Pokopališče za male živali

aska · 9424

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
: 24 Avgust 2007, 19:42:54
Ravnokar sem na POP TV slišala, da ga imamo sedaj tudi že v Sloveniji. Dosedaj sta pokopani samo dve pasji bitji. Kakšno je vaše mnenje o tem?

lp


katka

  • Gost
Odgovori #1 : 24 Avgust 2007, 19:53:17
hm, mislem, da je to čist vredu, ampak, če bodo ljudje pokopavali tja tudi take male živalice->ribice npr, bo pokopališče kmalu premajhno. Drgače pa, če je v MB, je to zame npr. daleč in ga verjetno ne bom pokopala tam, ampak kje v bližini, če bo kje še kaj odprto.  Drgače pa mislim, da ni s tem nič narobe

lp!



Sanja

  • *
    • Prispevkov: 423
    • Točke: 2
  • Irish rocks!
Odgovori #2 : 24 Avgust 2007, 20:03:51
Men se zdi pa zelo fajn. Res je, da je malce daleč, sam ni vrag, da ne bo še kako kje bližje.



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #3 : 24 Avgust 2007, 20:11:36
Meni se zdi to pretirano.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #4 : 24 Avgust 2007, 20:12:53
Ja sigurno bodo čez čas še drugje in kje bližje.


katka

  • Gost
Odgovori #5 : 24 Avgust 2007, 20:30:38
Mattara, zakaj pa pretirano?



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #6 : 24 Avgust 2007, 20:53:22
Mah, jaz na splošno ne maram pokopališč ... skomercijalizirali smo jih in s tem oddaljili od osnovne lepe ideje.
Kaj bo šele pri ljubljenčkih ... strah me je, da bo to na koncu moda. Sama bom rajši lepo skrbela za ljubljenčka za življenja in se trudila, da doživiva čim več lepih trenutkov, ki mi bodo dolgo ostali v spominu. Taki spomini mi bodo enkrat pomenili veliko več, kot bi mi lahko pomenilo mesto na pokopališču, živalci bo pa itak vseeno. :'(
Ne mislim pa nič slabega in nimam prav nič proti tistim, ki se bodo za kaj takega odločili!



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #7 : 24 Avgust 2007, 21:16:54
Ravnokar sem na POP TV slišala, da ga imamo sedaj tudi že v Sloveniji. Dosedaj sta pokopani samo dve pasji bitji. Kakšno je vaše mnenje o tem?

lp
Bilo bi lepo da bi to bilo več v sloveniji marsikateri bi ga dal normalno pokopat kot pa da ga pelješ vetrinarju pa nimaš nič od tega, sej konc koncov je isto član družine

l.p.


gala

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 24 Avgust 2007, 21:45:21
Meni se to zdi čisto normalno, čas je bil, da se to pojavi tudi pri nas.

Vsak ljubljenček je namreč družinski član. Če želimo ali ne pomembno zaznamujejo naše življenje in pustijo sledi v našem srcu...

Prav je, da ohranimo lepe spomine nanje tudi na ta način, da jih pokopljemo na posebnem mestu.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #9 : 05 September 2007, 18:09:02
Ok, to je samo moje mnenje, ampak meni se zdi to vse pretiravanje. Ne verjamem v posmrtno življenje in truplo kot tako mi ne pomeni več ničesar. Pomenijo mi spomini in podobno... Drugače se mi zdijo pokopališča čisto neizrabljen prostor, ki bi ga lahko uporabili za amrsikaj drugega. No, saj vseeno-> jaz hočem bit skurjena pa nekje razstresena! Ker me čisto briga kaj se bo z mano dogajalo po smrti ;)



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #10 : 05 September 2007, 22:09:08
Ok, to je samo moje mnenje, ampak meni se zdi to vse pretiravanje. Ne verjamem v posmrtno življenje in truplo kot tako mi ne pomeni več ničesar. Pomenijo mi spomini in podobno... Drugače se mi zdijo pokopališča čisto neizrabljen prostor, ki bi ga lahko uporabili za amrsikaj drugega. No, saj vseeno-> jaz hočem bit skurjena pa nekje razstresena! Ker me čisto briga kaj se bo z mano dogajalo po smrti ;)

Jackie ne dam ti čisto prav, sej ti nitrba verjeti v življenje po smrti da bi lahko pokopala žival. Takšno pokopališče sem videl v nemčiji in moram povedat da je prav okusno urejeno prostora pa tudi ne vzame veliko.
Pa brez zamere


l.p.  :)


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #11 : 06 September 2007, 07:48:45
Nisem zagovornica živalskih pokopališč, vendar mislim, da je to še vedno bolje kot to, kar se sedaj ponekod dogaja. Za primer lahko dam Ljubljanski grad (mislim grič, ne stavbe). Gozd je očitno poln plitvo pokopanih živali, ki jih tja prinašajo lastniki, ki raje vidijo, da truplo gnije tam, kot bi se spremenilo v pepel v krematoriju. Kako lahko vemo, da je grajski grič pravzaprav veliko živalsko pokopališče? Zelo preprosto, pojdite na sprehod malo izven urejenih potk, pa boste lahko videli številne živalske kosti in druge ostanke, ki so jih izkopali in raznesli naokoli psi, ki se prosto sprehajajo naokrog. Drugi žalostni prizori so seveda tudi kontejnerji za smeti, kamor nekateri "pokopljejo" trupla. Pa imajo v mestih (najbrž tudi v manjših krajih, kjer so veterinarske ambulante?) vsi možnost, da žival, ki je umrla doma, prinesejo v ambulanto, kjer imajo prav v ta namen hladilne skrinje, kjer hranijo trupla do odvoza v krematorij.

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 06 September 2007, 14:41:29
Meni je ta ideja všeč. Vedno smo živalce pokopali nekje (ko sem bila manjša pod blokom,kasneje pa v enem bolj oddaljenem kraju,na samem). Prvič se mi je "zgodilo",da sem peljala žival uspavat (in sicer psičko,ki mi je pomenila več kot marsikateri član družine), ker je bilo zanjo to bolje/zaradi bolečin.
Vse ostale so umrle doma.
Amapak mi je bilo še bolj hudo kot ponavadi, zdelo se mi je kot da se nisem mogla poslovit od nje. Sploh ko sem si predstavljala kako bojo njeno majhno trupelce zažgali...  :'(
Edini problem s temi pokopališči je,da so verjetno kje v Lj ali Mb-ju. Tako daleč mi pa pokopališče nebi pomenilo dosti.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #13 : 14 September 2007, 07:31:41
Jackie ne dam ti čisto prav, sej ti nitrba verjeti v življenje po smrti da bi lahko pokopala žival. Takšno pokopališče sem videl v nemčiji in moram povedat da je prav okusno urejeno prostora pa tudi ne vzame veliko.
Pa brez zamere


l.p.  :)

Haha, nobene zamere! Ok, jaz še vedno trdim, da more imeti pokopavanje smisel- in kje je smisel ? V nagrobnikih in ne vem koliko denarja zmetanega za pokopavanje in nevem kaj. Jaz bi vse stroške, ki se nanašajo na to, raje donirala kakšnemu zavetišču ali podobno.
Se pa strinnjam, da je izredno neokusno pokopavati živali kar nekje po gozdu, kjer je še povrh veliko sprehajalcev. Jaz sem pokopala papagajčka, pa zlato ribico, ko sem bila stara 6 let, ostali pa... Mislim, da imajo pokopališča tako ali tako že simboličen pomen, da se pokopava že kar vse povprek. Jaz vztrajam pri svoji odločitvi!  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #14 : 14 September 2007, 13:18:02
Prava figa, če se v gozdu pokoplje kaj manjšega. Itak pocrka ogromno majhnih divjih živali, ki potem lepo strohnijo in se iz njih naredi humus. In lepo pognoji dreveščke. Humus iz domačih živali ni nič slabši. No pokopat kakšno dogo ali bernandinca v gozdu bi bil pa že kar logističen problem.


ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #15 : 14 September 2007, 14:00:59
Haha, nobene zamere! Ok, jaz še vedno trdim, da more imeti pokopavanje smisel- in kje je smisel ? V nagrobnikih in ne vem koliko denarja zmetanega za pokopavanje in nevem kaj. Jaz bi vse stroške, ki se nanašajo na to, raje donirala kakšnemu zavetišču ali podobno.
Se pa strinnjam, da je izredno neokusno pokopavati živali kar nekje po gozdu, kjer je še povrh veliko sprehajalcev. Jaz sem pokopala papagajčka, pa zlato ribico, ko sem bila stara 6 let, ostali pa... Mislim, da imajo pokopališča tako ali tako že simboličen pomen, da se pokopava že kar vse povprek. Jaz vztrajam pri svoji odločitvi!  :)

no kar se donacije tiče za zavetišče je zelo lepo  :) ker takih odločitev je res malo  :( ma bo že


l.p.  :)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 15 September 2007, 13:43:09
Jackie: S tem, da ti je čisto vseeno na kakšen način se odstrani take ali drugačne mrtvake (samo da ti ne smrdijo ali da boh ne daj ne najdeš kje kakšne kosti) ni čisto nič narobe. Če boš (ne če bi) potem, ko bo pobralo tvojega ljubljenčka denar namesto za pogreb res nakazala zavetišču še toliko lepše. Ampak kaj ko bi dopustila možnost, da nekomu pa spodoben  pokop njegove živali veliko pomeni. Da je pripravljen za to tudi nekaj plačati - navsezadnje, s svojim denarjem lahko počne kar hoče ane. Zelo lepo bi bilo, če bi znali spoštovati prepričanja drugih, pa čeprav se nam mogoče zdijo smešna.

In navsezadnje, pokopališče kot kraj, kamor pridemo premišljevat in se spominjat le ni čisto nekoristno izrabljen prostor. Kaj pa bi raje? Še en nakupovalni center ali megakino?


LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 15 September 2007, 18:26:55
mislim da je ideja vredu, ampak je neumno, da je teža mrtvega ljubljenčka lahko samo 10 kilogramov :(, kaj pa, če imaš 30 kilskega psa?



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #18 : 15 September 2007, 19:03:30
mislim da je ideja vredu, ampak je neumno, da je teža mrtvega ljubljenčka lahko samo 10 kilogramov :(, kaj pa, če imaš 30 kilskega psa?



ne zastopim kaj misliš s to kilažo  ???


l.p. :)


LordMorgoth

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 15 September 2007, 21:12:02
Kak to misliš, če še ne veš, na tem pokopališču lahko pokoplješ samo 10 kg težkega ljubljenčka, kaj ti to koristi, če je veliko pasem psov težjih od 10 kg.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #20 : 15 September 2007, 22:59:44
Kot je meni razumljivo,ima pokop živali do 10 kg eno cenovno postavko,nad 10 kg pa večjo. Tako,da mislim,da ni to pokopališče samo za živali do 10 kg.
http://www.pp-mb.si/vsebina.asp?str=74&lang=sl
Kar pa se tiče samega pokopališča-sama se ne bi odločila za opcijo pokopa,se mi pa zdi,lepo,da bi ponujali kremiranje živali in potem izročili pepel lastniku.
Sama bi se odločila za to opcijo brez pomišljanja-je pa res da sem rahlo ekscentričen človek,tako da ne zamerim,če se komu zdi neokusno imeti doma pepel ljubljenčka,ki ti je podaril toliko lepih trenutkov in ti je tolikokrat stal ob strani.
Seveda je to biznis-tako kot je marsikaj povezano z našimi ljubljenčki,tako da me to sploh ne moti-pravzaprav se mi zdi lepo,da imamo še eno možnost več.
Kot pravim-zame bi bil pepel,ki bi ga večinoma raztresla,kanček pa obdržala pri sebi za vedno,prava stvar.



mttara

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 1
  • Tara - Beata
Odgovori #21 : 16 September 2007, 09:03:59
... se mi pa zdi,lepo,da bi ponujali kremiranje živali in potem izročili pepel lastniku.
Sama bi se odločila za to opcijo brez pomišljanja-je pa res da sem rahlo ekscentričen človek,tako da ne zamerim,če se komu zdi neokusno imeti doma pepel ljubljenčka,ki ti je podaril toliko lepih trenutkov in ti je tolikokrat stal ob strani.
Če si ekscentrična, nisi edina. :) Tudi sama bi se odločila za tako opcijo!



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #22 : 16 September 2007, 11:19:58
 
Če si ekscentrična, nisi edina. :) Tudi sama bi se odločila za tako opcijo!
Dobr vedt   ;D



neechee

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 16 September 2007, 12:47:10
Kremiranje in izročanje pepela lastnikom je dost popularno v tujini - to večinoma počnejo pr veterinarjih, majo vlko ponudbo žar, pepel lahko raztreseš tudi na svoji posesti. Lastniki se bojda kr dostkrat odločajo za tako zadevo, tud meni se zdi fino. Osebno mi kakršna koli pokopališča niso všeč, prava muka mi je hodit za dan mrtvih tam okrog, je pa krasno, da dajo ljudem, ki si svoje živalske kompanjone želijo kje pokopati, šanso, da to tud nardijo. Vsakemu svoje a ne :) :) :)



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #24 : 16 September 2007, 14:30:52
Lanabela- jaz vsakemu dopuščam, da misli kakor mu ustreza in s svojim ljubljenčkom tudi dela kar želi. Sem pač samo izrazila svoje mnenje o teh stvareh in mislim, da s tem ni nič narobe ;)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #25 : 16 September 2007, 14:36:22
Lanabela- jaz vsakemu dopuščam, da misli kakor mu ustreza in s svojim ljubljenčkom tudi dela kar želi. Sem pač samo izrazila svoje mnenje o teh stvareh in mislim, da s tem ni nič narobe ;)
Saj u bistu je forum da izraziš svoje mnenje...

lp



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #26 : 16 September 2007, 22:32:31
Meni ni všeč ne pokopališče in ne to, da bi mi tako ljubljenega psa zažgali v popolnoma neosbnem krematoriju. Mi je pa všeč ideja o tem, da ti dajo pepel tvojega ljubljenca. Jaz bi ga raztresla. Nič nebi obdržala. Dejansko bi bilo to samo za moje boljše duševno zdravje za spomin imam pa miljardo slik, filmčkov in najvažnejše preprost spomin na psa v mojem srcu.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #27 : 17 September 2007, 04:24:34
Naceloma nimam nic proti. Ce nekaterim pomaga, da po smrti obiskujejo grob, ga oskrbujejo, se ob njem spominjajo svoje zivelice.. vse lepo in prav. Spostujem in pozdravljam idejo.

Sama se zato opcijo nebi odlocila. Ne potrebujem kupcka zemlje, na katerega polagam roze itd, da se spominjam svoje ljube zivalce, dovolj mi je spomin v srcu, ki je samo moj, samo zame. Nocem celemu svetu pokazati z miljoni roz, da tam lezi pa najbolj ljubljeni kuzek na svetu. Niti ne cutim potrebe po tem, da bi ga pokopavala tudi iz  tega razloga, ce sem mu prej zagotovila lepo pasje zivljenje in naredila zanj vse kar je v moji moci, je z tem moje dejanje zakljuceno, proti naravi ne morem. Dokler ga nosim v srcu zame se vedno zivi! Ce pa nanj pozabim, mi pa ne pomaga niti najlepse urejen grobek..ce je tam bolj za druge kot zame.

Ta denar, ki bi ga morala odsteti za pokop, ureditev groba ter razne svecke in rozce pa raje darujem kaksnemu zavetiscu za zivali. Mrtvim pac ne morem pomagati vec... :(


mero

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 17 September 2007, 17:31:54
Meni se pa zdi to pokopališče fantastična ideja in predvsem kultivirana.
Trupelca živalc ja ne morejo ležati kar vsepovprek pod zelenicami...
Jaz nimam zemlje, pa tudi če bi jo imela bi pokopala mojo psičko nekje, kjer je za to urejen prostor. Zame je družinski član, ki mi lepša življenje in menim, da si bo po smrti zaslužila spodoben prostor. Ne bi je mogla pustiti na veterini, kjer bi jo dali med...
Še vedno pa bo z menoj predvsem v srcu in v mislih.
Kar se pa azila tiče: vsake toliko jim odnesem vrečo hrane. Ni veliko, a ko bi to naredili vsi pasjeljubci bi bilo to ogromno hrane!



ajka11831

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
  • ni ga od malamuta
Odgovori #29 : 18 September 2007, 06:07:47
Kak to misliš, če še ne veš, na tem pokopališču lahko pokoplješ samo 10 kg težkega ljubljenčka, kaj ti to koristi, če je veliko pasem psov težjih od 10 kg.

se opravičujem tega pa res nisem vedel  ??? potem se tam lahko pokapljajo samo mucke,ptičke,ribice, mali kužki.....
potem pa res nima smisla kajti moj pes ma krepko preko 10kg  ;)
samo včem je fora s to kilažo  ??? prej bi razumel da bi rekli o veličini živali npr. konj je take veličine pes pa take malo manjše

P.S.se opravičujem izjavi glede kilaže nisem prebral do konca da težja je žival dražji je pokop,kar se pa tiče da ti izročijo pepel, pa niti ni slab stvar.
l.p. :)