Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463050

vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #510 : 04 Julij 2006, 13:35:50
Ja, to sem pozabila - v vseh leglih, kjer sem se zanimala (pa jih ni bilo malo v enem letu), je bila cena odvisna od kvalitete mladiča - pet quality oz. show quality - tu sploh ni bilo debate o barvi in niso bili vsi sivi "show quality". ;) :o



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #511 : 04 Julij 2006, 13:38:34
Tako se bo zdrla nanj, da bo cela plaža v trenutku pokonci... Sicer je res, da ne bo ugriznila ali karkoli drugega, samo opozorila bo, ampak to na tak način, da ti gredo dlake kar pokonci, in to za vsako malenkost...

Bom enkrat posnela to. Ker sem prepričana, da ko bo na tak posnetek naletel en tak "ljubitelj" pasme, da si bo v hipu premislil, da bi CC-ja res imel rad doma ;D

Sicer pa, da ne bom delala samo antipropagande. Za tiste, ki od psa pričakujejo to, kar CC je, pa ni boljšega psa na svetu... Ko se enkrat zaljubiš v CC-ja, je to ljubezen do konca življenja...



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #512 : 04 Julij 2006, 14:13:32
Ja, to sem pozabila - v vseh leglih, kjer sem se zanimala (pa jih ni bilo malo v enem letu), je bila cena odvisna od kvalitete mladiča - pet quality oz. show quality - tu sploh ni bilo debate o barvi in niso bili vsi sivi "show quality". ;) :o

Mogoče na vzhodu... Nizozemci, Belgijci, Izraelci, Nemci, Francozi ... dajo višjo ceno ( spet pač odvisno od vzreditelja do vzreditelja, ker so tam pač sivi hit). Vem pa da na Poljskem in Češkem, tam kjer sem jaz spraševala je bila za vse cena ista ne glede na kvaliteto, barvo, kombinacijo, ....


Citiraj
Prav tako iz tvojega pisanja, kot iz čiste prakse (pač življenje z njim ti marsikaj prinese, kar v teoriji ni oz. ne prebereš).

Moje pisanje je samo en delček tistega, kar meni dajo ljudje, ki živijo z corsoti in se z njimi ukvarjajo že kar nekaj let. Mogoče je moje pisanje koga tudi pripravilo do tega, da bi corsota imel, ker jaz karakterja ne morem opisati, tako kot to lahko naredita ti in Bonie, jez corsota pač ŠE nimam. Lahko napišem kaj o liniji, zdravstvenih težavah, pokažem kakšen slikovni primer, pa mogoče naključnim bralcem pasma postane zanimiva. Zato je lepo, da sta vidve prispevali karakterni del, da bodo ljudje kmalu dobili celotno predstavo o pasmi, ne samo linijsko, vizuelno in zdravstveno.  ::) Čeprav bi bilo tudi o izgledu za predebatirat še pa še 8)

Lp nina







vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #513 : 04 Julij 2006, 14:18:46
Bom enkrat posnela to. Ker sem prepričana, da ko bo na tak posnetek naletel en tak "ljubitelj" pasme, da si bo v hipu premislil, da bi CC-ja res imel rad doma ;D

Ja, to je res nekaj boljšega za videt, vendar jaz v teh "trenutkih sreče" še fotoaparat ne morem vzet v roke, kaj šele da bi slikala... ;D Takrat je preveč dela z umirjanjem situacije in psa. ::) Za videt je pa res grozno.  >:(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #514 : 07 Julij 2006, 17:48:29
Evo nekaj slik, da vam malo polepšam dan. Ker pač jaz nisem mogla ta vikend v Degli Elmi z Corine in Nancy sem dobila vsaj slike, da mi je zdaj seveda še bolj žal, da sem ostala doma :( Ampak vseeno če ne prej do konca leta enkrat upam, da mi jih bo uspelo obiskati in si pogledati vso to lepoto v živo. Ta vikend je potekala tudi Raduno razstava in razstava v Argenti tako, da je bilo baje kaj videti.  8)

Alessandra na prvi sliki je teta od Federica. Na drugi sliki v travi pa je Cloto



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #515 : 07 Julij 2006, 17:49:35
Pa še nekaj malega...
Na prvi sliki Aragorn, na drugi Merlino oz. mladički... potomci Fauna.
Na zadnji sliki pa presodite sami Corso? ja ali ne? :)

Popravek mladički , ki so  na tej sliki so iz kombinacije Yurak in Vitadolce



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #516 : 07 Julij 2006, 19:50:44
Zgleda se bo št. Corsov v naši državi hitro povečalo, baje jih ima gospod v Celju kar nekaj na zalogi >:(




Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #517 : 07 Julij 2006, 21:03:31
gospod v celju ima na voljo čez 40 pasem po padatkih gospe ki se je pri meni zanimala za njufka. Sem jo uspela prepričat da je kljub "prijaznosti" ??? preprodajalec.  >:( >:(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #518 : 07 Julij 2006, 21:14:31
gospod v celju ima na voljo čez 40 pasem po padatkih gospe ki se je pri meni zanimala za njufka. Sem jo uspela prepričat da je kljub "prijaznosti" ??? preprodajalec.  >:( >:(

Jaz res ne vem zakaj hodim v tujino če mi pa on ponuja potomce evropskih in svetovnih prvakov, me prav zanima iz kje je to privlekel >:(, pa pri njemu ga lahko dobim jutri (če sem resna mogoče že danes :-\), tako bom pa čakala še kar nekaj časa...

Lp nina



CAN

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #519 : 13 Julij 2006, 17:02:01
Lep pozdrav!
 Na tem forumu sem "nova", do sedaj sem vas spremljala le kot"bralka" :). Ninci se me mogoče spomni iz pasje razstave na Hrušici in takrat sem obljubila, da sporočim ko dobimo CC in od torka dalje imamo novega družinskega člana.



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #520 : 13 Julij 2006, 17:37:18
Can, dobrodošla v našo druščino.  :P :o :o :o

Nam boš privoščila kaj slik vaše nove pridobitve in informacije od kje si ga pripeljala, ime, barvo, koliko je star itd.... skratka želimo vedeti čim več! ;) Kaj čmo smo pač tukaj tudi "babe in firbci", sploh kar se tiče CC-jev.

Drugače pa  - veliko veselja z njim ti želim!!!! :)

LP, Januša



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #521 : 13 Julij 2006, 20:22:43
Oho Can super :o Seveda se spomnim.  Zdaj pa čakamo tudi obljubljene slikce ;) Vali njihov pesjan je od Tanzarelle ;)

Bi bila pa jaz predvsem vesela podatkov kdo sta mama in oče, manijak na rodovnike pač ::) 8)

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #522 : 13 Julij 2006, 20:35:27
Tri dni nazaj mi je tudi Maja poslala slike Fredija. Več jih je Tule

Pa še ena za poskušino:


Vali nimam nobene fotke Kinga na taki svetlobi in taki starosti, ti si videla oba... je Fredi temnejši, bolj grafitno siv, kot King ali to samo slike varajo??
Na tej fotki (http://ninci.moj-album.com/album/603563/?os=4054457 ) se mi celo zdi, da je grey-bridnle, ker se ne dlaki po telesu vidi par lis, spet je lahko fotka kriva, ker na ostalih slikah se to ne vidi.

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #523 : 14 Julij 2006, 07:05:24
Ja, Ninci, Fredy je grafitno siv in tudi je grey-brindle. Sicer pa ima zelo malo lis. Bo pa očitno tak velikan kot King, se mi zdi, da je prav tako velik  kot je bil naš pri teh mesecih. :o



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #524 : 14 Julij 2006, 09:06:12
Hellooooooo :o Hvala ninci za tvojo pomoč  ;D ;D ;D. Trenutno sem v fazi garanja in priprave na dopust, tako da se nimam časa poglobiti in odpreti svoj album. Ti bom pa poslala novejše slike Aranke in Gine (mamice), basenjita in 2 falotkov, ki jih še imajo, ki mi jih je včeraj poslala Lenka. Fredy je temnejši kot King že v osnovi, ima pa tudi drobne bež-rdečkaste lisice, ki so čedalje bolj vidne - ravno prav, da je nekaj posebnega in da se mu sveti dlaka na poseben način.Mi smo čisto nori nanj in ga vlačimo vsepovsod z nami. Včasih to pač komu ni všeč, pa kaj čmo.... ;) Če se mu zdi včasih tudi uboga, sede, da tačko,....ampak potrpežljivost je mati modrosti pravijo... pač pri CC pa baje sploh..... :P Naš Fant ima že več kot 16 kilogramov, na morju je bil že dvakrat, plava kot Mankoč....ampak sprva ga je potrebno malo spodbuditi (beri: nesti noter... ;))
Na žalost (ali srečo :-[) gre tudi po višini trenutno kar za Kingom (kakor je ugotovila zadnjič že Vali) in bom morala jaz  :-\ pričeti trenirati mišice, katerih imena poznam in tudi tistih, ki jih ne poznam, ker že sedaj včasih vleče, da te kar preseneti..... 8) :o :D
Skratka, imamo se lepo, od sobote - jutri...dalje se bomo imeli še lepše, ker se odpravljamo na dopust...če bo kaj časa se z Vali javiva, ampak bolje ne računati....se beremo avgusta..... :o :o :o Dopusta se pa veselim, kot že dolgo ne  ;D :) ;D....Oh skoraj bi pozavila CAN DOBRODOŠLA... tudi jaz sem bolj nova - naš fant bo jutri star 3 mesece in je pripeljan iz Prage.... sicer pa če si spremljala forum to tako veš... slikice pa pošlji vsaj ninci-servisu :P :o, ki jih z veseljem objavi...
Pa prav po Zasavsko SREČNO do ...........se beremo..... :-* :-* :-* :-* :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #525 : 14 Julij 2006, 09:33:51
Aranko imajo še?? Jo bodo kar obdražali zdaj?

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #526 : 14 Julij 2006, 10:39:12
Ko takole slikce gledam sploh ne vem kako bom zdržala do drugega leta, bom najbrž kar svoje starce za pol leta nekam poslala namst da grem jaz kam na dopust, medtem doma naselila eno lušno CC punco in pol bosta itak mislna da je bla doma že k sta šla ;) 8) No počasi se tudi mama taja :o ;D No sicer pa kaj se sekiram v nedeljo mi bodo lepo zvečer sam še sedmico na moj konto ruknili, lepo štalco uštimamo in k hiši 2 CC-ja, mojega Larseka pa še enega ali dva kužka zraven! ;D


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #527 : 14 Julij 2006, 10:43:19
Ja, Aranka te še čaka ;D ::) ;D!!!!!!
Satin  :P tvoje sanje o lotu si deli še 3/4 Slovenije - bolje 2 x 5 (prstov), pa varčevanje - je bolj ziher .... :).....



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #528 : 14 Julij 2006, 10:52:48
Map vem vem :P ;) :D, varčujemo dva šihta rihtamo, da bi čimprej prišli do svoje štalce ampak glede na politiko ki jo pri nas vodijo(saj veš balkanske plače in evropske cene >:D ::) ;D :D) bom najbrž prej osivela in si še dve dodatni nogi pridobila, tak da včasih take sanje prav pridejo (pa še zastonj so :P ;) :D), pa mogoče še kak krompir pade ;) :o :D Sej vemo upanje umre zadnje :o :D ;D
Nina kje bi dobila podatke v katere države se določenih pasem ne sme uvoziti? Hvala za info že vnaprej.
Pa vaši malčki in velikančki so krasni! :-* :D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #529 : 14 Julij 2006, 11:09:37
Nina kje bi dobila podatke v katere države se določenih pasem ne sme uvoziti? Hvala za info že vnaprej.


O tem smo govorili Tule. Ampak za nas zaenkrat še ni ovir 8)

Drugače pa Satin jaz tudi komaj čakam. Mama moja punce se je ravno gonila tako, da računajo da bo naslednja gonitev decembra in bodo takrat parili. Se pravi bo mala pri meni ravno aprila enkrat. :o Še malo še malo še malo, ... moja mantra ::) 8)


Za Aranko mi je pa full žal :( upam, da bo prišla v dobre roke. Daj pošlji mi prosim kakšno njeno novo sliko, da vidim kaj zamujam.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #530 : 14 Julij 2006, 11:27:50
Nina hvala za info, ne se mi čedalje bolj odpira ena dobar ponudba in bi rada videla in se prepričala da mi v tem primeru ne bodo propadle moje sanjež, želje, upanje in veselje. Že tako bo dovolj hudo ker se bom morala po vsej verjetnosti Larsu  :'( :'( odreči namreč oče ne dovoli da bi šel z mano, je on ravno tako navezan nanjga (pa mama tudi ;)), poleg tega pa bi zanj to pri 7 letih ki jih bo dopolnil huda zamenjava okolja. Sicer izredno rad hodi naokoli ampak če smo kje cel dan, me začne zvečer že s smrčkom buckat da če misliva kej dam it, takrat mu tut mesek in kostke niso več zanimivi ::) 8), ko ima pa že vsega dovolj mi pa lepo nakaže da je čas za domov in če ne gre drugače me je pripravljen s stola vrčt >:D >:( ::) ;)
Rada bi imela zagarantirane obe možnosti, brez večjih sprememb in tako še v spanju mantram in seveda nežno, počasi a vztrajno masiram in prepričujem starše ;) ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #531 : 14 Julij 2006, 11:32:19
Nina hvala za info, ne se mi čedalje bolj odpira ena dobar ponudba in bi rada videla in se prepričala da mi v tem primeru ne bodo propadle moje sanjež, želje, upanje in veselje.

Hja če greš v evropske države so corsoti 100% dovoljeni Francija, Španija, Belgija, Nizozemska, Švedska ?, Norveška? ( na od teh dveh 100%) Finska, Anglija, Nemčija, Avstrija, vse južne in vzhodne države ( gledano od nas). Edino za Švico ne vem, ker so sprejeli neke nove pogoje lani, če je corso na spisku.

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #532 : 14 Julij 2006, 11:36:17
Ne Nina gremo Downunder v deželo kengerujčkov :D in sem gledala na linku ki si mi ga posredovala ampak jih nisem nikjer zasledila.


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #533 : 14 Julij 2006, 12:13:54
Nisem prepričana, ampak menda morajo še v karanteno..... ::)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #534 : 14 Julij 2006, 12:16:50
To za karanteno sem slutila, ker je tko v večini držav in samo upam da ni predolga, ker v tem primeru bom jaz bivakirala poleg svojega psa! ;)


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #535 : 14 Julij 2006, 15:09:05
Vali, Map avgusta pridete v Trbovlje? :D Je že kaj znano koliko CC-jev bo kaj v Trbovljah da si Andreja napase učke, srčka in dušo da bo lažje zdržala do drugega leta! ;) :D


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #536 : 14 Julij 2006, 21:40:07
 ;D Mi na razstave ne hodimo, ker smo pa "domačini" se lahko pridemo pokazat >:D

Sedaj pa res.....nočko....in se beremo, ko dobim računalnik pod prste, drugače pa.......ko se srečamo....se vidimo....mi gremo na dopust - težko pričakovan, btw Vali tudi - bomo precej blizu..... :o :o :P :P :P ;) ;) ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #537 : 14 Julij 2006, 22:23:59
Ne Nina gremo Downunder v deželo kengerujčkov :D in sem gledala na linku ki si mi ga posredovala ampak jih nisem nikjer zasledila.

Prepovedani so DA-ji, File, APBT-ji, AST-ji, Tosa in Pressa Canario. Med nevarne pasme za katere veljajo posebni predpisi spadajo pasme in križanci z Anatolskim ovčarjem, Nemškim ovčarjem, Bullmastifom, Dobermanom, Nemško dogo, Greyhoundom, Maremo, Rodezijcem, Rottom, in Neapeljcem.

CC ni nilkjer omenjen, imajo pa posamezna območja drugačne predpise o nevarnih pasmah. Tako da moraš pogledat za področje kamor bi ti rada šla.
Jaz pa sem mislila, da bo ena CC-jka več v slo. 8)

Lp nina



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #538 : 16 Julij 2006, 12:57:00
Nina če se no bo vse tako izteklo kot bi se moralo in kot zdaj lepo izgleda potem bo, drugače pa naju bo na pesjanarju zadosti se bova preko kamere logirale gor, pa boš imela občutek kot da sva tu. drugače pa naju pridtet kej obiskat dol! ;) ;D


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #539 : 17 Julij 2006, 18:44:02
Nina če se no bo vse tako izteklo kot bi se moralo in kot zdaj lepo izgleda potem bo, drugače pa naju bo na pesjanarju zadosti se bova preko kamere logirale gor, pa boš imela občutek kot da sva tu. drugače pa naju pridtet kej obiskat dol! ;) ;D

 :D Govoriš kot, da se iz Lj. seliš v Koper ;D

Evo MAP je poslala tik preden je odšla na dopust še slike Aranke in bande 8). Kaj mislite?

Lp nina