Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462958

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #420 : 19 Junij 2006, 15:44:26
Nina, malo sem gledala te teste, najtežji se nekako primerja z ISP C (simpl ko pasulj). Je pa pri nas problem, ker predvidevam, da CC spada pod molose in s tem pod pasme s katerimi je prepovedano delati vaje obrambe.

Tisto o testih brez šolanja je pa ponavadi en velik bla bla bla...

Ja testi res niso bog ve kaj. Ampak če hočeš imeti It. Ch ga mora imeti, zato tudi vzreditelji iz tujine recimo španci so en tak primer (pa najbrž še kdo), peljejo svoje pse v Italijo, kjer jih približno dva meseca trenirajo in pač potem opravljajo test.

Mene zaenkrat kaj takega niti ne zanima. Ne kupujem potencialnega It. Ch ::) za kaj takega bi morala gledati izključno in samo v Italiji. Psi, ki postanejo It. Ch in niso Italijanske vzreje se kotijo enkrat na uuff let 8) Tako da... itak odpadem ::) Da bi pa It. Ch dobil pes, ki je popolnom nekupiran... so pa zaenkrat samo sanje ::) Vsake toliko časa se baje celo zgodi, da kakšn "nedotanjen" pes dobi CAC na It. razstavi, kar je že ogromen uspeh.

Vali a tole so fantki iz Šaolina? od Maikol-a?

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #421 : 19 Junij 2006, 20:32:31
Ja, Ninci - tole so Šaolinski fatje od Maikola in Agathe. :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #422 : 19 Junij 2006, 22:06:41
Ja, Ninci - tole so Šaolinski fatje od Maikola in Agathe. :D

In kateri bo delal družbo Kingu? ;) ;D

Meni je simpatičen Talefant po imenu Federico Dei Re Di Roma. Ma tako dobra ogromna ušesa ;D se res zdi kot da bo vsak čas poletel. Je pa to trenutno najbolj razstavno uspešen pes na Nizozemskem 14x BOB in 14x CAC :o

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #423 : 20 Junij 2006, 10:02:41
 ;D Tako so krasni (mimogrede - če jaz ne bi našla Fredija, bi bil eden naš), da bi si privoščila še enega, pa kaj ko tako hitro rastejo. Naš fant ima že 11 kilogramov in je vsak dan bolj navihan (beri: Pia - 4 leta, ima vedno več pikic od zob po svojih oblačilih, ker sta kot dva mladička), mi pa vsak dan več veselja.
Lep dan vsem skupaj, Maja ::) :-* :-* :-*



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #424 : 20 Junij 2006, 16:31:11
In kateri bo delal družbo Kingu? ;) ;D


Ja, ti si pa za hec! :o :o :o Me zanima, kako boš govorila, ko boš sama imela corsico. Te tako "okupira", da odmisliš vsako družbo... ;) Da ne govorimo o prostoru in ostalih logističnih problemih. Že sedaj ne moremo nikamor, ker zanj nimam varstva.

Ninci - imaš mogoče še kakšno sliko tegale Federica - mogoče ko stoji? Teli nizozemski corsi so čisto nekaj drugega kot italijanski in ti, ki mešajo šterene na naših razstavah. Tale Federico ima daljši in ožji gobec, pa tudi tako nabildan mi ne deluje... Že vidim, da bo treba enkrat na Nizozemsko ::).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #425 : 20 Junij 2006, 16:46:54
Seveda imam ;D Jaz sem polna slik ;)

Evo Federico1
in Federico2.

Je pa Yurakov vnuk. In je It. vzreje ;) pripeljan na Nizozemsko. je pa res čisto drugačen pogled na Federica ali pa recimo Zaccaria od Tanzarelle. Zaccaria. Krajši in močnejši gobec je prva stvar, ki jo opaziš. Širšo glavo naredijo tudi kupirana ušesa.


Pa da se še pohvalim... psička, ki je potencialna kandidatka za mamo mojega bodočega, je v soboto dosegla neverjeten uspeh in je premagala Federica v izboru za BOB,  lastnica tega še danes ne more verjeti ;D ;D Federico namreč velja za nepremagljivega 8).

Ja, ti si pa za hec! :o :o :o Me zanima, kako boš govorila, ko boš sama imela corsico. Te tako "okupira", da odmisliš vsako družbo... ;) Da ne govorimo o prostoru in ostalih logističnih problemih. Že sedaj ne moremo nikamor, ker zanj nimam varstva.

ah midva imava dva pa... bova pač imela še enega, eden ni nobeden, ko imaš dva šele vidiš kakšna žurka je imeti dva, in kako dobro mora šele biti z tremi :P ;D

Lp nina






MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #426 : 21 Junij 2006, 08:38:35
Ninci - ne vem sicer, ampak sklepam, da otrok še nimaš.... Očitno boš potrebovala veliko hišo z velikoooooooooo prostora..... in velikoooooooooooooooooo  časa, da boš vse popedenala (ali pa dobro pomoč).... :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #427 : 21 Junij 2006, 09:41:26
Ninci - ne vem sicer, ampak sklepam, da otrok še nimaš.... Očitno boš potrebovala veliko hišo z velikoooooooooo prostora..... in velikoooooooooooooooooo  časa, da boš vse popedenala (ali pa dobro pomoč).... :P

 ;D ;D Nimam še, nimam ;) Sicer pa Črt, v hecu ::), pravi na vsakega družinskega člana en pes, torej če bom imela veliko psov... bo moralo biti veliko otrok :P ;D

Lp nina




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #428 : 21 Junij 2006, 15:28:40
Citiraj
Sicer pa Črt, v hecu , pravi na vsakega družinskega člana en pes, torej če bom imela veliko psov... bo moralo biti veliko otrok


:)  :)  :)

No,jaz jih planiram šest-otrok namreč. ;)   (za pse bomo še videli)



Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #429 : 21 Junij 2006, 15:32:00

:)  :)  :)

No,jaz jih planiram šest-otrok namreč. ;)   (za pse bomo še videli)


Mislim, da je zadnji čas da začneš ;) Imaš kakšno leto več od mene, pa hmm enkrat višjo številko od mene (otrok namreč ;))... aja samo ti si moški :P imaš še čas ;)

Lp nina



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #430 : 21 Junij 2006, 15:34:55
Ej,kako pa veš,da nisem že začel????

Hec,saj še res nisem!

Bo res že čas,ampak se "mama" mal hoče nekaj puntat.

Je pa tako,da s to potencialno mamo imava skupaj že 4 pse,tako da je prostor samo še za dva.  ;)


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #431 : 21 Junij 2006, 15:35:58
Ej,kako pa veš,da nisem že začel????

Hec,saj še res nisem!

Bo res že čas,ampak se "mama" mal hoče nekaj puntat.

Je pa tako,da s to potencialno mamo imava skupaj že 4 pse,tako da je prostor samo še za dva.  ;)


Še za 4, ker potem vas bo skupaj 8 ;) ;D

Lp nina



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #432 : 21 Junij 2006, 15:39:17
Citiraj
Še za 4, ker potem vas bo skupaj 8
    :-[

Vidiš-leta!      ::)

ker včasih sem bil menda kar dober v matematiki.


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #433 : 21 Junij 2006, 18:30:25
Glavni preskok je iz ednine v dvojiino.....potem pa gre..... :P



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #434 : 21 Junij 2006, 18:34:05
Glavni preskok je iz ednine v dvojiino.....potem pa gre..... :P

To smo pri psih že dali skozi ;D Kar tebe še čaka, ... nas pa čakajo otroci :o ;D To bo še veselo :D

p.s. škoda, ker ne pridete na piknik, otroci, psi, ...  ;) bi še kakšno lahko rekli na to temo 8)

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #435 : 21 Junij 2006, 18:50:12
Glavni preskok je iz ednine v dvojiino.....potem pa gre..... :P

Madona smo dobri - glavni preskok smo naredili že dvakrat. :o Samo upam, da ne mislite, da se potem vse kar "množi" ali kaj! ;) :D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #436 : 21 Junij 2006, 20:24:15
Vali čakamo tretjega :P

Evo tole mi je danes poslala Irena, zadevo dobite na njeni spletni strani http://www.gididog.com/whk/cana/demos.html, piše Demos video, download in si poglejte corsota, ki dela SAR. Psička je stara 9 mesecev in je bila tole njena 4-a učna ura.

Irena se drugače ukvarja tudi z vzrejo nemških ovčarjev in ima v šolanju kar nekaj izkušenj. Z drugo Corsico dela obrambo z tole pa SAR.  Punca ima ambicije... delavna linija corsotov :o ;D

Lp nina



CASIUS

  • Gost
Odgovori #437 : 21 Junij 2006, 21:11:23
Lep pozdrav.Po dolgem času se spet oglašam.Cassius se je glede grizenja izboljšal.Sedaj je star 8 mesecev. n
Zelo rad se kopa in plava.Nekaj novih slik.[/img]



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #438 : 21 Junij 2006, 21:27:54
no vidim, da ti je uspelo, kljub malim problemom ;) Lepo da sta odpravili grizenje je pa res že prava mrcina. koliko tehta trenutno?


Lp nina



CASIUS

  • Gost
Odgovori #439 : 21 Junij 2006, 21:35:13
OKOLI 45 KG.



CASIUS

  • Gost
Odgovori #440 : 21 Junij 2006, 21:36:13



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #441 : 21 Junij 2006, 21:56:40
Kako pa kaj bratci in sestrice? Imaš kakšne stike z njimi ali kakšne informacije? Vem, da je bil en bratec na CACIB portorož ta vikend.

Lp nina



CASIUS

  • Gost
Odgovori #442 : 21 Junij 2006, 22:04:16
Nimam stikov z nobenim.Za Portorož sem pa prepozno zvedel da bi ga peljal.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #443 : 21 Junij 2006, 22:20:22
Nimam stikov z nobenim.Za Portorož sem pa prepozno zvedel da bi ga peljal.


Poglej malo v temo razstave, mogoče te kaj pritegne, da ga pripelješ pokazat širni javnosti ;) Je bila pa konkurenca za slo. razstave v portorožu kar ok, Tanzarella je imela mislim, da tri pse, toliko jih ponavadi sploh ni na naši razstavi, pa še par drugih in je moralo biti prav zanimivo. Mogoče Trbovlje ali pa Maribor, kar ti je ljubše ;) Če se prijavita sporoči, pridemo navijat.  8)

Lp nina



CASIUS

  • Gost
Odgovori #444 : 21 Junij 2006, 22:32:45
Maribor ziher,saj sem z totega konca..



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #445 : 22 Junij 2006, 08:59:45
Casius je res krasen pes. Jaz sem se zanimala za njegovo sestrico, pa smo se potem odločili, da počakamo malčka. Dobra novica za Nino - čez 2 leti tudi pri nas ne bo več dovoljeno kupiranje repov. Včeraj sva šla k veterinarju, ker je imel malo gnojnega izcedka iz oči in mi je to povedal. Našega Fredija je zelo pohvalil in tudi očke na srečo niso nič hudega.
Glede množenja pa tole: 2 človeška mladička (težko pridobljena) + en pasji (ki je za dva)je za eno mamo čisto dovolj. Te tako okupirajo, da zvečer ne veš zase, sploh če si za veliko večino stvari sam. Poleg pa še hiša, vrt....da zame časa skoraj ni. Za podiplomca sem se že odločila, da preložim na naslednje leto. Grem letos raje v pasjo šolo. Moram tudi jaz malo predahniti. ;D
Na piknik pa - v pozni jeseni, če bo kakšen. Se preveč bojim za našega malčka. Se je pa igral z zlato prinašalko cca. 2 leti staro in je zelo pazila nanj. Sem ga kasneje raje umaknila, ker se je pa mali preveč razvnel....
Lep dan vsem skupaj...Maja



CASIUS

  • Gost
Odgovori #446 : 22 Junij 2006, 15:38:57


Še ena .



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #447 : 22 Junij 2006, 16:49:59
Casius je res krasen pes. Jaz sem se zanimala za njegovo sestrico, pa smo se potem odločili, da počakamo malčka. Dobra novica za Nino - čez 2 leti tudi pri nas ne bo več dovoljeno kupiranje repov.

 ;D Kupiranje ušes je prepovedano že kar nekaj let, pa se še vedno dela, na črno ali pa se pse pelje v tujino. Sicer bo najbrž res sčasoma več repatih... razen če se jih bo pač potem enostavno začelo uvažati iz Italije in vzhoda, ker so kupirani lepši ::)

Vzreditelji v državah, kjer ne kupirajo sicer pravijo, da je problem ko parijo z kupiranimi. Težko je namreč predvidevati ali bo dal pes z kupiranimi uhlje mladiče, ki bodo ušesa pravilno dražli recimo. Ker pač tega ne vedo parijo in upajo na najboljše, hvala bogu pa sodniki z ušesi in repi ne komplicirajo preveč. Baje celo bolj komplicirajo z prekratko kupiranim repom ( kupiran mora biti na 4-em vretencu), kot nepravilno nošenim nekupiranim (ker najbrž sploh niso pozorni na to, kako naj bi se rep pravilno nosil). In ja pri paritvah z kupiranimi repi tudi prihaja do previsoko nošenih repov, pa še marsičesa ampak se to nekako preživi.
 
Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #448 : 23 Junij 2006, 10:03:37
Težko je namreč predvidevati ali bo dal pes z kupiranimi uhlje mladiče, ki bodo ušesa pravilno dražli recimo.

Nepravilna nošnja ušes ni problematična, saj se da z povezovanjem ušes vse "popraviti" (to je standardna praksa tudi pri drugih pasamah, npr. bokserjih, dogah...), problem pa so nesorazmerno velika ušesa, ki sploh niso tako redka...



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #449 : 23 Junij 2006, 10:08:59
ma tale Casius je pa res krasen  :o 8) heh.. jaz tudi redno pregledujem tole temo in so mi corsoti zelo všeč  :) me pa nekaj zanima... koliko predstavnikov te pasme je v sloveniji? vsaj približno če kdo ve...  ;)