Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1462977

bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #570 : 08 Avgust 2006, 09:58:15
Aja, pa pri nakupu psa ponavadi paničarimo samo zaradi možnosti, da bi mladič imel displazijo kolkov, epilepsijo itd. (pač bolezni, za katere nas povsod opozarjajo, da moramo paziti). Ampak dejstvo je, da so veliko pogostejše hude alergije, demodikoza, vnetja ušes, oči, reproduktivnih organov, šibke kolenske vezi, slabši imunski sistem, tumorji itd. In tudi za vse te bolezni nosijo gene predniki... Pa ste kdaj ob nakupu mladiča vzreditelje vprašali, kolikokrat sta starše v zadnjem letu bila pri veterinarju, ali sta imela kdaj vnetje ušes, ali sta alergična na karkoli itd. Včasih kdo kar sam reče, ja, naš kuža pa je bolj občutljive sorte... Pa kaj sploh to pomeni? Pomeni, da ima gensko slabši imunski sistem... Pa take pse vseeno parimo, brez da bi kdorkoli sploh pomislil, da bo tak pes lahko to svojo "občutljivost" prenesel na mladiče, zaradi česar bodo novi lastniki mladičev vsaj vsak mesec pri veterinarju...



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #571 : 11 Avgust 2006, 00:12:04
Ste videli Predlog zakona o odgovornem lastništvu psov in ravnanju z nevarnimi psmi? Med nevarnimi pasmami je omenjen tudi CC... Avtor predloga pa glede izbire nevarnih pasem pravi, da gre za tiste vrste psov, "ki so bili genetsko vzrejeni za boj oziroma za napade na ljudi"... Vsak dan zvem kaj novega...

Sicer pa sam predlog zakona po mojem mnenju ni tako slab. Samo jaz bi uzakonila izobraževanje za VSAKEGA lastnika psa, ne le za lastnike kao nevarnih pasem oz. psov...

Sicer pa si predlog lahko preberete na: http://www.lds.si/bin?bin.svc=obj&bin.id=5190



scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #572 : 11 Avgust 2006, 09:59:56
Aja, pa pri nakupu psa ponavadi paničarimo samo zaradi možnosti, da bi mladič imel displazijo kolkov, epilepsijo itd. (pač bolezni, za katere nas povsod opozarjajo, da moramo paziti). Ampak dejstvo je, da so veliko pogostejše hude alergije, demodikoza, vnetja ušes, oči, reproduktivnih organov, šibke kolenske vezi, slabši imunski sistem, tumorji itd. In tudi za vse te bolezni nosijo gene predniki... Pa ste kdaj ob nakupu mladiča vzreditelje vprašali, kolikokrat sta starše v zadnjem letu bila pri veterinarju, ali sta imela kdaj vnetje ušes, ali sta alergična na karkoli itd. Včasih kdo kar sam reče, ja, naš kuža pa je bolj občutljive sorte... Pa kaj sploh to pomeni? Pomeni, da ima gensko slabši imunski sistem... Pa take pse vseeno parimo, brez da bi kdorkoli sploh pomislil, da bo tak pes lahko to svojo "občutljivost" prenesel na mladiče, zaradi česar bodo novi lastniki mladičev vsaj vsak mesec pri veterinarju...
S tem pa se ne bi mogla bolj strinjat! Pa mislim za vse pasme in ne zgolj posamične.
Vendar se mi zdi da je največji problem v tem, da ni dokazano da so nekatere stvari dedne.... Zato tudi malo ljudi razmišlja o tem pri paritvah. Ampak dobro pa bi bilo.


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #573 : 11 Avgust 2006, 10:11:09
Bonie: videli videli  :D Tudi poteka debata na to temo http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=2169.0
Mi je kar malo škoda razpravljati o takih neumnih predlogih ki nekatere pasme določajo kot nevarne ... seveda se pa strinjam s tem da se stvar uredi pravično in postavi vse skrbnike pred isto dejstvo, da je za psa treba skrbeti tako fizično kot psihično.

Lp, Črt



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #574 : 11 Avgust 2006, 13:42:46
No ja... Glede na napisano v začetnih odstavkih:
"Kot rečeno, pa zakon ne prepoveduje vzreje in posedovanja nevarnih vrst psov, temveč poudarja preventivni vidik in odgovorno lastništvo. "Če se odločimo za takšnega psa, ga moramo biti sposobni obvladati. Pasmo moramo poznati, zato se moramo ustrezno izobraziti," je poudaril Sajovic."


A si predstavljate kaj bi bilo če bi tista ženska (z bullmastifi) imela CC-je? Isti drek verjetno. In če je zakon za preventivo, niti ni tako slabo in ste lastniki in ljubitelji korsotov prej lahko veseli, ker bo tako manj možnosti, da bo prišlo do napada te pasme, glede na to, da je teh psov in mešancev z njimi vedno več pri nas.

Čeprav vzrejeni za napad... je res malo huda, za čuvanje in obrambo gospodarja in lastnine pa sigurno in tukaj bi se znal zgoditi tudi napad na človeka, ki bi pasjega vodnika hotel napasti ali pa se samo napadalno vedel ali iz štosa skočil psu in vodniku za hrbet, da bi ju prestrašu in malo nasmejal po možnosti v mraku ali ponoči. Še moji se zrola verjetno ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #575 : 11 Avgust 2006, 14:43:02
glede na to, da je teh psov in mešancev z njimi vedno več pri nas.

CC-jev je še vedno zgolj za vzorec v Sloveniji... Bi več naredili, če bi kakšno drugo pasmo ali mešance omenjali v zakonu...

Poleg tega ne vem, kaj bo prinesel ta zakon. Če bodo posledice takšne kot ti praviš: manj neprimernih lastnikov, sem takoj za. Se pa bojim, da bo tak zakon prinesel zgolj štepanje nerodovniških CC-jev oz. t.i. bandogov, ki jih bodo taki nebodigatreba še raje vzeli... (nižja cena, večji, bolj strašni, super grozno ime...)

Čeprav vzrejeni za napad... je res malo huda, za čuvanje in obrambo gospodarja in lastnine pa sigurno in tukaj bi se znal zgoditi tudi napad na človeka, ki bi pasjega vodnika hotel napasti ali pa se samo napadalno vedel ali iz štosa skočil psu in vodniku za hrbet

Pa mi potem povejte, kateri nemški ovčar ne bi v takem primeru enako reagiral... Pa kg tudi nima ničkaj manj.

Pa ne misliti, da imam jaz svojo psico za zlatkota. Če kdo, ravno jaz stalno opozarjam, da CC ni za vsakogar. Ampak tako kot je Urška že v temi o predlogu zakona povedala, se mi pa ta opredelitev moje psice, da je nevarna, samo zato ker je pasme CC, za razliko od 1001 mešancev, pa tudi kakšnih pasemskih psov, ki so potencialno bolj nevarni od moje psice in ki bodo postali tudi uradno nevarni šele ko bodo prvič ugriznili, zdi presneto krivična. Poznam kar nekaj psov, ki so veliko bolj "nevarni" od moje psice, pa jih bodo njihovi lastniki še naprej brezbrižno spuščali zvečer na cesto, da se malo zletajo...

Sicer pa sem kopiram, kar sem že napisala na enem drugem forumu:

Bi pa prosila predlagatelja zakona naj razjasni izbiro "nevarnih pasem", ker sem sama npr. tukaj prvič izvedela, da naj bi bil Cane Corso "genetsko vzrejen za boj oziroma za napade na ljudi". Kolikor sem sama seznanjena, pa tudi v standardu piše enako, so CC-je na podeželju v Italiji uporabljali v najrazličnejše namene, uporabljali so jih za čuvanje posesti, družine, otrok, medtem ko so starši delali na poljih..., pa tudi za gonjenje živine in lov na veliko divjad. Nikjer še nisem zasledila, da bi bili CC-ji vzrejeni za boj oz. napade na ljudi (mimogrede, kaj sploh to pomeni?). Poleg tega je znano, da so CC-ji "čuvali" posest in odganjali nepovabljene predvsem s svojim videzom. Prav zato so jim Italijani kupirali ušesa...

Pa verjamem, da ni samo pasma CC, ki ni v skladu z obrazložitvijo nevarnih pasem, kot jo navaja predlagatelj zakona" psi ki so bili genetsko vzrejeni za boj oziroma za napade na ljudi, imajo visok prag bolečine in veliko glavo kvadrataste oblike, široke čeljusti in močno razvite žvekalne mišice". Naj še enkrat poudarim, da sama sem vsekakor za to, da je potrebno tudi zakonsko urediti pojmovanje nevarnega psa, da ne bomo govorili kar tja v en dan, ampak naj se to naredi tako, da bo uporabno v praksi in seveda naj se navedbe znotraj samega zakona ne izločajo. Če pa predlagatelj zakona res meni, da je to najlažje narediti z opredelitvijo določenih pasem za nevarne, pa naj prosim pregleda vse standarde (ne samo od FCI) in naredi seznam nevarnih pasem, ki ustrezajo njegovi definiciji "nevarnih", na osnovi podatkov, ne kar na pamet.

Potem pa naj še razmišli, kam bo tukaj zraven uvrstil še mešance (najsi gre za čiste mešance ali za kao pasemske mešance).






quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #576 : 11 Avgust 2006, 15:09:45
Jaz bi pa tu notri vskočil le z enim vprasanjem za Ninci :)
Citiraj
Karakter doge in Corsota se precej razlikuje, jaz sem med dvema ognjema že dolgo časa Embarrassed čeprav mislim, da je zdaj nekako jasno na kateri strani bom pristala Tongue čeprav me dogica še vedno mika Embarrassed Na srečo j tudi Črt tako notr padu, da zdaj že razmišlja kaj vse morava kupit, kot da bi imela prvega psa in kot da bi prišel jutri k hiši Tongue Cool

Ali sedaj ste se že 100% odločili za Corsota in če kaj so bili tisti + več, ki so vas prepričali v to? Mi je kar malo čudno, ko se odločate med 2 zares različnima pasmama.



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #577 : 11 Avgust 2006, 17:19:37
Bonie, pod tvoj zadnji post se 100% podpišem (kot pod večino). :P

Tudi sama sem bila precej jezna, ko sem prebrala predlog zakona. Pa ne, da se ne strinjam, da je potrebno urediti stanje na tem področju. Pa še kako potrebujemo zakon! Predvsem se strinjam z obveznim šolanjem oz. vzgojo psov (pa ne samo rodovniških in velikih - vseh psov!!!!), prav tako se strinjam, da vsak pač ne more imeti vsake pasme psa (kako to določiti se mi niti ne sanja, vendar vsi poznamo primere, zakaj ima nekdo npr. pitbulla - ne vsi, da ne bo pomote. ::)

Vendar poimenovati pasme za nevarne >:(. To presega meje razumnega. Pa s tem tudi sama ne mislim, da je CC medo za crkljanje. Včasih mi je skoraj žal, da ga imamo (pa ne zaradi ljubezni, ki nam jo daje in nežnosti do domačih) - ker je to pes, ki je zelo močan, dominanten (predsvsem samci) do psov, in vzbuja nelagodje pri ljudeh (čeprav se z ljudmi zelo dobro razume). In zakaj mi je žal - ker ne morem sama z njim na sprehode - ga pač ne obvladam (fizično) in se tega tudi zavedam  :'(. In prav zato je to tudi eden izmed  večih razlogov, da trdim, da to ni pes za vsakogar. Prav tako si izbere enega gospodarja (pa ne, da bi ostale popolnoma neupošteval ali nas ne imel rad)- ne tako pač je in zanj je to edino prav. :o

Ampak zato, ker ima tako in tako obliko glave, ker je velik,... - razglasiti ga za nevarnega >:( S tem pa se ne bom in se ne morem strinjati. Mišljenje (malo daljše) sem poslala tudi predlagatelju zakona (sicer vem, da je to jalovo početje :( ) in mislim, da ne bi škodilo, če bi mu še kdo. Konec koncev - beseda ni konj. ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #578 : 11 Avgust 2006, 18:36:52
quantum hja čakam samičko CC-ja to je res in če bo vse po sreči se mi prihodnjo pomlad tudi dejansko pridruži, če ne bo kaj prišlo vmes, z glavo skozi zid pač nočem.

Kaj je premagalo k izbiri corsota? Velikost ;D Z dogo ne bi mogla početi niti poskusiti delati to kar si dejansko želim vsaj poskusiti z corsotom. Pri obeh mi je poleg videza, ki izžareva velikost, eleganco in ponos, vsekakor všeč karakter. Glede na trenutni življenjski stil pa vsekakor paše zraven nekaj bolj živahnega in poskočnega, kar je Corso za razliko od doge. Ok sem videla tudi že "hiperaktivne" doge ampak to je bolj izjema kot pravilo ;) Če boš pa pogledal ti dve pasmi in pasmo, ki jo trenutno imam pa najbrž med njimi sploh ne boš našel povezave.  8) Sicer pa glede na tale predlog zakona mogoče res bolje, da si omislim Bandoga, mogoče kar med CC-jem in dogo pa bom imela vse v enem, pa me zanima kam me bodo uvrstili :P saj bo moj pes teoretično mešanec.  Pa še ceneje me bo prišlo kot vožnja na nizozemsko in nazaj, dopust, da tja sploh grem, pa še drag pes.  >:D

Kar se tiče obvladovanja corsota je vse stvar avtoritete in ne moči posameznika. Čisto primer 50kg ženska pelje sama na povodcu skozi mesto dva corsota samca in samico, samec ima 69kg samica 48 , obvlada ju brez problema, njen 90kg prijatelj pa ju niti slučajno ni sposoben peljati, na sprehod niti enega po enega, kaj šele oba skupaj.

Citiraj
vendar vsi poznamo primere, zakaj ima nekdo npr. pitbulla - ne vsi, da ne bo pomote. Roll Eyes

Hja no saj za kaj pa si bodo ljudje oz. so si jih nekateri že začeli nabavljati CC-je v Celju? Ker toliko vedo o pasmi sigurno ne. Pa se bodo šli vzrejo bandogov, pa pasje boje, pa še frajerji bodo ker bodo imeli Over size pitbulla.  :-\

Sicer pa na spisku manjka uf psov, čudno da so CC-je sploh uvrstili tja. Na spisku nekaterih držav, ki imajo stroge pogoje in BSL jih niti slučajno ne najdeš... ampak hja je velik pa ima kvadratno glavo tako da po tem takem že spada tja. Aja da je bil vzrejen za napad na ljudi pa sem izvedela šele danes, šele zdaj sem izvedela kaj kupujem  :-[ Smrotonosno orožje.

Lp nina

p.s. da ne boste napačno razumeli sem za uvedbo obveznega šolanja za VSE pasme psov in mešancev! Osebno me je strah višavcev pa kaj zdaj naj dam predlog, da vse pse, ki imajo manj kot 55 cm plečne kar izženemo iz države, h kitajcem na krožnik??










quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #579 : 12 Avgust 2006, 09:11:21
Ninci hvala za odgovor. Se vidi, da ste se res poglobila v izbiro pasme in preštudirala vse več kot natančno. To mi je izredno všeč.
Citiraj
Glede na trenutni življenjski stil pa vsekakor paše zraven nekaj bolj živahnega in poskočnega
Potem pa nekaj bolj umirjenega, ko bo penzijon. ;D
Pomladi pa upam. da se vam pridruži kakšna pasja kepa po vaši izbiri ;)

Pa še nekaj bi vprašal vse tiste, ki že imajo Corsota. Ali je sploh možno, da si nek neaktivni človek omisli takšno pasmo? Bi se Corso prilagodil bolj umirjenemu načinu življenja ali nikakor ne.
Že vnaprej hvala za odgovore.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #580 : 12 Avgust 2006, 12:57:49
Se vidi, da ste se res poglobila v izbiro pasme in preštudirala vse več kot natančno. T

Hja v teh parih mesecih so me lastniki in vzreditelji corsotov naučili ogromno, ampak teorija je eno praksa žal spet drugo. Če bi bila samo teorija verjamem, da Corsota imeti ni problem ;) ampak v praksi bo pa za takega psa kot ga hočem potrebno veliko veliko dela in potrpežljivosti predvsem pa veeeeeliko trme 8) 

Lp nina



Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #581 : 14 Avgust 2006, 21:07:34
Ravno na bolhi gledam kaj vse se oddaja/prodaja, pa sem naletela na oglas, ki bi znal zanimat ljubitelje CC-jev.

http://www.bolha.com/oglas1841799

Lp,
Tina


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #582 : 14 Avgust 2006, 21:19:23
Ravno na bolhi gledam kaj vse se oddaja/prodaja, pa sem naletela na oglas, ki bi znal zanimat ljubitelje CC-jev.

http://www.bolha.com/oglas1841799

Lp,
Tina

Glede na barvo in starost je pomoje bratec od Casiusa oz. iz zadnjega legla Karantanie Panther. Lahko pa se seveda motim.

Lp nina




bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #583 : 16 Avgust 2006, 09:52:26
Pa še nekaj bi vprašal vse tiste, ki že imajo Corsota. Ali je sploh možno, da si nek neaktivni človek omisli takšno pasmo? Bi se Corso prilagodil bolj umirjenemu načinu življenja ali nikakor ne.

Zakaj bi na vsak način rad corsota, če pa sam veš, da ne ustrezaš pasmi. Bosta tako pes in ti bolj srečna, če boš izbral pasmo primerno tvojemu načinu življenja. Saj pes se vsemu prilagodi (saj se na koncu koncev mora, ker ravno nima druge izbire, tudi tisti ketnarji ne...), samo ali res hočeš to? Pa v takem primeru se pripravi na uničevanje vsega mogočega... Pa upam, da na koncu kuža ne bo pristal na bolhi, kot zdaj en revček...



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #584 : 16 Avgust 2006, 10:24:19

Kar se tiče obvladovanja corsota je vse stvar avtoritete in ne moči posameznika. Čisto primer 50kg ženska pelje sama na povodcu skozi mesto dva corsota samca in samico, samec ima 69kg samica 48 , obvlada ju brez problema, njen 90kg prijatelj pa ju niti slučajno ni sposoben peljati, na sprehod niti enega po enega, kaj šele oba skupaj.

Lp nina

Nina, ker vem, da je to letelo na mene - če bolje prebereš - v nadaljevanju sem napisala, da si izbere enega gospodarja - kar v našem primeru nisem jaz tudi ni bil kupljen zame - ima avtoriteto (in psihično moč) pač Aleš. Ti pa avtoriteta v tistem prvem trenutnu, ko pes potegne (še predno imaš čas reči "MIR") kaj malo pomaga, če ni zraven še fizične moči. Verjemi. Seveda je spet odvisno od psa in njegove dominantnosti ipd... Naš je pač bolj divji - pa ne zato, ker bi imel pomanjkanje treninga vedenja in gibanja, tak je pač njegov karakter. Sem v stiku z mnogimi lastniki samcev, predvsem na balkanu in mi zatrjujejo, da King ni le temna izjema. Psičke so pač bolj vodljive, pa nekateri samci (svetle izjeme) tudi. vsi pa mi zatjujejo, da bo do tretjega leta še pestro, potem se rahlo umirijo. Toliko. Upam in želim ti, da boš ti pri svoji imela oboje - avtoriteto in fizično moč. ;)

Pa še nekaj slik iz včerajšnjega potepanja po Logarski dolini, kjer smo imeli hudičevo srečo  :P, da smo spoznali profesorja biologije iz Trsta, ki proučuje genetiko CC-jev in je bil zelo navdušen nad "prvinskim izgledom" Kinga ter nas je povabil na njihovo srečanje. Moram napisat, da ga sploh ni zanimal rodovnik, ker pravi, da je toliko lažnih po svetu, da je edino prepričan, da je pes pravi Corso, ko naredi analizo DNK. Za vse tiste s kratkimi gobci, predugrizom in majhne, je rekel, da so skoraj čisti bokserji, ko jim pogleda gensko zasnovo. Pogovor je bil dolg, zanimiv in poučen izmenjali pa smo si tudi naslove.







Ja, to ne smem pozabit - pripomb na račun Kinga in njegovega krvoločnega videza je bilo toliko, da sem se samo še smejala. Bil je pa kar nekajkrat rotweiller  :o. Moram priznat, da sivega še nisem videla, vendar ljudje očitno vedo več... :'(







bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #585 : 16 Avgust 2006, 10:51:06
Kar se tiče obvladovanja corsota je vse stvar avtoritete in ne moči posameznika. Čisto primer 50kg ženska pelje sama na povodcu skozi mesto dva corsota samca in samico, samec ima 69kg samica 48 , obvlada ju brez problema, njen 90kg prijatelj pa ju niti slučajno ni sposoben peljati, na sprehod niti enega po enega, kaj šele oba skupaj.


Se strinjam z Ninci, vendar samo delno. Res je, da je v normalnih razmerah obvladovanje psa (ne samo corsota) odvisno od avtoritete posamzenika. Ampak v življenjski dobi psa sigurno kdaj naletiš tudi na situacije, kjer moraš psa obvladati tudi fizično. Taka situacija je lahko že sama bolezen (npr. epileptični napad ali pa zelo huda bolečina), ali pa npr. nezgoda (npr. prometna nesreča). V takih primerih MORAŠ psa obvladati tudi fizično, ker ti niti avtoriteta niti super vzgoja nič ne pomagata.

Sama moram reči sem kar v dobri fizični kondiciji pa se presneto dobro zavedam, da bi v ekstremni situaciji verjetno s težavo obvladala mojo 50kg mrcino. Zato sama ne bi nikoli tako tvegala, kot ta 50kg ženska. ki vozi sama na sprehod dva psa, ki imata več kg od nje. Razen seveda, če hodi na sprehode, kjer je 99% verjetnost, da sploh ne bo srečala nikogar. Zakaj sem takega mnenja? Ker življenje ni vedno idealno. Ker mimogrede npr. srečaš nevzgojenega psa, ki ti bo skočil v tvojega psa, tvoj pa se bo branil, če imaš dva psa, bosta nazaj napadla oba itd. In četudi mi gredo še nevemkako na živce spuščeni in nevzgojeni psi, mi pa vseeno ni vseeno, če bi moj pes zaklal takšnega psa, ker bi preveč odreagiral, jaz pa ga v tistem nagonu ne bi mogla ustaviti. Če pa ima ta ženska tako vzgojena psa, da bo na ukaz v trenutku spustil napadalca, pa ala ji vera...

Tudi mojo psico lahko v normalni situaciji pelje na vrvici 3 letni deček, dokler sem jaz zraven, pa bo hodila lepo mirno poleg (ravno ta vikend, ko smo bili na morju, sta Bonie cel čas vodila ali 3 letni deček ali 10 letna deklica in seveda jaz zraven).  Tudi nimam z njo nobenih problemov glede agresije ali nestrpnosti do drugih živali. Bonie je vseh drugih živali samo vesela, neprijaznih psov pa se na daleč izogne. Naučena je, da v primeru napada, samo na miru stoji, jaz pa posredujem. Samo napadov večjih psov na srečo doslej še nismo imeli, tako da ne morem reči, ali se vseeno ne bi sama branila v kolikor bi jo nek drug pes resno ogrozil... Takrat bi bil lahko problem in zato se mi zdi nujno, da jo moram biti sposobna tudi fizično obvladati. Poleg tega pes je pes, pa naj bo 10 let popolnoma poslušen in neproblematičen, pa ahko v 11.letu naredi napako... Jaz pa ne bom zaradi ene bedaste napake celo življenje plačevala odškodnino in imela slabo vest...

Mišljenje (malo daljše) sem poslala tudi predlagatelju zakona (sicer vem, da je to jalovo početje :( ) in mislim, da ne bi škodilo, če bi mu še kdo.


Jaz imam tudi enak namen, pravzaprav pripravljam eno besedilo s kratko zgodovina pasme, ki jo bom poslala predlagatelju zakona. Pa fajn bi bilo, če bi se v mail podpisalo čimveč ljubiteljev pasme, da bo zadeva bolj resna. Tako da vabim tiste, ki jim je mar, da se mi javijo...



quantum

  • *
    • Prispevkov: 88
    • Točke: 0
Odgovori #586 : 16 Avgust 2006, 11:09:19
Citiraj
Zakaj bi na vsak način rad corsota, če pa sam veš, da ne ustrezaš pasmi. Bosta tako pes in ti bolj srečna, če boš izbral pasmo primerno tvojemu načinu življenja. Saj pes se vsemu prilagodi (saj se na koncu koncev mora, ker ravno nima druge izbire, tudi tisti ketnarji ne...), samo ali res hočeš to? Pa v takem primeru se pripravi na uničevanje vsega mogočega... Pa upam, da na koncu kuža ne bo pristal na bolhi, kot zdaj en revček...

bonie ne ne da ne bo pomote, jaz ne kupujem corsota ;D sem na žalost že v letih in vem da to ne bi šlo, na žalost :-\ Mi je pa psama izredno všeč. Tako kot marsikomu. In prav zaradi tega sem tudi spraševal po njej, ker veliko mojih znancev sprašuje po Corsotu. Samo se mi zdi, da bolj zaradi lepote in nekega statusnega simbola. Zato želim takole pridobljene informacije (od tistih ki imajo Corsota) pač prenesti naprej. Samo to ;)



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #587 : 16 Avgust 2006, 11:37:56
Jaz imam tudi enak namen, pravzaprav pripravljam eno besedilo s kratko zgodovina pasme, ki jo bom poslala predlagatelju zakona. Pa fajn bi bilo, če bi se v mail podpisalo čimveč ljubiteljev pasme, da bo zadeva bolj resna. Tako da vabim tiste, ki jim je mar, da se mi javijo...


Bonie, kljub temu, da sem že pisala, bi se z veseljem še enkrat podpisala pod tvoje besedilo. :P



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #588 : 16 Avgust 2006, 12:00:52
Pa še nekaj naših dopustniških...

Plavamo - rit in glava gor, ostalo pa... ::)


Raziskujemo


Se sončimo


Se sprehajamo


Se tolažimo (od stalnega peska med blazinicami smo dobili vnetje ???


Uživamo


In lenarimo





Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #589 : 16 Avgust 2006, 16:50:55
Super fotografije bonie! To pa niso samo dopustniške, nekatere so prav umetniške.


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #590 : 16 Avgust 2006, 17:26:43
Krasne fotografije lepe psičke....da bi se vam človek kar pridružil..... ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #591 : 16 Avgust 2006, 17:41:54
Nina, ker vem, da je to letelo na mene -

Letelo je na splošno in ne direktno nate. Veliko ljudi se pač odloča za corsota pa vejo samo za fizično moč. Lahko si 100kg človek nabavi corsota, ker misli, da ga bo fizično obvladal pa če ga psihično ne... mu tudi kg nič ne pomagajo. Je pa psa, vsakega, ki ima 40, 50kg in več v zaletu (napadu... kakor hočete ::)) fizično težko ustavit, če nimaš nad psom nobene avtoritete pa sploh,  razen mogoče če si res en velik mišičnjak ;).

Citiraj
Ampak v življenjski dobi psa sigurno kdaj naletiš tudi na situacije, kjer moraš psa obvladati tudi fizično. Taka situacija je lahko že sama bolezen (npr. epileptični napad ali pa zelo huda bolečina), ali pa npr. nezgoda (npr. prometna nesreča). V takih primerih MORAŠ psa obvladati tudi fizično, ker ti niti avtoriteta niti super vzgoja nič ne pomagata.

Ja seveda, ampak tako situacijo tudi fizično najbrž veliko lažje obvladaš če imaš nad psom avtoriteto in si ti gazda in ne on. Če je pes gazda pa ga še fizično ne obvladaš, si pa v takih situacijah popolnoma mrzel.  :-\

Fotke so pa tvoje kot vedno :-*

Vali pa ta stric dela tudi kakšne DNK teste za bolezni itd.? Ali samo odkriva v katerem psu je več določene pasme? Saj to je vedno dilema kakšen pa je pravi corso. že če pogledaš linije so vse različne, za nekoga bodo pravi Cerberusi za drugega Del dyriumi za tretjega spet neki tretji me prav zanima kakšen je zanj pravi corso oz. katera linija bi se temu najbolj približala... torej bi bila po njegovem najbolj genetsko čista.

Lp nina

p.s. bonie se podpišem lahko pošlješ ;)




vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #592 : 17 Avgust 2006, 07:22:24
Nina, nema veze, pozabi na tega "strica"  ::) Samo še to - kot sem napisala, sploh ne gleda linije - kot vsak znanstvenik (kar on definitivno je) se v raziskavi osredotoči na nek problem oz. lastnost, ki ga potem raziskuje. On pač raziskuje genetiko in morfologijo CC-jev. Linije, rodovniki zanj niso pomembni (pomembni mu bodo postali šele, ko odkrije čim bolj "čistega" predstavnika).

Me je pa stric nekaj prosil  ;)- vsi lastniki CC-jev, ki ste zainteresirani, da bi sodelovali v raziskavi, naj mi prosim pošljejo ZS, da jim podrobneje razložim zadevo. Je zanimiva. :o



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #593 : 17 Avgust 2006, 16:37:37
Nina, nema veze, pozabi na tega "strica"  ::) Samo še to - kot sem napisala, sploh ne gleda linije - kot vsak znanstvenik (kar on definitivno je) se v raziskavi osredotoči na nek problem oz. lastnost, ki ga potem raziskuje. On pač raziskuje genetiko in morfologijo CC-jev. Linije, rodovniki zanj niso pomembni (pomembni mu bodo postali šele, ko odkrije čim bolj "čistega" predstavnika).


Ne gleda rodovnika dokler ne naredi DNK testa potem ga najbrž pogleda, da ve kaj je v kateri liniji ( ker se le te med sabo razlikujejo), to bi bilo najbolj logično vsaj meni, kr potem tudi ve v katero smer mora. In če se mu je na prvi pogled King zdel zelo prvinski ima najbrž že neko predstavo o tem kaj je zanj prvinsko oz. ve kaj bi rad v svoji raziskavi našel. Mogoče pa je že in v tem primeru lahko tudi že poda informacijo psi katere linije so po njegovih raziskavah najbolj čisti. Sicer pa po mojem mnenju nisem vprašala nič takega kar bi lahko bilo sporno, da bi se debato, ki bi lahko bila zanimiva, kar zaključilo ??? :-\

Drugače pa v slo. v teh dneh prihaja en po mojem mnenju zaenkrat zelo lep samec :-*, star 7 mesecev, ki bo po zadnjih podatkih mešal štrene tudi na slo. razstavah. Je pa iz Italije.

Lp nina




lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #595 : 29 Avgust 2006, 22:05:05
oh! čudovita pasma. prvič sem zasledila o njej v enciklopediji psov in že takrat se mi je zelo prikupila. opažam pa, da se počasi kar širi pri nas...


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #596 : 30 Avgust 2006, 09:02:03
Pozdravljeni! ;D
Nikjer ne najdem (pa se mi zdi, da sem že enkrat zasledila) razvoj po mesecih - teža  + višina za CC. Če bi mi kdo povedal za internetno stran in če  obstaja bi bila zelo vesela ::).
Lepo se imejte kljub slabi vremenski napovedi, Maja 



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #597 : 01 September 2006, 13:23:24
 :o
Vidim, da je gužva na tej strani,..... mi je pa pomagala Vali vsaj s tabelo po kilogramih in kolikor vidim je večina CC-jev pri nas potemtakem predimenzioniranih. :P ;D :D ;)  Lep vikend vsem, Maja :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #599 : 18 September 2006, 21:15:44
Še en link pri katerem človeku postane jasno, zakaj je Corso označen za bandoga. Na tem linku jaz namreč ne vidim corsota : http://www.youngscanecorso.com/Adults.htm . Presodite sami.

Lp nina