Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463000

MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #480 : 27 Junij 2006, 10:18:04
Kljub vsemu - tisti, ki jih imamo radi jih bomo imeli radi še naprej.....pa negativnosti gor ali dol.... :) Maja



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #481 : 27 Junij 2006, 22:58:44
Vali sem malo gledala slikice s piknika v Varpoljah in moram ti povedat da je King vsakič lepši in kako se zna fante postavljat! :D Res je pravi maneken, ne pa moj ko samo digitalca vidi pa ga moram že lepo prosit za eno slikico ::) ;)


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #482 : 28 Junij 2006, 12:13:22
Še en CC reševalec:

http://www.corsoluv.com/Working_Corsos_Cubilon_SARK9.html

Zanimiva zgodba. Pa naj še kdo reče, da CC-ji niso za delo...




trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #483 : 28 Junij 2006, 12:22:33
ko sem bral tisto o tem da so Cane Corso navadni Bandogi sem si mislil sledeče:

Koliko pasem ki jih danes poznamo obstaja že odkar pomnimo? Zelo malo, mislim da večinoma samo tisti ki so v skupini pratipskih psov. Torej je vsak ZP mešanec?
Res je da naj bi bila Cane Corso pasma ki je že zelo stara, vendar je zgodovina naredila tako da so že skoraj izumrli ... torej če bi hoteli pasmo obdržati popolnoma nedotaknjeno bi morali pariti med seboj vsega skupaj kakih 10 psov !! Posledice bi bile verjetno še hujše kot pri Shar-Peijih, kjer so se določene genetske napake že tako namnožile, da je zdravega mladička res težko dobiti.
Tako je pač treba vzeti v zakup da je pasma pravzaprav še zelo mlada, zato je logično da večina psov nima popolnega rodovnika, tudi ZPji jih niso imeli pred cca. 100 leti ... pa so zato kaj manj pasemski?

Malo v razmislek ;)

Lp, Črt



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #484 : 29 Junij 2006, 22:01:50
Vali sem malo gledala slikice s piknika v Varpoljah in moram ti povedat da je King vsakič lepši in kako se zna fante postavljat! :D

 ;D King se ni postavljal pred fotoaparatom ampak pred drugimi psi :P

Še en CC reševalec:

http://www.corsoluv.com/Working_Corsos_Cubilon_SARK9.html


Tegale sem že zasldila ja, pa tako dobro ime mi ima pes.  :-*

MAP z katro hrano hraniš Fredija? Bodo kakšne nove fotke??

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #485 : 30 Junij 2006, 08:16:34
Da se vidi kdo je najlepši v deželi tej! :o ;) :D ;D Ja fante je samozavesten ni kaj! Men se bolj zdi Ninci da se je on pred tabo postavljal da te ne bi kaka druga pasma zamikala, pa da ne bi polj brez lubice ostal :P ;) ;D


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #486 : 30 Junij 2006, 08:25:50
Satin, Ninci ima prav - postavljal se je bolj pred drugimi psi - pred fotoaparati se je težko, ker je bil večino časa neprostovoljno zaprt. Očitno smo res v fazi pubertete in komaj čakam, da to mine... ::) Če ne bo, bom verjetno obupala :'( Vendar vseeno hvala za lepe besede. Bojim se pa, da to kar je prikazal King na srečanju-" lubice" verjetno ni osrečil... :'( :'( :'( pa še koga drugega tud ne.

Trigi, pod tvoj zadnji post se popolnoma podpišem. Mislim, da je ni pasme, ki sedaj izgleda tako, kot je pred desetletji. Vse je stvar trendov in muh "nekaj velikih" vzrediteljev in zvez. Pri CC-jih je pa to sploh zelo opazno.

Ninci, MAP je trenutno na morju (do nedelje), ne vem, če ima notebooka s seboj, ima pa sigurno Fredija. Sem ga hotela ta teden pogledat, pa ni bilo časa. Drug teden smo zmenjeni (da se spozna s Kingom :-\) in že komaj čakam, da vidim, kako je zrastel. Mislim, da ga hrani z RC.




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #487 : 30 Junij 2006, 08:35:08
Vali ne obupat trenutno ga malo "meče", saj veš da fante malo bolj ko punčare ;), pa boš videla da se bo ko tole obdobje mine umiril. No moj gre pa trenutno čez drugo puberteto ::) :o, on bi se samo izležaval mi pa da ga strežemo od uspred in od uzad  >:( ;) ::) Vsako jutro ko pride s sprehoda se on krega z nami da on pa nebi šel v pesjaka ampak kr z nami v službo  ::) ;) :D Uh pa še se najde, vidim da so zelo podobni dvonožnim moškim, ki jim vsake toliko časa udari na otročje! ;) :D


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #488 : 30 Junij 2006, 08:42:59
Čakaj, čakaj, o drugi pubrteti pa jaz pri psih ne vem nič >:(. Za "dvonožne osebke" mi je poznano, ampak za pse??!! ::) Pa si mi dala spet za mislit...



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #489 : 30 Junij 2006, 08:53:40
Jah Vali sem tudi jaz mislila da tega pri psih ni, pa sem zdaj na lastni koži občutila da zgleda je nekaj na tem, vsaj pri mojemu.
Gospod misli da je glavni, ne smemo prevč crkljati drugih psov, so takoj napadi ljubosumnosti in nas potem kar dobro preruka  >:( da se nam on spravi v naročje, pri tem še godrnja češ da je on glavni pri hiši, drugi ne štejejo ::) :o Nič ni dovolj dobro zanjga, potem je postal prava mala tečka, bih ne daj ga kej šinfaš, da ga vidiš kako se krega, pa boh ne daj da bi se mu takrat zasmejal, za tisti dan si odpisan pri njemu, razen če ga podkupiš z mesekom ali pa kostko ::) >:(


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #490 : 30 Junij 2006, 08:58:53
Pri takih nedolžnih pogledih kar težko verjameš, da zna bit "res hud", kajne?
http://janusa.moj-album.com/slike/1499096/YQ2mUXxQaj9QVGHt.jpg


http://janusa.moj-album.com/slike/1499096/3bEPuwLL4zW_Cn60.jpg

Mimogrede, Satin - tele "ketne, ki jo ima na sebi na sliki ni več - jo je razstavil v prafaktorje! :-\
http://janusa.moj-album.com/slike/1499096/V3nsCzUvN2ifL5Br.v.jpg



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #491 : 30 Junij 2006, 09:01:37
No jaz sem mislila, da vam bom ta vikend malo polepšala z slikami iz psarne Degli Elmi. Tja naj bi šla jutri na "izlet" in ogled njihovih psov, predvsem Fauna :-* in mladičkov :P. No zdaj je nekaj prišlo vmes in smo zadevo malo preložili... vseeno upam, da grem čim prej, ker sem bila ta teden že čisto v pripravljenosti ::)

Vali... ko mine prva in dobro zadihaš pride druga... in tako naprej. Stalno je nekaj.
Se mi samo zdi ali je tudi King začel eno uho (desno) drugače postavljati? Ali to samo ko je pozoren?

Lp nina





vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #492 : 30 Junij 2006, 09:14:12
Zdaj ste me pa čisto potolkle - še več jih bo??!!?? :'( MAP ne beri tega!!!!

Ninci - ne, King zaenkrat ušesa še lepo enakomerno nosi, za slikanje ga pač moramo klicati, podkupovati.... in takrat posluša in je pozoren...potem pa uloviš ušesa pač v eni pozi. ;)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #493 : 30 Junij 2006, 09:20:48
Vali saj bo še vse vredu! Takele nedolžne poglede pa tud naš prakticira, še posebaj ko kaj ušpiči! Ja da ko jih takole vidiš je kar težko pomislit da bi kako ušpičil, potem pa samo mežikneš pa že kaj ušpičijo! ::) >:(
Jah Vali v vsakem našem angelčku se skriva en majhen hudiček, ki vsake toliko časa pokaže svoje rožičke ;) :D >:( Sej drugače bi blo pa že prelepo! ::) :P
Vali fant je hotu novo in kako jo najhitreje dobiš, ja staro uničiš ;)


kazak

  • *
    • Prispevkov: 371
    • Točke: 4
  • CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
Odgovori #494 : 01 Julij 2006, 13:59:48

TIMONIERE MARLO ( CESARE & BARCELONA)

6,5 meseci star

i MARKOS

CRNO SREBRNI PATULJASTI ŠNAUCERI HOUSE KAZAK
www.housekazak.com


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #495 : 01 Julij 2006, 14:17:57
O kaka lepotca  :-* :-*  8)



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #496 : 04 Julij 2006, 08:52:17
Hay....Fredy je bil na morju in plaval kot bi bil v prejšnjem življenju riba..... slikice sledijo....brez dokumentiranega plavanja, ker smo se vsi veselili v vodi....
Ninci - hranimo ga s Purina proplan in RC, ker je PP imel že v leglu in nam ga je Kristyna dala za domov, RC pa sedaj dodajamo. Dobi še seveda kup priboljškov, sadja, rižeka s tuno....nas je kar dobro streniral.... ;D Raste pa kar prehitro..... ::) :o :o



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #497 : 04 Julij 2006, 09:22:30
Ubistvu me ne zanima toliko proizvajalec kot tip hrane. Hraniš z puppy, junior ali adult varianto?

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #498 : 04 Julij 2006, 10:11:24
Mislim da je pupy varianta for giant dog 45 - 100 kg. Točne podatke ti pa lahko napišem, ko pridem domov. Ti bom poslala tudi slikice, samo da jih spravim dol...Jaz sem bolj netehnični tip.... pa tudi časa mi primanjkuje da bi se naučila in bi bilo boljše. Za CD pa nisem pozabila, samo so prelepi dnevi, da bi jih prebila notri..... ;D ;)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #499 : 04 Julij 2006, 10:19:17
ko sem bral tisto o tem da so Cane Corso navadni Bandogi sem si mislil sledeče:

Koliko pasem ki jih danes poznamo obstaja že odkar pomnimo? Zelo malo, mislim da večinoma samo tisti ki so v skupini pratipskih psov. Torej je vsak ZP mešanec?
Res je da naj bi bila Cane Corso pasma ki je že zelo stara, vendar je zgodovina naredila tako da so že skoraj izumrli ... torej če bi hoteli pasmo obdržati popolnoma nedotaknjeno bi morali pariti med seboj vsega skupaj kakih 10 psov !! Posledice bi bile verjetno še hujše kot pri Shar-Peijih, kjer so se določene genetske napake že tako namnožile, da je zdravega mladička res težko dobiti.
Tako je pač treba vzeti v zakup da je pasma pravzaprav še zelo mlada, zato je logično da večina psov nima popolnega rodovnika, tudi ZPji jih niso imeli pred cca. 100 leti ... pa so zato kaj manj pasemski?

Malo v razmislek ;)

Lp, Črt


V bistvo jaz na zadevo gledam popolnoma drugače in sicer z vidika nadaljne vzreje. Če je karkoli od napisanega res in gre za vzrejno politiko določenega vzreditelja, katerega psom na rodovnikih piše eno, resnični predniki pa so popolnoma drugi, potem to ne predstavlja toliko problema v vzreji kot taki, saj pač poskuša ustvariti popolnega Corsa. Vendar pa to pomeni, da je pasma v fazi, ko je dejansko še v ustvarjanju. Je pa (vsaj zame) ogromna razlika če pariš med seboj predstavnike ene pasme ali pa si še v fazi križanja z drugimi pasmami zaradi izboljševanja tipa. Potem tudi tip psa ni nevemkako poenoten.

Velika slabost take vzreje pa je to, da razen vzreditelja nihče ne pozna resničnih prednikov posameznih psov, kar pomeni veliko težavo za nadaljno vzrejo. In ravno tu vidim največji problem, saj lahko z nenačrtnim parjenjem (nenačrtno ga imenujem zato, ker ti pač v takem primeru manjka informacij) in z malo smole skobminiraš nekaj, kar bo razlike v pasmi (v tipu psa) povečevalo in ne zmanjševalo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #500 : 04 Julij 2006, 10:30:56
Saj nekateri predstavniki so si dejansko tako različni, da se vprašaš če sploh gre za isto pasmo. Zaslediš U in V obliko ustnic, velika ušesa, mala ušesa, veliko kože, malo kože, slabi stopi, široke glave, ozke glave, dolgi gobci, prekratki gobci, različne ugrize, ... ampak po večini je tako, da vsaj določene linije sledijo točno določenemu izgledu.

Dvomim, da se danes še vedno dodaja "material" v pasmo, da bi jo izboljšali. Trenutno je število corsotov v Evropi zadovoljivo (Američane in Kanadčane odštejemo, ker imajo stalno neke svoj fore ::)),  ne samo corsotov ampak kvalitetnih corsotov, tako da mislim, da mešanje v taki meri kot je najbrž res bilo, ni več potrebno.

Ravno zaradi tega mešanja pa se najbrž tudi linije toliko razlikujejo med sabo.  ::)

Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #501 : 04 Julij 2006, 10:48:36
Pri takih nedolžnih pogledih kar težko verjameš, da zna bit "res hud", kajne?
http://janusa.moj-album.com/slike/1499096/YQ2mUXxQaj9QVGHt.jpg



Janusa, ne vem sicer kaj se je zgodilo, samo bi pa ob tej slikici vseeno želela poudariti za vse, ki berete ta forum in občudujete CC-je, da je CC, kljub takim facam in scenam, kot je zgornja, še vedno OBRAMBNI pes. Je res, da je med podobnimi psmi mogoče najbolj trdnega značaja in ga skoraj nič ne spravi s tira, pa zelo dobro zna sam presoditi situacije, vendar je to še vedno pes ogromne moči, ki bo, ko bo tako presodil, reagiral z vso močjo... Nočem si niti predstavljati posledic takšne rakcije...

Sicer pa povsod lahko preberete značilnosti, ki vsaj za mojo psico zelo držijo: "Intelligent, active and even-minded, he is an unequalled watch and protection dog. Docile and affectionate with the owner, loving with children and with the family, if necessary he becomes a terrible and brave protector of people, house and property."

Zakaj to pišem? Ker opažam, da je vedno več ljudi navdušeno nad pasmo (beri izgledom). S tem ne mislim na vas, ki tukaj pišete, ampak na ljudi v moji okolici. Sicer pa vsak sam ve, zakaj mu je neka pasma všeč. Samo res si ne želim, da bi CC-ji prišli na slab glas, kar se z lastniki, ki želijo velikega močnega psa, ampak jih je strah npr. ostalih podobnih pasem, ker se jim zdijo prehudi, lahko hitro zgodi.

Poleg tega se morate vsi, ki razmišljate o CC-ju zavedati, da je skoraj sigurno, da bodo tudi pri nas slej ko prej sprejeli kakšen zakon o nevarnih pasmah in CC-ji, kljub njihovim nedolžnim pogledom in večinoma zelo prilagojenemu vedenju, bodo skoraj sigurno med njimi...

Pa še nekaj: imeti CC-ja ni enako kot kakšnega npr. zlatega prinašalca, pa četudi je ta zlati prinašalec najbolj trmasti pes na svetu (s tem ne mislim točno na nikogar, govorim na splošno). In četudi imaš CCja idealno vzgojenega. Prvič, če greš s CC-jem na sprehod, verjemi da boš od povsod dobival same grde poglede, vsi te bodo nadirali (četudi pes hodi lepo poleg tebe na vrvici in ga sploh drugi ne zanimajo), na kakšno igro z nepoznanimi psmi kar pozabi, ker bodo vsi pred tabo panično dvigovali svoje pse oz. hitro spremenili smer hoje v drugo stran... Ljudje se bodo kar ustaljvali metre pred tabo in se začeli dreti, da je njih strah psov ali pa bodo panično tekli preko ceste... Ja, verjemite, vse to se mi dogaja. Jaz imam sicer samo to srečo, da ima Bonie ogromno pasjih prijateljev že od takrat, ko je bila še mala, tako da lastniki psov v moji okolici Bonie v glavnem poznajo in nimam problema. Če pa grem z njo na sprehod npr. v mestni park, pa je že čisto druga zgodba...

Drugič, pri CC-ju glede na njegovo moč je že samo ena napaka oz. napačna presoja dovolj.  In pes je pes. Tudi CC lahko narobe oceni neko situacijo in takrat tista lastnost, da CC postane, če je potrebno, strašen in pogumen zaščitnik svoje družine in lastnine, lahko pusti tudi strašne posledice... In takrat je tudi CC daleč od tistega lustnega kužka, ki tako nedolžno gleda, ko se stiska k tvojim otrokom...

Tako da res ne pričakovati zlatega prinašalca ali labradorja. Že okolica na CC-je popolnoma drugače reagira kot na CC-ja, pa tudi sam CC ni niti približno podoben omenjenima pasmama. Do družine je že zlat in cartast itd, ampak je pa tudi neustrašen zaščitnik svoje družine in lastnine. Saj vem, da se to sliši strašno lepo, ampak ko prideš v takšno situacijo, ko CC pokaže svojo zaščitniško naravo, pa ne zgleda nič kaj lepo. Verjemite. Še sam lastnik je šokiran, kaj šele drugi, ki psa sploh ne poznajo... Pa ustaviti takšno 50 kg mrcino v nagonu, tudi ni mačji kašelj...

LP, Darja



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #502 : 04 Julij 2006, 10:57:15
V bistvo jaz na zadevo gledam popolnoma drugače in sicer z vidika nadaljne vzreje. Če je karkoli od napisanega res in gre za vzrejno politiko določenega vzreditelja, katerega psom na rodovnikih piše eno, resnični predniki pa so popolnoma drugi, potem to ne predstavlja toliko problema v vzreji kot taki, saj pač poskuša ustvariti popolnega Corsa. Vendar pa to pomeni, da je pasma v fazi, ko je dejansko še v ustvarjanju. Je pa (vsaj zame) ogromna razlika če pariš med seboj predstavnike ene pasme ali pa si še v fazi križanja z drugimi pasmami zaradi izboljševanja tipa. Potem tudi tip psa ni nevemkako poenoten.


CC je pasma, ki je šele pogojno priznana, tako da je oz. naj bi bila vsaj trenutno v fazi "utrjevanja". Ustvarjali so jo prej (vsaj tako bi moralo biti), na žalost je pa precej kregarije glede tega, kakšen bi sploh moral biti pravi tip CC-ja in zato večji vzreditelji furajo svoje linije in hočejo uveljaviti svoj tip psa... Zato je po 10 letih še vedno toliko različnih tipov. Kar pa tudi pomeni, da mogoče letos, ko preteče 10 let od pogojnega priznanja pasme, pasma še vedno ne bo postala dokončno priznana...

Kar se pa rodovnikov tiče, to kar piše v rodovnikih bi praviloma moralo držati. Je pa res, da veliko psov še sploh nima treh generacij prednikov v rodovniku, kar je tudi posledica tega "priliva novih genov"



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #503 : 04 Julij 2006, 11:10:20
CC-ji bodo prišli na slab glas, ko oz. bolje rečeno ker ga ljudje izbirajo zaradi izgleda. To je vsem jasno. Zaradi izgleda pa se ponavadi izbira predvsem sive pse. Zato imajo nekateri vzreditelji v tujini za sive višje cene oz. izbirajo kombinacije za katere upajo, da sivih sploh ne bodo dale. Ker so sivi ponavadi tisti, ki so glavne tarče tega "O kako je lep, dajmo imet še mi enega takega". Tako se povečini znebijo kupcev, ki kupujejo samo zaradi izgleda.  Za legla sivih se odločajo vzreditelji, ki mladiče težko prodajo ali pa v njihovi državi za pasmo ni pretiranega zanimanja, sive pa se vsaj zaradi barve brez problema spravi v promet ( po večini) ::). In ponavadi taki ljudje pač o pasmi nimajo pojma, kupijo ga, ker je srčkan, ker je lepe barve in ker ima luštne gubice.
To se recimo tudi dobro vidi na razstavi recimo primer Hrušica. Okoli Kinga je bilo stalno polno ljudi, "Uvau kakšna barva, kaj je to za ena pasma, Ooo kako je lep..." Bellacara pa je bila z svojo brindle barvo popolnoma nezanimiva, večina teh, ki so gledali Kinga najbrž sploh ni vedela, da gre za isto pasmo ::)


Lp nina




Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #504 : 04 Julij 2006, 11:17:21
Če pogledaš iz tega vidika, kaj pa sploh pomeni imeti 3 generacije v rodovniku? Dobo 6 let? Je pa prav zanimivo videti kako se bo pasma razvijala naprej in v katero smer. Še bolj zanimiv bi bil verjetno obisk v kateri od psarn odgovornih za poustvarjanje pasme.

Bonie, zelo dobro napisan komentar o značaju. Soočena sem bila že s situacijo, ko se je znanec želel pohecati (predvideval, da bo prestrašil psa) in mi je ponoči kričeč skočil v nas izza grma ob poti. Jaz pa na sprehodu z obema (na srečo na vrvici, ker ju v tistem delu pripnem, ker ne vidim, kaj je za ovinlkom). Lahko pa bi se končalo tragično saj sta oba psa odreagirala obrambno. Ustrašila sem se edino jaz in stopila korak nazaj in s tem tudi ustavila Paxa, ki je bil že v skoku.

Če gledam nazaj pa zelo dobra izkušnja, ki mi je pokazala tudi reakcijo Paxa v situaciji, ki jo je ocenil kot resnično grožnjo v primerjavi z vedenjem na poligonu. Na poligonu gre v rokav (plen), tu pa je šlo za skok v glavo z namenom podiranja. Naravna reakcija rotta, da najprej podre s svojo težo.


vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #505 : 04 Julij 2006, 12:26:48
Bonie, prav zaradi tega sem napisala, da težko verjameš, da zna biti hud. >:( Nikoli, prav nikoli nisem trdila, da so to najbolj prijazni psi na svetu. King je trenutno zelo dominanten do drugih psov  (tako to velja za psičke kot za pse) in se je na srečanju strgal z verige, naravnost v enega psa. To je bil ta neljubi dogodek. :'( Prav zaradi tega in v opozorilo, da niso tako nedolžni kot izgledajo, sem to napisala zraven slike. :-\ opazke na sprehodih pa poslušamo tudi mi in so nam zelo poznane. Zato se večinoma zadržujemo tam, kjer je manj ljudi in psov (kar pa za njegovo nadaljno socializaciji ni nič kaj dobro).
Mislim pa, da ni nič narobe, če prilepim sliko, kjer se naša dva "ta mala" tako lepo sltiskata. Imata se zelo rada in moram priznat, da je do otrok nežen, vendar tudi mi zahtevamo, da so otroci do njega. Take slike so tudi s pit bulli.... Vprašajte tudi MAP, da sem ji povedala, da naj pazi, kako otroci delajo z njim in naj jih stalno opozarja na njegovo moč, ker vedno ne bo ostal majhen.
Prav tako se sama (in moji otroci) zavedamo, da to ni pes za nas - v smislu, da ga mi trije ne moremo peljati na sprehod in podobno. Lahko se z njim na domačem igrišču le igramo, ter ga nahranimo. To pa je tudi vse. Prav dobro se zavedamo, kaj smo kupili, ker smo se prej eno leto odločali za pasmo in marsikaj prebrali in vprašali. Psa "za otroke" smo že imeli doma, tako, da King ni njihova igračka. Razloga, zakaj smo se odločili za to pasmo pa ne bom razlagala, je bil pa zelo tehten in funkcijo zelo dobro opravlja. ;) Mož z njim hodi v šolo in ga ima skoraj vedno ob sebi. Je edini, ki ga lahko obvlada (sicer pogojno, ker če se 55 kg zažene, ga ni junaka, ki ga bo sigurno zadržal). Je pa sigurno edini, ki ga ima King za gospodarja in ga uboga. :o Gorje pa tistemu, ki bi poskušal kaj storiti Alešu ali nam. V tem primeru, pa mislim, da ni sile, ki bi ga zadržala. To vemo že sedaj in upam, da mu nikoli ne bo potrebno tega demonstrirati. :-\

Za sivega sem se odločila izključno jaz (po tistem, ko smo se že odločili za pasmo - to je bilo prvo), ker mi je še vedno najlepši meni in veliki večini. Ne vem, zakaj je potem narobe, če gredo v promet ::) - tudi za ostale pasme velja, da  obstajajo bolj zanimive od manj zanimivih barv. ???  Tudi druge "nevarne" pasme kupujejo ljudje, ki nimajo pojma o tem, kaj so kupili, pa je to zelo težko preprečiti, kajti nekaterim "vzrediteljem" je pomembno le, da mladiče prodajo. Tega žal mi tukaj na forumu ne moremo preprečiti. Lahko pa lastniki CC-jev dajemo informacije, kaj pomeni bivanje in življenje s corsom. Tako pozitivne kot negativne izkušnje. Obeh je ogromno.
Pa še to, če me kdo kliče in se zanima za nakup CC-ja, ga kot prvo vprašam koliko je star, kaj počne, kdo bo skrbel za psa, kaj ima namen z njim početi, itd. Vsem mlajšim, ga toplo odsvetujem (pod 20 let). Nisem expert za pasmo, osnove pa so mi znane.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #506 : 04 Julij 2006, 12:36:32
Za sivega sem se odločila izključno jaz (po tistem, ko smo se že odločili za pasmo - to je bilo prvo), ker mi je še vedno najlepši meni in veliki večini. Ne vem, zakaj je potem narobe, če gredo v promet ::) - tudi za ostale pasme velja, da  obstajajo bolj zanimive od manj zanimivih barv. ???  Tudi druge "nevarne" pasme kupujejo ljudje, ki nimajo pojma o tem, kaj so kupili, pa je to zelo težko preprečiti, kajti nekaterim "vzrediteljem" je pomembno le, da mladiče prodajo. Tega žal mi tukaj na forumu ne moremo preprečiti. Lahko pa lastniki CC-jev dajemo informacije, kaj pomeni bivanje in življenje s corsom. Tako pozitivne kot negativne izkušnje. Obeh je ogromno.

Nič ni narobe to, da si ti izbrala sivega, narobe je ko se za sivega odločajo ljudje, ki so videli sivega in jim je všeč barva pa o pasmi nimajo pojma (odločijo se zanj izključno zaradi barve) in narobe je ko imajo vzreditelji siva legla ( v katerem so sami sivi ali formentino mladiči, namerno izberejo sivo kombinacijo), ker gredo bolje v promet. Z tem ne naredijo nič dobrega pasmi, ker taki vzreditelji tudi prodajo psa prvemu, ki pač pride mimo in jih kaj več o novem lastniku niti ne zanima, lastniki ne vedo kaj so kupili, ... iz malega zraste veliko, .. in pasma pride na slab glas.  :-\
Mene barva ne moti, tudi jaz sem bila najprej za sivo, pa sem spremenila mnenje in mi barva danes ni pomembna pri psu bom gledala popolnoma druge stvari, so mi toliko prirasli k srcu, da je barva pač na zadnjem mestu.

Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #507 : 04 Julij 2006, 12:43:49
Pa še nekaj, če sem že ravno začela to temo o značaju CC-jev:

CC-ji odrastejo šele pri 3 letih. Moja Bonie je zdaj stara 2 leti in pol in moram reči, da še vedno pričakujem spremembe v njenem vedenju. Ker če sem še pred letom dni bila prepričana, da me Bonie v nevarni situaciji sploh ne bi branila, zdaj več nisem... In če sem pred letom dni bila vesela, če je kdaj spustila kak glas, in če je vsaj malo nakazala, da bi kaj čuvala, je zdaj več niti za sekundo ne spustim izpred oči... Ker pes je pes, nikoli ne veš...

In čeprav gre Bonie povsod z mano in nikjer nimam nobenih problemov z njo, je to tudi za to, ker je stalno pod nadzorom in točno ve, kaj lahko in kaj ne. Situacije, v katerih vem, da ji delajo težave, pa preprečim že v naprej oz. jo na kakšno zadevo že vnaprej opozorim...
Konkretno, če Bonie še pred letom dni, ni čuvala ničesar, danes Bonie čuva vse, kar je naše. Doma čuva dvorišče pred neznanci, pa tudi znanci, če nikogar ni doma. Če pa ji rečeš, da je vse ok, pa ni več problema. Ko pa nismo doma, pa čuva naše stvari. Vse lepo in prav, dokler nisi npr. na plaži in se cel čas igra z njenim najboljšim pasjim prijateljem, a ko se on hoče vlečti poleg nje na našo brisačo ali piti vodo iz naše posode, ali pogledati v prtljažnih našega avtomobila itd. ni šans. Tako se bo zdrla nanj, da bo cela plaža v trenutku pokonci... Sicer je res, da ne bo ugriznila ali karkoli drugega, samo opozorila bo, ampak to na tak način, da ti gredo dlake kar pokonci, in to za vsako malenkost... In zato jo moram imeti vedno na očeh, da jo še pred vsako takšno situacijo strogo opozorim, da to ni primerna reakcija, ker bo takšne stvari prenašala samo, če bo morala...

Zdaj vem, da bo kdo rekel, da imam samo nevzgojenega oz. nesocializiranega psa, ampak hotela sem to napisati, da bodo vsi tisti, ki so jim CC-ji tako luštkani in sladki, v mislih pa imajo zlatkote, se malo vprašali, če res želijo takšnega psa...

Janusa, nisem te nič obtoževala. Slika Kinga in otroka mi je zelo všeč. CC-ji znajo biti res nežni do otrok, tudi moja Bonie obožuje otroke. Samo se pa zavedam, da takšne forume berejo tudi nekateri, ki vidijo tako sliko in nekaj slik luštkanih mladičev in že gredo po mladiča... Potem pa CC- pristane pozabljen zunaj v pesjaku, se spari z sosedovim psom/psico itd.




vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #508 : 04 Julij 2006, 13:11:20
Bonie, nisem vzela za obtoževanje, le pojasnila, da je zato zraven stavek - težko verjameš, da zna biti hud - da so tudi takšne plati te pasme. Vse kar si napisala glede obnašanja Bonie, velja potencirano tudi za Kinga. Primer - na rastavi, če se gibamo po njenem prostoru je OK, v kolikor pride na naš prostor, kjer ima svoje ležišče in mi stole - bog ne daj, da se temu na en meter približa kdo s psom. Takrat popolnoma znori in poslušamo, kako je agrisev in podobno. Vendar jaz vem, da le čuva svoje. P adopovej to drugim, če lahko. :'(

Ninci, v tem letu, odkar imamo Kinga sem se še marsikaj naučila o sami pasmi, priznam. Sicer pa človek se celo življenje uči. Prav tako iz tvojega pisanja, kot iz čiste prakse (pač življenje z njim ti marsikaj prinese, kar v teoriji ni oz. ne prebereš). Popolnoma se strinjam z vsem, kar si napisala. Tudi sama bi sedaj drugače kupovala CC-ja (če bi ga imela namen razstavljati), kot sem ga takrat, ko sem se zanimala le za karakterne značilnosti in zdravstveno stanje potencialnih staršev, ter seveda za barvo. Linije so mi bile neznanka (kar mi sedaj s tvojo pomočjo postaja malo bolj jasno). Vem, da King še zdaleč ni brez napak, vendar bi lahko dobili še vse kaj hujšega. Glede na to, da nimam resnih razstavnih ambicij (gremo, kadar se nam pač da in ko si zaželimo srečati znane obraze), to niti ni pomembno. Pomembno nam je, da ima odlične kolke ter da je dober do naše družine in znancev.  :D
Kingova vzrediteljica tudi priznava, da sem sedaj veliko bolj podkovana o vsem, zato mi ponuja psa, ki naj bi bil dober razstavni potencial. Vendar sem človek, ki pozna svoje možnosti in zmožnosti in to sploh ne pride v poštev. :P



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #509 : 04 Julij 2006, 13:28:14
To, da so sivi dražji pa sploh ni res, vsaj v mojem primeru ni bilo, ker mi je sama Kristina ponujala drugega psa, češ da je razstavno večji potencial in seveda tudi dražji....Naš Fred in pa pasma je izbrana ravno zaradi karakternih lastnosti - ta dobrih, seveda - in ker smo se zaljubili v Kinga. Pa če bi izbirali še enkrat, bi izbrali isto...s to razliko, da se o barvi ne bi razpravljalo, ker so mi lepi vsi.... ;)  ;D ;)