Zatezna ovratnica

Gost · 95121

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #120 : 06 Maj 2006, 15:28:28
Tudi zatezna se lahko stakne,če kupiš slabo kvaliteto.Sem že videla primere z zatezno,pa je sam počlo.Pa je bil pes velik cca 30-35cm.
Odvisno je od kvalitete.So tut zelo kvalitetne ovratnice na klipsno(nam še ni počla,tudi če močno potegne-v igri na povodcu).
Sicer pa ja,res je.vse je odvisno od posameznika.Mi prisegamo na navadne  :)

lp,
Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #121 : 06 Maj 2006, 15:34:21
Lunca, dlako mu je scufala ena navadna zatezna za 700 sit ;) Razstavna je pa še nova, pa bomo videli, kako bo. Itak bo samo za razstave.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #122 : 06 Maj 2006, 15:48:58
Aha sem te razumela da je to naredila razstavna. Že razumem ;),ker vse ki jih poznam ki imajo razstavno,ni naredila še nič škode ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #123 : 06 Maj 2006, 18:56:04
Razstavna dlake sicer ne scufa, ampak glede na to, da je debela par milimetrov grozljivo močno zategne, če se pes zažene. Jaz take packarije ne bi dala psu za vrat, razen če bi bil tako nevzgojen, da ga na razstavi (in izključno na razstavi) ne bi mogla voditi na navadni razstavni vrvici (s katere se seveda pes zlahka sname ali strga)


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #124 : 06 Maj 2006, 19:43:56
No ja, to je res da ga fajn zategne,samo to ne pomeni da ga jaz zategujem kot neumna.Zategnem ga takrat ko naredi kaj narobe-recimo da zarenči na psa brez razloga. S tem se je fuul navadil in zdej moram reč da je skor ne rabiva več.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #125 : 06 Maj 2006, 21:46:47
Saj ni nujno, da ga pretirano cukneš ti. A si predstavljaš enega bolj živahnega psa ki lepo vzame zalet in z vso silo cukne kar sam sebe? ali pa takega, ki vleče do nezavesti ne glede na to kaj ima za vratom?


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #126 : 06 Maj 2006, 21:49:52
s tem, ko renči in ga ti zategneš ne narediš nič dobrega, ker se s tem ne bo odvadil renčanja če pa bo pozornost na tebi mu sploh ne bo prišlo na pamet renčanje.

rožica...zakaj vidva z atosom sploh rabita zatezno?

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #127 : 06 Maj 2006, 21:56:33
Je pravil inštruktor v šoli, da je na eni razstavi kjer je bil... mislim celo da je bila to tudi zadnja... videl, kako je nekdo kodra peljal v ring s tako ketnico in ko je prišel nazaj in je to razstavno zategljivo dol dal, je mel bogi kuža okrog vratu vse krvavo.

Zato sem jaz prej mnenja, da lahko tako ovratnico uporablja nekdo, ki ima vodljivega psa, ker je zaradi svoje ozkosti kar nevarna... Glede na to, da poškoduje tudi navadna širša bo ta toliko prej. Sej je kot zajla.

Meni so ljubše vrvice.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #128 : 06 Maj 2006, 21:57:04
Irenchy: samo za na izpit, pa tisto razstavno ketnico, ker mi je veliko bolj všeč, kot pa navaden črn štrik. V bistvu je pa niti ne rabim imeti na zateg, ker večinoma da mir. Gor mu jo dam samo za v ring, na sami razstavi je na navadni ovratnici.

Lp, Urša

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #129 : 06 Maj 2006, 22:05:45
aha jest sem mislila, da tako rabš za vsakdanje.  ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #130 : 06 Maj 2006, 22:06:46
Ne, ne, ker ni potrebe. Povleče zelo redko, ko vidi kako mačko, to je pa vse. ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #131 : 06 Maj 2006, 22:17:32
Ne, ne, ker ni potrebe. Povleče zelo redko, ko vidi kako mačko, to je pa vse. ;)
no sej to se mi je zdelo čudno, ker ni take krize :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #132 : 06 Maj 2006, 23:22:49
No ja pri nas je že tako odrasel da sam nikoli ne cukne.Pa še to vratnico smo mu dali gor šele pri dveh letih,tako da takrat je bil že socializiran. Glede renčanja pa smo mi naredili kar veliko,saj se na pse nič več ne ozira. Sicer pa ko zarenči ga ne zategnem močno, "čar" pri tej vratnici jen da spušča zvok(zatega).In tega se je navadil in pri tem ne dela nič. Sicer pa mamo drugačne poglede na to in ni smisla razlagat. Samo hočem povedaT da jaz Deepa ne zategujem tako močno in tut mu nočem nič slabega. Samo pri takem karakterju kot ga ima Deep je edino to mogoče(sem poskusila že vse od motivacije do vsega). Tako da pač glede najinega primera mi nihče ne more svetovat saj ima od vas vsak psa,ki ima drugačen karakter. Večina takih karakterjev so pač reševali tako kot mi sedaj delamo. In se vidi izboljšava.



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #133 : 07 Maj 2006, 08:35:41
kako pa izgleda ta raztavna kitnica  ???(če ma kdo sliko)

glede zateznih ovratnic pa...oliju je kovinska počila v enem krogcu, seveda pa je bila to njegova 1 zatezna, mislim da je bila preslaba saj je nismo kupili v specializirani trgovini(mislim da smo jo kupili v tušu)in ni bila najbolj močna, z zadnjo pa sem kar zadovoljna saj je kot navadna le da ima 5-7 cm kitne za zategnit, tako da ga niti zadavit ne moreš(niti ga nebi), sploh ga pa jaz ne potegnem, razen če se zažene za kakšno mačko ko je na povodcu, tako ali tako pa sem že povedala da je na večino sprehodih spuščen(mislim da je iz pubertete, saj se je nekoliko umiru  :P) ::), LP :-*


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #134 : 07 Maj 2006, 08:42:40
Takšna:



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #135 : 07 Maj 2006, 08:50:10
Tole razstavno bi moja ziher takoj strgala, če bi res ornk potegnila. Askina mama je baje že to navadno ketno pretrgala.


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #136 : 07 Maj 2006, 10:33:40
Aska, zelo dvomim. To je zelo močno, čeprav deluje bolj švoh. ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #137 : 07 Maj 2006, 18:11:37
Ne bi je strgala, lahko pa bi ovratnica njej naredila grdo zarezo. Vsaka stvar je dobra, če se uporablja za tisto, za kar je namenjena. Tudi razstavna ovratnica je v redu, če se jo uporabja samo za v ring. Če pes ne vleče in ne zateguje ovratnice mu kakšne škode ne more narediti, ampak potem je v bistvu tudi ne potrebuje. Moti me, ker se je na tem mestu začelo propagirati razstavno ovratnico za druge namene - šolanje, sprehodi - za katere ni namenjena. Če je že kdo prepričan, da on pa res nujno rabi zatezno ovratnico, naj si nabavi malo kvalitetnejšo navadno in se sprijazni z morebitno umazano in porazirano dlako. Pravzaprav bi bila celo bodečka boljša. Zakaj že profesionalci za davljenje svojih žrtev raje uporabljajo klavirske strune kot kravate?


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #138 : 07 Maj 2006, 18:14:23
Če je tole letelo name, lahko še enkrat povem, da jaz zatezne ovratnice NE uporabljam. Razstavna pa je izključno samo za v ring. Je zdaj jasno? ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #140 : 07 Maj 2006, 18:21:20
Potem se opravičujem ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #141 : 10 Maj 2006, 16:20:28
ooo  :o
tale rastavna kitnica je pa malo pretnka, če mene vprašate tole preveč zategne  ;),
kaj pa se dela v ringu(z rastavami nimam izkušenj)in zakaj rabite rastavno kitnico? ???

se opravičujem če preveč sprašujem ;D


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 10 Maj 2006, 18:23:56
Razstavna dlake sicer ne scufa,

O, pa jo. Chuck ima vcasih razstavno gor in ma kar fajn zjeb*no dlako tam.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #143 : 10 Maj 2006, 21:08:29
Tale zgornja ovratnica je po domače rečeno eno navadno sranje. Imela, drago plačala, počila pa je v popolnoma nedolžni situaciji (dva kratka cuka). Najbolj kvalitetne zatezne ovratnice dela Sprenger, splača pa se kupiti tisto iz inoxa, ker je večna.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #144 : 11 Maj 2006, 08:41:17
Tudi od navadne najlonske ovratnice se prav fino vidi, da jo ima pes gor. Vsaj pri našem je tako, ker ima na mestu ovratnice full poležano dlako.

Razstavne so pa (po mojem mnenju) samo za v ring in nikamor drugam. Ker jim tudi jaz drugače ne zaupam. Vem pa, da jih nekateri imajo za sprehode (recimo na nemško dogi). Ampak sta pa full ubogljivi.



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #145 : 11 Maj 2006, 13:53:33
rastavna ovratnica je za rastave, navadna ovratnica pa za navadne dni  ::)
zato ne razumem tistih ki to ovratnico uporabljajo tudi drugače  ???

aja, hotela sem vam povedati da ima sosedov pes(koker španiel švigo) preveč zategnjeno ovratnico...
...koliko prstov naj bi spravil v pravilno zategnjeno ovratnico,
jaz v njegove komaj spravim moj mezinček  :-\
bogi švigo se mi prav smili  :'(


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #146 : 11 Maj 2006, 16:02:13
...koliko prstov naj bi spravil v pravilno zategnjeno ovratnico,

Dva prsta  :)



Ewe

  • *
    • Prispevkov: 1.223
    • Točke: 1
Odgovori #147 : 11 Maj 2006, 18:08:28
hvala...a naj mu jo jaz odrahljam ali pa naj grem do njegovih lastnikov? ???
(se opravičujem če preveč sprašujem :))


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #148 : 11 Maj 2006, 18:16:55
Mogoče bi bilo fajn če bi šla do njegovih lastnikov, ker bi jo najbrž prej ko slej oni nazaj zategnili če bi jo ti odrahljala. Pa če je zatezna se takoalitako (kolk je meni ta beseda všeč  :D  :P ) sama zategne čim je pes privezan na tisto rinko kjer se ovratnica potem zategne.



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #149 : 11 Maj 2006, 18:40:07
Raje naj mu kupijo tako, ki psa ne zategne... Se mi zdi, da bo to najbolje!!!

Lp