Pokrivanje telesa z odejico/krpo

Gost · 5162

lup

  • Gost
: 16 September 2007, 21:28:48
Zivio...midve sva se lotile tega trika,delava ga s shapingom in sicer tako,da klikam za zacetek poglede,premike proti krpi ali pa majhni odeji.Potem zvisujes kriterij do te mere,da pes s tacko premakne odejico,se po njej premika,jo s smrckom premika in potem spet zvisas kriterij spet do te mere,da jo prime v gobcek,v nadaljevanju pa jo celo vleče,obrača,nosi naokoli itd.V končni fazi pa mora na povelje sam prijeti za odejico in se ulezti ter se prekriti z odejico.
Zelo impresiven in zabaven trikec,ki za moje pojme spravi v smeh veliko ljudi  :D


Prosila bi se za kaksne ideje za ucenje tega trikca...   :)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #1 : 17 September 2007, 15:44:12
To bi pa midva tudi rada!
Sem nekje videla en video kje ob koncu filmčka to pes naredi.Ga moram poiskat. ;D

Lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #2 : 17 September 2007, 16:12:06
Filmček:
KLIK
Sicer je trikec čist na koncu,sam poglejte cel filmček,se spleča. ;D :D

Lp Alja



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #4 : 17 September 2007, 17:36:22
A ne da? ;D

Lp Alja



lup

  • Gost
Odgovori #5 : 17 September 2007, 17:39:55
 :) Samo bi bilo fino,ce bi nekdo,kateri ima svojega psa ze naucen tale trikec,napisal se kaksno moznost/predlog za ucenje...



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #6 : 17 September 2007, 20:22:48
se pridružujem prošnji da bi kdo napisal kk se tega lotit  ;D  midva bi tut  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #7 : 17 September 2007, 22:47:57
Ne vem, če bo tole moje učenje ravno uspešno...zdajle sva šele začeli z učenjem tega trikca in sicer sem si jaz takole zamislila (z "x" je označeno, kaj je Wi že osvojila):

- pes gleda proti odeji "x"
- pes se pomakne proti odeji "x"
- pes se uleže ob odeji "x"
- pes interaktira z odejo - dotiki s taco, nosom, gobcem itd.
- pes interaktira z odejo samo še z nosom, gobcem in zobmi
- pes odejo prime
- pes povleče odejo proti sebi
- pes povleče odejo čez del sebe
- pes povleče odejo čez sebe

Tele zadnje korake je najbolje razdrobit še v manjše korake, da je psu čimlažje doseči kriterij in ima vedno velik %uspeha in so kliki kar se da pogosti. ;)
Če se bo moj "plan" tega obnesel pri nama bom pa najbrž videla čez par tednov. :)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #8 : 18 September 2007, 07:55:35
aha ...     a to potem klikaš interakcije z zobmi medtem ko pes leži ob odeji?    Boma midva tut poskusla..

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #9 : 18 September 2007, 14:29:42
Ja pes mora ležat ob odeji. :)
Še ena variuacija je in sicer ta, da pes leži na odeji, prime en konec z gobcem in se zavije v odejo tako, da naredi preval po odeji in povleče konico odeje s sabo. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


lup

  • Gost
Odgovori #10 : 18 September 2007, 19:51:36
Pomoje je dobro tudi,ce das v kaksno kosaro (od psa) malo vecjo odejico (ne preveliko) in jo tako razprostes,da konci odejice kukajo ven...potem pa lepo pocasi klikas po korakih....pes pa naj na koncu gre v kosaro,prime en konec odejice in se pokrije.
Mi se bomo tole tudi lotili delat...in ni vrag,da nam ne bo uspelo    ;)

Azu,hvala se za tvoj opis-drugace pa tole s tem prevalom poznam tudi jaz-ker imam doma v knjigi napisano tocno na tak nacin  :)

Veliko srece vseem,pa porocajte v temo-kako vasi "zaspancki" napredujejo  ;)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #11 : 19 September 2007, 11:58:03
hehe tisto s prevalom pri nama itq odpade.. tk da bo po moje druga varianta prišla bolj prav  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 20 September 2007, 11:54:31



soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 24 September 2007, 17:53:53
Mogoče še ena varianta pokrivanja z dekico... leži na dekici, vzame en konec dekice v gobec in se uleže na bok ("mrtev")... pri nama je šlo to ful hitro... že v dveh dneh... zdaj je treba samo še polepšat vse skupaj, ker ne prime vedno kotička deke, pa včasih si samo tace pokrije ipd. ampak kapira pa že :) pa ful uživa v tem pokrivanju, tut preval je že kar sam od sebe probal nardit z dekico, ampak jo na sredi prevala spusti. Pa itak se odkrije ko ma noge v luftu in brca med prevalom  ::)

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #14 : 24 September 2007, 18:12:13
Uh tale varianta se mi zdi pri mojem veliko bolj verjetna - da se 'mrtvega naredi' s končkom deke v gobcu.

Kako pa si začela?  Prvo ležanje na deki, potem držanje deke v gobcu? In nato povelje 'mrtev'?   Hmm mam občutek da bo Tery ob uleganju zadevo hotel izpustit.. ampak ok.  Je nagrajevanje takega poteka uredu?


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 24 September 2007, 18:23:01
Jaz sem se tega lotila malo po svoje: klikala sem npr. 5x za prijem dekice, potem 1x za "mrtev", pa spet parkrat za prijem dekice z gobcem in enkrat mrtev... potem sem pa slučajno enkrat ko je prijel dekico rekla zraven še ukaz za mrtev in je blo... je držal dekico in se vrgel na bok  :)
Tudi Tai ne mara držati stvari v gobcu- vsako stvar takoj izpljune ven (razen hrano in ostalo kar on smatra za hrano), ampak je tole začuda šlo. Mogoče poskusi na tak način... sej vzame samo kakih 5 ali 10 minut. Sicer pa mogoče tvojemu ustreza kak drug način, boš videla...

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #16 : 24 September 2007, 18:38:48
Hvala!  Boma poskusla - nekje je treba začet  :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #17 : 24 September 2007, 20:19:39
Jana* mogoče še najdeš svoj način, boljši ( :P;) 


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 24 September 2007, 20:27:24
Nama je tudi uspelo v 2 dneh. Prvi dan sem klikala samo poglede,kasneje dotike,..čez čaz je mogla odejico pobrat in prinest do mene dokler nisem rekla,da lahko spusti. Potem sem jo dala v prostor in odejo za njeno rito. In potem še drži + mrtva.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #19 : 30 September 2007, 14:47:42
No nama je končno tudi uspelo to, da si odejo potegne z gobcem in se zraven uleže na bok  8)  sem mislila da ne bo šlo, ker je vedno spustil odejo ko je moral naredit kak drug trik (na držanje odeje sem ga navajala tako da sem rekla 'drži' nato pa dala ukaz za kak drug trik - sprva kaki obrati in vsedanje, na koncu pa tudi 'mrtev'). 

Tako nama je približno uspelo izvest trikec - namreč Tery ne bi bil Tery če ne bi zmeraj kake stvari po svoje obrnil - bom poskusila enkrat posnet kako on izvaja ta trik  ;D   odeje si ne povleče čez hrbet ampak tako da ima rit pokrito - sprednji del odeje si pa med prednje tačke potegne  ::)  grozno smešno zgleda - kot bi objemal tisto odejo  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


soncek_1

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 13 Oktober 2007, 21:16:46
Sem posnela našo mojstrovino  ;D  zdaj ga moram samo še naučit, da bo izgledal bolj zaspan, ko se pokrije... da bi dal glavo na tla in mogoče celo zazehal  :o bomo vidli, kako bo šlo... fajn bi pa zihr izgledalo!

http://tai-the-zmaj.blogspot.com/2007/10/nov-trikec.html

PSI SVET, šolanje psov in vedenjsko svetovanje
www.psi-svet.si


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #21 : 13 Oktober 2007, 21:30:38
Uaaaaaau!Bravo Tai! ;D

Lp



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #22 : 13 Oktober 2007, 23:11:51
Bravo Tai  ;) :D

jaz še moram posnet najino varianto, se bote mal nasmejali  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #23 : 14 Oktober 2007, 06:26:15
Zanimiv trikec :)

Bravo Tai ;D

Jana* ti pa le posnemi še vajin filmček :D

lp


kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy

agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)