima svojo barvo...
Se beremo, pa hvala za lepe želje....Maja



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #361 : 02 Junij 2006, 14:11:18
Ninci, lep kuža na sliki, ovratnica, ki jo nosi je pa za bruhat...  :-\

MAP, upam, da bo gooooooora slikic!  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #362 : 02 Junij 2006, 14:34:20
Map poleg tega da bomo veseli slikic tvojega junaka, pa tudi komaj čakam(o) - Ninci a lahko tud v tvojem imenu govorim ;) da te na kakšni razstavi ali pa srečanju pocukamo za rokav da premečkamo in  :-* :-* :-* tegale tvojega cukra ;)
Boš mogla pazit na naju da kam ne zgineva z njim ;)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #363 : 02 Junij 2006, 15:21:55
Ninci, lep kuža na sliki, ovratnica, ki jo nosi je pa za bruhat...  :-\
MAP, upam, da bo gooooooora slikic!  ;)

Se strinjam, je pa na žalost kar dosti takih, ...  Razlaga ene lastnice je bila... ker mi pes na njej lepše dela... a ne ga srat ::) :-\

Satin... ti kar govori v imenu obeh. MAP v Portorož mene ne bo... lahko pa pridete na srečanje, če misliš, da je že pripravljen na tako družbo ;)

Lp nina




MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #364 : 04 Junij 2006, 16:33:42
Upam, da bom dovolj kratka in povedala vse.... :-[ Skratka Ninci to so lastniki psov, ki si jih lahko samo želiš.Potovala sva po dežju, v Avstriji so omenjali celo sneg... Našli smo se na železniški postaji v Pragi in se odpeljali v Podmoran, ki je cca. 20 minut odaljen. Kraj poln zelenja, poleg reke hišice kot bi si lahko samo želel. Lenka nama je skuhala kosilo in potem so imeli plan, da naju popeljejo po Pragi.( Namesto tega so nama dali s sabo še DVD Prage). Zaradi slabega vremena na poti in obetov ob praznikih v Avstriji, sva se odločila, da se vrneva še isti dan. Mladički so...nepopisno lepi in prijazni, vajeni sosedovih otrok, čisti, tako da sem jih polubčkala in premučkala vse - tudi Aranko...Matjaž bi jo že skoraj odpeljal še njo (je razmišljal, da za vsako punco enega). Fredy je zelo mirno sprejel pot, ko smo se ustavili je vsakič lulal, enkrat tudi kakal. Ob cca pol enih ponoči potem,ko smo se vrnili domov je zaspal, ob treh tulil kot volkec (se polulal v vežo), potem po kratkem sprehodu zunaj, zopet zaspal za 2,5 uri in se polulal na papir, ki sem ga prej prepojila z njegovim urinom. Se vidi, da se je že precej navadil čistoče, četudi ima rosnih 7 tednov. Lastnica, Kristyna in njen mož so krasni ljudje, lastnica je celo sama poskrbela za kužke, ko je Gina kotila. Skratka ob odhodu smo skoraj vsi jokali (razen Fredy-a) ki je vohal mene, ker sem po mojem imela še intenzivnejši vonj kot njegova mama. Spoznali smo tudi Krisynino Sofi, ki je krasna terierka, zelo nagajiva in inteligentna. Spala sva bolj malo, ker sva zjutraj morala na eno prireditev in po punci, seveda ob spremljavi našega malčka. Ker je vtisov polno, predvsem so še zelo, zelo sveži, sva se odločila, da ti pošljem CD s slikicami, ker je vsega preveč. Torej, ko bom spravila skupaj  :o dobiš po pošti, sedaj grem pa tudi sama malo počiti, le pozdrav vsem pesjanarjem, Maja 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #365 : 04 Junij 2006, 18:04:32
 ;D Maja lepo, da si se oglasila, sem včeraj cel dan mislila na vaju in upala, da imata vsaj približno tako vreme kot smo ga imeli mi na gorenjskem (hladno ampak brez dežja), da bi bila pot za vse lahka. Lepo, da ste srečno prispeli in je vse ok, lepo si spočij... jutri pa čakamo slike ;D ;) CD-ja bom pa tudi full vesela... ko boš imela zbrano povej pa ti pošljem naslov.. če vas ne bo na pesjanarski piknik seveda ;)

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #366 : 05 Junij 2006, 22:04:13
Še kdo komaj čaka slike Alfreda??  Maja sporoča, da je na "porodniški" tako da za forum nima časa.... pošilja pa slike... od Fredija in "moje" Aranke...
Torej: http://ninci.moj-album.com/album/603563/  ;D :-* :-*

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #367 : 05 Junij 2006, 22:47:33
Ninci, hvala  ;) ;D ;D se beremo in pošljem še kaj. Vali mi je povedala kdaj je pesjanarsko srečanje, vendar kljub veliki želji,bomo Fredija še pazili nekaj časa,...nehote se lahko kaj pripeti ali pa dobi kakšen bacil, ker bo samo 2 krat cepljen, je pa predragocen, pa ne govorim o denarju.....nočko, jaz imam še delo, ker čez dan nisem nič naredila ..... (sem imela še ene opravke vmes in seveda ...mojega - našega  ljubčka....), Maja

p.s.
Vali z družino nas je že obiskala....vabljena tudi ti, da bom lahko potem še jaz mučkala tvojega drugo leto.... :D :-* :-* :-X



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #368 : 05 Junij 2006, 22:54:06
Vali z družino nas je že obiskala....vabljena tudi ti, da bom lahko potem še jaz mučkala tvojega drugo leto.... :D :-* :-* :-X

Upam, da ga boš res lahko. Ponavadi je tako če o zadevi veiko govoriš in si že čisto v pričakovanju... se sigurno nekaj zalomi in potem vse propade in je žalost še večja.
Bomo se pa zmenili za kakšno čohanje, da vidim to "malo" kepo ;D

Še ena novost za vse navdušence nad Del Dyrium linijo ( je sploh še kdo poleg mene???  ::)).. psarna Degli Elmi ima novo spletno stran :o :o bil je že čas. Lepe slike, rodovniki, razstavni uspehi, ... skratka kar nekaj lepih stvari za pogledat... predvsem Fauno :P in Yurak seveda.

Lp nina




vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #369 : 06 Junij 2006, 09:34:49
Mi smo še vedno pod vtisi malega Fredija! :P :D
Smo podoživljali lanske radosti ob malem "pliškotu" ;). Škoda, da tako hitro zrastejo.

Fredi je krasen, prijazen kuža. Mislim, da bo zrastel v čudovitega psa - ima vse predispozicije za to. :o

Upam, da nam bo MAP dovolila, da ga pridemo še "čohat in mučkat".  ::)

LP!



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #370 : 06 Junij 2006, 18:48:43
Ja, Fredi je res luuuuuuuuuuškan in prijazen kuža.
Sem malo obujal spomine ne dobre stare čase ::)...

U živo je stokrat lepši kot na slikah,pa že na slikah je tako lep ;D sploh ne veste koliko je šele v  živo lep(Nina res ga boš mogla it malo pogledat...)


lp Jure


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #371 : 06 Junij 2006, 22:47:01
Vali, Yure, kaj naj rečem ...hvala... mi smo ga dolgo čakali in ga dočakali, vmes pa je bilo za tolažbo čohanje (in kak poljubček) vašega Kinga. Ko se enkrat zaljubiš, je najbrž to to. Nisem mogla prej odgovoriti, ker sem bila do malo prej  pri Frediju. Sedaj je pač Kingi moja druga ljubezen.... Takšno je življenje... :P mi smo tako srečni, da bolj ne bi mogli biti, nočko, Maja



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #372 : 08 Junij 2006, 10:17:13
MAP kaj naj rečem mali je presladek še posebaj mi je dober na oni slikico ko tako globoko razmišlja. Tudi Aranka je tolk sladka k gor k tebi gleda, kot da bi hotla reč Ja kje je pa moja Ninci!
No v glavnem sem zdaj čist fertik od te sladkosti in lepote! Pa oba tako Kinga kot Fredija premečkajte še v mojem imenu ;) :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #373 : 11 Junij 2006, 15:31:34
Rezultati Corsov na Evropski razstavi so sledeči:
ROP - BOB
Gladio (Balzarini Gabriella, Bottanuga)

Juniorivoittaja - Junior Winner uros - dog
Ekskljuziv-N Chocolate (Belyh, Moscow)

Juniorivoittaja - Junior Winner narttu - bitch
Gzeiy Lyalya Iz Sozvezdija Adomasa (Chernysheva N, Moscow)

SERT - CC uros - dog
Gladio (Balzarini Gabriella, Bottanuga)

SERT - CC narttu - bitch
Chilli Corso Z Machova Kraje (Bajerova, Steti)

ROP - BOB Veteraani - Veteran
Maikol (Luciak Marcin, Zalesia Gorne)

ROP - BOB Pentu - Puppy
Tarnetta Flash Time Iz Dinasti Chem (Kobyakova, Moscow)

Gladio je tudi It. Ch., Chili Corso najbrž poznate to je psička Šarke Bajerove in je bila tudi na razstavi v Amstettnu. Maikol pa je iz psarne Del Orte, lep fawn samec.  Ruskih psov pa žal ne poznam :-\ Več Ita. psov v konkurenci se nam baje obeta v Poznanu novembra na svetovni razstavi.

MAP mi je poslala nove slike Fredija jih bom naložila kasneje, ko bo konec BIS-a na Evropski.

Lp nina

 



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #374 : 11 Junij 2006, 18:36:56
Danes smo bili v Zagrebu na slikanju kolkov. King je bil zelo priden, mi pa smo presrečni zaradi rezultatov. Imamo (oziroma ima King)  HD-A! :P :o :o :o

Mi je veterinar pokazal slike in še predno sem videla oceno, sem vedela, da bo dobra, saj je bilo tako kot v knjigah, kjer je primer dobrega kolka. Moram priznat, da smo šli v ZG kar malo živčni, domov grede pa smo bili odlične volje. ;)

Mislim, da se je "lažje telo"  in veliko pazljivosti obrestovalo. Sicer je veterinar rekel, da brez dobre zasnove ne bi bilo tako, vendar mislim, da je vse ostalo tudi pripomoglo. Zaenkrat imajo vsi iz Kingovega legla, ki so jih dali slikat HD-A. :D

LP!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #375 : 11 Junij 2006, 20:30:01
Vali super!!! :o :o Zdaj pa samo še vzrejnega in eno dobro punco pa bo ;)

Tule pa ena slika Fredija:
http://ninci.moj-album.com/album/603563/?os=3642573

Lp nina




MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #376 : 11 Junij 2006, 21:26:33
Vali - čestitkam se pridružujemo tudi mi, super novica! ;D ;D ;D ;D ;D

Ninci, hvala in vabljena, ko boš utegnila. ::)

LP, Maja



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #377 : 11 Junij 2006, 21:36:08
Vali čestitke!

Zdaj pa kar na lov za bejbami ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #378 : 12 Junij 2006, 09:26:49
Evo malo bolj popoln spisek tega, kar se je dogajalo včeraj.
Females Puppy Class
VG1 Tarnetta Flash TIme iz Dinasti Chem

Junior Class males
NR Ali! Tufaroli
Exc2 Bastiano Dei Corsi del Greppo
VG5 Edgar Bastion Cwiazd
Exc1 Ekskljuziv-N Chocolate
VG3 Giuseppe della Porta Dipinta
VG4 Nagir
NR Stanley Pat Enriko
NR Supo Guardia D'Onore

Intermediate Class males
NR Aiston Nera Del Bosco
VG3 Bronzodiriace Di Fosso Corno
NR Achille del Rosso Malpelo
Exc1 Imperial Royal Flash Iz Dinastii
Exc2 Nigel Difensore del famiglia
VG4 Nochney Dozor Vito Corleone
VG5 Stanley Pat Dzhovanni Drago Destro

Open class males
? Besmar Eiz Biagio
Exc2 Leogzeto Big Size Iz Dinastii Chemp
Exc3 Lothar del Antico Cerberus
Exc4 Ollada Arlequin Kortes
VG Tyson del Rosso Malpelo
Exc1 Yago dei Negroni
NR Zivago

Champion Class

VG CHiaro e Tondo Newfie
VG Briz
NR Dei Dauni Ianus
NR Diocleziano dei re di Roma
VG Ekskljuziv-N Picasso
Exc1 BOB Gladio 
Exc3 Ice
Exc2 Kane per la Vita Mohammed Ali
VG Ollada Arlequin Vivaldi
NR Rugantino
Exc4 Trayan
VG Viktor della Porta Dipinta
VG Yudzhin

Veteran Class Males
EXC1 Maikol

Od enajstih prijavljenih psov v razredu šampionov so samo 4-je dobili odlično :o

Vali greste v Portorož in Umag?

MAP bi že prišla... pa je vsak vikend nekaj, med tednom pa sploh ni šans :-\

Lp nina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #379 : 12 Junij 2006, 09:29:32
Ninci, mi lahko poveš, kaj pomenijo oznake pred imeni? :-[ Kje pa si ta spisek dobila?

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #380 : 12 Junij 2006, 09:41:27
Hvala vsem za čestitke.  :P

Neyka, lov za bejbami :D.... težka bo, ker jih je tako malo (v SLO mislim), seveda bi bili pa veseli, če bi imeli kdaj priliko videti njegove mladiče. Vsekakor bi morala biti psička manjše rasti. ;) Nina in ostali - ženin čaka na vaše "prihajajoče" psičke. ;)

Ninci, v Portorož in Umag ne gremo, imamo vse vikende tja do konca avgusta zasedene. Pa še poredit ga moramo, drugače bo diagnoza spet - presuh! Sicer pa mi je že skoraj vseeno za razstave - važno, da smo zdravi! :o Bomo pa verjetno še kdaj šli na kakšno, vendar bolj zaradi veselja, ko srečamo same poznane face. ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #381 : 12 Junij 2006, 09:50:41
Rožica :o jaz nisem razstavni tip, vem pa da pomeni EXC odlično VG very good (kako oznako dajo naši za to pojma nimam :-[ - najbrž ti veš).
Kar se pa tiče rezultatov, jih je posredovala ena najboljših španskih vzrediteljic iz psarneRothorm.

Tule so še samice:
Junior Class females

VG Doris Corso Of Bajer
VG4 Efra Bastion Gwiazd
Exc1 Gzeiy Lyalya Iz Sozvezdija Adomasa
Exc3  Sella Del Rosso Malpelo
Exc2 Seyolly 
VG5 Stanley Pat Elza
VG6 Tosca di Fosso Corno

Intermediate Class Females

Exc1 Afrodita Dly Ollada Arlekin
VG3 Doro Dei Paesi Bassi
Exc2 Imperia Iz Dinastii Chempionov
NR Victory Iz Sozvezdjia Adomasa

Open Class Females

Exc3 Akira
VG4 Chizaro Lorss Beradelli
VG Chizaro Lorss Zhaklin
Exc2 Era Queen Diamond iz Dinastii Chemp
Exc1 Ira 
VG Islabonita Di Fosso Corno
VG Raisa Z Mazurskiego Edenu
VG Yarietta Di Brera
VG Ylanglyang

Champion Class females


Exc1 Chilli Corso Z Machova Kraje
Exc2 Edmea
Exc4 Fernanda Canzone
Exc3 Gwendolin Del Orte
VG Hortensia
Exc Stanley Pat Gabriel

Aja številke pri EXC so pa mesta, ki so jim bila razdeljena.

Vali če bo King čakal na mojo punco, se bo pa načakal :P

Lp nina



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #382 : 12 Junij 2006, 09:55:20
Exc je res odlično, very good bi bilo pri nas prav dobro, tisti NR mi pa ni jasen :-\

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #383 : 12 Junij 2006, 09:59:48
Exc je res odlično, very good bi bilo pri nas prav dobro, tisti NR mi pa ni jasen :-\

NR je napisan samo pri samcih, to tudi meni ni jasno ??? Bom povprašala, "teto" rothorm ;D

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #384 : 12 Junij 2006, 10:26:40
Vali če bo King čakal na mojo punco, se bo pa načakal :P


Ninci, ni panike - smo včeraj ugotovili, da zna bit King kar potrpežljiv... Mu jo boš pa ja mal privoščila, da bo vsaj enkrat "dec kot je treba" ;) :D :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #385 : 12 Junij 2006, 10:49:44
Vali ;D ;D :P

Prejšnji teden je naša bodoča mamica (ena izmed dveh opcij) bila najbolja samica na razstavi na Nizozemskem :-* Stric pa je dobil R.CAC ... ni slabo 8)

Vali imaš mogoče kakšno sliko iz Lj. razstave letos, in sicer iz izbora za BOB (lahko tudi kdo drug, če je kdo slikal corsote??)? Me zanima če imaš na sliki psico iz psarne Fosso Corno... Eclissi di Luna.

Lp nina




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #386 : 12 Junij 2006, 15:55:58
NR je napisan samo pri samcih, to tudi meni ni jasno ??? Bom povprašala, "teto" rothorm ;D



NR pomeni, da pes na razstavi ni bil prisoten.

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #387 : 13 Junij 2006, 20:36:19
Evo slika BOB zmagovalca iz Evropske:


Velika zahvala za tole sliko gre Marku Kyllonenu, ki je bil na sami razstavi prisoten. Pes je pa res mrcina in pol :-*.



Lp nina




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #388 : 13 Junij 2006, 20:42:59
Nina neeeeeee miiiiiiii teeeeeeeeeeega deeeeeeeelat! ;) Namesto da bi delala jaz zdej spet študiram kako bi to leto spremenila v mesece, dneve, ure in minute.... In da enega takega "telička" oz "teličko" pripeljem k sebi ;) :o Mislim moji se me že na daleč ogibajo :D ;)
Mislim da grem počasi že Larsu na živce ko mu razlagam o novi članici! ;) :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #389 : 13 Junij 2006, 20:53:36
Nina neeeeeee miiiiiiii teeeeeeeeeeega deeeeeeeelat! ;) Namesto da bi delala jaz zdej spet študiram kako bi to leto spremenila v mesece, dneve, ure in minute.... In da enega takega "telička" oz "teličko" pripeljem k sebi ;) :o Mislim moji se me že na daleč ogibajo :D ;)
Mislim da grem počasi že Larsu na živce ko mu razlagam o novi članici! ;) :D

Sorry  ;D Veš kako je šele meni :o ko čakam že... se mi zdi da neskončno dolgo. Ampak saj bo počasi, zdaj imam prave stike, veliko veliko informacij od velikih vzrediteljev, takih, ki so dali skozi že nekaj legel. Vzrediteljici, ki sem ju izbrala jaz sta imeli lani prvo leglo, obdržali iz legla samca in samico, ki sta oba uspešna razstavna psa. Veliko sodelujeta z Nancy in Jose, ki jima 100% zaupam, da vesta kaj delata... tako da upam da bo to to. Itak pa nikoli ne veš, lahko bosta z perfektnih psom, ki je izbran za to leglo dobili shit leglo (sicer upam, da se to ne bo zgodilo ampak nikoli ne veš).

Sem pa že takooo nestrpna, da se mi bo do konca leta najbrž prekleto vleklo.  :-\

Si ti že kaj gledala kje boš iskala psa? Ali boš počakala na kakšno slo. leglo? Skok Kinga mogoče ;)
Evo še ena slika http://members.home.nl/canecorsojoekel/pups/moe.jpg
Mama in 14 mladičev (zdaj žal samo še 12 :'() ko so bili stari par ur.

Lp nina