Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463008

jurko123

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4770 : 28 Marec 2012, 19:25:37
Maddox  :-* lepotec  ;D pa ostali tudi  :D



PeCi

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4771 : 28 Marec 2012, 20:55:37
evo še dve sliki Meekota z današnjega sprehoda 8)






miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4772 : 29 Marec 2012, 19:18:39
O, bratec Meeko je tudi lušten ;D A ste kje blizu Šmartinskega doma?



PeCi

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #4773 : 29 Marec 2012, 20:36:24
O, bratec Meeko je tudi lušten ;D A ste kje blizu Šmartinskega doma?

Sem iz Celja ja, tako da se na Šmartinskem kar dost sprehajava :)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4774 : 30 Marec 2012, 16:13:27
Že kar en lep čas nazaj je bila debata o corsotih, ki imajo obarvane samo tačke, kot npr Plut, danes pa sem na fb zasledila psičko, skoteno v Ameriki nekje v sredini decembra. Pa še slikca.





Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4775 : 02 April 2012, 11:12:22
Oo Meeko atlet :* Lep!

Že kar en lep čas nazaj je bila debata o corsotih, ki imajo obarvane samo tačke, kot npr Plut, danes pa sem na fb zasledila psičko, skoteno v Ameriki nekje v sredini decembra. Pa še slikca.




Upam da ne bo barva postala v ameriki hit in bodo začeli  take  načrtno vzrejat.  :-\ Ker so bolj znani po takih stvareh.
B&T  ni priznana barva, Plud in David npr. pa sta brindle tan, ki je po standardu kvalificirana kot brindle in ni napaka med tem ko B&T obarvanost je.
Brindle tan mladič:


Pri odraslem se je brindle pokazal še na drugih mestih:


Pomoje sta tudi Plud in David imela "brindle markings" še kje drugje in ne le na tačkah in prsih, samo manj izrazito in le sem in tja kakšno črtico. Genetsko gledano že pes, ki od daleč izgleda črn in ima lahko le eno "brindle oznako" dolgo samo par cm je brindle in ne black.

Lp, nina




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4776 : 02 April 2012, 11:25:26
Ja ninci vem, da ni priznano in tudi jaz si želim, da nebi vzrejali takšnih. Je pa psička iz kombinacije formentino & brindle psov se pa prodaja kot pet-pes. Vbistvu je kar nekaj takih CC-jev ki imajo samo kakšno črtico brindl oz samo spodnji del tačk. Npr takšni so : Dok SM, Arra Corso Imperium, Petronije SM, King of Glory CI itd. Mi je pa zanimivo, da so tako Doka kot Arro na rastave prijavljali kot črne CC-je.

No takole pa zgleda pri nas.  :P :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4777 : 02 April 2012, 11:41:25
Ja ninci vem, da ni priznano in tudi jaz si želim, da nebi vzrejali takšnih. Je pa psička iz kombinacije formentino & brindle psov se pa prodaja kot pet-pes. Vbistvu je kar nekaj takih CC-jev ki imajo samo kakšno črtico brindl oz samo spodnji del tačk. Npr takšni so : Dok SM, Arra Corso Imperium, Petronije SM, King of Glory CI itd. Mi je pa zanimivo, da so tako Doka kot Arro na rastave prijavljali kot črne CC-je.

No takole pa zgleda pri nas.  :P :P



Ja ker jim najbrž tudi v rodovniku piše, da so črni. Pri nekaterih se do izdaje rodovnikov ne vidi oz. imajo samo sem in tja kakšno rjavo dlakco in potem vpišejo kar črno barvo. Enako je s sivimi imajo vpisano grey dejansko so grey brindle. Dokler nimamo na razstavah  ločeno po barvah kot npr. doge, je praktično vseeno kaj  na prijavnico napišejo  je pa fajn vedet, če pariš s tistim psom ali kakšnim njegovim potomcem kaj dejansko nosi. Zanimivi so sploh taki, ki te brindle oznake zakrijejo v photoshopu ::) da pes res izgleda črn, ko ga prideš v živo pogledat te pa najbrž kap :D

Reve boge :P






Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4778 : 02 April 2012, 12:13:19
Zanimivi so sploh taki, ki te brindle oznake zakrijejo v photoshopu ::) da pes res izgleda črn, ko ga prideš v živo pogledat te pa najbrž kap :D

In točno to se je nardil eni Američanki par mesecev nazaj. Je kupila psa iz Evrope na slikah pes čist črn, ko pa je le ta prispel v Ameriko je ugotovila, da ima brindl tace. Ko je to povedala prodajalcu ji je rekel pa saj je kljub brindl nogal takoj postal šampion Amerike, si hotela razstavnega psa in je razstavni. Naj še povem, da je bil pes ko ga je kupila bil star eno leto.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4779 : 02 April 2012, 16:43:30
Ja za bruhat res.  :-\ Najbolj sigurno je kupit tigrastega tak se sigurno ne bo spremenil v črnega  >:D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4780 : 03 April 2012, 09:42:52
Še par naših zadnjih...

V petek so imele babe zasedanje  :D


Gorga


Gorga in Kuba


Fantič





Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #4781 : 03 April 2012, 09:46:55


Ooo, kako lepa slikca :-* :-* Tudi na splošno so najlepše z motivom otrok in živali :)

Once you go boxer, you never go back :)


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4782 : 03 April 2012, 09:56:09
Sam so res ornk babnce ratale tele vaše bejbe.  :-* :-* :-*
Tisa in Fanta pa itak  :-* :-* :-* :-*
Naše so tud čist nore sam d pride kak otrok na obisk.
Lucy & Lana (Lucy je tule vidla Lano po 11 mesecih. Prvič sta se spoznali k je imela Lucy 2,5 meseca.)



Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4783 : 04 April 2012, 12:19:04
Hvala Kaja in Ria  :-*

Še ena dobra na temo standarda ...




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4784 : 04 April 2012, 12:54:01
Tale desna je pa čisti boksar, brez pomisleka ( vsaj po mojem mnenju).  :P :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4785 : 04 April 2012, 13:04:31
Tale desna je pa čisti boksar, brez pomisleka ( vsaj po mojem mnenju).  :P :P

 :D Saj je bokser. Ampak take kratke nose in  stope jaz vidim tudi pri corsotih :P



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4786 : 04 April 2012, 13:18:12
Ja sej stupa js, k sem enkrat še pogledla sem vidla, da je bokser. Pač smo čist neučakani in nervozni.  :-\ :-\


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4787 : 05 April 2012, 23:39:12
Za tistega ameriškega mladiča pa ne bi rekla, da je brindl, samo kot mešanec z rotvajlerjem zgleda :-\ Plud ni imel čisto rjavih tac, ampak brindl...

Teqila, kako je kaj pri vas? Bo že kaj?

Ninci, Brihta pa poleg tamladih zgleda kot taka resna starejša gospa ;) Bonie je bila tudi pri 6 letih že vsa siva po gobcu...

No pa še nekaj naših novejših fotk za update...

Pa še z našim tamalim. Mali je čist zaljubljen v njo...


Lp, d.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #4788 : 06 April 2012, 08:02:06
Kake lepe slikce :)

Me pa zanima, glede na to, da sem za to pasmo šele tu izvedela, v živo pa ga po moje sploh še nisem videla  :-[ , kakšni so ti kužki karakterno? Kaj pa v primerjavi z bokserji?

Once you go boxer, you never go back :)


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4789 : 06 April 2012, 10:08:25
Jaz raje ne bom odgovarjala za zadnje vprašanje, ker kot izgleda imam izkušnje samo z dvema extremoma in to čisto nasprotnima extremoma... ???  Tako da po resnici povedano, ne vem kakšen je povprečen karakter psa. Vem sicer kaj piše v standardu, ampak to lahko bereš tudi tako ali tako...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4790 : 06 April 2012, 18:21:38
Kake lepe slikce :)

Me pa zanima, glede na to, da sem za to pasmo šele tu izvedela, v živo pa ga po moje sploh še nisem videla  :-[ , kakšni so ti kužki karakterno? Kaj pa v primerjavi z bokserji?

Glede na to, da je bil bokser tudi eden izmed mojih v ožjem izboru lahko potegnem nekaj vzporednic. So eni živčki, imajo full energije in rabijo zaposlitev v nasportnem primeru radi kaj predekorirajo - sploh kot mladiči. So radi v družbi svojega lastnika in če se le da nos vtaknejo v vsako stvar. Z bokserji imajo zelo podoben način igre - s tacam in corso doda še zbijanje s telesom, tako da so dober igralni par :) Niso primerni za bivanje zunaj, ker imajo res radi to bližino svojega lastnika.
Ne vem kako je z bokserji sicer, ampak corso naj bi se bolj kot ne navezal na enega človeka, pri nas sicer to ni nekaj opazno ::) Je pa corso obrambni pes, tako da je odličen čuvaj če ne z glasom pa s "stasom" :P
Enkrat je o tem pisala že Bonie mislim da v povezavi z enimi čevlji... (če boš brala nazaj) ampak radi čuvajo tudi kakšne druge stvari če se jim zdi, da so njihove oz. od njegovega lastnika. Zato je treba to že pri mladičih preprečevat.
So full učljivi, ni jih težko motivirat in kot je rekla enkrat ena američanka, ki se s šolanjem psov ukvarja že vrsto vrsto let - najbrž so ena bolj inteligentnih pasem in še preden lastnik pogrunta ga prinesejo okoli  ;)


Citiraj
Ninci, Brihta pa poleg tamladih zgleda kot taka resna starejša gospa ;) Bonie je bila tudi pri 6 letih že vsa siva po gobcu...

Ja njej se s to mladino ne da več ukvarjat. Je po tem drugem leglu postala prav fina ::) Očitno je ugotovila, da je Fanta zasedla mesto zabavljača in se ona lahko počasi malo zresni.  ::)

Citiraj
Za tistega ameriškega mladiča pa ne bi rekla, da je brindl, samo kot mešanec z rotvajlerjem zgleda :-\ Plud ni imel čisto rjavih tac, ampak brindl...

Očitno je bilo narobe razumljeno. Ta mladič je Blue& Tan (oz. kot rottweiler Black & Tan) in ta barva ni dovoljena. Plud je Brindle Tan kar je ok.
Rozi se je pa prav lepo naredila v telo. Ni več taka glistica  :-*

Vseh 5






Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #4791 : 06 April 2012, 20:27:07
Ja, potem so precej podobni bokserjem,...so tudi tako norčavi - klovni,kot bokserji? Sem mislila,da so bolj mirne sorte, samo sem se očitno motila..

Once you go boxer, you never go back :)


tone

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4792 : 08 April 2012, 00:07:13
Naša Buba in njen žogica,ki je čist nora nanjo :)









lp.tone

lp.tone


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4793 : 08 April 2012, 12:28:10
Ja, potem so precej podobni bokserjem,...so tudi tako norčavi - klovni,kot bokserji? Sem mislila,da so bolj mirne sorte, samo sem se očitno motila..

Ne, mislim da niso toliko klovnski oz. nimajo toliko smisla za humor  :D Ne bi pa to smeli biti mirni psi. Corso je včasih pretekel tudi do 50km ob vozu, ko je spremljal svojega lastnika v druge kraje pri prodaji rib in mesa. Tako da bi to morali biti psi z precej energije, konec koncev so bili to čisti kmečki psi, ki so opravljali vse vrste dela od zganjanja govedi, prašičev, do čuvanja posesti in lova na jazbece, lisice in divje prašiče. Danes to ponekod še opravljajo! je pa res da so ti psi povečini prevelik zalogaj za normalnega lastnika in se ne obnesejo dobro v urbanih okoljih kjer nas večina živi danes. Tako so se s selekcijo začeli vzrejat bolj mirni psi, z manj obrambnega nagona, ker je z njimi lažje bivati. Pasma gre čezdalje bolj v smer njihovega velikega brata neapljca, ki je danes predvsem "salonski" pes. V evropi (izjema so mogoče Madžari, ki tudi načrtno še vzrejajo delavne pse - klasiki) je pasma predvsem v rokah razstavljalcev. Na zadnjih nekaj evropskih in svetovnih razstavah  (če so dovoljeni tudi kupirani psi) je bila to pasma, ki je bila med 5imi najbolj zastopanimi pasmami in pri teh je tudi oblika telesa drugačna kot pri tistih z juga Italije, ki so še vedno ponekod kmečki psi. Tace so ponekod že skoraj za polovico krajše, nosijo pa velika okrogla telesa in veliko težo. Ti psi sigurno niso sposobni preteči 50km, najbrž niti polovice te dolžine ne, že samo zaradi same anatomije telesa, posledično so seveda tudi bolj mirni  ;)


Lp, nina



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4794 : 08 April 2012, 12:55:13
Tone, lepa Buba :-* Koliko ima plečne, pa koliko je težka?

Ninci, ko si omenla glede razstav... Kje se še lahko razstavljajo mladi kupirani psi?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4795 : 08 April 2012, 13:40:31
Ne vem za vse države, ker so se zakoni v zadnjem času spet spreminjali. Italijani so npr. spet uvedli prepoved kupiranja repov. Ampak očitno pri nas in na Balkanu, kjer je to mogoče kljub prepovedi kupiranja. Pa mislim da v Španiji, ne vem pa kako je z Madžarsko in Poljsko. :-\ Ti pa to vedno piše na prijavnicah tako da lahko pogledaš tam če te zanima za točno določeno državo.




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4796 : 08 April 2012, 16:34:43
Za Španijo nisem 100% ampak mislim, da se še lahko. Za Poljsko pa sem 100% in se mladiči, ki so rojeni po 1.1.2012 ne smejo več razstavljati kupirani, ne vem pa za Slovaško. Tudi za Madžarsko ne vem. Je pa dovoljeno v Sloveniji, Hrvaški, Srbiji, BIH, Črna gora, Makedonija, Bulgarija, Rusija, Ukrajina, Izrael, Ciper pa še vrjetno kakšna.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4797 : 08 April 2012, 16:57:31
A imajo Izraelci isto kot mi? Ker oni mislim da imajo že full dolgo uradno prepoved kupiranja ne vem pa kako je z razstavljanjem. Litva tudi še dovoli razstavljanje kupiranih. Na novo pa ima prepoved baje tudi Grčija.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4798 : 08 April 2012, 17:05:08
Ne vem če sem tega že objavila, slikano na cane corso day...na temo brindle tan barve



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4799 : 08 April 2012, 17:12:37
Uf, tale mi je pa zelo simpatičen :)
Ne vem, ne vem, po eni strani bi imela kupirano pupo, pa razmišljem..