Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462845

manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #4890 : 07 Junij 2012, 10:51:22
( glede na to da gre izključno za ljubljenčka in družinskega psa nam rodovnik kljub posledično riziku zaradi tega ni bil na prvem mestu)

Mislim, da nas ima večina svoje pse za ljubljenčke in družinske pse  ???

Takšne stvari navadno prihajajo iz ust totalnih laikov, ki so psa vzeli in plačali pri sosedi Jožici, ki ima domače leglo maltežanov čistokrvnih staršev...

Bulldogs... And nothing else...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #4891 : 07 Junij 2012, 11:00:00
No, mogoče pa je bila psica podarjena? Je pa problem, če je bilo leglo načrtno planirano. Vsi vemo, da je psov preveč, da že pri rodovniških niso vsi enake kvalitete in več kot je takih legel, brez skrbnega načrtovanja, prej gre k vragu pasma (karakterno, zdravstveno, vizuelno).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4892 : 07 Junij 2012, 11:34:07
Pozdrav.

To da bodo moji psički dobro preskrbljeni naj vas ne skrbi. Prosim tudi ne mešajte pojmov. Sem točno napisal, da se zavedam kaj pomeni pes brez rodovnika in kašen riziko s tem prevzemam. Kaj pa ima sedaj pasemska selekcija pri moji odločitvi mi pa tudi ni jasno zakaj nekateri tako brez osnove kritizirate. To je moja osebna odločitev in ne vem zakaj taki napadalni komentarji glede na to, da moja odločitev nikakor ne bo vplivala na standard pasme.  Nikoli se v temo CC nisem vključeval kot nek strokovnjak za to pasmo ampak kot lastnik in ljubitel. Če torej nekdo nima rodovniškega pasemskega psa torej po vašem nikakor ne more biti ljubitelj pasme in je zato en ''ku..ac vreden ljubitelj. Iz kritik pa zgleda bi bilo bolje če bi se odločil, da vzamem namesto tega mešanca, raje nekega mešanca ne vem morda med labradorcem in čivavo saj s tem bi očitno ne kvaril pasme CC kot v mojem dotičnem primeru. Pes brez veljavnega rodovnika je v mešanec in vsi vemo kakšen je njegov status zaradi tega pri oblikovanju pasme, zato ne vem zakaj naj bi zaradi tega šla pasma k vragu če sploh ne more uradno nositi pasemskega imena.



manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #4893 : 07 Junij 2012, 11:42:18
To da bodo moji psički dobro preskrbljeni naj vas ne skrbi. Prosim tudi ne mešajte pojmov. Sem točno napisal, da se zavedam kaj pomeni pes brez rodovnika in kašen riziko s tem prevzemam. Kaj pa ima sedaj pasemska selekcija pri moji odločitvi mi pa tudi ni jasno zakaj nekateri tako brez osnove kritizirate. To je moja osebna odločitev in ne vem zakaj taki napadalni komentarji glede na to, da moja odločitev nikakor ne bo vplivala na standard pasme.  Nikoli se v temo CC nisem vključeval kot nek strokovnjak za to pasmo ampak kot lastnik in ljubitel. Če torej nekdo nima rodovniškega pasemskega psa torej po vašem nikakor ne more biti ljubitelj pasme in je zato en ''ku..ac vreden ljubitelj. 

Sam si napisal, da ste vzeli nerodovniškega zaradi finančne situacije...

Če nekdo nima rodovniškega pasemskega psa, na nek način podpira nerodovniško vzrejo. Če ste psa dobili v dar oziroma so za mladiče kasirali zgolj stroške cepljenja in razgliščenja in je bil ups, potem ok. Če ste pa psa plačali in s tem podprli nerodovniško leglo, pa definitivno ne delate nič dobrega za pasmo in v mojeh očeh niste ljubitelj pasme.

Bulldogs... And nothing else...


TThor

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #4894 : 07 Junij 2012, 13:47:50
Pozdrav.

Ja napisal sem res o financah. To pa še ne pomeni, da trpim pomanjkanje, dejstvo pa je, da si v trenutnih razmerah ne želim, niti nočem za psa dati 1k € ali več. Verjemite, da se mladičke brez rodovnika zelo težko proda in se jih če pogledate samo na ''bolhi'' kjer je kar nekaj oglasov dobesedno podarja kar je dober pokazatelj tem osebam ki se stem ukvarjajo, da so nerodovniški psi čeprav čistokrvnih staršev tržno nezanimivi oziroma bolje rečeno nedonosni. Kot sem napisal nikakor ne podpiram takega početja vendar če psičke nebi vzel jaz bi jo pa verjetno kdo drug ali pa bi lahko še kako drugače končala, če se nebi pojavil nov lastnik. Sicer vas razumem kaj želite povedati vendar se mi vaš pristop zdi nekoliko pretiran.



vesna-skway

  • *
    • Prispevkov: 175
    • Točke: 0
Odgovori #4895 : 07 Junij 2012, 14:56:19
Najhujše je da to podpiraš, s tem če si plačal za takega psa več kot osnovne stroške cepljenja, ... pa če se zavedaš tega ali ne. Kjer je trg, tam je tudi trgovec in res najslabši izgovor je, če jo ne bi ti vzel bi jo kdo drug. 5 takih kot si ti in se jim že splača eno nerodovniško gor spravit in ga prodat takim ljudem.  :-X



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #4896 : 07 Junij 2012, 15:02:15
Vsi vemo, da je psov preveč, da že pri rodovniških niso vsi enake kvalitete in več kot je takih legel, brez skrbnega načrtovanja, prej gre k vragu pasma (karakterno, zdravstveno, vizuelno).

 ;D ;D ;D
E moje Finke :o



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #4897 : 07 Junij 2012, 15:12:15
Joj joj tisoč in enkrat premleta stvar rodovnik, nerodovnik...  >:(

Tthor uživajte z malo nagajivko  ;)



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4898 : 07 Junij 2012, 16:13:37
Tthor, se pridružujem mnenju karamele  :) Čimveč užitkov z obema.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4899 : 09 Junij 2012, 09:19:46
Na FB strani Živali potrebujejo pomoč (https://www.facebook.com/pages/Živali-Potrebujejo-Pomoč/151940548156394) je tale oglas:


Zaradi odhoda lastnice v tujino-Avstralijo katera odhaja čez 2 meseca se oddajata 2 psa pasme Cane corso samček in samička. Hart-samček je star 4leta in Kamma-samička 3in pol Hart je tigraste barve in Kamma rjave z črnimi obrobami na gobčku in je tudi sterilizirana. Oba dva imata rodovnike in sta iz legla vrhunskih staršev. Psa sta redno cepljena, veterinarsko pregledana, imata mikročip, potni list in pasuš. Navajena sta bivati v hiši in sta čista- ne opravljata potrebe v hiši. Hart je zelo žive narave rad ima žogico in obožuje igro. Kamma pa je plašnejše narave ampak ob pravem pristopu začne človeku zaupati in se z njim odlično razume. Ker pa je to pasma ki potrebuje veliko pozornosti in časa za sprehode si lastnica psov želi odgovorne lastnike ki imajo izkušnje z to pasmo. Lastnica se je tudi trudila da bi ju lahko obdržala ampak ju ne more saj ko nje nebo ostane samo še tašča katera pa za njiju zaradi starosti nemore skrbeti saj jima nebi mogla posvečati časa, sprehodov in igre ki jih potrebujeta. Psa se oddajata za notranje bivanje, nikakor pa ne za na verigo saj tega nikoli nista bila vajena, vsa leta sta bivala v hiši z vrtom. Zelo bi bila vesela če bi lahko odšla v skupni dom saj sta navezana eden na drugega. Ob posvojitvi pa zraven lastnica da tudi njune stvari- posodice, povodec, vratnice in igrače. Prilagam pa tudi nekaj njunih slik da se boste lažje odločili za posvojitev.

KONTAKTNA ŠTEVILKA:
Tonja: 070381991
Vesna: 031626001

Hart in Kamma še vedno NUJNO iščeta nov dom! Če lahko kdo kako pomaga bo vsaka pomoč pri iskanju novega lastnika v tem trenutku dobrodošla.

Levo Kamma desno Hart





Tthor čestitke in dobre živce :P >:D



Boomi

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #4900 : 09 Junij 2012, 12:35:56
Ojoj,kaksne to pisejo, pac se je clovek odlocil za nerodovniskega.. Jaz imam tudi mesanko, stara je 3 leta, zdrava, polna energije in ni mi nic zal da sem jo vzela. Mesance mora tudi nekdo vzeti, kaj naj jih lastniki pobijejo? Se strinjam da ni prav da imajo ljudje z mesanci vsepovprek legla saj jih je prevec, a se zal to dogaja.. Psicki niso nic krivi in si zelim da bi se vec ljudi odlocili za takega psa, ker tezko najdejo nov dom in potem se z njimi zgodi bogve kaj.. Kar se pa tice stroskov, pa sem prepricana, da ima Tthor toliko razcisceno pri sebi, da ne bi vzel se enega psa, ce bi se za tega tezko placeval. Uglavnem, veliko veselja z novo clanico druzine in ne obremenjuj se s takimi neutemeljenimi komentarji, ker ponavadi prihajajo od ljudi ki bi morali najprej pomesti pred svojim pragom.. Pa brez zamere..

Lp



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #4901 : 09 Junij 2012, 16:10:41
Ojoj,kaksne to pisejo, pac se je clovek odlocil za nerodovniskega.. Jaz imam tudi mesanko, stara je 3 leta, zdrava, polna energije in ni mi nic zal da sem jo vzela. Mesance mora tudi nekdo vzeti, kaj naj jih lastniki pobijejo? Se strinjam da ni prav da imajo ljudje z mesanci vsepovprek legla saj jih je prevec, a se zal to dogaja.. Psicki niso nic krivi in si zelim da bi se vec ljudi odlocili za takega psa, ker tezko najdejo nov dom in potem se z njimi zgodi bogve kaj.. Kar se pa tice stroskov, pa sem prepricana, da ima Tthor toliko razcisceno pri sebi, da ne bi vzel se enega psa, ce bi se za tega tezko placeval. Uglavnem, veliko veselja z novo clanico druzine in ne obremenjuj se s takimi neutemeljenimi komentarji, ker ponavadi prihajajo od ljudi ki bi morali najprej pomesti pred svojim pragom.. Pa brez zamere..

Kje za vraga ti beres, da ima kdo kaj proti mesancem?  ??? Tudi jaz imam mesanko, staro 12 let, za katero sem prepricana, da je nastala iz enake "ljubezni do psov" kot omenjeno leglo (psica je "kao" doga). 

Imam pa zelo veliko proti stancanju "cistokrvnih psov brez rodovnika". Verjetno obstaja kaksen bolj utemeljen razlog, da ga nimajo, kot "ni se nam dalo narediti vzrejnega dovoljenja". In ne, taki psicki nic tezko ne najdejo novega doma. Njihovi prekrasni in jako odgovorni "vzreditelji" jih namrec prodajo (ne podarijo) za malce manj denarja kot se prodajajo rodovniski psi, katerih starsi imajo opravljeno vzrejno dovoljenje (in vsaj zahtevanimi zdravstvenimi testi). In ne, taka legla ne nastanejo nenamenoma, ampak jih stancarji povsem namenoma in zgolj zaradi zasluzka sproducirajo. Ce bi bil kakrsen koli drug razlog, bi imeli starsi vzrejno dovoljenje in mladici rodovnik.
Ce nekdo zeli pasemskega psa in mu je mar za pasmo, naj kupi psa z rodovnikom, od preverjenega vzreditelja ali pa pogleda malo po tujih straneh (ce se ze pri nas nic ne najde, pa za vecino pasem se) in raznih rescue breed organizacijah. Ali posvoji mesanca. Kupovanje (za ne majhne denarje) nerodovniskih psov ni pa nic drugega kot podpiranje steparjev, ki za zasluzek izkoriscajo svoje pse.

Seveda lahko vsak psa dobi na nacin, ki ga sam izbere, ampak na javnem forumu, ki je namenjen ljubiteljem psov, pa naj ne pricakuje, da se bomo vsi strinjali z izkoriscanjem zivali. Sem prepricana, da tej psici ne bo manjkalo nic (tako v smislu oskrbe, kot ljubezni), res pa ne razumem, kako se lahko ljubitelj pasme odloci za kaj takega.

Ne samo, da imam pometeno pred svojim pragom, se posesano imam poleg tega.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4902 : 12 Junij 2012, 15:22:58

Mene pa je danes na bolhi razjezil tale oglas.
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/cane-corso-mladicki-oglas1280687957

Kaj me je najbolj zmotilo je to, da je samička, mati mladičev marca dopolnila leto dni oče pa junija. Zakaj tako hiteti in res čudno zakaj nimajo mladiči rodovnika.  >:( >:( >:(
Nisem prepričana ampak mislim da imata oče in mati mladičev istega očeta.  >:( >:(
Zopet nerodovniško leglo! Očitno se jim je res mudilo imet mladiče.  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #4903 : 12 Junij 2012, 15:58:05
Ojoj,kaksne to pisejo, pac se je clovek odlocil za nerodovniskega.. Jaz imam tudi mesanko, stara je 3 leta, zdrava, polna energije in ni mi nic zal da sem jo vzela. Mesance mora tudi nekdo vzeti, kaj naj jih lastniki pobijejo? Se strinjam da ni prav da imajo ljudje z mesanci vsepovprek legla saj jih je prevec, a se zal to dogaja.. Psicki niso nic krivi in si zelim da bi se vec ljudi odlocili za takega psa, ker tezko najdejo nov dom in potem se z njimi zgodi bogve kaj.. Kar se pa tice stroskov, pa sem prepricana, da ima Tthor toliko razcisceno pri sebi, da ne bi vzel se enega psa, ce bi se za tega tezko placeval. Uglavnem, veliko veselja z novo clanico druzine in ne obremenjuj se s takimi neutemeljenimi komentarji, ker ponavadi prihajajo od ljudi ki bi morali najprej pomesti pred svojim pragom.. Pa brez zamere..

Lp

Prvo kot prvo, tale psička ni mešanec dveh različnih pasem, ampak kao čistokrvni cane corso sproduciran namerno, da se bo prodajal verjetno ne za simbolično ceno.
In točno tako, kot si napisala - mešance mora tudi nekdo vzeti. Ja vzeti, ne pa kupovati in podpirati nerodovniško vzrejo.

In dajmo ločevat med mešanci, ki so dejansko ponavadi posledica ups-a in med "čistokrvnimi" psi, ki se jih načrtno "vzreja" samo zato, da se zasluži.

Nihče tukaj ni proti mešancem, nihče ni proti psom, ker seveda niso čisto nič krivi in jim želimo le najboljše. Ne strinjamo se pa z ljudmi, ki še zmeraj kupujejo ponaredke pasem in s svojim denarjem omogočajo nadaljno proizvodnjo le-teh.

Bulldogs... And nothing else...


Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4904 : 12 Junij 2012, 20:38:06
Danes so punce dobile obisk, malčki pa s tem malo socializacije. :)
Najbolj smešna je bila Goccia, je med divjo igro mame Blu in Tar-a sedela pred hišo in ju opazovala in zraven lajala (češ ej ti pust jo, oz a lahko malce manj divje, da se vama pridružim).  :P :P

Blu mu je takoj seveda pojasnila, da je to njen vrt in tukaj nima kaj vladati. :)








Lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4905 : 13 Junij 2012, 11:38:24
50 strani burne debate o rodovniških /nerodovniških : http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9109.0 Tako da lahko nadaljujete tam.
Jaz lahko rečem le, da za cca. 500€ se v Sloveniji dobit tudi rodovniškega corsota. Samo počakat je treba na kakšno tako leglo, če je vprašanje samo cena  ;)

Giaco - star 1 leto


Pošastka


A lahko dobim piškotek?


Proooosim


Lej, kako znam lepo poleg hodit - za piškotek vse :P





Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4906 : 14 Junij 2012, 20:12:51
Uuuu lepotec Giaco je pa ogromen v višino.  :P :P

Naša bolj ogromna v širino pa danes praznuje 2 rojstni dan.  :-* :-* :-*



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4907 : 14 Junij 2012, 23:33:17
Vse najboljše Lučki  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4908 : 23 Junij 2012, 22:13:02
Fanta je dobila službo  :D Postala je mali tovorni pes...












jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4909 : 26 Junij 2012, 08:29:12
Zdravo

Pri nas imamo pa eno težavo,in sicer sem opazil da je pes totalno brez energije (apatičen), hrana mu tudi ne diši preveč, zjutraj je imel drisko in imam občutek da težko hodi, ker ko ga opazujem šepa na prve tace?!
Ima kdo kakšno izkušnjo kaj bi lahko to povzročilo? Srčno upam da ni tisto zakar me je nejbolj groza...KLOP?!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4910 : 26 Junij 2012, 08:31:17
Zdravo

Pri nas imamo pa eno težavo,in sicer sem opazil da je pes totalno brez energije (apatičen), hrana mu tudi ne diši preveč, zjutraj je imel drisko in imam občutek da težko hodi, ker ko ga opazujem šepa na prve tace?!
Ima kdo kakšno izkušnjo kaj bi lahko to povzročilo? Srčno upam da ni tisto zakar me je nejbolj groza...KLOP?!

Jaz bi glede na znake najprej klopne testirala. Žal.  :(



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4911 : 26 Junij 2012, 17:18:03
Tako kot sem predvidel je Nitor bil pozitiven na testu za klopne bolezni..A N A P L A Z M O Z A, bolj znana kot erlihioza  :'(
Opravil smo hitri test, ki je bil kot rečeno pozitiven,vendar bi dohtarca opravila še ta velik test, pa mi ni čisto jasno zakaj?! Res je da bi z takim testom ugotovil koliko časa se ta zadeva že tensta v njemu, ampak kej dosti pa naredit ne moreš.
Zdej je predlagala da mu dajem 4 tedne antibiotike in potem upajmo na najbolše  :(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4912 : 26 Junij 2012, 17:24:37
Tako kot sem predvidel je Nitor bil pozitiven na testu za klopne bolezni..A N A P L A Z M O Z A, bolj znana kot erlihioza  :'(
Opravil smo hitri test, ki je bil kot rečeno pozitiven,vendar bi dohtarca opravila še ta velik test, pa mi ni čisto jasno zakaj?! Res je da bi z takim testom ugotovil koliko časa se ta zadeva že tensta v njemu, ampak kej dosti pa naredit ne moreš.
Zdej je predlagala da mu dajem 4 tedne antibiotike in potem upajmo na najbolše  :(

Najbrž zato, ker hitri testi niso 100% zanesljivi.  Upam, da sta ugotovila dovolj zgodaj in ne bo nobenih posledic.

Lp, nina



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #4913 : 26 Junij 2012, 19:09:24
Hvala Nina! Mislim da se za nadaljnje preiskave ne bom odločil, razen v primeru, da se zadeva poslabša in antibiotiki nebi prijeli, čeprav mu že teh najrajš sploh nebi dajal. Po drugi strani se mi pa srce trga, ko ga gledam totalno brez volje do življenja, in bi dal vse da je spet tako hiperaktiven in nagajiv kot prej :( Zato vam toplo priporočam da redno uporabljate pripravke bilokakše in četudi z stranskimi učinki, ker je res žalostno gledat svojega psa v takšnem stanju!
Sem bil pa kar malo presenečen ko je glista stopil na vago in premore celih 51kg.



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4914 : 03 Julij 2012, 22:41:39
Evo, da se še mi malo pokažemo  :P





Skupaj kopljemo ::)


 :o


In si nanašamo blatne obloge, ampak proti gubam zgleda ne učinkuje ;D




In za na konec še ena leteča :D

Jah kaj naj rečem ;D, z tremi je lepše :P 8)



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4915 : 04 Julij 2012, 09:31:37
miško  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4916 : 06 Julij 2012, 08:43:27
Miško čestitke!! Kateri/katera pa je tole?




miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4917 : 06 Julij 2012, 10:14:48
Nina hvala :)
Tole pa je Megi, v orginalu je Kajina Gossip girl. Sicer jo že imamo en čas, samo sem počakala da jo Maddox in Kaja čisto sprejmeta. Od začetka je bilo malo ljubosumja, sedaj pa ni več problema ;D



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #4918 : 13 Julij 2012, 10:24:38
Nič se ne dogaja tukaj :-\ Vsi na dopustih? :P
Nekaj slikic še od nas
Tak sta se včeraj igrala popoldan





Pa še ena



Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #4919 : 13 Julij 2012, 10:58:53
U kakšna je pravi rambo.  :-* :-* :-*
Kdo je bolj močen? Se mi zdi, da imasta z Medox-om kr enako velike šape. :)
Evo nekaj naših še.

Sophy lenuh z velikimi ušesi...:)


Zmešana Blu, ki ji nikoli ne zmanjka baterij..:)




in še ena, ki se rada nastavlja, da jo nekdo čoha-Lucy


Pa še mal naše mladine
Ghostbuster aka Pan




Gypsy in Meeko


Je pa Gypsy baje da pravi plavalec..

Lp od nas