Koliko zapravite za svoje ljubljenčke?

Bela stella · 44084

Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
: 22 Avgust 2007, 14:06:59
Tale tema se mi je porodila ob obisku Mr Peta, kjer so odprli butik , kjer najdete tudi malce dražje stvari za vaše ljubljenčke. Razne ovratnice in povodce s swarovskimi ipd zelo lepe stvari.

Pa ne govorim samo o prestižnih zadevah, ampak tudi na splošno. Vsakič zavijete v trgovino za male živali ko ste v bližini? Kaj največkrat kupujete? So to igračke, poslastice, povodci in ovratnice?

Koliko dejansko odštejete na mesec za svojega psa/mačko (poleg hrane/briketov) ali druge ljubljence?

Zase lahko rečem, da sicer ne pretiravam, vendar vseeno zelo rada svoji Nali kupim kaj novega. Predvsem so to trenutno še igračke, ker ima šele 5 mesecev in se zelo rada igra z njimi. Tudi razni posladki in nagradice ipd. Povodec in ovratnico ima trenutno le en komplet, ter flexi. Vem pa, da vas je tukaj kar nekaj, ki imate po več takih kompletov. Kje je meja?

Sama odštejem recimo da okoli 15€ na mesec za razne male neumnosti, kak mesec tudi več. Pa vi?



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #1 : 22 Avgust 2007, 14:24:12
Bella stella zapravljivka.  ;)  Jaz v primerjavi s tabo ne zapravim nič. Ampak dobesedno nič. Igrač sploh ne, ker v nekaj dneh izgubi zanimanje zanje (sploh pa so žogice in plastenke najboljša igrača, pa še poceni so  ;D ), tu pa tam kake priboljške, pa še te le v Muellerju, ker niso vsaki priboljški dobri. Ti v Muellerju so pa prav poceni tako, da se ne pritožujem.

Tako, da mene pasja trgovina vidi nekajkrat na leto, pa še to le, če kaj rabim, kar tako iz čistega mira že ne grem.

Silne ovratnice in povodci me ne pritegnejo, ker ne vem kaj bi delala s toliko ovratnicami in povodci.  ???  Imam eno ovratnico in dva povodca - od tega en flexi. To je to.

Jaz torej porabim za priboljške kak evro ali dva na mesec.

Kristinca & Florinca


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 22 Avgust 2007, 14:26:57
Pri meni je najbrž tako zato, ker je Nala še mali cvergl in ji zato toliko stvari kupujem. Verjamem, da se bo to spremenilo ko punca malo odraste. Zaenkrat je še tko in mi je čist všeč, ker grem z užitkom po nakupih zanjo. Vedno pa pogledam kaj kupim, ne najcenejše stvari ampak probam da je kvalitetno.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #3 : 22 Avgust 2007, 14:30:29
Uf, ti si pa pridna, Florinca  ;) Mi imamo za vsakega dve ovratnici in dva povodca plus en flexi. In to je dovolj, dokler bojo ti uporabni  ;)

Zapravim pa kar precej za svinjska ušesa in piškote, redno kupujem pa še Oral bar palčke od RC za čiščenje zob, ki pri mojih dveh resnično pomagajo. Tako nekje 50 eurov poleg hrane gre še na mesec. Igrač ne kupujem, ker mi jih starejši bernc demolira v trenutku, ko jih dobi. Zaradi tega imata samo dve trdi žogici, ki jih ne more uničit, oči pa jima je obljubil konga - ta prvega smo imeli približno eno leto (je bil ful aktualen), potem se nam je pa izgubil. Drugače pa- flaše so zakon  8)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 22 Avgust 2007, 14:32:15
Ja čim sta dva je to dvojni strošek. Sam kolk pa ti kupiš teh svinjskih ušes in piškotov, da nanese 50€?

Sicer se pa strinjam da so flaše super. Naša jih ima tudi zelo rada.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #5 : 22 Avgust 2007, 14:36:19
Gledam tako, da vsak dan vsak dobi eno stvar za čiščenje zob- recimo eno uho ali pa ena palčka. Palčke za 14 dni pridejo 20 eurov, ušesa za 14 dni pa malo manj, recimo 16 eurov. Pa kakšna škatla piškotov in smo na 50.  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 22 Avgust 2007, 14:37:49
Namesto priboljškov uporabljamo kar brikete ali pa ko rabimo kakšno boljšo motivacijo Mercatorjevo drobovinsko salamo Muri (je zakon ;D). Pa potem kakšne žvečke itd.

Včasih sem imela manijo na ovratnice, tako jih imamo zdaj doma cel kup tudi takih, ki jih je Smart nosil samo enkrat ali dvakrat ::) Zdaj pa že od novega leta nisem videla niti ene, ki bi mi bila resnično všeč.Zanimivo me povodci niso nikoli pritegnili in imam že pet let enega in istega, rdečega iz pletene vrvi Glede na to, da ima vsak od njih za ležišče kar en star fotelj, za ležišča ne zapravimo nič, kupili smo Comforta v katerega se vsi trije zbašejo skupaj, igrače... najboljša je kakšna stara nogometna žoga, ki jo potem lupijo in demolirajo na prafaktorje, pa plastenke kot ste že prej omenile. 

Nikoli pa nisem tega koliko me pridejo psi računala. Imam jih za to ker z njimi uživam, kakšen mesec gre denarja zanje več, kakšen manj, definitivno pa so vredni vsakega eura ;)

Lp nina



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #7 : 22 Avgust 2007, 14:38:22
Mi poleg hrane, kupujemo še svinjska ušesa ( 2 vreči na mesec) in pa piškote. Igrač ne kupujem ravno pogosto, ker ima najraje nogometno žogo, ostale pa pusti pri miru, ali pa se zanima zanjo samo par minut po tem, ko jo dobi  ::) Za povodce in ovratnice ponavadi poskrbi Irena, jih imam ene par, uporabljam pa samo en komplet, dokler se ne zrabi do konca  ;D

lp

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 22 Avgust 2007, 14:39:13
... definitivno pa so vredni vsakega eura ;)

To mi je všeč :D



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #9 : 22 Avgust 2007, 14:39:18


Nikoli pa nisem tega koliko me pridejo psi računala. Imam jih za to ker z njimi uživam, kakšen mesec gre denarja zanje več, kakšen manj, definitivno pa so vredni vsakega eura ;)

Lp nina




Bravo Nina  ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #10 : 22 Avgust 2007, 14:40:33
Jaz imam tudi to srečo, da je Flora ena zbirčna dama.  ::)  Niso kar vsi priboljški dobri (a ne Trigi & Ninci  ;) ), sploh kar je umetnih kosti - te se kar valajo po dnevni sobi. Enkrat ali dvakrat sem kupila, potem pa stran metala, zato zdaj ostajam na preizkušenih priboljških - te so pa 0,50€ in trajajo teden ali dva. Sploh pa je sir ali pa poli salamca tudi čist dobra.  ;)  ;D

Žogice si sama najde. Plastenka je pa zmerom kje kakšna.

Zobe si rada krtači, zato ne rabimo nobenih pripomočkov. No, pasjo zobno pasto sem kupia, pa kaže, da je že spet zgrešen nakup, ker je ne mara, zato umivam zobe samo z vodo.

Kar se pa tiče povodcev in ovratnic sem pa že napisala. Čeprav...... rada bi kak lep komplet iz usnja, ampak še nisem našla nič takega, ka bi mi bilo všeč. Sem precej zbirčna. Pol se pa čudim po kom je Flora, a ne?  ;D


Kristinca & Florinca


pika*

  • Gost
Odgovori #11 : 22 Avgust 2007, 14:44:04
Vem samo to, da zapravim preveč, pol stvari leži pospravljeno v omari in ne uporabljamo.

Če sem bolj natančna imamo7 ovratnic, od tega jih 3 redno uporabljamo ostale visijo na omari, imamo 5 povodcev od tega jih 2 uporabljamo ostali tudi visijo na omari, o igračah sploh ne bom govorila, ker vse igrače kupljene v njegovi "mladosti" sedaj ležijo pospravljene v omari, v "promet" gredo raznorazne žogice (najbolj tenis žogice), cca. 50€ na mesec za hrano, + ne vem koliko za poli salamo za učenje v šoli ter + ne vem koliko za raznorazne piškotke za učenje trikcev doma ;D



fraygregi

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 22 Avgust 2007, 14:44:36
Pri meni je pa tako.
Sedaj ko imam samo Nero kupim na mesec eno vrečo briketov 2-3 kg (pa sm mogoče mal velik reku) en zavitek priboljškov choko drops ki jih obožuje to je pa tudi vse.
To je sam za psa potem pa še hrano za papagaje in ribe.
No ta mesec bo šlo malo več ker dobim mladička in bo potrebno kupiti ovratnico, hrano za mladičke, nove posodice, igrače....
Doma pa imam dva krajša povodca (cca.1,5m) in pa dva dolga povodca (flexi) ki pa sta dolga pet metrov.
 Ne znam vam povedati koliko to znese.
 ::)

Psi so zakon!!


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 22 Avgust 2007, 14:47:46
Vsak se sam odloči koliko bo odštel za take male neumnosti kot jim jst pravim. Da se čist normalno shajat z res malo  denarja in na preprost način. Še dobro pa, da vseeno lahko kupimo kake luštne fletne stvari, če imamo željo in sredstva :D

Meni so recimo zelo všeč ovratnice z swarovskimi, res se lepo svetijo, ampak pač stanejo veliko. Se mi zdi, da to paše bolj manjšim pasmam. Mogoče bom kupila kdaj Nali kakšno na ta način, ampak 40€ pa še vedno ne mislim dat za ovratnico. Sploh ko pomisliš da se z njo povala v blatu haha. Se pa ne bi zgražala če bi jo vidla na kakem drugem psu, zdel bi se mi prav super.



pika*

  • Gost
Odgovori #14 : 22 Avgust 2007, 14:53:11
Poanta v tem nakupovanju "neumnosti" je samo v tem, da si to želimo mi (ljudje), našemu psu je res vseeno ali ima enobarvno ali pa rožasto ovratnico, ali ima kamenčke ali jih nima  :D Samo mi ljudje se želimo malo afnati in kupovati luškane stvari našim psom pa čeprav je njim vseeno kaj imajo, še najrajši so brez vsega  :P



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 22 Avgust 2007, 14:54:31
Absolutno je res. Me pa zelo zanima, kaj bi si pes sam izbral v trgovini  :o on pač dobi kar mu mi damo in to je to. In to da ima on s swarovskimi ovratnico ga niti mal ne gane. Podobno je z oblačenjem otrok. Ampak tko pač je ;)



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 22 Avgust 2007, 14:56:19
Hm, mi pomoje za enega psa porabimo sigurno okoli 100 evrov/ mesec: vreca briketov 40 evrov, 4X bikovka + vreca uses 20 evrov, Stomadex za zobe 10 evrov, stronhold 15 evrov, frontline, doma nareni priboljski...
Da niti ne stejemo razstav in obcasnih novih povodcev, postelj, oprsnic....
Prevec v oceh mnogih :o ;D Manj pa ni sanse da nnam znese. 8)
Lp

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #17 : 22 Avgust 2007, 14:58:56
Tukaj sem mislila da se govori o ceni zgolj dodatkov kot so igračke, priboljški, razne zadeve za grizljat, povodci, ovratnice itd. Torej brez hrane, raznih obiskov veterinarja, zdravil itd.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #18 : 22 Avgust 2007, 15:05:02
Moji si v trgovini sami izberejo.... bikovko :D Na kraj pameti jim ne pade, da bi gledali kakšne imajo povodce in ovratnice ampak bikovke so pa ponavadi na tleh v takih posodah in jim padejo v oči.


Drugače pa moji imajo definitivno veliko raje kot nove ovratnice, posode itd. to, da jih napokava v avto in gremo kam v neznano na potep.  8)

Lp nina



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 22 Avgust 2007, 15:06:24
Drugače pa moji imajo definitivno veliko raje kot nove ovratnice, posode itd. to, da jih napokava v avto in gremo kam v neznano na potep.  8)

Ena najpametnejših izjav ;)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #20 : 22 Avgust 2007, 15:06:36
Pika* pod tvoj post se podpišem! Še kako je res, kar praviš.

Bela Stella, mislim, da bi naši kosmatinci v trgovini izbrali tisto, kar bi najbolj dišalo.  ;D

Kristinca & Florinca


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #21 : 22 Avgust 2007, 15:08:15
Florinca mislim da vem kje bi jih najdli :D To sem kar tako rekla sej veš. Ljudje smo pač taki in dejansko smo gospodarji svojega psa, zato pač mi določamo kaj bo naš pes imel in kaj ne. Važno je, da poskrbimo zanj tako kot je treba, z igračko za 20€ ali prazno plastenko vode.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #22 : 22 Avgust 2007, 15:10:08
Bela Stella, saj tema je dobra in zanimiva. Vidim pa, da sem ena bolj skromnih.

Kristinca & Florinca


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 22 Avgust 2007, 15:15:04
Koliko pa ste pripravljeni največ odšteti za recimo 1 igračko, ali ovratnico, povodec itd?

Jst sm recimo ravno včeraj kupila Nali Air Kong, ki pride 10€. Več kot to se mi zdi res nesmiselno, že to je ena redkih igrač, ki je toliko stala. Zdej moram samo še ugotovit, koliko ji bo dejansko všeč. Ker če ga bo imela rada, potem je vreden svojega denarja, sicer pa pač še en ponesrečen nakup.
Pa ostalo recimo povodec in ovratnica skupaj recimo nekje 25€, toliko je bil recimo tudi Flexi.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #24 : 22 Avgust 2007, 15:19:10
Za Ginny kot dodatek kupujem konzerve, ki jih dobi za nagrado po iskanju, kosti iz kože in sir ter hrenovke za priboljšek, to je pa to :).

Za igračke uporabim nogavice s teniškimi žogicami, stare majice, ki jih narežem in zavozljam, skratka čimbolj preprosto :D Ima pa seveda nekaj kupljenih igračk, ki sem jih nakupila pred njenim prihodom.

Ima en osnoven komplet ovratnico + povodec. Potem ima še en povodec na 2 karabina in oprsnico, pa Lup oprsnico za na kolo s povodcem, ki ga je imela, ko je bila še mini. Potem ima še posebno vrvico za iskajne (iz prusika) ter posebno vrvico za poslušnost (spet iz prusika) z zatezno ovratnico (ni zapeta na zateg ;D). V bistvu ima kar veliko povodcev, ampak za šolanje uporabljava posebne, da točno ve kdaj bo sledilo iskanje in kdaj poslušnost.

Še vedno rada pogledam razne ovratnice in povodce v trgovinah za živali, ampak si samo pasem oči. Ovratnica in povodec z rezervo sta popolnoma dovolj za vsakdanje življenje.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #25 : 22 Avgust 2007, 15:21:36
Za Ginny kot dodatek kupujem konzerve, ki jih dobi za nagrado po iskanju, kosti iz kože in sir ter hrenovke za priboljšek, to je pa to :).



Oh, kakšno olajšanje, še ena skromna.

Kristinca & Florinca


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #26 : 22 Avgust 2007, 15:24:54
Alba ima eno ovratnico, dve oprsnici, en povodec, glavniček, dva fleksija ter eno zajlo. Ker spi zunaj nima posebnega ležišča, ker ga ne bi mogla dati v hiško.
V načrtu imam nakup nove oprsnice, ker sta ti dve že malo bogi.
Drugače ima še ene 5 stalnih igrač, ki jih ne mislim menjati, dokler se ne uničijo.
Pri hrani je drugače, za priboljške dam sigurno 15 evrov na mesec, ampak mi je vseeno. Nikoli ne gledam cene, če ji želim dati, ji pač kupim in dam.

Generalno gledano se mi zdi zelo poceni, glede na to kar nama daje.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #27 : 22 Avgust 2007, 15:29:22
Jaz trenutno, ko imam samo Kano zapravim, za 3 kg hrane na mesec. To je pa tudi vse. Ampak smo bili zadnje čase kar pogosto pri veterinarju, tako, da smo tam pustili 
kar precej (sterilizacija, antibiotiki, plivasept, pregledi...), ampak tako pač je.
Tole prestižno trgovinco bom pa šla morda kdaj pogledat, ampak na splošno se mi zdi to eno veliko sranje, čeprav ne tajim da so izdelki sweet, ampak vseeno brezveze puščat abnormalne količine denarja, ko se pa pes nenazadnje isto počuti z navadno ovratnico kot s Swarowski ovratnico. Kana ima 2 kompleta- ovratnica in povodec+ flexi pa eno oprsnico. Ampak jih večinoma (na sprehodih in doma sploh ne nosi), samo kadar kam gre.
Glede igrač smo pa sploh šparovni, ima 2 gumi žogici, pa enega piskajočega korenčka, drugače grejo pa pri nas najbolj v obtok jabolka, hruške in bučke.
Drugače ima ležišče z blazino, ampak ne spi na njem ker je njena presvetla rit predobra za to. Kaj drugega pa ž nimamo, razen glavnika in trimerja.... Pa še to je večinoma v kotu :D
Tako, da brez veterinarja smo mi s Kano na minimalcu- okrog 15-20€ na mesec, pa še to za hrano :D



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #28 : 22 Avgust 2007, 15:34:56
Oh, kakšno olajšanje, še ena skromna.

še ena taka ;)
igrače imamo ponavadi home-made, povodci so dali čez že nevem kolk psov, za priboljske uporabljam jetrca (20kil za minimalno vsoto, pa smo preskrbljeni za par mesecev). Sam gumice me stanejo nekej dnarckov, ker jih mora obvezno zgubit, pa vrečke za drek(c)e. Pridem skozi mesec čez z manj kot 10€ :). Redkokdaj grem v živalske trgovine, sam če pa grem moram pa obvezno neki kupit, to pa priznam.



uroda

  • *
    • Prispevkov: 684
    • Točke: 0
  • Dotek smotek
Odgovori #29 : 22 Avgust 2007, 15:54:46
Jaz se tudi štejem za skromno. Doti ima dve ovratnici in povodca (za "v mesto" in za na sprehod), pa še en komplet za šolanje. Kar se igrač tiče, morda kakšna vsake tri mesece ali še bolj poredko. Za nagradice pa najenostavneje (in še vedno najcenejše) sirček ali hrenovka. Pa tu pa tam kakšna bikovka ali uhelj. Pa kakšna ta prava goveja kost.
Kar se tiče ležišča, sem najprej kupila čist enostavno košaro za okrog 20 evrov. Ampak ona itak spi na tleh. Bog ne daj na kakšni dekici ali rjuhi.

Ok, pa saj nismo tako skromni :-[. Je šlo pa največ denarja na začetku, ko je bilo treba vse na novo nabavit.