modročela amazonka

rok.peternelj · 7046

rok.peternelj

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
: 24 Avgust 2007, 21:46:08
Ker sem opazil, da na tem forumu papige niso najbolj zastopane, sem se tudi odločil opisati mojo trenutno najljubšo vrsto:

MODROČELA AMAZONKA

-lat. ime: Amazona aestiva

-angl. ime:Blue-fronted Amazon

-teža: Papige te vrste dosežejo težo okrog 400g, vendar sam papagaj izgleda veliko težji ;)

-višina: Velikost je 37 cm (vendar, kot sem že prej omenil papiga izgleda zelo kompaktna)

-življ. Območje: vzhodni del Brazilije (gozdovi)

-Podvrste: Znana je ena podvrsta (a. a. xanthopteryx) vrsta ima veliko več rumenega perja po glavi in krilih. Cene te podvrste pa lahko dosežejo zavidljivo višino(odvisno od površine rumene). Karakteristika pa je ista kot pri modročeli(a. aestiva).

-Karakter: Amazonke imajo dokaj trmast karakter. Lahko so odlične ljubljenke, lahko pa vas nadvladajo. So odlične oponašalke raznih zvokov(malo slabše od žakojev-odvisno od osebka.) primerne pa so tudi za izvajanje raznih trikcev. Ena izmed najboljših stvari amazonk pa je, da niso nagnjene k depresiji(puljenje perja). Vedeti pa morate da boste skupaj z amazonko dobili hrupno papigo(zjutraj in zvečer) vendar se to pri ročno hranjeni papigi zelo omili.

-Prehrana: Prehrana amazonke mora usebovati vsaj 40-60% sadja(fige, jabolka, ne avokada ker je toksičen), mešanico semen za srednje papige, brikete, kuhane testenine, jajčno hrano, vesele pa bodo tudi kakšneka kosa mesa, kar na kosti.

PAPAGAJA KUPUJTE VEDNO IN IZKLJUČNO LE PRI REJCU KI IMA IZKUŠNJE, NIKOLI NE KUPUJTE PAPIGE UJETE V DIVJINI








rok.peternelj

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 24 Avgust 2007, 21:53:30
ŠE SLIKE:



amazona  a. xanthopteryx








Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #2 : 24 Avgust 2007, 22:06:00
O, lejga.  :) Meni dobro znana vrsta.  ;)

Pa še naš maligni tič...