Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462829

tone

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #4800 : 08 April 2012, 17:24:24
Tone, lepa Buba :-* Koliko ima plečne, pa koliko je težka?

Ninci, ko si omenla glede razstav... Kje se še lahko razstavljajo mladi kupirani psi?


Buba ima 60 cm plečne za težo pa točno ne vem ker je že dolgo nismo tehtal.

lp.tone


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #4801 : 08 April 2012, 17:37:27
 Na Madzarskem se lahko razstavljajo kupirani psi. Pa kolk mi je znano se v Franciji lahko razstavljajo psi, ki imajo kupiran rep, usesa pa so prepovedana.
Ninci, a v Italiji se lahko razstavljajo kupirani psi? Na njihovi strani je obup kaj najdit, sploh ce ne znas italijansko...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4802 : 08 April 2012, 17:50:47
Ja za Francijo drži. Oni repe še kupirajo.
Za Italijo lahko vprašam točno od katerega datuma naprej so spet uvedli prepoved. Sicer sem govorila z enim vzrediteljem, ki je zdaj že dve legli pustil celi pa pravi, da se večina prepovedi itak ne drži in bo tudi on najbrž spet začel kupirat repe. Pri Italijanih itak nikoli ne veš. Prvič so sprejeli zakon s 1.10.2008, pa so potem repe črtali iz zakona in prepovedali samo ušesa, zdaj so pa spet dodali še repe.

Miško, to te zanima ker misliš razstavljat, ali samo da bi kupiranega imela?



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #4803 : 08 April 2012, 18:07:28
Ce bos kaj govorila s kom bi te prosila ja, ker nimam pojma, ce lahko grem dol razstavljat ali ne.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4804 : 08 April 2012, 18:16:24
Tko je rekel ta Gerassi Lazar, da oni oz pri njih se še vedno lahko razstavljajo kupirani. Špani pa mislim, da tudi sicer pa kolikor spremljam njihovo vzrejo jih je večina kupiranih.
U miško se boste podali v razstavne kroge? ;)
Jaz bi tudi, če bi imela še kakšnega samca (imela bi takšnega, ki ni v sorodu z našimi) bi imela kupiranega, pa ne zaradi razstav ampak izključno zaradi sebe, ker so mi bolj všeč. Za samičko pa ne vem če bi jo kupirala, bi bila vrjetno kar naravna. :) Mah te Italijani.  :-\


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4805 : 08 April 2012, 18:23:10
Ma jaz, če bi imela psico razstavnega potenciala bi verjetno šla na kako razstavo  pri nam, kam drugam pa ne, no mogoče še kam.
Saj čisto tak, jaz bi raje imela še enega samca, ampak glede na to da imam že Medeka mislim da bi se bolje ujel z pupo. Zdaj je pa tu Kaja, kako bi sprejela. Samo po drugi strani gledam da ima Maddoxa kot mladiča. Frajer se je nastavi da ga umiva.Prav obrača se ji, še noge prestavi da ga umije še spodaj 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4806 : 08 April 2012, 19:46:40
Ce bos kaj govorila s kom bi te prosila ja, ker nimam pojma, ce lahko grem dol razstavljat ali ne.

Sem vprašala. Baje da tega noben ne spoštuje in se tudi mladi kupirani (rep) psi razstavljajo. Če imajo kupiran rep zapisan v standardu potem baje ni nobenega problema.







ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4807 : 10 April 2012, 21:53:02
Gauda in njen konjiček, ki še malo pa bo očitno  manjši od nje  >:D

http://www.youtube.com/watch?v=oI1xsR1EfJk&nomobile=1



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #4808 : 10 April 2012, 22:03:28
Bogi konjiček, ki se mora na silo igrati z zmešano peso   :)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4809 : 10 April 2012, 22:13:27
Gauda in njen konjiček, ki še malo pa bo očitno  manjši od nje  >:D

http://www.youtube.com/watch?v=oI1xsR1EfJk&nomobile=1

Lušna! :-* :-* Gauda je res našla super dom, se vidi kako vživa!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4810 : 10 April 2012, 22:14:23
Bogi konjiček, ki se mora na silo igrati z zmešano peso   :)

Ma baje da so tudi konji nori nanjo in je ne pustijo pri miru, tako da očitno je ljubezen obojestranska  ;D



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4811 : 11 April 2012, 16:43:21
Niti teden dni nimajo pa se že vidi čigavi so!:o :o :P :P



Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4812 : 12 April 2012, 13:37:23
Še drugi del filma Da rustico z angleškimi podnapisi: http://www.youtube.com/watch?v=tCtIDJeVDpU&feature=youtu.be




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4813 : 15 April 2012, 14:38:54
Že kar en lep čas nazaj je bila debata o corsotih, ki imajo obarvane samo tačke, kot npr Plut, danes pa sem na fb zasledila psičko, skoteno v Ameriki nekje v sredini decembra. Pa še slikca.





Lp



Očitno tale barva ne bo postala nov "modni hit" v Ameriki.
Tole je njen vzreditelj napisal in se odločil, da bo ostala pri njem.
"She is pet quality due to markings only. We are keeping her in the family. Cant risk some idiot trying to breed her. But she is one of the most beautiful corsos i have ever seen."

Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4814 : 15 April 2012, 18:05:15
Na CAC Barje, trije prijavljeni vsi v mladih, 2 psice in 1 samec.

Bufera




Broker


Stella




Broker je bil na koncu BOB, v konkurenci z Bufi, Stella pa ne vem najbrž prav dobro ???



TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4815 : 20 April 2012, 10:16:54
Pozdrav.

Glede na to, da spremljam malce bolj podrobno zadeve okoli CC me zanima kaj sploh pomeni standard za določeno pasmo. Moje vprašanje je predvsem vezano na to, da je normalno za določeno pasmo predpisan standard, ki zajema osnovno obliko, barvo, višino, težo in ostale karakteristike značilno za ''pravega'' predstavnika/co  pasme. Sklepam, da so bili standardi postavljeni z namenom, da se skuša ohranjati neko obliko psa, ki naj bi bil dejansko pravi glede na njegov razvoj in evolucijo.
Zakaj moje vprašanje: V raznih oglasih večkrat zasledim mere in dimenzije psov (pa to ne velja samo za CC), ki so po moji oceni daleč izven standarda. (primer oglas na bolhi ''sam vrh reje'' - CC samec Herkules teže 75 kg in višine 71 cm - npr standard ima zgornjo mejo 68+2cm in 50kg (razmerje višina teža 0,710 ) Ali je to potemtakem še vedno tipični predstavnik CC ali pa je to že odklon od tistega kar bi CC moral biti. In kam bo taka promocija pripeljala- z mojega stališča čeprav gre za nekako poseben primer že nakazuje na to da osnovni prvotni standard CC izgublja na veljavi in se na tak način pasma karikirano gledano uničuje. Osebno so tudi meni všeč večji psi vendar ali je potemtakem to še vedno pravi vrhunski CC kljub proporcionalnim neskladjem. Kako je z vzrejnimi dovoljenji v podobnih primerih.
Pa še kako sodniki na razstavah gledajo na to ali bi morali takega psa normalno izločiti zaradi karakteristik ki ne ustrezajo standardu, ali pa to nekako odobravajo?

Brez zamere to je moje osebno razmišljanje ki pa vseeno ni tako zelo daleč od resnice.

L.P.

Tomaž






ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4816 : 20 April 2012, 17:10:02
Pozdrav.

Glede na to, da spremljam malce bolj podrobno zadeve okoli CC me zanima kaj sploh pomeni standard za določeno pasmo. Moje vprašanje je predvsem vezano na to, da je normalno za določeno pasmo predpisan standard, ki zajema osnovno obliko, barvo, višino, težo in ostale karakteristike značilno za ''pravega'' predstavnika/co  pasme. Sklepam, da so bili standardi postavljeni z namenom, da se skuša ohranjati neko obliko psa, ki naj bi bil dejansko pravi glede na njegov razvoj in evolucijo.
Zakaj moje vprašanje: V raznih oglasih večkrat zasledim mere in dimenzije psov (pa to ne velja samo za CC), ki so po moji oceni daleč izven standarda. (primer oglas na bolhi ''sam vrh reje'' - CC samec Herkules teže 75 kg in višine 71 cm - npr standard ima zgornjo mejo 68+2cm in 50kg (razmerje višina teža 0,710 ) Ali je to potemtakem še vedno tipični predstavnik CC ali pa je to že odklon od tistega kar bi CC moral biti. In kam bo taka promocija pripeljala- z mojega stališča čeprav gre za nekako poseben primer že nakazuje na to da osnovni prvotni standard CC izgublja na veljavi in se na tak način pasma karikirano gledano uničuje. Osebno so tudi meni všeč večji psi vendar ali je potemtakem to še vedno pravi vrhunski CC kljub proporcionalnim neskladjem. Kako je z vzrejnimi dovoljenji v podobnih primerih.
Pa še kako sodniki na razstavah gledajo na to ali bi morali takega psa normalno izločiti zaradi karakteristik ki ne ustrezajo standardu, ali pa to nekako odobravajo?

Brez zamere to je moje osebno razmišljanje ki pa vseeno ni tako zelo daleč od resnice.

L.P.

Tomaž

V Italiji in še v marsikateri drugi državi vzrejnih pregledov ni. In vzreditelji vzrejajo gleda na svojo vizijo o pasmi in glede na to kako si sami razlagajo standard. Že velikokrat so tekli pogovori o tem da je standard za corsota preveč ohlapen in prihaja v vizuelnosti do velikih razgajanj med posameznimi predstavniki pasme. In standard predpisuje osnovno obliko psa, ampak to si preko zapisanega lahko vsak razlaga po svoje. Enkrat mi je ena znanka rekla - " za te pse pa res ne vem kako morajo sploh izgleda, ker je vsak čisto drugačen"  ::) Mene to da je 1cm ali 2 nad predpisanim standardom še najmanj skrbi ;) Če vse ostalo štima je to še najmanjša napaka, ki se jo da v naslednjih generacijah s pravilno izbiro partnerja popravit.  Pri samcu, ki si ga omenil pa je pomoje tiskarski škrat ker po slikah sodeč ni ravno neka mrga tako da dvomim da ima čez 60kg ::)
Tudi v slo. na vzrejnem - psa sicer izmerijo ampak ima tudi samec, ki je krepko nad 70cm vzrejno dovoljenje, tehtajo pa psov itak ne, tako da to da je pes premajhen, prevelik, prelahek ali pretežek naj nikogar ne skrbi. :-\  V predlogu SACC za popravek standarda je predpisana samo minimalna teža : samice 40kg, samci 45kg in teža mora biti skladna s telesom. In v predlogu je pri višini toleranca samo navzgor, torej psice pod 60cm odpadejo.
Males    64 - 68 cm,
Females    60 - 64 cm,
Tolerance of up to 2 cm taller 


Tudi na razstavah se reeeeeeeeedko ampak res redko zgodi, da sodnik prime v roke meter in psa, ki stoji pred njim izmeri. In ko se to zgodi večina razstavljalcev skoči v luft in se bunit, ker kaj se pa gre, da bo psa na razstavi še meril  ::) Razstave so šov in kljub temu, da bi morali biti tam psi na podijih, ki so najbližje opisanemu v standardu velikokrat žal ni tako.

Citiraj
z mojega stališča čeprav gre za nekako poseben primer že nakazuje na to da osnovni prvotni standard CC izgublja na veljavi in se na tak način pasma karikirano gledano uničuje. Osebno so tudi meni všeč večji psi vendar ali je potemtakem to še vedno pravi vrhunski CC kljub proporcionalnim neskladjem.

Ko se je pisal standard in obujalo pasmo so pripeljali pse iz vseh vetrov in iz nekega povprečja in skupnih karakteristik spisali standard.
Tole je Alliot di Ortanova (leta 1974) in če je to "prvotni "....  potem smo pasmo že zdavnaj zafurali  ;)


Bi bilo zanimivo če vsak objavi sliko in ime psa ki je zanj ta trenutek najboljši primerek pasme.  :D

Še naš nov način kurjenja odvečne energije...  8)













miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4817 : 21 April 2012, 11:09:07
 :o Tale ALLiot pa mi sploh ni všeć.. Če bi bili sedaj še taki pol jaz ziher nebi Corsota imela :D Meni je bil všeč Basir, in še precej njemu podobnih. Če pa gledam slike te Alliotove glave in ti ko so danes so mi današnji lepši. Jaz naprimer raje vidim da ima lep kvadraten gobec, čeprav malo krajši kot po standardu kot pa daljši.  Glede teže po standardu pa mislim da večina psov to presega. Si ne zamišljam Corsa velikega tam 68 do 70 z samo 50 kg. Moj je velik 66 pa ima cca 52, 53 kg pa je suh ko glista  ::) Se je mišičast samo bi še vedno raje vidla da bi imel kako kilco al pa 2 več. Tale ko pa je na Bolhi pa je daleč od 75 kg bi rekla ::) Pa cene sploh da ne omenjam  :o

Ninci, krasno razgibavanje. Moj lenuh nebi vlekel :D Kadar imam premalo časa za konkreten sprehod ga prvo peljem malo okoli na kratki sprehod, pol pa tudi na bicikel pa da teče lepo poleg. Ampak ponavadi ga morem vlečti jaz :D No, saj ne, teče lepo zraven brez problema, ker ve da mora.. Vlekel pa sam ziher nebi



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4818 : 21 April 2012, 15:36:34
Evo še en link z starimi predstavniki pasme. Morem rečti da so mi po večini zelo všeč. Sploh zato ker ni noben Alliotu podoben :P pa so slike tudi iz leta 1950



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4820 : 21 April 2012, 20:28:13
Če gremo čisto na začetek Aliot je oče Dauna (mama je Mirak).
Dauno:

Njegova sestra Brina:


Mama Basirja Bulana itd. Tipsi:


Oče od  Tipsi -  Picciut


Potomci Dauna X Tipsi


In Basir je bil "glista" naj bi imel 44 -45kg in 66cm   ;D



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4821 : 21 April 2012, 20:46:10
Uh, vsaj potomce je dobre dajal.  Dauno mi je zelo všeč, samo moreš pa priznati da ni očetu čisto nič podoben. Če že gledamo obliko glave mi je Alliotova čisto kontra. Ne vem, mogoče slika vara, ampak nikoli nebi rekla da je to Corso



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4822 : 22 April 2012, 10:06:46
Samo iz ene slike psa je itak težko sodit kakšen je pes v resnici. A vseeno verjamem, da Aliot je imel določene kvalitete, ki so bile pri delu pomembne. In  glede na konstrukcijo telesa in dolge noge je bil to najbrž hiter in okreten pes, kar pa je bilo v tistih časih itak bistveno.

Ampak če grem pa to:

ali Aliot ... imam pa raje Aliota doma :-[

Je pa zadnjič tekla na FB ena debata o Basirju ...


da vsi vzreditelji stremijo k temu da bi vzredili takega psa - ikono kot je bil on. Ker se ga smatra za idealnega. Po drugi strani pa če z roko na sliki pokrijemo glavo in vrat je telo zelo podobno bokserju in da naj bi bil zadnji del telesa za mastifa prešibak. A spet je bilo najbrž to tisto kar je omogočalo hitrost in okretnost psa.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #4823 : 22 April 2012, 11:49:22
Teli (30 let nazaj) so mi vsi krasni!  :-*

Basir in tudi tale: Ares del Dyrium - Owner - Allevamento del Dyrium sta mi pa še posebej padla v oči... (od simpatizerja ;) )

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4824 : 22 April 2012, 13:13:35
Meni tudi  :)
Samo Zarova slika,, :-\ Kot Napoletano. Si ne predstavljam da bi bil zmožen pretečti 2 km. 

 Malo sem gledala stare slike.. Tu je bil Maddox star cca 9, 10 mesecev :)





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4825 : 22 April 2012, 14:33:08
Ja saj itak ni skrivnost, da so meni Dyriumi naj naj  :) Imajo sicer svoje pomanjkljivosti in so nekateri slabo okoteni, ampak glave in telo so pa povečini  :-* In sem prav vesela da so po (pre)dolgem premoru pri njih spet začeli vzrejat.

Drugače pa med mladimi psi v evropi mi je trenutno tale eden izmed boljših:




Pa pri ruralis-ih imajo ene par perspektivnih še zelo mladih psov.

Še dve našega Đakca pri 10,5 mesecih:






Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4826 : 22 April 2012, 16:54:53
Zanimiva debata!
Aliot meni osebno tudi ni všeč! Zar je lep kot pes (možno zaradi tega, ker je moja želja imeti tudi neapeljca in spominja prej nanjga kot na CC-ja), sigurno pa to ni predstavnik pasme Cane Corso!
Bulan in Basir sta mi  :-* :-* :-*
Če gremo s časom malce naprej mi je bil med najljubšimi David del Dyrium!


Tud Cloto del Dyrium di prop.All.degli Elmi mi je bil full všeč.


Pa Quaron del Dyrium


Vbistvu sem tud js fan del Dyrium psov. Ja res so po nekaj letnem premotu ponovno začel spet vzrejat. Edino kar me resnično moti je, da ni narejenih nobenih zdravstvenih testov pri teh psih. Sem se sama zanima za njihovega mladiča pa ni šans, da kupim brez zdravstvenih testov. :-\ :-\ :-\



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4827 : 23 April 2012, 11:07:49
Zdravo

Zanimiva debata glede standarda! No če gledam standard potem moj nitorček popolnoma ostreza opisu kaj naj bi sploh bil CC! Sedaj ko se bliža svojemu optimumu pri 20 mesecih, vem da se bo še razvijal do 3. leta, ampak neki obrisi se že kažejo, če bo kaj desca iz njega, bi lahko rekel da jih nakoncu nebo presegel 50kg+ in tudi plečne nebo višja od 65! Tako da imam popolnega psa po standardu ;)...noja pa vemo da še zdaleč ni tako! Vsaj na raztavah vidimo vse prej kot pse po "JUSU" in mogoče res nebi blo slabo da bi kdaj kakšen meter v roke vzeli, ti. vsevedi  :-\  Itak pa vsi, ki imamo svojega cc-ja, gledamo na svojega kot najbolšega ;)
kar se pa nagona in karakterja tiče, pa škoda besed, kaj naj bi sploh corso bil, in da bi take vzreditelje, ki parijo "svega i svašta"  blo treba zapret! Ampak potem v Sloveniji nebi imeli vzrediteljev ;) Sej itak vemo kam pes taco moli!

lp



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4828 : 23 April 2012, 13:13:06
Pa še neki, kar je tudi zanimivo za branje (sicer je v hrvaškem jeziku ampak se lepo razume).  ;)

Isječak Interview, Vito Indivieri, Cane Corso Magazine.

4) Koje su tri najvažnije značajke koje želite imati kod pasa iz Vašeg uzgoja?
:arrow: Oblik glave s pravom expresijom tipičnom za pasminu, moćna građa psa, ali u isto vrijeme elegantna građa psa.

5) Koja su tri najvažnija nedostatka koja po vašem mišljenju ne bi smjeli imati psi iz Vašeg uzgoja?
:arrow: Izražena konvergencija, prekomjerni prognatizam i mala veličina jedinke.

6) Koji su po Vašem mišljenju najveći strukturni, zdravstveni i karakterni problemi s kojima bi se mogli sresti uzgajivači kod uzgoja Cane Corsa?
:arrow: Među glavne probleme s kojima sam se susreo u praksi ubrojio bi: kratke podlaktice, "okruglastu" glavu, pretjerani prognatizam, i prekomjerni gubitak karaktera tipičnog za pasminu.

7) Koje je Vaše mišljenje o općoj situaciji u pasmini?
:arrow: Tijekom posljednjih godina pasmina je brzo rasla i postala prepoznata i cijenjena u cijelom svijetu, međutim sudjelovanje kao "promatrača" na brojnim konferencijama i izložbama, shvatio sam da su mnogi uzgajivači odabrali pse u "hipertipu", pse jako male veličine (Vidio sam mnoge pse sa vrlo kratkim podlakticama) i da odabiru "okruglaste" glave. I još jedna stvar koja me zapanjila je gubitak karaktera tipičnog za pasminu, a to je kvaliteta koja me u prošlosti natjerala da se doslovno zaljubim u pasminu Cane Corso.

Sada signor Umberto Leone, isti izvor, ne preporučuje se čitati osobama lošeg zdravstvenog stanja i slabih živaca :grin:

Interview isječak

4) Koje su tri najvažnije značajke koje želite imati u pasa iz Vašeg uzgoja ?
:arrow: Nakon što sam cijeli život proveo sa Cane Corsom kao radnim psom, ja sam uvijek više cijenio karakter psa, nego fizički aspekt. Uvijek sam cijenio u svojim psima izraženu teritorijalnosti s dobrom dozom poslušnosti.Cane corso se koristi kao čuvar i kao takav bi trebao imati dobru dozu agresije, ali najvažnija stvar je da pas treba biti svjestan svoje fizičke snage i mora znati kako i kada je treba koristiti. Uvijek sam cijenio dominantne pse, ali psihički uravnotežene, koji nikada ne grizu bez razloga.

5) Koja su tri najvažnija nedostatka koja po vašem mišljenju ne bi smjela biti prisutna u pasa uzgojenih od Vas?
:arrow: Za mene, definitivno najviše upitna stvar je velik predgriz. Unatoč studijama i mišljenjima drugih stručnjaka, kao i službenog standarda pasmine, ja sam uvijek vjerovao da predgriz uništava sav smisao postojanja cane corsa i da ga se s tim isključuje iz grupe pasa koje možemo smatrati lovnim pasminama. Unatoč suprotnim stajališta uvijek sam vjerovao u ravni zagriz, čvrsto vjerujući u moć takvog zagriza. Također u zadnje vrijeme sam vidio pse male veličine sa zaobljenim glavama, a takvi ne bi trebali biti prisutni, barem ne u mom uzgoju.

6) Koji su po Vašem mišljenju najveći strukturni, zdravstveni i karakterni problemi s kojima bi se mogli sresti uzgajivači kod uzgoja Cane Corsa?
:arrow: Mislim da najveći problem s kojim bi se novi uzgajivač mogao susresti je onečišćenje pasmine koje su mnogi ljudi kontinuirano radili duže vrijeme. Previše puta smo vidjeli nevjerojatan "mix" s bokserom, napuljskim mastifom, mastifom ili Abruceškim ovčarom (tzv. mastif Abruzzesi ili polu-Corso) i sve to je pridonjelo gubitku odlika pasmine, koje su prije puno godina trebale biti temelj pisanog standarda Cane Corsa, ali su ostali izvan njega u rustikalnim prostranstvima južne Italije.

Michele Bocci-interview, isječak

4) Koje su tri najvažnije značajke koje želite kod psa iz Vašeg uzgoja?
:arrow: Glavne značajke koje tražim kod psa su fizički aspekt, temperament i zagriz (preferiram tzv. Pinčer zagriz).

5) Koja su tri najvažnija nedostatka koja po Vašem mišljenju ne bi smjeli biti prisutni kod pasa iz Vašeg uzgoja?
:arrow: Glavni nedostaci po mom mišljenju su:
Loša kretnja, lagan i mal kostur, prekomjeran prognatizam i nedostatak karaktera.

Koji su po Vašem mišljenju najveći strukturni, zdravstveni i karakterni problemi kod uzgoja Cane Corsa?
:arrow: Najveći problem je da je Cane Corso izgubio svoju izvornost i završio u rukama uzgajivača bez skrupula. Oni nisu vodili brigu o činjenici da Cane Corso kao pasmina može postati distorzirana, oni su samo mislili na svoju zaradu i parili su Cane Corsa sa drugim pasminama kao što su Bokser, Rottwailer, Napuljski mastif, Alano, itd ...

7) Koje je vaše mišljenje o generalnoj situaciji u pasmini?
:arrow: Po mom mišljenju, nažalost, postoji vrlo malo originalnih i čistih Cane Corsa u opticaju.Ja više ne pokazujem svoje pse na izložbama jer izvorni cane corso tamo nije cijenjen. Posljednji put sam bio na izložbi prije 5 godina, ring je bio okružen Bokserima, a moj pas je bio prvi koji je sankcioniran od strane suca rekavši da je moj pas u tipu koji pripada ropotarnici povjesti.(op.a. Ne daj se Bocci (y) :wink: ) Bio sam ogorčen ovakvim suđenjem ali sam i dalje nastavio uzgajati rustikalne Cane Corse kakvi su bili uzgajani na početku nastanka pasmine.



Lep dan

Aja glede omenjenega psa Herkules CN pa nebi komentirala. >:( >:(


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4829 : 24 April 2012, 19:02:05
Karikatura, ki da mislit.  ;)