dvigovanje tačk - kas

soncek_1 · 2193

soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
: 13 September 2007, 16:33:12
Mogoče kdo ve, kako naučiti psa, da pri hoji poleg dviguje tačke (v smislu kasa)?

Sploh me zanimajo izkušnje tistih, ki to že mogoče znajo.

lp,a.

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 13 September 2007, 17:54:24
Jaz sem svojega nigra začela učiti kas najprej kot različico šolskega Polega, saj se mu je ta hudo hudo zameril. Da ja ne bi naredil povezave, sem učila na desni strani, začela pa sem tako, da sem držala priboljšek v roki cca v višini njegovih oči. Na ta način je rahlo dvignil glavo in zaradi tega položaja (v kombinaciji s tem, da je večji pes in zelo težko hodi Poleg v kasu, saj sem zanj prepočasna) začel zadrževati korak. Klikala sem čimboljši položaj telesa, kmalu pa ugotovila, da z zadrževanjem koraka tace zadrži za moment v zraku, tako da sem začela klikat višje premike in moram reči, da ima prav lep kas na obeh straneh (še vedno pa delam tudi z roko, ne samo z glasovnim poveljem). Pri nama je šlo res zelo enostavno...



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #2 : 13 September 2007, 21:34:42
Wi je začela zelo lepo dvigovati tačke, ko sem začela klikati za bolj in bolj tesne pozicije ob moji nogi in sem se sama premikala malo hitreje. Pa bolj kot je ob moji nogi in višje kot gleda, lepše tačke dviguje. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 September 2007, 21:51:55
Mogoče če delaš s palčko in tarčo. Da najprej naučiš da se mora dotaknit tarče in potem ko bo gledal gor in se skušal dotaknit (ne smeš dat previsoko,da ne bo skakal) klikaš...



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 15 September 2007, 09:15:27
Hvala za ideje! Bom poskusila še s tarčo. Do sedaj se je to, da bi gledal višje izšlo s skakanjem ali poskokom.. mogoče je varianta, da klikam samo takrat ko se malo dvigne s telesom in da glavo gor a ne skoči... sam to ujet, pa zna bit zelo težko... v istem trenutku kot jaz kliknem on že skoči (saj običajno pri hitrih vedenjih kliknem z manjšo zakasnitvijo - pa sej verjetno vsi). Bom zelo počasi višala tarčo oz. njegov pogled.

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si