Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463050

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #450 : 23 Junij 2006, 10:26:44
Šapa... nekaj čez 30.

Bonie... ušesa so baje problem, ker jih kot mladiči nosijo popolnoma pravilno potem pa jih začnejo tam po enem letu postavljati drugače. Bolj visoko, kot jih nosi recimo tvoja. Zato jih prej ne povijajo, potem pri enem letu pa tudi ne.

Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #451 : 23 Junij 2006, 10:55:06
Bonie... ušesa so baje problem, ker jih kot mladiči nosijo popolnoma pravilno potem pa jih začnejo tam po enem letu postavljati drugače. Bolj visoko, kot jih nosi recimo tvoja. Zato jih prej ne povijajo, potem pri enem letu pa tudi ne.

Imaš kakšno sliko takšnega psa? Ker me res zanima, kako to zgleda. Pa prvič slišim, da bi pes po enem letu začel drugače nositi ušesa...

Sicer pa kolikor vem so sodniki, sploh v Italiji, prav alergični na pse s prevelikimi ušesi, napačno nošo pa baje še kar tolerirajo...




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #452 : 23 Junij 2006, 11:04:25
Evo en tak primer je od Nancy Kendra.
Slika. Levo uho je previsoko in Nancy pravi, da se postavlja tudi desno. Pričakuje, da bo čez čas oba nosila tako visoko.

Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #453 : 23 Junij 2006, 11:41:51
Evo en tak primer je od Nancy Kendra.
Slika. Levo uho je previsoko in Nancy pravi, da se postavlja tudi desno. Pričakuje, da bo čez čas oba nosila tako visoko.

Uh, tega pa nisem vedela. Kendra je meni sicer super lepa psička, pa baje delavna tudi...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #454 : 23 Junij 2006, 12:09:20
Ravno zaradi povijanja ušes in podobnega sranja malo psi taka ušesa. A nebi raje pustili takšna kot so in tako, bi se tudli lažje izbiralo plemenjake?
Plus da dvomim, da je psom to v kako zabavo. A sploh lahko uporabljajo ušesa za sporazumevanje takrat?

Pri naši pasmi jih celo lepijo!!! :o
Pol se pa čudijo, ko mladički nimajo tako lepih ušes kot starši, ker ne povejo vsi da so povezovali ušesa! To je prav tako kvarjenje pasme po moji oceni.
Ker če mora imeti določen tip ušes je to isto, kot bi nosil zobni aparat zaradi napačnega ugriza, pol majo pa tudi mladički napačnega. Kako čudno...
Da ne govorimo o ostalih bolanih popravkih. Ušesa so samo začetek. Kakšen je pa razlog? Da dobi bilšo oceno na razstavi?
Torej za futrat naš ego.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #455 : 23 Junij 2006, 12:33:57
Pri CC-jih je problem v tem, da pred leti sploh ni bilo nekupiranih psov, standard o nošnji nekupiranih ušes in repov pa so napisali, ko so se začeli pojavljati prvi nekupiranci, kar na hitro brez nekega večjega preučevanja, kaj je sploh značilno za pasmo. In kolikor jaz vem, ima kar večina CC-jev ušesni hrustanec ZELO močen (kar se mimogrede vidi tudi pri kupirancih in meni zgleda grozno...), kar pomeni, da pač ušesa brez povijanja kar velikemu delu psov stojijo precej bolj pokonci, kot bi morala. In zdaj očitno kot vidim nekaterim psom se ušesa postavljajo pokonci tudi po enem letu...
Meni se ob tem ne zdi bistvo problema v tem, da je potrebno iz vzreje izločiti pse z močnim hrustancem, pač pa v tem, da se standard prilagodi dejanskim tipičnim lastnostim psa. Pa ne glede na to, kaj je komu lepše...

O povijanju in zabavnosti tega za psa pa ne bi, ker se mi tudi ne zdi, da bi bile kakršnekoli razstave zabavne za psa, kaj šele cele priprave nekaterih, pa špricanje z nevemkakšnimi spreji za lesk, za kajtejazvemkaj še... Pa še marsikaj počnemo s psmi, pa jim to ni v zabavo, pač pa vse to počnemo samo za naš ego...




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #456 : 23 Junij 2006, 12:42:34
Se strinjam. Pol je pa sploh brezveze povijanje, če večini psov stojijo napol stoje. Sej pri nas so tudi repi kao problem, prej so jih kupirali, oz, jih tudi še ponekod...

Sicer bi pa vse tiste sprejčke in ostale stvari tudi v hipu odtranla z zemlje ;)
pa barvanje, pa laki...  :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #457 : 23 Junij 2006, 13:55:04
Pol je pa sploh brezveze povijanje, če večini psov stojijo napol stoje.

To je sicer malo prehudo trditi, ker večina psov ima še vedno kupirana ušesa, tisti manjšini s celimi ušesi pa so pri prenekaterem mladiču ušesa povijali... Najbrž ne bo nikoli jasno, kakšna bi bila "naravna" nošnja ušes nekupiranih CC-jev... Jasno je edino, da ima tudi večina kupirancev zelo močan hrustanec, kar je tako grdo (meni vsaj) videti pri starejših kupirancih, kjer je rob kupiranega ušesa debel tudi za cel centimeter... Pa ne vem za nobenega kupiranega CC-ja, ki bi imel težave pri postavljanju ušes pokonci...

Sicer pa standard CC-jev takole piše o ušesih:
Ears - Of medium size in relation to the volume of the head and to the size of the dog; covered with short hair, of triangular shape, with rather pointed apex and thick cartilage, in a high position, much above the zygomatic arch, with a wide bottom, hanging, they stick to the cheeks without coming down to the throat. Quite outstretched and slightly protruding at the joint, they become semi-erect when the dog is watchful. They usually get amputated in a equilateral-triangular shape.

Že to je čudno, piše da mora imeti debel hrustanec, a ušesa morajo viseti priležena k obrazu. Meni ne gre skupaj...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #458 : 23 Junij 2006, 13:59:16
res se malo čudno sliši...
Sej tisto z večino, bi bilo res bolje napisati: veliko število psov  ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #459 : 23 Junij 2006, 14:25:25
Uh, tega pa nisem vedela. Kendra je meni sicer super lepa psička, pa baje delavna tudi...

Res je ;)

Par vzrediteljv, je celo ugotovilo, da naj bi imeli kot odrasli najlepša ušesa tisti, ki so jih kot mladiči imeli ogromne. To je samo pač predvidevanje, ker se je to pri dostih psih pokazalo. Čeprav spet če pogledamo Federica, ki sem ga predstavila kot "dumbastega" psa, potem spet ta teza pade, ker je imel že kot mladič ogromna ušesa.

Povijanje je res brez smisla in večina vzreditljev (vsaj teh z katerimi sem jaz v kontaktu) ne povija, kljub temu da ne kupirajo. Se pa z nošenjem ušes načeloma ne obremenjujejo toliko, če imajo psa z velikimi ušesi potem iščejo kombinacijo z manjšimi, če parijo z kupiranimi pa je itak loterija.

oz...

Citiraj
Pri CC-jih je problem v tem, da pred leti sploh ni bilo nekupiranih psov, standard o nošnji nekupiranih ušes in repov pa so napisali, ko so se začeli pojavljati prvi nekupiranci, kar na hitro brez nekega večjega preučevanja, kaj je sploh značilno za pasmo. In kolikor jaz vem, ima kar večina CC-jev ušesni hrustanec ZELO močen (kar se mimogrede vidi tudi pri kupirancih in meni zgleda grozno...), kar pomeni, da pač ušesa brez povijanja kar velikemu delu psov stojijo precej bolj pokonci, kot bi morala. In zdaj očitno kot vidim nekaterim psom se ušesa postavljajo pokonci tudi po enem letu...
Meni se ob tem ne zdi bistvo problema v tem, da je potrebno iz vzreje izločiti pse z močnim hrustancem, pač pa v tem, da se standard prilagodi dejanskim tipičnim lastnostim psa. Pa ne glede na to, kaj je komu lepše...

Ne bi mogla bolje povedat.  ;)

Lp nina





Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #460 : 24 Junij 2006, 02:04:44
tale psarna je na sosednjem forumu oglaševala leglo... http://sanguemagnifica.com/

jo kdo pozna?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #461 : 24 Junij 2006, 12:51:53
Mene pa nekaj zanima, glede na informacijo, ki sem jo dobila pred nekaj leti od znanega slovenskega kinologa. V Italiji naj bi obiskal psarno, kjer so imeli poleg Corsov tudi kar nekaj predstavnikov drugih pasem (zapomnila sem si samo rottweilerje  :-[). Ko je vprašal, kaj to je, so mu odgovorili, da "sestavine za pasmo" in da jih vkrižajo takrat, ko imajo občutek, da je to potrebno. Tako, da je ta pasma, kolikor sem jaz takrat razumela njega, šele v ustvarjanju.

Vedno sem si želela ponovno spregovoriti z njim o tem, ker se mi je zadeva zdela zelo zanimiva, pa me zanima, če ima kdo kaj več informacij...


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #462 : 24 Junij 2006, 16:03:08
Citiraj
Tako, da je ta pasma, kolikor sem jaz takrat razumela njega, šele v ustvarjanju.

Urška..pasma je v obnavljanju, ker je bilo okoli leta 1970 njeno število že zelo majhno. Takrat so načrtno gradili linijo na dveh predstavnikih Daunu in Tipsi. standard pa je bil napisan po Borisu. Glede na to, da stari zapiski in slike skoraj vedno predstavljajo samo črne in tigraste je največja verjetnost, da so bili križani z nemškimi dogami (glede na barve, ki jih poznamo danes). Od tod naj bi tudi prihaja tista dumbasta ušesa. Seveda pa je Corso bližnji sorodnik ( brat bi lahko rekli) neapeljca. Tako kot izgleda corso danes naj bi neapeljc izgledal nekoč. Da bi pa uporabljali rotta... za osvežitev krvi.. osebno še nisem slišala niti nikjer prebrala. Tudi nepopolnih rodovnikov je kar nekaj, ko imaš podatke samo za eno max. 2 generaciji nazaj, predvsem gre za ameriške pse ponavadi... in tam notri je lahko vse, kar je vsaj malo corsotu podobno.

Lp nina




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #463 : 24 Junij 2006, 16:13:10
Še ena slika, da malo popestrim temo. Quasar del Dyrium. Ni najboljša kvaliteta, ker je slika vzeta iz filma ampak bo ;D "mali" gleda tako nežno, da kar ne moreš verjeti :-*


tale psarna je na sosednjem forumu oglaševala leglo... http://sanguemagnifica.com/

jo kdo pozna?

Ne poznam psarne sem pa malo pokukala na stran. Osebno se mi najbolj dopade Markos, mislim, da je bil ta isti pes tudi na specialki januarja v Lj., v konkurenci z Kingom.  Imajo pa malo čehov, Italijanov, nemcev, ... ni neke izrazite linije, ki bi se pojavljala v rodovnikih.

Lp nina



kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #464 : 24 Junij 2006, 20:53:04
Odgajivacnica Sangue Magnifica postavila je na web sajt http://sanguemagnifica.com/ fotografije i pedigree svojih pasa, informacije novom leglu  i stencima...
Takodje mozte videti I nove nade :
 malenu Sangue Magnifica Ariane
– otac CESARE ( HJCH,’05CH of CH, EUR JCH, 8xHPJ, F.KI.Gy’05,J.BOD, 10xHFGY, J.BISIII, J.BIS, 8xCAC,CH HFGY, HR-Ki Winner, EUR JSg )
- majka Kleto  ( 6xPRM , CHSCG )

 mlade , jos uvek bebe, Timoniere Marlo i Timoniere Marlota
– otac CESARE ( HJCH,’05CH of CH, EUR JCH, 8xHPJ, F.KI.Gy’05,J.BOD, 10xHFGY, J.BISIII, J.BIS, 8xCAC,CH HFGY, HR-Ki Winner, EUR JSg )
- majka BACELONA (HJCH, 4xHPJ, 8xCAC, HR-Ki Gy)

I 10 meseci star Atur – Best baby ( Guido Vandoni (I) ) , 3x PRM , BOB, Junior Best in Show
- otac NATTUNO DEL ROSSO MALPELO
- majka SARA ChSCG


Sangue Magnifica Ariane


Timoniere Marlo – 7 meseci star

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #465 : 24 Junij 2006, 20:53:47
Cane Corso (FCI: Uslovno Priznat 2.2.2-343)
CANE CORSO
Chien de Forte Race; Corso-Hund; Perro Corso
FCI Klasifikacija:
Grupa: II - Pinceri i snauceri, Molosi i Svajcarski pastirski psi
Sekcija: 2 - Molosi
Podsekcija: 2 -Planinski Tip
Bez radnog ispita

POREKLO
Cane Corso potice iz Italije. Nastao je od ''Canis Pugnas'' ( stari Rimski Molos ) i predstavlja laksu verziju koja je koriscena za lov na krupnu divljac i kao ''pomocnik'' u borbama. U Italiji je godinama dragocen i veran pratioc. Koristili su ga i za cuvanje imovine, stoke i naravno ljudi. Ime mu potice od latinske reci cije je znacenje cuvar zastitnik.

TEMPERAMENT
Cane Corso je pas stabilnog temperamenta koji pozrtvovano voli svoju porodicu. Aktivan i dobrocudan sa jedne strane, a nezamenljiv kao pas cuvar sa druge strane. Zastitnicki je raspolozen, a pritom blag i pitom, veoma privrzen vlasniku. Odlicno se slaze sa decom. Prema njima je nezan i cini se svestan njihove nevinosti i bespomocnosti. Veoma je inteligentan i lako se dresira. Nikada nece odlutati od kuce, uvek je u blizini vlasnika . Nikada ne trazi kvagu i ne zapocinje je ali i ne preza od drugih pasa. Zahteva vlasnika ''cvrste ruke'' . Posto zna da bude agresivan prema strancima i drugim psima, treba ga pazljivo socializovati jos od steneta. Dresirani Cane Corso je pokoran i odgovoran pratioc. Sumnjicav ali u prisustvu vlasnika tolerantan prema strancima. Divan je prema clanovima porodice . Veoma je druzeljubiv i potrebno mu je drustvo coveka. Uskratiti im to je naprosto okrutno. Cane Corso moze biti odlican pas cuvar u stanu ili kuci ali imajte na umu da mu je potrebno dosta kretanja i vezbe . Duge setnje i trcanja su mu svakodnevna potreba. Cane Corso obozava da bude ukljucen u svakodnevne porodicne aktivnosti i nikako nije preporucljivo samo ga pustiti u dvoriste - i to je to . On moze podneti sve vremenske uslove ali ono sto nece podneti je odvojenost od porodice i zajednickih aktivnosti .










http://sanguemagnifica.com/

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #466 : 24 Junij 2006, 22:48:42
kazak pozdravljen. Si bil z Markosom januarja na specialki v lj.? Je tole Markos??

Lp nina



kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #467 : 24 Junij 2006, 23:58:22
kazak pozdravljen. Si bil z Markosom januarja na specialki v lj.? Je tole Markos??

Lp nina
Da , Markos je bio na specijalki. Vodili su ga moji prijatelji i vlasnici Bane i Marko.
I 2006 i 2005 na izlozbi u Ljubljani su bili i moji psi Express Man Rezlark i 2006 House Kazak Sky Flower . Ja odgajam snaucere , ali pisem i za prijatelje sa kojima inace idem na izlozbe narocito u inostranstvo. Oni manje koriste internet tako da sam ja i webmaster i skretar odgajivacnice :-)

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #468 : 25 Junij 2006, 00:04:31
ps. Cane Corso sam zavolela zbog njihovog neznog i strpljivog odnosa prema mojim patuljanerima . 

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #469 : 25 Junij 2006, 01:30:52
kazak pozdravljen.

Ninci, Kazak je ženskega spola.  ;)

Jelena, pozdrav na ovome forumu. Vidim, da si proširila repertoar "svojih" pasmina  ;D.

Jaz sem včeraj, ko sem dežurala z LaGio, malo brskala po netu in med drugim naletela na tele zanimive linke, če mogoče koga zanimajo:

http://www.canecorso-info.nl/canecorsoeng.htm

http://www.pattiespuppies.com/fullhistory.html

http://www.motorcitycanecorso.com/info.html

Se opravičujem, če so že bili tukaj objavljeni, ker cele teme pa ne spremljam redno.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #470 : 25 Junij 2006, 07:32:54
Ninci, Kazak je ženskega spola.  ;)

Jelena, pozdrav na ovome forumu. Vidim, da si proširila repertoar "svojih" pasmina  ;D.

Jaz sem včeraj, ko sem dežurala z LaGio, malo brskala po netu in med drugim naletela na tele zanimive linke, če mogoče koga zanimajo:

http://www.canecorso-info.nl/canecorsoeng.htm

Se opravičujem, če so že bili tukaj objavljeni, ker cele teme pa ne spremljam redno.


Poglejte pod other dogs ;D

Lp nina



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #471 : 25 Junij 2006, 09:20:22
A tale in tale sta odrasla?  ??? Ker meni sta malo majhna  :-\

Poglejte pod other dogs ;D

Lp nina

A to si mislila na Kinga?



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #472 : 25 Junij 2006, 09:34:22
Saj zaradi tega http://www.canecorso-info.nl/andere_cane_corso.htm sem pa dala gor.  ;)

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #473 : 26 Junij 2006, 09:07:42
Pozdravljeni!
Ali mi lahko prosim nekdo pove kakšna cepljenja mora imeti pes za prehod čez mejo - s Hrvaško? Lep pozdrav vsem skupaj - upam, da se kdo javi in da niste preveč utrujeni od srečanja.... Maja ::)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #474 : 26 Junij 2006, 09:11:18
Pobrskaj malo še po drugih temah. Recimo Klik. Tul najdeš odgovor.

Lp nina




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto

bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #477 : 26 Junij 2006, 10:34:27
Mike Sotille, sin človeka, ki je v Ameriko pripeljal prve Corsote piše na forumu, da so CC-ji navadni mešanci...

Upam, da ni kaj narobe, če kopiram nekaj teksta:
"CORSO PEOPLE DONT GET AFFENDED BUT YOUR DOG IS A BANDOGGE ,THE ITALIAN BANDOGGE -AMERICAN CORSO BANDOGGE ITS THE SAME DOG ITS A MOLOSSER MASTIFF/BULL BREED TYPE DOG IF YOU BELIEVE THE ITALIANS ITS AN ANCIENT BREED OF DOG THEN YOU ARE TRUELY A FOOLISH PERSON ! FROM MY EXPERIENCE WITH BULL BREEDS AND MY FIRST HAND KNOWLEDGE OF THEM AND EXPERIENCE.THE CORSO IS A MIX OF NEO OR NEO TYPE DOGS MIXED INTO BOXER,DOGO ARGENTINA.DANE,MAREMMA,PIT BULLS,AND SOME SAY ROTTIE !"

"to straighten out all the controversy i will tell you exaxctly what the corso is it is a type of banddogge for lack of a better term.in italy its fisrt official certification was in empoli in the spring of 1992 which i attended myself and my father michael sr.piancoe-gandolfi were both there .there was about 150 dogs roughly maybe more maybe less i cant tell you exactly it was a while ago,but what i can tell you is the italian version was a real mongrel no specific breed type because everyone thru in there own version some had boxer-neo,others had dogo-neo,dane,boxer,pit,am staff-some even had maremma sheepdog some had all the above .how a judge could certify this animal pure was beyond my comprehension as a educated dogman"



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #478 : 26 Junij 2006, 13:56:46
Pobrskaj malo še po drugih temah. Recimo Klik. Tul najdeš odgovor.

Lp nina
  Hvala, upam, da bo vse O.K., ker brez malega ni nikomur za iti v Poreč čez vikend. By, Maja



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #479 : 26 Junij 2006, 14:05:32
Mike Sotille, sin človeka, ki je v Ameriko pripeljal prve Corsote piše na forumu, da so CC-ji navadni mešanci...

Upam, da ni kaj narobe, če kopiram nekaj teksta:
"CORSO PEOPLE DONT GET AFFENDED BUT YOUR DOG IS A BANDOGGE ,THE ITALIAN BANDOGGE -AMERICAN CORSO BANDOGGE ITS THE SAME DOG ITS A MOLOSSER MASTIFF/BULL BREED TYPE DOG IF YOU BELIEVE THE ITALIANS ITS AN ANCIENT BREED OF DOG THEN YOU ARE TRUELY A FOOLISH PERSON ! FROM MY EXPERIENCE WITH BULL BREEDS AND MY FIRST HAND KNOWLEDGE OF THEM AND EXPERIENCE.THE CORSO IS A MIX OF NEO OR NEO TYPE DOGS MIXED INTO BOXER,DOGO ARGENTINA.DANE,MAREMMA,PIT BULLS,AND SOME SAY ROTTIE !"

"to straighten out all the controversy i will tell you exaxctly what the corso is it is a type of banddogge for lack of a better term.in italy its fisrt official certification was in empoli in the spring of 1992 which i attended myself and my father michael sr.piancoe-gandolfi were both there .there was about 150 dogs roughly maybe more maybe less i cant tell you exactly it was a while ago,but what i can tell you is the italian version was a real mongrel no specific breed type because everyone thru in there own version some had boxer-neo,others had dogo-neo,dane,boxer,pit,am staff-some even had maremma sheepdog some had all the above .how a judge could certify this animal pure was beyond my comprehension as a educated dogman"

Nekako tako je zvenela tudi verzija, ki sem jo že zgoraj omenila jaz.