Koliko zapravite za svoje ljubljenčke?

Bela stella · 44086

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #30 : 22 Avgust 2007, 16:59:11
Pa še naš seznam:
-1x na mesec hrana(royal canin-2-10mesecev,2-10kg)
-vsake 3-4 mesece priboljške(ker itak večinoma uporabljava brikete al pa (suh) kruh)
-1 ovratnica(7€),2 oprsnici(eno je že uporabljal naš maček,druga je stala okoli 3 €),2 povodca(flexi in navaden,od tega je navaden v kompletu z "mačjo" oprsnico  ;D)
-zdaj pa k igračam:
-gumjiasta "nogometna" žoga,nekakšen gumijasti ježek(žoga),pletena vrv(ena je pred kratkim končala na odpadu  ;)),
moje stvari,copati,jaz...( ;D)
-Ležišče je moja postelja,moj oče razmišlja o nakupu "pravega" ležišča.(vendar ne zaradi psa,temveč zaradi tega,da Chappi ne bi več spal na postelji  ::))
-Ima pa tudi komplet krtač,za katere smo odšteli 5 €,

Povzetek:
Na mesec odštejemo za hrano okoli 10€(odvisno koliko kg),za priboljške skoraj nič,če pa že je to največ 3€.
Ovratnice zaenkrat zadostujejo,ko ne bodo več za rabo,bodo se vselile nove.Pravtako je z povodci.
Igrače so kot že povedano žogice,in moje stvari,jaz in (obvezno) PLASTENKE!
Za ležišče pa zaenkrat še nič ne odštevamo.(raten ko plačujemo za vodo,ki se zadnjih5 mesecev kar nabira v pralnem stroju  ::)  ;D)
Torej na mesec za psa porabimo 10-15€.(razen če sem kaj spregledala) ;D
Pozneje pride še kakšna slika vseh potrebščin. ;)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #31 : 22 Avgust 2007, 17:03:17
Wi ima 1 ovratnico in 1 oprsnico (še od vzreditelja) in včeraj je dobila še en povodec, ker je tistega od vzreditelja uničila na morju, tako da imamo še vedno samo 1 povodec, ker je tisti že v smeteh.
Igrače so tudi pri nama večinoma "home-made" - zavozlane cunje, flaše, zvozlane žabe in dokolenke. Večinoma se igrava tudi z mojimi starimi pliškoti. Občasno ji kupim kakšno žogico, če se kakšna izgubi (zato na sprehod vzamem najmanj 2 žogi :-[) ali pa če ji Dora uniči kakšno njeno igračo (nazadnje je uničila žogico na vrvici). Največ so me do sedaj stali frisbiji (samo zdaj jih imava najbrž dovolj za res dolgo časa)
Žvečk ne kupujem, poslastic tudi ne, ker uporabljava brikete in dnevne obroke za trikce + salama in hrenovke za treninge.
Edino kjer zapravljam oz. bom malo zapravljala v prihodnje so dummyji, umetne race in kosi divjačine/perjadi.

Prva stvar, ki pa jo Wi gre iskat v ZOO trgovinah so dummyji in lesena prinosila. To se takoj znajde ob mojih nogah. Dišeča hrana pride na vrsto za tem. ::)
Samo večinoma samo malo firbcava. :)
Na mesec tako porabim cca. 10€ mogoče? ??? Ali pa še to ne...če ravno ne uniči povodca, igrače in izgubi par žog v enem mesecu. ::)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #32 : 22 Avgust 2007, 17:13:16
Azu, če ti bo zgubila kako žogico, kar meni povej. Ti bom Floro posodila. Flora jih ima cel kup, pa kljub temu vedno kje kako najde. In tista mora obvezno z nama domov, ker doma jh ni dovolj.  ::)  V najini bližini je bejzbolsko igrišče in vedno kaka žoga čez ograjo pade.....  ;)

Kristinca & Florinca


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 22 Avgust 2007, 17:14:44
Uu točno, bejzbolske žoge bi pa znale bit prov super, ker so zelo močne. Imam ene 2 doma, sam jih bo treba najdt ;)



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #34 : 22 Avgust 2007, 17:23:01
Za igrače ne zapravim veliko, ker mu ne potegnejo. Na prvem mestu je definitivno njegova vrv "za vlečenje"( in ima jo že 3 leta) , kaka prava hostarska palica, ki jo privleče domov in potem gloda, pa očetove tenis žogice  ;D Pa kak moj copat, če ni ravno žogice zraven in mu je treba nekaj metat  :)  Vse ostalo je hitro uničil ali pa se mu ni zdelo zanimivo.

Z veseljem pa kupim kak povodec in ovratnico (ma zdej en tak lep irsko zelen kompletek), pa probavam nove priboljške... in nove krtače :)
Pa seveda mu je najbolj fino, ko ga peljem na sladoled.  ;D  Obožuje ga!


Na mesec mislim, da dam okoli 30 € minimalno za njega, če ne vključim hrane.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #35 : 22 Avgust 2007, 17:23:46
Bejzblske so super, ker so iz usnja in na asfaltu se zelo daleč kotalijo (za travo so malo manj primerne), edina slabost je, da so težke ko cent in nerodne za metat - jaz moram prav pazit, da Flori žoge v glavo ne zabrišem. Ampak za kotalit so pa res super.  ;D

Bela Stella, ti pošljem Floro?  :P

Kristinca & Florinca


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #36 : 22 Avgust 2007, 17:32:16
Ja prosim, bo prnesla ene 2 bejzbolke, nimam nič proti  :P



piki_ca

  • *
    • Prispevkov: 394
    • Točke: 0
  • PiKc&Gali
Odgovori #37 : 22 Avgust 2007, 19:07:59
uff koliko zapravim na mesec  ??? hmm poleg hrane ( 2 krat po 15 kg na mesec) so tukaj se razne žogice, vrvi in te zadeve ker piko full zanimajo vendar jih tudi kmalu uniči tako da je vsak mesec treba druge stvari. Kar se tiče ovratnic in povodcev kukr kdaj, če mi je kakšen vseč ga kupim če ne pa ne. Priboljški pa razne žvečke, ušesa so tudi na listi za nabavo... tako da poleg hrane še najman 50 €  :-[
lp ksenja

**A dream is something in your mind and in your heart - where it will stay forever unless you bring it to life...**
Pika&Ksenja


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #38 : 22 Avgust 2007, 20:32:14
Huh jaz tudi ne zapravim veliko..  13€ za 2kg hrane za dva meseca  ::)   priboljški.. jih ne kupujem, uporabljama brikete namesto dnevnega obroka in posušen kruh, sir,...  Igrač ne mara zato tudi teh ne kupujem..  Aport ima in eno žogico z vrvico, pa tisto 'klobaso' laneno.. ampak ne uničuje zadev zato bodo držale še kar nekaj časa. Ovratnice tudi ostanejo, povodci tudi..   Na dva meseca tako ne kupim ničesar drugega kot hrano  :)   razen če kaj 'crkne' ampak to je potem izjema, ni vključeno v mesečne nakupe  8)


edina stvar kjer zapravima okrog 30€ na mesec je veterinar..  ker ima tery zdravstvene probleme, tam pa nama vsak obisk dobro zaračunajo  ::)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


*alfa*

  • *
    • Prispevkov: 170
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 22 Avgust 2007, 21:19:58
Jaz sicer nevem v evrih koliko zapravimo, vem da YLsa 2x dobi 2 pesti na dan Pro Plan briketov pa še občasno kako igračko dobi...pa babi vsak dan za mleko pa jogurt nažica in to je to :) sploh ni toliko stroškov

lp urška


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #40 : 22 Avgust 2007, 22:29:24
Jaz pa nisem zdrava, če ne kupim kaj novega Taju... ::) ampak pri meni je tako... en mesec lahko veliko zapravim za igrače, povodce in podobno, drug mesec spet manj... čisto odvisno.
Drugače pa s Tajem večkrat skupaj odideva v bližnjo pasjo trgovino, tako sproti na sprehodu in si greva izbrati kakšne poslastice - piškotke, uhlje, bikovke, tiste palčke za zobke čistit pa tudi kakšna igračka kdaj pade... kakor kdaj. Mi je pa najbolj zanimivo, da ko se vračava proti domu iz trgovine z vrečko, jooooj kako je takrat priden, :o po mojem, če bi prišla horda psov, ga sploh nebi ganili, on samo mene v "učke" gleda in marširava proti domu... :D :D :P
Zdej pa če začnem naštevat koliko povodcev in ovratnic ima Taj... ::) ima okoli 9 ovratnic in okoli 9 povodcev... pa flexi in eno oprsnico... pa še kaj bi se verjetno našlo... :-[ igrač je pa tudi ogromono... pa v bližnji prihodnosti imam v planu še nekaj povodcev in ovratnic - kompletki... ampak morate računati, da to kupujeva že nekaj časa...  tako, da ni ravno tako kot se sliši... ;)

Ja ni kaj... meni je všeč, da ima lepe ovratnice in povodce, to me vedno pritegne - sploh barve! :) Seveda so povodci in ovratnice bolj zame, za moje veselje... :) čeprav vidim, da je tudi Taj vesel, ko vidi novo ovratnico in povodec - ga zelo zanima! :D Za Tajevo veselje pa kupujem razne igračke, priboljške, piškotke, uhlje in podobne stvari s katerimi se lahko zabava sam in z mano... :) ;)

Kakorkoli, če me kdo postrani gleda, koliko ima Taj stvari se sploh ne sekiram, ker vem, da si zasluži prav vsako stvar, ki jo ima in prav vsako stvar, ki jo bo v prihodnosti še dobil. :-* :)



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #41 : 23 Avgust 2007, 04:22:50
Za nasega ne zapravljam veliko. Tisti fiksni strosek ca. 50 evrov na mesec za hrano in  kaksna bikovka, ki jo obozuje in to je to. Priboljske nakradeva v domacem hladilniku (salamca, sir..), kupljeni so redkokateri dobri. Igrace sem vcasih kupovala, ampak ocitno bolj zase kot zanj ker mu nic ni bilo zanimivo. Razen ene, najbolj cenene,ki pa jo cuva kot zaklad.. veliko bolj so zanimive razne palice, ki si jih najde kar sam in jih potem prenasa okrog.

Ovratnice in povodce kupim ko jih unici, kar je dokaj pogosto, sploh pri povodcih, ker jih prenasa okrog in scasoma z zobmi nacufa.. nikoli se pa ne zapodim v pasjo trgovino in kupim eno ovratnico, zato ker je meni vsec, ce jo ne rabimo. Pri pasji opremi gledam bolj na funkcionalnost kot na lepoto. Mi nic ne pomaga lepa roza ovratnica z rozicami, ce vem, da jo bom dobila z povodcem vred v glavo prvic, ko bo potegnil.

Zanj mi ni tezko dati zadnjega evrcka, ce bi bilo potrebno..se mi zdi pa brezveze kupovati stvari, ki vem da so kupljene bolj zame kot zanj.  Ta denar raje damo na kup in si za vikende privoscimo izlete po nasi dezelici in vsi maksimalno uzivamo. Brez 5 kompletov ovratnic bo lahko prezivel... ce pa ni v avtu 2 dni se mu pa sesuje svet :D :D


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #42 : 23 Avgust 2007, 06:16:05
Zanimiva tema :) Za igrače ne zapravim veliko, prej kak povodec ali ovratnica/oprsnica pride v poštev, pa kakšne bikovke ipd ;)  Za treninge pa uporabljam sedaj spet sir + hrenovka/salama in brikete.

lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #43 : 23 Avgust 2007, 07:58:12
Z Larsom sva bolj v tistem ekstra nizkem razredu zapravljanje, igrače pri njem ne palijo, priboljški razen bikovk pri njem drugo ne pali ::), povodce ima 3 (usnjenega, pletenga in Flexi) od tega je usnjen počasi že za odpis, večinoma v 99% uporabljava Flexi, ovratnico ima 1 in pa 1 oprtnico ki jo tudi uporabljava. Nimam namena kupovati novih dokler tega ne znuca. Tako da na mesec zapraviva nekje do 5 evrov (sem niso všteti hrana ali kaki obiski pri vetu)  ;) Oziroma kak mesec tudi več, ko je treba ša kake vitaminčke in stvari proti nadležnim žužkom nabavit ;)


ajki

  • *
    • Prispevkov: 191
    • Točke: 0
  • WINDOR DARK DEVIL
Odgovori #44 : 23 Avgust 2007, 09:07:53
Uf kar se pa zapravljanja tiče pa raje nebi.
Oprsnica 65 evrov, copatki z vibram podplatom 90evrov, vratnice, povodci, priboljški hrana, razne ležalne podloge.

CCA na mesec 70 evrov. Če pa kaj več kupim še pa dražje.

Itak ni računice z psom. Ti pa vse povrne z svojo ljubeznivostjo.

Biti pesjanar je lepo a imeti MALINOJA je pa zakon


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #45 : 23 Avgust 2007, 13:33:06
če bi vse odkritosrčno seštela, bi me odpeljali v Idrijo (ali polje ? ) na zdravljenje  :o

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #46 : 23 Avgust 2007, 13:46:33
če bi vse odkritosrčno seštela, bi me odpeljali v Idrijo (ali polje ? ) na zdravljenje  :o
Kok si dobra!!! :o :D :D :D ----- Nisi edina... ;) :D :D :D



newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #47 : 23 Avgust 2007, 13:58:46
Jaz moram tudi rečii, da sem, razen hrane, za psa zapravila relativno malo. Igrač, povodcev in ovratnic mu nisem nikoli kupovala sploh. V bistvu vse, kar je bilo, je bila hrana, čistilo za ušesa, ampula vsak mesec, šampon, torej tisto najnujnejše, in še kakšna malenkost tja pa sem (kakšni priboljški, kliker, poleti sprej proti klopom ali kaj podobnega).

Moram pa priznati, da sem pravi mali obsedenec, kar se tiče krtač in glavnikov.  :-[ Marsikdaj sem kupila tudi kakšno, ki je nisem čisto zares potrebovala in tudi v pasjih trgovinah ali na pasjih razstavah me je vedno najbolj vleklo med grooming opremo, samo ni blo zmeraj denarja, žal... ::)  Potem so se pa doma vedno čudili, ko sem za česanje enega psa rabila 10 različnih pripomočkov:
Eno slikerco, en redek glavnik, en gost glavnik, eno krtačo z bunkami, eno brez bunk, ene grabljice, ene navadne škarje, ene škarje za redčenje, eno krtačo za vozle,...
Čeprav priznam, da bi bil pes čisto spodobno urejen tudi s samo tremi izmed teh pripomočkov.

Mislim, da z naslednjim psom ne bo bistveno drugače, razen tega, da nameravam več oziroma sploh nekaj (ker pri Šadu nisem nič) zabiti v kakšno kinološko dejavnost.

če bi vse odkritosrčno seštela, bi me odpeljali v Idrijo (ali polje ? ) na zdravljenje  :o
Mene bi v našem kraju marsikdo poslal v Idrijo že zato, ker smo hodili po pasjo hrano v Solkan, ko pa je vendar bencinska črpalka samo 10 minut stran!  ::) Pa da psu čistiš uhlje in zobe in mu strižeš šape...to je pa sploh too much za normalnega čoveka... :o

Sicer pa, saj pes tudi ne spada med osnovne življenjske potrebščine oziroma je daaaleč od tega, pa ga vseeno imamo in mečemo denar skoz okno, a ni res?

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #48 : 23 Avgust 2007, 14:09:33
Sicer pa, saj pes tudi ne spada med osnovne življenjske potrebščine oziroma je daaaleč od tega, pa ga vseeno imamo in mečemo denar skoz okno, a ni res?

Lp


Ne ni res  :D.
Zame spadajo psi med osnovne potrebščine, ki me ohranjajo pri življenju  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #49 : 23 Avgust 2007, 14:11:31
Ne ni res  :D.
Zame spadajo psi med osnovne potrebščine, ki me ohranjajo pri življenju  ;).

Ja, sej v bistvu imaš čisto prav!  ;D Priznam, da jaz res že počas umiram, odkar nimam več psa.  :'(

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 23 Avgust 2007, 15:49:25
uf...o tem bi se dalo razpravljati :) sam tako za primer-Dina je pri meni še ne čisto 3 tedne pa sem za njo zapravila že tam okrog 80 eur  :o rajš še kak euro več kot manj :)

...sledi svojim sanjam


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #51 : 23 Avgust 2007, 15:59:55
Jaz za  moja dva porabim mesečno okrog 100 eur +/-  10 eur.  Sem pa niso všteti vet. usluge in razstave   8)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #52 : 23 Avgust 2007, 16:01:56
Jah sej če vsi seštejemo koliko smo dejansko dali za samega psa, pa za vso hrano, vse te pripomočke, veterinarje, ležišča, boxe itd pol pride res velik znesek. Ampak pač to je neka cena, ki sploh ni toliko velika v primerjavi s tem, kaj nam vse pes da. Meni ni niti enega centa žal ali pa sploh težko dat karkoli za mojo Nalo, ker mi prinese toliko veselja in je res super punca. Je pa res, da ima skoraj vsak človek nekje eno obsesijo, kjer rahlo pretirava. Pri enih puncah so to torbice, pri drugih čevlje, pa pri fantih kakšne zadeve za avtomobile, pri drugih pa se ta pretiravanja preusmerijo v pasje ljubljenčke. Če lahko, zakaj pa ne. Kot sem že rekla, če je sicer za psa dobro poskrbljeno, vse štima ;)

Pa da ne bomo preveč zašli, ostanimo pri temi ;)



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #53 : 23 Avgust 2007, 16:22:52
so me že večkrat spraševali kolk me psi stanejo, in ko jim povem vedno dobim komentar v stilu " sej s tem dnarjem bi že kredit lahko plačeval  :o ", vedno jim potem vržem v nos cigarete ( pr nas noben ne kadi  :) ), če bi jaz in žena kadila, bi porabli še enkrat več denarja kot za pse, to pa je že veliko, da o zdravju sploh ne govorimo.
Torej psi so velik bolj poceni in še za zdravje blagodejni ( če odmislimo tiste stresne trenutke, ko ti kaj ušpičijo  >:D )

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #54 : 23 Avgust 2007, 16:38:50
Jaz imam samo en odgovor na tole: Kolikor hočem in lahko :P.
Ker sem "honorarec" nimam fiksne plače in kadar je dober mesec sem sposobna zapravit kakšen hud znesek, na slabšega pa skoraj nič, ker mi je še od dobrega ostalo  ;D. Za kaj zapravljam... Piškotki, kosti, takšni in drugačni priboljški, če me potegne kakšna ovratnica+povodec, nad igračami sem obupala,  ... Zakaj pa ne bi, če lahko. Se mi zdi, da pač daš koliko se ti zdi. Eni več, drugi manj. Odvisno kakšne "fetiše" imamo in kaj našim psom potegne.
Vsega skupaj pa rajši ne seštevam, se lahko zgodi, da se bom resno zamislila   :P :D :D
lp
T.

8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #55 : 23 Avgust 2007, 19:36:53
Uh sanja se mi ne :-[ za hrano gre hmmm recimo 30 eurov na mesec, igrace kupujemo bolj redko, ce vidimo kaj posebnega, kot nagrado dajem brikete iz podarjenih testerjev... ampak pride recimo startnina na tekmi 15 eurov + bencin za prevoz do tam (do naslednje place imam se vsaj 3 tekme :o). Tako da... :P

battito animale


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #56 : 23 Avgust 2007, 20:01:51
ja sej, tekme, šratnine, bencin pa na tekmah še kaj pojemo itd- kot rečeno KOMA  ::) .
Ampak človek mora razmišljat kolk pa prišpara  :o , ker nimm časa hodit po trgovinah ( razen očasno  pet šhopih  ;)), razprodajah, vse vikende so tekme pa tako privarčujemo za smučanje(da o opremi ne bi), vikende v toplicah, in mnogo potovanj v eksotične kraje  :P...če ne bi trimčkala s psi bi pa morala plačevat fitnes al pa aerobiko al pa kaj podobnega...če pa še to ne bi bi morla kmalu investirat v rehabilitacijo po srčni kapi in operacijo zmašenih žil   :-\ pa še kakšno zdravljenje bilezni sodobnega časa  ::), da o obiskih psihologa zaradi depresije niti ne govorimo  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Kurja vas

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 1
Odgovori #57 : 23 Avgust 2007, 21:50:33
deteljica bolj potiho govor, če ne nas bodo začel dacarji zasledovat, da na črno služimo  ;)



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 24 Avgust 2007, 07:23:47
Jaz bom pa tako rekla. Odkar so Slovenske internetne trgovine zapravim občutno več.  :o  ::)
Drugače pa igrače dobi tamala nove, ko odslužijo svoje. Včasih je to samo en dan.
Je pa tako, da sem bol pristaš funkcionalnosti kot šminkiranja kar se tiče povodcev pa ovratnic. Enkrat kupit, pa "orkn", pa je. Se moram pa najavit pri šerugi, da mi naredi eno fajn ovratnico iz usnja. Ciljam na rdečo z neti.  ;D
Povprečno na mesec brez briketov, hmm 5-10€ za priboljške.

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


malena3

  • Gost
Odgovori #59 : 24 Avgust 2007, 07:45:44
Hm, tudi jaz zapravim odvisno od meseca.

Igrač mu že nekej časa nisem kupila (razen aporta), ker so se čudežno znajdle v pesjaku.
Sem že ene 3x prečesala pesjak in jih nisem najdla, ker jih je baraba tako dobro skril.

Je pa res, da kamorkoli grem in če je kak priboljšek, vedno ga kupim-seveda da paše v njegovo rit.

Trenutno obožuje jabolka in slive, tako da se že teh napoka in za priboljške ni več placa.
Od igrač pa ima tako ali tako najrajši tiste za igro in učenje in so vse še v dobrem stanju.
Pa obožuje suh kruh, ki ga čez dan zakoplje, zvečer pa odkoplje.

Ovratnice je uničil 3, povodca 2, 2 flexija, 2 oprsnici, tako da imamo sedaj bolj malo opreme.