Usnje

mia+zar · 14129

mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
: 25 Avgust 2007, 11:38:48
Vem, da smo imeli že temo o krznu, ampak me zanima, kaj menite o usnju (ki je prav tako iz mrtvih živali).

  >:( Meni se npr. ne zdi prav, da ljudje pobijamo živali, da bodo potem nekateri nosili 'čevlje, ki dihajo' >:(

Kaj pa če vam naredimo čevlje iz vašega psa? >:(

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #1 : 25 Avgust 2007, 12:20:19
Kaj pa če vam naredimo čevlje iz vašega psa? >:(
Mislim da bi bil dober kvečjemu za podlogo  :D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 25 Avgust 2007, 12:49:11
Bogi tvoj pes,ker očitno je samo sadje in zelenjavo.    8)

Aja,točno-v briketih pa ja ni mrtvih živali.   ::)


Osebno imam ad usnjene čevlje,pasove,.......edin kakšne jakne in podobne stvari mi niso več všeč.
Pa še to bolj iz osebno estetskih nagnjenj,kot pa zaradi neke slabe vesti.

Tudi sam sem proti mučenju živali,ampak nekateri pa prav pretiravate/jo.   8)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 25 Avgust 2007, 12:52:57
Iz samojedov se da narediti krasne podloge za škornje, pa tudi kakšen ovratnik za plašč, če lastnika plašča ne moti odpadajoča dlaka. To je bila običajna uporaba tistih psov, ki so preveč jagali in premalo pasli ali pa bohnedaj ugriznili kakšnega človeka. Iz njihove volne se pa da splesti tako tople nogavice, da so za naše zime prevroče.

In kaj za vraga naj bi bilo narobe s tem, da porabimo še kožo živali, ki smo jo itak pojedli? Vseeno ali za krzno ali za usnje.  No seveda,  tisti strogi vegetarijanci, ki so to iz prepričanja,  pa tudi usnja ne bi smeli uporabljati - če bi hoteli biti dosledni.


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 25 Avgust 2007, 13:59:36
Mislim, da če že žival umre za prehrano, je boljše, da se porabi vsak njen del.



mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #5 : 25 Avgust 2007, 15:05:27
moj pes je vse, tudi meso, ker razumem da je on pes, ki meso potrebuje.Kdo pa je že videl psa ki je jedel npr. sojo ?

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #6 : 25 Avgust 2007, 15:06:57
in zakaj bi sploh pobijali živali za hrano, če pa lahko jemo rastline? >:(

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 25 Avgust 2007, 15:18:45
Saj rastline tudi umrejo zato, da jih pojemo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #8 : 25 Avgust 2007, 15:45:56
Meni je pa usnje zelo všeč... Čevlji iz usnja so še vedno boljši kot iz vsakega plastičnega materiala. Da ne govorim o pasovih, pa usnjene jakne se mi tudi dopadejo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 25 Avgust 2007, 16:08:17
Pa usnjeni pasji povodci...Hm, če vas usnje tako boli, a prekajeni bikovi kurci za pse so pa v redu, pa ostale kite za žvačit, pa svijska ušesa, pa...Sploh je pa mogoča tudi psa vzdrževati  na vegetarijanski hrani.


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #10 : 25 Avgust 2007, 17:53:34
Saj rastline tudi umrejo zato, da jih pojemo.
Ne študiraš ti biologije? ??? ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 25 Avgust 2007, 19:33:53
Ja... ???

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #12 : 25 Avgust 2007, 21:50:03
nisem vegetarijanka ampak usnja ne nosim ravno veliko.
in ko ste rekli da lahko jemo rastline. dojenčki potrebujejo meso ker če ga ne zaužijejo ne dobijo potrebnih beljakovin in vitaminov itd.

to sem slišala

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 25 Avgust 2007, 22:47:06
Razlika je med načinom usmrtitve živali (ki je pogosto še danes nehumana, da o sami reji ne govorimo, v kakih pogojih živijo, koliko strahu imajo te živali v sebi, preden jih usmrtijo, ...) ter ˝usmrtitvijo˝ rastlin. Na srečo rastline nimajo receptorjev za bolečino in večinoma človek ne najde toliko užitkov ob mučenju rastlin kot živali...
Tako da se mi zdi nepremišljeno in nezrelo sploh primerjati oboje skupaj, ker nekaj je nuja, da preživiš, nekaj je pa luksuz.

In verjetno vsak, ki se malo poglobi v temo ve, da dojenček ne potrebuje mesa zaklanih živali, da bi odrasel v zrelega, inteligentnega in polnega človeka. Kaj nam pa prodaja naša družba, je pa druga tema.
Jaz vem, da živim veliko bolj zdravo in jem veliko veliko bolj raznoliko kot vegetarijanec, kot pa velika večina mesojedih/vsejedih ljudi naše populacije/civilizacije.

Usnja ne bomo izkoreninili iz družbe, lahko pa poskrbimo, da je čim manj živali ubitih v nehumanih pogojih za naše lastno zadovoljstvo in lagodno življenje (uenjeni plašči, torbice, denarnice, pasovi na tisoč in en način, škorenčki,...)

V končni fazi tudi umetnemu usnju nič ne manjka.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #14 : 25 Avgust 2007, 22:53:39
Treba se je zavedati, da tolikšno število ljudi, kot ga danes živi na Zemlji, ne bi moglo preživeti samo z rastlinsko hrano.
Veliko ljudi trdi, da bi lahko vse pašnike spremenili v polja, ampak ne morejo rastline uspevati kar povsod...

Se pa strinjam, da bi lahko živali namenjene za zakol živele v boljših razmerah, ampak to se ne bo doseglo z vsesplošnim vegeterijanstvom.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 25 Avgust 2007, 23:11:38
Spremenilo se nebo nič, dokler si bodo ljudje zatiskali oči o tem, kako je zrezek prišel na njihov krožnik. Dokler nisi sposoben vsaj prisostvovati in pogldati, kako se krava ali prašiček ubijeta, da dobiš na krožnik salamo in meso, do takrat zavajaš samega sebe. To je vsa moja filozofija. Če veš kaj ješ in ti je to všeč in si zadovoljen sam z sabo, potem ok. Problem je, da danes ljudje nočejo razmišljati, kaj šele da bi se soočili samim z sabo in z posledicami svojih dejanj. Najlažje si je zatiskati oči....in živeti v sanjah....

Sicer malo izven te teme, ampak če začneš razmišljati o tem, potem v bistu niti ne...


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #16 : 26 Avgust 2007, 09:39:14
No evo se strinjam.

Upam pa, da je tudi jasno, da ogromna količina rastlineske hrane zahteva ogromno količino obdelovalnih površin in uporabo pesticidov in podobnih zadev. Verjetno mi ni treba posebej poudarjati, da se s tem krči naravni prostor živalski in rastlinskih vrst, da pride do rušenja naravnega ravnovesja, izumiranja vrst in še in še... Ne pravim, da je pa živinoreja super in popolnoma neškodljiva, ampak samo hočem povedati, da tudi s tem, ko jeste samo rastline za vas umirajo živali.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #17 : 26 Avgust 2007, 12:10:59
Ne študiraš ti biologije? ??? ::)

Vprašala sem zato, ker bi potem morala vedeti, da rastline nimajo centralnega živčnega sistema in tako bolečine ob "usmrtitvi" ne čutijo, prav tako ne trpijo tudi če nimajo ustreznih 'življenjskih razmer', ne trpijo ob transportu itd. Zato rastline in živali iz tega vidika ne moreš primerjati in se mi zdi najbolj beden izgovor nasprotnikov vegetarijanstva. 
Iz enega starejšega članka: "Za vegetarijansko hrano bi bilo več kot dovolj samo 30% obdelovalnih površin, ki se uporabljajo za pridelavo mesne hrane. Tako bi lahko zaradi prihranka koristili mnogo manj pesticidov in gnojiv, s tem pa pripomogli k izboljšanju kakovosti vode in zraka."
In še: "Ljudje v t.i. razvitih deželah vsako leto porabijo ogromne količine denarja za shujševalne pripomočke, saj preveč jedo. Če bi Američani zmanjšali porabo mesa za samo 10%, bi se s korišščenjem dobljenih obdelovalnih površin lahko nahranilo 100 milijonov ljudi."

Ne pravim, da je pa živinoreja super in popolnoma neškodljiva, ampak samo hočem povedati, da tudi s tem, ko jeste samo rastline za vas umirajo živali.
Za rejo živali se porabi dosti več prostora kot za gojenje rastlin.

Sicer pa zadnjih nekaj postov sploh ne spada pod to temo ... Pa mislim, da brez veze razglabljamo, ker je to ena od tem, ki se nikoli ne končajo.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #18 : 26 Avgust 2007, 12:23:46
Usnja ne nosim,ker je predrago zame  :P Nimam pa nič proti temu(shoot me now),da ljudje ubijamo živali za prehrano. Sama lahko brez slabe vesti jem in zrezke in paštete in vse ostalo,ker ne vidim razloga,da bi te stvari bojkotirala. Dokler je živina vzrejena za zakol...  Ne zdi se mi neetično,no. Kar pa mi ne paše jest ali uporabljat pa pač ne.
Proti vegererijancem nimam čisto nič,priznam pa da bi včasih najraje kakega ugriznila,ko me začne posiljevat s svojim mnenjem in mi skuša vzbudit slabo vest,ker pač papcam zrezke in pečenke. Vsakemu svoje pa bo ;)  To je pač neveredning story,ki se ne bo rešila z vsiljevanjem mnenj in podobno. Zato se tudi sama s tem ne ukvarjam-dam mir,ko mi ga drugi dajo.
Na tem mestu bi pa še rada z vami delila eno izkušnjo,kjer se mi je želodec obrnil zaradi take vrste ljubiteljev živali.
Lani,na Ljubljanski božični tržinici:
S kolegicami smo sedele,Gajo sem imela v naročju,ko primarširajo neke vrste vegi aktivisti,s plakati in napisi in pa (oh,seveda) z zvočnim posnetkom živali,ki jih koljejo. Bilo jih je okoli 40,tisto dretje pa tako na glas,da se me med sabo nismo slišale. Sabo so imeli tudi pse-par jih je bilo oblečenih v božička,dva z nagobčnikom,kjer nista mogla odpreti gobčka,vsi pa z repi med nogami in ušesi nazaj. Šli so mimo nas,mahali s tistimi plakati pred Gajo,ki se je začela nekontrolirano trest(od glasnosti zvoka in plakatov),vzklikali nekaj(verjetno bi slišala kaj,če ni bi imeli tistega posnetka),mi slili v Gajo,ki je bila že čisto na koncu. Niti toliko niso bili,da bi bili vsaj malo obzirni do preplašenega psička... Pa taki ''ljubitelji''  >:( Gajo sem k sebi spravljala še cel dan in od takrat se boji množic.
Ubijanje živali? Groza,ane?
Kaj pa drugačno mučenje? Npr.vlačenje svojega psa po vseh procesijah,oblečenega,ovešenega z zvočnki in s tesnim nagobčnikom,zraven pošastnega zvoka,ki se sliši kilometre daleč,pes pa je v njegovi neposredni bližini? Prosim vas,no... ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 26 Avgust 2007, 12:33:51
Vprašala sem zato, ker bi potem morala vedeti, da rastline nimajo centralnega živčnega sistema in tako bolečine ob "usmrtitvi" ne čutijo, prav tako ne trpijo tudi če nimajo ustreznih 'življenjskih razmer', ne trpijo ob transportu itd. Zato rastline in živali iz tega vidika ne moreš primerjati in se mi zdi najbolj beden izgovor nasprotnikov vegetarijanstva. 

Nisem nikjer napisala, da je isto usmrtiti žival ali rastlino, ampak samo to, da oboji umrejo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 26 Avgust 2007, 12:34:57
Proti vegererijancem nimam čisto nič,priznam pa da bi včasih najraje kakega ugriznila,ko me začne posiljevat s svojim mnenjem in mi skuša vzbudit slabo vest,ker pač papcam zrezke in pečenke. Vsakemu svoje pa bo ;) 
Tukaj se pa ne bi mogla bolj strinjati... Ne bi mi mogli iti bolj na živce rastlinojedci, ki ti vzbujajo slabo vest zaradi enega šnicla, medtem ko sami kupujejo meso za svoje pse, nosijo usnje in po možnosti jejo ribe (ker te pa že niso živali, al kaj)... ::)

Lani,na Ljubljanski božični tržinici:
S kolegicami smo sedele,Gajo sem imela v naročju,ko primarširajo neke vrste vegi aktivisti,s plakati in napisi in pa (oh,seveda) z zvočnim posnetkom živali,ki jih koljejo. Bilo jih je okoli 40,tisto dretje pa tako na glas,da se me med sabo nismo slišale. Sabo so imeli tudi pse-par jih je bilo oblečenih v božička,dva z nagobčnikom,kjer nista mogla odpreti gobčka,vsi pa z repi med nogami in ušesi nazaj. Šli so mimo nas,mahali s tistimi plakati pred Gajo,ki se je začela nekontrolirano trest(od glasnosti zvoka in plakatov),vzklikali nekaj(verjetno bi slišala kaj,če ni bi imeli tistega posnetka),mi slili v Gajo,ki je bila že čisto na koncu. Niti toliko niso bili,da bi bili vsaj malo obzirni do preplašenega psička... Pa taki ''ljubitelji''  >:( Gajo sem k sebi spravljala še cel dan in od takrat se boji množic.
To je pa njihov plemeniti boj proti vsem krivicam, ki se dogajajo bogim živalcam... Še najhujša je tista pevska aktivistka, katera je s svojim obnašanjem in izjavami dober zgled, da sama zelenjava škodi...  :P

Aja, mia+zar, da povem... Usnja sicer ne nosim (ker je predrago), nimam pa nič proti... Pri mojem fantu so lih dobili nov usnjen kavč in moram povedati, da je zelo fajn in zelo udoben... :P

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


mia+zar

  • *
    • Prispevkov: 213
    • Točke: 7
Odgovori #21 : 26 Avgust 2007, 16:15:33
Kako lahko uživaš med ležanjem na mrtvih živalih?  :'(  >:(  :'(  >:(

If there ever comes a day when we can't be together keep me in your heart, I'll stay there forever.
(Winnie the Pooh)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 26 Avgust 2007, 17:37:37
Meni pa je meso prav všeč, odrekla bi se mu le, če bi zaradi njega imela hude zdravstvene težave. Nič nimam proti reji živali za zakol, ni mi pa všeč način zaprte reje, transporta in nehumanega klanja. To bi se lahko spremenilo, vendar se ne bo, zaradi denarja. Ne razumem pa nikakor, zakaj ne koljejo v reji in transportirajo meso v hladilnih kamionih? >:( No, vsekakor si ne morem predstavljati, da bi se prehranjevala zgolj z rastlinicami, sojo, raznimi fižoli, zame je to hrana za bolehave bledičneže  :P! Poleg tega je znano, da se vegetarijanci prehranjujejo s preveliko količino ogljikovih hidratov, kar pa je škodljivo!



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 26 Avgust 2007, 17:39:15
Pa še to: nosim samo usnjene čevlje, pasove, torbice, doma imam usnjeno sedežno garnituro. Prav obožujem pa usnjene jakne!



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #24 : 26 Avgust 2007, 20:26:13
Kako lahko uživaš med ležanjem na mrtvih živalih?  :'(  >:(  :'(  >:(

A ti pa uživaš v oblekah iz Uzbekistana, ki so jih naredile otroške roke, za borih par dolarjev na mesec ?



Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 26 Avgust 2007, 21:06:00
Kako lahko uživaš med ležanjem na mrtvih živalih?  :'(  >:(  :'(  >:(
Moraš probat... Je ful dobr...  :P Ful udobno in sploh fajn...

A ti pa uživaš v oblekah iz Uzbekistana, ki so jih naredile otroške roke, za borih par dolarjev na mesec ?
Good point... Se strinjam...  8) Na to pa ljubitelji živali in borci za njihove pravice raje pozabijo (al se pa niti ne spomnijo)... Koga pa brigajo ljudje al tak nekako...  :-\


Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #26 : 26 Avgust 2007, 21:10:25
Ne morem si iz glave izbit misli,da so tejle ''zavedni vegiji''  bolj papeški od papeža  ::)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 26 Avgust 2007, 21:17:11
No meni grejo tudi na živce ljudje, ki pretiravajo v katero smer. Tudi omenjeni dogodek je meni osebno mimo.

Drugače pa, kot sem že rekla, takrat ko bo kateri izmed vas v živo videl kako se prašiča dobesedno zakolje,kako oderejo živali za usnjeno jaknico, ... potem bom jaz tiho. Do takrat pa drage dame in gospodje, obilo užitkov ob zrezku in paštetkah in seveda ob zatiskanju oči kaj se dejansko dogaja.


Tetameta

  • *
    • Prispevkov: 295
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 26 Avgust 2007, 21:25:30
Drugače pa, kot sem že rekla, takrat ko bo kateri izmed vas v živo videl kako se prašiča dobesedno zakolje,kako oderejo živali za usnjeno jaknico, ... potem bom jaz tiho. Do takrat pa drage dame in gospodje, obilo užitkov ob zrezku in paštetkah in seveda ob zatiskanju oči kaj se dejansko dogaja.
Spet standardna taktika... Zbujanje slabe vesti...
O zatiskanju oči pa tole- na svetu se dogaja tok stvari (prej omenjeni otroci so lep primer) pa noben ne migne z mezincem...je pa treba takoj skakat v luft, ko gre za živali...itak

Ne morem si iz glave izbit misli,da so tejle ''zavedni vegiji''  bolj papeški od papeža  ::)
Ja sej... Ko bi najprej pometli pred svojim pragom...ampak ne...gremo vzbujat slabo vest nekomu, ki mu pač pašejo šnicli... S takim pristopom in raznimi paradami (kot je bila prej omenjena) si vegiji itak delajo samo medvedjo uslugo...in prepričajo ljudi v nasprotno...vsaj upam... :-\

Nekateri imajo tisto, kar si zaslužijo. Ostali so samski. ;)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #29 : 27 Avgust 2007, 07:05:45
No meni grejo tudi na živce ljudje, ki pretiravajo v katero smer. Tudi omenjeni dogodek je meni osebno mimo.

Drugače pa, kot sem že rekla, takrat ko bo kateri izmed vas v živo videl kako se prašiča dobesedno zakolje,kako oderejo živali za usnjeno jaknico, ... potem bom jaz tiho. Do takrat pa drage dame in gospodje, obilo užitkov ob zrezku in paštetkah in seveda ob zatiskanju oči kaj se dejansko dogaja.

Potem imam pa srečo, da živim na vasi in sem že parkrat videla kako zakoljejo prašiča, oderejo zajca in poženejo strel v glavo kravi. Pa še vedno jem meso.