Trikec "kihni"

Taj · 2537

Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
: 14 September 2007, 09:31:00
Mene pa zanima, če ima kdo idejo kako naučiti psa da kihne oziroma na kakšen način ga pripraviti, da kihne, da potem temu lahko sledi klik+nagrada. :)

Idejo sem pa dobila pri tej bernki, ki mi tako lepo in simpatično izvaja trikce, da sem si posnetek že večrat ogledala. :)
Pa njena sramežljivost je tudi fenomenalna. :-*

Ima kdo kakšen predlog? :)

Pa mogoče še kakšen predlog za poimenovanje trikca - povelja? 8)



lup

  • Gost
Odgovori #1 : 14 September 2007, 11:23:03
Jaz ta trik kar lovim....pri sebi imam skoz kliker + priboljske in ko kihne-takoj to ujamem in kliknem.
Drugace pa lahko to ucis tudi tako,da jo s prstom nezno pomasiras po nosku-na hitro,pa bo kihnila-ce ji to ne pase,potem je najlazje da vedenje lovis.

 :)



lup

  • Gost
Odgovori #2 : 14 September 2007, 11:24:32
Poimenujes lahko z:
-"sniz" (sneeze)
-"čih"
-"na zdravje"  :P
-....

Samo malo domisljije  ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #3 : 14 September 2007, 11:59:16
Lup - hvala za ideje... :) po mojem bom probala ujeti kakšnega kihca, čeprav Taj ne kiha ravno veliko.
Če ne ga bom pa probala s kakšno zvijačo pripraviti do tega da bo kihnil.
Bom probala tole tvojo idejo, da ga malo po nosku "požgačkam"... ;)

Za povelje bom pa po mojem izbrala kar tega tvojega "čih" ali pa "a-čih" - mi je ful simpatičen! ;D :D




lup

  • Gost
Odgovori #4 : 14 September 2007, 12:23:44
Ves tole z ujemanjem vedenja je super,vendar pac traja malo dlje da pes tocno ugotovi zakaj mu ti ze ves cas klikas.Velja pa potrplenje ker se splaca :) ...drugace pa ce bos to vedenje ujela-ga ful pohvali in mu daj najboljsi priboljsek.
Ko bo zacel sam ponujati vedenje (ce bos lovila vedenje),pa poimenuj z "A-čih"  :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 14 September 2007, 12:43:32
Luštna bernka, me pa moti to par stvari :P Lastnica jo je recimo nagradila, potem ko ji je govorila sneeze psica je pa mahala... pa za moje pojme prevečkrat ponavlja povelje.

Ginny drugače takole kiha, kadar se kaj razburja, je prav hecna ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #6 : 14 September 2007, 16:08:46
Lup - bom poskusila ujeti vedenje... prej mi je ravno na sprehodu kihnil, jaz pa sem bila brez klikerja... ::) ... no pa sem ga začela hvalit, samo ni dojel zakaj se gre - ker, če bi bil pa kliker v igri bi pa prec vedel, da je naredil nekaj, kar želim, da ponovi. ;) Pa hvala za nasvete! :)

Zoe - meni je tudi ful luštna, je pa tudi mene to zmotilo, da ji je dala vmes priboljšek v smislu, češ pa ga imej saj si pridna. Ja pa res, da prevečkrat ponovi isto povelje, v bistvu psička sploh nima časa narediti nekaj kar se od nje zahteva on pa že ponavlja ukaz. Ampak psička se pa fenomenalno skriva oziroma je sramežljiva, pa tole kihanje mi je tudi zeloooo simpatično. :)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #7 : 15 September 2007, 17:37:07
pri nama čuhanje po nosku ne učinkuje..  edino sem opazla da kadar ni čisto prepričan a sem rekla Daj glas ali ne - potem kihne nekako u smislu toliko da ne zalaja.  Bom probala lovit takrat ko bo takole kihnil. Ampak nevem če je dobro da mu rečem Daj glas potem on kihne jaz nagradim..   ???   pa potem če/ko bo začel sam ponavljat izpuščam ukaz pa potem zamenjam za novega   ???

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/