Pokopališče za male živali

aska · 9423

katka

  • Gost
Odgovori #30 : 18 September 2007, 15:16:28
OK, mislim, kot sem že povedala nimam nič proti pokopališču, ampak verjetno bi se kje najdel kdo, ki bi šel tja pokopat ribico-men se zdi tole malo čez rob. Nimam pa nič proti temu, da se skuri živalce in kot je rekla neyka ti ostanejo slike, filmi in sledi v srcu. Pepel bi tudi jaz raztresla nekje...na nekem posebnem kraju.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #31 : 18 September 2007, 15:26:28
Samo kaj ko pri nas nimaš te možnosti. Če se ne motim nihče ne kremira živali, vse gre v KOTO. Zakaj bi bil pokop ribice bolj neumen od pokopa kanarčka?


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #32 : 18 September 2007, 22:54:14
Kremirat se lahko pelje v Avstrijo.

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #33 : 18 September 2007, 23:01:47
Tudi sama nimam nič proti takšnim pokopališčem. To je odločitev vsakega posameznika. Pokopala sem samo vse moje papagajčke (na istem mestu). Se pa strinjam z Neyko tudi jaz, da ostanejo slikce, filmčki in v srcu. Mi je pa to kremirati tudi povšeči in pač kot ste že napisale ali kje zakoplješ to ali pa potrosiš na kakem mestu.


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #34 : 29 Avgust 2009, 21:29:39
Jaz sem načeloma zelo proti pokopu (tudi za ljudi) in se za to možnost pri svojih domačih ljubljenčkih ne bi odločila.

Mi je pa všeč zamisel o zasebni kremaciji, saj sem nedavno zvedela, kaj se zgodi z domačimi ljubljenčki, ki se jih pusti na veterini.
Citiram iz strani Cremona:

Naši hišni ljubljenčki so pomembni del našega življenja.

Do konca svojega življenja nam z dobro voljo in z razumevanjem stojijo ob strani, nas razveseljujejo, krepijo in tolažijo ob težkih trenutkih. Naši prijatelji za vse to ne pričakujejo posebne hvaležnosti in kakršnekoli nagrade. Ne pravimo brez vzroka,  da je hišni ljubljenček naš najboljši prijatelj.

Popolnoma razumljivo je, da ob izgubi našega velikkrat dolgoletnega prijatelja in partnerja veliko ljudi globoko žaluje. Ravno ta izkušnja nas je že večkrat osebno doletela. Ob izgubi naše nemške bokserke leta 2008 smo se odločili za ustanovitev podjetja, ki bo tudi v Sloveniji nudilo storitve, ki so v zahodno evropskih državah že večinoma uveljavljene. Ob izgubi hišnega ljubljenčka si želimo tolažbo in razumevanje, ki jo žalujočim nudi le veterinar in podjetje CREMONA  -  Vaša pogrebniška služba za hišne ljubljenčke.

Sama odločitev evtanazije Vašega ljubljenčka dokazuje, da ste ravnali do vaše živali skrbno in odgovorno. Enako odgovorno ravnajte tudi potem, ko vaš ljubljenček za večno zaspi.

Mi Vam nudimo alternativo k industrijski predelavi Vaše živali (kar pomeni predelava v industrijska mazila skupaj z mesnimi odpadki in v prometu povoženimi živalmi), ki je vse drugo, le dostojno ne!
Vedno več odgovornih in skrbnih lastnikov se odloča za alternativo – dostojno slovo in dostojno ravnanje z Vašo živaljo na njeni zadnji poti. V CREMONI poskrbimo za zasebno kremacijo Vašega hišnega ljubljenčka v certifciranem, posebnem krematoriju za hišne ljubljenčke. Nudimo Vam tudi preko 200 različnih žar, od katerih lahko izberete Vašemu ljubljenčku primerno.

Pri odločitvi za upepelitev Vaše živali, boste ravnali skrbno in dostojno, kot si vaš ljubljenček za svojo neskončno ljubezen  do Vas tudi zasluži.

TUKAJ je tudi nekaj nazornih slik.


Jaz se bom kremacije ko bo čas (upam, da ne še kmalu) sigurno poslužila, saj mi moja psička pomeni veliko, je član naše družine in si zasluži boljši konec, kot pa končati kot industrijsko mazilo ali pa kaj podobnega.

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."