Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1463081

MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #660 : 14 December 2006, 13:20:41
 ;D Griko dela lepe otroke.... ;D ....meni se zdi Fred čedalje bolj podoben njemu, prej ko je bil še manjši, pa se mi je zdelo, da je podoben mamici Gini. Pa saj imajo vsake oči svojega malarja....dejstvo je pa, da ima tisto pravo obliko glave, tako kot Griko....
Satin hvala za kompliment ....škoda da se nismo srečale v Mariborju, v Celju nas ni bilo.... ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #661 : 14 December 2006, 13:28:12
MAP 8) lahko jo pa ti vzameš boš imela Grikovo hči in sina. Sine bo itak brez jajčk, tako da ga babnica ne bo matrala, imela boš dva pubertetnika + tvoje dvonožne punčare, prostora imaš sigurno dovolj, samo trme ti ne bi smelo zmanjkati :P Tako bi še mož uresničnil tisto " Za vsako hčerko enega corsota"... pa je volk sit in koza cela ;D
Daj probaj poslikati Fredija v eni stoječi pa eni z "kupiranimi" ušesi iz profila, da vidimo to bučo v fotrovi luči.  8)

Lp nina




Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #662 : 14 December 2006, 13:37:21
MAP ni blema pa drugič, boste mogoče v Ljubljani ali pa februarja ponovno v Celju ;)
Če ne bo šlo drugače se bomo pa kar na obisk povabili ;)
Tole je za Fredija :-* :-* :-* :-*


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #663 : 14 December 2006, 14:15:25
 :o Nina, da ne slišim več kakšne take!!!! >:D Porkaduš, že tako komaj obvaldujem situacijo, ker je naš ata večji del tedna odsoten, včasih po več dni skupaj, včasih pride tudi kaj domov. Kaj prostor, čas je dragocenost .....pa saj se hecam, ampak ne hvala....še za ribici se bomo komaj zdilali....
Včasih mi je kar hudo, ko se spomnim kaj našega junaka čaka....ampak, ......ko bi bil pa tele s podivjanimi hormoni,bi mi bilo pa še bolj.... >:D
Seveda ga bom slikala, za nevtralno mnenje, oz. zate.... samo saj veš, da je potrebno pri meni malo potrpljenja....
Satin, ga bom poljubčkala, ko pridem domov in bom rekla, da je od tebe....lahko ga prideš pogledat, samo povej.... ;D
Maja



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #664 : 14 December 2006, 14:18:53
 ;) Uhljev mu pa ne bom obstrigla  :P  (mogoče pa kar s škarjicami za nohtke....)  >:D  ;) Hecam....



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #665 : 14 December 2006, 14:26:36
Citiraj
ker je naš ata večji del tedna odsoten, včasih po več dni skupaj, včasih pride tudi kaj domov.
;D Vidiš če bi imela dva bi ju lepo naučila, da ata ne smeta spustiti iz hiše dokler ti tega ne dovoliš :P Saj imaš ti pse pod nadzorom, tako da ... njega itak ne bi ubogala. 8)

Citiraj
Seveda ga bom slikala, za nevtralno mnenje, oz. zate.... samo saj veš, da je potrebno pri meni malo potrpljenja....

Jaz lahko povem kaj mi je všeč in kaj ne :P. Čeprav tega ponavadi ljudje nočejo slišat, itak je vsakemu logično njegov najlepši, za to velja neko nenapisano pravilo nikoli ne ocenjuj javno tujih psov :P, ker je bil zaradi tega tudi že cel ogenj v strehi ::). Poleg vsega se pa linije tudi vizuelno zelo razlikujejo med sabo in je logično, da ima vsak "ljubitelj" neke linije svoje prioritete, kaj bi želel imeti pri psu.

Citiraj
Wink Uhljev mu pa ne bom obstrigla  Tongue
Uhlje samo privzdigni, da pride glava do izraza in slikaj iz profila. V tem primeru "kupiranih" ušes je lažje ocenit razmerje med dolžino gobca in glave

Lp nina





ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #666 : 14 December 2006, 14:28:55
Nekako takole: http://www.canecorso.cz/images/VrhB/images/Beroan/Beroan6.jpg samo bolj iz profila.

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #667 : 14 December 2006, 14:32:30
 :P Ja šefica, razumela... >:D , samo še čas in potrplenje.... :-*



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #668 : 14 December 2006, 14:34:26
:P Ja šefica, razumela... >:D , samo še čas in potrplenje.... :-*

Ma ni panike :P Ko bo bo... če ne si ga pa naslednjič ko se vidimo sama ogledam z vseh profilov 8). Pa itak že imam neko svojo predstavo o njem, sicer je bil v Mariboru še full mladičkast ampak se ga je dalo pogledat ;)

Lp nina



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #669 : 14 December 2006, 14:39:07
 :) Da ne bi kdo narobe razumel, meni je pač Grikotova (in seveda od našega bučmana) lepa in s tem, ko sem napisala "pravo" je bilo izraženo moje "videnje" oblike glave....normalno pa je, da so si linije različne ... ni nujno, da je vsem všeč ista stvar,... to je kakor z otroci....tvoji so ti najlepši...hvala bogu.... ::)
Lp, Maja



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #670 : 17 December 2006, 13:08:24
Zdravo. Pardon da vskočim kar tako v vaš pogovor, me pa zanima
 če je kje v Sloveniji morda kako leglo corsotov. Vem da jih Imajo v Karantaniji, pa ne vem če imajo mladiče. Prvič sem videla to pasmo v knjigi, pol sem se malo pozanimala na netu, šla sem jih pogledat tudi k Frediju, ampak ni imel več nobenega samčka. Ti psi so mi zraven Nemških dog najbolj všeč. Doma sicer imam eno psičko BPP, ki je zelo razvajena. V Karnataniji mi je bilo všeč to da so vsi njegovi psi bili zelo prijazni in tudi zelo lepi. Meni so najbolj všeč črni. Malo razmišljamo o novem pasjem članu vendar ne še takoj. Se mogoče še kdo drugi ukvarja z vzrejo pri nas? Zanima me na kaj je potrebno biti pozoren pri tej pasmi. Slišala sem za gospoda iz Gorenjske ki je psa prodaval ker ga ni več mogel obvladati. Sicer pa sama mislim da je vse odvisno od vzgoje. Malo me pa skrbi da smo vsi odsotni po 10 ur na dan. Kako prenašajo samoto. Prosim vas da pošljete kakšne slike tu gor, In da malo napišete kje ste kupili psa in kako ste zadovoljni. Jaz bi imela psa tako za svojo dušo, ne za na razstave, vendar je normalno da si želim kupiti lepega velikega zdravega in močnega psa.

Lp., miško 



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #671 : 17 December 2006, 14:26:04
V slo. registriranega vzreditelja poleg Fredija trenutno ni. V tujini je na voljo oz. se pričakuje trenutno kar nekaj kvalitetnih legel. Cene so enake kot v Slo. oz. Italija cca 200 Eurov dražja, vzhod cca. 200 Eurov cenejši. Fredi je bil jeseni z Spike-om na vzrejnem pregledu, če in kdaj ga ima namen parit... pa boš morala poklicat in vprašat.

Splača se ti prebrat vseh 23 strani za nazaj, ker smo tudi kakšno pametno stvar napisali o pasmi, na kaj je potrebno bit pozoren itd.
Z slikami in vsemi ostalimi info. ti bodo pa postregli lastniki ;)

Lp nina 




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #672 : 19 December 2006, 21:22:04
V psarni Chiaro E Tondo na nizozemskem imajo leglo v kombinaciji
Chiaro e Tondo Felo Claus Dinarius HD D (Ch. Federico Dei Re Di Roma x Loira) Claus
Caya Dei Paesi Bassi HD A (Naike Degli Elmi X Apollo) Caya
Rodovnik Caya
Rodovnik Claus

S pomojo carskega reza se je skotilo 16 mladičkov, od tega 1 ni preživel. Na voljo je 7 samičk in 6 samcev.





Vsi psi bodo v celoti nekupirani! Vzrediteljica je José de Vries-Buitenweg Slike mladičkov

Lp nina



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #673 : 20 December 2006, 10:23:16
Čevapov za cel bataljon!!!   :o

Majo pa v tej psarni ogromno psov... In kar nekaj različnih tipov, se mi je zdelo...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #674 : 20 December 2006, 11:05:00
O podgance  :-* :-* pa kako število  ;D Ninci a ti iz te kombinacije prčakuješ mladička?

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #675 : 20 December 2006, 11:07:45
Ninci a ti iz te kombinacije prčakuješ mladička?

Ne ::)

Lp nina



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #676 : 20 December 2006, 14:08:27
15 :o :o :o

Bodo pa imeli dela z dohranjevanjem...

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #677 : 20 December 2006, 14:12:54
15 :o :o :o

Bodo pa imeli dela z dohranjevanjem...

Glede na to da čakajo še na leglo ene psice, ki je že 2x imela 16 mladičev, res :-\ dobro, da bosta legli v takem razmiku, da bodo ene odstavili iz flaške in druge pristavili.  ::)

Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #678 : 20 December 2006, 14:40:32
Uhhhhhh...

Sicer pa so zelo velika legla značilnost CC pasme...

Zdaj pa za malo smeha še dve stari fotki od Bonie. Sem včeraj arhivirala stare fotke in ugotovila, da ko je sneg, Bonie na na vseh fotkah zgleda približno takole:



No, pa še dve normalni iz prejšnjega tedna:




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #679 : 20 December 2006, 14:42:28
Leteča Bonie 8) Kako je drugače z njo? Stanje kaj boljše?

Lp nina



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #680 : 20 December 2006, 14:47:15
Ehhhh... Spet je imala ful visoke titre za borelijo in erlihijo (tako da so te njene težave z nogami bojda spet od tega... kaj te vem). Tokrat smo zdravili malo drugače: neko novo zdravilo + homeopatija. Bomo videli... Zdaj ponovno čakamo na izvide testov, če so titri kaj padli...

Drugače je pa Bonie OK. Ona bi norela do nezavesti in jo komaj brzdamo. Tokrat ni tako slaba, kot je bila lani poleti... očitno smo še pravi čas ugotovili...



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #681 : 20 December 2006, 14:59:00
Bonie hude slikice, še posebaj prvi dve :o :D

Te pa prosim za dovoljenje če jih lahko uporabim za ozadje na računalniku!

Želim vama da se zadeva čim srečneje reši in da bo Bonie kmalu spet stara Bonie, tole je pa za vašo pogumno in potrpežljivo punco :-* :-* :-* :-*


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #682 : 20 December 2006, 15:19:27
Bonie hude slikice, še posebaj prvi dve :o :D

Te pa prosim za dovoljenje če jih lahko uporabim za ozadje na računalniku!

Želim vama da se zadeva čim srečneje reši in da bo Bonie kmalu spet stara Bonie, tole je pa za vašo pogumno in potrpežljivo punco :-* :-* :-* :-*

Eh, rešitve za te zadeve na žalost ni... Vsaj zaenkrat ne. Bonie je pač imela to smolo, da se je zadeva že predolgo vlekla, preden smo ugotovili, kaj ji je... Zdaj pa vsak stres naredi svoje...

Ampak Bonie je taka dobrovoljna norica, da mi vsi pravijo, da saj ji pa nič ni, kaj te jaz paničarim in da naj jo lepo pustim, da se malo znori ::) In če bi samo za sekundo pogledala vstran, bi ona že delala take nore kroge, da vse noge letijo kar po zraku... raje sploh ne pomislim. Ko sem jo nazadnje na morju enkrat malo spustila in še preden sem se zavedala je skoraj iz mesta skočila preko celega jadra (za surf), ker se je zalaufala proti jadru, pa je vedela, da ne sme stopiti na jadro, za vse drugo pa je bilo že prepozno... Meni pa kar megla na oke, ko sem videla...

Glede slike pa ni problema...

LP, Darja



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #683 : 20 December 2006, 15:29:53
Hvala za dovoljenje! ;)

Za malo pa želim čim manj stresnih situacij, da se bo njeno življenje vsaj v neko obliko "normale" vrnilo ;)
Za to kuro zdravljenja pa držim pesti da bo vsaj toliko uspešno da bo čimmanj ponavljanj bolezni, mislim da si po vsem prestanem že zaslužita vsaj malo oddiha od njih ;) :-*


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #684 : 20 December 2006, 21:35:57
 ;D Pozdravljena "Boni", sem že mislila, da sta kar poniknili. Upam, da bo Boni  kmalu boljšega zdravja in prosim poročaj glede homeopatije. To je nam svetovala tudi lastnica legla iz Češke, ampak pri nas je upam vsemu vzrok alergija, samo ne vemo še točno na kaj - lahko da na prašičje uhlje - prekajene. Sedaj, ko je na dietni lamb and rice varianti je stanje uredu. Ne upam pa dodajati drugega kot le še ribice, ker gre drug teden na operacijo...lep pozdravček iz Zasavja, Maja



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #685 : 21 December 2006, 10:27:58
Map, s homeopatijo imam jaz ful dobre izkušnje. In imam tudi ful dobrega veta, ki se ukvarja tudi s tem, tako da če bi kaj potrebovala... Sploh pri alergijah sta homeopatija in bioresonanca super, ker lahko alergije odpravljaš, ne pa kot klasična medicina, ki v bistvu namesto, da bi zdravila, samo znižuje imunski odziv telesa... Če te zanima kaj več o tem, ti lahko napišem na ZS ali mail...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #686 : 21 December 2006, 14:14:02
Če lahko predlagam...
Vsi bi bili zeloooooo veseli, če bi lahko kaj več o tem napisala v svoji temi. Sama na srečo nimam izkušenj z alergijo, veliko ljudi, oz. njihovih psov pa trpi za različnimi oblikami.
Zdaj sem prvič prebrala, da se jih da tudi zdraviti in odpravljati in ne samo omiliti.
Tudi jaz bi rada vedela več o tem :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #687 : 21 December 2006, 14:59:03
Hvala, Bonie zelo bi bila vesela, če imaš čas in napišeš kako je bilo pri vas in kako vam je homeopatija pomagala. Mogoče tudi primerjalno z uradno medicino in koliko to pomaga ali odpravi, ter stroški....Jaz sedaj vztrajam pri hrani, ki mu ne povzroča izpuščajev "pod pazduho", ko si bo opomogel od operacije (kastracije) bom pa počasi poskušala nazaj na Royal canine, brez (svinskih) uhljev, pa da vidimo....če je to to....Če pa na prošnjo ostalih odpreš svoj mail, bi bili verjetno veseli še drugi. Odločitev je pa v tvojih rokah, lep dan tebi in vsem prisotnim, Maja



bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #688 : 28 December 2006, 19:58:04
Bom kar tu na kratko napisala, čeprav sem vso to Bonijino kalvarijo pisala že večkrat na različnih forumih...
Prvič sem naletela na homeopatijo, ko je bila Bonie stara cca. 8 mesecev in je dobila nekaj mozoljčkov po gobcu. In jaz seveda ne bi bila jaz, če ne bi takoj zagnala panike in jo takoj odpeljala k vetu. Ta je rekel, da ima vnetje dlačnih mešičkov in mi dal antibiotike. In ker po enem tednu antibiotikov ni bilo nič drugače, sem šla nazaj. Takrat smo dobili neko novo diagnozo (sem že pozabila točno kaj) in nove antibiotike. Seveda spet ni nič pomagalo. Ko sem prišla nazaj tretjič, je veterinar posumil na alergijo in je dobila nekaj injekcij kortikosteroidov v nekaj dneh. Po tem pa se je vse poslabšalo. Tisti mozoljčki so se preselili pod pazduhe in tu in tam kakšen na trebuh. In ker smo še kar vztrajali pri injekcijah kortikosteroidov je bilo teh "mozoljčkov" iz dneva v dan več, dokler nisem pri veterinarju zagnala panike. Potem pa smo dobili spet novo diagnozo in neko tekočino, v kateri bi morala Bonie vsak dan skopati. Ampak sem to naredila samo enkrat, saj se je Bonie po kopanju sredi avgusta še pol ure tresla od mraza in bruhala. Takrat sem se odločila, da tega več ne bom počela... Istočasno sem zvedela ze nekega homeopata, ki se sicer ukvarja z zdravljenjem ljudi, je pa po izobrazbi veterinar. Takrat tudi sama nisem kaj dosti pričakovala od tega. Ampak po enem srečanju, kjer me je spraševal vse mogoče in nemogoče o Bonie in njenem vedenju, mi je dal za domov take majhne bele kuglice, ki sem ji jih morala dajati 5 dni. In, kot še sama nisem mogla verjeti, v petih dneh so izginili vsi tisti mozoljčki... No, ta rezultat je bil res skoraj kot čudežen, vedno tudi pri homeopatiji ni tako.
Po tem srečnem izteku, se je pri tem homeopatu zdravil še moj fant zaradi alergij na cvetni prah in mraz. In od takrat naprej ne je več nobenih tablet. Je sicer včasih kak dan še malo slabše, ampak pred tem zdravljenjem si življenja brez Claritina sploh ni znal predstavljati.
Naslednjič sem homeopata poiskala spet po zdravljenju borelioze in erlihioze ( po dveh mesecih antibiotkov, ko Bonie še vedno ni bilo veliko boljše, veterinar pa mi je rekel, da psi, ki so bili tako dolgo okuženi z klopnimi boleznimi rabijo še vsaj pol do enega leta, da pridejo nazaj v svojo formo, da pa ji bodo posledice ostale za vedno). No, takrat sem šla spet k temu "človeškemu" homopatu, ampak nekako zdravljenje ni kazalo nekih rezultatov, po kakšnem mesecu pa se je Bonie stanje še poslabšalo (takrat je dobila take bolečine v vratu, da je kar cvilila od bolečine). Takrat mi je ta homeopat napotil k enemu drugemu veterinarju homeopatu, h kateremu hodim še danes. Ko sem prišla k temu novemu veterinarju-homeopatu, je ta takoj po Bonijinih znakih ugotovil, da ima Bonie poleg vsega še babeziozo (testi so to nato potrdili). Proti babaziozi je tako dobila injekcije, je pa dejal, da je Bonie na splošno v tako slabem splošnem stanju, da moramo delati predvsem na krepitvi imunskega sistema, da se bo lahko pobrala (od dvomesečne antibiotične kure z astronomsko visokimi dozami tablet je res imela glivice povsod, hematome po hrbtu itd...). In tako smo začeli s tedenskimi bioresonančnimi terapijami in homeopatskimi remedijami. Aja, pa testiral jo je tudi za alergije, saj je, kot je rekel, treba v takem stanju, odpraviti vse druge vzroke, ki ji dodatno obremenjujejo telo. Bonie navzven nekih večjih težav, ki bi kazale na alergijo ni imela, samo par mozoljčkov pod brado, na katere poleg vsega ostalega nisem polagala neke posebne pozornosti. No, testiranje za alergije z aparatom za bioresonanco je pokazalo, da je Bonie alergična skoraj na vse. Jedla je lahko samo ovčetino. To je trajalo kar nekaj časa. In njeno stanje se je začelo izboljševati. Kolikor se spomnim, sem do tega veterinarja-homeopata prišla z Bonie nekje v začetku novembra 2005, januarja 2006 pa je bila Bonie že spet stara Bonie. Živahna, spet je norela kot zmešana, nič je več niso bolele noge (po tem ko mi je septembra 2005 znan slovenski ortoped dejal, da ima kot posledico klopnih bolezni toliko artritisa, da vprašanje, če bo še lahko čez pol leta hodila!!!). V tistem času nekje smo jo ponovno testirali za alerigije in pokazalo se je, da več ni alergična na perutnino. Tako da je poleg ovčetine lahko začela jesti še perutnino. Aja, tisti mozoljčki pod brado so izginili takoj, ko smo pričeli z dieto in se do danes več niso pojavili. In to kljub temu, da od letos poleti več nimamo nobene alergije. Bonie lahko zdaj spet je vse. To je moja izkušnja.
Aja, pa danes sem dobila rezultate ponovnega testiranja za borelijo in erlihijo. Kot sem že povedala, sem pred mesecem in pol imela slab občutek in sem dala Bonie ponovno testirati za klopne bolezni in vsi testi so bili ponovno pozitivni, tokrat so bili titri še višji kot lani. In ker nisem hotela spet iti skozi tisto dolgo in mučno klasično zdravljenje, sem poskusila s kombinacijo enega novega zdravila, ki pa deluje samo proti erlihiji in babeziozi (proti boreliji pa nima učinka) in homeopatskim pripravkom za borelijo. No, in danes sem zvedela, da sta po tem zdravljenju oba testa negativna ;D ;D ;D
Pa še to, ker smo ravno v tem času: odkar je enkrat direkt pred Bonie počila petarda, se Bonie boji pokanja tako zelo, da je bilo zadnje leto za nas zelo zelo mučno. Saj se je tresla v kakšnem kotu in ni jedla in ni hotela niti lulati ven... Letos pa v tem času dobiva homeopatsko remedijo in je vse čisto normalno. No, če ji petarda poči pred nosom se malo zdrzne, ampak to je to. Doma, ne glede na pokanje, se normalno obnaša. Normalno hodima na sprehode. Ravno danes so v gozdu, kjer sma bili na sprehodu neki mulci metali petarde, pa sma lepo pač se trudile iti čimdlje od njih in to je bilo to. Nobene panike, nobenega vlečenja proti domu, cviljenja, tresenja itd.

Aja, glede cen. Po mojih izkušnjah so te aleternativne metode veliko cenejše od klasičnih veterinarjev in klasičnih zdravil. Pa še delujejo. In homeopat, tudi če ne ve natančne diagnoze, lahko zadevo pozdravi glede na simptome. Klasični veterinarji pa samo postavljajo vedno nove diagnoze in pač poskušajo, katero zdravilo bo pomagalo... Ti pa plačuješ.

Kolikor jaz tako laično razumem homeopatijo, homeopatija verjame, da se telo zna samo zdraviti. Do bolezni pride, ko tisti del možganov, ki skrbi za "zdravje" ne dobi informacije, da je nekje nekaj narobe in ne zažene "samozdravljenja" - kar pomeni, da se imunski sistem ne odzove. Homeopatske remedije imajo tako namen samo možganom sporočiti to informacijo, da je nekje nekaj narobe. Zato se homeopatske remedije izbirajo po podobnosti. Remedija, ki povzroča najbolj podobne simptome, ki se kažejo na bolniku, je v posameznem primeru prava. Homeopatska zdravila so v bistvu snovi iz narave (npr. sulfur, silicij itd.), ki so s posebnimi tehnikami tako razredčena, da jih kemično sploh več ni možno zaznati, saj je njihov namen samo prenašati energijo oz. informacijo o težavi, ki se pojavlja.
Kuglice oz. tekočina, ki jo ponavadi dobite, kemično predstavlja samo medij, ki to informacijo oz. energijo nosi: npr. sladkor oz. voda. Sliši se sicer vse zelo čudno, ampak kot sem rekla, tudi jaz sama sprva nisem kaj preveč verjela...
No, obstaja pa še drug problem, kjer center za "zdavje" dobiva informacije o težavah tam, kjer jih ni, zaradi česar se imunski sistem nepravilno odzove. To so primeri alergij, kjer gre samo za nepravilno odzivanje imunskega sistema, zato klasična medicina alergije "zdravi" z kortikosteroidi, ki zmanjšujejo delovanje imunskega sistema. V teh primerih je treba "popraviti" imunski sistem, da bo delal pravilno. Tukaj pa zelo dobre rezultate dosegajo z bioresonanco. To je en tak aparat, ki ga na dveh koncih povežejo z bolnikom, da le-ta sprejema energetske valove bolnika, ki jih aparat zanalizira in pretvarja v "pravilne" valove. Valovi bolnika naj bi kazali neko težavo, aparat pa naj bi te narobne valove prekonvertiral v "zdrave valove". Nekaj takega pač. Spet se čudno sliši, te zadeve pač moraš sprobati, da verjameš...

No, upam, da se je kdo uspel prebiti skozi to moje dolgo sporočilo in če ste se, da se vsaj našli kaj pametnega sami zase.

Lepe praznike in čimbolj zdrave kužone :P želim vsem,

Darja



MAP

  • *
    • Prispevkov: 94
    • Točke: 1
Odgovori #689 : 28 December 2006, 20:27:19
Bonie najlepša ti hvala, jutri te kontaktiram na ZS, če boš imela med prazniki kaj časa se mi prosim oglasi, trenutno sem pa po kastraciji (našega bučka) bolniška sestra, z veliko dozo čustev in crkljanja.  Do takrat pa vsem obilo lepih trenutkov v letu 2007, Maja :-* :-* :-*