Noj - kuku

Mucika · 8697

Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
: 22 Avgust 2007, 23:48:51
Kako naučit ta tirkec? jaz zdaj klikam samo za obe tački na moji roki..samo, če dam briket spodaj se logično ne skloni ampak gre dol z roke..torej predlogi kako bi to naučila? :)

+1



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #1 : 23 Avgust 2007, 08:47:41
Aaaa  :D Sem že kar nekaj časa razmišljala, kako bi se tega trikca lotila in kako bi ga poimenovala  :D Noj, se mi zdi odlična ideja  ;D  :D


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2 : 23 Avgust 2007, 09:04:17
Jst sem probala tako, da ni imel tačk na moji roki ampak nekje drugje - miza ... Ko je imel obe gor, sem mu z eno roko podržala žogico/priboljšek pod gobčkom, pa je sklonil glavo. Klik je dobil samo, če pri tem ni umaknil tačk in če je šla glava po sredini, sicer pa ne.
Lahko poskusiš tudi tako, da mu v eni roki pred glavo držiš priboljšek toliko časa, da boš z drugo naštimala tistega spodaj - da ne bo videl, kako potuje briketek in ne bo umikal glave ampak jo bo samo sklonil. Ali pa ga ločeno nauči najprej, da ima obe tački gor na neki površini in imej to za en trikec, potem pa mu dodaj še glavico. Srečno!

+1



lup

  • Gost
Odgovori #3 : 23 Avgust 2007, 09:35:01
Jaz zdaj delam tako,da podaljsujem cas (zadrzujem klik),ko ima tace obe na moji roki..vcasih se se zgodi,da ji ena tacka gre dol-vendar vse bolj poredko.Ce pa se to ze zgodi,potem ni ne klika,ne pohvale-ampak svojo roko se enkrat ponudim,da da tacke gor.In ce ne gre v prvo tako kot je treba-gre v drugo brez problema  ;D ;D

Mucika,
pomoje je najbolje,da se kar naprej utrjujes tace na roki...in ko bo drzala tace na tvoji roki recimo 10 sekund ali vec-potem je pravi cas da uvedes tale trikec "noj"  :D
Najbolje da delas tako...pokazes roko,ko bo dala tace gor-takoj klik+nagrada,potem spet pokazes roko,ona da tacke gor-ti stejes 1...potem takoj klik+treat.
Pa spet naprej,pokazes roko,stejes do 2,potem KLIK+treat.
Nekak tkole zgleda:
vedenje+click/treat
vedenje+1+click/treat
vedenje+1,2+click/treat
vedenje+1,2,3,..+click/treat
...pa vse do 10 sekund

Ce se zgodi,da da tacke dol s tvoje roke-"resetiras" sistem s tem stetjem in gres se enkrat od zacetka.
Jaz delam na tak nacin,ti pa najdi taksnega,ki vama najbolj ustreza  ;D

Good luck!  ;)

+1



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #4 : 23 Avgust 2007, 14:04:32
Ja tole nama bo že šlo..držat tace na moji roki, samo potem naprej ne gre. :-\
Ta ideja, da bi najprej na mizo oz stol v mojem primeru delal pa tudi ne gre, ker sploh noče na stol s tacami...
Aja pa jaz sem tudi probala s tem, da ni klika, če je dal dol tace z moje roke ampak, ko on naredi parkrat tako samo tace gor, potem pa odmakne, ko hoče do priboljška, pa ni ne klika ne priboljška se naveliča in se uleže na tla in potem ga ne moreš več pripravit do tega da bi kaj naredil. ::)



Tika

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
  • mala cvilka Tika
Odgovori #5 : 23 Avgust 2007, 14:10:33
Mucika, lepo pocasi pa bo slo. Ne prehitevat dogodkov, ni treba da da takoj glavo nizje od tac. Zacni tako, da ima tacke na tvoji roki in klikaj ze za vsak pogled proti tlom. Lepo pocasi brez obupanj in bo slo ;)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #6 : 23 Avgust 2007, 18:15:53
midva pa nisma mela problemov s tem na roki  ???  je dal glavo pod tačke čist ok. Problem mama če hočem da to naredi npr. na stolu  ???  tam pa potem noče sklonit glave ampak skoči dol.. hm.. ma kdo kak predlog?  Naj dam roko ob stol?  ;D


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #7 : 23 Avgust 2007, 20:57:08
Midve sva probale na roki in je na začetku rabila malo časa, da je pogruntala da mora tačke dat na mojo roko...zadostovala sta dva klika ni samo pokazala sem ji roko, pa so bile tačke gor...da da glavo pod roko pa je mal otežje..sicer proba in ji gre vredu ampak samo za sekundico  ::) Tole bo napredovalo hitro  ;D


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #8 : 14 September 2007, 18:19:35
Tole pa midva znava.
Zdaj že sam da tačke na mojo roko.
Malo še manžjka,pa bo noj-a znal brez vabe... 8) :P
Moram še posneti.

Lp



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 14 September 2007, 18:37:49
Midve pa imava za ta trik dve povelji oz. kako bi rekla...dve stopnji. Najprej 'roka', da da tace na mojo roko, potem pa še 'bu', da se skrije pod mojo roko. In tale najina izvedba je res bolj skrivanje, saj Tisa glave ne porine tako daleč pod mojo roko, kot vaši, ampak samo toliko da skrije oči :)
'roka' sem jo naučila tako, da sem, ko je sedela, dvignila roko in jo, ko je ona dvignila sprednji taci, podstavila spodaj. Ko je to že znala, pa sem jo z drugo roko malo pocukala za dlake na prsih, da je pogledala dol pod roko in vsak premik glave navzdol nagrajevala :)
Sicer pa sem sedaj ugotovila, da skoraj ne potrebujem več dveh povelij, ker ponavadi takoj za tistim, ko da tace na mojo roko, že pomakne glavo pod roko. Ampak bom mogoče kdaj naumila še kak nov trikec, ki se ga bo dalo izvesti tako, da bo imela tace na moji roki in zato bom obdržala dve povelji.(kaki predlogi?) :)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #10 : 24 Februar 2008, 17:36:51
Fjaa. Ta trikec sem jaz danes učila, ne boste verjeli, ampak NOVOFUNDLANDCA oO
Nastavim mu roko in rečem tako gor, pa da desno gor, potem sem mu sama dala levo na roko in kruh pod mojo roko pa je dal glavo spodaj. Potem pa VELIKA pohvala.
Ampak je MUČNO. Predvsem za mene. Ker mi ni ravno lahko držat 70kg-skega psa na eni roki. Mogoče bo lažje ko bom stala, ker zaenkrat klečim na tleh on pa sedi. (:



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 08 Julij 2008, 17:24:10
Kako pa ubistvu naučiti psa da da tačke ti na roko?



najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 08 Julij 2008, 17:31:13
Jaz imam za naja dve povelji da mi da taki.
Potem sm mu pa rekla obe povelji da mi je dal obe tačko.

LP Anja
Naj album


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #13 : 08 Julij 2008, 17:41:19
Pri nas je to znal Dino in sem to poimenovala "dat pomarančo". Ne me vprašat zakaj :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 08 Julij 2008, 18:26:53
Fjaa. Ta trikec sem jaz danes učila, ne boste verjeli, ampak NOVOFUNDLANDCA oO
Nastavim mu roko in rečem tako gor, pa da desno gor, potem sem mu sama dala levo na roko in kruh pod mojo roko pa je dal glavo spodaj. Potem pa VELIKA pohvala.
Ampak je MUČNO. Predvsem za mene. Ker mi ni ravno lahko držat 70kg-skega psa na eni roki. Mogoče bo lažje ko bom stala, ker zaenkrat klečim na tleh on pa sedi. (:

Zakaj pa na roko-buča  :D Lahko lepo poklekneš, pa ti da obe tci na NOGO....nekako tako http://youtube.com/watch?v=-4TBC1xWhnM potem pa da pač glavo pod nogo-jaz sem naučila, da mi samo prisloni smrček na nogo,  je manj obremenjujoče.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 09 Julij 2008, 08:07:57
Hm, a je to to, čemur mi pravimo ku-ku?? Obe tački na mojo roko in z glavo pod roko in kukat navzgor?


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #16 : 09 Julij 2008, 10:05:55
Hm, a je to to, čemur mi pravimo ku-ku?? Obe tački na mojo roko in z glavo pod roko in kukat navzgor?
Ja, to je to. ;D



Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 10 Julij 2008, 07:41:56
Aha, super, potem mi je pa vse jasno... :P ;) Mi smo zelo izrazni tip in ravno tačke so tiste, s katerimi delamo, tako da jo to šlo pri nas v parih minutah.  Je pa res, da je že od prej vedela, da če rečem "obe" mora pač obe prednji tački dat nekam. IN sem rekla obe, ponudla roko in je dala tačke gor. Pol sem pa sam briketek pod roko pomolila, je dala glavo pod roko in popapcala. Od začetka je eno tačko sicer med tem ko je glavo sklanjala dajala z roke dol, ampak smo tudi to odpravili.

Noj: če drugega ne, ste mi dali idejo... :-[ Noj bo pri nas to, da skloni glavo med prednji dve tački. No, mogoče celo tako, da se s čelom dotika tal...če si predstavljate... Grem izumljat način kako tole naučit.. ;D ;)


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 10 Julij 2008, 09:00:52
Jaz sem z psom že dosegla da mi da obe tačke na roko (ubistvu ne na roko, ampak na nogo, ker ga z roko res nemorem zdržat pa je 7 mesecev star (NO)). Zdej bova to še mal utrdila ker včasih ko mi da tački gor mu zmanjka ravnotežja in se kar uleže ( s tačkami na meni)  :P



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #19 : 15 Julij 2008, 09:05:02
Midva trikec Noj že znava. Na začetku je mal tačke umikal, samo je hiter pogruntal da jih nesme  ;)



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #20 : 20 Julij 2008, 16:15:50



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #21 : 24 November 2008, 23:29:56
Evo en najin noj, ki se bolj slabo vidi, ker je bilo snemano ob polnoči. :-[
http://www.youtube.com/watch?v=vlU0F9fEsiM



silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #22 : 25 November 2008, 20:55:35
O zakon, kaj pa mu daš za nagrado?  :o



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #23 : 25 November 2008, 23:07:22
Zdaj ima ene Whiskasove priboljške-temptation al kaj že (sej vem, da so slabi samo itak dobi samo največ tri na dan), sva imela ene Gimpetove pa so se prej pokvarli preden jih je on pojedel. :)