Obroč iz rok/nog

Alya · 4425

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 09 September 2007, 14:41:08
No,kako psa naučiti da ti skoči skozi obroč iz rok?  ???
Pri nogah je lažje ker imaš eno roko prosto kako pa pri obroču iz rok?
Naj pomaga kdo drug,ali kako?
Hvala.

Lp Alja



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #1 : 09 September 2007, 14:49:40
Jaz sem vsako psico učila na drugačen načim.
Pri Dori mi je pomagala prijateljica, ki jo je vabila skozi s priboljški in ji tudi klikala.
Pri Wi pa sem delala sama in sicer tako, da sva začele v ozkem prostoru kjer po tem, ko sem naredila krog z rokami (ki je bil skoraj čisto pri tleh) ob meni ob straneh ni bilo skoraj nič prostora. Potem sem vrgla igračo/priboljšek na drugo stran, naredila krog in kliknila, ko je šla Wi skozi. Potem sem počasi začela to delat v prostorih, kjer je imela več prostora ob straneh, pa ni šla nikoli okoli ampak vedno skozi. Zdaj pa počasi malce zvišujem in ukinjam priboljšek pred skokom. Navadno to izgleda tako, da narediva ene 3 skoke s priboljškom pred skokom, potem pa še enega brez in potem spet 3 s priboljškom pred skokom in enega brez itd.
Upam, da je razumljivo. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #2 : 09 September 2007, 14:56:01
Hvala Azu! :-*  :-*

lp



lup

  • Gost
Odgovori #3 : 09 September 2007, 16:39:10
Se bolj preprosto pa je,da psa naprej naucis povelja "hop" in ko to dobra zna (najprej vadis na eni in isti palici za preskakovanje),potem spremenis predmet in nagrajujes "hop" za vsak predmet,ki ga preskoci...In ko to enkrat dobro zna in ve,da "hop" pomeni nekaj preskociti-zacnes z eno roko,da ti skoci cez-nato pa samo malo zvisujes od tal in na koncu svoji roki povezes v krog.Jaz sem svojo psico Luno ucila na tak nacin da sem dobro utrdila "hop" in se zdaj to super zna in preskakuje cisto vse-noge,roke,...
Ko je psu kristalno jasno,da "hop" pomeni preskok bo preskakoval cisto vse kar mu bos ponudila...   :)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4 : 09 September 2007, 17:50:45
Se bolj preprosto pa je,da psa naprej naucis povelja "hop" in ko to dobra zna (najprej vadis na eni in isti palici za preskakovanje),potem spremenis predmet in nagrajujes "hop" za vsak predmet,ki ga preskoci...In ko to enkrat dobro zna in ve,da "hop" pomeni nekaj preskociti-zacnes z eno roko,da ti skoci cez-nato pa samo malo zvisujes od tal in na koncu svoji roki povezes v krog.Jaz sem svojo psico Luno ucila na tak nacin da sem dobro utrdila "hop" in se zdaj to super zna in preskakuje cisto vse-noge,roke,...
Ko je psu kristalno jasno,da "hop" pomeni preskok bo preskakoval cisto vse kar mu bos ponudila...   :)



točno tako sma delala tudi midva  8)  pa pomeni tale 'hop' - če vidi oviro bo šel čez njo, ali če kje pokažem z roko, če sklenem obroč iz rok, če pa ni nikjer nobene ovire pa samo na mestu poskoči  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 11 September 2007, 12:29:36
Jaz sem si pa malo zakomplicirala zadevo...  ::) :P

Moj niger je že dobro vedel, kaj pomeni Hop in najprej sem začela delati s plastično cevjo, zvito v obroč (zalimano s Tesa selotejpom). Obroč sem položila na tla in mu pomahala s priboljškom, da se je najprej sprehodil skozi obroč (tudi jaz sem najprej delala na ozkem hodniku, da ni imel kaj dosti možnosti za izogib). Ko je to obvladal, sem obroč malo dvignila od tal, da je moral malo poskočit, hkrati sem nehala mahati s priboljškom/žogico in samo pokazala z roko skozi, pa ga potem nagradila. V naslednji fazi sem nehala kazati z roko in začela to drugo roko priključevat na obroč in to stopnjevala, dokler nisem z obema rokama 'objemala' obroča. Potem sem to samo še malo dvignila in končno tudi umaknila obroč, saj je bil ta tako ali tako že zakrit z mojimi rokami. Prednost te taktike je ta, da si na začetku lahko pomagaš z rokami za kazanje skozi obroč, sama si namreč ne predstavljam, da bi uspela hkrati tvorit obroč, psa vabit skozi, po možnosti pa hkrati še klikat in nagrajevat  :-[. Poleg tega se mi zdi dobro, ker se na ta način pes dokaj samostojno nauči izdelovat to vajo, zaradi česar tudi hitreje napreduje proti končni izvedbi. Čeprav se sliši moj postopek dela relativno dolg, sva do končne izvedbe prišla v kakih treh seansah.  :)

ps: če imate večjega psa, pazite na (svoj) položaj glave, meni namreč včasih uspe ga klicat skozi obroč in imam glavo dol, da kukam, če bo zadel ali ne, pa mi je parkrat poklonil eno lepo čelno...  :-[ 



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 11 September 2007, 13:50:43
Nama je uspel obroč iz rok in nog. Potem pa  včeraj (zgleda se ji ni dalo preveč skočit) gospodična prileti in skoči s sprednjimi čez, z zadnjimi se je pa zataknila in vsa ble v sekundi one na tleh. Jaz s presekano ustnico in buško, ona pa z žogo v gobcu ( ::))

Nevem pa kako mi je uspelo naprej past :S
Morem najprej sama dobro ujet ravnotežje...  :-[ :-\



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #7 : 11 September 2007, 15:46:38
Jaz s presekano ustnico in buško, ona pa z žogo v gobcu ( ::))
Uff, ti si zdaj dokaz, da je to nevaren "šport", hehe :). Upam, da se ti bo hitro zacelilo.


Pri Dori mi je pomagala prijateljica, ki jo je vabila skozi s priboljški in ji tudi klikala.
Drugače pa se je Sammy naučil tega trikca na enak način kot se je Dora (se pa več ne spomnim ali s klikerjem ali brez).

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #8 : 11 September 2007, 16:30:24
Namap a tale način ki ga ja Azu delala z Doro ni šel...pol sem ap tko probala, da sem z eno roko naredila pol krog in da priklenila k nogi in z drugo roko pomahala z izgračko na drugis strani. Je kar hitro pogruntala, potem pa ko je vedla kje mora skočit, sam sklenira obe roki v krog, zdej pa znava  ;D

Kakšnen pes enostavno se zapiči za nagrado in naredi vse možno, da pride do nje samo tistega ne ko ti hočeš... ;D  :D