Poljski španjel- iščemo psičko za parjenje

barbi1 · 6926

barbi1

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: -10
Pozdravljeni,
iščemo psičko za parjenje pes- ARROW izpod Špika.
Slikico pošljemo, možen ogled psa, pes poležen 10.6.2004.



barbi1

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: -10
Odgovori #1 : 21 Avgust 2007, 15:35:47
no tule je še sličica lepotca





suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 22 Avgust 2007, 01:13:12
Če se ne motim sva o tem že govorili pa vseeno
Arrow je odrasel v lepega predstavnika svoje pasme, pa vendar bi moral najprej narediti telesno oceno in vzrejni pregled  in slikanje kolkov.
Poljskih španjelov - Field spaniel je v Sloveniji le za vzorec ( šest mladičev in oče in mama).  Tako da v SLO ne bo nič. Vašega gospodiča bi morali peljati na razstave pri nas in  v tujino in ga pokazati, pa ga bo mogoče kdo opazil, vendar tudi v Evropi teh psov ni ravno veliko.
Upam, da ne mislite parit z kokrom ali kakšno drugo pasmo ali brez rodovnika ( pa saj Fieldov brez rodovnika ni) če jih ne bodo začeli producirati :( in naredili veliko škodo tej čudoviti in redki pasmi.
Ne vem zakaj mislite da  bi moral vaš pes pariti?

LP Nevenka



barbi1

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: -10
Odgovori #3 : 22 Avgust 2007, 07:56:41
Ja živjo,
ne midve nisva govorili, ker to ni moj pes.
Kolega me je prosil, da objavim, ker sem na forumu in to je bila njegova odločitev.
Vseeno hvala za odgovor



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #4 : 22 Avgust 2007, 12:11:29
Se pravi, da pes nima vzrejnega dovoljenja in vseh ostalih potrebnih zadev?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


barbi1

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: -10
Odgovori #5 : 22 Avgust 2007, 15:27:12
Lastnik ve, da ga brez vzrejnega dovoljenja ne bo mogel pariti, tako da tudi če ga še nima, če si bo želel, da njegov pes skoči, bo moral na pregled.
Lp



Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 22 Avgust 2007, 16:13:44
Če ve, da ga brez vzrejnega ne bo mogel pariti in če že išče psičko za parjenje
(še preden je šel na pregled...), ima najbrž namen vzreje nerodovniških psov.
In kot je rekla že Suzica bo s tem naredil veliko škodo tej pasmi. Če tega gospoda
poznaš barbi1, mu prosim razloži, zakaj je potrebno imeti vzrejno oceno, nekaj
razstavnih ocen, slikanje kolkov....oz. ga napoti na ta forum, da mu to razložimo.
Ker res ne vidim smisla, da išče psičko, opravljenega pa nima ničesar. Ali se morda motim?
V tem primeru se opravičujem, ker sem dala le dobronameren nasvet.

Lp, Nina ;)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 22 Avgust 2007, 16:15:27
Glede na to, da na forumu ni dovoljeno reklamirati nerodovniške vzreje, bomo temo izbrisali, če ima lastnik psa namen pariti brez vzrejnega dovoljenja.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


barbi1

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: -10
Odgovori #8 : 23 Avgust 2007, 08:28:51
Ne vem kaj bi imel od tega, da bi psa z rodovnikom paril brez vzejnega,  ampak če želiš le zbriši.



Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 23 Avgust 2007, 08:50:48
Kaj bi imel od tega?! Ja denar, kaj pa drugega. :-[


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #10 : 24 Avgust 2007, 08:50:29
Ja pa kaj je zdaj tole? Epidemija lastnikov, ki iščejo babe za svoje frajerje? Zanimivo, v obeh primerih, ki sta se v zadnjih dneh pojavila na forumu, so se oglasili novi člani, pred kratkim registrirani in z zelo podobnimi željami.  ??? >:(

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #11 : 24 Avgust 2007, 10:46:11
Kaj pa če želi lastnik najprej najti psičko oz ugotoviti , če pes sploh ima možnosti za parjenje preden se poda v postopke za vzrejno dovoljenje?
Jaz tudi nisem nikoli delala vzrejnega kar tako brez veze - šele in samo pri samcih kjer se je pokazal ineteres za paritev s strani lastnikov psic.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 24 Avgust 2007, 11:11:16
Ja pa kaj je zdaj tole? Epidemija lastnikov, ki iščejo babe za svoje frajerje? Zanimivo, v obeh primerih, ki sta se v zadnjih dneh pojavila na forumu, so se oglasili novi člani, pred kratkim registrirani in z zelo podobnimi željami.  ??? >:(

Če hočeš kaj napisat na forum se moraš registrirat. Ne vem kaj je s tem narobe.
Nekje se pač vse začne ane.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


barbi1

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: -10
Odgovori #13 : 24 Avgust 2007, 12:43:06
Deteljica,
hvala, sem bila že skoraj spet razočarana nad tem forumom.
Vseh, ki imate preganjavico, deteljica ima prav.
Očitno bo zelo težko našel psičko, ker gre za redko pasmo in zato prej sprašuje.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 24 Avgust 2007, 12:51:00
Tudi meni se ne zdi nič narobe, če lastnik samca najprej preveri, če ga bo sploh lahko spravil v promet. Glede na to, da samice pri nas zelo verjetnosti ne bo našel, bi bilo fino se malo ozreti po tujini. Za to pa našega vzrejnega skorajda ne rabi, rabi pa vsaj kakšno oceno iz razstav, pa vse potrebne teste bo tudi moral narediti, pač odvisno od države, kaj tam zahtevajo ali od lastnika psice, ki včasih hoče imeti še kaj dodatnega. Joj, mi gre že na malo na živce, ko vsi v luft skočjo, ko kdo išče pasje neveste. Če bi hotel psa spustiti na vsako koker španjelko, ki se prikaže (svoje pasme itak ne more, ker jih ni primernih), bi verjetno ne spraševal tukaj.


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #15 : 24 Avgust 2007, 13:40:47
Če hočeš kaj napisat na forum se moraš registrirat. Ne vem kaj je s tem narobe.

Jasno, tudi jaz še nisem dolgo prijavljena na forumu, tako da nimam nič proti firbčnim novincem, to sem tudi sama.
Meni se samo zdi čudno, da sta se v enem tednu pojavila dva lastnika že odraslih pasjih samcev, ki kot kaže nimata vzrejnega dovoljenja, pa se ponujata za parjenje. A ves ta čas, odkar imata pse, pa doslej nista potrebovala nobenih informacij, izmenjave izkušenj ipd.?

Jaz bi delala drugače - ne bi čakala na interesentke za parjenje in potem naredila vzrejni pregled za psa, ampak ravno obratno. Kaj bi ga ponujala naokoli, če sploh ne vem, ali bo vzrejno dovoljenje dobil?
Pri vsem tem me moti tudi to, da se lastniki samcev očitno ne znajo pozanimati na najbolj pristojnih mestih - pasemski klubi, kinološka društva, vzreditelji njihovih psov. Če bi včeraj kupili psa, bi morda še razumela, če pa jih imajo že toliko časa, da so psi povsem odrasli, mi je pa to vendarle malo čudno.

Pa še čisto moje osebno mnenje (seveda se lahko povsem motim, nisem vzrediteljica, niti razstavljalka psov):
Precej bolj običajno bi bilo, da lastniki samic (z vzrejnim dovoljenjem) iščejo najprimernejšega samca, in sicer v skladu s tem, kaj želijo z vzrejo doseči - katere manjše pomanjkljivosti psice želijo pri mladičih poskušati popraviti z izbiro najprimernejšega samca (in ne kateregakoli samca z vzrejnim dovoljenjem).

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 24 Avgust 2007, 14:05:31
Če hočeš izbirati, moraš najprej vedeti kje kakšen je. Če se samec nikjer ne pojavi, potem ne veš da sploh obstaja in ga ne moreš izbrati. Pri nekaterih pasmah samcev, ki bi bili primerni za parjenje zelo manjka. Prava reč če nima vzrejnega dovoljenja, ga bo že naredil. Če se mudi lahko tudi izrednega. tudi zadeve v zvezi z zdravjem, ki so predpisane za določeno pasmo se lahko naredi zelo hitro. Edini problem je, če je treba narediti kakšen delovni preizkus ali izpit, to se pa res ne da čez noč. Zato prosim ne skačte takoj ko se kakšen pojavi. Če še ne ve vsega nič zato, se mu pač pove.

Mene recimo zelo zanima, kje so skriti vsi  kakšen solidni  samojedi. Srečuješ krasne samce, ko pa iščeš plemenjaka ni pa nikjer nobenga. Če že kje stakneš kakšnega, ki ni preveč v sorodu in ti je všeč, pa mevžasto skače. (beri sicer skoči, če psica naredi vse ostalo, če pa malo pojamra, se pa umakne. In moja jamra). Če nima niti telesne ocene niti vzrejnega prava reč. Tak, ki je meni všeč, bi oboje naredil brez najmanjšega problema.


suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 24 Avgust 2007, 15:23:30
Debata se končno odvija v pravo smer. Samček bo pri nas zelo težko dobil primerno psičko za paritev. Lastnici sem to že povedala, da se ji ne splača delat vzrejnega dokler  se ne pokaže kakšno zanimanje iz tujine ali pa kdo uvozi kakšno gospodično. Lahko pa bi prišla na kakšno razstavo se malo pokazat in naredit reklamo za pasmo.
Vzrejnega lahko naredi izredno, če bi se mudilo, noben problem. Če bi hotel parit v tujini ravno tako rabi vzrejno dovoljenje matične org. in pa slikanje kolkov.
Sama sem leta 96 pripeljala fielda (samčka) iz tujine,  veliko razstavljala pri nas in v tujini pa nekega zanimanja za paritev ni bilo in jo tudi nisem iskala. Vsa ta leta sem poskušala dobiti psičko in leta 01 je prišla.

Ravno včeraj me je neki gospod iz primorske spraševal, če bomo imeli  kakšno leglo, ker jih njihov črn samček zapušča (bolezen) in če bi vedela, da je nekje tako zelo blizu samec uvožen iz Anglije, bi ga seveda uporabila za paritev, če mi bi bil všeč in bi ustrezal standardu.

Torej če kje obstaja še kakšen Field uvožen iz tujine naj se javi!!

Za pokušina pa par iz psarne Of the FIelds Society -  uvožen v Nemčijo.

LP