velika bula na stegnu

Dina · 3764

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
: 17 September 2007, 08:31:41
Živjo
Imam en velik problem, o katerem bi rada čimprej kaj izvedela-preden grem h veterinarju. Dini se je včeraj naredila bula na stegnu. Je bolj na zadnji strani stegna, ker se iz strani ne vidi tako izrazito, kot če jo pogledaš od zadaj. No, ta bula je velika nekako tako kot npr. pink-ponk žogica. Če jo potipam, se mi ne izmika, niti se ne praska ali grize, normalno sedi, po čemer sklepam, da jo ne boli. Ko sem jo potipala, ni bilo trdo, ampak, kot bi imela nekaj notri. Je pa vsa stvar pod kožo. Pogledala sem tudi če bi imela slučajno kaj rdečo kožo, vendar nima. Ima mogoče kdo kakšno podobno izkušnjo? Kaj bi to lahko bilo? ...upam, da ni kaj nevarnega.

LP

...sledi svojim sanjam


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 17 September 2007, 08:37:58
Pelji k veterinarju, saj če imaš občutek, da je nekaj notri, gre povsej verjetnositi za gnoj. Lako se ji je vnela lojnica, lahko je nastala ta bula zaradi kakšnega udarca,...
Torej pelji k vetu, da pogleda in če gre za zgoraj opisano zadevo bo le ta prerezal spucal ti pa boš dobila za domov antibiotik.  ;)
To ni nič nevarnega samo če čakaš, da se to samo odpre, je nadaljne zdravljenje dolgotrajneše in boleče za psa.
Sporoči kako si opravila pri vetu! ;)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 September 2007, 08:50:19
Včeraj tako nisem imela kaj, danes pa sem imela namen po službi direktno k veterinarju. samo zanima me, če je kdo že kdaj imel kaj podobnega  :'( ker jaz do zdaj tega nisem opazila še pri nobenem psu.  ???

...sledi svojim sanjam


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 17 September 2007, 08:52:23
Jaz sem že videla veliko primerov takih.
Ravno prejšnji teden je k meni priletela vsa panična soseda s hrtinjo, da sem pogledala kaj je in ravno tako je bilo kot pri tebi. Pri tej psički je šlo za udarec in sedaj je že vse ok.
Ne bodi tako zaskrbljena boš videla da bo vse ok.
Koliko pa je tvoj kuža star?



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 17 September 2007, 09:13:04
Psička je bila 13.9. stara tri mesece. Reakcije na kakšna cepljenja so tudi izključena, ker je bila cepljena pri vzreditelju, naslednjič pa imamo cepljenje 30.9.

...sledi svojim sanjam


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 17 September 2007, 09:33:47
O to gre za mladička. Pelji vseekakor k vetu, da bo le ta pogledal.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 17 September 2007, 09:44:40
Bom ja, sigurno. Saj sem že včeraj vsa panična klicala naokrog, najprej mojega inštruktorja, potem pa še veterinarko...pa nism nč konkretnga zvedla  ???

...sledi svojim sanjam


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 18 September 2007, 11:25:01
...no, naj vam povem, kaj je bilo, če bi slučajno še kdo staknil kaj podobnega  ::)
Včeraj popoldne smo bile pri veterinarju in izkazalo se je, da gre za hematom-no, v tej veliki buli na stegnu je bilo za 3 ali še kaj več injekcije krvi, mislim pa, da tudi nekaj gnoja. Torej, ji je veterinar to punktiral, potem pa ji je dal še antibiotik, za nagrado, ker je bila zelo pogumna (beri: nič jokala, samo meni je mislila splezati na glavo :) ) je dobila še tiste testerčke od briketov :) uglavnem, izkazalo se je, da ni bilo tako grozno, kot je izgledalo. v četrtek morava ponovno na pregled, da bo videl, če se kri še vedno nabira. Ko sem ga vprašala od česa se to naredi, mi je pojasnil, da lahko poči kakšna žilica v podkožju, potem pa se nabira v takšni obliki.

...sledi svojim sanjam


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #8 : 18 September 2007, 11:55:52
Moja psica je dve taki buli pridelala z udarcem - je pa res grozno, v dobri uri lahko naraste na velikost jajca ... Mene je skoraj kap, ko sem takrat to videla, se bolj je "hecno", ker psa navadno sploh ne boli in lastniku ni nic jasno ... S tem da pri nas je bilo s etoliko bolj strasno vse skupaj, ker pri punktiranju ni slo ven nic, tako da smo se dobrih 14dni cakali na rezultate histopatoloske preiskave.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 18 September 2007, 12:05:13
moja se pa ni imela kam udarit, ker je bila v nedeljo tiste 3 ure, ko me ni bilo doma ves čas na terasi, kjer ni ničesar s čimer bi se lahko kakorkoli poškodovala. preden sem šla sem bila pri njej in še ni imela ničesar, ko pridem nazaj pa šok in panika...h sreči ni bilo nič hujšega. upam pa, da se ne bo ponovilo, ker ji ni mogel vsega spunktirati, ker je bila tako prestrašena, da je kar plezala iz mize k meni v naročje in jo oba nisva mogla toliko obdržati pri miru, da bi lahko vse spravil ven.

...sledi svojim sanjam